Safet Susic - Pape, selektor BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

PasoDzigera007

#5401 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by PasoDzigera007 » 15/10/2010 15:47

Da su ovi POGANI-NOVINARI svu svoju energiju preusmjerili na savez da ga sruse,dosad bi imali zdravu sredinu u i oko saveza,ali to su smrdljivi placenici,kao i oni u savezu.

Admir_1984
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#5402 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Admir_1984 » 15/10/2010 16:00

PasoDzigera007 wrote:Da su ovi POGANI-NOVINARI svu svoju energiju preusmjerili na savez da ga sruse,dosad bi imali zdravu sredinu u i oko saveza,ali to su smrdljivi placenici,kao i oni u savezu.
:thumbup: :thumbup:

Comrad

#5403 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Comrad » 15/10/2010 16:05

Ma mene samo zanima odakle mu pravo da Papeta opise kao jednu od najomrazenijih licnosti u bh javnosti?

Koliki idiot moras biti da ovo napises.

Igraci izjavljuju da je atmosfera super, Pape kaze da je atmosfera super, ali ne znaju oni. Novinari znaju kako je to kad je atmosfera super, jer atmosfera je super samo onda kada su oni zajedno sa igracima po vecerama, ruckovima, hotelima i svlacionicama, kad se mogu uvlacit selektoru u guzu itd.

ismb

#5404 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by ismb » 15/10/2010 16:23

burek_in_space wrote: Ubleha te napravila :wink:
To je sve shto ti imam reci, a sada me prijavi Zoom66.
Shto si slijep pored ochiju, ja ti ne mogu i ne zhelim pomoci.
Dovoljno je reci da skidash glavu chovjeku pred kojim je josh 7 utakmica u kvalifikacijama, i poredish sa ljudima koji su upropastili svoje kvalifikacije.
Zhiv i zdrav bio, i uzhivaj sa Bakom i Cirom zajedno.
Ubleha i ova priča (GLUPANE), zato si tako "rječit".
Prrethodniče HOMO SAPIENS-a (još uvijek Ti treba pomoć u odabiru alatki za ljudsko djelovanje...) - to što si ti "slijep kod očiju", ne mogu Ti pomoći niti ja, niti ostali...
Ko skida "glavu" selektoru"? Imaš li imalo pameti, nego izvodiš paušalne zaključke? NAVEDI gdje sam ja tražio smjenu Papeta (i ostalih, for that matter...)
Nikada, ali BAŠ NIKADA, nisam napisao niti jedan post koji bi tražio ostavku ili otkaz trenutnog selektora (Bog mu dao zdravlje, ali i bolju igru, s kojom će doći rezultati)
S druge strane, volio bih da vidim (MOLIM TE, nemoj biti "ubleha"), BAREM JEDAN DOKAZ za ono što si rekao - ako ne - ŽALOSNO
Živ i zdrav bio (ublehe ionako prolaze i drugdje) (živ bio, posveti se i svojoj familiji...) (ionako, barem po broju postova nije izvjesno to...)

romanovero

#5405 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by romanovero » 15/10/2010 16:26

uuuu,sta mu se nagovori :D

ObiVan

#5406 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by ObiVan » 15/10/2010 16:27

Dugo vremena sam pasivno posmatrao, citao i pratio medijska, pa i forumska desavanja vezana za reprezentaciju i njenog sadasnjeg selektora. Slusam vecinu aktivnih forumasha, te poluaktivnih novinara kako sve u i oko Safeta Susica vagati ne u gramama, nego pokusavate da Susica razlozite na nivo protona i elektrona, ne biste li tako dokazali da se Safet Susic ne sastoji samo od pozitivnih cestica (to kao uspjesnost i status fudbalskog genija tako reci Susicevi protoni) i elektrona, njegovih milijardu nedostataka i promasaja kao trenera. Sve vi i mi znamo i vidimo, sve cujemo i sto je najvaznije mnogo, mnogo bolje razumijemo, daleko od toga da vidimo ikoga na ovom forumu da Susicevu inteligenciju iole cijeni ili je ikada cijenio. Ne bih sada o Srnecim ledjima i raznoraznim prilozima, sto je samo jedan od primjera. Nego da se vratimo problemu, ako ga uopste uspijemo definisati. Mnogi su problem definisali kad smo jedva i na srecu pobijedili "smotanu" Ganu i jos i tad rekli da je Susic kao trener promasaj. Drugi, valjda malo gluplji su to vidjeli kada nismo uspjeli pobijediti "smijesnu" Njemacku. A treci, oni sa jedva prolaznom ocjenom na kraju polugodista su to najkasnije prepoznali u utakmici sa amaterskom Svedskom. I svi oni, i vecina njih i zajedno i odvojeno su prozivali Susica trenerom bez iskustva, kao covjeka bez vizije, bez icega ustvari i pravili od njega nesto sto se zove persona non grata. Ovo bih volio da se makar kratko zapamti. Prizivali su trenera sa iskustvom, Sergeja Barbareza, koji bi imao autoritet u reprezentaciji, za razliku od Susica. Vjerovatno slicno onako kao sto je imao Nenad Markovic, koji je bio ikona be-ha kosarke, a kao trener je bio ceremonijalno sahranjen, sto na reprezentativnom, tako i na klubskom nivou, pa me i danas cudi kako mu zaBoga nisu zabranili za sva vremena da vodi bilo koga. Bio bi to Nenad Barbarez ili ti Sergej Markovic. Jer nakon prve utakmice bi bila prica, kako moze imati autoritet medju igracima s kojima je dojucer igrao, on namjerno nije stavio ovoga ili onoga, jer inace se nisu ni kao igraci mogli ocima pogledati, pa mu sad namjerno ne da da igra, to mu stvarno ne valja. Bila bi to svojevrsna Grobnica za Sergeja Barbareza u duhu Danila Kisha-nasheg naroda.
Da se vratimo konkretnim stvarima i malo racionalno pogledamo na stvari, sto mnogi ocigledno nisu sposobni. Kada trazite posao ili kada trazite radnika za neko mjesto, bio to "obicni" radnik, rudar, stolar ili covjek sa vodecom, odgovornom pozicijom, tada imate neki koncept, plan i potpisete ugovor i prepustite opis odgovornosti, obaveza i zadataka tj. povjerite iste osobi kojoj ukazujete povjerenje. Postoji mogucnost da po preuzimanju obaveza vama bude kristalno jasno da je osoba prava , jer ona iste sekunde, u prvoj utakmici prevazidje ocekivanja, razvali malu Francusku i pobijedi veliku Albaniju, podere i Svabe i Svedsku jos kod zagrijavanja i kao presedan dodatno bude dopisana na Svjetsko u Juznoj Africi i izgubi na penale u finalu protiv Spanije, jer je prije toga Villa opet dao gol iz ofsajda, a Hasagic dobio crveni jer je predriblao Xavia i Inestu. E tada svi sretno urlicemo i zahvaljujemo se vidovitim nananama i chelavim Milanima i jedan drugome dovikujemo sine moj, sine moj, jesam li ti rekao sine moj, a Susicu krenemo da napokon govorimo Oce nas ( pazljivi citaoc ce primjetiti da dosad nisam nijednom rekao za Susica Pape). Moze sve ici tako, pitajte se kad otvorite oci i ustanete iz kreveta samo kako!
Druga opcija je da osoba, kojoj se povjeri posao, ima svoju neku viziju, svoje neke metode, nama nejasne i misteriozne do besvijesti, da je naizgled i retardiran i smotan i sta sve ne jos i da pravi neke cudne poteze i donosi neke nama "cudne" rezultate radeci svoj posao. Medjutim, vratimo se na ono povjerili posao, gdje nismo povjerili posao covjeku, da bi mu to povjerenje uzeli kao najpametniji odmah, malo kasnije, jos malo kasnije i sada. Povjerili smo mu posao do neke mjere, a kao sto vidimo nekima nije bilo nikakve mjere, nego su poceli da otvaraju i prazne se kroz razne otvore od pocetka pa sve vise i vise, te tako dokazuju svoje fudbalsko znanje. Moj savjet takvima je, da fino instaliraju fudbalskog menadjera, recimo FIFA 2010, pa fino najtezi nivo u svim kategorijama, pa neki prosjecan tim bilo koje lige ili prosjecenu reprezentaciju u nasem rangu, moze cak i malo bolju i sad pazite, bez SAVE/LOAD zajebancije da se fino naigraju i kvalifikacija i utakmica i onoga kada najboljeg igraca nece gol a lupis nekog sa klupe duplo slabijeg pa odjednom dva zabije i kada te San Marino iz vedra neba uzme 1:0 iz penala, jer si ti napravio 100 sansi i nula golova, a sudija svirao mastovito penal i ti se oprostis za sva vremena iz svih kombinacija za baraz. E tada decki pricajte o vasim uspjesima.
Da li je Safet Susic najbolji trener za reprezentaciju Bosne i Hercegovine? Nije, niti ce ikada biti, pa makar nas odveo do finala Svjetskog prvenstva protiv drugog iznenadjenja prvenstva Estonije i mi 3:2 u finalu od tih levata zijanimo. Cak ni tada nece biti najbolji, jer nije najbolji, a najbolji mozda postoji, mozda i ne postoji, a jos manje ima sanse da ikada sjedne i stane na kormilo te reprezentacije. Susic je sadasnji, trenutni, momentalni, koga treba pustiti da radi. Zamislite da lezite kao pacijent na operaciji, stalo vam je do zdravlja, skoro kao do pobjede protiv defektne Francuske i neki hirurg vas operise. Vi ste svjesni da on nije najbolji na planeti, pa nije ni u Evropi, radio negdje tamo u Travniku, pa malo u Zenici, pa u Sarajevu, malo u Libiji i Francuskoj, pa se vratio. Znate da nije ni najbolji u BiH, imate jarana u Herceg Novom i culi ste da tamo ima neka zvijer za nasa podrucja, on to radi i lijevom nogom kako treba. Nego ni taj u Herceg Novom, ni onaj na Harvardu nije iznad vas i ne reze vas upravo, nego ovaj koji vam radi. I vi tom covjeku se petljate u posao, vi tog covjeka pljujete, i podapinjete mu koliko god stignete. Jao vidi sta uradi. Pa ne bi niko onako poceo, pa ovo se ovako ne radi, pa mi imamo najbolje doktore na svijetu, a on ovako radi.
Volio bih da se poslije te operacije probudite, sva sreca pa postoji narkoza i ovaj primjer je samo proizvod bujne maste, ali ne po cijenu sustine.
Da ne bude da sam htio da branim Susica, ja cu jedino da branim Susica, ako i samo tada ostvari cilj koji je rekao na pocetku, a to je rekao i na proglasenju grupa, to "spektakularno" drugo mjesto. U slucaju neuspjeha mislim da ima dovoljno obraza da se sam pokupi i za sva vremena oprosti od mnogo cega vezanog za trenerski posao. Dotad mi ne pada na pamet da mu podapinjem, kao nadobudni forumash niti kao prdoviti novinar. Nemam namjeru da mu zamjeram, jer mi nije platio turu u Tirani, nije mi dao dres malom od brata i nije me zagrlio i izljubio kad sam ga sreo u Titovoj. Nikada nisam vidio da je trazio od novinara da imaju kontakta svojim jezikom sa njegovom straznjicom niti je namjerno ulazio u konflikt. Trazio je ono malo mira za vrijeme operacije i ljudskog postovanja, sto je u nasim sirinama i duzinama najveci moguci zahtjev.
Mogu se sumirati dosadasnji za nas vidljivi promasaji, ali ne tek tako razumjeti. Nije ni meni jasno, zasto se nije uigrao neko ko eventualno fiksna rezerva defenzivni vezni igrac i zamjena, koja ce sigurno trebati kao zamjena i podrska Rahimicu. Isto tako kako ne uigrati nekoga kao rjesenje za lijevog beka. Jos manje mi je jasan Susicev koncept igre, njegova vizija. Nije mi jasna uloga Baljica u reprezentaciji, koji bi trebao da radi, ako uopste moze i zna makar na papiru, da prepozna i uigra potencijalnog brzeg igraca sa strane, da sa Susicem razradi koncept igre, ideju, poteze. Ne iskoristiti sada slobodan termin za prijateljsku i odigrati jednu utakmicu da se ta ideja proba, pa makar je izgubili, da makar lose ideje bezbolno prekrizimo. Nije mi jasno. Nije mi jasan odnos sa igracima, koji se ne ponasaju bas kao u vrijeme Cirine vladavine, kada su pored Cirolikog ponasanja iskazivali respekt prema sefu. Tu ne bih previse zamjerao Susicevoj letargiji, nego njihovom profesionalizmu. Jer igraci, kojima moras nasteliti trenera da im odgovara su poluprofesionalci. Prema svakom sefu ako ti je stalo do posla i nekog cilja, moras kao sefu da iskazujes osnovno postovanje i zalaganje, inace se sam ispisi, dok te ne prekrizi neko, ne mora on.
Za kraj mogu zasad reci da Susica kao trenera ne treba zvati Papeta, jer on to kao trener jos, a mozda nikada nece ni biti. Susica treba posmatrati kao covjeka, radnika i pustiti da radi kao takav, a ne kao gmaza. Ako ikada postane kao trener Pape, ne zbog vas, nego unatoc vama. Nemojte ni tada da ga zovete tako, nego vi u sebi naglas pjevajte onu nasu staru: Batistuta Gabriele, Skoro je za tebe Pele...

Obuca9

#5407 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Obuca9 » 15/10/2010 16:45

elSaik wrote:I ovaj "doček" nije doček "na nože" nego doček sa očekivanjima. Naredni korak nakon baraža sa Portugalom je borba sa Francuskom za prvo mjesto, a ne odlazak po bod u Tiranu.
Zar ne bi nekom logikom, ako već hoćemo da pomalo dižemo ljestvicu prema gore, naredni korak nakon ispadanja u baražu, trebao biti prolazak na Prvenstvo kroz baraž, a onda tek korak nakon toga direktan odlazak na Prvenstvo?

Često spominjete naše komšije, te njihov primjer kako su oni išli na Prvenstvo, pa haj pogledajte kako su oni otišli. Hrvati su na svoj prvi Mundijal 1998. otišli kroz baraž, tek na drugi su otišli direktno. Srbi (tada Jugoslavija) su na svoj prvi Mundijal 1998. također prošli kroz baraž (tek su 2006. otišli direktno na SP iz naše grupe), Slovenci su na svako od tri svoja takmičenja (Euro 2000, SP 2002, SP 2010) otišli kroz baraž, pa zbog čega bi onda to nama morao biti prioritet da budemo prvi u grupi, te zbog čega je poniženje biti drugi i otići u baraž? Često se poredite sa Slovencima, pa eto Slovenci su tri put bili drugi i to iza Norveške (2000), Rusije (2002) i Slovačke (2010), pa su otišli u baraž i plasirali se dalje, a nam je kao ispod časti i neuspjeh završiti na drugom mjestu iza Francuske?

1946
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#5408 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by 1946 » 15/10/2010 16:47

Joj Kenobi šta ovo napisa bolan ne bio, ko će čitati sve ovo :D

smoki_choko

#5409 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by smoki_choko » 15/10/2010 16:57

PasoDzigera007 wrote:
LSD wrote:Moj Sušiću, gdje ti dođe i šta sebi dozvoli da te Borovina,Bikić i slicni njima prozivaju ko najveceg luzera.
Muka covjeku bude kad cita ove narucene splacine od textova....ali hocemo demokratiju, pune slobode medijima.
Bikic nije sposoban da tecno igovori jednu recenicu kako treba,a nekom ce otvarati oci ,ublehas onaj,a Bo(Si)rovina,ja ne znam ko njemu dozvoli da pise tekstove. Al kakva nam je drzava,takvi i novinari,svi rade tamo gdje nisu strucni i gdje im nije mjesto.SELJAKLUK ZIVI!
a ni susic nije Bog zna kakav konverzator. kad god je kakva press konferencija nesta se nateze po sta da kaze recenicu. a kakav je onda u svlacionici kad se narodu jedva obraca. to samo reprezentativci znaju

luckylaka

#5410 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by luckylaka » 15/10/2010 17:08

smoki_choko wrote:
PasoDzigera007 wrote:
LSD wrote:Moj Sušiću, gdje ti dođe i šta sebi dozvoli da te Borovina,Bikić i slicni njima prozivaju ko najveceg luzera.
Muka covjeku bude kad cita ove narucene splacine od textova....ali hocemo demokratiju, pune slobode medijima.
Bikic nije sposoban da tecno igovori jednu recenicu kako treba,a nekom ce otvarati oci ,ublehas onaj,a Bo(Si)rovina,ja ne znam ko njemu dozvoli da pise tekstove. Al kakva nam je drzava,takvi i novinari,svi rade tamo gdje nisu strucni i gdje im nije mjesto.SELJAKLUK ZIVI!
a ni susic nije Bog zna kakav konverzator. kad god je kakva press konferencija nesta se nateze po sta da kaze recenicu. a kakav je onda u svlacionici kad se narodu jedva obraca. to samo reprezentativci znaju
Razlikujes li ti profesiju selektor i novinara.Ako ne razlikuje procitaj svoj post ponovo.A Dzemila ti pricala kakav je Pape u svacionici il redovno citas Borovinu,Bikica i Hasica

burek_in_space

#5411 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by burek_in_space » 15/10/2010 17:15

ismb wrote:
Ubleha i ova priča (GLUPANE), zato si tako "rječit".
Prrethodniče HOMO SAPIENS-a (još uvijek Ti treba pomoć u odabiru alatki za ljudsko djelovanje...) - to što si ti "slijep kod očiju", ne mogu Ti pomoći niti ja, niti ostali...
Ko skida "glavu" selektoru"? Imaš li imalo pameti, nego izvodiš paušalne zaključke? NAVEDI gdje sam ja tražio smjenu Papeta (i ostalih, for that matter...)
Nikada, ali BAŠ NIKADA, nisam napisao niti jedan post koji bi tražio ostavku ili otkaz trenutnog selektora (Bog mu dao zdravlje, ali i bolju igru, s kojom će doći rezultati)
S druge strane, volio bih da vidim (MOLIM TE, nemoj biti "ubleha"), BAREM JEDAN DOKAZ za ono što si rekao - ako ne - ŽALOSNO
Živ i zdrav bio (ublehe ionako prolaze i drugdje) (živ bio, posveti se i svojoj familiji...) (ionako, barem po broju postova nije izvjesno to...)
:kiss: (u miroljubivom tonu, ovim poljupcem zavrshavam konverzaciju s tobom :) ).

smoki_choko

#5412 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by smoki_choko » 15/10/2010 17:19

luckylaka wrote:
smoki_choko wrote:
PasoDzigera007 wrote:a ni susic nije Bog zna kakav konverzator. kad god je kakva press konferencija nesta se nateze po sta da kaze recenicu. a kakav je onda u svlacionici kad se narodu jedva obraca. to samo reprezentativci znaju
Razlikujes li ti profesiju selektor i novinara.Ako ne razlikuje procitaj svoj post ponovo.A Dzemila ti pricala kakav je Pape u svacionici il redovno citas Borovinu,Bikica i Hasica
cuj razlikujem li. jok eto ti razlikujes. valjda covjek mora da zna da progovori da im moze objasniti taktiku. ili im sve mora napismeno, na tabli pa se snalazite đeco. nije đemila neg tobejarabi mi reko

burek_in_space

#5413 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by burek_in_space » 15/10/2010 17:24

elSaik wrote:
@burek - većina jer je legenda FKS.

edit: I ovaj "doček" nije doček "na nože" nego doček sa očekivanjima. Naredni korak nakon baraža sa Portugalom je borba sa Francuskom za prvo mjesto, a ne odlazak po bod u Tiranu. Ti ako meni racionalno objasniš kako da vjerujem selektoru koji u onoliko prijateljskih ne isproba nijednog novog igrača na pozicijama na kojima je još Ćiro imao problema, koji svoj ofiran izbor igrača (Alispahić) brani djetinjastim "hrvatska liga je puno jača od poljske", koji je 4 utakmice gurao Seju da bi brilijansto zaključio dan prije kvalifikacija da će nam biti problem njegov izostanak i ne postojanje adekvatne zamjene, koji pozive igračima dijeli nakon što odgleda mečeve Lige prvaka na BHT, koji pojma nema gdje mu potencijalni reprezentativci igraju, a to javno i priznaje, neću se više javljati povodom tog istog selektora.
@hz__semir ti je vec odgovorio na ovaj dio koji se tiche napretka.

Za Lulica sam vec pisao, potrazhi malo, unazad 4-5 dana maksimalno.

Zar nije rekao da su hrvatska i poljska tu negdje, a ne da je hrvatska puno jacha?!

Za ostalo - mozhesh pronaci moj post u kojem sam naveo da itekako ima i njegove krivice i odgovornosti, koja se mozhe zahtijevati kada i ako nas ne odvede na EP.

mikogoago

#5414 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by mikogoago » 15/10/2010 17:26

Plavih_11 wrote:
Sarajevski wrote:nek se i o tome progovorilo. nama su u zadnjih 15 godina vazda bili krivi pusina, musvoci, pasalic, ovaj onaj a niko nije kazao da su nam igraci za neku stvar.
a ovi sto sad igraju su suri prosjek
Riba se cisti od glave a ne od repa. Prvo treba dovesti u red N/FSBiH. Da u njemu sjede ljudi koji poznaju struku, koji su dugo godina sportski radnici, koji su se i prije rata bavili sportom ili bili ukljuceni u njega. Pored njih u savezu treba da sjede sposobni ekonomisti, mehadjeri, pravnici i ostali koji su potrebni za normalan rad. Kad u savezu budemo imali skaute koji ce citavu godinu obilaziti zemlje u kojima je brojna dijaspora kao i klubove u kojima ima makar jedan bosanac i hercegovac. Kad se sjete da organizuju 3-4 utakmice godisnje za nove igrace koji igraju vani. E kad sve to bude kako bi trebalo i kako jeste u "normalnim" evropskim savezima i kad ga napuste bivsi konobari, novinari, policajci i ostali salabajzeri i kad budemo imali puno siri igracki kadar onda se moze teret krivice prebacivati na selektora, trenere i igrace. Naravno, pod uslovom da ne igraju kako treba i ne daju 100% od sebe. Onda se mogu kaznjavati i suspendovati igraci koji ucestvuju u "pijankama", "pobunama", "klanovima" i slicno.

Dok pola od toga ne bude uradjeno, vazda cemo imati prosjecnu reprezentaciju a velika takmicenja cemo gledati preko malih ekrana.
To je to :thumbup:
@obi van svaka cast na strpljenju i vremenu koje si utrosio na ono pisanje sve je receno. :thumbup:

Obuca9

#5415 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Obuca9 » 15/10/2010 17:27

Dead Man Walking wrote:Pa hajd, kad se vec pravis malo nevjest i ne vidis sta pitam, evo ti par direktnih pitanja. ;-)
Nisam se pravio nevješt, dosad si svaki put ti donosio neki zaključak i od mene tražio da to potvrdim, tek sada si postavio pitanja, pa evo ti i odgovori :p
Dead Man Walking wrote:Je li ti smatras da smo u ovom trenutku blizi plasmanu na EP, ili borbi sa Makedoncima za titulu najgoreg u EX-YU? Podsjecanja radi, Susic je doveden sa jasnim ciljem, plasman na EP.
To prvo. A ako već hoćeš da praviš rang listu reprezentacija Jugoslavije, čemu onda izostavljanje Srba koji poslije 4 utakmice imaju isto bodova kao mi poslije 3, te Slovenaca koji istina imaju 7, ali i utakmicu više, a i oni su imali skor 4 boda iz 3 utakmice. ;)
Dead Man Walking wrote:Je li po tebi reprezentacija napredovala ili nazadovala u odnosu na prethodni ciklus? U tom smo ciklusu najboljoj ekipi na svijetu stvarali sanse, porazeni smo golom iz ofsajda, dok recimo u ovom ciklusu nikad gorim Francuzima nismo prisli golu, i to kod kuce. :-?
Zavisi šta znači napredovala. U smislu rezultata, možda i nismo, iako imamo bod više nego prije dvije godine u ovo doba, tada smo igrali sa dva konkurenta za plasman dalje, a sada samo sa jednim.

U smislu funkcionisanja reprezentacije, mislim i smatram da jesmo. Riješili smo se cirkusa, a to što su novinari napunili javnosti glave seratorskim pricama, je vec drugi par rukava.

Drugom timu najbolje reprezentacije svijeta stvarali šanse, a fasovali pet komada. Ako ćemo tako igrati sa najboljima, dabogda nikad ni šanse nemali. A ako aludiraš na prvu utakmicu, koje smo tad šanse stvarali, osim one Džekine, ja se ne sjećam nijedne šanse u Španiji. Baš kao što se ne sjećam nijedne šanse protiv Portugala u Zenici, a ni Turskoj ne bi gola iz igre dali u Zenici taman da je utakmica trajal 270 minuta.
Dead Man Walking wrote:Je li po tebi bod u Albaniji uspjeh i zadovoljavajuci, i po kojoj kalkulaciji (ako postoji kalkulacija po kojoj se necemo oslanjati da nam se poklpe ostali rezultati)? Je li to Pape znao da ce Bjelorusi kiksati kod Luxa pa se unaprijed zadovoljio bodom, a da nisu sad bi vec za njima kasnili 6 bodova. Gdje je Pape planirao nadoknaditi ona 3 boda koja su Bjelorusima pala s neba u Parizu? Gdje mi to realno mozemo s ovakvom igrom i pristupom uzeti u gostima? :?
Ja nigdje u nasoj igri u prvih 45 minuta nisam vidio da mi idemo na bod. Ti ako jesi, tvoj problem. Bod u Albaniji nije uspjeh, ali nije ni neuspjeh, samim time može biti zadovoljavajući.

Po kojoj kalkulaciji ćemo biti drugi, a da ne gledaš druge, evo po kojoj:
Bjelorusija - 4 boda iz 2 utakmice
Rumunija - 4 boda iz 2 utakmice
Luksemburg - 3 domaća boda
Albanija - 3 domaća boda

Ovim si direktno suzio broj bodova koje mogu osvojiti dva direktna konkurenta, Bjelorusija i Rumunija, jer njima ostaje 1/6, dakle sa sadašnja 4 boda, to je računica od 18 bodova. Ako ovako gledaš, Bjelorusi sada imaju osam, plus taj jedan s nama, to je devet bodova. Dakle morali bi u ostale 4 utakmice (Francuska, Rumunija i Luksemburg kući, Albanija u gostima) morali osvojiti 10 bodova da imaju bod više od nas.

Po toj kalkulaciji, Rumuni bi u preostalih 5 utakmica (ne računajući dvije s nama), trebali osvojiti 16 bodova da bi imali tih 19 i bili ispred nas, dakle NI TEORETSKI ne bi mogli biti ispred nas.

Ti ako misliš da nije realno da mi uzmemo Rumuniji bod u Bukureštu, kao što je i Albanija uzela, tvoj problem.
Dead Man Walking wrote:Je li normalno da kod druge najlosije ekipe u grupi ekipa koja pretenduje na plasman na EP ide na bod, narocito ako se vidi da igraci Albanije zadnjih 15-20min ne mogu da hodaju. Pretpostavljam da ce kontrapitanje biti po cemu su Albanci druga najlosija ekipa u grupi, pa da odmah odgovorim na to. To je jedina ekipa osim Luxa koja nema ambicije da se plasira, i sama cinjenica da su slavili taj kucni bod protiv nas dovoljno govori.
Druga najlošija reprezentacija uzme drugoj najboljoj reprezentaciji u grupi bod na njihovom terenu, pa ti procjeni koliko je ta druga najlošija zaista loša u ovako izjednačenoj grupi.
Dead Man Walking wrote:Koliko sam shvatio, a ispravi me ako grijesim, po tebi je veca krivica na igracima, i to uglavnom Dzeki. Ko je postavio takvu taktiku u kojoj Dzeko ne dobije dvije upotrebljive lopte u 3 utakmice kvalifikacija? I ako nije do taktike, nego do Dzeke, zasto je taj Dzeko u ekipi? Ko je zaduzen da ga posalje na klupu?
Napadač da bi dobio upotrebljivu loptu, mora se otkrivati i bježati od čuvara. Kako je Ibišević dobio dvije-tri upotrebljive lopte? Kako njemu nije smetala taktika?

A zašto je Džeko na terenu? Pa zamisli naš glupi narod predvođen kvazi novinarima ala Borovina i Tiro, te njihovu reakciju na Džekino ostavljanje na klupi. Pape ne bi živ sletio na aerodrom, garnatujem ti, pa taman i kad bi dobili.
Dead Man Walking wrote:Slazes li se da ponasanje pojedinih igraca na terenu pokazuje disrespekt, ne samo prema selektoru nego prema citavoj naciji? Ko je zaduzen da takve izbaci iz ekipe i posalje na klupu, i ima li taj muda da to uradi?
Isti odgovor kao gore. Sjeti se samo ovdje komentara na ovom forumu, kad je Pape pred Luksemburg spomenuo da bi Miske mogao na klupu. Samo se sjeti.
Dead Man Walking wrote:Imas li neki jaci argument za Susica, osim toga kako su i ostali bili neuspjesni, a uz to jos i kockari i cirkusanti, pa kad su mogli oni, neka moze i on? Drugi najbolji start u kvalifikacijama za mene nije dovoljno dobar, jer ni onaj prvi najbolji nije bio dovoljno dobar da nam obezbjedi plasman. A ako Susic nije dosao da nas odvede na EP, trebalo se odmah tako reci, pa da se ne handrimo oko reprezentacije.
Nikakve ja kockare, niti uspješnost drugih selektora nisam spominjao. Argumente zašto Pape treba ostati sam sto puta naveo, ne da mi se ponavljati. Uveo je profesionalizam u ekipu, igra nam koliko toliko napreduje. Promjenili smo stil igre u odnosu na ranije, treba vremena da se to uigra i ubijeđen sam da će na proljeće ovo puno bolje izgledati.

Imaš vrhunskog trenera Magatha koji promjeni koncepciju u Schalkeu, dakle u klubu, gdje radi s igracima svkai dan, a ne svako dva mjeseca, pa opet ima loše rezultate.
Dead Man Walking wrote:I evo na kraju, bonus pitanje, bi li ti podrzavao trenera FKS koji je doveden s iskljucivim ciljem da osvoji titulu, a on krene s domacim porazom od recimo Sirokog, i onda losoj ekipi, recimo u Banovice, ide na bod umjesto da pokusa nadoknaditi ta 3 izgubljena? :-)
Loše poređenje. Sarajevo je institucija za lišticu, baš kao što je Francuska za nas. Za mene je poniženje da Sarajevo bude ispod lištice, ali ne i da BiH bude ispod Francuske. A uostalom, da bi bio prvak BiH moraš biti prvi na tabeli, da bi otišao na Euro, uopšte ne moraš biti prvi na tabeli. Dakle, drastična razlika.

luckylaka

#5416 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by luckylaka » 15/10/2010 18:05

hz__semir wrote:
Dead Man Walking wrote:Pa hajd, kad se vec pravis malo nevjest i ne vidis sta pitam, evo ti par direktnih pitanja. ;-)
Nisam se pravio nevješt, dosad si svaki put ti donosio neki zaključak i od mene tražio da to potvrdim, tek sada si postavio pitanja, pa evo ti i odgovori :p
Dead Man Walking wrote:Je li ti smatras da smo u ovom trenutku blizi plasmanu na EP, ili borbi sa Makedoncima za titulu najgoreg u EX-YU? Podsjecanja radi, Susic je doveden sa jasnim ciljem, plasman na EP.
To prvo. A ako već hoćeš da praviš rang listu reprezentacija Jugoslavije, čemu onda izostavljanje Srba koji poslije 4 utakmice imaju isto bodova kao mi poslije 3, te Slovenaca koji istina imaju 7, ali i utakmicu više, a i oni su imali skor 4 boda iz 3 utakmice. ;)
Dead Man Walking wrote:Je li po tebi reprezentacija napredovala ili nazadovala u odnosu na prethodni ciklus? U tom smo ciklusu najboljoj ekipi na svijetu stvarali sanse, porazeni smo golom iz ofsajda, dok recimo u ovom ciklusu nikad gorim Francuzima nismo prisli golu, i to kod kuce. :-?
Zavisi šta znači napredovala. U smislu rezultata, možda i nismo, iako imamo bod više nego prije dvije godine u ovo doba, tada smo igrali sa dva konkurenta za plasman dalje, a sada samo sa jednim.

U smislu funkcionisanja reprezentacije, mislim i smatram da jesmo. Riješili smo se cirkusa, a to što su novinari napunili javnosti glave seratorskim pricama, je vec drugi par rukava.

Drugom timu najbolje reprezentacije svijeta stvarali šanse, a fasovali pet komada. Ako ćemo tako igrati sa najboljima, dabogda nikad ni šanse nemali. A ako aludiraš na prvu utakmicu, koje smo tad šanse stvarali, osim one Džekine, ja se ne sjećam nijedne šanse u Španiji. Baš kao što se ne sjećam nijedne šanse protiv Portugala u Zenici, a ni Turskoj ne bi gola iz igre dali u Zenici taman da je utakmica trajal 270 minuta.
Dead Man Walking wrote:Je li po tebi bod u Albaniji uspjeh i zadovoljavajuci, i po kojoj kalkulaciji (ako postoji kalkulacija po kojoj se necemo oslanjati da nam se poklpe ostali rezultati)? Je li to Pape znao da ce Bjelorusi kiksati kod Luxa pa se unaprijed zadovoljio bodom, a da nisu sad bi vec za njima kasnili 6 bodova. Gdje je Pape planirao nadoknaditi ona 3 boda koja su Bjelorusima pala s neba u Parizu? Gdje mi to realno mozemo s ovakvom igrom i pristupom uzeti u gostima? :?
Ja nigdje u nasoj igri u prvih 45 minuta nisam vidio da mi idemo na bod. Ti ako jesi, tvoj problem. Bod u Albaniji nije uspjeh, ali nije ni neuspjeh, samim time može biti zadovoljavajući.

Albanija - 3 domaća boda

Ovim si direktno suzio broj bodova koje mogu osvojiti dva direktna konkurenta, Bjelorusija i Rumunija, jer njima ostaje 1/6, dakle sa sadašnja 4 boda, to je računica od 18 bodova. Ako ovako gledaš, Bjelorusi sada imaju osam, plus taj jedan s nama, to je devet bodova. Dakle morali bi u ostale 4 utakmice (Francuska, Rumunija i Luksemburg kući, Albanija u gostima) morali osvojiti 10 bodova da imaju bod više od nas.

Po toj kalkulaciji, Rumuni bi u preostalih 5 utakmica (ne računajući dvije s nama), trebali osvojiti 16 bodova da bi imali tih 19 i bili ispred nas, dakle NI TEORETSKI ne bi mogli biti ispred nas.

Ti ako misliš da nije realno da mi uzmemo Rumuniji bod u Bukureštu, kao što je i Albanija uzela, tvoj problem.
Dead Man Walking wrote:Je li normalno da kod druge najlosije ekipe u grupi ekipa koja pretenduje na plasman na EP ide na bod, narocito ako se vidi da igraci Albanije zadnjih 15-20min ne mogu da hodaju. Pretpostavljam da ce kontrapitanje biti po cemu su Albanci druga najlosija ekipa u grupi, pa da odmah odgovorim na to. To je jedina ekipa osim Luxa koja nema ambicije da se plasira, i sama cinjenica da su slavili taj kucni bod protiv nas dovoljno govori.
Druga najlošija reprezentacija uzme drugoj najboljoj reprezentaciji u grupi bod na njihovom terenu, pa ti procjeni koliko je ta druga najlošija zaista loša u ovako izjednačenoj grupi.
Dead Man Walking wrote:Koliko sam shvatio, a ispravi me ako grijesim, po tebi je veca krivica na igracima, i to uglavnom Dzeki. Ko je postavio takvu taktiku u kojoj Dzeko ne dobije dvije upotrebljive lopte u 3 utakmice kvalifikacija? I ako nije do taktike, nego do Dzeke, zasto je taj Dzeko u ekipi? Ko je zaduzen da ga posalje na klupu?
Napadač da bi dobio upotrebljivu loptu, mora se otkrivati i bježati od čuvara. Kako je Ibišević dobio dvije-tri upotrebljive lopte? Kako njemu nije smetala taktika?

A zašto je Džeko na terenu? Pa zamisli naš glupi narod predvođen kvazi novinarima ala Borovina i Tiro, te njihovu reakciju na Džekino ostavljanje na klupi. Pape ne bi živ sletio na aerodrom, garnatujem ti, pa taman i kad bi dobili.
Dead Man Walking wrote:Slazes li se da ponasanje pojedinih igraca na terenu pokazuje disrespekt, ne samo prema selektoru nego prema citavoj naciji? Ko je zaduzen da takve izbaci iz ekipe i posalje na klupu, i ima li taj muda da to uradi?
Isti odgovor kao gore. Sjeti se samo ovdje komentara na ovom forumu, kad je Pape pred Luksemburg spomenuo da bi Miske mogao na klupu. Samo se sjeti.
Dead Man Walking wrote:Imas li neki jaci argument za Susica, osim toga kako su i ostali bili neuspjesni, a uz to jos i kockari i cirkusanti, pa kad su mogli oni, neka moze i on? Drugi najbolji start u kvalifikacijama za mene nije dovoljno dobar, jer ni onaj prvi najbolji nije bio dovoljno dobar da nam obezbjedi plasman. A ako Susic nije dosao da nas odvede na EP, trebalo se odmah tako reci, pa da se ne handrimo oko reprezentacije.
Nikakve ja kockare, niti uspješnost drugih selektora nisam spominjao. Argumente zašto Pape treba ostati sam sto puta naveo, ne da mi se ponavljati. Uveo je profesionalizam u ekipu, igra nam koliko toliko napreduje. Promjenili smo stil igre u odnosu na ranije, treba vremena da se to uigra i ubijeđen sam da će na proljeće ovo puno bolje izgledati.

Imaš vrhunskog trenera Magatha koji promjeni koncepciju u Schalkeu, dakle u klubu, gdje radi s igracima svkai dan, a ne svako dva mjeseca, pa opet ima loše rezultate.
Dead Man Walking wrote:I evo na kraju, bonus pitanje, bi li ti podrzavao trenera FKS koji je doveden s iskljucivim ciljem da osvoji titulu, a on krene s domacim porazom od recimo Sirokog, i onda losoj ekipi, recimo u Banovice, ide na bod umjesto da pokusa nadoknaditi ta 3 izgubljena? :-)
Loše poređenje. Sarajevo je institucija za lišticu, baš kao što je Francuska za nas. Za mene je poniženje da Sarajevo bude ispod lištice, ali ne i da BiH bude ispod Francuske. A uostalom, da bi bio prvak BiH moraš biti prvi na tabeli, da bi otišao na Euro, uopšte ne moraš biti prvi na tabeli. Dakle, drastična razlika.
:thumbup: :razz: Svaka cast majstore.Imal jos ko pitanja dok je HZ u formi.Jos jednom :thumbup: Ni ja ne bi bolje odgovorio

sumirprimus

#5417 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by sumirprimus » 15/10/2010 18:22

:shock: :shock:
ne mogu da vjerujem,ajde pape tita ti,vrat se u legende....

elSaik

#5418 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by elSaik » 15/10/2010 18:43

hz__semir wrote:
elSaik wrote:I ovaj "doček" nije doček "na nože" nego doček sa očekivanjima. Naredni korak nakon baraža sa Portugalom je borba sa Francuskom za prvo mjesto, a ne odlazak po bod u Tiranu.
Zar ne bi nekom logikom, ako već hoćemo da pomalo dižemo ljestvicu prema gore, naredni korak nakon ispadanja u baražu, trebao biti prolazak na Prvenstvo kroz baraž, a onda tek korak nakon toga direktan odlazak na Prvenstvo?

Često spominjete naše komšije, te njihov primjer kako su oni išli na Prvenstvo, pa haj pogledajte kako su oni otišli. Hrvati su na svoj prvi Mundijal 1998. otišli kroz baraž, tek na drugi su otišli direktno. Srbi (tada Jugoslavija) su na svoj prvi Mundijal 1998. također prošli kroz baraž (tek su 2006. otišli direktno na SP iz naše grupe), Slovenci su na svako od tri svoja takmičenja (Euro 2000, SP 2002, SP 2010) otišli kroz baraž, pa zbog čega bi onda to nama morao biti prioritet da budemo prvi u grupi, te zbog čega je poniženje biti drugi i otići u baraž? Često se poredite sa Slovencima, pa eto Slovenci su tri put bili drugi i to iza Norveške (2000), Rusije (2002) i Slovačke (2010), pa su otišli u baraž i plasirali se dalje, a nam je kao ispod časti i neuspjeh završiti na drugom mjestu iza Francuske?
Ići po fucking bod u Tiranu jeste poniženje. Ne zanima me kako su Slovenci, Srbi i Hrvati išli na takmičenja, kako god da su, otišli su i to prije 10 i više godina. Crna Gora nas je pretekla na Fifinoj rank listi za 4 godine nezavisnosti. Ma koje 4 godine, za mjesec dana kvalitetnog fudbala. Poslije baraža je naredni cilj odlazak na Prvenstvo, a nećeš vjerovati lakše je otići tamo kao prvi nego kao drugi. Doduše, ne znam ni otkud vam ideja da ćemo biti drugi. Ako završimo iznad petog mjesta bit će uspjeh, jer, jbg, nismo svjetski prvaci. Još uvijek ne mogu da vjerujem šta je čovjek rekao...

Dead Man Walking

#5419 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Dead Man Walking » 15/10/2010 18:56

hz__semir wrote:
Svaka cast na optimizmu brate. :thumbup: Svi ti koje si nabrojao su vec igrali na prvenstvima, pa si mogu priustiti luksuz da poneko i propuste. A na primjeru Srba se najbolje moze vidjeti sta znaci doabr selektor, poredeci eru prije-za vrijeme-poslije Antica. :-)

hz__semir wrote:

U glavnom smislu, rezultatskom, ocito nismo napredovali. Cirkusa se rijesili, a dobili klanove. Gradska raja iz Brijesca i njegovi kompanjoni, protiv "seljadije" :roll: Ovo sto se pise u pojedinim listovima sam cuo i ranije, a i vidi se u igri na terenu u kojoj Spaha organizuje napade i trazi Dzeku.

hz__semir wrote: Drugom timu najbolje reprezentacije svijeta stvarali šanse, a fasovali pet komada. Ako ćemo tako igrati sa najboljima, dabogda nikad ni šanse nemali. A ako aludiraš na prvu utakmicu, koje smo tad šanse stvarali, osim one Džekine, ja se ne sjećam nijedne šanse u Španiji. Baš kao što se ne sjećam nijedne šanse protiv Portugala u Zenici, a ni Turskoj ne bi gola iz igre dali u Zenici taman da je utakmica trajal 270 minuta.
Zato sad zabijamo i lijevo i desno. :lol: Bili smo druga najefikasnija ekipa proslih kvalifikacija.

hz__semir wrote:

Albanija - 3 domaća boda

A na cemu temeljis tu "realnost" da cemo u preostalim utakmicama dobiti SVE kucne, a izgubiti samo u Francuskoj (ili ni to)? Na velicanstvenoj pobjedi u Luxemburgu?
hz__semir wrote:
Bolje receno, trebamo procjeniti koliko je ta druga najbolja u stvari losa, bas kao i prva i najbolja, i koliko je u stvari neuspjeh ne plasirati se iz ove grupe.
hz__semir wrote:

Je li posao selektora da pokusa izboriti najbolji rezultat sa igracima koje ima, ili da razmislja sta ce mu reci novinari na aerodromu i forumasi na sa-x?
hz__semir wrote:

Profesionalizam u kojem se igraci otimaju oko slobodnjaka, u kojem kapiten Miralemu poakzuje da ne laprda a ovaj se uplakano zali Vedi, u kojem Misimovic mase rukama i govori "do daha Junuze, do daha, ne mere vako" :-) A ako stvarno smatras da nam igra napreduje, onda ne znam sta reci na to. :run:
hz__semir wrote:
Nije uopste bitno jel u pitanju Listica, Zeljo, Borac... I nije bitno jel u pitanju titula, Evropa, ili opstanak. Bitno je da li trener vodi ekipu ka zacrtanom cilju ili ne. Ja iskreno ne mogu povjerovati da neko ko se razumije u fudbal moze zaista misliti da smo mi na dobrom putu da se plasiramo i da nam igra napreduje, a nismo 5 sansi napravili u svim utakmicama od kad nas Susic vodi.

Sarajevski

#5420 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Sarajevski » 15/10/2010 19:02

luckylaka wrote:
Sarajevski wrote:nek se i o tome progovorilo. nama su u zadnjih 15 godina vazda bili krivi pusina, musvoci, pasalic, ovaj onaj a niko nije kazao da su nam igraci za neku stvar.
Nije bitno da se progovorilo nego ko je progovorio i koliki je njegov interes u ovom prljavom tekstu ovog Sirovine i ovog novinarcica iz S.B.(osim ako ti nisi potpisnik jednog od ova dva)Da su nasi igraci prosjek to znaju i europski menadzeri koji skoro pa i da nisu culi za Dzeku,Misimovica,Ibisevica,Pjanica,Ibricica ,Begovica ...dok ti isti menadjeri nisu procitali Slob.Bosnu i Sp.Centar.Eto da nema novinarcica tipa N.H. i B.E. ni mi nista ne bi znali sta se desava u reprezentaciji.,,LAZU,,i Susic i Lulic i Pjanic i ostali kada kazu da je u reprezentacija odlicna atmosfera.Zato su tu Ciroljupci novinari Bikici,Borovine da tu atmosferu pokvare do kraja i da pozele da nasa reprezentacija dok postoji ne vidi nikakvi veliko takmicenje.
taj je novinarcic u posljednjih 15 godina intervjuirao ljude koje ti ne mozes ni na guglu naci. od ronaldinha, dirka nowitzkog, sir alexa fergusona, joana laporte pa nadalje. imali su i oni vjerovatno interes da se nadju u SB, novini koju ti nikada nisi uzeo u ruke jer vjerovatno moras kod turabija ici koliko te boli ruka od listanja ekspresa i slicnih tiskovina.
da ista znas kao sto ne znas, znao bi da je ta novina bila na svjetskim prvenstvima, da su bili u kucama svakog ko je iz bih a u inzoemstvu je napravio karijeru.
da ista znas, da ista citas osim foruma znao bi da je, recimo, u proslom broju objavila spisak koji je stigao iz bochuma, iz tuzilastva, o tome kako je sest nasih timova stimalo utakmice, sa svim imenima i detaljima? al ne znas

to sto safet nema muda da izvadi misimovica jer ne moze da hoda, sto najbolji napadac evrope statira u kukuruzu, sto ulazi i izlazi iz hotela sa jaranima kad mu se cejfne, u sitne sate u vrijeme priprema reprezentacije, je surova istina koju safet ne moze ili ne smije da vidi,
to je vec njegov problem koji ce ga kostati posla, a ne novinara koji o tome pisu. nece ga smijeniti no novinari ni forumi nego ce ga smijeniti isti oni koji su, napriumjer, otjerali baku sliskovica i zbog kojih sasi papcu ne pada na pamet igrati za reprezentaciju

Obuca9

#5421 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Obuca9 » 15/10/2010 19:06

A što ne bi temeljio na utakmici protiv Luksemburga?

Mi smo za 15 minuta protiv Luksemburga dali isto golova koliko Francuska, Bjelorusija i Albanija zajedno za 270 minuta, a ti tvrdiš da mi ne pravimo šanse. Eto nek ih prave Bjelorusi i Rumuni.

Pričaš o efikasnosti kao razlogu zašto nećemo na Euro, a da li namjerno ili slučajno zanemarjueš činjenicu da smo mi druga najefikasnija ekipa u ovoj grupi iako imamo utakmicu manje?

Na čemu ti temeljiš optimizam da će Rumunija ikoga dobiti, kad nisu mogli dobiti Albance kući?

Sarajevski

#5422 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Sarajevski » 15/10/2010 19:09

bicemo drugi samo pod jednim uslovom da se susic pocne ponasati kao selektor. ali ne u smislu postavljanja taktike i svega ostalog nego uvodjenja celicne discipline. meni je miske najdrazi i najbolji igrac. al njega ciro nije vadio u lisabonu pa smo zijanili baraz. pape mora slati na klupu i zabranjivati zajebavanje na pripremama. tada cemo biti drugi jer nam je tu mjesto

Dead Man Walking

#5423 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Dead Man Walking » 15/10/2010 19:15

Joj kako volim selektivne odgovore. :) Pesimizam ne temeljim samo na tome sto ne stvaramo sanse nego zato sto igramo prelose i nismo u stanju 3 pasa svezati. I sto me boli tuki kako igraju Rumuni i Bjelorusi, ja i govorim da su losi i jedni i drugi, kao i Francuska koja je miljama daleko od ostalih iz prvog sesira, i da smo pored takvih konkurenata na EP morali ici bez problema.

elSaik

#5424 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by elSaik » 15/10/2010 19:26

Jao glupog poređenja. Pa dali smo za 15 minuta isto golova kao Crna Gora u sve četiri utakmice pa opet oni imaju 10 bodova a mi samo 4. Šta ti vrijede ta 3 gola za 15 minuta kad si u naredne dvije jedine prilike imao nakon slobodnih udaraca? Ne vrijede ništa.

luckylaka

#5425 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by luckylaka » 15/10/2010 19:28

Sarajevski wrote:
luckylaka wrote:
Nije bitno da se progovorilo nego ko je progovorio i koliki je njegov interes u ovom prljavom tekstu ovog Sirovine i ovog novinarcica iz S.B.(osim ako ti nisi potpisnik jednog od ova dva)Da su nasi igraci prosjek to znaju i europski menadzeri koji skoro pa i da nisu culi za Dzeku,Misimovica,Ibisevica,Pjanica,Ibricica ,Begovica ...dok ti isti menadjeri nisu procitali Slob.Bosnu i Sp.Centar.Eto da nema novinarcica tipa N.H. i B.E. ni mi nista ne bi znali sta se desava u reprezentaciji.,,LAZU,,i Susic i Lulic i Pjanic i ostali kada kazu da je u reprezentacija odlicna atmosfera.Zato su tu Ciroljupci novinari Bikici,Borovine da tu atmosferu pokvare do kraja i da pozele da nasa reprezentacija dok postoji ne vidi nikakvi veliko takmicenje.
taj je novinarcic u posljednjih 15 godina intervjuirao ljude koje ti ne mozes ni na guglu naci. od ronaldinha, dirka nowitzkog, sir alexa fergusona, joana laporte pa nadalje. imali su i oni vjerovatno interes da se nadju u SB, novini koju ti nikada nisi uzeo u ruke jer vjerovatno moras kod turabija ici koliko te boli ruka od listanja ekspresa i slicnih tiskovina.
da ista znas kao sto ne znas, znao bi da je ta novina bila na svjetskim prvenstvima, da su bili u kucama svakog ko je iz bih a u inzoemstvu je napravio karijeru.
da ista znas, da ista citas osim foruma znao bi da je, recimo, u proslom broju objavila spisak koji je stigao iz bochuma, iz tuzilastva, o tome kako je sest nasih timova stimalo utakmice, sa svim imenima i detaljima? al ne znas

to sto safet nema muda da izvadi misimovica jer ne moze da hoda, sto najbolji napadac evrope statira u kukuruzu, sto ulazi i izlazi iz hotela sa jaranima kad mu se cejfne, u sitne sate u vrijeme priprema reprezentacije, je surova istina koju safet ne moze ili ne smije da vidi,
to je vec njegov problem koji ce ga kostati posla, a ne novinara koji o tome pisu. nece ga smijeniti no novinari ni forumi nego ce ga smijeniti isti oni koji su, napriumjer, otjerali baku sliskovica i zbog kojih sasi papcu ne pada na pamet igrati za reprezentaciju
Jel se to neki novinarcic od navedenih prepoznao u ovom tekstu.Pretpostavljam ovaj iz S.B.Ovaj sto ce za sicu danas popljuvati Papeta.Misketa,Dzeku a sutra ce dati guze da sjedne sa njima u avion da bi eto kao navijao za BiH jer i Ciro je vodao za uzicu ko je pisao hvalospjeve o njeme.I u jednom si u pravu.S.B. jeste nekad bila svjetska novina dok za S.B. nisu poceli pisati jeftini novinarcici koji se prodaju za tanjir graha pa dotjerase tiraz S.B.na minimum.I na kraju.Gosp.Pape(tako se pise o legendama)moze posao naci bilo gdje pa makar i u Turskom drugoligasu u odnosu na neke novinarcice kojim je plafon forum sa-x.P.S.Pocni da cijenis BiH legende da te ne pocnu pljuvati Ko Borovinu.

Locked