Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
komuna
Posts: 10
Joined: 17/05/2008 00:45

#401 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by komuna »

Geado sam vecers na BHT dnevniku suocavanje. Gosti su bili BOLA, neki fudbalski anonimus mislim da se zove Ibrisimbegovic, neki novinar i iz Banjaluke se javio isto tako neki anonimus kome je ova sitacija dobra. JEr Srpskom entitetu odgovara nacionalni kljuc i opravdava njihovog clan Bogdana Ceku. Uglavnom VANREDNA SJEDNICA SKUPSTINE NS/FSBIH je zakazana za 04.06.2008. mislim da je u Mostaru pretpostavljam u Istocni Mostar.
Sto to ne zakazu u Sarajevu,Tuzli, Zenici, Bihacu... Tamo gdje su BH Fanatikosi vecina...???
Stici ce ih nasa ruka i u Srbiji....
Dado dijasporitus
Posts: 3176
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#402 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Dado dijasporitus »

karanana wrote:hoce na FTV
zna li neko hoce li biti prenos iz zenice?

Hoce li biti na sopcast-u (tekma sa Koseva). Zna li neko to prikopcati
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#403 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by helo »

Svima je dopizdilo šta se radi u N/BIH evo upravo citam i komentare Hercegovaca....

http://www.bljesak.info/content/view/10717/155/
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#404 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by LongDong »

karanana wrote:hoce na FTV
zna li neko hoce li biti prenos iz zenice?
BHT je najavio prenos, e sad hoce li doci do realizacije...
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#405 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Edin H. »

Premda si u biti u pravu max power, znas dobro da nije tako u praksi.
Cinjenica je da ta pjesma ni na koji nacin ne vrijedja niti jedan od tri konstitutivna naroda u normalnoj drzavi bi trebalo biti dovoljno za pjesmu da bude prihvacena od svih, s obzirom da se radi o lijepoj pjesmi
Medjutim u nasoj cudnoj drzavi dobro znamo da je pjesma prihvacena od Bosnjaka i manjeg broja Srba i Hrvata.
S obzirom da se valjda borimo za bolju reprezentaciju Bosne i Hercegovine (kakva god da nam je Drzava) mnogi bi pjevanje te pjesme umjesto zvanicne himne smatrali provokacijom ili mozda jedva docekali - eto ih prave bosnjacki tim.

E za one koji zele u buducnosti formiranje bosnjackog tima (a ima ih) neka pjevaju, ali ja hocu i ubuduce da navijam za reprezentaciju Bosne i Hercegovine kakva god da je ta Bosna i Hercegovina.
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#406 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Edin H. »

LongDong wrote:
karanana wrote:hoce na FTV
zna li neko hoce li biti prenos iz zenice?
BHT je najavio prenos, e sad hoce li doci do realizacije...
Gore cemo fasovati nego FK Sarajevo u pretkolu Lige Sampiona :dance:
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#407 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by helo »

Dado dijasporitus wrote:
karanana wrote:hoce na FTV
zna li neko hoce li biti prenos iz zenice?

Hoce li biti na sopcast-u (tekma sa Koseva). Zna li neko to prikopcati

Ebeš TV i prenos, dodzi i osjeti atmosveru sigurno punog Koševa, neke se stvari nemogu kupiti novcem, za sve ostalo ti je potrebna zastava, dres, šal, i Image
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#408 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Op3r4t0r »

kazes neke se stvari ne mogu kupiti novcem a onda nabrajas, nabrajas i na kraju nabrojis novac i to cak slikovito :D
User avatar
karanana
Posts: 47226
Joined: 26/02/2004 00:00

#409 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by karanana »

helo wrote:
Dado dijasporitus wrote:
karanana wrote:hoce na FTV
zna li neko hoce li biti prenos iz zenice?

Hoce li biti na sopcast-u (tekma sa Koseva). Zna li neko to prikopcati

Ebeš TV i prenos, dodzi i osjeti atmosveru sigurno punog Koševa, neke se stvari nemogu kupiti novcem, za sve ostalo ti je potrebna zastava, dres, šal, i Image

....i avio karta za dadu iz velike jabuke. tisucica eura, sitnica za platiti kad se prisustvuje historiji.
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#410 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Edin H. »

Ebeš TV i prenos, dodzi i osjeti atmosveru sigurno punog Koševa, neke se stvari nemogu kupiti novcem, za sve ostalo ti je potrebna zastava, dres, šal, i Image[/quote]


....i avio karta za dadu iz velike jabuke. tisucica eura, sitnica za platiti kad se prisustvuje historiji.[/quote]



Ti si karanana bas neki sitnicar :oops:
Milja gore, milja dole ... :run:
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#411 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by helo »

Op3r4t0r wrote:kazes neke se stvari ne mogu kupiti novcem a onda nabrajas, nabrajas i na kraju nabrojis novac i to cak slikovito :D
To je nikakav novac, i na kraju ce zavrsiti kao stimpendija dvojci djecaka... Ono što je naj bitnije je da svojim prisustvom pokazuješ nezadovoljstvo koje cjelo vrjeme trpiš, a jedan marun je nikakav novac za tako veliku star... Ako ga nemaš rado cu ti ga pokloniti :-D
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#412 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by campa_xxx »

Ljudi za koga cete navijati za Kodru ili Bolica? :D :lol: :lol:
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#413 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by zgembo_sa »

Ja sam za Kodru, mozda kakav penal izvuce kako to samo on zna :D
dlfo
Posts: 220
Joined: 28/10/2007 21:27

#414 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by dlfo »

Ja cu za Komsica :D :D :D
Cvindlo
Posts: 18
Joined: 31/08/2006 11:46

#415 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Cvindlo »

.....Kazu da je brat Ilijin delegiran da sudi na Kosevu 1.Juna ......te da ga naka nostalgija vuce..
Fcuker
Posts: 12
Joined: 27/09/2004 16:19

#416 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Fcuker »

Raja jeste li primjetili da se nigdje ni na mapi ime Hasana Salihamidzica ne spominje ???? Bas me zanima zasto se sad nije odlucio da dodje..Koliko znam na njemu su pravo trenirali strogocu ovi Nandertalci iz Saveza..

P.S .

Braco ako si na Maledivima ili putu oko svijeta necemo ti halaliti ako ne dodjes .... :lol: :-)

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:


HAJMO IH RUSIT !!!!!!!!!!!!
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#417 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by helo »

I ja sam primjetio da Hasana nema, nije valjda da ga nisu zvali, ili jednostavno Hasan se odreko odakle je potekao? :-?
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#418 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by helo »

V.D. selektor Pirić za TV „Hayat“: „Podnosim ostavku nakon Azerbejdžana“

Večeras (srijeda) u okviru „Vijesti u 7“ uživo sa Ilidže, novinar TV Hayat Muhamed Bikić je razgovarao sa Denijalom Pirićem, v.d. selektorom nogometne reprezentacije BiH, a tema razgovora je bilo okupljanje reprezentativaca pred nedjeljni prijateljski susret u Zenici protiv Azerbejdžana.

V.d. selektor Pirić je priznao da mu je neugodno u ovom trenutku biti na čelu reprezentacije. Razlog svima nama poznat, sramna odluka Izvršnog odbora NSBiH i smjena dosadašnjeg selektora Mehe Kodre. Na upit našeg novinara, šta poslije Azerbejdžana, Pirić je rekao da će podnijeti ostavku.

Inače, v.d. selektoru na okupljanje se javilo 15 igrača, i to Jusuf Dajić, Boris Pandža, Safet Nadarević, Edin Cocalić, Dialiba Bubacar, Senad Lulić, Ante Serdarušić, Ivan Krstanović, Želimir Terkeš, Bojan Regoja, Admir Aganović, Kenan Čejvanović, Mladen Žižović, Staniša Nikolić, Dario Damjanović. Nakon prozivke, zbog povreda otpali su Nadarević i Cocalić, a zbog privatnih obaveza Damjanović.

Prijateljski susret BiH - Azerbejdžan igra se u nedjelju u 20 sati i 15 minuta u Zenici, a isti dan u Sarajevu u 17 sati na programu je humanitarni meč „Kodro, Bolić i prijatelji“ u akciji „Spasimo bh. nogomet“.

http://www.hayat.ba/content/view/8039/192/
User avatar
karanana
Posts: 47226
Joined: 26/02/2004 00:00

#419 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by karanana »

Ko su ovi igraci sto su se odazvali? Jesu li iz premijer lige? kako mogu odigrati dvije tekme za dva dana? zar nije zadnje kolo u subotu pa onda u nedjelju u zenicu?
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#420 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Stari »

mIRCerka wrote:TEXT
Zemljo Kulinova, kroz stoljeća mnoga
nakaradnu stvori smo te bez straha od Boga
Kantona je deset, entiteta dva
tri su člana predsjedništva, bezbroj funkcija
I visoki predstavnik je najviši od svih
dobro nam ga čini svima, pa zasluži stih
Bosno mila mati, Hercegovino
oprosti nam mila zemljo što postojimo,
Ti ćeš zemljo vječna biti a mi gnojivo.
:) U jebote sto je ovo dobro ...po meni je ovo bolje od one Dervishalidoviceve ...bez trunke zezanja...
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#421 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by KotromanichII »

Ukinite Nogometni savez BiH

Pašić sa čelnicima stranke Pećancem i Marićem na pres-konferenciji
29.05.2008. 10:00
Socijaldemokratska unija BiH je na jučer održanoj pres-konferenciji pozvala nadležno ministarstvo da ukine ovlasti za javno predstavljanje države Bosne i Hercegovine sadašnjem Nogometnom savezu zato što ne ispunjava uslove propisane Zakonom o udruženjima i fondacijama i Zakonom o sportu BiH.

Također, od nadležnog ministarstva traže da izda rješenje novom udruženju građana koje će zastupati javni interes sporta u BiH u oblasti nogometa ako se postojeća "nogometna vlada" ne povuče.

SDU BiH je najavio da će za nedjeljnu utakmicu "Kodro, Bolić i prijatelji" na Koševu kupiti 500 ulaznica i podijeliti ih građanima Sarajeva.

Pres-konferenciji je prisustvovao i Predrag Pašić, nekadašnji as Sarajeva, koji je digao glas protiv aktuelnog vodstva NSBiH.
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#422 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by helo »

karanana wrote:Ko su ovi igraci sto su se odazvali? Jesu li iz premijer lige? kako mogu odigrati dvije tekme za dva dana? zar nije zadnje kolo u subotu pa onda u nedjelju u zenicu?
Jesu gotov svi iz premijer lige, pa vjerovatno mogu odigrati kada znaju da ce se onda poslje lako moci prodati u Rusiju za neku sicu, ja koliko znam da su dva igraca iz NK Zrinski (Mostar), jedan je iz FK Sloboda (tuzla) jedan iz druge austriske lige, neznam tacno kako se klub zove.

Što se tice golmana, još ni jedan im se nije odazvao, nezna se ko ce im braniti još.
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#423 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Krigla_Sa »

Stvarno je mish ko god im se odazove.
Imena onih koji budu igrali protiv azerbejdzana treba dobro zapamtiti,ti ljudi ne zele dobro bh fudbalu.
K'o sto Sehic kaze "Hodati gradom uzdignute glave nema svoju cijenu"
Ja nebi nikad zaigrao u ovom trenutku
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#424 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by elSaik »

Shvatite da oni uvijek mogu naći nekih 11 igrača koji bi i svojoj porodici okrenuli leđa, a ne naciji. Pogotovo u BiH koja je takva kakva jeste. Bitno je da se oni igrači koji nešto vrijedi ne odazovu i da mi napunimo Koševo. Nadam se da možemo makar navući 25.000. Nadam se.


SVI NA KOŠEVO!
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#425 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by helo »

Poziv Brankoviću da spasi bh. nogomet
Federalni poslanik pozvao premijera FBiH da kupi najmanje 10.000 ulaznica za meč "Bolić, Kodro i prijatelji"...
29.05.2008. 10:44


Poslanik u Zastupničkom domu Parlamenta Federacije BiH Jasmin Duvnjak uputio je otvoreni poziv premijeru Federacije BiH Nedžadu Brankoviću da, u ime Federalne vlade, kupovinom najmanje 10.000 ulaznica za revijalno-humanitarni fudbalski meč "Bolić, Kodro i prijatelji", koji će biti odigran 1. juna na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" u Sarajevu, podrži akciju "Spasimo bh. nogomet"

"Kupljene ulaznice bi trebalo podijeliti studentima, omladini, domovima za nezbrinutu djecu, kao i svim navijačkim skupinama nogometne reprezentacije BiH. Ukoliko iz bilo kojih razloga niste u mogućnosti otkupiti i podijeliti ulaznice za ovaj meč, očekujem da se ovoj akciji pridružite tako što ćete direktno uplatiti najmanje po 5.000 KM na račune teško oboljelog mladog Harisa Sejdića i povrijeđenog Ilije Spasovskog. Vjerujem da ćete, zajedno s ministrima Federalne vlade, biti prisutni u nedjelju na Koševu i dati jasnu i konkretnu podršku inicijativi koja ima za cilj ozdravljenje bh. nogometa", navodi se u pozivu Duvnjaka Brankoviću.


http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/moza ... bh-nogomet
Post Reply