Vedad Ibisevic

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Juka071

#201 Vedad Ibišević-Transfer u Blackburn

Post by Juka071 »

Kako kažu mediji na ostrvu sve je završeno samo još dozvola za rad koju će dobit bez problema jer ima preko 30 nastupa za reprezentaciju.

sretno Vedo!!!! :thumbup: :bih:
Juka071

#202 Re: Vedad Ibišević-Transfer u Blackburn

Post by Juka071 »

Mislim da je ovo dobar potez Vede i da se je već zasitio Njemačle lige. takođe mislim da će mu odgovarat stil igre na toku i da će se brzo uklopit.
romanovero

#203 Re: Vedad Ibišević-Transfer u Blackburn

Post by romanovero »

Juka071 wrote:Kako kažu mediji na ostrvu sve je završeno samo još dozvola za rad koju će dobit bez problema jer ima preko 30 nastupa za reprezentaciju.

sretno Vedo!!!! :thumbup: :bih:
:bih: jedan od drazih ostrvskih klubova,osnivac engleske lige 1888,visestruki sampion i osvajac kupa,Shearer
sretno dove
zenny

#204 Re: Vedad Ibisevic

Post by zenny »

i u njemackoj je bjez'o od lopte nakon povrede, nesto sumnjam da ce usp'jet da se nametne i pokaze u prvoj sezoni. kad nije mog'o dzeko koji je puno jaci od njega uletio u englesku, kako ce tek vedo u onom stanju. nadam se da nisam upravu.
žuti

#205 Re: Vedad Ibisevic

Post by žuti »

nadam se da ce eksplodirati i zelim Vedi srecu. :D ali sam skeptik, drag nam je svima, ali brate ne zna covjek primiti loptu nema sile. :roll:
ultima_palabra

#206 Re: Vedad Ibisevic

Post by ultima_palabra »

Vedad i kad ga ne ide može zujati na terenu 90 minuta, to Englezi vole. A i odličan je strijelac, zna ući u šansu i rutinski je riješiti... samo je pitanje može li mu nekreativna ekipa kao Blackburn pripremiti dovoljno zicera.

Njegov problem je što ne zna šta će s loptom kad je dobije van 16 metara, nema dribling ni neku veliku brzinu, ni dobar pas.

50-50 šanse za uspjeh, primarno je da ga zaobiđu povrede... ako se povrijedi ili je u lošoj formi, a tim je u zoni ispadanja, onda vlasnici paniče i dovode novog napadača i forsiraju ga.
Juka071

#207 Re: Vedad Ibisevic

Post by Juka071 »

Mislim da je ovo dobar potez Vede jer se zasitio bundeslige. Isto mislim da će mu način igre na Otoku odgovarat i da će se lako uklopit i navići.
Sretno Vedo majstore! :thumbup: :dance: :bih:
Mustang1

#208 Re: Vedad Ibisevic

Post by Mustang1 »

shake69 wrote:Je li ono Kalinic u Roversima? Mislim da za stil igre u Engleskoj Ibisevic ima sansi da se nametne. Pametan je, govori dobro engleski i uz malo volje moze postici puno. Sretno, majstore!
Preso je Kalinic u Dnipr .. Istu sudbinu ocekujem i za Vedu .. ako se ne nametne igrom i golovima .. ako bude kao i Kalinic otici ce u neku ovako klub sa strane :D A o tome hoce li se ili nece nametnuti ne bih govorio dok se ne pojavi tamo i ne odigra barem jednu utakmicu
mikogoago

#209 Re: Vedad Ibisevic

Post by mikogoago »

"Tranvaj" sretno ti bilo u Engleskoj i da te povrede zaobidju!
Riddle

#210 Re: Vedad Ibisevic

Post by Riddle »

Sad ce engleski skauti sve vise posjecivati nasu ligu. Ne kazem da ih vec nema, ali ovo je fino krenulo. Dovoljno je da se jedan igrac fino predstavi da bi se igraci iz te zemlje vise cijenili i bili trazeni. Iako ga neki ne vole, ja reprezentaciju ne mogu zamisliti beze Vede. Znam mu i zenu. :D Samo naprijed. :thumbup:

Vjerujem da shvatate da je topik Blackburn Rovers sada obavezan. Ko ce prije? :lol:
-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#211 Re: Vedad Ibisevic

Post by -LIBERO- »

Riddle wrote:Sad ce engleski skauti sve vise posjecivati nasu ligu. Ne kazem da ih vec nema, ali ovo je fino krenulo. Dovoljno je da se jedan igrac fino predstavi da bi se igraci iz te zemlje vise cijenili i bili trazeni. Iako ga neki ne vole, ja reprezentaciju ne mogu zamisliti beze Vede. Znam mu i zenu. :D Samo naprijed. :thumbup:

Vjerujem da shvatate da je topik Blackburn Rovers sada obavezan. Ko ce prije? :lol:
Ja sam od malena navijao za Roverse ,cijela moja mahala je zapravo uz najbolji klub Englske!!! :D

Sretno Vedi. Ja duboko vjerujem da se on moze uklopiti u engleski nacin igranja. Najbitnija je stvar da ga povrede mimoidju. A nadam se da hoce. :thumbup:
bingov buraz

#212 Re: Vedad Ibisevic

Post by bingov buraz »

Nigdje mu nece biti bolje nego u onoj selendri (kamo srece da grijesim) ali mu od srca zelim da uspije u Engleskoj.

@libero moderator :shock: fino fino :)
karanana

#213 Re: Vedad Ibisevic

Post by karanana »

napreduje se. fino, fino. ne mislim na vedu nego na libera.

za vedu ovo nije nikakav progres. hoff bi podero blackburna.
Tomo82

#214 Re: Vedad Ibisevic

Post by Tomo82 »

Podosta sam gledao Blackburn prošle sezone, i to je, uz Stoke, klub koji igra najružniji nogomet u Engleskoj.

Za napadača jako nezahvalno. Stoper nabaci naprijed, pa šta uhvatiš-uhvatiš. Mislim da bi mu bilo bolje da je ostao u BL, no vidjet ćemo.
open the pendzer

#215 Re: Vedad Ibisevic

Post by open the pendzer »

Bubalo1 wrote:
shake69 wrote:Je li ono Kalinic u Roversima? Mislim da za stil igre u Engleskoj Ibisevic ima sansi da se nametne. Pametan je, govori dobro engleski i uz malo volje moze postici puno. Sretno, majstore!
Preso je Kalinic u Dnipr .. Istu sudbinu ocekujem i za Vedu .. ako se ne nametne igrom i golovima .. ako bude kao i Kalinic otici ce u neku ovako klub sa strane :D A o tome hoce li se ili nece nametnuti ne bih govorio dok se ne pojavi tamo i ne odigra barem jednu utakmicu
Kalinic je kao najbolji strijelac kluba prosle sezone, pobjegao iz Roversa.

Ko je gledao igru Roversa, ne treba mu objasnjavati zasto.

Po meni los potez Ibisevica, i on bi mogao u Ukrajinu nagodinu.
Obuca9

#216 Re: Vedad Ibisevic

Post by Obuca9 »

ultima_palabra wrote:Vedad i kad ga ne ide može zujati na terenu 90 minuta, to Englezi vole. A i odličan je strijelac, zna ući u šansu i rutinski je riješiti... samo je pitanje može li mu nekreativna ekipa kao Blackburn pripremiti dovoljno zicera.

Njegov problem je što ne zna šta će s loptom kad je dobije van 16 metara, nema dribling ni neku veliku brzinu, ni dobar pas.

50-50 šanse za uspjeh, primarno je da ga zaobiđu povrede... ako se povrijedi ili je u lošoj formi, a tim je u zoni ispadanja, onda vlasnici paniče i dovode novog napadača i forsiraju ga.
Kako nema dribling, a biciklo :D :D

Doduše često mu spadne lanac u pola voženj, ali nema veze :D
veljaca

#217 Re: Vedad Ibisevic

Post by veljaca »

Sretno Vedo .... :thumbup:
shake69

#218 Re: Vedad Ibisevic

Post by shake69 »

hz__semir wrote:
ultima_palabra wrote:Vedad i kad ga ne ide može zujati na terenu 90 minuta, to Englezi vole. A i odličan je strijelac, zna ući u šansu i rutinski je riješiti... samo je pitanje može li mu nekreativna ekipa kao Blackburn pripremiti dovoljno zicera.

Kako nema dribling, a biciklo :D :D

Doduše često mu spadne lanac u pola voženj, ali nema veze :D
ako se neko sjeca Linekera, iako je neumjesno poredjenje, Vedad bi to mogao biti u engleskoj ligi. izraziti igrac sesnaesterca, ima nos za gol, brzinu a u petercu je pravi majstor za postaviti se. Kalinic je truba spram njega, po meni, ali cemo vidjeti.
Richard Peti

Post by Richard Peti »

..
Last edited by Richard Peti on 13/05/2015 10:12, edited 2 times in total.
Ajatolah_

#220 Re: Vedad Ibisevic

Post by Ajatolah_ »

Ili se desilo nešto za šta ja ne znam, ili ste vi još uranili s ovim. Zadnji članak koji sam pročitao je počeo sa "Prema pisanju medija...", a iz Džekinog primjera dobro znamo koliko su ta pisanja tačna.
ultima_palabra

#221 Re: Vedad Ibisevic

Post by ultima_palabra »

EdoI wrote:Ili se desilo nešto za šta ja ne znam, ili ste vi još uranili s ovim. Zadnji članak koji sam pročitao je počeo sa "Prema pisanju medija...", a iz Džekinog primjera dobro znamo koliko su ta pisanja tačna.
Na Sky Sportsu nema ništa...
Sasvim_Obican

#222 Re: Vedad Ibisevic

Post by Sasvim_Obican »

Dobar potez.. Jaka je to liga, puna prilika za učenje i dokazivanje !
zecko_kupuz

#223 Re: Vedad Ibisevic

Post by zecko_kupuz »

karanana wrote:napreduje se. fino, fino. ne mislim na vedu nego na libera.

za vedu ovo nije nikakav progres. hoff bi podero blackburna.
Klub k'o klub je hmm hmm, ali okruženje u kojem bi igrao je kudikamo jače. Jače odbrane bi bile novi izazovi za njega.

Ali kao što čovjek reče iznad, sve dok ga ne vidim u dresu Roversa neću vjerovati tim naslovima.
Ajatolah_

#224 Re: Vedad Ibisevic

Post by Ajatolah_ »

Iz Hoffenheima negirali da je ikakva ponuda pristigla na adresu.
-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#225 Re: Vedad Ibisevic

Post by -LIBERO- »

Izgleda engleski mediji iznjeli samo nagadjanja i poluinformacije.
Ili se radi o nacinu pregovora dizanju/spustanju cijene za Ibisevica(?)
I dok otočki mediji javnost uvjeravaju kako je bh. reprezentativac Vedad Ibišević na rubu potpisa za Blackburn, iz Hoffenheima i dalje negiraju take navode.

Britanski portal Mirror Football objavio je danas kako je Hoffenheim pristao prodati Ibiševića Blackburnu za četiri miliona eura. Isti izvor piše kako je naš reprezentativac stigao proći i liječničke pretrage u Blackburnu.

Daily Mail, pak, izvještava kako je Blackburn za 5.7 miliona eura uspio nagovoriti njemački klub da proda povrijeđenog Ibiševića.

"Vedad definitivno nije u Engleskoj. Trenutno je u Minhenu na ljekarskim pregledima, ali samo zato što je tamo na liječenju", rekao je Hoffenheimov generalni menadžer Ernst Tarrner, dodavši:

"Baš bih volio vidjeti neku ponudu. Dosad nisam dobio apsolutno ništa".

Ibiševićev ugovor s Hoffenheimom traje do 2013. godine, a ranije ovog ljeta povezivao se sa italijanskim klubovima poput Fiorentine i Lazija.
Post Reply