English Premier League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#1901 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

belafonte wrote:E jbg sad, ako cemo realno, Arsenal je ekipa sa najvise kreativnosti al snaga za kurac, koja je razlika izmedju ManU-a i Chelsea sto se tice kreativnosti, da nije mozda covjek od 37 godina :?: a opet se smatra da ManU igra lijep fudbal. Dovedi mi Barcu u Premiership pa ces vidjeti kako ih Stoke, Wigan, Birmigham frustriraju, jednostavno da bi bio najbolji u najjacoj ligi svijeta moras biti kompletan, i kreativan i snazan i psihicki jak, moras imati sjajan balans izmedju ove tri stvari, Barca ima najvise kreativnosti u ekipi na cijelom svijetu ali mrcine iz odbrana gore navedenih ekipa jedu za dorucak tipove kao Messi, Iniesta & co. Dok je Wenger im'o snage u ekipi, mogao je i titule osvajati a sad otvorio lik djecji vrtic :-)
Slažem se uglavnom, sad da li ManU igra lijep fudbal, kako za koga, može se navesti razloga i za i protiv. Fol kod Uniteda je da igraju 90 minuta u jakom ritmu, imaju puno brzih igrača (što Chelsea nema). Recimo Hull su namamili u zamku, otvorenu utakmicu gdje je lopta bila čas pred jednim, čas pred drugim golom i gdje je Hull bio ravnopravan 60-65 minuta dok nije pao fizički, i onda je United rutinski završio posao.
Protiv Chelseaja ekipa kao Fulham se može zatvoriti, ako imaju jake stopere koji se neće uplašiti Drogbe, Chelsea ima malo opcija kako da probije bunker (juče su imali i malo sreće).
User avatar
11sumirp
Posts: 573
Joined: 01/10/2009 09:07
Location: primus je u bunkeru

#1902 Re: English Premier League

Post by 11sumirp »

Ma po mom neskromnom i subjektivnom misljenju :D MUFC u igri drzi jos samo wejn runi :)
Vidi se lik i djelo glazera,andersoni klebersoni,jing su parkovi i ostali "skakutani-anonimusi" ,super su samo iz jednog razloga ne kostaju puno :evil:
User avatar
belafonte
Posts: 1210
Joined: 29/05/2006 17:54

#1903 Re: English Premier League

Post by belafonte »

Za jednog talenta kao sto je Anderson reci da je skakutan moze samo da ne kazem kakav poznavalac fudbala...
Glazer nije kriv sto Anderson igra DMC-a, SAF ga je unistio, da da, i taj covjek ima gresaka a ovo je definitivno jedna od vecih.
Kakav je samo talenat imao Anderson kao AMC dok je igro za Porto, perverzija...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#1904 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

Istina, kažu da je i Mikel bio sličan dok nije došao u Chelsea 8-) Činjenica je da ti Premiership ubije kreativnost (osim Wengera) ako nisi baš svjetska klasa
User avatar
11sumirp
Posts: 573
Joined: 01/10/2009 09:07
Location: primus je u bunkeru

#1905 Re: English Premier League

Post by 11sumirp »

belafonte wrote:Za jednog talenta kao sto je Anderson reci da je skakutan moze samo da ne kazem kakav poznavalac fudbala...
Glazer nije kriv sto Anderson igra DMC-a, SAF ga je unistio, da da, i taj covjek ima gresaka a ovo je definitivno jedna od vecih.
Kakav je samo talenat imao Anderson kao AMC dok je igro za Porto, perverzija...
Heh,nismo tu da bi se slagali,nego da bi bili sto neobjektivniji i pristrasniji :D,al sve ugranicama dozvoljenog,jel tako :)
Cudno to isto je rekao i Nani... :)tj da mu je SAF unistio karijeru,ja sam ipak blize pomisli da fudbaleri sami sebi uniste karijere,potpisu ugovor na par miliona(ili vise)obuku dres nekog poznatijeg kluba i po difoltu,misle ,ali pazi oni MISLE da su uhvatili boga za m..a :)
A taj isti nani,bez obzira ulazio sa klupe ili startovao,kad je zadnji put odlucio utakmicu???osim ako cemo bit zlocesti i spomenut baraž :evil: u epl???ja se ne sjecam,ili isti taj anderson,men licno osto u sjecanju samo prilikom izvodjenja penala sa celzijem(vrti se stalno na eurosportu :) ) i nista visee..
Dok jedan Rooney,nema utakmice da nije dao go il bar namjestio :D :) Il jedan gospodin gigs,respect,...Mislim sad samo o mufc,a mozemo mi i o drugim...
Milsim na kraju krajeva,imam pravo da ne gotivim ovog ili onog igraca,tipa dirka kuyta,po meni katastrofa od igraca,nesto kao john carew,...:)
Eto nanija svakako oce da utrpaju benfici ko razliku u cijeni :D :D :DPa nek on tamo o karijeri i ostalim,vjerovatno ako se ne dokaze za godinu dvije i anderson ce put portugalske il slicne lige :)
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1906 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

premiership je najjaca svjetska liga kao nba u kosarci to stavljanje u top 3 sa ostalim ligama je ko da stavis spansku i italijansku ligu u kosarci sa nba-om
User avatar
belafonte
Posts: 1210
Joined: 29/05/2006 17:54

#1907 Re: English Premier League

Post by belafonte »

Ne ubije ti kreativnost vec ti je smanji na nivo da bude balans one gore navedene tri stvari optimalan.

Nani je doveden kao krilo i jos uvijek se vodi pod tom pozicijom, dok je Ando doveden kao AMC a igra DMC-a, i tu ga je SAF pretjero, jebo mu je balans samo tako :lol:
Mislim da je imao potencijal kao Kristina, ali nije bio guran od strane SAF-a kao Kristina, naravno zbog cinjenice da su svi igrali za Kristinu pa tako i Ando, al ocekivao sam bar ove godine da mu da mjesto koje zasluzuje a on se opredjelio za igru gdje je svih 11 igraca podjednako i svi se bore za onog drugog. Mozda ce to na kraju dati i zeljeni rezulta(osvajanje nekog od trofeja) al meni zao igraca kao Ando :wink:

A slazem se, Runej je kraalj, sah, mat, i Giggs legenda, vilenjak pravi, najboje je SAF reko za njega kad su mu ga doveli kao klinca, kaze kad sam ga vidio kako klizi po travi dok trci reko sam ovaj decko mora igrati za ManU, kapa dole :thumbup: :thumbup:

A Kuyta ja zovem panj, Carew je sirovina, al mi se svidja Villa, zbog trenera, mladih igraca, nacina na koji igraju, fakat bi volio da zavrse na tom 4. mjestu, vakat je :thumbup:
User avatar
11sumirp
Posts: 573
Joined: 01/10/2009 09:07
Location: primus je u bunkeru

#1908 Re: English Premier League

Post by 11sumirp »

do_tokija wrote:premiership je najjaca svjetska liga kao nba u kosarci to stavljanje u top 3 sa ostalim ligama je ko da stavis spansku i italijansku ligu u kosarci sa nba-om
Tvoje misljenje,al ga drug preĆera,sho jes jes,fudbal je nesto drugo,i nemoj ga mijesat sa kosarkom... :)


@belfonte..ipak mislim daj c.ronaldina ipak za klasu bolji od nanija,bio i prije zvjezdanih trenutaka,po meni kompletniji igrac u svakom pogledu,posteno govoreci... :)
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1909 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

11sumirp wrote:
do_tokija wrote:premiership je najjaca svjetska liga kao nba u kosarci to stavljanje u top 3 sa ostalim ligama je ko da stavis spansku i italijansku ligu u kosarci sa nba-om
Tvoje misljenje,al ga drug preĆera,sho jes jes,fudbal je nesto drugo,i nemoj ga mijesat sa kosarkom... :)


@belfonte..ipak mislim daj c.ronaldina ipak za klasu bolji od nanija,bio i prije zvjezdanih trenutaka,po meni kompletniji igrac u svakom pogledu,posteno govoreci... :)
ako ja lazem na laze novac od prodaje tv prava, infrastruktura, igranje bez pauze i odmora, najvise timova u zavrsnici lige sampiona najbolje se to vidi iz zadnje dvije sezone looserpool kao cetvrta ekipa premiershipa ponizi reala prvaka spanije i poigra se sa njma ko da su afc wimbledon, pa isto tako polome i intera nedodirljivog u seriji a....
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#1910 Re: English Premier League

Post by profil »

Birmingham je sa ovih 11 utakmica bez poraza izjednacio klupski rekord, koji stoji jos od sezone 1907-08. Mislim da se svi ovdje nadamo da ga i oboriti :wink:
User avatar
kory
Posts: 271
Joined: 28/10/2009 00:09

#1911 Re: English Premier League

Post by kory »

ako ja lazem na laze novac od prodaje tv prava, infrastruktura, igranje bez pauze i odmora, najvise timova u zavrsnici lige sampiona najbolje se to vidi iz zadnje dvije sezone looserpool kao cetvrta ekipa premiershipa ponizi reala prvaka spanije i poigra se sa njma ko da su afc wimbledon, pa isto tako polome i intera nedodirljivog u seriji a....[/quote]

ja ako se dobro sjecam a znam da se sjecam,liverpul je samo par dana poslije nego sto je zasluzeno isprasio reala.tako isto isprasio i man utd. i to u gostima cini mi se 1-4 bilo...jbg ljudi tad bili u formi..i meni je zao sto su sad oni ovako losi al dicicce se oni......
User avatar
belafonte
Posts: 1210
Joined: 29/05/2006 17:54

#1912 Re: English Premier League

Post by belafonte »

Of course we do :dance: :dance:

ManU najbolje zna sta znaci rusiti rekorde, ali sad ce im biti druga uloga namijenjena, ne uloga ekipe 'koja je' vec 'protiv koje je' srusen rekord :skoljka:
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#1913 Re: English Premier League

Post by ja.neron »

Image
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1914 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

sugavi looserpool se branio i na kraju pobjedise villu ccc smradovi ne zasluzuju ligu prvaka!
itd
Posts: 121
Joined: 18/02/2005 21:26
Location: ko zna

#1915 Re: English Premier League

Post by itd »

do_tokija wrote:sugavi looserpool se branio i na kraju pobjedise villu ccc smradovi ne zasluzuju ligu prvaka!
care moj, hajde ti meni objasni koju si ti to utakmicu gledao? Villa je igrala na kontre jer nije mogla drugacije do gola :dance:
sanse su bile na obje strane ali reci tako nesto je malo naivno :-)
hajde malo vrati film unazad i pokusaj ponovo :thumbup:
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1916 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

branili su se ocajnicki pogotovo pred kraj utakmice ali ni to im nece pomoci da se izvuku vec polovinom januara dolaze na emirates po novu porciju!
itd
Posts: 121
Joined: 18/02/2005 21:26
Location: ko zna

#1917 Re: English Premier League

Post by itd »

to si ti gledao zadnjih nekoliko minuta i kornere koje je villa imala :-)

nesto si ti meni previse uvjeren u neke stvari.

ja nemam nista protiv arsenala ali cinjenica je da djeca nikad ne mogu uraditi posao odraslih
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1918 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

itd wrote:to si ti gledao zadnjih nekoliko minuta i kornere koje je villa imala :-)

nesto si ti meni previse uvjeren u neke stvari.

ja nemam nista protiv arsenala ali cinjenica je da djeca nikad ne mogu uraditi posao odraslih
arsenal proljece u ligu sampiona prvi u grupi, arsenal se bori za titulu, arsenal pregazio liverpoola dva puta ove sezone, ovu aston villu lagano odradio a looserpool ispao u grupi :D, bori se za ligu evrope, aston villu pobjedio ziheraski iz nekog kontra napada jer su se ocigledno branili i cuvali 0-0, looserpool vise nije velika cetvorka!
itd
Posts: 121
Joined: 18/02/2005 21:26
Location: ko zna

#1919 Re: English Premier League

Post by itd »

do_tokija wrote:
itd wrote:to si ti gledao zadnjih nekoliko minuta i kornere koje je villa imala :-)

nesto si ti meni previse uvjeren u neke stvari.

ja nemam nista protiv arsenala ali cinjenica je da djeca nikad ne mogu uraditi posao odraslih
arsenal proljece u ligu sampiona prvi u grupi, arsenal se bori za titulu, arsenal pregazio liverpoola dva puta ove sezone, ovu aston villu lagano odradio a looserpool ispao u grupi :D, bori se za ligu evrope, aston villu pobjedio ziheraski iz nekog kontra napada jer su se ocigledno branili i cuvali 0-0, looserpool vise nije velika cetvorka!

arsenal igra ligu sampiona vec duze vrijeme, arsenal se bori za titulu vec neko vrijeme, arsenal je pregazio liverpool i prosle sezone i opet zavrsio iza nas.
Vama je Liverpool trn u oku i ni ime mu ne mozete izgovoriti bez pogrdnih rijeci .
da vidimo kako ces pisati na kraju sezone, iako mislim da ces naci nesto pozitivno u svemu sto wenger radi u arsenalu :zzzz:
User avatar
do_tokija
Posts: 404
Joined: 19/09/2009 12:09
Location: sarajevo

#1920 Re: English Premier League

Post by do_tokija »

looserpool je ekipa kojoj je cetvrto mjesto glavni domet a jadnici toliko ulazu mogu misliti kako ih frustrira to sto le boss trosi ko neki sa sredine tabele a redovno ih dere i uspjesniji je od njih

koji brod nikada ne uplovljava u Liverpool? Premiership
itd
Posts: 121
Joined: 18/02/2005 21:26
Location: ko zna

#1921 Re: English Premier League

Post by itd »

zato vas uplovljava :thumbup:

malo loptu na zemlju care, pa ne navijas za man u :P
User avatar
profil
Posts: 320
Joined: 12/10/2009 01:24

#1922 Re: English Premier League

Post by profil »

do_tokija wrote:
koji brod nikada ne uplovljava u Liverpool? Premiership
:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

Ali bolje jos na engleskom, i jos ovako. Obratiti paznju na ostale, ozbiljne odgovore :D
User avatar
belafonte
Posts: 1210
Joined: 29/05/2006 17:54

#1923 Re: English Premier League

Post by belafonte »

itd wrote:
do_tokija wrote:sugavi looserpool se branio i na kraju pobjedise villu ccc smradovi ne zasluzuju ligu prvaka!
care moj, hajde ti meni objasni koju si ti to utakmicu gledao? Villa je igrala na kontre jer nije mogla drugacije do gola :dance:
sanse su bile na obje strane ali reci tako nesto je malo naivno :-)
hajde malo vrati film unazad i pokusaj ponovo :thumbup:
Kraalju mooj, gledao sam ja komplet tekmu i Villa je igrala na kontre zato sto je to njen stil igre, negdje sam vec govorio, nacin igre im je frustriranje protivnika i poentiranje na kontre, zbog toga imaju najbolju odbranu nakon Chelsea-jeve, a ne zbog cinjenice da je Liverpool dobar pa nisu mogli drugacije igrati, Liverpool je sretno zabio gol, iz cistog odbijanca, nikakve tu akcije nije bilo, mislim da im se vratio onaj poraz od Ville na svom terenu kad su ih dobili 3-1 nakon 2 udarca u okvir gola i jednog penala, jer Villa je imala puno bolje sanse, Liverpool ni polusanse nije imao, igra Liverpoola je losa definitivno u odnosu na one najbolje partije koje su pruzali prosle godine, definitivno propuh je u sredini, Aquilani i Lucas sluze samo da popune kvotu od 11 igraca na terenu i malo nesto u odbrani urade al to je pretanko poredeci proslogodisnji tandem Alonso - Mascherano. Gerrard, Kuyt, Benayoun puno se vracaju u sredinu da organizuju napad jer ova dvojica to nisu u stanju uciniti i zbog toga pati Torres i nema upotrebljivih lopti u zadnjoj fazi napada prema njemu, jednostavno Liverpool je otupio u napadu. Alonso je prevelik gubitak da bi se nastavilo igrat sa ovom formacijom sa jednim napadacem, treba neko Torresu jos u napadu da mu pravi prostor a Gerrarda povuci u sredinu, ovaj rezultat je cisto mazanje ociju ako u ovoj formaciji nastavi igrat Rafa.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#1924 Re: English Premier League

Post by todd_smith »

celzi je propustio sansu vise puta kada su kiksali sa evertonom i slicno bilo bi vise od 2 poena razlike...losa pozicija da nastave 2010

essien, drogba, kalou, mikel....i jos anelka ne igra, ne vidim kako ce se kroz januar provuci na vrhu tabele
User avatar
11sumirp
Posts: 573
Joined: 01/10/2009 09:07
Location: primus je u bunkeru

#1925 Re: English Premier League

Post by 11sumirp »

Najvise mi zao,sto je samo jos zehra falila da smijene rafu,ovako,produzi mu tores zivot u EPL... :(
Post Reply