Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
tajsam

#476 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by tajsam » 23/05/2008 15:50

Sad sa protesta. Sta reci sve je bilo izrezirano od strane policije. Na svakom cosku policajci, cak i obliznji haustori su bili puni "kornjaca". Sam pocetak protesta zezancija ismijavanje muniba, krmka i ostalih. Pali se par baklji, lete na zgradu, kao i kamenje flase, nista ozbiljno. A onda detonacija i stampedo. Raja bjezi a drotovi udaraju koga stignu, cak i one koji su se samo pokusali provuci kroz masu da stignu na Dzumu. Prilazi momak da mu slikamo ledja, kaze dobio pendrek, kad je zavratio majcu imalo se sta vidjeti modrica preko ledja, momak drhti al se ipak smije. Nakon par minuta se vracam pred savez ima se sta vidjeti od tena stakla crvene farbe pa do novinara od kojih je par zakaceno pokazuju modrice. Na kraju kada sam pomislio d a je zavrseno ispod Ekonomskom faxa masa raje posmatraju kako policija privodi navijace sarajeva iz kafica gdje se obicno sakupljaju. Sve djeca od nekih 16 godina. Policija prilazi raji koja pokusava da snimi mob i tjeraju ih da sve obrisu. Helem strpase djecu u 3 marice i odvukose. Sta reci na kraju, dobar je savez kakva nam je policija!

vjesticanametli

#477 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by vjesticanametli » 23/05/2008 15:52

:x :x :x sto da brisu sto da se krije ovo je ionako govno drzava :x

pa valjda ce ljudima doc iz guzice u glavu :x

schtab

#478 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by schtab » 23/05/2008 15:56

tajsam wrote: Na kraju kada sam pomislio d a je zavrseno ispod Ekonomskom faxa masa raje posmatraju kako policija privodi navijace sarajeva iz kafica gdje se obicno sakupljaju. Sve djeca od nekih 16 godina. Policija prilazi raji koja pokusava da snimi mob i tjeraju ih da sve obrisu. Helem strpase djecu u 3 marice i odvukose. Sta reci na kraju, dobar je savez kakva nam je policija!
i ja sam ovo vidio...smijesno, hapse raju koja sjedi u kaficu..traze dokumente ondje ispred vanija..

RAZLOG??

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#479 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by mIRCerka » 23/05/2008 15:57

schtab wrote:
tajsam wrote: Na kraju kada sam pomislio d a je zavrseno ispod Ekonomskom faxa masa raje posmatraju kako policija privodi navijace sarajeva iz kafica gdje se obicno sakupljaju. Sve djeca od nekih 16 godina. Policija prilazi raji koja pokusava da snimi mob i tjeraju ih da sve obrisu. Helem strpase djecu u 3 marice i odvukose. Sta reci na kraju, dobar je savez kakva nam je policija!
i ja sam ovo vidio...smijesno, hapse raju koja sjedi u kaficu..traze dokumente ondje ispred vanija..

RAZLOG??
zar im treba?

SilentWhisper

#480 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by SilentWhisper » 23/05/2008 15:57

ljudi, ko ima kakve snimke nek je nosi na tv, radio, bilo gdje, prvo na komp, na youtube, trpajte, bilo gdje... nek se zna kako nas policija "štiti i čuva".... :x :x :x :x :x

jamaicaman

#481 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by jamaicaman » 23/05/2008 15:58

Nista cudno od nasih drotova. Ako su vec bili po cosama i docekivali rajuda ih pendrece,cilj je jasan da se ljudima unese strah. Suti i Trpi. Zalosni tipovi.
Ovo sve pokazuje koliko smo mi gradzani ove drzave...... :x
Stoka iz saveza je navukla sebi jos veci problem.

Svaka cast svima koji su se odazvali protestima.

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#482 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by -LIBERO- » 23/05/2008 15:59

Policija koja stiti ovakve politicare,ovakav pljackaski korumpirani sistem...
Policija koja stiti ovakav pljackaski savez,ovakvu bagru u njemu.
Policija koja ceka najmanji mig da bi iskazala ovakvu BRUTALNOST,ovakvu zedj za krvlju ljudi na ulicama Sarajeva

Nije moja policija.

Kerovi,"barikada"vam,"barikada"nam....toliko od mene i bilo kavih buducih odnosa prema policiji.
Jer ovakvu brutalnost se moze vidjeti samo i sikljucivo u totalitarnim rezimima,fasistickim,ultra komunistickim....

I notorna je laz da je slomljeno bilo kakvo staklo,izlog ili slicno.
Notorna je laz ova izjava da ima 7 povrijedjenih policajaca.

A o hapsenju,prebijanju,i ovakvoj brutalnosti je suvisno razgovarati.

J.B.Tito

#483 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by J.B.Tito » 23/05/2008 16:01

Jos sredjujem utiske, jesam li za ili protiv ovakvog nacina.
Pistanjem ne ide.
Ovako ce neko stradati.
Kada je poceo belaj, jedan momak ispred mene je izvlacio jednog klinca od 14-15 godina, a ja neku zalutalu nanu.
Mislim da ovaj put policija nije odradila kako treba, i mislim da su bili nafurani jer je to bio protest "huligana" - navijackih skupina sa kojim se malo-malo sukobljavaju.A bilo je medju demonstrantima i starijih ljudi.
Ne znam, ali neka se talasa, pa kako god, "suti i trpi" vise ne ide.
A ja bih, posto vidim da ima i zelja i pozdrava, zazelio crnokosoj, napirlitanoj KUJI koja je sjedila u basti pred katedralom i koja je iz sveg glasa zavikala "Jebo vam Kodro mater" pozelio da doktori iz nje izvade onu kafu u koju smo joj se "usrali".E ona mi je podigla zivac da nije normalno.Zao mi je samo sto je ne uslikah da je postavim ovde.
Evo koja slika, a kasnije ce ici i klip.
Na zalost, u pocetku belaja, kada sam izvlacio nanu, nisam pritisnuo dugme koje je trebalo i bezze sam drzao mobitel misleci da snimam.A snimak bi bio za cnn-a.
Edit: Skinute slike na zahtjev isprepadanih demonstranata.
Last edited by J.B.Tito on 23/05/2008 17:02, edited 2 times in total.

zlatiborka

#484 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by zlatiborka » 23/05/2008 16:04

Negdje oko 13 sati trebala sam se naci sa kcerkom na slatkom cosetu. Stize ona i kaze mi da je u tramvaju kojim je dosla do Principovog mosta, kornjace-policajci uletili kod Poste i poceli ganjati omladinu. Jurili kroz tramvaj i mahali pendrecima. Narod u tramvaju se prepao, momci iskocili na drveniji i poceli bjezati, a policija za njima....

Chairman

#485 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by Chairman » 23/05/2008 16:05

tajsam wrote:Sad sa protesta. Sta reci sve je bilo izrezirano od strane policije. Na svakom cosku policajci, cak i obliznji haustori su bili puni "kornjaca". Sam pocetak protesta zezancija ismijavanje muniba, krmka i ostalih. Pali se par baklji, lete na zgradu, kao i kamenje flase, nista ozbiljno. A onda detonacija i stampedo. Raja bjezi a drotovi udaraju koga stignu, cak i one koji su se samo pokusali provuci kroz masu da stignu na Dzumu. Prilazi momak da mu slikamo ledja, kaze dobio pendrek, kad je zavratio majcu imalo se sta vidjeti modrica preko ledja, momak drhti al se ipak smije. Nakon par minuta se vracam pred savez ima se sta vidjeti od tena stakla crvene farbe pa do novinara od kojih je par zakaceno pokazuju modrice. Na kraju kada sam pomislio d a je zavrseno ispod Ekonomskom faxa masa raje posmatraju kako policija privodi navijace sarajeva iz kafica gdje se obicno sakupljaju. Sve djeca od nekih 16 godina. Policija prilazi raji koja pokusava da snimi mob i tjeraju ih da sve obrisu. Helem strpase djecu u 3 marice i odvukose. Sta reci na kraju, dobar je savez kakva nam je policija!
Svasta...
Ovo je sve otislo u helać.
Ali jedna stvar stoji, a to je da ko je mislio ici protestvovati,morao je biti spreman na ovako nesto.Ja nisam bio na protestima jer nisam vidio smisao svega sa onako malo ljudi.Kriminalce je moguce skinuti samo uz 10000 ljudi na ulicama.
Oko 1 sam sjedio u Jezu i dvojica policajaca su upala,i bukvalno izvukla momka ....u jednom trenutku momak se okrenuo prema policajcu a ovaj mu je pred svima zaljepio samar i gurnuo ga napolje.Ispred je sa glavom prema zidu bilo postrojeno oko 50 ljudi.Oko njih je bilo 5 policajaca.
Mislim da se djeca od 15-18 godina i nisu trebala pojavljivati na demonstracijama jer ovo nije njihova borba.Ovo je borba srednje generacije!

vjesticanametli

#486 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by vjesticanametli » 23/05/2008 16:06

izrezirano kao i ono pred kantonom :x nista od ovoga :x kazu nema organizatora...........ponavlja se ista prica :roll:

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#487 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by mIRCerka » 23/05/2008 16:07

mIRCerka wrote:Kao sto rekoh...

KotromanichII wrote:da nebi niko promasio
Ovim pozivamo sve ljubitelje fudbala u nasoj zemlji da kazu jednom za sva vremena "NE!" kriminogenom miljeu koji vlada u Nogometnom Savezu Bosne i Hercegovine i da svojim ucescem na demostracijama ispred zgrade NS-a u subotu, 23.5. u 12 sati dadnu podrsku istinskim fudbalskim velicinama Mehi Kodri i Elviru Bolicu, ljudima koji su se usprotivili lopovima i amaterima iz vrha BeHa nogometa.

Organizator

"Omladinski pokret za bolju Bosnu i Hercegovinu
"
a kao sto je sinoc objavljeno
Pokret "Dosta": Nismo organizovali današnji protest, ali dolazimo na njega

Pokret "Dosta" podržava i pridružuje se zajedničkoj akciji navijačkih skupina (BHFanaticosi, Manijaci, Horde Zla, Robijaši, Red Army) i Omladinskog pokreta za bolju BiH "kojom se želi konačno stati ukraj lopovluku, kriminalu, korupciji i bezobrazluku čelništva Nogometnog saveza BiH", a ujedno obavještava da nije organizator protesta koji će biti održani danas ispred Nogometnog saveza BiH.

Saopćenjem za javnost Pokret "Dosta" obratio se, pored navijačkih skupina, svim navijačima i građanima da objasni kako nije, ni na koji način, prisvojio današnje proteste i da ono što je bilo objavljeno na vijestima ne odražava stav ove organizacije, nego je pogrešno prenošenje njenog saopćenja.

Dolazimo na protest i podržavamo ovu akciju - poruka je Pokreta "Dosta".

Objavljeno 23.05.2008. u 10:36

(FENA)

vjesticanametli

#488 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by vjesticanametli » 23/05/2008 16:08

pa covjece tuku djecu po kafana, restoranima, ulici i tramvajima :x :x :x :x :x imal iko normalan DOKLEEEEEEEEEEEEEEEEEE

zasto niste snimali odvodenje :x

Black swan

#489 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by Black swan » 23/05/2008 16:08

zna li iko kako su alžirci skinuli svoje okupatore s grbače...

Saraybosna

#490 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by Saraybosna » 23/05/2008 16:09

vjesticanametli wrote:pa covjece tuku djecu po kafana, restoranima, ulici i tramvajima :x :x :x :x :x imal iko normalan DOKLEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Odakle ti tolika energija majke ti

nemoj se šta uvrijedit

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#491 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by -LIBERO- » 23/05/2008 16:09

Chairman wrote:
tajsam wrote:Sad sa protesta. Sta reci sve je bilo izrezirano od strane policije. Na svakom cosku policajci, cak i obliznji haustori su bili puni "kornjaca". Sam pocetak protesta zezancija ismijavanje muniba, krmka i ostalih. Pali se par baklji, lete na zgradu, kao i kamenje flase, nista ozbiljno. A onda detonacija i stampedo. Raja bjezi a drotovi udaraju koga stignu, cak i one koji su se samo pokusali provuci kroz masu da stignu na Dzumu. Prilazi momak da mu slikamo ledja, kaze dobio pendrek, kad je zavratio majcu imalo se sta vidjeti modrica preko ledja, momak drhti al se ipak smije. Nakon par minuta se vracam pred savez ima se sta vidjeti od tena stakla crvene farbe pa do novinara od kojih je par zakaceno pokazuju modrice. Na kraju kada sam pomislio d a je zavrseno ispod Ekonomskom faxa masa raje posmatraju kako policija privodi navijace sarajeva iz kafica gdje se obicno sakupljaju. Sve djeca od nekih 16 godina. Policija prilazi raji koja pokusava da snimi mob i tjeraju ih da sve obrisu. Helem strpase djecu u 3 marice i odvukose. Sta reci na kraju, dobar je savez kakva nam je policija!
Svasta...
Ovo je sve otislo u helać.
Ali jedna stvar stoji, a to je da ko je mislio ici protestvovati,morao je biti spreman na ovako nesto.Ja nisam bio na protestima jer nisam vidio smisao svega sa onako malo ljudi.Kriminalce je moguce skinuti samo uz 10000 ljudi na ulicama.
Oko 1 sam sjedio u Jezu i dvojica policajaca su upala,i bukvalno izvukla momka ....u jednom trenutku momak se okrenuo prema policajcu a ovaj mu je pred svima zaljepio samar i gurnuo ga napolje.Ispred je sa glavom prema zidu bilo postrojeno oko 50 ljudi.Oko njih je bilo 5 policajaca.
Mislim da se djeca od 15-18 godina i nisu trebala pojavljivati na demonstracijama jer ovo nije njihova borba.Ovo je borba srednje generacije!
Al' sit i sjedio u jezu i pio kaficu, a nije njihova borba?????

Interesantno razmisljanje ,klasicni primjer naseg mentalnog skopa...
ja bih dosao da VAS je bilo 10.000,sta ce tu djeca...to nije njihova borba.

Bravo majstore,upravo si demonstrirao bosanski mentalitet.

luciferino

#492 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by luciferino » 23/05/2008 16:10

Izgleda du su odlučili rješavati problem maloljetničke delikvencije, ali u krivo vrijeme, na krivom mjestu, iz krivih razloga uz udarce po pogrešnim leđima. BRAVO DROTOVI! Još vas samo čekam da zaganjate raju po forumima! Demokratija - aha!

jazzer

#493 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by jazzer » 23/05/2008 16:10

zlatiborka wrote:Negdje oko 13 sati trebala sam se naci sa kcerkom na slatkom cosetu. Stize ona i kaze mi da je u tramvaju kojim je dosla do Principovog mosta, kornjace-policajci uletili kod Poste i poceli ganjati omladinu. Jurili kroz tramvaj i mahali pendrecima. Narod u tramvaju se prepao, momci iskocili na drveniji i poceli bjezati, a policija za njima....
Pa nenadjebivi su!!!! Za to bi neko trebao odgovarati. Ovo pendrecenje raje je potpuno smisljeno
i nije im trebao nikakav ispad protestanata. I ovo treba koristiti kao argument u komunikaciji sa njima.
Bagra jedna, i 300 KM plate im je puno kada vidimo kakvi su im rezultati rada. Pocrkali :x :x :x !!!!
Last edited by jazzer on 23/05/2008 16:13, edited 1 time in total.

saban murat

#494 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by saban murat » 23/05/2008 16:13

a nek se građani sad ponovo zahvale policiji...

vjesticanametli

#495 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by vjesticanametli » 23/05/2008 16:14

Saraybosna wrote:
vjesticanametli wrote:pa covjece tuku djecu po kafana, restoranima, ulici i tramvajima :x :x :x :x :x imal iko normalan DOKLEEEEEEEEEEEEEEEEEE

nemoj se šta uvrijedit

ne seri :oops: bez uvrede ;-)

jel to OK sto su uradili :? i sad ce biti vec znana prica :zzzz:

Saraybosna

#496 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by Saraybosna » 23/05/2008 16:15

vjesticanametli wrote:
Saraybosna wrote:

nemoj se šta uvrijedit

ne seri :oops: bez uvrede ;-)

jel to OK sto su uradili :? i sad ce biti vec znana prica :zzzz:
Čuj ne seri, svašta. Divim ti se na ovolikoj forumskoj energiji

cudnovati kljunas

#497 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by cudnovati kljunas » 23/05/2008 16:16

cista zasjeda, sve je bilo izrezirano od strane glavesina, od evakuacije saveza pa do marisanja raje. kao sto neko vec napisa, specijalci su bili rasporedjeni na sve strane, po okolnim ulicama i haustorima, cekali su i najmanji povod da reaguju, a birali nisu koga ce udarit.
svima nam je jasno sta je cilj, a to je da se u korjenu sasjeku bilo kakve akcije i protesti od strane navijaca, jednostavno malo mahanja pendrecima i misle da je s tim sve rijeseno i zavrseno. e pa grdno su se prevarili, ovo je samo pocetak, naredna stanica je kosevo i 1.juni.
SAVEZ NAPOLJE, NACIJO BUDI SE !

everybody hurts

#498 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by everybody hurts » 23/05/2008 16:19

Hehe, cekamo sad vrlog forumasa "zandara" da progovori koju :evil:

tech10

#499 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by tech10 » 23/05/2008 16:20

Kad vidim ove slike odmah dobijem zelju da popijem jednu bozu na Slatkom chosetu. :D

cico x

#500 Re: Protesti ispred saveza 23.5 u 12 sati

Post by cico x » 23/05/2008 16:21

nikad naroda od nas,pu !

Locked