English Premier League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

sinus

#2301 Re: English Premier League

Post by sinus » 24/01/2010 17:02

Svima godra jer je Arsenal izgubio :D

Što li :? :mrgreen:

Rauber

#2302 Re: English Premier League

Post by Rauber » 24/01/2010 17:04

sinus wrote:Svima godra jer je Arsenal izgubio :D

Ja sam nekad Arsenal volio, sad mi se zgadio, u stvari zgadili mi ga. Ko li ? :D

cyprus

#2303 Re: English Premier League

Post by cyprus » 24/01/2010 17:11

Rauber wrote:

Ja sam nekad Arsenal volio, sad mi se zgadio, u stvari zgadili mi ga. Ko li ? :D
Ja sam sve više siguran u svoju tvrdnju da je tokijac KOS-ovac, i da on u stvarnosti mrzi Arsenal i zato sve ovo radi - okreće javno mnijenje u Bosni i Hercegovini, a ko zna, možda i šire :D

PS ovo bješe moj 12 000-ti post, juhuuuuuuuuuuuuuu 8)

Bordolini

#2304 Re: English Premier League

Post by Bordolini » 24/01/2010 17:17

Neelix wrote:je*o vas assenal "strasni", 60 km mi zajebase :x :x hoce to kad slusam svakakve "poznavaoce" :roll: :lol:

izvinte necu vise :skoljka:

ccc..pa bolan ne bio, ja koji sam njihov simpatizer ne bi zarizikovo ni marku na njih danas, znao sam da ce Wenger potcijeniti protivnika...zao mi je ali hajde, na greskama se uci :-D ...siguran sam da ces se pokusati vaditi na ovim "svojim" veceras protiv Intera :-D

#2305 Re: English Premier League

Post by profil » 24/01/2010 17:19

Evo da ja odgovorim, iako aludiras na jednog clana foruma :D , ne nije mi drago zbog njega, niti mi je drago zbog toga sto ne navijam za Arsenal, niti mi je drago zato sto ne gotivim Arsena (a pisao sam o tome koliko me je odusevio pricom u par navrata), vec mi je drago sto ce, ako nista ne osvoje ove sezone, ili Arsene urazumiti, nadam se, pa dovesti ono sto mu fali, ili ce pustiti igrace da idu tamo gdje bi mogli koju medalju pospremiti u svoje vitrine, ma gdje god to bilo. Kao sto vec rekoh, velika bi steta bila da ova generacija, kao ekipa u prvom redu, ne krunise svoje karijere trofejima.

LSD

#2306 Re: English Premier League

Post by LSD » 24/01/2010 17:23

profil wrote:

Evo da ja odgovorim, iako aludiras na jednog clana foruma :D , ne nije mi drago zbog njega, niti mi je drago zbog toga sto ne navijam za Arsenal, niti mi je drago zato sto ne gotivim Arsena (a pisao sam o tome koliko me je odusevio pricom u par navrata), vec mi je drago sto ce, ako nista ne osvoje ove sezone, ili Arsene urazumiti, nadam se, pa dovesti ono sto mu fali, ili ce pustiti igrace da idu tamo gdje bi mogli koju medalju pospremiti u svoje vitrine, ma gdje god to bilo. Kao sto vec rekoh, velika bi steta bila da ova generacija, kao ekipa u prvom redu, ne krunise svoje karijere trofejima.
Arsene se nece urazumiti sve dok mu likovi poput Linekera budu podilazili sa ovakvim pricama i dizali mu ego.
Nova šuplja koja prija Wengeru:

Lineker: Arsene Wenger je nogometni genij
Gary Lineker, najbolji strijelac engleske reprezentacije u historiji Svjetskih prvenstava (10 golova), a aktualni stručni sukomentator BBC-a, u svojoj kolumni za Daily Mail komentirao je aktualno stanje u Premiershipu, s posebnim osvrtom na financijsku krizu klubova.
"Nogometnu krizu diljem svijeta uzrokovali su predsjednici, igrači i navijači, svi oni koji su vjerovali da je jedini način za dolazak do uspjeha: potrošnja, potrošnja, potrošnja. Ipak, postoji jedan čovjek koji se suprostavio pretjeranoj potrošnji i politici "kupi danas, plati sutra" koja je okaljala nogometnu igru. Arsene Wenger ostaje živi dokaz da staromodni principi razvijanja mladih igrača i dalje mogu donijeti uspjeha i da za njih ima mjesta u nogometnom svijetu", napisao je Lineker.

Bivši vrsni strijelac stoga kaže da će, iako je tokom karijere branio boje Arsenalovog velikog gradskog rivala Tottenhama, potajno navijati za Arsenal da ove sezone dođe do naslova u Premiershipu.

"Dva su dobra razloga zašto treba navijati da Arsenal osvoji naslov. Prvo, nogomet je uvijek ljepši kada u njemu ima romantike. Arsenal igra nogomet onako kako ga treba igrati, nogomet pun tehnike, dodavanja, kretanja, napadački nogomet. Ako vam je draže, Arsenal je engleska Barcelona. Drugi je razlog financijske prirode: Wenger može srušiti mit da je jedini način da se postane prvak, da se ima najdeblji novčanik."

Lineker je tada usporedio cijene koje je za dovođenje igrača platio Arsenal za razliku od ostalih konkurenata.

"Arsenalov najskuplji igrač je Andrej Aršavin kojeg su doveli za 15 milijuna funti, a Manchester United samo je za usporedbu platio više za dolazak čak sedmorice igrača, a to su Dimitar Berbatov, Rio Ferdinand, Wayne Rooney, Michael Carrick, Antonio Valencia, Owen Hargreaves i Anderson. Chelsea također ima sedmoricu igrača čiji su transferi bili preko 15 miliona funti, a Tottenham je kao Arsenal za Aršavina platio za Davida Bentleyja, Jermainea Defoea i Luku Modrića. To samo dokazuje koliki je Wenger nogometni genij i kako se sjajne momčadi mogu stvarati i u financijski teškim vremenima."

Neelix

#2307 Re: English Premier League

Post by Neelix » 24/01/2010 17:24

Bordolini wrote:

ccc..pa bolan ne bio, ja koji sam njihov simpatizer ne bi zarizikovo ni marku na njih danas, znao sam da ce Wenger potcijeniti protivnika...zao mi je ali hajde, na greskama se uci :-D ...siguran sam da ces se pokusati vaditi na ovim "svojim" veceras protiv Intera :-D
u Bet Live kvote po 3 na 1, x i 2 :-) al nisam nista za veceras stavljo, ove danas naredah, napoli, genou, palermo, lazio x, cini mi se jos nesto, i faking arsenal :x :sad:

LSD

#2308 Re: English Premier League

Post by LSD » 24/01/2010 17:26

Neelix wrote:
Bordolini wrote:

u Bet Live kvote po 3 na 1, x i 2 :-) al nisam nista za veceras stavljo, ove danas naredah, napoli, genou, palermo, lazio x, cini mi se jos nesto, i faking arsenal :x :sad:
Bolan Neelix,vidi se da si amater što se tice kladionica :-) ko se danas kladi na Calcio??

Neelix

#2309 Re: English Premier League

Post by Neelix » 24/01/2010 17:28

ziv bio, ja sve u calciu ubodoh :-)

ultima_palabra

#2310 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra » 24/01/2010 17:45

LSD wrote:Lineker: Arsene Wenger je nogometni genij
Ništa nije slagao 8-)

ja.neron

#2311 Re: English Premier League

Post by ja.neron » 24/01/2010 17:51

LSD wrote: Arsene se nece urazumiti sve dok mu likovi poput Linekera budu podilazili sa ovakvim pricama i dizali mu ego.
Nova šuplja koja prija Wengeru:
Linekerova priča i analize imaju smisla isto ko kad Pele kaže da će neko nešto osvojiti ili uraditi

do_tokija

#2312 Re: English Premier League

Post by do_tokija » 24/01/2010 18:15

vidi vidi docekali kiks sa drugim timom i odma se raskokodakali :lol: bordolini strucnjak prezumi ti arsenal da vidimo te trofeje, fa cup je bitno takmicenje ali mora se zrtvovati za vise ciljeve tezak raspored je pred topnicima moraju se igraci odmarati jer ide ritam srijeda-subota a svi znamo ko su protivnici!

naravno arsenalu dva puta zaredom u fa cupu dolaze premijerligasi i jos gostovanja sa skoro drugim timom tesko je bilo ocekivati prolaz dok su rusi i arapi dobili gigante kao sto su preston i scunthorpe ali dobro je neki su od treceligasa ispadali kuci

ali nikad mi nece biti jasno sto se nenavijaci arsenala toliko brinu koga ce wenger dovesti i sto nikoga nedovodi gledaj svoj tim mene briga za moguca pojacanja chelsija i njihove ambicije i planove...

sinus

#2313 Re: English Premier League

Post by sinus » 24/01/2010 18:30

ASTON VILLA - ARSENAL --------------------> tip 1X
ARSENAL - MANCHESTER UTD --------------> tip 2
CHELSEA - ARSENAL -------------------------> tip 1
ARSENAL - LIVERPOOL -----------------------> tip X2

Nakon ove 4 utakmice, i eventualno samo 2 boda iz njih, Arsenal gubi bitku za prvo mjesto na tabeli...

Moja prognoza dobro krenula :D
Last edited by sinus on 27/01/2010 23:57, edited 1 time in total.

do_tokija

#2314 Re: English Premier League

Post by do_tokija » 24/01/2010 18:33

sinus wrote:ASTON VILLA - ARSENAL --------------------> tip 1X

Nakon ove 4 utakmice, i eventualno samo 2 boda iz njih, Arsenal gubi bitku za prvo mjesto na tabeli...
samo sanjaj Dzemila :D

cyprus

#2315 Re: English Premier League

Post by cyprus » 24/01/2010 18:54

Zar su sudjelovali u toj bitki :P

mirzanek

#2317 Re: English Premier League

Post by mirzanek » 24/01/2010 19:31

vidjećemo da li će vas ovde biti u srijedu navečer u ovolikom broju

do_tokija

#2318 Re: English Premier League

Post by do_tokija » 24/01/2010 19:53

Image

presudice na villa parku!

Wenger was asked on Friday whether he will be signing a physically imposing striker, and he replied: "I have just come in from a training session where Bendtner looked exactly like the guy you describe.

"At the moment we are not on the verge of signing anybody.

"It is very difficult in January to find players who are available for the Champions League, who are just good enough to play for Arsenal and at the right price. You never know, but at the moment it is unlikely that we will sign a striker
:D

fosil

#2319 Re: English Premier League

Post by fosil » 24/01/2010 20:48

Rauber wrote:Jak ovaj Stoke :lol:
Ubise ih 3-1
Arsenal pa pa :D
zao mi sto west 'am izbacise na guzove

Bordolini

#2320 Re: English Premier League

Post by Bordolini » 25/01/2010 02:35

do_tokija wrote:Image

presudice na villa parku!

Wenger was asked on Friday whether he will be signing a physically imposing striker, and he replied: "I have just come in from a training session where Bendtner looked exactly like the guy you describe.

"At the moment we are not on the verge of signing anybody.

"It is very difficult in January to find players who are available for the Champions League, who are just good enough to play for Arsenal and at the right price. You never know, but at the moment it is unlikely that we will sign a striker
:D

Znam da ti je drago za ovakav rasplet situacije jer se kunes u Bendtnera, hajd da vidimo sta ce uraditi. Ako mu je neko u medjuvremenu ugradio dvije druge noge i upgrade mozga onda se necemu mozemo nadati. U protivnom mrka kapa.
Obzirom da na njegovoj poziciji trenutno ne igra niko sigurno ce on donijeti malo poboljsanje ali ko god misli da ce mu Bendtner donijeti metar golova i titulu EPL-a taj nema veze o fudbalu. Slaba mu je realizacija, ne zna koristiti obje noge, mlak je brate sav i smotan. Ali eto, njegovo prisustvo (ili bilo cije u ovom momentu) ce valjda malo rasteretiti Arshavina i Eduarda pa ce oni imati vise prostora za svoju igru. Pretpostavljam i da ce Sagna i Clichy ponovo probijati po bokovima i centrirati u "16" jer eto sad je tu Bendtner pa mozda mu koja naleti na glavu. Nek je se oporavio, nek zaigra ali jako sam skeptican po pitanju da on moze donijeti neku prevagu. Mislim da je Wenger sa ovom izjavom iznad vec potpisao propast i ove sezone. Daj Boze da si ti u pravu i daj Boze da on utrpa 20 golova do kraja ali cisto sumnjam..

11sumirp

#2321 Re: English Premier League

Post by 11sumirp » 25/01/2010 11:30

Onako ljudski gledano i bilo bi dobro da arsenal uzme titulu ovu sezonu,bore se ko lavići... :)
AL ako ne uzmu kriv je iskljucivo wenger,imao je lovu za pojacanja nije htio kupovat....A vrijeme ce pokazati jel postupio ispravno, i jesu li bentdner eduardo i ostali bili dovoljni...

Neelix

#2322 Re: English Premier League

Post by Neelix » 26/01/2010 19:06

Hasanagic S

#2323 Re: English Premier League

Post by Hasanagic S » 27/01/2010 09:04

Bit ce previse i ta dva boda . Nadam se makar nerijesnom protiv MU . Njih ne mogu ko gazape

11sumirp

#2324 Re: English Premier League

Post by 11sumirp » 27/01/2010 10:08

BHT 21:00
Engleska Premier liga: Aston Villa - Arsenal

Sport klub 21:00
Man Utd-Man City
prijenos carling cupa

Ohoooo,veceras veselooo :dance:

Baltazar_khan

#2325 Re: English Premier League

Post by Baltazar_khan » 27/01/2010 21:37