Edin Džeko

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
odesveuhonduras
Posts: 3457
Joined: 06/10/2011 20:34
Location: Ne interesuje me vaše mišljenje o deklinaciji Edinovog prezimena. FaLa :)

#5326 Re: Edin Džeko...

Post by odesveuhonduras »

quasar wrote:Znas kako kazu za njega:
najbolji klasicni centarfor na svijetu.

a sta takvom treba? Lopti mu treba.
ma jest buraz ali nije to baš tako crno-bijelo kao što mi želimo... kad njemu igrači pošalju par lopti pa ih on proda ili promaši dobre prilike kao večeras, onda svjesno ili nesvjesno i suigrači počinju tražiti druge solucije... ekipi je bitno pobijediti, a ne da džeko zabije gol, ako on ne može, nek ga uvali ko bilo, nemaju oni emocije neke prema njemu ko mi što imamo

Bilo bi idealno da su one dvije lopte preskočile Marchenu i Aguera, i on bi uz ovakvu nikakvu igru, postao heroj ali večeras jednostavno nije bilo suđeno da išta dobro ispadne za njega (osim pobjede ekipe)
User avatar
splend
Posts: 1057
Joined: 30/01/2011 23:34

#5327 Re: Edin Džeko...

Post by splend »

jeza u ledja wrote:
quasar wrote:Znas kako kazu za njega:
najbolji klasicni centarfor na svijetu.

a sta takvom treba? Lopti mu treba.
Pa imao je lopti. Imao je 4 fakat izgledne prilike.
zato ce slijedece prilike da budu golovi. i u parizu je fulao 100 % sansu, ali se iskupio :dance:

on je i danas bio ofanzivno najbolji igrac sitija. nasri nista, silva nista, yaya nista(al on i ne umije), dzonson nista. sta onda da se ocekuje od dzeke, da uzme na svojoj polovini loptu, sve predribla i da ga zabije?? imao je sansi, fulao je, sto ne znaci da ce i slijedece profulati. jedva cekam junajted, mislim da nikada s njima nije igrao, a da ga nije zabio :dance:
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#5328 Re: Edin Džeko...

Post by quasar »

jeza u ledja wrote:
quasar wrote:Znas kako kazu za njega:
najbolji klasicni centarfor na svijetu.

a sta takvom treba? Lopti mu treba.
Pa imao je lopti. Imao je 4 fakat izgledne prilike.
Slazem se, i dvije je sasvim dobro uputio, ali golman je bio na nivou zadatka. To je los dan, za njega.
5 suteva 3 u okvir. Autogol je njegovo djelo. ne bi ga bilo da nije bio tamo gdje je bio. Prisilio je Marcenu na gresku.
Zamjeram mu ona dva losa suta kraj gola iz drugog poluvremena. Nogom i glavom. Ono je moralo makar u okvir ici. Previse je dobra pozicija bila za fulanje od igraca njegovog kalibra. Sta je Kolarov zapucao pod precku (sviran ofsajd) iz teze prilike, onakve golove igrac Edinovog kalibra mora da postize.
To me sve vraca na ono sto napisah, da nesto izgleda ne stima, vjerovatno u ekipi. I ona ljutnja na Manciniaj u Minhenu je indicija da je nezadovoljan.
candy_Man
Posts: 146
Joined: 07/10/2011 14:08

#5329 Re: Edin Džeko...

Post by candy_Man »

jeza u ledja wrote:
candy_Man wrote:
jeza u ledja wrote:Ja ne znam kao da nismo gledali istu utakmicu?

Jedna od najlosijih Dzekinih partija od kad je presao u City.

Fulio je 4 izgledne sanse (iz kosa u prvom, iz kosa u drugom - preko gola, glavom fula, te odbrana kad je pucao u golmana). Imao je jos suteva van okvira. Vise puta je izgubio duel, a ostalo je predavao loptu prebrzo umjesto da priceka da se ostali u napadu bolje postave. Par puta se lopta i odbila od njega. Vrlo los.

Mnogi drugi nisu bili nista bolje. Aguero je los ali jebiga dade gol 15 sekundi prije kraja za prvu pobjedu Citija u CL. Yaya i Nasri katastrofalni. Mancini nula.

Dzeki ne gine klupa, i to debela klupa. Bar za sad, zamjenice mjesta sa Balotellijem. Al neka, i to je za igrace.
ma dzeko je kriv za sve, ostali odigrali utakmice zivota al sta da se radi kad kloc ne zna.. spucati mu suspenziju ko tevezu i kraj. nek balo i zet pokazuju fudbalsku magiju a dzeku ko jebe. kad zabije francuzima onda je dijamant a kad ne zabije onda je govno za klupe :-)
Znaci za tebe je Dzeko "govno"? Bravo. :roll:
ne po meni nego po tebi, i ja se pridruzujem pozdravima
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#5330 Re: Edin Džeko...

Post by jeza u ledja »

quasar wrote:Autogol je njegovo djelo. ne bi ga bilo da nije bio tamo gdje je bio. Prisilio je Marcenu na gresku.
E pa sad. Prisilio je Marchenu da uklize ispred njega. Nije ga prisilio da loptu umjesto van terena ili 16erca posalje u gol. Cak sta vise, sama cinjenica da je Marchena bio na lopti , a ne Dzeko govori kontra njega.
Onaj sut u prvom sa strane i onaj sut u drugom koji je golman odbranio recimo mogu se nazvati dobrim sansama. Imao je takodje odlican prodor u prvom kad je uklizao i poslao loptu u peterac pred Silvu ja mislim.
No opet, u zraku se nije puno vidio (pogotovo prilikom primanja dubinskih lopti). U par duela 1 na 1 je izgubio loptu, te se generalno nije pozicionirao , otvarao, da bi loptu primio.

Ali jebiga, sama cinjenica da su ganjali rezultat cijelu utakmicu, da je on bio jedini napadac, te da nije dao gol, a imao je 4-5 sansi, ga stavlja na tapet. Ne samo njega, ali on je jebiga prvi na listi zbog pozicije koju igra, te zbog alternativa koje postoje za njega.
Ko ce zamjeniti Silvu ili Nasrija?
Ha jel...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#5331 Re: Edin Džeko...

Post by jeza u ledja »

candy_Man wrote: ne po meni nego po tebi, i ja se pridruzujem pozdravima
Ne, nego po tebi! Ti si ga nazvao govnetom, ne ja, pa se malo zamisli prije nego sto sljedeci put lupis.
candy_Man
Posts: 146
Joined: 07/10/2011 14:08

#5332 Re: Edin Džeko...

Post by candy_Man »

jeza u ledja wrote:
candy_Man wrote: ne po meni nego po tebi, i ja se pridruzujem pozdravima
Ne, nego po tebi! Ti si ga nazvao govnetom, ne ja, pa se malo zamisli prije nego sto sljedeci put lupis.
ne nego po tebi, fino procitas sta si pisao pa ces onda skontati. al valja skontati. bolje lupati pa onda se izvlaciti lafo nisam ja
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#5333 Re: Edin Džeko...

Post by jeza u ledja »

candy_Man wrote:
jeza u ledja wrote:
candy_Man wrote: ne po meni nego po tebi, i ja se pridruzujem pozdravima
Ne, nego po tebi! Ti si ga nazvao govnetom, ne ja, pa se malo zamisli prije nego sto sljedeci put lupis.
ne nego po tebi, fino procitas sta si pisao pa ces onda skontati. al valja skontati. bolje lupati pa onda se izvlaciti lafo nisam ja
Napisi gdje sam rekao da je Dzeko govno? Gdje sam ja implicirao da je Dzeko govno?
Ti ili ne znas citati, ili ne znas razmisljati ili si plaho bezobrazan pa mi stavljas u usta rijeci koje nisam rekao, nisam mislio, nisam implicirao i apsolutno nemaju veze sa onim sto sam ja rekao.
Ako hoces drzati lekcije iz patriotizma, imas pdf politika pa tamo prosipaj suplju.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#5334 Re: Edin Džeko...

Post by mostarac »

jedini kloc u city-u je mancini. Tamo drugog kloca nema. Sa mancinijevom koncepcijom igre i Maradona i Pele bi djelovali kao sasvim prosjecni igraci. Jednostavno ono je koncepcija bez koncepcije i koncepcija ala Baka Sliskovic. Nista ni s cim. On ima skupinu vrhunskih igraca, ali je on kloc. Jednostavno nedopustivo je ekipi one kvalitete koja trazi gol vise da se u formi napada Dzeko vraca po loptu skoro na svoju polovicu i to pored same aut linije. Jednostavno ona ekipa u rukama bilo kojeg malo boljeg trenera bi pojela svoju konkurenciju, ali mancini jednostavno nije trenerski dorastao onim igracima, iako je mozda kao igrac bio veci od velike vecine njih. Dzeku veceras nije htjela lopta, ali i takav je bio jedan od najboljih u city-u. To je veci poraz za mancinia nego za Dzeku, a siguran sam da oni koji daju lovu to i vide. Jednostavno stalne promjene ekipe uz pokusaj kombinacije italijanske defanzive na nekakav ostrvski nacin daju jedan buckuris koji ne moze funkcionisat taman da napad sastavis od Zidane-a, Maradone, Pelea licno. Oni igraci imaju problem zadatka jer u onoj ekipi se ne zna ni ko pije ni ko placa, niti ko je taj koji dijeli lopte, ko kreira igru, a ko zabija golove. Igraci jednostavno ne znaju gdje bi sa sobom u toku akcije i to je problem. U svemu tome igrac tipa Dzeke koji zavisi iskljucivo od ekipe naravno da ne moze da se snadje i da pruzi partiju kakvu moze i to kao posljedicu nosi grč u igri i fulanje necega sto on nikad u principu ne promasuje. U reprezntaciji ima tu slobodu, nema grc i prilicno se dobro zna ko sta igra i Dzeko dolazi do izrazaja sa svojim kvalitetom. U Man City-u ocekujem da Dzeko jedan dan pocne igrati na beku, a Nasri da stane izmedju stativa.
User avatar
k3ngur
Posts: 1946
Joined: 21/05/2008 13:58
Location: Land Down Under

#5335 Re: Edin Džeko...

Post by k3ngur »

BoringCity wrote:dzeko sucks.
vs france pjanic played him though to a 1 on 1 with the keeper, by the time dzeko caught up to the ball the centre back were already on him, so he had to take an early shot, he used his left foot and hit it 5 feet wide and 5 feet high.
next he got a pass from the wing, and he tried to shoot first touch, guess what he did, he toe poked it in the direction it came from lmao. dzeko is a complete donkey and extremely overrated, he is a average player who every once in a while scores a few decent long range goals, he found success in wolfsburg because of the genius misimovic.
btw im bosnian.
i remember last season after dzekos first couple bad matches,manicini was saying how dzeko was still 1 of the best strikers in europe, i bet you mancini never will or even think like that again.
BoringCity wrote:i can think of a thousand embarassing dzeko moments, one of the worst was in a match vs united where dzeko was outside the box attempting to dribble vidic, ( he wasnt dribbling he was just taking these klix touches), vidic just comes in and pokes it away without trying.
one of the most embarrassing things i have ever seen on a tv. i honestly think the bosnian second striker Ibisevic is much better than him., just that hes a little injury prone

Evo sta nas bosnjo kaze o Dzeki na bluemoon forumu... :x :x :x
Kakvih kloceva u nasem narodu ima to je nevjerovatno...
User avatar
star(i)mo
Posts: 11062
Joined: 21/06/2010 14:25

#5336 Re: Edin Džeko...

Post by star(i)mo »

On je bosnjo k'o i ja. :wink:
Vazno je da je spomenuo Vidica. :D
User avatar
odesveuhonduras
Posts: 3457
Joined: 06/10/2011 20:34
Location: Ne interesuje me vaše mišljenje o deklinaciji Edinovog prezimena. FaLa :)

#5337 Re: Edin Džeko...

Post by odesveuhonduras »

star(i)mo wrote:On je bosnjo k'o i ja. :wink:
Vazno je da je spomenuo Vidica. :D
tamam, tnikče veći od Dodika :D

PS. pregledah mu postove, nije vjerovatno četnik, gotivio je Džeka u ranijim postovima ali očito je još uvijek ljut na Džeka zbog onog promašaja u Francuskoj, ne halali bireko lako :D

Našem svijetu bi trebalo uvesti kakve sankcije na Internet kad je Džeko u pitanju... ima ovakvih klceva ali ima brate i onih na suprotnoj strani koji isto valjaju gluposti po Bluemoon-u ili Goal.com-u da te stomak od šege zaboli... na Goal.com-u jel ko Džeka manje od 8-ice ocijeni makar igrao slabo ko sinoć, samo što mu javno sihre ne bace :D
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#5338 Re: Edin Džeko...

Post by Obuca9 »

Šteta, skidoše mu Aguero i Marchena dva čista gola...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#5339 Re: Edin Džeko...

Post by jeza u ledja »

ak81 wrote:
BoringCity wrote:dzeko sucks.
vs france pjanic played him though to a 1 on 1 with the keeper, by the time dzeko caught up to the ball the centre back were already on him, so he had to take an early shot, he used his left foot and hit it 5 feet wide and 5 feet high.
next he got a pass from the wing, and he tried to shoot first touch, guess what he did, he toe poked it in the direction it came from lmao. dzeko is a complete donkey and extremely overrated, he is a average player who every once in a while scores a few decent long range goals, he found success in wolfsburg because of the genius misimovic.
btw im bosnian.
i remember last season after dzekos first couple bad matches,manicini was saying how dzeko was still 1 of the best strikers in europe, i bet you mancini never will or even think like that again.
BoringCity wrote:i can think of a thousand embarassing dzeko moments, one of the worst was in a match vs united where dzeko was outside the box attempting to dribble vidic, ( he wasnt dribbling he was just taking these klix touches), vidic just comes in and pokes it away without trying.
one of the most embarrassing things i have ever seen on a tv. i honestly think the bosnian second striker Ibisevic is much better than him., just that hes a little injury prone

Evo sta nas bosnjo kaze o Dzeki na bluemoon forumu... :x :x :x
Kakvih kloceva u nasem narodu ima to je nevjerovatno...
Kakvih idiota ima majko moja.
Zasto bi neko otisao na taj forum, prijavio se sa "boringcity", znaci boli ga kurac i za Man City, i onda jos isao tamo samo da bi blatio igraca iz svoje zemlje?!?! I jos onda spominje Vidica od sviju ostalih?? Pa koliko moras biti iskompleksiran???????? Znaci jedini razlog sto si tamo je Dzeko, ali ti ides tamo da bi ga pljunuo nekim tamo Englezima koje boli kurac i za tebe i za Dzeku.
Idiot!
User avatar
odesveuhonduras
Posts: 3457
Joined: 06/10/2011 20:34
Location: Ne interesuje me vaše mišljenje o deklinaciji Edinovog prezimena. FaLa :)

#5340 Re: Edin Džeko...

Post by odesveuhonduras »

Zasto bi neko otisao na taj forum, prijavio se sa "boringcity", znaci boli ga kurac i za Man City
vjerujem da ga zaboli za City-em ali nick ne mora to značiti... vidio sam da njihovi navijači koriste to kad razbiju nekoga u PL-u kao sarkazam, vjerovatno jer su lani mediji stalno pisali kako igraju dosadan fudbal, i to...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5341 Re: Edin Džeko...

Post by Tomahawk11 »

Ma vidi se da je to neki ''jak'' strucnjak, on poceo reprezentaciju analizirati na stranici Citya. :-)
Ja sam ipak cuo Edin Dzekoooo sa tribina :bih:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#5342 Re: Edin Džeko...

Post by veljaca »

Dijamant se borio, trcao, vracao nazad ....
Nije imao srece da dadne gol, jer kod oba gola, igrac ispred njega dade gol ...
Sreca sto nema Teveza i sto je Baloteli bio suspendovan ....
Nadam se da ce igrati protiv MU ....
Sinoc Nasri uzasno los, Silva takodjer i bez njih dvojice vidjelo se da je tesko ....
Mancini je uradio prave izmjene .....
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#5343 Re: Edin Džeko...

Post by ultima_palabra »

Ne mogu ovaj put zamjeriti Manciniju ako stavi Balu umjesto Edina... mada s druge strane, Džekson je uvijek bio penicilin za United 8-)
Balkanski_sindrom
Posts: 279
Joined: 25/07/2010 09:28

#5344 Re: Edin Džeko...

Post by Balkanski_sindrom »

Dzeko meda ne moze u ligi prvaka.....
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#5345 Re: Edin Džeko...

Post by ultima_palabra »

Ne može čitava ekipa... zabili su tri gola, slobodnjak, autogol i ovaj sa dva metra.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#5346 Re: Edin Džeko...

Post by Gandalf »

čisti baksuzluk - sinoć je mogao zabiti 2 zicera u gomez/inzagi stilu al' prvo požrtvovani stoper ga zabi sam sebi :D a onda i Aguero se utrpa sekund prije, jbg, za Džeku nema laganih golova - ma i šta će mu ziceri, navik'o je Džekson zabijat' golove tipa onog Belgiji; Francuskoj; Totenhamu - golčine koje natjeraju i komentatora na Eurosportu da se dere k'o sivonja.

PS. "Veliki stručnjak" će ga naredne dvije utakmice ostaviti na klupi. Mada, poznajući njegove "taktike" on bi ga šutn'o na klupu i da je sinć zabio 4 gola :oops:
User avatar
Zavatoni
Posts: 1641
Joined: 06/07/2005 07:44
Location: Sarajevo

#5347 Re: Edin Džeko...

Post by Zavatoni »

Džeko kao špic treba da zabija i zaboli koga kako je igrao, ako uspije zabiti. Sinoć nije imao sreće i skinuli su mu 2 čista gola sa noge, a promašio je par zicera i konačni zaključak je da je loše odigrao utakmicu (mislim da je ocjena 5,5 od goal.coma realna).
Da je zabio, niko se ne bi sjetio fula i bila bi dobra utakmica za njega.
Žao mi je što će ga ova utakmica vrlo vjerovatno koštati pozicije protiv Man.UTD-a.
Last edited by Zavatoni on 19/10/2011 09:49, edited 1 time in total.
Balkanski_sindrom
Posts: 279
Joined: 25/07/2010 09:28

#5348 Re: Edin Džeko...

Post by Balkanski_sindrom »

ultima_palabra wrote:Ne može čitava ekipa... zabili su tri gola, slobodnjak, autogol i ovaj sa dva metra.
ma bili su bolji ali zapoceti ovakvu utakmicu sa jednim napadacem je cista glupost..Imali su i srece sa onim golom...

Dzeko totalno los...
byron
Posts: 47
Joined: 23/09/2011 18:51

#5349 Re: Edin Džeko...

Post by byron »

Dzeko igra toplo-hladno, to definitivno nije odlika velikih igraca. Nije to vise onaj igrac iz Volksburga ma koliko mi ovdje srali....
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#5350 Re: Edin Džeko...

Post by JoseMujica »

Džeksona sinoć nije išlo...sad ga je najlakše popljuvati, ali treba relno sagledati situaciju: Sinoć je komplet Man City podbacio i odigrao grozno! Samim time Džeko nije bio niti bolji a niti lošiji od prosjeka ekipe.

Sada što vrijeme odmiče mislim da odabrao pogrešan klub, a hebga koje je drugi imao za istresti onolike pare :? :(
Post Reply