Zvjezdan Misimović

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
ramiz2
Posts: 48
Joined: 20/07/2007 14:16

#26 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by ramiz2 »

Pametan i nek nece i ne treba da igra!Kodro nastavio putem koji je vec dobro utaban i sve ce isto ostati zivi bili pa vidjeli.
Nek je dao traku spahicu da je neki igrac pa bi covjek rekao nego neka talasika iz rusije,miske je za njega majstor bio i ostao sto ce pokazati nadam se i u stutgartu :thumbup:
A meho ti samo nastavi sa svojim drugom bolicem necete ni vi dugo...
Misirlija
Posts: 148
Joined: 10/12/2005 22:04
Location: Misir

#27 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by Misirlija »

Misimovic je trebao biti kapiten i tako je trebao biti i tretiran. Buducnost reprezentacije je u njemu sa Dzekom i Pjanicem a ne povratak Barbareza. Treba izdati postansku markicu sa likom Barbareza i zahvaliti mu za sve sto je uradio, bio je korak do cilja da odvede Bosnu na evropsko i svjetsko ali nije uspio, to je bio i domet njegove generacije.
User avatar
olduser
Posts: 361
Joined: 02/01/2008 16:16
Location: forum/ucp.php?i=164

#28 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by olduser »

misimovic kolko sam upratio bio potpiso ono pismo, pa su neki talovi bili i vratio se i zauzvrat dobio traku, i ta traka dize cijenu, jer potvrdjuje da si vodja ekipe na terenu...
meho doso za selektrora, sa njim i ovi koji su protiv saveza bili, u svlacionici ga gledaju kao izdajnika, a to i jest, izdo je ekipu kad se potpisivalo pismo, mozda ga i ne gledaju tako, mozda je medju njima sve OK, al njemu je vjerovtno neugodno...ne osjeca se kao dio te ekipe i nece vise da igra..

kralj vugdalic bi vjerovatno dao komentar - zena ode od covjeka a da igrac ne ode iz ekipe :D
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#29 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by bijelo_dugme »

callmethebreeeze wrote:kao sto neko reche gore, nismo brazil da se odricemo igraca tako lako lako. sva cast pjanicu, ali on je jos dijete i dosta neiskusan...

Halo ba ne odricemo si mi njega nego on nas.
šega
Posts: 183
Joined: 10/06/2007 16:28

#30 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by šega »

bijelo_dugme wrote:Da je bilo za Srbiju igrati covjek bi trco iz Nurnberga do beograda... :x
Halo ba Brega, kako naši daju "sve od sebe" za reprezentaciju Misketu se mi moramo još i zahvaliti kada se uzme u obzir da čovjek nema nikakve veze sa BiH.
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#31 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by zimzelen »

Cin je posve nelogican: momak ima 26 g. i pred njim je jos jedan najmanje veliki ugovor u karijeri gdje je vazna stavka da li je igrac reprezentativac ili ne. Ne vjerujem da mu je to svejedno ili je nesto drugo po srijedi.
Kako god, ovo je udarac za bh reprezentaciju jer dolazi od momka koji je bio jasan kada su ga vrbovali za reprezentaciju nekakve Republike Sumske, u prijateljskom mecu, tako da tu ne treba sumnjiciti Zvjezdana.
Falit ce nam, to je sigurno. No, kad znamo da je na nebu zasjala nova zvijezda-Miralem Pjanic, bas igrac koji igra na njegovom mjestu, ne treba se zalostiti.
Idemo dalje.
Phobius
Posts: 334
Joined: 09/05/2004 22:00

#32 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by Phobius »

sta reci, nego smijesno. uz reprezentaciju kad im treba da se probiju, a iz nje kad im postane smetnja. sramota.
akebani
Posts: 38
Joined: 21/01/2007 01:06

#33 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by akebani »

Steta...ovim se samo potvrdjuje ona stara da "nemere usran do potoka doci"...To se odnosi na nasu repku. Jbg...cim se nesto mislilo da se moze uraditi..ovakve stvari nas odmah sjebu u korijenu
Miske je igracina za Spahica i uvijek ce i biti...Cime li je samo Spahic zasluzio tu kapitensku traku da mi je znati? Mozda neigranjem kad je najvise trebalo??? Ili mozda nekim talentom? (kojeg nije ocima vidio)
Kodro je napravio gresku sto dade tu traku Spahicu i to mu je Miske ocigledno zamjerio
Eh sad i Miske glumi veliku facu...ako je zavrsio sa repkom zbog jebene trake nek onda ide u neku stvar i on i ta traka

Zovite Fuku da nas vadi opet iz govana :D
Tamam da nam se vrate u repku i Guso, moze i Nermin Sabic (jos igra zar ne)...mogao bi zvati i Musica iz 3 italijanske lige
Ma ajde...skrpit ce se neka ekipa.....
Peca
Posts: 91
Joined: 06/01/2007 01:24
Location: Sarajevo

#34 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by Peca »

Pi*ka ljigava!!!!!

Ja mu od srca zelim da na narednoj utakmici slomi obje noge!!!!
pilav
Posts: 62
Joined: 14/03/2008 04:46

#35 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by pilav »

Steta.
Vec neko rece da nismo Brazil i da su za nas ove stvari luksuz.Nadati se da ce neko
razgovarati sa tim momkom i nagovoriti ga da promjeni odluklu.Tip je bio korektan
i nikad se oko njega nije pravila neka buka,bez senzacionalnih vijesti,jedan od rijetkih
u timu koji je licio na profesionalca.Dodje,odigra i cao.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#36 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by van Basten »

iskreno, ja nisam previše iznenađen sa ovim... očekivao sam nešto slično... davno je Misimović rekao nešto kao "ako se potpisnici vrate ja odoh" i eto - to je ispunio.
Ja mu zamjeram što pošteno nije rekao razloge zašto neće da igra jer objašnjenje 26.godišnjaka da se oprašta zbog tereta igranja na dva fronta (klub i reprezentacija) ipak malo vrijeđa inteligenciju onoga ko čita to.
Ni prvi, a bojim se ni zadnji, koji ovako okreće leđa reprezentaciji čim postane barem osrednje evropsko fudbalsko ime
radijator
Posts: 382
Joined: 25/01/2003 00:00

#37 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by radijator »

Koliko god osuđivali Misimovića, nije bilo u redu da mu se tek tako oduzme kapitenska traka. To i jeste sasvim dovoljan razlog da se povuče iz reprezentacije.
Nagažen je kao igrač i kao osoba, dođe neki pobunjenik koji nije htio da igra za reprezentaciju (razlozi su ovdje irelevantni) i dobije traku.
Ni sekunde ga ne osuđujem. Ovo je prva velika Kodrina greška. Šteta!
Ajo
Posts: 7
Joined: 07/08/2004 19:02

#38 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by Ajo »

Dasta ce nego Spahic biti kapiten. Misimovic jest dobar igrac i bilo bi nam bolje sa njim ali on je sam sebe zajebao kad je izdao svoje prijatelje i suigrace iz reprezentacije i zbog trake se vratio u repku. Gledao je svoj interes i niciji drugi, dok su Spahic i ostali htjeli da napokon nesto promjene. Spahic je svojom borbom i htjenjem zasluzio traku i za njega se za razliku od Misimovica moze reci da igra srcem. Sad mu je neugodno u reprezentaciji ali tome niko nije kriv nego on sam. Da je ispostovao svoju rijec iz pocetka nikad do ovog nebi doslo, zato mi ga nije ni malo zao.
Crvena Tifoza
Posts: 10631
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#39 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by Crvena Tifoza »

šega wrote:
bijelo_dugme wrote:Da je bilo za Srbiju igrati covjek bi trco iz Nurnberga do beograda... :x
Halo ba Brega, kako naši daju "sve od sebe" za reprezentaciju Misketu se mi moramo još i zahvaliti kada se uzme u obzir da čovjek nema nikakve veze sa BiH.
Kako nema nikakve veze sa BiH?

Ti si pobrko Misimovica i Hrgovica.
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#40 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by Epitop »

Ako je čovjek odlučio da ne igra valjda ima svoje razloge. Sve što je odigrao za reprezentaciju bilo je pošteno i treba mu se odati priznanje. Mislim da nije bilo fer da mu se oduzme kapitenska traka pogotovo što je to Kodro uradio samovoljno, ipak bi igrači trebali da odluče ko je kapiten. Sretno mu u nastavku karijere.
kamen
Posts: 259
Joined: 06/10/2003 00:00

#41 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by kamen »

zimzelen wrote:Cin je posve nelogican: momak ima 26 g. i pred njim je jos jedan najmanje veliki ugovor u karijeri gdje je vazna stavka da li je igrac reprezentativac ili ne. Ne vjerujem da mu je to svejedno ili je nesto drugo po srijedi.
Kako god, ovo je udarac za bh reprezentaciju jer dolazi od momka koji je bio jasan kada su ga vrbovali za reprezentaciju nekakve Republike Sumske, u prijateljskom mecu, tako da tu ne treba sumnjiciti Zvjezdana.
Falit ce nam, to je sigurno. No, kad znamo da je na nebu zasjala nova zvijezda-Miralem Pjanic, bas igrac koji igra na njegovom mjestu, ne treba se zalostiti.
Idemo dalje.
--> mnogima je nepoznato da je zvjezdan misimovic dosao u bih reprezentaciju, jer nije uspio preko veze doci do prekodrinske fudbalske selekcije (srbije i crne gore u to doba) - kasnije je glumio nekakvog bh. patriotu iako to nije (steta sto ga glavni i odg. urednik slob. bosne onako pohvali u zadnjem broju)
--> ta ideja oko reprez. rs-a je postojala i jos uvijek je aktuelna - misimovic je prvo dao pristanak ljudima iz fs rs-a, da bi potom to sve pokusao opovrgnuti (blijed izgovor skroz)
--> otvorimo oci i jednom priznajmo sami sebi o anhazmanu igraca iz inostranstva, tj. koliko daju od sebe kada igraju u dresu najbolje selekcije, a koliko kada igraju za svoje maticne klubove
--> kodro nista vise nece moci napraviti, jer je isuvise veliki pritisak tronacionalista i sadasnji upravljaca bh. zemljom (primjerice izbor selektora mlade reprezentacije)
Elvo
Posts: 163
Joined: 15/05/2007 21:25

#42 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by Elvo »

Ode jos jedan igrac koji je koliko toliko se brojao kao standardni svoje ekipe i nase repke.Razlog je ocigledan,mada ja mislim da je Kodro sa svojim postupkom da mu uzme traka kapitena, u stvari u dubokoj dusi i zelio da se ovaj igrac povuce.Jer sa Ibricicem i Pjanicem ima dva malada igraca,koji su tehnicki sigurno na nivou kao Miske,uz razlika da su ova dvojica sto se tice trke i brzine 2 puta jaci od Misketa...

Kao razlog se treba jos navesti,da je Miske bio isto iniciator "PISMA" koji su nasi igraci bili poslali posranom Savezu,a onda se taj isti Miske odrekao kolega i pristao dalje da igra,nakom sto mu je obecana traka bila...Naravno sada kada su se poceli vracati "pobunjenici",Miske nema vise tog lobija u ekipi a pogotovo ga niko vise negleda kao kapitena...i to je to!!!
User avatar
muskox
Posts: 64
Joined: 05/04/2008 18:22
Location: searching...
Contact:

#43 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by muskox »

ramiz2 wrote:Pametan i nek nece i ne treba da igra!Kodro nastavio putem koji je vec dobro utaban i sve ce isto ostati zivi bili pa vidjeli.
Nek je dao traku spahicu da je neki igrac pa bi covjek rekao nego neka talasika iz rusije,miske je za njega majstor bio i ostao sto ce pokazati nadam se i u stutgartu :thumbup:
A meho ti samo nastavi sa svojim drugom bolicem necete ni vi dugo...
Bez ikakvog povoda napadas covjeka koji je tek na pocetku mandata. Ako si dobro procitao vijesti mogao si primjetiti da Miske nije kontaktirao nikog u savezu pa ni Kodru. Ko je ovdje bio nekorektan i sta bi Kodro trebao napraviti?

Imamo Pjanica, koji ce igrati punim srcem za BiH a neki Misimovici, Salihamidzici i ostali, neka igraju po svabskim klubovima, BiH mora i moze bez njih, pitanje je mogu li oni bez BiH.
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#44 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by le piaf »

akebani wrote: Miske je igracina za Spahica i uvijek ce i biti...Cime li je samo Spahic zasluzio tu kapitensku traku da mi je znati? Mozda neigranjem kad je najvise trebalo??? Ili mozda nekim talentom? (kojeg nije ocima vidio)
Kodro je napravio gresku sto dade tu traku Spahicu i to mu je Miske ocigledno zamjerio

E sa ovim se slazem, dodje frajer kojem je najveca zasluga u reprezentaciji to sto je potpisao pismo bojkota, i uzme se traka Misimovicu...
Treba postaviti pitanje zasto mu je oduzeta traka, jer to bas i nije praksa, pogotovo jer je momak bio ponajbolji igrac reprezentacije, i to vec godinama prije bojkota, harizmatican, uz to jos "desetka", kreator igre.
Nemam nista protiv Spahica, ali Miske je za njega Maradona, a cini mi se i kao osoba da uopste nije los. Nije zasluzio takav udarac kao sto je oduzimanje kapitenske trake...kao da je kaznjen sto nije i on bojkotovao repku.
Sad neke price tipa reprezentacija mu sve dala, decko je bio clan Bayerna prije nego sto je zaigrao za reprezentaciju, pa i da nije nikad vise zaigrao bio bi poznatiji od pola nasih reprezentativaca.
Ima ovdje svega, ne bi covjek tek tako prestao igrati za reprezentaciju.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#45 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by alphonse kauders »

Elvo wrote:Ode jos jedan igrac koji je koliko toliko se brojao kao standardni svoje ekipe i nase repke.Razlog je ocigledan,mada ja mislim da je Kodro sa svojim postupkom da mu uzme traka kapitena, u stvari u dubokoj dusi i zelio da se ovaj igrac povuce.Jer sa Ibricicem i Pjanicem ima dva malada igraca,koji su tehnicki sigurno na nivou kao Miske,uz razlika da su ova dvojica sto se tice trke i brzine 2 puta jaci od Misketa...

Kao razlog se treba jos navesti,da je Miske bio isto iniciator "PISMA" koji su nasi igraci bili poslali posranom Savezu,a onda se taj isti Miske odrekao kolega i pristao dalje da igra,nakom sto mu je obecana traka bila...Naravno sada kada su se poceli vracati "pobunjenici",Miske nema vise tog lobija u ekipi a pogotovo ga niko vise negleda kao kapitena...i to je to!!!
Jest, al Ibričić igra u Zagrebu (nešto se ne satraše ovi iz liga petice da ga dovedu), Pjanić se diže u nebesa jer je naš i jer mu je 18 godina iako ga 99% ljudi nikad nije vidjelo kako igra, a Miške je trenutno najbolji BH-igrač, a sigurno i među najboljim playmakerima Bundeslige.
Ja samo mogu reći - Hvala Zvjezdane što si ikako zaigrao za nas i dabogda se ti nama vratio u reprezentaciju.

Teško, teško nadoknadiv kvalitet.
ObiVan
Posts: 143
Joined: 11/06/2005 20:49
Location: Sehen Sie diese Stadt...

#46 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by ObiVan »

Da nesto smrdi se osjeti iz aviona...mislim da je ovo prvi pravi izazov za Kodru, dosad su to prijateljske utakmice, kojima mi sto iz respekta prema Kodri, sto iz nekog novog strpljenja, nismo pridavali neki znacaj, niti smo dovodili u pitanje njegove poteze. Nisam znao da ce se Misimovic povuci, ali i mene je iznenadilo to sto je Spahicu dao traku. Nisam razumio tu odluku, malo je izgledalo kao da je to nacin na koji se doticni vratio u reprezentaciju, ali necu da nagadjam...Poredjenje Misimovica i Spahica je suludo, jer ovaj drugi pored toga sto ima srce, sto trci i sto je uvijek dobar za crveni karton i sto nemamo boljeg za te pozicije nema nijednu prednost u poredjenju sa Misimovicem, Misimovic nosi sve karakteristike modernog kreatora igre. Da, on je mogao biti nas Van der Vaart i sl. Misimovic je igrac kakvih kao prvo nema puno, a kao drugo, kakvog mnoge reprezentacije prizeljkivaju. Koliko je samo vazan pokazuje cinjenica kako se Nirnberg njegovim dolaskom oporavlja. No da se vratim Misimovicu...Mislim da je strogo amaterski njegov cin da na ovaj nacin i u ovom trenutku odluci da ne igra za reprezentaciju. Jedna "desetka" to ne radi tako. To je po meni pokazatelj da se u nasoj reprezentaciji nije skoro nista promjenilo. Kao prvo da ne postoji komunikacija, nema povjerenja, niti ikakvog konkretnog plana. Misimovic je po meni pokazao da nema respekta prema selektoru, mozda nakon sto ga je ovaj obezvrijedio, ali to nije nikakav profesionalizam. Ipak, kada se razmisli, ako je namjeravao da ide, onda je ovo najbolji trenutak, a ne nekad tamo u pola kvalifikacija , pa da ispada da napusta brod koji tone ili ne znam ti sta. Ako ovako ostane, onda ce BiH nazalost morati da nadoknadjuje nenadoknadivog igraca, govoriti o Pjanicu tek tako na ovoj poziciji je infantilno. Pjanic moze da bude Misimovic, mozda i bolji, ali ne sada, nego tamo nekada. Ovo ce mu mozda otvoriti mogucnosti, i ja sam zato da se njemu pruzi sansa ako Misimovic vise ne bude igrao, ali da u startu budemo svjesni da smo "donji" zbog ove odluke. I jos za Kodru i Bolica, mislim da je ovo prvi pravi izazov, sada treba da se pokaze profesionalnost, a ne prepucavanje preko novina. Igrac i ako je pogrijesio, treba ga kontaktirati, vidjeti situaciju, i ici dalje, s njim ili bez njega. Ne treba se prelako oprostiti od igraca tipa Misimovica, ali nikome ne treba dozvoliti da tek tako uzdrmava situaciju kako mu je volja. Po meni je selektor odgovoran za reprezentaciju, bez izgovora, za igrace i sve ostalo. Ako mu nesto ne odgovara, onda ima priliku u startu da to kaze i da trazi promjene, a ne da sluzi to kao opravdanja u slucaju neuspjeha. Zao mi je sto vjerujem da je ovo konacna odluka Misimovica i sto gubimo vaznog igraca...
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#47 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by lahor »

Upravo smo na dnevniku tvbih culi telefonskim putem i Misimovica.One nece vise nastupati za reprezentaciju zbog kako kaze bolova u ledjima.Prvo sam mislio da je momak ozbiljno obolio i da napusta fudbal zauvijek pa mi bi zao,ali sad cujem da on samo repku napusta.Nisu tu sigurno cista posla jer ne igra reprezentacija svaki mjesec. :bih:
User avatar
savrseni krug
Posts: 576
Joined: 17/03/2008 17:12
Location: tamo gdje vise nema razuma

#48 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by savrseni krug »

nije dobro to je sigurno
mada ni protiv makedonije zvjezdan nije izgledao odusevljeno,uzivo se to jako dobro moglo vidjeti
kodro ocito nije shvatio poentu pisma i status nepotpisnika
dajuci traku spahicu dao je do znanja kako ce repka sada funkcionisati,spahic jeste fajter i sigurno ima najvece srce na terenu ali je cinjenica da je zvjezdan bio kapiten i traka se nije mogla skinuti tako lako.Kodro vjerovatno igra na liniju manjeg otpora jer vise mu vrijede potpisnici pisma od samog zvjezdana sto iz zbog same javnosti i medija.Ali to je jos samo jedan znak da kodro eksperiment nije dobro proracunat,i da kodro-bolic nikad na ovakvoj startegiji nece biti bilic-asanovic-prosinecki.A mozda je opet iza svega nsbih jer znajuci te kriminalce a i znajuci da i njima odgovara sve osim plasman repke na bilo koje veliko takmicenje nista me nebi cudilo.
Jedno je sigurno krenuli smo lose a da jos i nismo krenuli.Steta...
abdelsi
Posts: 35
Joined: 07/02/2008 23:40

#49 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by abdelsi »

Ako neche milom hoce silom,nek mu Kodro lijepo posalje poziv i ako se odazove onda ga uefa prisili i mora igrat inace nece igrat ni u svom klubu,tako se radi a ne mi ko kakve tetke sad raspravlaj ,na sijelima se raspravlja i moli da igra.
User avatar
le piaf
Posts: 420
Joined: 13/12/2006 23:25
Location: sarajevo

#50 Re: Misimović neće u reprezentaciju!

Post by le piaf »

abdelsi wrote:Ako neche milom hoce silom,nek mu Kodro lijepo posalje poziv i ako se odazove onda ga uefa prisili i mora igrat inace nece igrat ni u svom klubu,tako se radi a ne mi ko kakve tetke sad raspravlaj ,na sijelima se raspravlja i moli da igra.
I onda neka ga jos prisili da dobro odigra i po mogucnosti da koji go iz slobodnog :shock: :run:
Post Reply