Safet Susic - Pape, selektor BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#24701 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by iceman2010 »

JThomas wrote:portugal nije nikakav aršin, jer je vjerovatno top 5 selekcija na svijetu, sa top 2 igračem svijeta i teško da postoji postavka i trener koji bi nas provukli preko njih u dvije utakmice sa sadašnjim igračkim kadrom. jednu se nekako i možeš učuvati ali obje samo uz ludu sreću. uzor treba da bude utakmica s grčkom u zenici, jer je grčka ipak još čvršća i mnogo iskusnija od ove slovačke, a tu smo djelovali za dvije klase bolje i zrelije.
Slazem se da je portugal klasa za sebe. Govorim i to da sa druge stranes isto imas ekipu koja ima 11 igraca sa svojim zeljama, svojom taktikom.

Protiv Grcke smo golove dali iz prekida. Da nismo vodili u prvom pitao bih te ja kako bi islo dalje. I ovde smo imali prekide i misketa i dzeku, pa nije dzeko dva gola zabio glavom ko protiv grcke. Tu smo mi kvalitetom i sa grckom i sa slovackom. Samo se raja malo digla i umislila da smo mi brazil.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24702 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by JThomas »

ali jesmo. dok protiv slovačke u zenici nismo napravili šanse kako treba da bismo mogli povesti, a oni nama bogami jesu. ne možemo samo srećom pravdati veliku razliku između te dvije partije i valjda se trebamo ugledati na onu bolju. ti ovo stvarno lično shvataš, pa i ovu prvu je postavio pape.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#24703 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Idemedosumom »

.
Last edited by Idemedosumom on 12/09/2013 18:55, edited 1 time in total.
User avatar
medo28
Posts: 200
Joined: 28/04/2011 12:34

#24704 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by medo28 »

JThomas wrote:portugal nije nikakav aršin, jer je vjerovatno top 5 selekcija na svijetu, sa top 2 igračem svijeta i teško da postoji postavka i trener koji bi nas provukli preko njih u dvije utakmice sa sadašnjim igračkim kadrom. jednu se nekako i možeš učuvati ali obje samo uz ludu sreću. uzor treba da bude utakmica s grčkom u zenici, jer je grčka ipak još čvršća i mnogo iskusnija od ove slovačke, a tu smo djelovali za dvije klase bolje i zrelije.
ja ne očekivam pobjedu nad prejakim ekipama - zadovoljan bi bio sa 0 - 0 kod kuče i tamo izgubimo 2 - 1 recimo ali netreba ni skidati gače prije meča i dobivati 5 - 6 komada, na kraju krajeva da so toliko jaki nebi bili konstatno u baražima
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#24705 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by iceman2010 »

medo28 wrote:
iceman2010 wrote:
medo28 wrote: Portugal - BIH : 6 - 2 (igraju Misimović Pjanić brez Rahimića)

sa crvenom bojom označeni veči porazi, naravno ima tu puno više faktora koji su bili takodje važni ali neku sliku se može dobiti

BiH: Begović, Papac, Spahić, Jahić, Rahimić, Pjanić, Misimović, Lulić, Medunjanin, Zahirović, Džeko.

Dakle i Zahirovic i Rahimic i opet sestica. Bas je ovo garancija da neces imati propuh pozadi. Ovde si dakle napravio gresku. Namjerno ili slucajno ne znam. Dalje necu analizirati.

moja greška jer sam brzinski pregledavao zadnja dva ciklusa kvalifikacija, to ste neki rezimirali dvije stranice nazad da je ista postava bila za Francusku i Portugal (Pjanić, Misimović, Rahimić)

... bitnija stvar je da li mogu igrati Misimović i Pjanić skupa, Ja bih volio da Rahimić odigra još Brazil (to si zasluži kao i Misimović) barem 1. poluvrijeme ali čovjek se ne pomladjiva i ja sam više puta naglašavo da treba što prije dovesti Kolašinca

uglavnom ja sam htio da kažem da je utakmica gdje su Pjanić i Misimović igrali skupa i da je izgledalo dobro jako malo, pobjeda protiv Albanije kod kuče i prvo poluvrijeme protiv Francuske ako se ti sječaš još neke...podsjeti me, to je naravno moje mišljenje ne tvrdim da sam absolutno u pravu ali ima jih još koji slično razmišljaju
Pa tu imas dva ili tri losa rezultata sa njima dvojicom. To je ovo 1:1 u albaniji, 3:0 od rumunije ( mada nije sramota tamo izgubiti, ali je 3:0 previse) i ovaj poraz od slovacke. Poraze od spanije, portugala i francuske necu da racunam. Nije valjda da neko misli da bi bolje sa bilo kakvom drugom taktikom.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
medo28
Posts: 200
Joined: 28/04/2011 12:34

#24706 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by medo28 »

[/quote]


moja greška jer sam brzinski pregledavao zadnja dva ciklusa kvalifikacija, to ste neki rezimirali dvije stranice nazad da je ista postava bila za Francusku i Portugal (Pjanić, Misimović, Rahimić)

... bitnija stvar je da li mogu igrati Misimović i Pjanić skupa, Ja bih volio da Rahimić odigra još Brazil (to si zasluži kao i Misimović) barem 1. poluvrijeme ali čovjek se ne pomladjiva i ja sam više puta naglašavo da treba što prije dovesti Kolašinca

uglavnom ja sam htio da kažem da je utakmica gdje su Pjanić i Misimović igrali skupa i da je izgledalo dobro jako malo, pobjeda protiv Albanije kod kuče i prvo poluvrijeme protiv Francuske ako se ti sječaš još neke...podsjeti me, to je naravno moje mišljenje ne tvrdim da sam absolutno u pravu ali ima jih još koji slično razmišljaju[/quote]

Pa tu imas dva ili tri losa rezultata sa njima dvojicom. To je ovo 1:1 u albaniji, 3:0 od rumunije ( mada nije sramota tamo izgubiti, ali je 3:0 previse) i ovaj poraz od slovacke. Poraze od spanije, portugala i francuske necu da racunam. Nije valjda da neko misli da bi bolje sa bilo kakvom drugom taktikom.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2[/quote]

My point exactly! Najbolje igre i rezultati su večinoma dok je Misimović bio sam (ili Pjanić) samo što je tada bio Misimović u formi a sad trenutno nije
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24707 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by JThomas »

medo28 wrote:
JThomas wrote:portugal nije nikakav aršin, jer je vjerovatno top 5 selekcija na svijetu, sa top 2 igračem svijeta i teško da postoji postavka i trener koji bi nas provukli preko njih u dvije utakmice sa sadašnjim igračkim kadrom. jednu se nekako i možeš učuvati ali obje samo uz ludu sreću. uzor treba da bude utakmica s grčkom u zenici, jer je grčka ipak još čvršća i mnogo iskusnija od ove slovačke, a tu smo djelovali za dvije klase bolje i zrelije.
ja ne očekivam pobjedu nad prejakim ekipama - zadovoljan bi bio sa 0 - 0 kod kuče i tamo izgubimo 2 - 1 recimo ali netreba ni skidati gače prije meča i dobivati 5 - 6 komada, na kraju krajeva da so toliko jaki nebi bili konstatno u baražima
oni malo neozbiljno igraju kvalifikacije, al' kad prođu taj baraž ipak se vidi ko je ko.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#24708 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by iceman2010 »

JThomas wrote:ali jesmo. dok protiv slovačke u zenici nismo napravili šanse kako treba da bismo mogli povesti, a oni nama bogami jesu. ne možemo samo srećom pravdati veliku razliku između te dvije partije i valjda se trebamo ugledati na onu bolju. ti ovo stvarno lično shvataš, pa i ovu prvu je postavio pape.
Nisi me razumio. Ja samo kazem da mi nismo klasa da bi papeta prozivali kada pobjedimo Slovacku 2:1 zato sto nismo 3:0. Ne mozemo ocekivati da nam ekipa koja je u rangu sa nama ne napravi ni jednu priliku dok mi njima punimo mrezu. Nije lako pobjediti ni Grcku ni Slovacku. Tu su oni negdje sa nama. Pape je uspio da pobjedi i jedne i druge. Ovo je sport. Neko mora i izgubiti. Nismo mi ta klasa da ocekujemo da sa lakocom deremo ekipe kao sto je slovacka. Raja je upravo to umislila, da smo mi brazil, pa je potop kada izgubimo od Slovacke. E tu jedino mogu zamjeriti Susicu. Tu prepotentnost prije prvog susreta u Zenici i sto je i on sam odgrijao takvu atmosferu. Hebi ga navikao je raju da vec u prvom poluvremenu sve bude rijeseno. Protiv Slovaka bi tesko sa bilo kakvom taktikom. O tome se radi. Ne postoji taktikao kao sto onaj rece, kojom bi im hladno 3-4 utrpali.

A prepisivanje recepta nekada ne pali. Igrali smo skoro isto protiv francuske i odigrali odlicno, pokradeni od sudija. Isto preslikamo na portugal i dozivimo debakl i to bi bilo jos gore da nas sudija nije pripazio.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
BalkanPrince1
Posts: 133
Joined: 08/06/2012 19:13

#24709 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by BalkanPrince1 »

Nekako su Slovaci pali u napadima cim je Zahirovic usao.

Zahirovic nije pametan igrac, ali frajer se bori do kraja. Zvijer je pravi. Takav nam igrac uvijek treba u sredini terena.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24710 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by JThomas »

samo što je francuska neuporedivo jača reprezentacija od grčke i slovačke, s igrom iz pariza mi grčku i slovačku deremo taman da im sudija sam zabije jedan. pape je sam bio prestao igrati zajedno sve petoricu od početka: pjanić, misimović, medunjanin, džeko i ibišević, i odigrali smo niz odličnih utakmica. sad se vraća na taj koncept koji se očito pokazao kao lošiji. ovo nije nikakvo teoretisanje, jednostavno se u utakmicama pokazalo da lošije igramo sa tri desetke i dvije devetke. a što je i teoretski logično jer je to stvarno previše.
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#24711 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Šibicar »

Zašto je tako teško priznati da smo loše odigrali dvomeč sa Slovacima?¸Zbog pobjede u drugoj utakmici? Odlično je to što smo dobili pa bilo kako,samo je stvar u tome da nas je sad sreća pomazila i da nismo dobili tako što smo nadigrali Slovake,a trebali smo realno.Sad se postavlja pitanje,kako to da smo izgubili onu našu tečnu igru,posjed lopte i presing?Jesu li igrači zaboravili igrati ili su možda podlegli pritisku ili je bila pogrešna selekcija igrača na terenu ili je bila pogrešna taktika,ali nešto očigledno nije funkcionisalo.Ko to na svijetu još igra bez zadnjeg veznog,ali pravog zadnjeg veznog a ne neke improvizacije?Zašto Misimović mora igrati i vući se po terenu a izmjenjen bude tek kad počne puzati?Naravno,sad nas boli kara jer smo jednom nogom u Brazilu i možemo se kurčiti,ali nisam očekivao od Papeta da ponovi loš potez iz Zenice sa sastavom i još poslije utakmice kaže kako smo odlično odigrali i da je ono u Zenici bio samo loš dan. :-) Mislim da bi Pape bio bolji selektor kad bi se riješio svog merhametluka i kad bi se manje haverisao sa igračima,pa da ih zbog toga ne smije izostaviti iz sastava da se kome ne bi zamjerio,ne prolazi to u današnjem fudbalu.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#24712 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Zatamnjena stakla »

Očekujem da Pape u narednim prijateljskim igra sa dva zadnja vezna i jednim napadačem :mrgreen:
korisnik101
Posts: 955
Joined: 11/06/2013 22:47

#24713 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by korisnik101 »

iceman2010 wrote:
korisnik101 wrote:
iceman2010 wrote: I jesmo li onda trebali igrati ziheraski na nulu? Dvije nule u dva susreta? Ili mislis da bi bili opasniji sa jednim napadacem i dva zadnja vezna? Postavljena odbrana, nema sasni za Slovake, kada Muha odugovlaci sa ispucavanjem mi mu pljescemo i tako...... Super. Samo nema sansi ni za nas! I ovako je tesko islo, a zamisli sta bi bilo da smo poceli sa samo jednim napadacem recimo? Bilo bi ko protiv portugala. Zatvori Misimovica i poduplaj Dzeku i zavrsio si sav posao! Nema Pjanica, nema Vede da malo vise priprjetimo. Ali zato ce tu biti Zahirovic i Rahimic koji ce da ustopaju Slovake.
Da smo krenuli sa jednim napadacem i Misimovicem na klupi, i ubacili nekog trkaca tipa Hajrovic i destruktivca da smiri Weissa- znas sta bi bilo ?
Slovaci bi pukli po savovima.
Njihove kontre ne bi imale smisla.
A mi bi sa sredine gradili igru. Pucali sa distance. I ako to ne bi upalilo, onda u drugom poluvremenu uveli svjezeg Misimovica i jos jednog napadaca.
Natrpali bi im punu vrecu !! 3 do 4:0/. Lagano. Bez puno znoja.
Hahaha. Jesam rekao da imate recept za 3-4 komada. Vjerovatno imate recept i za pobjedu u finalu sp-a protiv brazila. Pa sta ce im kontre kada ni ti ne napadas? Ko bi bio taj destruktivac koji bi cuvao weissa? Zahirovic? Ma nije vam to nikada ni na um palo dok Susic nije patentirao. I vi bi poceli sa Mujdzom prije tekme. Sada se pravite pametni jer je Susic to skontao. I zaboravlja se jedna cinjenica. Zahirovic je usao oko 60-te minute frisak dok se doticni vec pristojno potrosio. Da li bi ga taj destruktivac zaustavio od prve minute? Ista stvar sa Hajrovicem. Da li bi njegov ucinak bio bolji os Misketovog da je poceo od pocetka? Misketu je malo falilo da ih otvori u sestoj minuti, a kasnije je izveo onaj korner za 1:1. Hajrovic je ispao pravi djoker. Uloga koju bi ti dao Misketu. Dakle, Susic je ocigledno pogodio. I protiv ovih smo imali posjed. Protiv grcke smo golove zabili iz prekida. I sada smo ih imali mali milion ali nije islo. Gol smo dali iz devetog kornera. Jedva smo im zabili dva u 180 minuta, a ti mi tvrdis da bi im zabili vise sa vise destruktivaca u ekipi. Pa naravno da ti odbrana nije postavljena kada napadas. Logicno zar ne? Ili mislis da smo mi njima trebali dati posjed i igrati na kontre? Ne bi mi njima, tom tvojom taktikom, gol zabili ni nakon 5 utakmica. To bi bila utakmica uz koju bih zaspao. Bila bi dva suta. Jedan preko naseg, a drugi preko njihovog gola.

Vidim ja da si ti veci strucnjak od Susica. Da te predlozimo za selektora? Ti ces nas covjece uciniti prvacima svijeta i to u velikom stilu. Svima 3-4 komada. Cirkus.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Slusaj bolan. Vidjelo se u Zenici da Slovaci znaju igrati samo na kotru. Nista drugo.
Poslije Zenice, Safetov primarni cilj je bio da zaustavi njihove kontre.
To pod broj jedan !
Broj dva, Slovacima je takodje odgovarala samo pobjeda.
Kada bi im utusili kontre, oni bi htjeli-ne htjeli morali se otvoriti.
Onda bi usao drugi napadac i Miske da ih razmontiraju.

Ovako je Susic svojm ne znanjem / tvrdoglavosti igrao na njihove najbolje adute.
Poveli su u idealnom momentu, i zamalo nas unistili (da je ona stativa uletila u gol).
Samo da nije bilo bezgranicne srcanosti nasih igraca i malo srece, mi ne bi Slovake nikad pobjedili.
Odigrali smo utakmicu za zaborav.
Idemo dalje.
ali ostaje gorak ukus u ustima, da smo morali i mogli bolje !!
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#24714 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by limeni »

safete majstore hvala ti za 50. pobjedu protiv uefa-clanice :thumbup:
sto se tice taktike, malo je safet krenuo preofanzivno ali niko od nas ne zna u kakvom je stanju rahimic. mozda je jos gori od misketa sto se tice kondicije pa je safet kontao jebaji ga bolje stavit medunjanina pa makar cemo ofanzivno nesto povezati. jednostavno nam fali taj defanzivni vezni, zahirovica smo svi pljuvali a moze i on odigrat, kad dodje sead kolasinac moze i on. mi smo u slovackoj odigrali dobar mec prvenstveno zbog nase borbenosti, ko misli da mi trebamo gaziti ekipe kao slovacku sa 5-0 i izbaciti brazil ili spaniju nek prestane pratit ovaj sport.
User avatar
kisni indijanac
Posts: 1987
Joined: 13/09/2012 15:56

#24715 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by kisni indijanac »

korisnik101 wrote:





Ovako je Susic svojm ne znanjem / tvrdoglavosti igrao na njihove najbolje adute.
Poveli su u idealnom momentu, i zamalo nas unistili (da je ona stativa uletila u gol).
Samo da nije bilo bezgranicne srcanosti nasih igraca i malo srece, mi ne bi Slovake nikad pobjedili.
Odigrali smo utakmicu za zaborav.
Idemo dalje.
ali ostaje gorak ukus u ustima, da smo morali i mogli bolje !!
još da smo i drugu zijanili, nigdje kraja tvojoj sreći :oops:
korisnik101
Posts: 955
Joined: 11/06/2013 22:47

#24716 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by korisnik101 »

Šibicar wrote:Zašto je tako teško priznati da smo loše odigrali dvomeč sa Slovacima?¸Zbog pobjede u drugoj utakmici? Odlično je to što smo dobili pa bilo kako,samo je stvar u tome da nas je sad sreća pomazila i da nismo dobili tako što smo nadigrali Slovake,a trebali smo realno.Sad se postavlja pitanje,kako to da smo izgubili onu našu tečnu igru,posjed lopte i presing?Jesu li igrači zaboravili igrati ili su možda podlegli pritisku ili je bila pogrešna selekcija igrača na terenu ili je bila pogrešna taktika,ali nešto očigledno nije funkcionisalo.Ko to na svijetu još igra bez zadnjeg veznog,ali pravog zadnjeg veznog a ne neke improvizacije?Zašto Misimović mora igrati i vući se po terenu a izmjenjen bude tek kad počne puzati?Naravno,sad nas boli kara jer smo jednom nogom u Brazilu i možemo se kurčiti,ali nisam očekivao od Papeta da ponovi loš potez iz Zenice sa sastavom i još poslije utakmice kaže kako smo odlično odigrali i da je ono u Zenici bio samo loš dan. :-) Mislim da bi Pape bio bolji selektor kad bi se riješio svog merhametluka i kad bi se manje haverisao sa igračima,pa da ih zbog toga ne smije izostaviti iz sastava da se kome ne bi zamjerio,ne prolazi to u današnjem fudbalu.
Dzaba ponavljati.

Ima ovdje tvrdoglavih forumasa isti kao Safet. (osim ako nije on glavom i bradom ulogovao se :lol: )
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#24717 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Šibicar »

Ma dobar je Safet,barem se meni svidja igra koju smo preferirali do utakmioce sa Amerima i ovog dvomeča sa Slovacima,ma milina nas bila gledati,posebno u odnosu na periode prije Papeta i igru bez igre izbij-nabij,zato mi je krivo jer sam primjetio da se sve to dobro što je donio u reprezentaciju polako gubi i počinjemo igrati na ho-ruk,ali eto pripisaćemo to ogromnom pritisku na naše igrače u ovom dvomeču.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#24718 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by iceman2010 »

korisnik101 wrote:
iceman2010 wrote:
korisnik101 wrote: Da smo krenuli sa jednim napadacem i Misimovicem na klupi, i ubacili nekog trkaca tipa Hajrovic i destruktivca da smiri Weissa- znas sta bi bilo ?
Slovaci bi pukli po savovima.
Njihove kontre ne bi imale smisla.
A mi bi sa sredine gradili igru. Pucali sa distance. I ako to ne bi upalilo, onda u drugom poluvremenu uveli svjezeg Misimovica i jos jednog napadaca.
Natrpali bi im punu vrecu !! 3 do 4:0/. Lagano. Bez puno znoja.
Hahaha. Jesam rekao da imate recept za 3-4 komada. Vjerovatno imate recept i za pobjedu u finalu sp-a protiv brazila. Pa sta ce im kontre kada ni ti ne napadas? Ko bi bio taj destruktivac koji bi cuvao weissa? Zahirovic? Ma nije vam to nikada ni na um palo dok Susic nije patentirao. I vi bi poceli sa Mujdzom prije tekme. Sada se pravite pametni jer je Susic to skontao. I zaboravlja se jedna cinjenica. Zahirovic je usao oko 60-te minute frisak dok se doticni vec pristojno potrosio. Da li bi ga taj destruktivac zaustavio od prve minute? Ista stvar sa Hajrovicem. Da li bi njegov ucinak bio bolji os Misketovog da je poceo od pocetka? Misketu je malo falilo da ih otvori u sestoj minuti, a kasnije je izveo onaj korner za 1:1. Hajrovic je ispao pravi djoker. Uloga koju bi ti dao Misketu. Dakle, Susic je ocigledno pogodio. I protiv ovih smo imali posjed. Protiv grcke smo golove zabili iz prekida. I sada smo ih imali mali milion ali nije islo. Gol smo dali iz devetog kornera. Jedva smo im zabili dva u 180 minuta, a ti mi tvrdis da bi im zabili vise sa vise destruktivaca u ekipi. Pa naravno da ti odbrana nije postavljena kada napadas. Logicno zar ne? Ili mislis da smo mi njima trebali dati posjed i igrati na kontre? Ne bi mi njima, tom tvojom taktikom, gol zabili ni nakon 5 utakmica. To bi bila utakmica uz koju bih zaspao. Bila bi dva suta. Jedan preko naseg, a drugi preko njihovog gola.

Vidim ja da si ti veci strucnjak od Susica. Da te predlozimo za selektora? Ti ces nas covjece uciniti prvacima svijeta i to u velikom stilu. Svima 3-4 komada. Cirkus.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Slusaj bolan. Vidjelo se u Zenici da Slovaci znaju igrati samo na kotru. Nista drugo.
Poslije Zenice, Safetov primarni cilj je bio da zaustavi njihove kontre.
To pod broj jedan !
Broj dva, Slovacima je takodje odgovarala samo pobjeda.
Kada bi im utusili kontre, oni bi htjeli-ne htjeli morali se otvoriti.
Onda bi usao drugi napadac i Miske da ih razmontiraju.

Ovako je Susic svojm ne znanjem / tvrdoglavosti igrao na njihove najbolje adute.
Poveli su u idealnom momentu, i zamalo nas unistili (da je ona stativa uletila u gol).
Samo da nije bilo bezgranicne srcanosti nasih igraca i malo srece, mi ne bi Slovake nikad pobjedili.
Odigrali smo utakmicu za zaborav.
Idemo dalje.
ali ostaje gorak ukus u ustima, da smo morali i mogli bolje !!
Pa jel mislis da barcelona igrala drugacije protiv chelsea da ima prililu za revans one utakmice? Chelsea igra samo na kontre i svi na 30 metara od svog gola. Mislis da bi nekom palo na pamet da ceka da se chelsea otvori? Ma barca bi igrala potpuno isto. A ova prica sbb-kbb moze se postaviti i na drugu stranu. Sbb-kbb da ga je misimovic zabio u sestoj? Da dzeko nije driblo kada je bio jedan na jedan sa golmanom? Pusti ba tu suplju gorak ukus u ustima a pobjedili i fakticki vizirali kartu za brazil. Tebi je mozda gorak ukus jer si se nada necemu drugom. Ja sam jos opijen slatkim okusom pobjede i uspjeha kao i svaki pravi navijac bih.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#24719 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by iceman2010 »

Šibicar wrote:Zašto je tako teško priznati da smo loše odigrali dvomeč sa Slovacima?¸Zbog pobjede u drugoj utakmici? Odlično je to što smo dobili pa bilo kako,samo je stvar u tome da nas je sad sreća pomazila i da nismo dobili tako što smo nadigrali Slovake,a trebali smo realno.Sad se postavlja pitanje,kako to da smo izgubili onu našu tečnu igru,posjed lopte i presing?Jesu li igrači zaboravili igrati ili su možda podlegli pritisku ili je bila pogrešna selekcija igrača na terenu ili je bila pogrešna taktika,ali nešto očigledno nije funkcionisalo.Ko to na svijetu još igra bez zadnjeg veznog,ali pravog zadnjeg veznog a ne neke improvizacije?Zašto Misimović mora igrati i vući se po terenu a izmjenjen bude tek kad počne puzati?Naravno,sad nas boli kara jer smo jednom nogom u Brazilu i možemo se kurčiti,ali nisam očekivao od Papeta da ponovi loš potez iz Zenice sa sastavom i još poslije utakmice kaže kako smo odlično odigrali i da je ono u Zenici bio samo loš dan. :-) Mislim da bi Pape bio bolji selektor kad bi se riješio svog merhametluka i kad bi se manje haverisao sa igračima,pa da ih zbog toga ne smije izostaviti iz sastava da se kome ne bi zamjerio,ne prolazi to u današnjem fudbalu.
Imali smo mi i sada i posjed lopte i presing u obije utakmice. Samo u prvoj nismo pravili sanse, a u drugoj ih nismo na pocetku koristili. Ponavljam, i protiv grcke smo golove zabijali nakon prekida. Dakle, ne iz smisljenih akcija.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#24720 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by KPNCTNJAH »

leškarenje wrote:
Sorel wrote:Očekujem da Pape u narednim prijateljskim igra sa dva zadnja vezna i jednim napadačem :mrgreen:
Ja ocekujem trojicu zadnjih veznih,bez napadaca da se zadovolje strucnjaci...uzivajte,ne kvarite dojam raji.
Del Bosque nama treba, njemu bi bila previse i dva napadaca za poziv u Brazil, a svakako nemamo adekvatne zamjene za Vedu i Edina. Njemu bi igrali Zahirovic, Rahimic i Kolasinac k'o zadnji vezni, Pjanic napadac i strucnjaci bi bili zadovoljni :mrgreen:

Kad su njega kritikovali za vrijeme Eura, ne treba se cuditi sto nadju milion zamjerki Papetu. K'o da je Klark Kenta ostavio na klupi...
Last edited by KPNCTNJAH on 12/09/2013 19:54, edited 1 time in total.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#24721 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Zatamnjena stakla »

KPNCTNJAH wrote:
leškarenje wrote:
Sorel wrote:Očekujem da Pape u narednim prijateljskim igra sa dva zadnja vezna i jednim napadačem :mrgreen:
Ja ocekujem trojicu zadnjih veznih,bez napadaca da se zadovolje strucnjaci...uzivajte,ne kvarite dojam raji.
Del Bosque nama treba, njemu bi bila previse i dva napadaca za poziv u Brazil, a svakako nemamo adekvatne zamjene za Vedu i Edina. Njemu bi igrali Zahirovic, Rahimic i Kolasinac k'o zadnji vezni, Pjanic napadac i strucnjaci bi bili zadovoljni :mrgreen:

Kad su njega kritikovali za vrijeme Eura, ne treba se cuditi sto nadju milion zamjerki Papetu.
Šta se predlaže :mrgreen:
1Dante1
Posts: 1208
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#24722 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by 1Dante1 »

KPNCTNJAH wrote:
leškarenje wrote:
Sorel wrote:Očekujem da Pape u narednim prijateljskim igra sa dva zadnja vezna i jednim napadačem :mrgreen:
Ja ocekujem trojicu zadnjih veznih,bez napadaca da se zadovolje strucnjaci...uzivajte,ne kvarite dojam raji.
Del Bosque nama treba, njemu bi bila previse i dva napadaca za poziv u Brazil, a svakako nemamo adekvatne zamjene za Vedu i Edina. Njemu bi igrali Zahirovic, Rahimic i Kolasinac k'o zadnji vezni, Pjanic napadac i strucnjaci bi bili zadovoljni :mrgreen:

Kad su njega kritikovali za vrijeme Eura, ne treba se cuditi sto nadju milion zamjerki Papetu.
U oba slucaja ispada da su kriticari pojeli jedno veliko g**no :D.
User avatar
DonV
Posts: 302
Joined: 01/09/2013 23:37
Location: Bihac

#24723 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by DonV »

Vidim da je mod. zatvorio temu za naredne bitke tj. BIH-Liht / Litv-BIH a vjerovatno je jos rano.. mjesec je do pocetka prve utakmice, evo selektor Litvanije podnio ostavku.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#24724 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Korisničkoime »

TheMule wrote:
Korisničkoime wrote: Prvu utakmicu mislim da je Sušić nešto pokušao i to nije bila uopšte tako loša zamisao. Možemo mi govoriti šta god hoćemo ali svi smo se mi uvjerili da Zahirović nije nivo repke. Loše izdanje protiv SAD nije bilo prvo nego ko zna koje u nizu. Budući da Sušić nije našao igrača na toj poziciji pokušao je slijedeće logično rješenje da igra sistem bez def.veznog. Razmišljanje ako ljudi već igraju kontre a ja imam dva def.vezna koja će biti pretrčana i time izgubljena bolje pokušati bez njih. Igram kod kuće i ova utakmica ako pobijedimo vodi nas na SP s tim da je logičnije očekivati pobjedu kod kuće nego tri dana kasnije u gostima s toga postavit ću ofanz.ekipu tehnički jaku i pokušati kroz njihovu tehničku jačinu da spriječim česte gubitke lopti pogotovo u tim nekim opasnim zonama.
.
I ja sam imo iste misli oko ovoga. Na ovo treba dodati i nesto o samom Susicu i njemu kao licnost.

Susic je bio velemajstor. On nije bio defenzivni vezni, i vjerovatno ga i ne interesuje previse ta strana igre, a mozda i ne zna puno oko toga. On vjeruje u tehnicku igru, i to je po meni fantasticno. Iz mog nekog iskustva, ako se zanemari Njemacka, tehnicke ekipe uvjek pobjedjuju, tehnika je jednostavno kraljica fudbala i nista ne moze biti jace u fudbalu, ne disciplina, ne pojedinacne zvijezde, ne kontra napadi - nista.

E sad, problem je u tome sto mi nemamo dovoljno tehnicki-orijentisanih veznih, pogotovo na krilima. U sredini, Misimovic je van kondicije (nije on star da ne moze igrati tu poziciju 90 minuta, meni je ta prica o starosti sa 31 godinu smijesna), a Pjana ne moze izdrzati vise od 60 minuta. Ovo je neprofesionalno s njihove strane. Gore dalje, Ibisevic ima los prijem lopte, itd. Meni je Medjunanin odigro vrlo dobro u fazi napada, ima dobru distribuciju lopte.

Nadam se da je Susic uvidio da nemamo kvalitet da odigramo kako treba, nazalost. Ako ne mognemo naci par igraca i dotjerati taj vezni red u red, onda mora nesto uciniti jer cemo pretrpjeti teske gubitke u Brazilu ako se kvalifikujemo. Ovdje mislim na rezultate time 7-0 itd protiv brzih ekipa koje mogu kombinovati kroz sredinu. Dakle, lopta jednostavno ne smije biti izgubljena u ovom sistemu igranja na polovini terena ko sto su Salihovic i Lulic to uradili juce. Vjerovatno je jedino rjesenje 5 u sredini kao sto mnogi i govore ukoliko se nesto ne popravi, ali nemojte kritikovati Susica jer covjek ocigledno zna sta radi i ima neki plan i stil igre.
Pazi problem je taj što ga mora interesovati def.strana igre nismo u NFL pa da repka ima selektora za napad i za odbranu. Njemačka je sa jednim do dva tehnička igrača harala i evropskim i svjetskim fudbalom, Italija može da igra tehnički dobro ali je sve do neki dan to odbijala pa opet je jedna od velikih. Obije repke su igrale ono što znaju i što mogu.
Mora se naći ravnoteža jasno je šta Sušić hoće ali je isto tako jasno da to ne ide i bolje mu je da odustane od te ideje ja sam se nadao da je istu pokopao nakon prve utakmice protiv Francuske. Mi ne možemo igrati tika taka veći dio utakmice što ne znači da nemamo kvalitetne igrače imamo i te kako ali ne za sistem koji je sebi Sušić posložio u glavi i on to mora razumjeti. Mislim da mi imamo sasvim dovoljno tehnički orijentisanih veznih više nego mnoge druge repke u Evropi i općenito je to jačina naše repke pa Spahić a izgleda i Bičakčić imaju više tehnike od mnogih igrača sredine u drugim repkama. Međutim to sve nije dovoljno za neku tika taka igru do besvijesti.
Misimović ni za mene nije star igrač ali je fizička sprema istog loša koliko loša vidilo se kada smo mi prinuđeni da držimo visok tempo 90 minuta protiv trkački jake ekipe. Kod Pjanića ja te probleme nisam vidio mada naravno nije npr.Lulić.

Mi moramo prestati tražiti vazda mane naših igrača jasno je da ih imaju ali mi često znamo iste preuveličavati ili čak izmislite neke a Sušić što je najgore jednostavno ih nekad zanemari kao da će time nestati. Njegov pokušaj da riješi dilemu def.veznog je za pohvalu da nije došao u najvažnijoj utakmici kvalifikacija i to dva puta za rednom.
Problem je taj što je Sušić nešto pokušao, isprobao u najvažnijoj utakmici čime je nastojao da riješi gorući problem i sa tim pokušajem igrao je Slovačkoj u korist.
Kriv je i naš vezni red da budemo jasni glavnu krivnju za Zenicu snosi naš vezni red jer nije uspio ni jedne spaćne lopte uputiti ka napadačima.
Eh druga tekma je u potpunosti krivica Sušića i njegove tvrdoglavosti jer vidio je da prvi put ne funkcioniše naša sredina se gubila iz ovog ili onog razloga ali svakom je a najprije selektoru Slovačke bilo jasno da to neće biti ništa drugačije tri dana kasnije u Slovačkoj.
Ljudi ne mogu skoro pa ništa osim kontre to je jedino što znaju a Sušić im stvori sve pretpostavke da upravo to igraju skoro svih 90 minuta.
Prvu ne možemo mu zamjeriti iako smo izgubili Sušić vidi, nije čovjek lud, da imamo problem sa def.veznim da žrtvujemo jednog igrača koji samo mora pomagati Zahiroviću kod prenosa lopte. Želio je to riješiti na možda jedini način na koji je to u tom momentu bilo moguće, sredina kod realizacije podbacila pored ne efikasnosti u fazi napada gubili su lopte gdje nisu trebali itd.
Drugu iako smo pobijedili moramo mu zamjeriti jer smo pobijedili sretno, da je utakmica bila iole u skladu sa njezinim tokom i sa realnošću mi bi istu izgubili Grčka bi nas prestigla mi bi išli u baraž a znaš i sam šta se tamo dešava.
Sve zahvaljujući tvrdoglavosti Sušića jer nije moguće da nije vidio ono što su vidjeli svi i navijači i komentatori i novinari (strani naši ne vide ni muda svoja) i selektor Slovačke ama baš svi. Ako ponovimo istu formaciju i sistem igre Slovačka će opet imati mogućnost da igra kontre i razvaliti nas i upravo se tako i dogodilo. Mi sve ponovili Slovačka igrala kontre poveli bili i bolji nego u Zenici i onda nam se sreća nasmijala.
Ima od ideju, viziju igre i plan ali bojim se da neće da zna šta radi.
User avatar
DonV
Posts: 302
Joined: 01/09/2013 23:37
Location: Bihac

#24725 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by DonV »

Sve je ok ali niko ne moze da shvati Papeta citave klf. igra sa klasicnim DM i CM Medunjanin sto i jeste. Onda dodje jedna ozbiljna rep. Slovacke koji prvo podcjeni javno i jos igraca koji tezi napadacki nogomet postavi da igra DM - Medunjanin.


Citavo vrijeme Pape je bio oprezan u izjavama, to tako i treba. Naravno da se ne bojimo ali davati neke izjave ova ekipa moze dati sad dva tri gola Slovackoj od šale pa koji si ti faktor onda u svemu tome, sam sebi zabijas.. znaci ova ekipa moze sama da igra e pa ne moze Pape treba motiva podpaliti tim jeste da su oni bili potpaljeni zeljni ali trebao je faktor vise a ne samo izvesti igrace poredati ih kao ćupove i igrajte napadacki vidjeli smo da nije bilo ideja. Kad se gubila lopta stvorili su nam sansi koliko u predhodni 6 tekmi ukupno svi sva sreca pa je pao samo jedan gol, evo u revansu samo sreca sportska nam je bila saveznik. Dobro dosla ali Pape je krivac za veliki broj sansi Slovacke protiv malo ozbiljnije repke ne mozes da igras bez klasicnog DM pa makar to bio Zahirovic ili Rahimic, ovaj prvi igrao fakticki sve Rahimic protiv Latvije citavu utakmicu tu je trebao ali protiv jakog protivnika koji ima bocne igrace jake i vezne tu ne treba.. :roll: toliko je tvrdoglav bio pa i u revansu ponovi isto i ista stvar i naravno da posle prica kako smo mogli da izgubimo ovu utakmicu kao u Zenici naravno jer nisi nista naucio, ljudski je priznati gresku postavio sam lose ekipu, pripremio za ovu prvu ali gledati na to da mi nismo imali srece u Zenici je smijesno. Sva sreca pa smo u gostima imali srece kako god okrenes.


Litvanija ce nam stvoriti sansi isto bez klasicnog DM, bolje izbaci Ibisevica pa i sam prica da ima of.. Dzeko, Lulic, Pjanic, Miske recimo.. i to je tako, nisu oni staticni to ti je 4 off. e pa nama je Picovski zadnji vezni Slovacke dao gol a sjetimo se kad je imao sansu kad mu je Spaha blokirao ono je bilo pola gola a zadnji vezni ehhh u biti takav jedan Picovski moze da bude u Litvaniji zato treba zatvoriti sa pravim DM a ne grlom u jagode Miske, Dzeko, Lulic, Pjanic, Ibisevic ta petorka moze igrati protiv San Marina, Liht, Lux, Andore..
Sva sreca kad smo na slatkim mukama ali treba imati i klupu ne mozemo odma svi.
Locked