Buckuris World Cup 2010 00-24

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Osvajac ?

Engleska
20
11%
Brazil
18
10%
Argentina
33
18%
Spanija
39
21%
Holandija
17
9%
Njemacka
37
20%
Italija
16
9%
Francuska
3
2%
Portugal
3
2%
 
Total votes: 186

Vjeruj!
Posts: 777
Joined: 07/05/2010 20:48

#76 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Vjeruj! »

mrchinho wrote:

gdje si ti pravila ucio :? :? :?
Очигледно је човјек учио негдје гдје су инструктори упознати са фудбалом.
User avatar
Zwanziger
Posts: 564
Joined: 21/02/2008 11:55

#77 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Zwanziger »

mrchinho wrote:
Zwanziger wrote:
mrchinho wrote:evo vec pocelo sranje od sudjenja...ponistise regularan gol mexicu
Opravdano ponisten gol, golman je izletio, znaci ostao samo jedan igrac na liniji. Cist ofsajd

gdje si ti pravila ucio :? :? :?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#78 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Admir_1984 »

jasko_ba wrote:jel ofsajd ili ne ono bio? nije valjda da se gleda golman kao zadnji igrac
Pada mi na pamet mali milion situacija kada golman pogrijeshi, a igrac da gol sa metar-dva. Nidje veze da je ono ofsajd. Mislim da se ono pika kada golman izleti van 16metara
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#79 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by bosanski »

jel do mog televizora il su stvarno igrači na terenu presitni? kao da je kamera previše udaljena
mrchinho
Posts: 526
Joined: 06/10/2009 12:07

#80 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by mrchinho »

fkt prvi put cujem da se golman broji kao zadnji igrac...

ako je faul 2 metra ispred korner zastavice, ako golman stane na centar a igrac doda loptu igracu do sebe jel to onda offside?
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#81 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Obuca9 »

Admir_1984 wrote:
jasko_ba wrote:jel ofsajd ili ne ono bio? nije valjda da se gleda golman kao zadnji igrac
Pada mi na pamet mali milion situacija kada golman pogrijeshi, a igrac da gol sa metar-dva. Nidje veze da je ono ofsajd. Mislim da se ono pika kada golman izleti van 16metara
Admire ne provaljuj se svega ti :D

Ofsajd čist kao suza.

Ofsajd čist kao suza, pravilo je jasno između igrača kojem je upućena lopta i poprečne linije MORAJU BITI DVA IGRAČA SUPARNIČKE EKIPE (nigdje ne piše golman, odbrambeni, vezni, napadač, nego jednostavno DVA IGRAČA), inače je ofsajd.

Inače, Meksiko ih ubi nogama, veze ovi nemaju :D
User avatar
Sarcom
Posts: 198
Joined: 14/05/2010 00:22

#82 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Sarcom »

izgleda da ipak jeste ofsajd.
"Pravo (izvorno) pravilo je da napadač u trenutku upućivanja lopte mora da ima najmanje dva protivnička igrača bliže protivničkom golu, gde je uglavnom jedan golman, a drugi odbrambeni igrač. Retka je situacija da golman istrči i interveniše, a protivnik odmah vrati loptu ka golu gde se nalaze napadač i odbrambeni igrač. Tada je ofsajd, ali se dešava da igrači to ne znaju, pa dolazi do protesta kod sudija i dodeljivanja kartona".
mrchinho
Posts: 526
Joined: 06/10/2009 12:07

#83 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by mrchinho »

Sarcom wrote:izgleda da ipak jeste ofsajd.
"Pravo (izvorno) pravilo je da napadač u trenutku upućivanja lopte mora da ima najmanje dva protivnička igrača bliže protivničkom golu, gde je uglavnom jedan golman, a drugi odbrambeni igrač. Retka je situacija da golman istrči i interveniše, a protivnik odmah vrati loptu ka golu gde se nalaze napadač i odbrambeni igrač. Tada je ofsajd, ali se dešava da igrači to ne znaju, pa dolazi do protesta kod sudija i dodeljivanja kartona".

jbt a ja se cudim sto ja ne znam :D :D
User avatar
Trasimaco
Posts: 4714
Joined: 09/10/2009 01:56

#84 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Trasimaco »

Meksiku je uvijek problem ova realizacija. Dosad su trebali voditi bar 2:0. Da hoce vise Hernandeza ubaciti u igru, mali bi sigurno zabio bar jednu od one dvije sanse koje je Franco promasio glavom.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4835
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#85 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Tvrtko II Kotromanić »

Sarcom wrote:izgleda da ipak jeste ofsajd.
"Pravo (izvorno) pravilo je da napadač u trenutku upućivanja lopte mora da ima najmanje dva protivnička igrača bliže protivničkom golu, gde je uglavnom jedan golman, a drugi odbrambeni igrač. Retka je situacija da golman istrči i interveniše, a protivnik odmah vrati loptu ka golu gde se nalaze napadač i odbrambeni igrač. Tada je ofsajd, ali se dešava da igrači to ne znaju, pa dolazi do protesta kod sudija i dodeljivanja kartona".
to je to dakle, nisam ni aj znao za to..
haj dobro, ofsajd je bio, al ce JAR popusiti bas ako ovi meksikanci ne ohanu malo :D
Vjeruj!
Posts: 777
Joined: 07/05/2010 20:48

#86 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Vjeruj! »

bosanski wrote:jel do mog televizora il su stvarno igrači na terenu presitni? kao da je kamera previše udaljena
Слажем се, премали су играчи.
Је ли ово до каквих резолуција ил'до чега је?
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#87 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Admir_1984 »

hz__semir wrote:
Admir_1984 wrote:
jasko_ba wrote:jel ofsajd ili ne ono bio? nije valjda da se gleda golman kao zadnji igrac
Pada mi na pamet mali milion situacija kada golman pogrijeshi, a igrac da gol sa metar-dva. Nidje veze da je ono ofsajd. Mislim da se ono pika kada golman izleti van 16metara
Admire ne provaljuj se svega ti :D

Ofsajd čist kao suza.

Ofsajd čist kao suza, pravilo je jasno između igrača kojem je upućena lopta i poprečne linije MORAJU BITI DVA IGRAČA SUPARNIČKE EKIPE (nigdje ne piše golman, odbrambeni, vezni, napadač, nego jednostavno DVA IGRAČA), inače je ofsajd.

Inače, Meksiko ih ubi nogama, veze ovi nemaju :D
Ajd mi nadji jedan primjer tog ofsajda u ovim poznatim ligama sto pratimo?
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#88 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Obuca9 »

Normalno da je ofsajd, a to što pola ljudi ne zna pravila fudbala (a ofsajd je tu najkritičniji) je druga stvar...

Daj ba Fazla ne zezaj čuj traži primjer, tekma počela ja da ti tražim primjer idi pogledaj Pravila fudbalske igre, pa ćeš vidjeti ;)
ObiVan
Posts: 143
Joined: 11/06/2005 20:49
Location: Sehen Sie diese Stadt...

#89 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by ObiVan »

Ovo je idealna prilika da se pokazu svi fudbalski strucnjaci...Naravno da je bio ofsajd i to kao i svaki drugi regularni ofsajd. Pravilo kaze da izmedju gola i igraca u napadu moraju da budu barem DVA igraca, gdje se ne pojasnjava da li to mora biti golman i jos jedan igrac. To sto smo mi navikli i sto logikom stvari golman bude najcesce zadnji igrac, ne znaci da ako slucajno iza njega ostane drugi igrac da nestaje pravilo ofsajda. Prvo predjite fudbalski bukvar, pa se onda usudite da komentarisete sudije iz Uzbekistana, jer oni su za vas profesori!
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#90 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by leo karan »

naucio sam nesto novo definitivno
dobro svjetsko prvenstvo, pravo :D
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#91 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Obuca9 »

ObiVan wrote:Ovo je idealna prilika da se pokazu svi fudbalski strucnjaci...Naravno da je bio ofsajd i to kao i svaki drugi regularni ofsajd. Pravilo kaze da izmedju gola i igraca u napadu moraju da budu barem DVA igraca, gdje se ne pojasnjava da li to mora biti golman i jos jedan igrac. To sto smo mi navikli i sto logikom stvari golman bude najcesce zadnji igrac, ne znaci da ako slucajno iza njega ostane drugi igrac da nestaje pravilo ofsajda. Prvo predjite fudbalski bukvar, pa se onda usudite da komentarisete sudije iz Uzbekistana, jer oni su za vas profesori!
Upravo to :thumbup:

A i ovaj Marjan ko levat kakav, nek on zna koliko je ko kila imao kad se rodio, a najvažnije pravilo u fudbalu ne zna.
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#92 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Obuca9 »

Admir_1984 wrote:
hz__semir wrote:
Admir_1984 wrote: Pada mi na pamet mali milion situacija kada golman pogrijeshi, a igrac da gol sa metar-dva. Nidje veze da je ono ofsajd. Mislim da se ono pika kada golman izleti van 16metara
Admire ne provaljuj se svega ti :D

Ofsajd čist kao suza.

Ofsajd čist kao suza, pravilo je jasno između igrača kojem je upućena lopta i poprečne linije MORAJU BITI DVA IGRAČA SUPARNIČKE EKIPE (nigdje ne piše golman, odbrambeni, vezni, napadač, nego jednostavno DVA IGRAČA), inače je ofsajd.

Inače, Meksiko ih ubi nogama, veze ovi nemaju :D
Ajd mi nadji jedan primjer tog ofsajda u ovim poznatim ligama sto pratimo?
Pravila nogometne igre

Pravilo 11 - Ofsajd

Igrač je u ofsajd poziciji ako:
· se nalazi bliže protivničkoj poprečnoj liniji nego što se nalazi lopta i pretposljednji protivnički igrač.


Gdje se nalazio posljednji igrač protivničke odbrane? Na gol - liniji.
Gdje se nalazio pretposljednji igrač protivničke odbrane (golman)? Tačno na petercu.

Gdje se nalazio igrač Meksika koji je dao gol, u trenutku kada mu je upućena lopta? U petercu.

Dakle, jasno ko dan.
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#93 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by leo karan »

ObiVan wrote:Ovo je idealna prilika da se pokazu svi fudbalski strucnjaci...Naravno da je bio ofsajd i to kao i svaki drugi regularni ofsajd. Pravilo kaze da izmedju gola i igraca u napadu moraju da budu barem DVA igraca, gdje se ne pojasnjava da li to mora biti golman i jos jedan igrac. To sto smo mi navikli i sto logikom stvari golman bude najcesce zadnji igrac, ne znaci da ako slucajno iza njega ostane drugi igrac da nestaje pravilo ofsajda. Prvo predjite fudbalski bukvar, pa se onda usudite da komentarisete sudije iz Uzbekistana, jer oni su za vas profesori!
ne stidim se uopce sto nisam znao to pravilo, koje je logicno naravno, ali nikad nisam vidio na terenu da je primijenjeno do sada
ovo je idealna prilika za strebere kompleksase da polete pokusati ispasti pametni :)
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#94 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by motachjointa »

ubise mi svaki cejf sa ovim trubama, pa nigdje eha navijaca, navijanja, zvizduka :sad:
User avatar
Trasimaco
Posts: 4714
Joined: 09/10/2009 01:56

#95 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Trasimaco »

Strasan gol. Ni asistencija nije bila losa.
ObiVan
Posts: 143
Joined: 11/06/2005 20:49
Location: Sehen Sie diese Stadt...

#96 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by ObiVan »

leo karan wrote:
ObiVan wrote:Ovo je idealna prilika da se pokazu svi fudbalski strucnjaci...Naravno da je bio ofsajd i to kao i svaki drugi regularni ofsajd. Pravilo kaze da izmedju gola i igraca u napadu moraju da budu barem DVA igraca, gdje se ne pojasnjava da li to mora biti golman i jos jedan igrac. To sto smo mi navikli i sto logikom stvari golman bude najcesce zadnji igrac, ne znaci da ako slucajno iza njega ostane drugi igrac da nestaje pravilo ofsajda. Prvo predjite fudbalski bukvar, pa se onda usudite da komentarisete sudije iz Uzbekistana, jer oni su za vas profesori!
ne stidim se uopce sto nisam znao to pravilo, koje je logicno naravno, ali nikad nisam vidio na terenu da je primijenjeno do sada
ovo je idealna prilika za strebere kompleksase da polete pokusati ispasti pametni :)


Hahaha. Nije pitanje da li se treba necega stidjeti ili ne. Naprotiv, poenta je mentaliteta kritikovanja i stava kako je vjerovatnije da ETO JA LEVAT znam i vidim bolje nego PROFESIONALAC i istog prvom prilikom prozivam levatom i retardiranim, jer ETO JA SAM VIDIO KAKO JE CIST OFSAJD; A ON JE BIO GLUP I CORAV.
A kada neko zna vise od nekoga je kod nas automatizmom iskompleksirani streber. Drago mi je sto znam vise od tebe, a samim tim sam ti iskompleksirani streber! Hvala!
vemus
Posts: 335
Joined: 14/05/2008 17:34

#97 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by vemus »

bosanski wrote:jel do mog televizora il su stvarno igrači na terenu presitni? kao da je kamera previše udaljena
A BHT nesretni, nemaju digitalni signal kao nijedna nasa TV stanica..zvao sam ih i ja i kazu da nemaju digitalni signal a cijeli svijet se vec prebacio na isti...putuj Afriko ovo je Bosna :x
vemus
Posts: 335
Joined: 14/05/2008 17:34

#98 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by vemus »

OVO nije offside ljudi jeste li zdravi, sta vi tabirite, nemate veze sa zivotom.. :shock: :shock: :shock: :shock:
User avatar
Obuca9
Posts: 9629
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#99 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by Obuca9 »

vemus wrote:OVO nije offside ljudi jeste li zdravi, sta vi tabirite, nemate veze sa zivotom.. :shock: :shock: :shock: :shock:
Idi prati skvoš, polo, golf, jeni ovo za tebe ;)
User avatar
OldSql
Posts: 221
Joined: 08/06/2010 16:44
Location: Gluha Bukovica

#100 Re: Buckuris World Cup 2010 00-24

Post by OldSql »

hz__semir wrote:
vemus wrote:OVO nije offside ljudi jeste li zdravi, sta vi tabirite, nemate veze sa zivotom.. :shock: :shock: :shock: :shock:
Idi prati skvoš, polo, golf, jeni ovo za tebe ;)
klis :D
Locked