Vedad Ibisevic

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
bahonnen
Posts: 318
Joined: 19/02/2007 11:51

#551 Re: Vedad Ibisevic

Post by bahonnen »

Balkanski_sindrom wrote:Ma ta ce ba Ibisevic, habera nema........zao mi ga...
I šta si nam rekao ovim? Ništa...
Nadam se da je ovo pokušaj loženja...
mistek
Posts: 3386
Joined: 23/05/2010 15:16

#552 Re: Vedad Ibisevic

Post by mistek »

EdoI wrote:Treba isprobati Dialibu u nekoj prijateljskoj.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#553 Re: Vedad Ibisevic

Post by BHF_Manijak »

hz__semir wrote:Kolika fudbalska neznalica moraš biti pa da za igrača koji u stotinjak nastupa u Bundesligi, trećoj ligi svijeta, ima učinak od 50 postignutih golova, kažeš da je on nivo Premijer lige BiH.
Ma daj ba Semire, sta znaju u Hoffenheimu, drze ga jer su levati, ne znaju prepoznati ono u njemu to toliko neznanje kao forumasi na sa-xu, a sta znaju i Blackburn i Everton pa ga traze, skauting sistem im qrcu ne valja! Cuj tamo neki Ibisevic, daj ba... :oops:
User avatar
luckylaka
Posts: 22467
Joined: 15/01/2010 06:28

#554 Re: Vedad Ibisevic

Post by luckylaka »

BHF_Manijak wrote:
hz__semir wrote:Kolika fudbalska neznalica moraš biti pa da za igrača koji u stotinjak nastupa u Bundesligi, trećoj ligi svijeta, ima učinak od 50 postignutih golova, kažeš da je on nivo Premijer lige BiH.
Ma daj ba Semire, sta znaju u Hoffenheimu, drze ga jer su levati, ne znaju prepoznati ono u njemu to toliko neznanje kao forumasi na sa-xu, a sta znaju i Blackburn i Everton pa ga traze, skauting sistem im qrcu ne valja! Cuj tamo neki Ibisevic, daj ba... :oops:
Boga mi gora ste vas dvojica sto obracate paznju na provokatore.,,Pas laje vozovi prolaze,,a Vedo ce ABD u,,Premijer ligu,,Engleske...jos malo
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#555 Re: Vedad Ibisevic

Post by Edin H. »

Utakmica iz Zenice protiv Portugala se gledala u Engleskoj (ITV4), komentari Engleza su mahom da je Vedadovim promasajima iz Zenice upropastena sansa za pobjedu u ovom dvomecu sa Portugalom.

Stoga cisto sumnjam da ce se nakon toga ijedan klub u Engleskoj ozbiljno interesovati za Vedada. Imao je svojih "pet minuta", nije ih iskoristio, sto je zaista steta.

Nemojte zaboraviti da sam davno, davno predvidio da ce Dzeko u Manchester City, kada ste svi kao opareni skakali na tu pomisao :oops:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#556 Re: Vedad Ibisevic

Post by BHF_Manijak »

Jah Boze moj, kad bi svi tako na osnovu necije jedne utakmice(odnosno 20min :oops: ) dovodili igrace mahom bi imali mega dobre transfere ili propale transfere, sve zavisno od te jedne utakmice, ili nekog extra dobro krene ili extra lose, zamisli na sta bi to licilo, srecom engleski timovi mahom imaju ozbiljniji skauting sistem od "pracenja igraca preko tv prenosa" i na osnovu njega zakljucuju da li ce nekog dovesti ili ne, a ne na osnovu 20 minuta igre na uzasno losem terenu!
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#557 Re: Vedad Ibisevic

Post by Edin H. »

BHF_Manijak wrote:Jah Boze moj, kad bi svi tako na osnovu necije jedne utakmice(odnosno 20min :oops: ) dovodili igrace mahom bi imali mega dobre transfere ili propale transfere, sve zavisno od te jedne utakmice, ili nekog extra dobro krene ili extra lose, zamisli na sta bi to licilo, srecom engleski timovi mahom imaju ozbiljniji skauting sistem od "pracenja igraca preko tv prenosa" i na osnovu njega zakljucuju da li ce nekog dovesti ili ne, a ne na osnovu 20 minuta igre na uzasno losem terenu!
Sve je to u principu tacno, ali zivi bili pa vidjeli.
Dzeko koji je razbijao u Bundesligi je u biti ovdje bio velika nepoznanica, ali zavali dva gola Man. Utd.-u kada je trebalo.
Imaju treneri svoje menadzere, prate zemlje koje su im poznatije, bivse kolonije, nasi igraci nisu na velikim prvenstvima, nemas bas puno prilike da zapadnes za oko, kada imas iskoristi je.
User avatar
tvrtko 1. kotromanić
Posts: 482
Joined: 14/10/2011 21:40
Location: MILE

#558 Re: Vedad Ibisevic

Post by tvrtko 1. kotromanić »

Vedo je dobar igrac. Ali nazalost (njegovu i našu) poslije povrede ga jednostavno neće. Ima nešto, neki faktor X kao kod manekenki. Kad ide ide, kad ne ide beli ne ide.
Da nas nije (Bosnu i Vedu) ko prokleo, pu..pu.

Ali doći će i naših 5 minuta skupa sa Vedom :bih:
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#559 Re: Vedad Ibisevic

Post by Edin H. »

tvrtko 1. kotromanić wrote:Vedo je dobar igrac. Ali nazalost (njegovu i našu) poslije povrede ga jednostavno neće. Ima nešto, neki faktor X kao kod manekenki. Kad ide ide, kad ne ide beli ne ide.
Da nas nije (Bosnu i Vedu) ko prokleo, pu..pu.

Ali doći će i naših 5 minuta skupa sa Vedom :bih:
Ja se nadam, ali je stvarno ima nekakav peh maksimalan.
Prvo ga zakaci ona Muslimoviceva lopta u Portugalu i udari u stativu umjesto u gol, onda u Zenici los prijem lopte kod prve sanse, a drugu opali preko gola :roll:
User avatar
luckylaka
Posts: 22467
Joined: 15/01/2010 06:28

#560 Re: Vedad Ibisevic

Post by luckylaka »

tvrtko 1. kotromanić wrote:Vedo je dobar igrac. Ali nazalost (njegovu i našu) poslije povrede ga jednostavno neće. Ima nešto, neki faktor X kao kod manekenki. Kad ide ide, kad ne ide beli ne ide.
Da nas nije (Bosnu i Vedu) ko prokleo, pu..pu.

Ali doći će i naših 5 minuta skupa sa Vedom :bih:
Cuj nece ga a on u poslednje 4 utakmice dao tri gola u onakvom Hofu.Sta vi to gledate kad vidite da Vedu ne ide.
Balkanski_sindrom
Posts: 279
Joined: 25/07/2010 09:28

#561 Re: Vedad Ibisevic

Post by Balkanski_sindrom »

bahonnen wrote:
Balkanski_sindrom wrote:Ma ta ce ba Ibisevic, habera nema........zao mi ga...
I šta si nam rekao ovim? Ništa...
Nadam se da je ovo pokušaj loženja...

Sa tim sam ti indirektno rekao da igraca tipa Ibisevica ima u BIH barem 50 komada...To nije materijal za reprezentaciju i samim tim ne vidim svrhu da se on zove u reprezentaciju...

Bolje naci kakvog talentovanog momka od 16-18 i poloziti nade u njega...
bahonnen
Posts: 318
Joined: 19/02/2007 11:51

#562 Re: Vedad Ibisevic

Post by bahonnen »

Balkanski_sindrom wrote:
bahonnen wrote:
Balkanski_sindrom wrote:Ma ta ce ba Ibisevic, habera nema........zao mi ga...
I šta si nam rekao ovim? Ništa...
Nadam se da je ovo pokušaj loženja...

Sa tim sam ti indirektno rekao da igraca tipa Ibisevica ima u BIH barem 50 komada...To nije materijal za reprezentaciju i samim tim ne vidim svrhu da se on zove u reprezentaciju...

Bolje naci kakvog talentovanog momka od 16-18 i poloziti nade u njega...
A da pošaljemo U17 repku na ove kvalifikacije i proučimo po jednu onako đuturile (ovo bi bilo umjesto onog polaganja nade)? :D
Nabroj bar 2 od tih 50 i javi Papetu, jer bi i on volio imati takvih.
Smiješan si stvarno. :D
Balkanski_sindrom
Posts: 279
Joined: 25/07/2010 09:28

#563 Re: Vedad Ibisevic

Post by Balkanski_sindrom »

Nemoj mi samo reci da cak i ja ono nebi dao Portugalu na Bilinom kad je dobio onu loptu iz snova i izisao sam pred golmana?...Mislim ne znam da li si ti igrao fudbal, ja jesam i nisam bio klasicni napadac, ali u onoj situaciji koju je tad Ibisevic imao, igrac ima brojne kombinacije kako da zabije gol...imao je more vremena da procjeni i odluci sta je najbolje uraditi a da ti ne govorim da napadaci iz lige petice i iz ostalih iz vecih liga trebaju svega 0.00001 sekunde da naprave takvu procjenu....I sta je Ibisevic uradio? Zategao nogu i opalio po lopti ko sivonja kakav i naravno fulao cijeli gol...Mislim da on ima osjecaja za napadaca, onda je morao koristiti lijevu nogu, i obicnim plasiranjem u lijevu stranu ono je bila pat pozicija za golmana...Mogao je, ma joj imao je tu cistu situaciju koju je mogao pretvoriti u gol na razne nacine..No nema on osjecaja za loptu, nema osjecaja za gol...On je sivonja.....
bahonnen
Posts: 318
Joined: 19/02/2007 11:51

#564 Re: Vedad Ibisevic

Post by bahonnen »

Ne želim uopšte da raspravljam o situaciji iz Zenice.
To smo ovdje davno apsolvirali.
I mnogo veća imena su mašila izglednije šanse.

Lupaš neke gluposti, koje nemaju veze s vezom, tipa: "Ibišević nije nikakav igrač.", "Imamo 50 takvih."...
Hajde prosvijetli nas, nađi bolje. Ne bi se ni Pape ljutio kad bi mu neko dojavio. Ali nema.
Pa onda "Bolje naci kakvog talentovanog momka od 16-18 i poloziti nade u njega...", kao da je pronalazak napadača odlazak u baštu. Odeš i ubereš najlješeg i najboljeg...

Ne kažem da je Vedo neka top svjetska klasa igrača, ali mi boljeg, osim Džeksona, nemamo. Kakav je takav je.

A to da si ti trenirao i slično idi okači mačku o rep. Ako je to neka referenca hajde reci u kojoj si to prestižnoj svjetskoj ligi igrao. U nekoj gdje se ne maši?
Sigurno si igrao u većem klubu od Hofenheima?
Balkanski_sindrom
Posts: 279
Joined: 25/07/2010 09:28

#565 Re: Vedad Ibisevic

Post by Balkanski_sindrom »

Moze li mi neko objaviti njegovu statistiku u nacionalnom dresu?

Broj utakmica - ukupna minutaza - broj golova - broj asistencija ???
Balkanski_sindrom
Posts: 279
Joined: 25/07/2010 09:28

#566 Re: Vedad Ibisevic

Post by Balkanski_sindrom »

bahonnen wrote:Ne želim uopšte da raspravljam o situaciji iz Zenice.
To smo ovdje davno apsolvirali.
I mnogo veća imena su mašila izglednije šanse.

Lupaš neke gluposti, koje nemaju veze s vezom, tipa: "Ibišević nije nikakav igrač.", "Imamo 50 takvih."...
Hajde prosvijetli nas, nađi bolje. Ne bi se ni Pape ljutio kad bi mu neko dojavio. Ali nema.
Pa onda "Bolje naci kakvog talentovanog momka od 16-18 i poloziti nade u njega...", kao da je pronalazak napadača odlazak u baštu. Odeš i ubereš najlješeg i najboljeg...

Ne kažem da je Vedo neka top svjetska klasa igrača, ali mi boljeg, osim Džeksona, nemamo. Kakav je takav je.

A to da si ti trenirao i slično idi okači mačku o rep. Ako je to neka referenca hajde reci u kojoj si to prestižnoj svjetskoj ligi igrao. U nekoj gdje se ne maši?
Sigurno si igrao u većem klubu od Hofenheima?

Ja sam igrao odgovarajuce svojim kvalitetima....I casno sam branio boje svog dresa kakav god on bio i kojoj god ligi da pripadao..Od mene se nije mnogo ocekivalo, niti sam mnogo napravio u svojoj karijeri..


No ja bih od onakvih 10 situacija zabio barem 5....Ali Vedad je nikakav igrac, ne znam i ne shvatam kako on moze da igra profesionalni fudbal? Ko ga gura, ko mu sredjiva ugovore? Ma boli mene za njega i njegov Hoffenheim, neka igra tamo do svoje 67. godine ako treba...
Meni dize zivac njegova statistika u nacionalnom dresu..Boli mene kita sto je nesretan..Mene muci sto mu se ukazuje toliko povjerenje...

Daj iznesite njegov broj odigranih utakmica, minutazu, broj golova i asistencija..Pa jarane tebe moze ne ici u jednoj ili dvije utakmice, no ti ako ista vrijedis ti ces da pocnes derat mreze kad tad..A gdje je on? Koliko igra za BIH? Gdje su ti golovi? Gdje su asistencije?

Hajde strucnjaci, daj nadjite statistiku....

PA bolje je bilo i sevap je bio da smo onda sansu dali nekom mladom momku iz BIH neka se iskali u takvim utakmicama..Siguran sam da bi bilo koji talenat imao istu ako ne i bolju statistiku od ovog kloca za sve ove godine u kojima zauzima mjesto u reprezentaciji...
Last edited by Balkanski_sindrom on 25/11/2011 12:05, edited 2 times in total.
bahonnen
Posts: 318
Joined: 19/02/2007 11:51

#567 Re: Vedad Ibisevic

Post by bahonnen »

To što si citirao moj post ne mora značiti da si ga pročitao. A i ako si prešao očima preko njega isto ne mora značiti da si išta pročitao (ono s razumijevanjem).

Nemam snage da se raspravljam s tobom, jer si ti jedan od onih provokatora, koji ovdje dođu i nešto lupe paušalno ne bi li se neko zakačio. Eno vidim slično i na jednoj drugoj temi.
User avatar
tvrtko 1. kotromanić
Posts: 482
Joined: 14/10/2011 21:40
Location: MILE

#568 Re: Vedad Ibisevic

Post by tvrtko 1. kotromanić »

luckylaka wrote:
tvrtko 1. kotromanić wrote:Vedo je dobar igrac. Ali nazalost (njegovu i našu) poslije povrede ga jednostavno neće. Ima nešto, neki faktor X kao kod manekenki. Kad ide ide, kad ne ide beli ne ide.
Da nas nije (Bosnu i Vedu) ko prokleo, pu..pu.

Ali doći će i naših 5 minuta skupa sa Vedom :bih:
Cuj nece ga a on u poslednje 4 utakmice dao tri gola u onakvom Hofu.Sta vi to gledate kad vidite da Vedu ne ide.
Sjetimo se 2009 kada ga hoce.
sinus wrote:Ibišević nije normalan :D

3 Gola za 3:0
Globus wrote:u 20 minuta 3 gola ovaj se drogira materemi :D
Čuj tri gola u 4 utakmice.

3 gola u prvih 20 minuta. To je pravi Vedo. :D
Balkanski_sindrom
Posts: 279
Joined: 25/07/2010 09:28

#569 Re: Vedad Ibisevic

Post by Balkanski_sindrom »

Mi zivimo u 2011. godini i on igra za reprezentaciju BIH i ja govorim o njegovom ucinku u nacionalnom dresu.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#570 Re: Vedad Ibisevic

Post by Hodidid »

Svaka cast Ibisevicu ali nama podhitno treba neko ko ce igrati ulogu treceg napadaca i ko ce moci uspjesno ulijetati u igru u datom momentu i mijenjati bilo Dzeku bilo Ibisevica ukoliko bi se desilo da su povrijedjeni, indisponirani ili imaju zuti karton.

Neko ko ce pozitivno konkurirati za poziciju napadaca broj 2 u ekipi i na taj nacin drzati Ibisevica i Dzeku motivirane za igru i pozitivan rezultat. Ja tog treceg napadaca ne vidim trenutno i to nam je velika boljka u ekipi.

Mozda mali Seferovic ali u tom slucaju treba ga hitno staviti u prvih 16 i obecati mu dobru minutazu.
User avatar
tvrtko 1. kotromanić
Posts: 482
Joined: 14/10/2011 21:40
Location: MILE

#571 Re: Vedad Ibisevic

Post by tvrtko 1. kotromanić »

Balkanski_sindrom wrote:Mi zivimo u 2011. godini i on igra za reprezentaciju BIH i ja govorim o njegovom ucinku u nacionalnom dresu.
Nisam znao da imaju dva Vedada, jedan u repki drugi u Hofenhajmu :lol:

Nažalost (Safete, Safete) Vedo je morao igrati u Portugalu 2. poluvrijeme, ono u Zenici je bila mala minutaža da bi donijeli neke velike zaključke, ali u svakom slučaju unio je živost u igru i dvije šanse o kojima možemo pričati generacijama koje dolaze. Eh da je...

U svakom slučaju 15.11.2011 Vedo nije igrao, pa je..
Image

17.11.2011 plasirana "glasina" da bi Blackburn preuzeo Ibisevica za 3,5m funti.
Cifra kojom se operiralo ranije do tada bila je 6m funti.

A sada i izjava trenera Hofenhajma:
"Reprezentativci BiH iz Hoffenheima Vedad Ibišević i Sejad Salihović sve su bliže odlasku iz ovog kluba u zimskom prelaznom toku.

To je indirektno otkrio i trener njemačkog bundesligaša Holger Stanislawski koji je izjavio kako nezadovoljni igrači mogu u januaru bez problema napustiti ekipu.

"Mediji svaka tri dana moje igrače preseljavaju u neke druge klubove. Razgovarao sam sa njima i rekao sam im da ne želim nikog prisiljavati da ostane u klubu, rekao je Stanislawski dodavši kako ipak ne bi bio sretan kada bi otišli."

Eto da je dao gol u Zenici, ili da je imao šansu u Portugalu bilo bi dosta drugačije za sve.

Puno sreće Vedi na otoku. :thumbup:
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#572 Re: Vedad Ibisevic

Post by Baudelaire »

Piše ti da će preći u Blackburn samo ako u njegov ugovor uvrste klauzulu da u slučaju ispadanja može napustiti ekipu. Pametno, nije debil da pređe i igra pola godine Premiership, pa se onda pati po Championshipu.
bahonnen
Posts: 318
Joined: 19/02/2007 11:51

#573 Re: Vedad Ibisevic

Post by bahonnen »

Ljudi, u kakvim vi snovima živite. Svaka vam čast.
Ovakvim stavovima vi prizivate vremena Bake i sličnih u reprezentaciji, gdje je reprezentacija služila za prodaju igrača.
Ne sporim da nam treba još kvalitetnih igrača. Ja bih bio presretan da imamo bazu kao Brazil ili neka druga reprezentacija.
Trenutno na poziciji glavnog napadača imamo na raspolaganju sljedeće: Džeko, Ibišević, Muslimović, Zec... (takvim redosljedom).
Vedo trenutno nije u top formi u kakvoj je bio te 2009, ali i takav kakav je bolji je od alternativa.
Onog momenta kad alternativa bude bolja nemam ništa protiv da je se iskoristi.
Šta sad treba? Da Pape moli tamo neke trenere da forsiraju Seferovića i neke druge? Ma daj?

Edit: Mislim na B. sindrom i hodida
User avatar
tvrtko 1. kotromanić
Posts: 482
Joined: 14/10/2011 21:40
Location: MILE

#574 Re: Vedad Ibisevic

Post by tvrtko 1. kotromanić »

Baudelaire wrote:Piše ti da će preći u Blackburn samo ako u njegov ugovor uvrste klauzulu da u slučaju ispadanja može napustiti ekipu. Pametno, nije debil da pređe i igra pola godine Premiership, pa se onda pati po Championshipu.
Ok, ja sam dao akcent na pad sa 6m na 3,5m funti.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#575 Re: Vedad Ibisevic

Post by udrch »

Balkanski_sindrom wrote:Nemoj mi samo reci da cak i ja ono nebi dao Portugalu na Bilinom kad je dobio onu loptu iz snova i izisao sam pred golmana?...Mislim ne znam da li si ti igrao fudbal, ja jesam i nisam bio klasicni napadac, ali u onoj situaciji koju je tad Ibisevic imao, igrac ima brojne kombinacije kako da zabije gol...imao je more vremena da procjeni i odluci sta je najbolje uraditi a da ti ne govorim da napadaci iz lige petice i iz ostalih iz vecih liga trebaju svega 0.00001 sekunde da naprave takvu procjenu....I sta je Ibisevic uradio? Zategao nogu i opalio po lopti ko sivonja kakav i naravno fulao cijeli gol...Mislim da on ima osjecaja za napadaca, onda je morao koristiti lijevu nogu, i obicnim plasiranjem u lijevu stranu ono je bila pat pozicija za golmana...Mogao je, ma joj imao je tu cistu situaciju koju je mogao pretvoriti u gol na razne nacine..No nema on osjecaja za loptu, nema osjecaja za gol...On je sivonja.....
Momak iz Zmaja od Bosne otišao sa roditeljima u svijet..nakon nekoliko godina vratio se iz Amerike u Evropu..koliko igrača znaš a da su realizovali transfer iz Amerike u Evropu..
Trebaš biti baš srećan da to sve uspiješ, a da nemaš kvalitet..
U mojim najboljim danima ja se na "male" ne bih bojao nikoga osim Misketa, kad gledam mojim očima..šta je Džeko za mene? - ali jebiga postoje ljudi koji znaju više od mene i od tebe..
Tako danas ja i ti palamudimo po forumu, a oni koji vrijede igraju u vrhunskim ligama..
Ništa ti bolji od mene nisi..samo ja se stidim svojih mogućnosti, a ti si umislio da si najpametniji..
Post Reply