Edin Džeko

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
studeni76
Posts: 5417
Joined: 03/06/2009 14:12

#47001 Re: Edin Džeko

Post by studeni76 »

Nekad klubovi i zasluze da ih igraci karaju. Ovo ie bas supacko ponasanje prema nekom ko je mnogo dao klubu. Jbg neke se stvari rijese interno, zakamuflirano. A ne ovako na sva zvona javljat kako se jednom od najboljih strijelaca kluba u istoriji oduzima traka. Meni je ovo bez veze, ispod renomea jednog ozbiljnog kluba. A Romi se ovo desava ne prvi puta.
PS: nebitno jel se radi o Dzeki ili nekom drugom, istog sam misljenja
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3145
Joined: 22/07/2017 18:36

#47002 Re: Edin Džeko

Post by Leopard_SA »

studeni76 wrote: 26/01/2021 23:01 Nekad klubovi i zasluze da ih igraci karaju. Ovo ie bas supacko ponasanje prema nekom ko je mnogo dao klubu. Jbg neke se stvari rijese interno, zakamuflirano. A ne ovako na sva zvona javljat kako se jednom od najboljih strijelaca kluba u istoriji oduzima traka. Meni je ovo bez veze, ispod renomea jednog ozbiljnog kluba
U tom se razlikuju veliki i mali klubovi, a Dzeko je trebao preci u Inter ili Juventus dok je imao priliku
User avatar
studeni76
Posts: 5417
Joined: 03/06/2009 14:12

#47003 Re: Edin Džeko

Post by studeni76 »

Leopard_SA wrote: 26/01/2021 23:03
studeni76 wrote: 26/01/2021 23:01 Nekad klubovi i zasluze da ih igraci karaju. Ovo ie bas supacko ponasanje prema nekom ko je mnogo dao klubu. Jbg neke se stvari rijese interno, zakamuflirano. A ne ovako na sva zvona javljat kako se jednom od najboljih strijelaca kluba u istoriji oduzima traka. Meni je ovo bez veze, ispod renomea jednog ozbiljnog kluba
U tom se razlikuju veliki i mali klubovi, a Dzeko je trebao preci u Inter ili Juventus dok je imao priliku
Jbg ne mozes sa nekakvim Redzepagicem zavrsavat Juve ili Inter
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#47004 Re: Edin Džeko

Post by Romanista 101% »

Nepotrebno dizanje prasine medija. Ipak, drag mi je Edin, ali ne mozes praviti od Rome BH reprezentaciju. To je veci i ozbiljniji nivo nego kad dodje u Bosni na teferidz, jbg. Nadam se da ce se smiriti i rjesiti problem u 4 oka.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3145
Joined: 22/07/2017 18:36

#47005 Re: Edin Džeko

Post by Leopard_SA »

studeni76 wrote: 26/01/2021 23:05 Jbg ne mozes sa nekakvim Redzepagicem zavrsavat Juve ili Inter
Dobro, u te menadzerske poslove ne ulazim, ali Dzeko u svojim najboljim igrackim godinama je definitivno bio igrac koji je mogao sto se kvalitete tice igrati u bilo kojem klubu
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47006 Re: Edin Džeko

Post by Tito_i_Partija »

Leopard_SA wrote: 26/01/2021 23:03
studeni76 wrote: 26/01/2021 23:01 Nekad klubovi i zasluze da ih igraci karaju. Ovo ie bas supacko ponasanje prema nekom ko je mnogo dao klubu. Jbg neke se stvari rijese interno, zakamuflirano. A ne ovako na sva zvona javljat kako se jednom od najboljih strijelaca kluba u istoriji oduzima traka. Meni je ovo bez veze, ispod renomea jednog ozbiljnog kluba
U tom se razlikuju veliki i mali klubovi, a Dzeko je trebao preci u Inter ili Juventus dok je imao priliku
Pa mog'o je u Juve, da nije onaj poljak sjeb'o cijelu situaciju pa su doveli Moratu.
last mohicans
Posts: 11936
Joined: 09/08/2012 23:19

#47007 Re: Edin Džeko

Post by last mohicans »

Leopard_SA wrote: 26/01/2021 23:09
studeni76 wrote: 26/01/2021 23:05 Jbg ne mozes sa nekakvim Redzepagicem zavrsavat Juve ili Inter
Dobro, u te menadzerske poslove ne ulazim, ali Dzeko u svojim najboljim igrackim godinama je definitivno bio igrac koji je mogao sto se kvalitete tice igrati u bilo kojem klubu
Ma nije mu on menadžer otkako je iz City otišao. Ono poljsko govno Milik je zajebao transfer,sve je bilo gotovo. Roma je najšupačkiji klub, pogotovo prema onim koji su najviše zaslužili respekt.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55579
Joined: 15/12/2008 16:53

#47008 Re: Edin Džeko

Post by ultima_palabra »

Ako je neko bio korektan prema klubu, Dzeko je bio prema Romi. Prodaju ga, ne prodaju ga, piskit cemo, kakit cemo... on je samo sutio i igrao.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#47009 Re: Edin Džeko

Post by high_volume »

Leopard_SA wrote: 26/01/2021 23:03
studeni76 wrote: 26/01/2021 23:01 Nekad klubovi i zasluze da ih igraci karaju. Ovo ie bas supacko ponasanje prema nekom ko je mnogo dao klubu. Jbg neke se stvari rijese interno, zakamuflirano. A ne ovako na sva zvona javljat kako se jednom od najboljih strijelaca kluba u istoriji oduzima traka. Meni je ovo bez veze, ispod renomea jednog ozbiljnog kluba
U tom se razlikuju veliki i mali klubovi, a Dzeko je trebao preci u Inter ili Juventus dok je imao priliku
Nek' se ne brine, u Želji je uvijek dobrodošao :D
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#47010 Re: Edin Džeko

Post by Van Halen »

Generalno talijanski klubovi nemsju empatiju prema igracima. Iskoriste ih koliko mogu i dolaze drugi mladji,bolji. To je tako u svakom poslu samo sto se ovdje to vidi jer je stalno prisutno u medijima . Sjetite se Del Piera i Juventusa, Totija i Rome,Napolija i Maradone. Igraci se gledaju kao roba s rokom trajanja, ali i predobro su placeni tako da ne treba plakati za njima.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#47011 Re: Edin Džeko

Post by Romanista 101% »

U ovom trenutku obje strane su na gubitku. Niti ce Roma nesto postici njegovim odlaskom, niti ce Edin nesto dobiti promjenom kluba. Nadam se da ce sjesti, razgovarati i rjesiti problem.
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#47012 Re: Edin Džeko

Post by Romanista 101% »

Van Halen wrote: 27/01/2021 07:49 Generalno talijanski klubovi nemsju empatiju prema igracima. Iskoriste ih koliko mogu i dolaze drugi mladji,bolji. To je tako u svakom poslu samo sto se ovdje to vidi jer je stalno prisutno u medijima . Sjetite se Del Piera i Juventusa, Totija i Rome,Napolija i Maradone. Igraci se gledaju kao roba s rokom trajanja, ali i predobro su placeni tako da ne treba plakati za njima.

To je manje vise svugdje tako. Juce Chelsea otpusti Lamparda, Atalanta otjera Gomeza, Barca i Messi u svadji mjesecima, Real sa Raulom i Casillasom..ima takvih primjera svake sezone.
User avatar
studeni76
Posts: 5417
Joined: 03/06/2009 14:12

#47013 Re: Edin Džeko

Post by studeni76 »

Al opet se treba gledati da se ne obracunavas preko medija sa najboljim igracem! To im sad Dzeko kriv sto ih je Lazio ponizio, jel se trebao potuci ma terenu da nesto dokaze!?
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#47014 Re: Edin Džeko

Post by Romanista 101% »

studeni76 wrote: 27/01/2021 10:39 Al opet se treba gledati da se ne obracunavas preko medija sa najboljim igracem! To im sad Dzeko kriv sto ih je Lazio ponizio, jel se trebao potuci ma terenu da nesto dokaze!?

Nisi dobro upucen. Uopste se ne radi o laziu, niti o igrama na terenu. Mediji su ti koji su kritikovali Dzeka nakon derbija. Fonseca jednu ruznu rijec nije rekao jer je znao da je citava ekipa podbacila, a ne samo jedan igrac.
Sve je ovo krenulo nakon Spezie, ispadanja u kupu i famozne seste izmjene u produzetku.
Lug
Posts: 2506
Joined: 09/02/2009 15:27

#47015 Re: Edin Džeko

Post by Lug »

Romanista 101% wrote: 27/01/2021 12:13
studeni76 wrote: 27/01/2021 10:39 Al opet se treba gledati da se ne obracunavas preko medija sa najboljim igracem! To im sad Dzeko kriv sto ih je Lazio ponizio, jel se trebao potuci ma terenu da nesto dokaze!?

Nisi dobro upucen. Uopste se ne radi o laziu, niti o igrama na terenu. Mediji su ti koji su kritikovali Dzeka nakon derbija. Fonseca jednu ruznu rijec nije rekao jer je znao da je citava ekipa podbacila, a ne samo jedan igrac.
Sve je ovo krenulo nakon Spezie, ispadanja u kupu i famozne seste izmjene u produzetku.
pa dobro, zna li iko sta je bilo? Mislim, toliko toga je ucinio za Romu, pisali o njemu kao legendi, obecavali mu mjesto u upravi, prije par sedmica citao.. golgeter treci u istoriji kluba.. ono djete place za dres :) ... ja sam mislio i da ce zavrsiti u Romi. I sta se sad desava, sta je to toliko mogao reci ili uraditi da ga ovako hoce pod hitno odbaciti iz kluba?!?! Nek je ovaj mali iz Reala i bolji od njega i perspektivniji, ali opet.. Stvarno mi nije jasno, sta je to mogao uraditi?
Lug
Posts: 2506
Joined: 09/02/2009 15:27

#47016 Re: Edin Džeko

Post by Lug »

Van Halen wrote: 27/01/2021 07:49 Generalno talijanski klubovi nemsju empatiju prema igracima. Iskoriste ih koliko mogu i dolaze drugi mladji,bolji. To je tako u svakom poslu samo sto se ovdje to vidi jer je stalno prisutno u medijima . Sjetite se Del Piera i Juventusa, Totija i Rome,Napolija i Maradone. Igraci se gledaju kao roba s rokom trajanja, ali i predobro su placeni tako da ne treba plakati za njima.
pa koliko znam Toti je osta u Romi na nekoj funkciji, Del Piero je trener Juve.. Maradona bio i ostao legenda Napolia, dali ime stadionu po njemu.. :? jbg. jarane ni jednog ti ne pogodi. :D
User avatar
avetinja
Posts: 31424
Joined: 19/07/2014 13:31

#47017 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

Dovoljno je reći da je nakon 30-40 godina prvi strani kapiten, a sada ga ovako tjeraju. Ovo je za njega baš loše, jer će svugdje biti klupiran. Ne bi se ni u Interu ni u Juventusu naigrao. Šteta što je Milan kupio Mandžukića. Mogao mu se ispuniti dječački san, a bio bi u redovnoj postavi.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47018 Re: Edin Džeko

Post by Tito_i_Partija »

Ovo meni lici k'o da klub hoce da ga se otarasi po svaku cijenu. Nije uspilo prosle godine sa Juventusom i Interom, nema vise zainteresovanih klubova, malo golova ove sezone, eh de sad mu uzimaj sve zivo dok mu ne pukne film i predje bilo gdje.

Jer mislim, ko je ba taj Fonseca u trenerskom svijetu. Niko i nista. Zasto bi klub toliko stitio jednog laickog trenera? Ne, mislim da je to samo izgovor da se klub rijesi Dzeke na bilo koji nacin.
User avatar
Logovan
Posts: 94302
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#47019 Re: Edin Džeko

Post by Logovan »

Klub bi kao da ga otjera, a on bi kao da ostane... :D
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#47020 Re: Edin Džeko

Post by Romanista 101% »

Lug wrote: 27/01/2021 16:25
Romanista 101% wrote: 27/01/2021 12:13
studeni76 wrote: 27/01/2021 10:39 Al opet se treba gledati da se ne obracunavas preko medija sa najboljim igracem! To im sad Dzeko kriv sto ih je Lazio ponizio, jel se trebao potuci ma terenu da nesto dokaze!?

Nisi dobro upucen. Uopste se ne radi o laziu, niti o igrama na terenu. Mediji su ti koji su kritikovali Dzeka nakon derbija. Fonseca jednu ruznu rijec nije rekao jer je znao da je citava ekipa podbacila, a ne samo jedan igrac.
Sve je ovo krenulo nakon Spezie, ispadanja u kupu i famozne seste izmjene u produzetku.
pa dobro, zna li iko sta je bilo? Mislim, toliko toga je ucinio za Romu, pisali o njemu kao legendi, obecavali mu mjesto u upravi, prije par sedmica citao.. golgeter treci u istoriji kluba.. ono djete place za dres :) ... ja sam mislio i da ce zavrsiti u Romi. I sta se sad desava, sta je to toliko mogao reci ili uraditi da ga ovako hoce pod hitno odbaciti iz kluba?!?! Nek je ovaj mali iz Reala i bolji od njega i perspektivniji, ali opet.. Stvarno mi nije jasno, sta je to mogao uraditi?

Dan nakon ispadanja od Spezie u kupu igraci odbili da treniraju. Sta mislis, ko stoji iza toga?
Razlog - uprava Rome otpustila dvije osobe zaduzene za organizaciju. Njima prebacili krivicu za sestu izmjenu. Igraci se pobunili i trazili da se vrate ta dvojica i odbili trening. Po njima najveci krivac za sestu izmjenu trener Fonseca.
E sad, postavlja se pitanje sto se igraci uopste mjesaju u dio koji nije njihov vec posao uprave. Nakon 2 uzastopna poraza (lazio, Spezia) igraci skrecu paznju sa losih igara na nesto sto ne treba da se njih tice. Po meni nerazumljiv potez.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#47021 Re: Edin Džeko

Post by Tito_i_Partija »

Logovan wrote: 27/01/2021 17:05 Klub bi kao da ga otjera, a on bi kao da ostane... :D
Ko ne bi ost'o? Kapiten u respektabilnom klubu lige petice, lova dobra, zena nece iz Rima, a gotov ti 35 godina...pa gdje ce mu bit' bolje? :-D
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#47022 Re: Edin Džeko

Post by Gerro »

upravo to, sa ovakvom formom moze samo igrati u drugoj belgijskoj i svicarskoj ako napusti najveci rimski klub
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#47023 Re: Edin Džeko

Post by Romanista 101% »

Roma je sasvim korektna prema njemu. Zaradjuje 7.5 mil. prilicno dobro za svoje godine. Toliko nisu ni Totti i De Rossi imali kad su bili u njegovim godinama. Koji drugi klub toliko mu zeli dati? Navijaci ga vole, dali mu i kapitensku traku i jasno rekli da ozbiljno racunaju kad zavrsi karijeru da bude na nekoj funkciji u klubu. Sta ces vise? Njegovo je samo da trenira i zabija golove i to je sve.
User avatar
Point.
Posts: 27703
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#47024 Re: Edin Džeko

Post by Point. »

Lug wrote: 27/01/2021 16:31
Van Halen wrote: 27/01/2021 07:49 Generalno talijanski klubovi nemsju empatiju prema igracima. Iskoriste ih koliko mogu i dolaze drugi mladji,bolji. To je tako u svakom poslu samo sto se ovdje to vidi jer je stalno prisutno u medijima . Sjetite se Del Piera i Juventusa, Totija i Rome,Napolija i Maradone. Igraci se gledaju kao roba s rokom trajanja, ali i predobro su placeni tako da ne treba plakati za njima.
pa koliko znam Toti je osta u Romi na nekoj funkciji, Del Piero je trener Juve.. Maradona bio i ostao legenda Napolia, dali ime stadionu po njemu.. :? jbg. jarane ni jednog ti ne pogodi. :D
Totti je napustio Romu, ima tome i dvije godine nakon sukoba sa bivšim vlasnikom, Del Piero ima neki restoran u Los Angelesu i koliko znam nije u fudbalu (možda ga je sad Pirlo dovukao, ne znam), Maradona je druga priča.
User avatar
Point.
Posts: 27703
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#47025 Re: Edin Džeko

Post by Point. »

Tito_i_Partija wrote: 27/01/2021 17:05 Ovo meni lici k'o da klub hoce da ga se otarasi po svaku cijenu. Nije uspilo prosle godine sa Juventusom i Interom, nema vise zainteresovanih klubova, malo golova ove sezone, eh de sad mu uzimaj sve zivo dok mu ne pukne film i predje bilo gdje.

Jer mislim, ko je ba taj Fonseca u trenerskom svijetu. Niko i nista. Zasto bi klub toliko stitio jednog laickog trenera? Ne, mislim da je to samo izgovor da se klub rijesi Dzeke na bilo koji nacin.
Glup je trener koji ne zna koliko zamjena može iskoristiti pa se krije iza one dvojice jadnika što dobiše nogu. Portugalski miš.

A i ova roma je smiješan i neozbiljan klub, dva puta u pola godine prave ovakve gafove. Dovoljno govori o nivou.
Post Reply