Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

laku noć

#376 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by laku noć » 28/05/2008 17:28

DaysleepeR wrote:
zgembo_sa wrote:Znaci hoces da kazes da dva naroda mogu da uzimaju simbole i identifikuju se sa svim sto predstavljaju susjedne drzave, a ovaj jedan preostali zato ne smije da se identifikuje sa svojom domovinom jer ce se zamjeriti ovima koji to nece?

ali naša domovina ima svoju zastavu i svoju himnu a to nisu (NAŽALOST!) ni ljiljani ni Jedna si jedina već ikar i intermeco

ali to je realnost!
.."odron na putu" :lol: :lol: :lol:

kijameta

#377 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by kijameta » 28/05/2008 17:36

DaysleepeR wrote:
zgembo_sa wrote:Znaci hoces da kazes da dva naroda mogu da uzimaju simbole i identifikuju se sa svim sto predstavljaju susjedne drzave, a ovaj jedan preostali zato ne smije da se identifikuje sa svojom domovinom jer ce se zamjeriti ovima koji to nece?

ali naša domovina ima svoju zastavu i svoju himnu a to nisu (NAŽALOST!) ni ljiljani ni Jedna si jedina već ikar i intermeco

ali to je realnost!
Kada 40 hiljada ljudi naglas otpjeva jednu himnu to je realnost,takodze. Realnost da ima 40 hiljada ljudi ,uglavnom mladzih muskaraca,koji ne prihvacaju ni 'ikare' ni himne bez texta.To je jedna snazna poruka BiH patriotizma,nad kojom ce se svaki neprijatelj ove zemlje zamisliti.
Naravno ako napunimo Kosevo a vjerujem da hocemo.

Dado dijasporitus

#378 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Dado dijasporitus » 28/05/2008 17:59

helo wrote:Ljudi koi vam je qurac, ako ta himna nije u upotrebi ima himna (melodija koja je mjenja) onda i netreba da bude. Bivša himna "zemljo tisuć ljeta" je odlicna himna i pjesma o zemlji, koa ista nikoga ne vrjedza. Istina je da pojedincima smeta Bosna i Hercegovina, ali na kraju pjevacemo o Bosni i Hercegovini na drugi nacin, jer tu živimo. Nemojte samo dozvoliti da radi necega nebitnog kvarimo utakmicu i atmosveru koja ce se desiti 01.06

Ma najbolje da svi odpjevaju "Ringe ringe raja" i mirna Bosna. :D Mnogi brzo zaborave da je ovaj dogadjaj humanitarni i za dobrobit fudbala pa pjevanje himne postane kvaka.

Alhemicarkaa

#379 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Alhemicarkaa » 28/05/2008 18:01

kijameta wrote: Kada 40 hiljada ljudi naglas otpjeva jednu himnu to je realnost,takodze. Realnost da ima 40 hiljada ljudi ,uglavnom mladzih muskaraca,koji ne prihvacaju ni 'ikare' ni himne bez texta.To je jedna snazna poruka BiH patriotizma,nad kojom ce se svaki neprijatelj ove zemlje zamisliti.
To ima svoju tezinu i snagu, ali ce se tim postupkom staviti na raspolaganje neprijatelju da je koristi. Cik pogodi protiv koga ce je upotrijebiti.

40 000 ljudi koji bojkotuju utakmicu zvanicnog NS i odlaze na drugu je takodjer jako snazna poruka pa da samo sute.

vedderedi

#380 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by vedderedi » 28/05/2008 18:58

Evo i plakata.

Image

Link za download u originalnoj velicini.
http://rapidshare.com/files/118340454/P ... a.jpg.html

Benighted

#381 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Benighted » 28/05/2008 19:25

Kao prvo podrzavam ovo sve u vezi protesta oko saveza i vidimo se na Kosevu , ali moram nesto reci

Koji je cilj protesta ?
Smjene clanova saveza!

Koji cilj treba da bude?
Promjena statuta i ostalih pravila u savezu (pored smjene ovih) !

Obrazlozenje : ako se uspije smjeniti ovo clanstvo po ovim pravilima koji postoje u Savezu opet ce doci novi Dominkovici , Usanovici ,korumpirane sudije i ostali kloci... treba traziti promjene pravila formiranja organa saveza,pravila kontrole novca,kontrole sudija itd... smjena (ako se kojim cudom desi) ce samo dovesti do one stare sjasi Kurta uzjasi Murta... pa cemo opet spasavat BH fudbal od nekih novih levata...Treba uvesti Ustav i pravila organizacije i funkcionisanja po uzoru na Ustave i pravila u ozbiljnim savezima Europe,pa ce onda tek stvari krenuti nabolje... Znaci popravljanje Institucije , a popravljanje ljudi ce doci samo po sebi...

To je moje skromno misljenje ...

zlatiborka

#382 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by zlatiborka » 28/05/2008 20:31

Benighted wrote:Kao prvo podrzavam ovo sve u vezi protesta oko saveza i vidimo se na Kosevu , ali moram nesto reci

Koji je cilj protesta ?
Smjene clanova saveza!

Koji cilj treba da bude?
Promjena statuta i ostalih pravila u savezu (pored smjene ovih) !

Obrazlozenje : ako se uspije smjeniti ovo clanstvo po ovim pravilima koji postoje u Savezu opet ce doci novi Dominkovici , Usanovici ,korumpirane sudije i ostali kloci... treba traziti promjene pravila formiranja organa saveza,pravila kontrole novca,kontrole sudija itd... smjena (ako se kojim cudom desi) ce samo dovesti do one stare sjasi Kurta uzjasi Murta... pa cemo opet spasavat BH fudbal od nekih novih levata...Treba uvesti Ustav i pravila organizacije i funkcionisanja po uzoru na Ustave i pravila u ozbiljnim savezima Europe,pa ce onda tek stvari krenuti nabolje... Znaci popravljanje Institucije , a popravljanje ljudi ce doci samo po sebi...

To je moje skromno misljenje ...
Potpisujem, tu je sva mudrost ako se odradi.....kako treba.....

Elvo

#383 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Elvo » 28/05/2008 20:51

Ma ako se legende postave u Savezu,budi siguran da oni nece imati toliko morala i motiva da kradu,jer su to ljudi koji su vec davno sebi osigurali eksistenciju...Susic,Hadzija,Bazdarevic,Baljevic itd....,i ako vec krali i oni(sto ne vjerujem),ondah neka to i rade,ako nas fudbal bude napredovao neka i kradu,ali neka vode racuna da smo neko i nesta u evropi.kradu i puno vece nacije u evropi od nas (italija),ali opet vode racuna da su im klubovi jaki i uvijek ce to i biti.pa stima se i krade se u hrvatskoj i u srbiji,ali opet ti savezi vode racuna da su im klubovi sa tradicijom ovijek jaki! pa i na to bi pristao!!!
Ali prvo da napravimo prvi korak i ovu bagru da skinemo...boze moj dragi,da se ovo desava u hrvatskoj ili srbiji,davno bi vec nekoga od njih mrak pojeo,ali mi izgleda sve trpimo...pa dokle vise???? :bih: :bih: :bih:

palermo

#384 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by palermo » 28/05/2008 20:53

Alhemicarkaa wrote:
kijameta wrote: Kada 40 hiljada ljudi naglas otpjeva jednu himnu to je realnost,takodze. Realnost da ima 40 hiljada ljudi ,uglavnom mladzih muskaraca,koji ne prihvacaju ni 'ikare' ni himne bez texta.To je jedna snazna poruka BiH patriotizma,nad kojom ce se svaki neprijatelj ove zemlje zamisliti.
To ima svoju tezinu i snagu, ali ce se tim postupkom staviti na raspolaganje neprijatelju da je koristi. Cik pogodi protiv koga ce je upotrijebiti.

40 000 ljudi koji bojkotuju utakmicu zvanicnog NS i odlaze na drugu je takodjer jako snazna poruka pa da samo sute.
pa znaš,protiv sam toga da se zvanično na stadionu kao himna pjeva Jedna si jedina i u tom kontekstu si u pravu (i svi ostali koji tako misle) da je to samo hrana za neprijatelja.Al niko ne može, niti treba zabraniti da spontano hor od 40 000 ljudi ( ako bogda bit će nas toliko) zapjeva Jedna si jedina, jebi ga, ne treba se stidjeti ljubavi prema Bosni i hercegovini, i kao što reče Kijameta, to jeste i može biti snažna poruka. Možda je to što ti kažeš mudrije, al nekad i suviše mudrosti naškodi (mislim da smo čak i to mogli naučiti)

direktor77

#385 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by direktor77 » 28/05/2008 21:12

vedderedi wrote:Evo i plakata.

Image

Link za download u originalnoj velicini.
http://rapidshare.com/files/118340454/P ... a.jpg.html
Iz Tuzle dolazi mnogo svijeta i ja sam medju njima,,,,sada je dosta i trebamo pokazazi da smo ujednjinjeni, sad il nikad, ovo ako im prodje gotove je :bih: :bih:

Edin H.

#386 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Edin H. » 28/05/2008 21:40

Izgleda da niko nije otvorio temu BiH - Azerbejdzan :shock:

Interesuju me mjesto gdje se mogu kupiti i cijene karata za utakmicu.

Mislim, mogu se rasprodati pa da se obezbjedim :oops:

Mobile_Disco

#387 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Mobile_Disco » 28/05/2008 21:42

Edin H. wrote:Izgleda da niko nije otvorio temu BiH - Azerbejdzan :shock:

Imaju plakate po gradu, al imaju i druge preko njih.. par postova iznad :D

Zapad - 10

Istok - 7

Sjever - 5

Jug - 5

laku noć

#388 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by laku noć » 28/05/2008 21:59

Hoće li se smjeti otići na tu utakmicu? :bih:

amrica

#389 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by amrica » 28/05/2008 22:20

FIFA suspendovala Iračane

Međunarodna fudbalska federacija FIFA je saopštila da je suspendovala iračku reprezentaciju iz svih međunarodnih takmičenja.
BBC - ponedeljak, 26. maj 2008.
U saopštenju FIFE navodi se da je odluka donesena zbog uticaja koji politika ima na rad sportskih organizacija u toj zemlji. Odluka je donesena posle saopštenja iračke vlade da će raspustiti nacionalni fudbalski savez i olimpijski komitet zbog optužbi o navodnoj korpuciji u tim telima . FIFA je saopštila da će revidirati suspenziju reprezentacije samo ukolio iračka... »
Kliknite ovde da biste pročitali vest u celini na sajtu bbc.co.uk »

ProbuseniDolar

#390 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by ProbuseniDolar » 28/05/2008 22:28

http://www.index.hr/sport/clanak/veliki ... 88703.aspx

Evo zbog cega u normalnom savezu padaju otkazi i ostavke ...

lahor

#391 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by lahor » 28/05/2008 22:44

Nemoj se plasiti,imaces sigurno cjelu tribinu na raspolaganju.Ako ti se posreci mozda cak i zaigras jer Piric koliko vidim nemere iskupiti ekipe.

campa_xxx

#392 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by campa_xxx » 28/05/2008 22:45

lahor wrote:

Nemoj se plasiti,imaces sigurno cjelu tribinu na raspolaganju.Ako ti se posreci mozda cak i zaigras jer Piric koliko vidim nemere iskupiti ekipe.

Sto ce ti to "mozda" sigurno bi bio u prvih 11 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

emmiirr

#393 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by emmiirr » 28/05/2008 22:47

Raja , ovo je optuznica protiv Muniba Usanovica, ima ukupno 94 stranice.
Mislim da se ovaj link ili link za download treba postaviti na sve posjecenije internet portale i forume ,da ljudi vide o kakvoj se bandi radi.

http://www.sudbih.gov.ba/files/docs/opt ... govana.pdf

laku noć

#394 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by laku noć » 28/05/2008 22:49

Da mi je neko prje par godina rekao da u Zenici neću smijet navijati za BiH .... :lol: :lol: :lol:

DaysleepeR

#395 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by DaysleepeR » 28/05/2008 22:55

elSaik wrote:
DaysleepeR wrote:
elSaik wrote:
Samo se odlučite, jeste li za ili protiv ovakvog stanja u državi. Zbunjujete opasno... Kome smeta "jedna si jedina" smeta mu i Bosna, a samim time i oni ljudi koji će se nalaziti na Koševu 1.6., pa se zapitajte kome se ulizujete i zbog čega... ;-)
ti nikako da skontaš da kakav god sutra taj savez bude u njemu mora biti 33% ljudi iz RS-a i 33% ljudi iz HZ HB

pa ti pravi savez sa ljudima kojima to ne smeta

sumnjam da si David Copperfield

želje su jedno a drugo realnost

HZ HB ne postoji. Pitaj Sergeja Barbareza, Zvjezdana Misimovića, Ivicu Grlića smeta li im kad navijači pjevaju tu himni. E, takve ćemo ljude, ako Bog da, ubuduće imati u Savezu, a ne te koje ti spominješ.

I ja govorim o himni kao nečemu što će navijači pjevati na stadionu. Protiv sam toga da se intonira sa razglasa, ako je o tome riječ.
ako pažljivije pogledaš što si trebao odmah da uradiš primjetićeš da sam u svakom postu "HZHB" stavio pod navodnike

ne postoji formalno pravno, ali postoji itekako u praksi

aidaa_princess90

#396 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by aidaa_princess90 » 28/05/2008 23:01

NSBIH Raspisuje
KONKURS za izbor reprezentativaca BIH
(utakmica BIH-AZERBEJDŽAN)

Kandidati treba da ispunjavaju sljedeće uslove:

1)Da su krivicno gonjeni od strane suda BIH
2)Da imaju obje noge i ruke (nije uslov)
3)Da navijaju za neku drugu reprezentaciju osim BIH
4)Da im je IQ manji od 50
5)Da su u familijarnim i prijateljskim vezama sa troglavim predsjednistvom NSBIH
6)Pozeljno radno iskustvo u granapu na poslovima sortiranja voca
7)Da su politicki angazovani (pozeljno clanovi SDA,HDZ,SDS)
8)Da nisu stariji od 100 godina

Uz prijavu na konkurs uplatiti 5000eur na racun Muniba Usanovica.
Nepotpune i neblagovremene uplate i prijave nece se uzeti u razmatranje

Prijave slati na adresu:
Danijel Pirić
v.d.selektor BIH
Konkurs ostaje otvoren do 1 juna u 20h 15min

E ovo je objavljeno na sluzbenoj stranici Bh fanaticosa
http://www.bhfanaticos.com/index.php?op ... 9&Itemid=2
Svaka cast im i svim naviajckim skupinama

Dado dijasporitus

#397 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by Dado dijasporitus » 28/05/2008 23:11

Zna li neko hoce li biti prenosa utakmice sa Koseva?

karanana

#398 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by karanana » 28/05/2008 23:14

hoce na FTV
zna li neko hoce li biti prenos iz zenice?

LSD

#399 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by LSD » 28/05/2008 23:18

karanana wrote:hoce na FTV
zna li neko hoce li biti prenos iz zenice?
Ja ne znam hoce li uopšte doci do te utakmice u Zenici...niko nece da se odazove Piricu...sa kakvim sastavom on planira izaci na megdan Azerbejdžanu?...jedino da pohvata neke raje sa termina i da im plati nešto para pa da se to formalno odigra.

max_power

#400 Re: Akcija za spas bh. fudbala: Kosevo 1. juna

Post by max_power » 28/05/2008 23:24

DaysleepeR wrote:
elSaik wrote:
Meshtar wrote:Fazon je što se ne treba niko nikome prilagođavati, samo je jedna zvanična himna BIH.
Dam ti stoju, otpjeva je. :mrgreen:

Samo se odlučite, jeste li za ili protiv ovakvog stanja u državi. Zbunjujete opasno... Kome smeta "jedna si jedina" smeta mu i Bosna, a samim time i oni ljudi koji će se nalaziti na Koševu 1.6., pa se zapitajte kome se ulizujete i zbog čega... ;-)
ti nikako da skontaš da kakav god sutra taj savez bude u njemu mora biti 33% ljudi iz RS-a i 33% ljudi iz HZ HB

pa ti pravi savez sa ljudima kojima to ne smeta

sumnjam da si David Copperfield

želje su jedno a drugo realnost
Pjesma je dobra, prava patriotska u kojoj se moze pronaci svako ko voli BiH, bio on Srbin, Hrvat, Bosnjak ili "ostali". :dance:
Znaci nije do pjesme vec do njih, i oni treba da se prilagode a ne mi.
Oni su u ovom slucaju svi koji ne vole nasu staru himnu i BiH.

Post Reply