Safet Susic - Pape, selektor BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

salter071

#26651 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by salter071 » 12/10/2013 22:44

Nejjah wrote:
salter071 wrote: A ja sam cuo od ovih sto se klade da bi mogao biti i drugi scenario. Nastelice Grcima prolaz, kako bi se mi nasli u barazu sa Portugalom. O tome pricaju naveliko ovi moji "kladionicari". Pa vidjecemo jesu li "uboli"... :|
samo je grcima u interesu da mi igramo baraž, što ne bi štelili nama da budemo prvi? ili nas baš ne žele u Brazilu pa nas onda i u baražu pokradu
Stvar je u tome da se tu vrti velika lova. Veliki timovi, jaki, imaju velike zarade na svemu vezanom za taj sport od karata, prodaje prenosa, reklama, procenta od piva itd.
Kako mi objasnise, to je njima biznis odluka, jer npr. prodaja prava za prenosenje utakmica jednog Portugala ili jedne jake Njemacke dodje do milijarde ljudi putem medija, dok sa Bosnom mogu izvuci puno manje pare mozda 10% te zarade i to ako imaju srece.
Znaci, nije tu stvar u politici, nego samo u lovi i velikim zaradama jakih klubova.

Comrad

#26652 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Comrad » 12/10/2013 23:00

Mi litvance moramo razvalit, kraj price. Ni sudije ne mogu toliko ofirno siljit za protivnika, niti litvanci mogu odjednom postat brazilci.

Nemojte traziti zavjere gdje ih nema, odigrati hrabro jebat im majku, i otic u brazil.

grci me uopste ne zanimaju, s njima smo zavrsili.

JoseMujica

#26653 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by JoseMujica » 12/10/2013 23:02

luckylaka wrote:
JoseMujica wrote:Pape svaka ti dala!

Al ovo ti moram reć: Hebo te Speed Demon!
Haj realno imas li trenutno boljeg na toj pozicij i sto jes,jes pretjerali ste sa kritikama na ovog momka,kako vam ne dosadi,Vrse sinoc vrlo dobro odigrao sta hocete jos od njega da zabija golove.
na desnom krilu je bolji Hajrović, a bolji je i Stevanović...da igra desnog beka možda bi i OK igrač bio al ga Pape forsira da igra nešto za šta nije sposoban ni fizički, niti ima talenta za to, a to je da pokriva čitavu desnu stranu

nije ovo Caffu, Maicon ni Zanetti već Avdija Vrsajević iz jednog propalog kluba đe samo što igračima na dresu ne piše cijena uz popust na kasi 50% iz jedne privatne lige kojom upravlja jedan čoban.

_mufljuz_

#26654 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by _mufljuz_ » 12/10/2013 23:07

kako god na najmanje 2 kvalifikaciona ciklusa smo pokradeni u zadnjoj tekmi...
nista nije slucajno pa ni to....

ja bih ipak malo prizemljio euforiju tipa 2:0 za nas na poluvremenu i to....

luckylaka

#26655 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by luckylaka » 12/10/2013 23:17

JoseMujica wrote:
luckylaka wrote:
JoseMujica wrote:Pape svaka ti dala!

Al ovo ti moram reć: Hebo te Speed Demon!
Haj realno imas li trenutno boljeg na toj pozicij i sto jes,jes pretjerali ste sa kritikama na ovog momka,kako vam ne dosadi,Vrse sinoc vrlo dobro odigrao sta hocete jos od njega da zabija golove.
na desnom krilu je bolji Hajrović, a bolji je i Stevanović...da igra desnog beka možda bi i OK igrač bio al ga Pape forsira da igra nešto za šta nije sposoban ni fizički, niti ima talenta za to, a to je da pokriva čitavu desnu stranu

nije ovo Caffu, Maicon ni Zanetti već Avdija Vrsajević iz jednog propalog kluba đe samo što igračima na dresu ne piše cijena uz popust na kasi 50% iz jedne privatne lige kojom upravlja jedan čoban.
Fizicki jedan od najspremniji nasih igraca(ako laze PAPE lazem i ja)Drugo.Nije konkurencija ni Hajri ni Stevi ali opet PAPE rece protiv manjih klubova sebi dozvolimo luksuz da nam sedam igraca igra u napadu s tim i Vrsajevic.Trece.Ljudi se jednostavno nakace na nekog igraca i kako god da odigra uvijek je kloc(neka se jahalo po Medunjaninu 24 sata)poslije toga po Ibricicu,pa Ibisevicu e sad je dosao na red Vrsa momak ni kriv ni duzan a opet neki ne mogu docekati da mu se poseru na karijeru.

_mufljuz_

#26656 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by _mufljuz_ » 12/10/2013 23:19

vrsajevic je i neko - al ko je ovaj kruzic krunic kvrzica?

TheMule

#26657 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by TheMule » 12/10/2013 23:19

Vrsajevic je dobro odigro juce

JoseMujica

#26658 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by JoseMujica » 12/10/2013 23:28

nemam ništa protiv Avdije i kažem da bi mogao čovjek odigrati desnog beka u slučaju kad bi igrao desnog beka.

Bojim se da Pape od Avdije traži nešto što ovaj nije u stanju da isporuči na terenu i kad realno gledam, prema onome šta on igra, tu nam je rupa...ako primimo gol primamo ga jer je Avdija spržio naprijed s loptom, fikno loptu neđe u pm i ostao gore da dahće neđe kod korner zastavice dok protivnik slaže kontru preko roše na desnoj strani.

Dok je Rahimić igrao to se i nekako krpilo, al brez def veznog to je preofirno i svaki kliker selektor će nas masakrirati.

pregledaj malo tekme u kojima je igrao i vidjećeš da je nama zabiti gol isto ko kad na play stationu jednu te istu foru uvježbaš...svaki je išao s desne strane...počevši od onog što nam grci uvališe pred kraj tekme

ps

I Lihtenštajn nije relevantno mjerilo da se ocjeni kvalitet nekog igrača....ljudi božiji shvatite da smo juče igrali protiv amatera. Sad idemo protivniku koji je jš uvijek kanta, ali i jedna stepenica više u odnosu na ove

jeza u ledja

#26659 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by jeza u ledja » 12/10/2013 23:32

north wrote:
DonVitoni wrote:
Strpljivo nećemo, napast ćemo ih odmah. Međutim, pritom ne smijemo zaboraviti da će, kada izgubimo loptu, biti opasno. Bit ćemo ofanzivni i otvoreni. Ostavljat ćemo Litvancima prostor za kontranapade. Kada budemo gubili loptu, moramo je što prije vraćati u naš posjed – prenio nam je svoja razmišljanja selektor.
Pape objasnio protivnicima kako je najbolje igrati protiv nas.
Ma šta kažeš? A da nije rekao, protivnik ne bi znao da ćemo igrati ofanzivno i krenuti od prve minute napadački nego bi mislio da će to biti partija šaha...ovako sada trljaju ruke i znaju šta im je činiti? Pametan si mnogo sa tim jeftinim ubodima sada kad smo svi napeti ko puška...odlična izjava i zamisao selektora :thumbup: ...krenuti napadački i junački da ih ugazamo kako bog zapovijeda....neka bude prostora njima, mogu dati jedan, ali će primiti tri izuzev ako naši napadači i sredina budu ne daj bože ograisali tu odlučujuću tekmu....ja sam isto odmah poslije razmišljao da se malo zatvorimo pozadi, ali kad se malo bolje razmisli nema se šta čekati, nama ne odgovara bod, da odgovara druga bi to pjesma bila, ovako mora se krenuti naprijed i pokušati što prije dati dva gola, jedan je malo jer sa jednim je još uvijek strah ko neboder dok sudija ne svira, sa dva će sve biti gotovo..
hmm, malo gledam liht ponovo, mescini da smo im prva dva gola dali nakon njihovih napada. znaci ne barcelona igrom vec u par kratkih poteza kad je njihova odbrana razrjedjena i kad smo mi postavljeni na terenu kao na slici.
kada se svi naguraju u jedan 16erac tesko je fakat dati gol. kada im pustis da se otvore i grade napad, normalno vise njih ce krenuti naprijed, a manje ostati nazad.
problem je samo u tome sto normalno ako protivniku prepustas da napada on ti ga moze zabiti, jel, pa ga ne mozes tek tako pustati da se useta u tvoj 16erac, jer ni ti sam ne igras bunker.
hocu reci , prica o pustanju slabijeg protivnika da se zaigra - kao nekoj strategiji za pobjedu - ne ide. ako oni imaju loptu u nogama - ti trebas praviti visoki presing, bez obzira. dakle prepustanje posjeda ne dolazi u obzir.
ali ono sto dolazi u obzir, vracajuci se na pocetak price, je da se treba poraditi na brzoj tranziciji igre u slucaju kada presjecas njihov napad na nasoj polovini. to jest, treba raditi na kontrama, preskakanju igre i krilnim napadima cim im uzmemo loptu u takvim situacijama, jer oni umjesto 9-10, tada imaju samo 5-6 igraca u svom polju.
ono sto mi najcesce radimo protiv ovakvih ekipa, cim ovi izgube loptu, mi pocnemo polako - medo uzme loptu i ko buskec do pjanica, ovaj nazad, pa do misketa, ovaj u stranu, pa se malo lulic i salihovic dodaju, i tako...
nije da ni tako ne mozemo dati gol, ali mescini da ih vise dajemo iz kontri nego sto se cini.

Nejjah

#26660 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Nejjah » 12/10/2013 23:37

salter071 wrote:
Nejjah wrote:
salter071 wrote: A ja sam cuo od ovih sto se klade da bi mogao biti i drugi scenario. Nastelice Grcima prolaz, kako bi se mi nasli u barazu sa Portugalom. O tome pricaju naveliko ovi moji "kladionicari". Pa vidjecemo jesu li "uboli"... :|
samo je grcima u interesu da mi igramo baraž, što ne bi štelili nama da budemo prvi? ili nas baš ne žele u Brazilu pa nas onda i u baražu pokradu
Stvar je u tome da se tu vrti velika lova. Veliki timovi, jaki, imaju velike zarade na svemu vezanom za taj sport od karata, prodaje prenosa, reklama, procenta od piva itd.
Kako mi objasnise, to je njima biznis odluka, jer npr. prodaja prava za prenosenje utakmica jednog Portugala ili jedne jake Njemacke dodje do milijarde ljudi putem medija, dok sa Bosnom mogu izvuci puno manje pare mozda 10% te zarade i to ako imaju srece.
Znaci, nije tu stvar u politici, nego samo u lovi i velikim zaradama jakih klubova.
pa ima toga, nažalost, samo u kojoj mjeri...provuče se nekad i neka latvija na EP, pa slovenija 2-3 puta
tješi me činjenica da nas nisu dosad povalili u ovim kval. a mogli su, a ne ovako ofirno u zadnjoj, recimo kad salihovic uleti u zilini onom slovaku kod 0-0 (ako se ne varam), bio sam se prepo crvenog...
ma biće to dobro aBd

SaNsEo

#26661 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by SaNsEo » 12/10/2013 23:43

[/quote]hmm, malo gledam liht ponovo, mescini da smo im prva dva gola dali nakon njihovih napada. znaci ne barcelona igrom vec u par kratkih poteza kad je njihova odbrana razrjedjena i kad smo mi postavljeni na terenu kao na slici.
kada se svi naguraju u jedan 16erac tesko je fakat dati gol. kada im pustis da se otvore i grade napad, normalno vise njih ce krenuti naprijed, a manje ostati nazad.
problem je samo u tome sto normalno ako protivniku prepustas da napada on ti ga moze zabiti, jel, pa ga ne mozes tek tako pustati da se useta u tvoj 16erac, jer ni ti sam ne igras bunker.
hocu reci , prica o pustanju slabijeg protivnika da se zaigra - kao nekoj strategiji za pobjedu - ne ide. ako oni imaju loptu u nogama - ti trebas praviti visoki presing, bez obzira. dakle prepustanje posjeda ne dolazi u obzir.
ali ono sto dolazi u obzir, vracajuci se na pocetak price, je da se treba poraditi na brzoj tranziciji igre u slucaju kada presjecas njihov napad na nasoj polovini. to jest, treba raditi na kontrama, preskakanju igre i krilnim napadima cim im uzmemo loptu u takvim situacijama, jer oni umjesto 9-10, tada imaju samo 5-6 igraca u svom polju.
ono sto mi najcesce radimo protiv ovakvih ekipa, cim ovi izgube loptu, mi pocnemo polako - medo uzme loptu i ko buskec do pjanica, ovaj nazad, pa do misketa, ovaj u stranu, pa se malo lulic i salihovic dodaju, i tako...
nije da ni tako ne mozemo dati gol, ali mescini da ih vise dajemo iz kontri nego sto se cini.[/quote]

-----------------------------------------------------------------

jezu sve ovo sto si napisao stoji i dobro ti se cini , ali je problem sto se nasem selektoru to tako ponekad ne cini pa onda oni opletu ovo dodavanje jedni drugima ljevo desno gore dole....

DonVitoni

#26662 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by DonVitoni » 13/10/2013 02:12

Image
GK - Giedrius Arlauskis (Rubin Kazan) - 25yr - 1.200.000 €

Image
RB - Valdemar Borovskij (FK Daugava) - 29yr - 250.000 €

Image
CB - Tadas Kijanskas (Hapoel Haifa) - 28yr - 400.000 €

Image
CB - Marius Zaliukas (Bez kluba) - 29yr - 500.000 €

Image
LB - Egidijus Vaitkunas (Zalgiris Vilnius) - 25yr - 350.000 €

Image
RM - Saulius Mikoliunas (FK Sevastopol) - 29yr - 1.000.000 €

Image
DM - Mindaugas Panka (Hapoel Ironi) - 29yr - 450.000 €

Image
LM - Fedor Cernych (Dnepr Mogilev) - 22yr - 500.000 €

Image
CM-Gediminas Vičius (Shakhter Karagandy) - 28 - 350.000 €

Image
CM - Mindaugas Kalonas (FK Baku) - 29yr - 250.000 €

Image
CF - Deivydas Matulevicius (Pandurii Targu) - 24yr - 1.300.000 €

Image

Ovo je ekipa, formacija koju forsira novi selektor i koja ce najvjerovatnije izaci da igra a Ivaskevicius (Bnei Yehuda) dobio drugi zuti protiv Latvije umjesto njega vjerovatno Vičius.

Treba obratiti na sljedece..

Dva krilna igraca, nezgodni i mogu da odigraju dobro na kontru.. Mikoliunas i Cernych.

Kalonas je jedan od veterana i njihov playmaker.
CF Matulavicius igra za rumunski Panduri visok 1.90.

Panka i Vičius igraju borbeno i sigurno ce dobiti zuti karton.

Sa klupe moze da udje a mozda i pocne ovu tekmu Šernas (29) napadac Gaziantepspor.
Image

BHF_Manijak

#26663 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by BHF_Manijak » 13/10/2013 02:30

emigrazione wrote:Pape je bio dobar kad je zvao domace antitalente :-)
Pa da ne ispadne da dzaba igraju PL jebem ga ja... :mrgreen: :mrgreen:

luckylaka

#26664 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by luckylaka » 13/10/2013 04:14

Moj PAPE da nam Dragi Bog pomogne u utorak i tebi i meni inace smo najebali ko zuti :-D Image8000 :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

MOSALJOZE

#26665 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by MOSALJOZE » 13/10/2013 10:22

emigrazione wrote:Pape je bio dobar kad je zvao domace antitalente :-)
Ma vjeruj to je bilo hajde da zovnem nekoga iz Sarajeva i Zelje (ne uključujem tu Borac) i kad se plasiramo da i oni šta zarade,a očito hamelji toga nisu bili svjesni.

nKrkan

#26666 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by nKrkan » 13/10/2013 13:48

Po Juventusovom sistemu pozitivno ili ne ? :)

Image

Mr. Brightside

#26667 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Mr. Brightside » 13/10/2013 13:52

nije baš tako u Juveu, al' nije loša zamisao, samo opet bi imali prepreku, fali nam razbijač na sredini :D

Havatar

#26668 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Havatar » 13/10/2013 13:55

nKrkan wrote:Po Juventusovom sistemu pozitivno ili ne ? :)

Image
Ovu taktiku je probao Mihajlovic da sporvede u reprezentaciji Srbije ali je brzo odustao posto je tesko da se kontrolise odbrana kad je samo njih troje u odbrani i vrlo lako moze da se razvuce odbrana i onda kao posljedica toga dolazi primanje vlikog broja golova a posebno je opasno sto je mnogo cesce probijanje te odbrane preko krila.

Tyke

#26669 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Tyke » 13/10/2013 15:42

Zasto eksperimentisati sa nekim novim formacijama kada nam vec ova funkcionise. Da je Rahimic mladji barem 2-3 godine bili bismo na konju, ali sta je tu je. Treba se drzati svoje filozofije, igrati napadacki sa jakom sredinom i tu je nasa snaga. Mi primamo gol nerijetko, ali imamo sposobne igrace da dadnu gol vise.

Na svakom SP-u neka reprezentacija bude pozitivno iznenadjenje, zasto to ne bismo bili mi u Brazilu.

BHF_Manijak

#26670 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by BHF_Manijak » 13/10/2013 15:51

Repka za nekih godinu-dvije, ako Bog da:

Begovic
Mujdza-Bicakcic-Spahic-Zukanovic
Hajrovic-Kolasinac-Pjanic-Lulic
Dzeko-Ibisevic

burek_in_space

#26671 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by burek_in_space » 13/10/2013 15:58

BHF_Manijak wrote:Repka za nekih godinu-dvije, ako Bog da:

Begovic
Dzeko-Ibisevic
I opet da ponovim, ja za ovu bosnjachku reprezentaciju nemam namjeru navijati. :oops:

Tyke

#26672 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Tyke » 13/10/2013 16:02

Slab fudbal se igra u RS :D

Oni su krivi sto su nas rastjerali po bijelom svijetu, a sad sve vise i vise talenata imamo.

Ras Al Ghul

#26673 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Ras Al Ghul » 13/10/2013 16:02

burek_in_space wrote:
BHF_Manijak wrote:Repka za nekih godinu-dvije, ako Bog da:

Begovic
Dzeko-Ibisevic
I opet da ponovim, ja za ovu bosnjachku reprezentaciju nemam namjeru navijati. :oops:
:shock: :lol: :lol:

BHF_Manijak

#26674 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by BHF_Manijak » 13/10/2013 16:30

burek_in_space wrote:
Mora ONO nesto dodati, grrrr Burece jedan da bi li Burece! :twisted: :twisted: :mrgreen:

Velkoski

#26675 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Velkoski » 13/10/2013 16:33

DonVitoni wrote:Image
GK - Giedrius Arlauskis (Rubin Kazan) - 25yr - 1.200.000 €

Image
RB - Valdemar Borovskij (FK Daugava) - 29yr - 250.000 €

Image
CB - Tadas Kijanskas (Hapoel Haifa) - 28yr - 400.000 €

Image
CB - Marius Zaliukas (Bez kluba) - 29yr - 500.000 €

Image
LB - Egidijus Vaitkunas (Zalgiris Vilnius) - 25yr - 350.000 €

Image
RM - Saulius Mikoliunas (FK Sevastopol) - 29yr - 1.000.000 €

Image
DM - Mindaugas Panka (Hapoel Ironi) - 29yr - 450.000 €

Image
LM - Fedor Cernych (Dnepr Mogilev) - 22yr - 500.000 €

Image
CM-Gediminas Vičius (Shakhter Karagandy) - 28 - 350.000 €

Image
CM - Mindaugas Kalonas (FK Baku) - 29yr - 250.000 €

Image
CF - Deivydas Matulevicius (Pandurii Targu) - 24yr - 1.300.000 €

Image

Ovo je ekipa, formacija koju forsira novi selektor i koja ce najvjerovatnije izaci da igra a Ivaskevicius (Bnei Yehuda) dobio drugi zuti protiv Latvije umjesto njega vjerovatno Vičius.

Treba obratiti na sljedece..

Dva krilna igraca, nezgodni i mogu da odigraju dobro na kontru.. Mikoliunas i Cernych.

Kalonas je jedan od veterana i njihov playmaker.
CF Matulavicius igra za rumunski Panduri visok 1.90.

Panka i Vičius igraju borbeno i sigurno ce dobiti zuti karton.

Sa klupe moze da udje a mozda i pocne ovu tekmu Šernas (29) napadac Gaziantepspor.
Image
A gdje je Šemsa?

Locked