English Premier League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#1976 Re: English Premier League

Post by profil »

cyprus wrote:
do_tokija wrote:cipar-arsenal je konkurentan najveci transfer u historiji kluba 15 miliona za arshavina :D
Eh, Arsenal možda ne ulaže veliku lovu u transfere, ali zato ulaže u neke druge stvari, bez kojih također ne bi bio konkurentan.

Ma koliko se neki trudili da to romantično posmatraju, činjenica je slijedeća: lova je ono što čini klubove velikim :wink:
Zavisi od defnicije i konteksta pojma veliki klub. Mislim da je danas to jedan od najpogresnije upotrebljavanih izraza. Veliki klub, hm... po broju titula... po broju navijaca.... po velicini stadiona.... po finansijama (danas vecinom ljudi na ovo misle kada kazu veliki klub).... po bogatoj historiji (ne moraju biti samo titule)...po trenutnoj (dvo-tro-petogodisnjoj) formi...po ljudima koji stoje iza njega... po sminkeraju...itd itd.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1977 Re: English Premier League

Post by cyprus »

profil wrote:
cyprus wrote:
do_tokija wrote:cipar-arsenal je konkurentan najveci transfer u historiji kluba 15 miliona za arshavina :D
Eh, Arsenal možda ne ulaže veliku lovu u transfere, ali zato ulaže u neke druge stvari, bez kojih također ne bi bio konkurentan.

Ma koliko se neki trudili da to romantično posmatraju, činjenica je slijedeća: lova je ono što čini klubove velikim :wink:
Zavisi od defnicije i konteksta pojma veliki klub. Mislim da je danas to jedan od najpogresnije upotrebljavanih izraza. Veliki klub, hm... po broju titula... po broju navijaca.... po velicini stadiona.... po finansijama (danas vecinom ljudi na ovo misle kada kazu veliki klub).... po bogatoj historiji (ne moraju biti samo titule)...po trenutnoj (dvo-tro-petogodisnjoj) formi...po ljudima koji stoje iza njega... po sminkeraju...itd itd.
...ili što bi jedan cjenjeni forumaš reko: po demonstraciji sile :P

No svejedno, za sve te kriterije, ili bar većinu, direktno ili indirektno su potrebne pare. Jer ako klub nema para, onda nema ni titula, ni toliko navijača, ni velikih stadiona, ni dugotrajno dobre forme, kokuzni klubovi ne mogu graditi ni uspješnu historiju itd.
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1978 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

gdje samo to ja rekao da arsenal ima pare da za sve iskesira? samo kazem da su finansijski stabilni osim kredita za stadion koji uredno otplacuju nema drugih dugova, daj neki provjeren izvor a po tom tvom ispade da arsenal nije otplatio ni funte za stadion :lol: ili izvlacenje iz konteksta o izvodjenju auta to ti je sigurno suko rekao. nemam nista protiv neka je abramovic izbrisao dug jer logicno je da timovi sa malim brojem navijaca bez modernog stadiona ne moze poslovati plusu a da ima jaku ekipu sa skupo placenim igracima kao sto je to chelsi pitanje je samo hoce li izbrisati kada se za 5. godina opet dugovi nagomilaju
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#1979 Re: English Premier League

Post by profil »

do_tokija wrote:gdje samo to ja rekao da arsenal ima pare da za sve iskesira? samo kazem da su finansijski stabilni osim kredita za stadion koji uredno otplacuju nema drugih dugova, daj neki provjeren izvor a po tom tvom ispade da arsenal nije otplatio ni funte za stadion :lol: ili izvlacenje iz konteksta o izvodjenju auta to ti je sigurno suko rekao. nemam nista protiv neka je abramovic izbrisao dug jer logicno je da timovi sa malim brojem navijaca bez modernog stadiona ne moze poslovati plusu a da ima jaku ekipu sa skupo placenim igracima kao sto je to chelsi pitanje je samo hoce li izbrisati kada se za 5. godina opet dugovi nagomilaju
Cifre su od juna ove godine. Ostalo definitinvno nemam namjeru komentarisati. Sto se tice izvora za izjave o aut, do definitivno nije suko, koji je zadnju tekmu navaljo takve gluposti da sam morao povratiti.

jedan
dva
tri
cetiri
pet
sest
sedam
osam
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1980 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

hoce inter navodno da kupi fabregasa :lol: :lol: vece su sanse da luca toni ode u sarajevo nego fabregas u onaj odron od ekipe i odron od lige :lol:
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 908
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#1981 Re: English Premier League

Post by Petit_Beurre »

do_tokija wrote:hoce inter navodno da kupi fabregasa :lol: :lol: vece su sanse da luca toni ode u sarajevo nego fabregas u onaj odron od ekipe i odron od lige :lol:
mrsko mi je sad da tražima lrtikal u kom je fabregas rekao kako mu je san da igra za Milan i kako bi mu to bila velika čast :-)
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1982 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

Petit_Beurre wrote:
do_tokija wrote:hoce inter navodno da kupi fabregasa :lol: :lol: vece su sanse da luca toni ode u sarajevo nego fabregas u onaj odron od ekipe i odron od lige :lol:
mrsko mi je sad da tražima lrtikal u kom je fabregas rekao kako mu je san da igra za Milan i kako bi mu to bila velika čast :-)
ahahahaha samo mi reci je li goal.com, dreamtransfer, sun ili mirror?
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 908
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#1983 Re: English Premier League

Post by Petit_Beurre »

do_tokija wrote:
Petit_Beurre wrote:
do_tokija wrote:hoce inter navodno da kupi fabregasa :lol: :lol: vece su sanse da luca toni ode u sarajevo nego fabregas u onaj odron od ekipe i odron od lige :lol:
mrsko mi je sad da tražima lrtikal u kom je fabregas rekao kako mu je san da igra za Milan i kako bi mu to bila velika čast :-)
ahahahaha samo mi reci je li goal.com, dreamtransfer, sun ili mirror?
Neka engleska novina je napravila intervju, prenio millannews.it, intervju je koliko se sjećam prenijela i gazzeta. ne znam zašto se toliko smiješ?
Uostalom, ja se s budalom svađam. Vrati se u svoj svijet gdje je Arsenal šampion i najbolji, samo zaključaj vrata da još neki nesretnik ne krene stobom.
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#1984 Re: English Premier League

Post by ja.neron »

nije bitno ko je objavio već da je fabregas nešto slično izjavio tipa... da bi rado igrao za MAN UTD kad nađem tekst postavit ću link za isti da ne bude provokacija
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1985 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

haha kazu pored milana, manchestera, barcelona i ko zna koga niste nabrojali za koje bi volio igrati djecacki san mu je i crvena zvezda sve je to iz intervjua za engleske novine prenio SVET :lol:

i naravno da je istina i to za milan pogotovo onda kad im je dao gol u lš vidi se da nije proslavio iz respekta prema voljenom klubu :D
Last edited by do_tokija on 03/01/2010 12:22, edited 1 time in total.
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1986 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

dupli
mirzanek
Posts: 30
Joined: 15/07/2009 16:52

#1987 Re: English Premier League

Post by mirzanek »

Hahahaha.Šta je vama ljudi?Fabregas je naš i u arsenalu će ostati još najmanje 3 sezone,još ako osvojimo ligu ove godine,mislim da će ostati još najmanje 5 sezona na emiratima
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1988 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

sjajna pobjeda arsenala i demonstracija sile nad slabasnim protivnikom!

man united :lol: :lol: :lol: :dance: :dance: :dance:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55621
Joined: 15/12/2008 16:53

#1989 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

do_tokija wrote:sjajna pobjeda arsenala i demonstracija sile nad slabasnim protivnikom!

man united :lol: :lol: :lol: :dance: :dance: :dance:
Šta si ti gledao? :shock: Arsenal igrao užasno do ulaska Diabyja i Nasrija (imaju opravdanje da su umorni). Merida i Wilshere ne pokazuju da su zreli za prvi tim.
Hammersi odigrali iznad svojih mogućnosti.
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1990 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

gledao sam utakmicu u kojoj je arsenal dominirao prvo poluvrijeme je bilo dosadno ovi su zabili neki krompir iz sumnjive situacije gdje je cak fabianski i odbranio ali udje nekako na kraju poluvremena. Drugo poluvrijeme potpuno dominacija i kontrola strpljivih topnika koji su nakon ulaska nasrija i diabya rutinski slomili protivnika koji je sretan sto je primio samo dva gola!
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#1991 Re: English Premier League

Post by profil »

Ma svejedno, svakako je ovo nebitno takmicenje za Arsenal.
User avatar
reeves
Posts: 161
Joined: 06/06/2009 19:56

#1992 Re: English Premier League

Post by reeves »

Onaj Beckford sto je Mancesteru zabio pravo solidan igrac :D Mogo bi komotno igrati za neki tim Iz Pl a ne u Leedsovoj 3 ligi :D
User avatar
belafonte
Posts: 1209
Joined: 29/05/2006 17:54

#1993 Re: English Premier League

Post by belafonte »

Izbor Sun-a

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sp ... ecade.html

Hamman 8-) 8-)
Henry vs Totenham & ManU :thumbup: :thumbup:
Persie vs. Charlton :thumbup: :thumbup:
Di Canio :thumbup: :thumbup:
Stanic :thumbup: :thumbup:

Bergkamp :thumbup: :thumbup: :dance: :dance: :thumbup: :thumbup: :dance: :dance:
hotstepper
Posts: 54
Joined: 04/01/2010 18:42

#1994 Re: English Premier League

Post by hotstepper »

Jest da je malo starije,ali vrijedi se prisjetiti i ovih fansasticnih golova.






profil wrote:Ma svejedno, svakako je ovo nebitno takmicenje za Arsenal.
Ovo je poslije Premiershipa, najvaznije takmicenje.
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#1995 Re: English Premier League

Post by profil »

hotstepper wrote:
profil wrote:Ma svejedno, svakako je ovo nebitno takmicenje za Arsenal.
Ovo je poslije Premiershipa, najvaznije takmicenje.
Ne znam, pitacemo nokiju kad/ako Arsenal ispadne iz njega, ili kad/ako osvoje isti, koliko im je bitno. Mislim da sada jos nije siguran.
hotstepper
Posts: 54
Joined: 04/01/2010 18:42

#1996 Re: English Premier League

Post by hotstepper »

Nece ispasti.
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1997 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

fa cup je najstarije takmicenje na svijetu i uvijek je cast kad se osvoji taj trofej ali meni licno na prvom mjestu je premiership!
Bordolini
Posts: 1164
Joined: 04/10/2009 23:42
Location: tribina sjever

#1998 Re: English Premier League

Post by Bordolini »

Rosicky produzio ugovor. Pomalo cudna odluka ali mi je drago. Pretpostavljam da doktori od njega ocekuju brz oporavak cim su se u Arsenalu odlucili na ovakav korak.
U srijedu se (napokon) igra zaostala tekma za Boltonom, nakon te pobjede :-D Arsenal ce skociti na drugo mjesto sa samo bod zaostatka za Celzijem. :dance:. ManU nek ukljuci puhanje u guzove :D
hotstepper
Posts: 54
Joined: 04/01/2010 18:42

#1999 Re: English Premier League

Post by hotstepper »

do_tokija wrote:fa cup je najstarije takmicenje na svijetu i uvijek je cast kad se osvoji taj trofej ali meni licno na prvom mjestu je premiership!
Slazem se, samo ne znam sta ovaj gore prica.

FA cup ima svoju draz.

Jesi li gledao kako su se navijaci radovali sad protiv West Hama, neprocjenjivo?

hotstepper
Posts: 54
Joined: 04/01/2010 18:42

#2000 Re: English Premier League

Post by hotstepper »

BHT1 je na dobrom putu da postane izuzetno respektabilna TV kuca, kako na Balkanu, tako i sire.

Razlog tome jeste cinjenica da cemo ovaj mjesec moci pratiti skoro sve tekme Arsenala pa im predlazem da se
preimenuju u Arsenal TV 2.

Jedina zamjerka je da kod njih ne radi niti jedan komentator koji navija za Arsenal, tako da bi na tome morali poraditi,
mada priznajem da mi je uzivanje slusati Spahu kad igra gradski rival Evertona jer ih i on izgleda mrzi.

U srijedu se prenosi protiv Boltona, a u subotu protiv Evertona.
Uzivajte!
Post Reply