Safet Susic - Pape, selektor BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#10126 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Obuca9 »

Bosanski_kralj wrote:
hz__semir wrote:Davno ja napravih usporedbu Pjanića i Begovića, ali nikad mi niko ne odgovori, šta je to Pjanić, ako je Begović pametan što je ovako postupio. Pjanić je onda, analogijom, kreten, budala ili glupan.
I je li Pjanić ikad dobio pravu priliku kod Ćire, je li mu se isplatilo čekanje i sjedenje na klupi?
Da je digao ruke i rekao neću sad nikako da igram, ne bi je također dobio.

Samo, 90% sam uvjeren da bi tada svi ovi koji su "pro Begović", pričali da je Pjana šupak, a da je Ćiro bog koji zna šta radi.
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#10127 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by smoki_choko »

Sušić: Begović je golman koji ili brani ili ne brani, on nije za klupu

Asmir je jedan od najboljih evropskih golmana, ali se stječe dojam da mu je klub najvažniji

Asmir Begović kao da nas je prekjučer odlučio malo podsjetiti na sebe i svoje mogućnosti. U posljednje vijeme, kako ga selektor Safet Sušić ne uvrštava na spisak za reprezentaciju, na njega se pomalo i zaboravilo.

No, sjajna predstava na otvorenju engleske Premijer lige, kada je u duelu s Čelzijem serijom izvanrednih intervencija sačuvao Stoukovu mrežu, ponovo je otvorila pitanje.

Šta se, zapravo, dešava s Begovićem? Hoćemo li ovog momka vidjeti na golu naše reprezentacije, pitanje je koje smo uputili selektoru Safetu Sušiću? Čini se da je on voljan odazvati se na eventualni poziv.

- U ovom trenutku imam Kenana Hasagića, s kojim sam izuzetno zadovoljan i koji je sretan da svaki put dođe braniti za reprezentaciju. Godinama je tu, dobar je i nemam nikakvog razloga da ga mijenjam. Imati uz njega i Begovića, bila bi velika stvar, ali znam da Asmir ne bi volio biti rezerva. On je golman koji ili brani ili ne brani. Nije za klupu - tvrdi Sušić.

Pape kaže da, uprkos nesuglasicama koje je imao s Begovićem, nije promijenio mišljenje o njegovom kvalitetu.

- On je izuzetan golman. Ozbiljan je momak i voli raditi. Po konstituciji, trebao bi biti jedan od najboljih evropskih golmana. Sve mu ide u prilog, ali se stječe dojam da mu je klub na prvom mjestu - kaže bh. selektor, koji na pitanje hoće li Begovića zvati za dvomeč protiv Bjelorusije, odgovara:

- Još nisam odlučio, ali opet kažem, on nije golman za klupu.

Vratit ću se, ali ne znam kada

- Ne znam kada ću biti pozvan, ali nisam siguran da će to biti za Bjelorusiju, jer bi to Sušiću bilo teško napraviti s obzirom na to da bi mu bilo nezgodno sada mijenjati tim. Moj izostanak u posljednje vrijeme nije definitivan. Vratit ću se sigurno, samo u ovom trenutku ni ja sam ne znam kada će to biti - izjava je koju je medijima dao bh. golman.

Nada u Ibiševća

Sušić će već za nekoliko dana poslati pozive za utakmice protiv Bjelorusije i kaže da na njemu neće biti iznenađenja u odnosu na meč s Grcima.

- Na spisku će biti oni igrači iz Rusije koje svjesno nisam zvao, kao i oni koji su otpali zbog povreda, izuzimajući Ibiševića i Alispahića. Kada je riječ o Vedi, on će ovih dana imati pregled kod ljekara i, ako bude mogao početi raditi, zvao bih i njega.
Pozvat ću i Muslimovića, ali će on morati doći odmah i trenirati s nekim od naših klubova. Ima Želju i Sarajevo pa neka odluči, ali kako mu sin navija za Želju, bilo bi logičnije da ide na Grbavicu - kroz smijeh je rekao Sušić.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#10128 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by ganjeta »

Bar mu je zamjena bila fizički spremna, dok kod slučaja Begović prednost ima golman na štakama. :-)
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#10129 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Bosanski_kralj »

hz__semir wrote:
Bosanski_kralj wrote:
hz__semir wrote:Davno ja napravih usporedbu Pjanića i Begovića, ali nikad mi niko ne odgovori, šta je to Pjanić, ako je Begović pametan što je ovako postupio. Pjanić je onda, analogijom, kreten, budala ili glupan.
I je li Pjanić ikad dobio pravu priliku kod Ćire, je li mu se isplatilo čekanje i sjedenje na klupi?
Da je digao ruke i rekao neću sad nikako da igram, ne bi je također dobio.

Samo, 90% sam uvjeren da bi tada svi ovi koji su "pro Begović", pričali da je Pjana šupak, a da je Ćiro bog koji zna šta radi.
I na kraju imamo rezultat isti, dobijen različitim postupcima.
Kao što je ružno bilo gledati Pjanića na klupi, a Ibričića ispred njega, tako je i ružno bilo gledati povrijeđenog Hasagića kako prima onakav pogodak od Dure, dok Begović sjedi na klupi.
kasparaov
Posts: 288
Joined: 15/07/2011 14:27

#10130 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by kasparaov »

ganjeta wrote:Bar mu je zamjena bila fizički spremna, dok kod slučaja Begović prednost ima golman na štakama. :-)
koji uvijek brani ;)
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#10131 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Obuca9 »

ganjeta wrote:Bar mu je zamjena bila fizički spremna, dok kod slučaja Begović prednost ima golman na štakama. :-)
Jeste, baš sam gledao finale Kupa Turske, kad je njegov tim igrao protiv Besiktasa. Kažu Spahić natjerao trenera da stavi Hasagića da sa štakama brani jednu od najvažnijih utakmica tog kluba. I kad su se pucali penali, Hasagić, invalid kakav i jeste, se nije mogao bacati, nego stajao na sredini gol i bacao štake prema lopti, ne bi li koju skrenuo pored gola.

Previše vi karikirate s tom Kenanovom povredom, ali eto, nek vam bude.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#10132 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by ganjeta »

hz__semir wrote:
ganjeta wrote:Bar mu je zamjena bila fizički spremna, dok kod slučaja Begović prednost ima golman na štakama. :-)
Jeste, baš sam gledao finale Kupa Turske, kad je njegov tim igrao protiv Besiktasa. Kažu Spahić natjerao trenera da stavi Hasagića da sa štakama brani jednu od najvažnijih utakmica tog kluba. I kad su se pucali penali, Hasagić, invalid kakav i jeste, se nije mogao bacati, nego stajao na sredini gol i bacao štake prema lopti, ne bi li koju skrenuo pored gola.

Previše vi karikirate s tom Kenanovom povredom, ali eto, nek vam bude.
Boli me neka stvar za finale kupa.Pričamo o tekmama repke, a tu je Hasagić na štakama branio neke utakmice.
User avatar
tandrlike_chandrlike
Posts: 212
Joined: 09/08/2011 14:27

#10133 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by tandrlike_chandrlike »

smiješna rasprava oko golmana, fakat. očigledno je da begović ne brani iz razloga koji nemaju veze sa fudbalom. ko je kriv, nije bitno, bitno je da nema niko pametan da to riješi. njegovim neigranjem u reprezentaciji je jedino reprezentacija oštećena.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#10134 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by jazzer »

Jedino se kod nas moras ''izvinjavati'' nekom igracu i nalaziti neke kurtoazne izgovore
kada neko vise nije za reprezentacije.

Selektor Njemacke kaze da vise ne racuna na Balaka jer je star, cesto ozlijedjen, ne uklapa
mu se u planove...i kraj price!!!

A kod nas sa svima moras nesto fino...te Keno je dobar golman kada nije povrijedjen, te
Spaha se bolje osjeca kada je on na golu, ovo, ono...

Sebicno je od Papeta da ovako da je dozvolio ovo sa Begovicem. On moze biti
selektor mozda do kraja septembra (a daj Boze da bude i na evropskom selektor) a
Bega je golman jos za 10 selektora koji ce se u narednim godinama promjeniti. Pa i ako se pojavi
bolji od Bege treba mu se zahvaliti na isti nacin kako se sada treba zahvaliti Hasagicu.

Covjek bi po svim kriterijima trebao biti prvi golman BiH a zasto nije valjda Pape zna.
Samo se nadam da nikada necemo doci u situaciju da nam Pape, za neki buduci neuspjeh, objasnjava
kako bi bilo bolje da je Bega branio i da je mogao racunati na njega.
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#10135 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by dzeno123 »

hz__semir wrote:
ganjeta wrote:Bar mu je zamjena bila fizički spremna, dok kod slučaja Begović prednost ima golman na štakama. :-)
Jeste, baš sam gledao finale Kupa Turske, kad je njegov tim igrao protiv Besiktasa. Kažu Spahić natjerao trenera da stavi Hasagića da sa štakama brani jednu od najvažnijih utakmica tog kluba. I kad su se pucali penali, Hasagić, invalid kakav i jeste, se nije mogao bacati, nego stajao na sredini gol i bacao štake prema lopti, ne bi li koju skrenuo pored gola.

Previše vi karikirate s tom Kenanovom povredom, ali eto, nek vam bude.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
lord blackadder
Posts: 514
Joined: 03/04/2011 13:45

#10136 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by lord blackadder »

jazzer wrote:Jedino se kod nas moras ''izvinjavati'' nekom igracu i nalaziti neke kurtoazne izgovore
kada neko vise nije za reprezentacije.

.
To je kljuc. Ocito je da je Susic ziheras, koji ne smije puno mijenjati. To se vidi i iz gotovo vjecno istih spiskova.
Vec imamo slican problem u najavi - Rahimic. Ja se smijem zakleti da bi Rahimic igrao u prvih 11 na Euru, bez obzira u kakvom stanju bio, ili ma kako blistao njegov direktni konkurent. (recimo Zahirovic)

Zasto? Zato sto bi njegov rezon bio ovakav 'Rahimic je iznio dobar teret kvalifikacija, i nije fer da ga sad eliminisem iz prvih 11'. E jbg, to je rezon ljudi bez muda. Tu ne smije biti nikakve sentimentalnosti. Zbog istog razloga Misimovic ce igrati u Bjelorusiji. Siguran sam. Susic ne smije 'eskperimentisati' bez Misimovica.

Druga stvar, ne moze se povuc paralela s Pjanicem i Ibricicem. Jedan veznjak s klupe, uvijek moze ocekivati pola sata po utakmici, dok rezervni golman, najcesce, kompletne kvalifikacije odgleda s klupe.

Begovic i da dobije poziv, on nece stati na gol, ma u kakvoj formi bio. Stoga bi papetu bilo najdraze da ovaj opet nesto izvoljeva, da bi on mogao skrenut reflektore javnosti sa sebe.
User avatar
LSD
Posts: 27296
Joined: 24/07/2007 08:26

#10137 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by LSD »

jazzer wrote:Jedino se kod nas moras ''izvinjavati'' nekom igracu i nalaziti neke kurtoazne izgovore
kada neko vise nije za reprezentacije.

Selektor Njemacke kaze da vise ne racuna na Balaka jer je star, cesto ozlijedjen, ne uklapa
mu se u planove...i kraj price!!!

A kod nas sa svima moras nesto fino...te Keno je dobar golman kada nije povrijedjen, te
Spaha se bolje osjeca kada je on na golu, ovo, ono...


Sebicno je od Papeta da ovako da je dozvolio ovo sa Begovicem. On moze biti
selektor mozda do kraja septembra (a daj Boze da bude i na evropskom selektor) a
Bega je golman jos za 10 selektora koji ce se u narednim godinama promjeniti. Pa i ako se pojavi
bolji od Bege treba mu se zahvaliti na isti nacin kako se sada treba zahvaliti Hasagicu.

Covjek bi po svim kriterijima trebao biti prvi golman BiH a zasto nije valjda Pape zna.
Samo se nadam da nikada necemo doci u situaciju da nam Pape, za neki buduci neuspjeh, objasnjava
kako bi bilo bolje da je Bega branio i da je mogao racunati na njega.
Ovo je fakat tacno...sjecam se dobro ove izjave - Spaha se osjeca mnogo mnogo bolje/sigurnije kad je Keno (njegov ponajbolji haver) na golu :lol: :lol: pa samo kod nas ovakve stvari se mogu normalno provlaciti :(
Klanovi postoje odavno ,to je jasno svima...Spaha je u tim šemama glavni lik koji dosta toga odlucuje u reprezentaciji...dosad niti jedan selektor nije pokušao razyebati te klanove, vec se išlo niz dlaku.
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#10138 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by vicious »

lord blackadder wrote:
jazzer wrote:Jedino se kod nas moras ''izvinjavati'' nekom igracu i nalaziti neke kurtoazne izgovore
kada neko vise nije za reprezentacije.

.
To je kljuc. Ocito je da je Susic ziheras, koji ne smije puno mijenjati. To se vidi i iz gotovo vjecno istih spiskova.
Vec imamo slican problem u najavi - Rahimic. Ja se smijem zakleti da bi Rahimic igrao u prvih 11 na Euru, bez obzira u kakvom stanju bio, ili ma kako blistao njegov direktni konkurent. (recimo Zahirovic)

Zasto? Zato sto bi njegov rezon bio ovakav 'Rahimic je iznio dobar teret kvalifikacija, i nije fer da ga sad eliminisem iz prvih 11'. E jbg, to je rezon ljudi bez muda. Tu ne smije biti nikakve sentimentalnosti. Zbog istog razloga Misimovic ce igrati u Bjelorusiji. Siguran sam. Susic ne smije 'eskperimentisati' bez Misimovica.

Druga stvar, ne moze se povuc paralela s Pjanicem i Ibricicem. Jedan veznjak s klupe, uvijek moze ocekivati pola sata po utakmici, dok rezervni golman, najcesce, kompletne kvalifikacije odgleda s klupe.

Begovic i da dobije poziv, on nece stati na gol, ma u kakvoj formi bio. Stoga bi papetu bilo najdraze da ovaj opet nesto izvoljeva, da bi on mogao skrenut reflektore javnosti sa sebe.
Slažem se donekle da je Sušić ziheraš, kako ti kažeš, samo što ja tu ne vidim nužno nešto loše. Ne treba po svaku cijenu nešto mijenjati ako nema potrebe. Poslije Francuza je bilo promjena i krenulo je nabolje. Jedina utakmica koja je bila totalno razočarenje je bila ona u Rumuniji. Nadati se da su i selektor i igrači izvukli pouke iz toga.

Taj problem sa Rahimićem možemo posmatrati i drugačije: po meni je recimo Rahimić (još uvijek) neizostavan u reprezentaciji, i ne bih išao tako daleko da na osnovu jedne utakmice kažem da mali Zahirović "blista". Odigrao je solidnu utakmicu, agresivan je i borben što je odlično, ali je isto tako imao i nekoliko nepotrebnih pogrešnih dodavanja. Dobro je imati ga u ekipi, pa makar za zadnjih 20 minuta, kad Rahimiću ponestane snage. ;)

Što se tiče Misimovića, ne znam u kakvoj je formi trenutno. Ako je bar malo povratio fizičku spremu i kondiciju, i on je neizostavan, ne zbog neke sentimentalnosti, nego zato što je on igrač koji jednim potezom može riješiti utakmicu.
User avatar
lord blackadder
Posts: 514
Joined: 03/04/2011 13:45

#10139 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by lord blackadder »

vicious wrote:
lord blackadder wrote:
jazzer wrote:Jedino se kod nas moras ''izvinjavati'' nekom igracu i nalaziti neke kurtoazne izgovore
kada neko vise nije za reprezentacije.

.
To je kljuc. Ocito je da je Susic ziheras, koji ne smije puno mijenjati. To se vidi i iz gotovo vjecno istih spiskova.
Vec imamo slican problem u najavi - Rahimic. Ja se smijem zakleti da bi Rahimic igrao u prvih 11 na Euru, bez obzira u kakvom stanju bio, ili ma kako blistao njegov direktni konkurent. (recimo Zahirovic)

Zasto? Zato sto bi njegov rezon bio ovakav 'Rahimic je iznio dobar teret kvalifikacija, i nije fer da ga sad eliminisem iz prvih 11'. E jbg, to je rezon ljudi bez muda. Tu ne smije biti nikakve sentimentalnosti. Zbog istog razloga Misimovic ce igrati u Bjelorusiji. Siguran sam. Susic ne smije 'eskperimentisati' bez Misimovica.

Druga stvar, ne moze se povuc paralela s Pjanicem i Ibricicem. Jedan veznjak s klupe, uvijek moze ocekivati pola sata po utakmici, dok rezervni golman, najcesce, kompletne kvalifikacije odgleda s klupe.

Begovic i da dobije poziv, on nece stati na gol, ma u kakvoj formi bio. Stoga bi papetu bilo najdraze da ovaj opet nesto izvoljeva, da bi on mogao skrenut reflektore javnosti sa sebe.

Taj problem sa Rahimićem možemo posmatrati i drugačije: po meni je recimo Rahimić (još uvijek) neizostavan u reprezentaciji, i ne bih išao tako daleko da na osnovu jedne utakmice kažem da mali Zahirović "blista". Odigrao je solidnu utakmicu, agresivan je i borben što je odlično, ali je isto tako imao i nekoliko nepotrebnih pogrešnih dodavanja. Dobro je imati ga u ekipi, pa makar za zadnjih 20 minuta, kad Rahimiću ponestane snage. ;)
Govorim o buducnosti, o eventualnom nastupu na Euru slijedeceg ljeta. Rahimica ne bi ni ja sada pomjerao iz prvih 11. (Bjelorusija) Ali ko zna kakav ce biti dogodine. Mladji i bolji, sigurno nece biti. A ja ti tvrdim da bi on igrao Euro, sve i da kompletnu narednu sezonu provede na klupi CSKA. Zbog vec recenog sentimenta i ziherastva.

Sto se tice Zahirovica, ni meni se ne svidja ta euforija. Isto je bilo i sa Besicem protiv Meksika. Ali govorim o 'potencijalnom Zahirovicu' dogodine, koji bi trebao biti jos bolji.

No, obzirom da se najvjerovatnije necemo plasirati, ne treba razbijat glavu s tom kombinatorikom... ko ce igrat- ko nece i td :D

- Misimovic i da ne povrati formu i kondiciju, on ce igrati. O tome se radi. Ne treba on uopste vracat formu, jer mu je pozicija sigurna.

- Bilo je tu jos kikseva osim Rumunije. Ali dobro, ne mogu sad tjerati nekog da misli kao ja.
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#10140 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by vicious »

lord blackadder wrote:
vicious wrote: Taj problem sa Rahimićem možemo posmatrati i drugačije: po meni je recimo Rahimić (još uvijek) neizostavan u reprezentaciji, i ne bih išao tako daleko da na osnovu jedne utakmice kažem da mali Zahirović "blista". Odigrao je solidnu utakmicu, agresivan je i borben što je odlično, ali je isto tako imao i nekoliko nepotrebnih pogrešnih dodavanja. Dobro je imati ga u ekipi, pa makar za zadnjih 20 minuta, kad Rahimiću ponestane snage. ;)
Govorim o buducnosti, o eventualnom nastupu na Euru slijedeceg ljeta. Rahimica ne bi ni ja sada pomjerao iz prvih 11(Bjelorusija), ali ko zna kakav ce biti dogodine. Mladji i bolji, sigurno nece biti. A ja ti tvrdim da bi on igrao Euro, sve i da kompletnu narednu sezonu provede na klupi CSKA. Zbog vec recenog sentimenta i ziherastva.

Sto se tice Zahirovica, ni meni se ne svidja ta euforija. Isto je bilo i sa Besicem protiv Meksika. Ali govorim o 'potencijalnom Zahirovicu' dogodine, koji bi trebao biti jos bolji.

No, obzirom da se najvjerovatnije necemo plasirati, ne treba razbijat glavu s tom kombinatorikom., ko ce igrat-ko nece i td :D

- Misimovic i da ne povrati formi i kondiciju, on ce igrati. O tome se radi. Ne treba on uopste vracat formu, jer mu je pozicija sigurna.

- Bilo je tu jos kiskeva osim Rumunije. Ali dobro, ne mogu sad tjerati nekog da misli kao ja.
Svakako, govorimo o eventualnom plasmanu na Euro, ali ipak su to sve spekulacije. Ko zna, možda Rahimić dogodine doživi novi procvat u poznim godinama? :D
Što se tiče Zahirovića, slažem se.

Ovo oko Misimovića - isto tako spekulacije.

Naravno, bilo je kikseva (Albanija), ali to ipak ne smatram nekom tragedijom i potopom (kao što je bila Rumunija), nego upravo kao što kažeš - kiks, dakle loš dan, nedostatak sreće i sl.
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#10141 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by luckylaka »

Koliko ovdje na forumu ima ,,navijaca,,kojima je zelja da se ne plasiramo na EP samo da bi PAPE otisao i poslije bi svaka njihova bila,,jesam ti rekao-PAPE,,
vernes81
Posts: 1607
Joined: 25/04/2011 23:04

#10142 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by vernes81 »

luckylaka wrote:Koliko ovdje na forumu ima ,,navijaca,,kojima je zelja da se ne plasiramo na EP samo da bi PAPE otisao i poslije bi svaka njihova bila,,jesam ti rekao-PAPE,,
od a do z :thumbup:
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#10143 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by salle_eh1986 »

da malo skrenemo sa begovića :)
sajo, pratiš li preko TV-a (ili net-a) kako igra mali haris Bukva večeras u Borisovu.
Evo njegov Šturm vodi 1-0 i na pragu je da se plasira u grupnu fazu lige šampiona a Hare igra lijevo krilo, ima samo 23 godine
u austrijskoj ligi ima 6 minuta igre ove sezone i 1 pogodak :O
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#10144 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by shalla »

luckylaka wrote:Koliko ovdje na forumu ima ,,navijaca,,kojima je zelja da se ne plasiramo na EP samo da bi PAPE otisao i poslije bi svaka njihova bila,,jesam ti rekao-PAPE,,
To mogu biti samo moroni koji nemaju mozga, a nešto nisam vidio da ima puno takve raje ovdje ;-)
Ja sam dosad našao 1000 zamjerki Papetu al ni u ludilu ne mogu poželiti da se ne plasiramo, pa nisam bolestan jbt. Da se mi hoćemo plasirati pa makar i Vukašin Petranović branio :bih:
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#10145 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by just principe »

salle_eh1986 wrote:da malo skrenemo sa begovića :)
sajo, pratiš li preko TV-a (ili net-a) kako igra mali haris Bukva večeras u Borisovu.
Evo njegov Šturm vodi 1-0 i na pragu je da se plasira u grupnu fazu lige šampiona a Hare igra lijevo krilo, ima samo 23 godine
u austrijskoj ligi ima 6 minuta igre ove sezone i 1 pogodak :O
ma bojim se da od Harisa Bukve nema nista sto se tice ovih kvalifikacija, kao sto i sam kazes ako se plasiraju u grupnu fazu Harisov talent ce jos vise izaci na vidjelo i nema sumnje da ce ga traziti veliki euro timovi, sto samim time sa sobom i povlaci i nastup u A repki Austrije. Naravno njemu je zelja nasa reprezentacija ali dok nasi se sjete ode Haris u zvijezde i tada ce biti kasno, zbog toga cemo i njega i Seferovica gledati u skijaskim drzavama :roll:
Corola
Posts: 1437
Joined: 12/03/2010 02:52

#10146 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Corola »

just principe wrote:
salle_eh1986 wrote:da malo skrenemo sa begovića :)
sajo, pratiš li preko TV-a (ili net-a) kako igra mali haris Bukva večeras u Borisovu.
Evo njegov Šturm vodi 1-0 i na pragu je da se plasira u grupnu fazu lige šampiona a Hare igra lijevo krilo, ima samo 23 godine
u austrijskoj ligi ima 6 minuta igre ove sezone i 1 pogodak :O
ma bojim se da od Harisa Bukve nema nista sto se tice ovih kvalifikacija, kao sto i sam kazes ako se plasiraju u grupnu fazu Harisov talent ce jos vise izaci na vidjelo i nema sumnje da ce ga traziti veliki euro timovi, sto samim time sa sobom i povlaci i nastup u A repki Austrije. Naravno njemu je zelja nasa reprezentacija ali dok nasi se sjete ode Haris u zvijezde i tada ce biti kasno, zbog toga cemo i njega i Seferovica gledati u skijaskim drzavama :roll:
Kad se vec hvata ovakvih"provjerenih"stvarcica za koje ocito niste u toku.Onda bi vec davno trebali znati da je vec jedan"Austrijanac"iz Rieda na samom zavrsetku vracanja BiH papira u saradnji sa Papetom.Bilo je price da bi i Bukva trebao da krene sa procesom povratka BiH papira.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#10147 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by and »

Corola wrote:
just principe wrote:
salle_eh1986 wrote:da malo skrenemo sa begovića :)
sajo, pratiš li preko TV-a (ili net-a) kako igra mali haris Bukva večeras u Borisovu.
Evo njegov Šturm vodi 1-0 i na pragu je da se plasira u grupnu fazu lige šampiona a Hare igra lijevo krilo, ima samo 23 godine
u austrijskoj ligi ima 6 minuta igre ove sezone i 1 pogodak :O
ma bojim se da od Harisa Bukve nema nista sto se tice ovih kvalifikacija, kao sto i sam kazes ako se plasiraju u grupnu fazu Harisov talent ce jos vise izaci na vidjelo i nema sumnje da ce ga traziti veliki euro timovi, sto samim time sa sobom i povlaci i nastup u A repki Austrije. Naravno njemu je zelja nasa reprezentacija ali dok nasi se sjete ode Haris u zvijezde i tada ce biti kasno, zbog toga cemo i njega i Seferovica gledati u skijaskim drzavama :roll:
Kad se vec hvata ovakvih"provjerenih"stvarcica za koje ocito niste u toku.Onda bi vec davno trebali znati da je vec jedan"Austrijanac"iz Rieda na samom zavrsetku vracanja BiH papira u saradnji sa Papetom.Bilo je price da bi i Bukva trebao da krene sa procesom povratka BiH papira.
nadam se da je to anel hadžić.gledao sam ga i momak dobro igra.čak smo ga ovdje selektoru preporučivali prije godinu :mrgreen:

ovi što pametuju da sušić ne obilazi igrače po evropi,da li misle da su ovi iz saveza dali papetu koliko hoće para da troši na te obilaske a on to neće da koristi???

što se begovića tiče u ovom intervjuu avazu je rekao ono što svi znaju,da je begoviću mjesto na golu i da ga ne misli zvati kao rezervu.rekao je i da je begoviću važniji klub od reprezentacije,što je takođe tačno,i što je ovaj pokazao.
koliko sam ja skontao između redova jedini problem je što sušić želi biiti siguran da će se ovaj odazvati pozivu kada budu utakmice,a tu dilemu bi mogli riješiti normalnim razgovorom u kojem bi asmir trebao selektoru staviti do znanja da kada dobije poziv 100% dolazi,a ne da ovaj razmišlja hoće li doći ili neće i hoće li se javiti na telefon.
selektor takođe treba da se drži one svoje da će igrati najbolji i najspremniji,a u slučaju golmana to je naravno begović.
nekoeko
Posts: 262
Joined: 31/03/2010 15:41

#10148 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by nekoeko »

Hasagić je kiks golman, povrijeđen, ne trenira, ne smije se baciti, bolje da brani bilo ko drugi samo ne on. Inace ce nam se ponoviti opet Albanija. Da je toliki karakter kolikim ga se predstavlja sam bi odstupio, jer rizikuje js vecu povredu, a i neuspjeh reprezentacije.
Corola
Posts: 1437
Joined: 12/03/2010 02:52

#10149 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Corola »

nekoeko wrote:Hasagić je kiks golman, povrijeđen, ne trenira, ne smije se baciti, bolje da brani bilo ko drugi samo ne on. Inace ce nam se ponoviti opet Albanija. Da je toliki karakter kolikim ga se predstavlja sam bi odstupio, jer rizikuje js vecu povredu, a i neuspjeh reprezentacije.
Vala ga i Begovic zna primiti pacerski.A da je karakter nebi bilo toliko preseravanja sa njegove strane,jos od Kanade.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25821
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#10150 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by BHF_Manijak »

and wrote: nadam se da je to anel hadžić.gledao sam ga i momak dobro igra.čak smo ga ovdje selektoru preporučivali prije godinu :mrgreen:

ovi što pametuju da sušić ne obilazi igrače po evropi,da li misle da su ovi iz saveza dali papetu koliko hoće para da troši na te obilaske a on to neće da koristi???

što se begovića tiče u ovom intervjuu avazu je rekao ono što svi znaju,da je begoviću mjesto na golu i da ga ne misli zvati kao rezervu.rekao je i da je begoviću važniji klub od reprezentacije,što je takođe tačno,i što je ovaj pokazao.
koliko sam ja skontao između redova jedini problem je što sušić želi biiti siguran da će se ovaj odazvati pozivu kada budu utakmice,a tu dilemu bi mogli riješiti normalnim razgovorom u kojem bi asmir trebao selektoru staviti do znanja da kada dobije poziv 100% dolazi,a ne da ovaj razmišlja hoće li doći ili neće i hoće li se javiti na telefon.
selektor takođe treba da se drži one svoje da će igrati najbolji i najspremniji,a u slučaju golmana to je naravno begović.
Pa frajer ne moze bolan na tv-u pogledat utakmicu a kamo li da obidje igrace...Jel reko u jednom intervjuu da nije mogo kanal na kojem prenose tu i tu tekmu :lol: :roll: A to da mu ne daju lovu iz Saveza ti je nidje veze prica, ti bio tamo pa znas da mu ne daju...Uostalom sto je potpisiov ugovor u kojem ne stoji da su placeni troskovi puta zbog obilaska igraca... :oops:
Locked