Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#26401 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Tomahawk11 »

Da, u drugom kao da je izašla neka druga ekipa, pa su se i ostali uklopili u katastrofalno izdanje, imao sam osjećaj da igramo u najmanju ruku sa nekom ravnopravnom reprezentacijom.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#26402 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Tomahawk11 »

Diwan wrote:Čuj frajera:
"Došao sam s ciljem da odemo na Euro. Iako sve šanse za to nisu izgubljene, osjećam se odgovornim i podnosim ostavku", saopćio je Prosinečki.
Zajeb'o čovjek stvar i sad kao ojeća odgovornost i daje ostavku. Jaka stvar, a to što si upropastio šansu, nikome ništa. Kao izvinite. Možda bi bilo bolje da je izgradio sopstveni imidž na nečemu drugome pored trenerke.
I to je napredak kad skontaš kako su odlazili prethodni selektori.
Safet nije otišao nakon SP iako je vidio da je sve otišlo u peršun.
Meša isto tako, moralo ga se puškom tjerati.
Žuti je bar tu ispao pošten. Vidio ne ide, hvala i prijatno.
Nije baš skroz upropastio šansu, ona još uvijek postoji ovako kroz grupu, a eto njegova je zasluga što imamo tog džokera u vidu baraža.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#26403 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

agent_zero wrote:
Tomahawk11 wrote:Cimirot uopšte nije loše jučer odigrao utakmicu.
Uz Gojaka i Džeku ponajbolji bio.
Jedna lasta ne čini proljeće. Zadnja dva ciklusa kvalifikacija je generalno katastrofalno odigrao. Vidio se nije na terenu.
Istina da je bio los ali konkurenti su mu Besic i Loncar a trenutno ja ne vidim nikog da bi ove mogao poslati na klupu. Znaci biras izmedju ove trojice pa kakvi god bili a Cimirot je sinoc bio ispred Besica u svemu. Sigurno najvise osvojenih lopti u utakmici.

Visca koliko god ispod ocekivanja naprijed je krilo koje za razliku od ostalih manekena igra i odbranu. Vidio si sinoc sta to znaci kad Duljevic pusti svog igraca kao na terminu, uz blagi teleci pogled i trckaranje pa nam levat iz zadnje linije zakuca treci gol. Hajrovic je slican po tom ako se ne varam.

Ako dodje Marinovic vracamo se na nasih standardnih 4231 a volio bih to ma ko bio selektor. Ovo sa 433 i 4141 nije za nas.

Od svih formacija najljepse smo igrali sa Susicem u 4231 ali kad je ukidao krilo za racun jos jednog kreativca, uvodio lazno krilo poput Gojaka recimo. On je pokazao to sinoc koliko mu lezi uloga iako nije pretjerano brz.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#26404 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Blixen »

cijela garnitura iz NSFBiH treba da ode
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#26405 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drug_profi »

Robi je gospodski i odgovorno odstupio jer smatra da nije uradio posao koji je trebao da uradi.
A mi treba da se malo spustimo na zemlju. Mi nemamo kvalitet koji podrazumjeva da smo bolji od Finske, Grcke, Armenije.
Ako nismo objektivno kao tim i gori od njih.
Robi je trebao da od tog nesrazmjera u kvalitetu napravi neki tim koji bi koliko toliko funkcionisao i odradjivao ono sto se trazi. Nije uspio, a ne moze se reci da nije zelio.
Mozda nije znao, mozda objektivno nije mogao.
Uglavnom gospodski je odstupio prije nego sto se štampa obrušila i počela da ga pljuje.
User avatar
Ricken
Posts: 6037
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#26406 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Ricken »

drug_profi wrote:Robi je gospodski i odgovorno odstupio jer smatra da nije uradio posao koji je trebao da uradi.
A mi treba da se malo spustimo na zemlju. Mi nemamo kvalitet koji podrazumjeva da smo bolji od Finske, Grcke, Armenije.
Ako nismo objektivno kao tim i gori od njih.
Robi je trebao da od tog nesrazmjera u kvalitetu napravi neki tim koji bi koliko toliko funkcionisao i odradjivao ono sto se trazi. Nije uspio, a ne moze se reci da nije zelio.
Mozda nije znao, mozda objektivno nije mogao.
Uglavnom gospodski je odstupio prije nego sto se štampa obrušila i počela da ga pljuje.
Ne se unaprijed radovati. :lol:

https://sportsport.ba/fudbal/prosinecki ... evo/332765
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#26407 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by hizo ramidovic »

nisu izgubljene sve sanse...
ako je italija dobila finsku u gostima sto hin i lihtenstajn ne bi mogo tuc?
nasi su odigrali maestralno protiv Armenije ali nas je sudija debelo zajebo. onako katastrofalno sudzenje odavno nije vidzeno.
ja da sam selektor nista nebi mjenjo, mozda bi samo igrace trebalo pozvati da dodzu par dana ranije na pripreme pa da imaju dovoljno vremena da obadzu rodbinu i prijatelje i da se malo opuscaju prije utakmica...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#26408 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Tomahawk11 »

Pa ako promijeni odluku, to će biti totalni cirkus :-)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#26409 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by agent_zero »

Grean wrote:
Od svih formacija najljepse smo igrali sa Susicem u 4231 ali kad je ukidao krilo za racun jos jednog kreativca, uvodio lazno krilo poput Gojaka recimo. On je pokazao to sinoc koliko mu lezi uloga iako nije pretjerano brz.
Sa Papetom smo većinom igrali klasičnu 4-4-2 romb formaciju. Kod Ćire smo igrali 3-5-2. I realno jeste izgledalo najbolje, ali odnos igrača prema dresu je bio neuporediv sa ovim što gledamo poslije Brazila. Tu treba prvo tražiti uzroke.

Ove zadnje dvije formacije (kod pacova Meše i Robija) nisu pokazale ništa. Ali te brojke ne moraju značiti ništa, jer većina naših u svojim klubovima je igrala npr. ovu formaciju koju je Robi forsirao.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#26410 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by agent_zero »

Tomahawk11 wrote:Pa ako promijeni odluku, to će biti totalni cirkus :-)
Vala baš :roll:
User avatar
turbofolk
Posts: 3138
Joined: 13/05/2014 09:37

#26411 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by turbofolk »

A Sušić bio šupak i peder što ne povede Zukanovića u Brazil :D
User avatar
Logovan
Posts: 94353
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#26412 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Logovan »

kiligonzales wrote: Bolji nego Sunjic, Todorovic i Civic, koji su imali minutazu vecu nego on. Otjera ga Robi iz repke ne zbog tetovaze vec konobarskog novcanika Jeke. :D
Ne treba ga vraćati taman sa njim imali zagarantovane odlaske na SP/EP.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#26413 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

agent_zero wrote:
Grean wrote:
Od svih formacija najljepse smo igrali sa Susicem u 4231 ali kad je ukidao krilo za racun jos jednog kreativca, uvodio lazno krilo poput Gojaka recimo. On je pokazao to sinoc koliko mu lezi uloga iako nije pretjerano brz.
Sa Papetom smo većinom igrali klasičnu 4-4-2 romb formaciju. Kod Ćire smo igrali 3-5-2. I realno jeste izgledalo najbolje, ali odnos igrača prema dresu je bio neuporediv sa ovim što gledamo poslije Brazila. Tu treba prvo tražiti uzroke.

Ove zadnje dvije formacije (kod pacova Meše i Robija) nisu pokazale ništa. Ali te brojke ne moraju značiti ništa, jer većina naših u svojim klubovima je igrala npr. ovu formaciju koju je Robi forsirao.
Ma nije u Papeta nikad bila klasicna 442, kad je igrao Ibisevic bio je lazno krilo u 4231 s tim da nam to nisu bila najbolja izdanja.

Njegov najbolji period je bio utakmice sa Francuskom, obje sa Bjelorusijom, Latvijom, Litvanijom i one dvije prijateljske u USA pred SP. Tad je obicno imao jedno klasicno krilo i jednog veznog kao lazno krilo. Tad smo drzali loptu i bili najkreativniji.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#26414 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by bingov buraz »

Ostao ne ostao ovo utakmica što je ostalo do baraža treba uigrati i podmladiti zadnju liniju,dobra odbrana ne mora biti sačinjena od vrhunskih defanzivaca,dovoljno je da imaš solidne koji su odlično uigrani.
To sam pisao i prije Robijevog preuzimanja i ništa nije odrađeno,ne znam da li smo ijednu utakmicu odigrali sa istim sastavom u zadnjoj liniji,nekad je to zbog povreda nekad ne,mora se stisnuti muda i reći Bičakćiću,Zukanoviću ili Šunjiću ti si drugi stoper ili treći bek pa ako mu ne paše široko mu polje,ne možeš biti jaran sa igračima i gledati kako da svi zaigraju
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#26415 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

Života vam, zašto uvlačite Šunjića u ovu priču o čistkama... Tokom Lige nacija je bio naš najbolji igrač, a i generalno igra vrlo solidno...
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#26416 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by izvrsni direktor »

turbofolk wrote:A Sušić bio šupak i peder što ne povede Zukanovića u Brazil :D
Koliko je godina od tad proslo?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#26417 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Tomahawk11 »

izvrsni direktor wrote:
turbofolk wrote:A Sušić bio šupak i peder što ne povede Zukanovića u Brazil :D
Koliko je godina od tad proslo?
Dovoljno da se pokaže kako je nepouzdan igrač.
Ko god ga je uzeo, slao ga po posudbama.
Nigdje dvije sezone nije sastavio.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#26418 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Sir Charles »

Da kopiram svoj post sa druge teme...

Meni zaista nije problem kad reprezentacija izgubi. Sport je takav da neko “uvijek” gubi. Treba biti realan i reći da smo mi drugi ili treći razred europskog fudbala. Imamo dva odlična igrača, par dobrih i ostatak ekipe koja je “bože sačuvaj”.

Medjutim, ono što je najveći problem kod svih naših reprezentacija, pa tako i fudbalske, je nedostatak želje i borbenosti. I to je ono što najviše boli navijače. Kada se igrači bore, trče, daju sve od sebe, onda i nije toliki problem i kada se izgubi. Nemaš sreće, bolji protivnik, nešto deseto, nije ni bitno, ali dao si sve od sebe. Ovako kada dodješ pa se vučeš po terenu, nemaš volje, jednostavno ne daješ sve od sebe, onda naravno da ostaje gorak okus i da navijače taj poraz boli i da su nezadovoljni.

Eh sad, je li do igrača, do selektora, saveza ili nečega desetog ili kombinacija svega navedenog, ne znam, ali ovako jednostavno ne ide. Možda bi nam prije svega dobrodošao jedan dobar psiholog.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#26419 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by izvrsni direktor »

Tomahawk11 wrote:
izvrsni direktor wrote:
turbofolk wrote:A Sušić bio šupak i peder što ne povede Zukanovića u Brazil :D
Koliko je godina od tad proslo?
Dovoljno da se pokaže kako je nepouzdan igrač.
Ko god ga je uzeo, slao ga po posudbama.
Nigdje dvije sezone nije sastavio.
Naravno. I plus ostario. I plus u s.arabiju otisao.
Tako da poredit situaciju iz tog period i sad, nema smisla
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#26420 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

cyprus wrote:Života vam, zašto uvlačite Šunjića u ovu priču o čistkama... Tokom Lige nacija je bio naš najbolji igrač, a i generalno igra vrlo solidno...
Kiks igrac, Izrael, jos neke utakmice ukljucujuci i Lihtenstajn zadnju.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#26421 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by cyprus »

Grean wrote:
cyprus wrote:Života vam, zašto uvlačite Šunjića u ovu priču o čistkama... Tokom Lige nacija je bio naš najbolji igrač, a i generalno igra vrlo solidno...
Kiks igrac, Izrael, jos neke utakmice ukljucujuci i Lihtenstajn zadnju.
Pa ima li defanzivca da ne kiksa... Čak i oni najveći, svjetski proslavljeni štoperi i bekovi po sezoni skrive bar nekoliko golova... A Šunjić je jedan od pouzdanijih defanzivaca koje smo imali u ovoj deceniji...
drklosar2
Posts: 20
Joined: 03/12/2017 16:12

#26422 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by drklosar2 »

Grean wrote:
cyprus wrote:Života vam, zašto uvlačite Šunjića u ovu priču o čistkama... Tokom Lige nacija je bio naš najbolji igrač, a i generalno igra vrlo solidno...
Kiks igrac, Izrael, jos neke utakmice ukljucujuci i Lihtenstajn zadnju.
Sinoc ako nista bilo bi nerjeseno da je bio Sunjic u ekipi
User avatar
dakine
Posts: 691
Joined: 09/01/2013 13:26
Location: strogi centar

#26423 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by dakine »

Mi trebamo ozbiljno pristupiti problemu reprezentacije, jer ovo nista ne valja. Vidjelo se to vec par godina u nazad i kako stvari stoje nastavimo li ovako nece se mnogo ni promijeniti. Nemamo kvalitetnih igraca, nemamo plana, programa...Mislim da nam je EP nedostizno i da se trebamo orijentisati ka SP i detaljno pristupiti analizama, planiranju i pravljenju reprezentacije za taj kvalifikacioni ciklus.
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#26424 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by izvrsni direktor »

Od kako znam za reprezentaciju, uvijek ih je bilo koji govore, treba ovo rastjerat i pripremat se za sljedece kvalifikacije. Od ovih nema nista.
Kvalifikacije dolaze i prolaze, a nas nigdje, nikakvog uspjeha. A oni bi i da odustaju od onih gdje ima sansa, jer eto, Za dvije godine ce se nesto strasno promijeniti, ali pod uslovom da od trenutnih odustanemo
User avatar
Mustang1
Posts: 28750
Joined: 29/12/2010 17:31

#26425 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Mustang1 »

Kako nikad nista? Zar nije Bosna sampion?
Post Reply