Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

rado_vidjen

#51 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by rado_vidjen » 23/01/2010 16:07

ultima_palabra wrote:
rado_vidjen wrote:Sto se tice Campa, nidje veze. Nije placen ko Balja, Woodgate, Owen i co, pa da se smatra najvecim promasajem.
Poslije je briljiro u Boltonu.
:thumbup:
rado_vidjen wrote:svi spansko-argentinski igraci sto je Rafica doveo :D
Torres, Xabi, Reina bi mogli u rubriku najbolji transferi.
Znao sam da ce neko Alonsa spomenut...ali ipak, ukupno gledajuci, slab je to prosjek. Reina je kikser isto ko i Ceh. Sjebo ih je protiv Chelsea u LP. Torres je dosao kao dokazana klasa. Nije Raffa prepoznao anonimusa, pa ga poslije izbrusio.

Dovoditi Mascherana dok imas X. Alonsa (stavio sma ga u idelnih 11 prosle sezone) je totalno bespotrebno.

Pored svih njegovih promasaja, izvjesni Lucas LEIVA mi je najveca enigma. Ko je uopste taj covjek, kako je dosao tamo?

Ustvari, jebe me se. Samo naprijed Rafa! 8-)

Djokej

#52 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by Djokej » 23/01/2010 16:31

Što se tiče Barse jedna od najvećih fula bio je onaj Gerard iz Valensije... također Santi Ezquerro..
Last edited by Djokej on 23/01/2010 16:32, edited 1 time in total.

Šaner

#53 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by Šaner » 23/01/2010 16:31

skoro svi transferi mateje kezmana i danijela ljuboje i skoro svi nizozemci u real (robben,van der vaart,sneijder,van nistelroy,drenthe,huntelaar..)

ultima_palabra

#54 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by ultima_palabra » 23/01/2010 16:33

rado_vidjen wrote:Znao sam da ce neko Alonsa spomenut...ali ipak, ukupno gledajuci, slab je to prosjek. Reina je kikser isto ko i Ceh. Sjebo ih je protiv Chelsea u LP. Torres je dosao kao dokazana klasa. Nije Raffa prepoznao anonimusa, pa ga poslije izbrusio.

Dovoditi Mascherana dok imas X. Alonsa (stavio sma ga u idelnih 11 prosle sezone) je totalno bespotrebno.

Pored svih njegovih promasaja, izvjesni Lucas LEIVA mi je najveca enigma. Ko je uopste taj covjek, kako je dosao tamo?

Ustvari, jebe me se. Samo naprijed Rafa! 8-)
Ma slušaj, ne volim Beniteza, mislim da je control freak, i transferi su mu uglavnom loši. Ali nema to veze sa Špancima i Argentincima, više je on promašaja imao kod drugih igrača tipa Keane, Babel, Degen, Dossena i ostali. Čovjek dobro poznaje špansko tržište i odatle je imao najbolje transfere.
Reinu ne bih nazvao kikserom, mislim da je najbolji golman trenutno u EPL :D
@šaner, slažem se donekle za ostale, ali kako Van Nistelrooy? U prvoj sezoni u Primeri najbolji strijelac lige.

aerosa

#55 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by aerosa » 23/01/2010 18:02

Šaner wrote:skoro svi transferi mateje kezmana i danijela ljuboje i skoro svi nizozemci u real (robben,van der vaart,sneijder,van nistelroy,drenthe,huntelaar..)
Roben promašaj?
Pa ni za Snajdera se ne bih složio ali je Roben bio sve drugo ali promašaj nije...

do_tokija

#56 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by do_tokija » 23/01/2010 18:26

ja.neron wrote:
do_tokija wrote:shevchenko, mutu, del horno, anderson, nani, berbatov, luka modric, ryan babbel, robbie keane ima toga jos.....
fino sam napisao da napises promasaje svoga kluba da se ja ne bih sjecao za tebe
koji su to promasaji arsenala?

kako neko moze reci da je eduardo promasaj pa pogledajte ucinak a covjek uopste nije skupo placen puno vise je pokazao od berbatova a o visini transfera da ne pricamo jos uz to tezak lom noge....

#57 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by profil » 23/01/2010 19:01

do_tokija wrote:
ja.neron wrote:
do_tokija wrote:shevchenko, mutu, del horno, anderson, nani, berbatov, luka modric, ryan babbel, robbie keane ima toga jos.....
fino sam napisao da napises promasaje svoga kluba da se ja ne bih sjecao za tebe
koji su to promasaji arsenala?

kako neko moze reci da je eduardo promasaj pa pogledajte ucinak a covjek uopste nije skupo placen puno vise je pokazao od berbatova a o visini transfera da ne pricamo jos uz to tezak lom noge....
Francis Jeffers (Everton, £8m) :D

Sto jes jes, nije ih bilo puno. Ali jebi ga moras nesto i dovesti da bi postojala sansa da promasis. :wink:

do_tokija

#58 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by do_tokija » 23/01/2010 19:07

igrac od osam miliona funti pa haj jes promasaj momak imao problema sa ozlijedama a i nije se mogao nametnuti pored henrya i wiltorda neko promasi za 8 miliona a neko vise puta po 30 miliona

#59 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by profil » 23/01/2010 19:25

do_tokija wrote:igrac od osam miliona funti pa haj jes promasaj momak imao problema sa ozlijedama a i nije se mogao nametnuti pored henrya i wiltorda neko promasi za 8 miliona a neko vise puta po 30 miliona
Wikipedia wrote:However, Jeffers did not live up to the "fox in the box" tag, and his time at Arsenal was dogged by injury. He was forced out of the side by the form of fellow strikers like Thierry Henry and Sylvain Wiltord.
Svaka slicnost je slucajna.

Sta ti je, ima covjek Arsenal u malom prstu :lol: Samo jos da si procito u paragrafu iznad da je to bilo 2001. godine, sto se ne moze porediti sa sadasnjim transferom od £8m. Daj mi te promasaje od 30 miliona, vise puta, u tom periodu.
Wikipedia wrote:... his performances had caught the eye of Arsène Wenger, who was desperate for a striker and he signed him for Arsenal in 2001 for £8 million - making him one of the club's most expensive signings yet.
Dakle, fula samo takva.

#60 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by profil » 23/01/2010 19:27

I da, iste sezone Richard Wright - Ipswich £6m, jos veca fula.

do_tokija

#61 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by do_tokija » 23/01/2010 19:35

saberi te sve igrace i uzmi transfer samo shevchanka sve ce ti biti jasno da ne spominjemo ostale proasaje evo jednog smijesnog john obi mikel ukupno 16 miliona futni :lol:

fixer

#62 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by fixer » 23/01/2010 19:37

Šaner wrote:skoro svi transferi mateje kezmana i danijela ljuboje i skoro svi nizozemci u real (robben,van der vaart,sneijder,van nistelroy,drenthe,huntelaar..)
:lol: :lol: :lol: :lol: Nisi ti normalan

do_tokija

#63 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by do_tokija » 23/01/2010 19:41

Zhirkov 18 miliona funti :D

od holandeza jedino je van nistelrooy bio pogodak, sta su to robenn i sneijder napravili u realu? mizerija za robenovih 35 i sneijderovih 27 miliona eura

#64 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by profil » 23/01/2010 20:35

Kako si ti smijesan i jadan lik. Sve shvatas ko neki napad, i imas potrebu da branis Arsenal, da nesto mjerkas poredis. A i kad poredis, radis to na jedan krajnje **cenzirasano** nacin. Kazem ti ne mogu se porediti ti transferi iz 2001 i ovi sada. Ali eto, ako hoces da poredis, to je bio skoro najskuplji transfer u historiji Arsenala do tada sto znaci da je to veliki promasaj, mnogo veci nego onaj gdje Abramovic pljune 30 milja jer mu je tako kurcu cejf. Ovdje jedan menadzer dovodi igraca koji.

I opet kazem, to je li Shevchenko promasaj ili nije, a jeste, i koliki je promasaj, a veliki je, nema apsolutno nikakve veze sa tim je li neki treci igrac u petom klubu bio promasaj.

respo

#65 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by respo » 23/01/2010 20:44

Djokej wrote:Što se tiče Barse jedna od najvećih fula bio je onaj Gerard iz Valensije... također Santi Ezquerro..
ezquerro je cini mi se dosao kao slobodan nisam siguran

ne znam kkao neko ko dodje besplatno moze biti promasaj?
gerard bas i nije promasaj mozda jes placen previse ali da je promasaj bas i nije
u barci su promasaj oni nigerijci sto su bili
okunowo amunike pa i prosinecki

Djokej

#66 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by Djokej » 23/01/2010 21:09

Pa eto onda da dovedu malog Muju ne bi bio promašaj samo ako je besplatan, Santi ima učinak strašan to jeste nikakav. Na kraju krajeva oni nisu morali otkupiti njegov ugovor, ali to ne znači da ga nisu plaćali da igra..
To što mu je mu je ugovor bio besplatan ne znači da nije promašaj...
Last edited by Djokej on 23/01/2010 21:44, edited 1 time in total.

Fordas

#67 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by Fordas » 23/01/2010 21:20

transfer Kake u real :D

ozbiljno

za te pare umjesto mrtvog Kake mogli su dovesti recimo..... zivog Riberija :D

Better Man

#68 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by Better Man » 23/01/2010 21:51

Šaneru Van Nistelrooy je sve samo ne promašaj. Mašina za davanje golova. Bio je glavni igrač u osvajanju titule kad ih je vodio Fabio Capello. Bio te sezone prvi strijelac Španske lige. Gdje bi mu bio kraj da ga neprate povrede, a i sa njima je dao bruku golova za Real. a Tek za Manchester, 150 golova. Večina ovih promašaja koje su napravili najveći klubovi su posljedica viška igrača. Kupe igrača i dadnu grdnu lovu za njega, a onda umjesto da igra oni ga drže na klupi. Uzmimo primjer Owena u Realu. Došao je kao vrhunski napadač, ali majmuni u Realu mu nisu dali da igra, već ga čuvali na klupi i ponekad mu davali šansu. A tu šansu kad je dobio itekako je znao iskoristiti, ali ni to nije bilo dovoljno majmunima u Realu da ga stave od prve minute, već kao rezervu. Shevcenko je klasični promašaj. Otišao u Chelsea za velike pare, ljudi ga pustili da igra, a ovaj truba ništa nije pokazao. Neko upita zašto je Rivaldo promašaj kad je besplatno došao u Milan. Pa zato što je čitavu sezonu odgledao sa klupe. Tek poneku tekmu da je igrao. Ne razumijem pojedine trenere koji dovode vrhunske igrače i onda ih čitavu sezonu drže na klupi. Ja bi ih kažnjavao, jer to je zločin prema igraču.

do_tokija

#69 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by do_tokija » 23/01/2010 22:09

profil wrote:Kako si ti smijesan i jadan lik. Sve shvatas ko neki napad, i imas potrebu da branis Arsenal, da nesto mjerkas poredis. A i kad poredis, radis to na jedan krajnje **cenzirasano** nacin. Kazem ti ne mogu se porediti ti transferi iz 2001 i ovi sada. Ali eto, ako hoces da poredis, to je bio skoro najskuplji transfer u historiji Arsenala do tada sto znaci da je to veliki promasaj, mnogo veci nego onaj gdje Abramovic pljune 30 milja jer mu je tako kurcu cejf. Ovdje jedan menadzer dovodi igraca koji.

I opet kazem, to je li Shevchenko promasaj ili nije, a jeste, i koliki je promasaj, a veliki je, nema apsolutno nikakve veze sa tim je li neki treci igrac u petom klubu bio promasaj.
ne znam ja ko je smijesan i jadan pokusavas da izjednacis arsenalove losije transfere sa mnogobrojnim visemilionskim promasajima vjestacke ekipe!

adcor

#70 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by adcor » 24/01/2010 00:05

iako ni jedan ni drugi nisu puno placeni... sexy lopez u barcu iii meni najdrazi madridista :lol: :lol: :lol:

Bušman

#71 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by Bušman » 24/01/2010 00:29

Svi Barcini transferi za vrijeme onog idiota Gasparta. Geovanni, Rochemback, Cristanval, Alfonso... Covjek da ima neogranicena sredstva otjerao bi klub u propast.

Sto je gotovo i uspio. Barca ce jos dugo trpiti zbog njegove igrarije :x

Po mom misljenju - Balaban. 6M funti i odigrat manje od poluvremena, neshvatljivo.
Last edited by Bušman on 24/01/2010 00:36, edited 1 time in total.

Rambo-Amadeus

#72 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by Rambo-Amadeus » 24/01/2010 00:34

Murat Sabanovic wrote:od nasih , elvir baljic... i veci je promasaj od campa
dade real ogromnu lovu,a od njega nista
njemu i nije bio promasaj, kupio ferrari...od tad ne zna za bijedu :D

rado_vidjen

#73 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by rado_vidjen » 24/01/2010 00:37

Uuuuu, kud se ne sjetih Kezmana! :D Ono stvorenje je samo sebe izlevacivalo; ne zna trcat ni s loptom ni bez nje, stopat loptu, pokreti ko slowmotion...Apsulutna nula! Poturao nogu na Robbenove filigranske asiste u nekoj lijevoj ligi, i ponadao se da ce tako nastavit u najjacoj? HA!

Robben je bio glavni igrac Reala prethodne dvije godine. Svi, apsolutno svi, napadi su preko njega isli. Samo se cekalo da on nesto napravi. Toliko o njemu.

Ruud, promasaj? Dajte, deco, ne bogohulite. Ako nis, ima ona wikipedia :roll:

S.R. Philips u Chelseau je takodjer promasaj. Zhirkov :D :D

@paja

pa ti si pljuvao ne edurada do jucer. Zar se ne sjecas :? ili te posjetio onaj ciko Alchajmer? Zabio je ponesto prije povrede, ali najmanje u Premiershipu...ali ok, nije nesto preplacen bio pa...

adcor

#74 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by adcor » 24/01/2010 00:45

Bušman wrote:Svi Barcini transferi za vrijeme onog idiota Gasparta. Geovanni, Rochemback, Cristanval, Alfonso... Covjek da ima neogranicena sredstva otjerao bi klub u propast.

Sto je gotovo i uspio. Barca ce jos dugo trpiti zbog njegove igrarije :x

Po mom misljenju - Balaban. 6M funti i odigrat manje od poluvremena, neshvatljivo.
nisam siguran, ali mislim da njemu na dusu ide i odlazak fabregasa...
@rambo - mislim da elvira treba smjestit u "najvece muzicke promasaje" :lol: :lol: :lol:
sjecal se iko promocije u hayatu? :facepalm:

Haris.ba

#75 Re: Najveći fudbalski promašaji(transferi) zadnjih 15 godina

Post by Haris.ba » 24/01/2010 01:00

Meni je toliki promašaj prelazak Balaka iz Bayera u Bayern. Ne što nije dobro igrao. Već što je tako očajno igrao u usporedbi kako je igrao u bayeru. Isto je i sa Miroslav Klozetom. Kako je čovjek igrao ko supermen u Bremenu, a u Bayernu sve na silu.

Iako navijam za Bayern, meni je to šteta za nogomet.

Post Reply