Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#476 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by horns&drums »

Ma mojne ih...

Sad ce svi reci da su bili na utakmici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pozdrav svim navijacima Voljenog, takodjer i simpatizerima ( eto pitari, nije da vas ne volim :D :D )
Fordas
Posts: 1430
Joined: 30/01/2008 13:17
Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?

#477 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by Fordas »

Shvatam da ste radosni, nije mala stvar uzeti bod Sarajevu a pogotovo ga izbaciti iz utrke za Evropu. Jos jedan u nizu vasih uspjeha, mozda i najveci pa cestitam! :roll:

P.S. Bez sale, Husref je izgubio ovu utakmicu i treba da snosi odgovornost. Sto se mene tice ima bjelu maramicu :twisted:
Fordas
Posts: 1430
Joined: 30/01/2008 13:17
Location: imal' gdje tog snimka tuzlanski lopovi?

#478 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by Fordas »

Chairman wrote:
perke wrote:Zeljo ove sezone ima ekipu koja rusi snove :dance: :D jos se moze slobodno reci da su maleni dobro prosli 8)
Zeljo danas hladno trebao pobijediti 3 razlike.Steta!Idemo po pobjedu u Tuzlu...
Koliko ja gledah zeljeznicari su se grcevito branili kao staljingrad cijelih 90 min. Jeste imali 2-3 dobre kontre ali su se i nasi smokljani ispromasivali. Mislim da je omjer lopte bio barem 95-5 za nas, ali sta je tu je, kad ne umiju dzaba je. Naravno, za jednu ultradomacinsku ekipu kako sto je zeljeznicar svaki bod na strani ravan je :D pobjedi
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#479 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by horns&drums »

Radije ti tu maramicu iskoristi da obrises znoj zbog nadmoci Voljenog :D

Bod u gostima je uvijek bod u gostima, nema to veze sa malenim. Zuban polje je bila dobra uvertira za Tuzlu, jaci trening moglo bi se reci. Cek da pogledam snimak pa ti javim vise :D

Srdacan pozdrav :razz:
User avatar
Šibicar
Posts: 7116
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#480 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by Šibicar »

Fordas wrote:Shvatam da ste radosni, nije mala stvar uzeti bod Sarajevu a pogotovo ga izbaciti iz utrke za Evropu. Jos jedan u nizu vasih uspjeha, mozda i najveci pa cestitam! :roll:

P.S. Bez sale, Husref je izgubio ovu utakmicu i treba da snosi odgovornost. Sto se mene tice ima bjelu maramicu :twisted:
Kako ste samo sadakicni,bod ste otkinuli i udarajte se nogom u zicugu,realno smo vas trebali skvasiti sa 3 razlike :wink: ..ali eto,sta je tu je nisam zadovoljan a ni nezadovoljan.Slijedece,TUZLA MORA PASTI
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#481 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by pudlica »

evo ajmo sada iskreno,sarajevo je cijelu tekmu bilo bolje,mene je najvise bilo strah kontri zelje jer kakav je alaim nedo bog nikome,za onu precku na pocetku tekme ja prebljedio sav :D ,cijelu tekmu je sve na igracima sarajeva bilo,duro skroz drugi igrac,handzic je u drugom poluvremenu peglo,kurto nidje veze,ostalo je do rascica i turkovica da ga daju al eto nije moglo,kao sto neko rece za ovu godinu smo dali i previse golova
User avatar
pitarozder
Posts: 103
Joined: 02/08/2007 20:55
Location: na okeanu

#482 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by pitarozder »

kite odron i na terenu i na tribinama ... sadaka se podjelila , i Bubin merhamet pa im nije pukla bruka kao sto je trebala ... ciao liga maleni :lol: :lol:
User avatar
savrseni krug
Posts: 576
Joined: 17/03/2008 17:12
Location: tamo gdje vise nema razuma

#483 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by savrseni krug »

pudlica wrote:evo ajmo sada iskreno,sarajevo je cijelu tekmu bilo bolje,mene je najvise bilo strah kontri zelje jer kakav je alaim nedo bog nikome,za onu precku na pocetku tekme ja prebljedio sav :D ,cijelu tekmu je sve na igracima sarajeva bilo,duro skroz drugi igrac,handzic je u drugom poluvremenu peglo,kurto nidje veze,ostalo je do rascica i turkovica da ga daju al eto nije moglo,kao sto neko rece za ovu godinu smo dali i previse golova
jah sta ces :D :D
User avatar
perke
Posts: 2316
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: Rade Paprica - pitarima cuclica

#484 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by perke »

Fordas wrote:
Chairman wrote:
perke wrote:Zeljo ove sezone ima ekipu koja rusi snove :dance: :D jos se moze slobodno reci da su maleni dobro prosli 8)
Zeljo danas hladno trebao pobijediti 3 razlike.Steta!Idemo po pobjedu u Tuzlu...
Koliko ja gledah zeljeznicari su se grcevito branili kao staljingrad cijelih 90 min. Jeste imali 2-3 dobre kontre ali su se i nasi smokljani ispromasivali. Mislim da je omjer lopte bio barem 95-5 za nas, ali sta je tu je, kad ne umiju dzaba je. Naravno, za jednu ultradomacinsku ekipu kako sto je zeljeznicar svaki bod na strani ravan je :D pobjedi
slabo si ti gled'o :oops: Sarajevo lose odigralo i budite sretni sto ste izvukli bod... da je mali Rovcanin zabio na pocetku ispratili bi vas s 3 razlike, ovako dosta vam je i bod :D a imali ste posjed lopte prvih 15 minuta, ostalo je bilo bare-bare...na kraju ko nesto stisli ali sve na silu..nema se snage :D ostarilo se :D
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#485 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by pudlica »

e jbg perke ti ga sad bas pretjera,daj ba budi covjek pa reci da je sarajevo bilo bolje cjelu tekmu i vise napadalo i vise imalo prilika,sudija je nekim cudom dobro sudio pravo valjda ih ove suspenzije natjerale da sude kako treba,zeljo imalo par kontri i to je to,dosli ste da izvucete bod i nista vise jer da ste ganjali pobijedu i da ste pobijedili pa sloboda bi vas unistila jer bi svi pomrli od umora
User avatar
perke
Posts: 2316
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: Rade Paprica - pitarima cuclica

#486 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by perke »

pudlica wrote:e jbg perke ti ga sad bas pretjera,daj ba budi covjek pa reci da je sarajevo bilo bolje cjelu tekmu i vise napadalo i vise imalo prilika,sudija je nekim cudom dobro sudio pravo valjda ih ove suspenzije natjerale da sude kako treba,zeljo imalo par kontri i to je to,dosli ste da izvucete bod i nista vise jer da ste ganjali pobijedu i da ste pobijedili pa sloboda bi vas unistila jer bi svi pomrli od umora
bilo bolje...vise prilika :shock: :? pa jednom ste opucali na go kako treba a i to je bilo na silu, Zeljo odigrao solidno, uzeo bod u gostima i bio mnogo opasniji

Krunicu svaka cast za postavku tima 8-) , jasno je da nam je kup bitniji od pobjede nad njanjajevom, tek ce Sloboda da skonta da su se uzalud radovali na Grbavici
_cezar_
Posts: 12
Joined: 26/03/2008 10:18

#487 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by _cezar_ »

mozel neko pojasnit sta ono bi na poluvremnu na sjevur? manijaci, nemojte vise pricat kako oni nemaju navijacku skupinu, jer oni imaju, ne jednu, nego bar 3-4

a sad sto se utakmice tice..nako, srednja zalost. i jedni i drugi tu negdje
sudjenje prilicno dobro, jedino je ondje hadzic (ja mislim da je on) mogao crveni dobit zbog udaranja rovacanina bez lopte

sve u svemu.... zelji bod u gostima
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#488 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by LSD »

Sarajevo napadalo,aktivnije bilo (ali i sudija ih je pripazio momacki-svaki kontak i duel faul za njih,navlacio svaki faul na 20 metara,dovoljno je bilo da pitar sam padne od sebe i eto faula :x )...ali opet su vise napadali,imali incijativu vecinom utakmice i bili konkretniji...s druge strane Zeljo je igrao povuceno (ali ne bunker)i imao bolje sanse...ne mogu da vjerujem sta je Dialiba promasio :shock:
Na tribinama apsolutna dominacija manijaka (jos se na pitari izmedju sebe potukli na svjeveru :roll: )
Ko je pogodio precku u prvom poluvremenu?
_cezar_
Posts: 12
Joined: 26/03/2008 10:18

#489 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by _cezar_ »

LSD wrote:Sarajevo napadalo,aktivnije bilo (ali i sudija ih je pripazio momacki-svaki kontak i duel faul za njih,navlacio svaki faul na 20 metara,dovoljno je bilo da pitar sam padne od sebe i eto faula :x )...ali opet su vise napadali,imali incijativu vecinom utakmice i bili konkretniji...s druge strane Zeljo je igrao povuceno (ali ne bunker)i imao bolje sanse...ne mogu da vjerujem sta je Dialiba promasio :shock:
Na tribinama apsolutna dominacija manijaka (jos se na pitari izmedju sebe potukli na svjeveru :roll: )
Ko je pogodio precku u prvom poluvremenu?

rovcanin
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#490 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by veljaca »

-Zasto Horde zla nisu dosle danas na utakmicu sa Željom ?
-Zašto su se potukli izmedju sebe navijaci na Sjeveru stadiona Opštine Centar ?

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :sax:
User avatar
dino84
Posts: 658
Joined: 07/03/2007 04:02

#491 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by dino84 »

Dakle...Prodje i ovaj derbi...

Odigrali smo otvoreno i muski,Njanjajevo je bilo dominantnije tokom citave utakmice i imalo veliki posjed lopte,a Zeljo je igrao na kontranapade kojih je bilo 4-5 i skoro svaki je zavrsio mrtvom sansom...Rovcanin pogadja precku u jeku totalnog napada njanja,kasnije Stilic sam i neometan slabo puca skoro sa penala,Dialiba ima opasan sut iskosa i to je to za poluvrijeme.U drugom dijelu,Buba ne koristi mrtvu sansu,izlazi sam ispred medvjeda,zaobilazi ga ali ide previse iskosa i gadja vanjsku mrezu.Jos jedna izvrsna sansa nakon prekida kada je lopta setala po petercu i to je to...Njanje dominantnije,bolje u polju ali bez konkretnih sansi...Sudjenje tipicno domacinsko,ne pretjerano,ali lik je morao dati crveni karton Hadzicu zbog udaranja igraca bez lopte.Nebitno je li nas igrac odglumio,teatralno pao ili sta vec,sudija je tu da mu da zuti,ali igrac koji udari drugog bez lopte mora dobiti crveni i kraj price.Kao i Lukacevic na prosloj tekmi u Dolini.Poslije je i Buba krvnicki startovao ali mu nije smio pokazat crveni jer se morao drzati kriterija,jer prethodno nije dao Hadzicu.Svirano vam je milion faulova,ali eto opet nista jer ne znate.

Danas Manijaci odrzali lekciju iz navijanja,navijalo se cak i na poluvremenu za vrijeme kojeg je doslo do tuce izmedju HZ na Sjeveru.Zalosno je bilo gledati nakon tuce kako osiguranje u zutim jaknama stiti tu grupu momaka i to pored ograde do Zapada sve do kraja utakmice od sopstvenih navijaca,dok je istovremeno bilo smijesno vidjeti FGR sa Zapada kako su se kao nesto zaletili da im pomognu...Istok za to vrijeme sve nijemo posmatra u nevjerici...Na samom Sjeveru katastrofalna brojnost HZ,ni Jug nije bio ispunjen do kraja,ali ako nista bilo je bar vise raje na Jugu nego na Sjeveru sto je sramota,ali fakat sramota...Ni dva sektora Sjevera niste ispunili,dok smo mi kompletna tri sektora ispunili,garant Suman nije podijelio ovaj vikend karte po osnovnim skolama...Evo na Hayatu snimka dok ovo kucam,odjekuje "Zeljina se pjesma cuje","Ja volim Zelju","Jer kada mi...","Mi smo Zeljini","Grbavica",zao mi samo sto nece garant prikazati Popaya kojeg su u nevjerici i muku gledale sve tri pitarske tribine i pitale se sta je ovo sada...Jednostavno grmi....Ma milina...

Da rezimiramo cinjenice,stariji sarajevski prvoligas je ove sezone bio koban po ekipu Torpeda koji je i nastao od Zeljeznicara.Prvo smo vas izbacili iz Kupa,a danas izbili i zadnju nadu da mozete nesto uraditi i u prvenstvu.


A sad o ozbiljnim stvarima,pokazali smo odlicnu igru danas,i mislim da smo se danas ispromasivali za naredne tri utakmice tako da u Tuzli ocekujem dobru utakmicu.Nadam se da cemo tamo biti jaci za Pelaka koji je puno falio danas.Interes za tu utakmicu je ogroman,nece biti invazija,ali ce jaka ekipa otici gore...Bas jaka i brojna...Jos smo u igri za Evropu i to kako smo u igri,samo otvoreno odigrati,za go vise i nema zime...

Volio bih cuti sta kazu majstorinhe,filozofinje,pitarinje...Ne ocekujem nikakvu cestitku,nego jedan odgovor samo...

ZASTO NISU DOSLE HORDE ZLA?
Last edited by dino84 on 19/04/2008 23:05, edited 7 times in total.
User avatar
DicaTM
Posts: 470
Joined: 15/09/2007 18:18

#492 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by DicaTM »

Stvarno mi je žao što ovo moram reći, ali

HORDE ZLA ODLAZE U HISTORIJU

svaki derbi sve manje i manje ljudi na sjeveru, sve tiše i bojažljivije navijanje, podijeljenost na 3 strane i međusobne tuče.. fakat mi je krivo radi atmosfere, ali sami ste krivi
User avatar
savrseni krug
Posts: 576
Joined: 17/03/2008 17:12
Location: tamo gdje vise nema razuma

#493 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by savrseni krug »

ZASTO NISU DOSLE HORDE ZLA?
[/quote]
ah zasto
zasto se i sada ne javljaju
pa sekin koncert bolan :D :D :D
User avatar
dino84
Posts: 658
Joined: 07/03/2007 04:02

#494 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by dino84 »

Joj molim vas okrenite na Hayat,ko moze...Pa ovo je presmijesno sta smo im ucinili u navijanju,a tek je 25 min...Najbolje je tek bilo u drugom poluvremenu...Pardon,najbolje navijanje je bilo na poluvremenu za vrijeme tuce na Sjeveru...

Al Jug grmi do djavola,ne mogu da vjerujem da smo se ovako culi...
hali gali halid
Posts: 2377
Joined: 08/10/2007 22:45

#495 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by hali gali halid »

dok macke nema, misevi kolo vode...
User avatar
Šibicar
Posts: 7116
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#496 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by Šibicar »

savrseni krug wrote:
ZASTO NISU DOSLE HORDE ZLA?
ah zasto
zasto se i sada ne javljaju
pa sekin koncert bolan :D :D :D[/quote]

:lol: :lol: :lol:

svaka cast buraz ISTINA :D
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#497 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by LSD »

dino84 wrote:Joj molim vas okrenite na Hayat,ko moze...Pa ovo je presmijesno sta smo im ucinili u navijanju,a tek je 25 min...Najbolje je tek bilo u drugom poluvremenu...Pardon,najbolje navijanje je bilo na poluvremenu za vrijeme tuce na Sjeveru...

Al Jug grmi do djavola,ne mogu da vjerujem da smo se ovako culi...
Pa samo smo mi danas i navijali,zato ti se cini da smo grmili (mislim,dobro se navijalo na jugu bez daljnjeg...ali bilo je bilo je i daleko boljih izdanja)...HZ na sjeveru su nesto pokusavale,ali ja ih nisam ni cuo kako treba...istok-u par navrata...sve u svemu vrlo loše po pitanju pitara....meni vala nije drago zbog toga (nema atomosfere na derbiju) ali to je njihov problem.
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#498 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by pudlica »

istok je poludio danas :D ,prvo setalica,pa navijanje,pa bakljada,istok je poludio istok je poludio :D
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#499 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by zgembo_sa »

Jao pitarske bruke :D Stvarno dno. Kao sto rekoh, nemaju oni navijacke grupe uopste. Ono par stotina sto ih se skupilo na sjeveru se uspjelo potuc medju sobom, a ovi na ostalim tribinama su navijali mozda sve ukupno 5 minuta, ne vise. Uopste se nisu culi. A i ono sto se culo su stare isfurane pjesme, isto deja vu iz neke 1997. Manijaci nisu bili u najboljem izdanju, ali su opet ko krpe pocijepali onaj jad od pitara... Sad gledam snimak... samo se manijaci cuju.

Odavno se pitari nisu ovako navijacki obrukali.

Utakmica kao utakmica prilicno losa, sve nesto na silu, jedini koji je pokazivao zelju za igrom je Dialiba, ostalo sve talasika. Sarajevo jeste imalo vise loptu u nogama, ali to je otprilike sve sto su imali od igre, Zeljo je bio opasan iz kontri i u par navrata je samo sreca spasila Sarajevo. Sto neko rece, dobra je stvar sto odbrana Zelje polako sazrijeva, a opet mozda je i Sarajevo bilo prelose da bi sta uradilo.

Izbacili ih iz kupa, razbili im iluzije o tituli, navijacki ponizili na njihovom stadionu... njanje zdra'o!
User avatar
perke
Posts: 2316
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: Rade Paprica - pitarima cuclica

#500 Re: Sarajevo-Zeljeznicar - 19.04.08.

Post by perke »

cak je i veliki Samaran :D rekao : DOVIDJENJA DRAGO SARAJEVO! :D :D :run:
Post Reply