BH fudbalski/nogometni talenti

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Ohran

#276 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Ohran » 11/01/2009 16:32

http://www.soccerbyives.net/soccer_by_i ... -deal.html

Evo jos jedan clanak, narocito su interesantni komentari ispod - spominje se mogucnost da momak igra za Bosnu.
Inace, ako zeli igrati treba ga odmah pozvati u A reprezentaciju, biti prvi pik na MLS draftu ne moze svako, a US koledj liga je jaca od polovine evropskih liga.

Topla voda

#277 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Topla voda » 11/01/2009 23:32

komeba wrote:
Topla voda wrote:evo bezveze gledam nesto po usa selekcijama.
ko je ovaj mali kemo djedovic sto igra za usa u18,a ko je ovaj mali perica marosevic,koji igra za u20?
za obojicu negdje nadjoh da su bosnian born
Evo sta sam nasao o Kemi djedovicu:

http://www.jorgovan.net/print.php?sid=5 ... 1a686987bf

Ovo je iz 2006. godine tako da sad momak ima 17 godina.Ako ima kvalitet da igra za Ameriku,sigurno ima i za nas.Sjetimo se Ibisevica koji je imao poziv od americkog selektora,ali tek nakon pritiska bh medija je pozvan za BiH.Nazalost izgleda da nas savez nista ne radi na kontaktu sa mladim igracima u dijaspori i da trebamo mi navijaci urgirati da bi ih se pozvalo u reprezentaciju,barem mladu.
pricali smo u septembru o marosevicu i djedovicu...i ja prvi put za ovog baggia :) cujem

Topla voda

#278 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Topla voda » 13/01/2009 02:43

evo ovaj preddraftni turnir....igrali jedan protiv drugog,marosevic i husidic

kako ovaj komentira ,razocarali su ga i jedan i drugi,cak kod opisa husidicevog brata alena,govori da je on brat"bambija na ledu"

http://proplayerpipeline.wordpress.com/

jos se vrte po spiskovima neki dado hamzagic,neki semso nikocevic,neki sacir hot i jos par nekih iz mjesovitih amero-bosanskih brakova,a rodjeni su u usa,pa njih nisam ni pominjao

zlajaBHF

#279 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by zlajaBHF » 14/01/2009 15:59

Josip wrote:Jure Ivanković iz Posušja. nije novi Barbarez ali je dobar.
Ko je on???

Koliko je dobar.....mislim jos igra u Posusju i da je stvarno dobar, valjda bi presao u veci klub

Topla voda

#280 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Topla voda » 16/01/2009 01:11

marosevic 5 pik ,ode u dallas
husidic 20 pik,ode u chicago fire

i hamzagic 25 pik,ode u new england :thumbup:

adisio

#281 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by adisio » 16/01/2009 17:34

Ohran wrote:http://www.soccerbyives.net/soccer_by_i ... -deal.html

Evo jos jedan clanak, narocito su interesantni komentari ispod - spominje se mogucnost da momak igra za Bosnu.
Inace, ako zeli igrati treba ga odmah pozvati u A reprezentaciju, biti prvi pik na MLS draftu ne moze svako, a US koledj liga je jaca od polovine evropskih liga.

Izvini prijatelju ali ti ili nisi normalan ili nisi nikad pogledao fudbalske utakmice. Garantujem ti da pola timova prve lige federacije moze da razvali bilo koju NCAA division A ekipu. Imao sam prilike da igram sa igracima koji su nastupali za NCAA timove i igracima iz BiH koji su igrali za neke timove iz nizih liga... nebo i zemlja jarane i to u korist igraca iz nasih liga. Naravno ima izuzetaka.Ali vjeruj mi kvalitet MLS nije cemu a kamoli NCAA

nihoniho

#282 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by nihoniho » 17/01/2009 22:58

Ohran wrote:biti prvi pik na MLS draftu ne moze svako, a US koledj liga je jaca od polovine evropskih liga.
je li ti to ozbiljno? da ne misls na americki fudbal?

saim_adka

#283 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by saim_adka » 17/01/2009 23:21

.
Last edited by saim_adka on 23/01/2017 09:05, edited 1 time in total.

Ohran

#284 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Ohran » 18/01/2009 17:50

adisio wrote:

Izvini prijatelju ali ti ili nisi normalan ili nisi nikad pogledao fudbalske utakmice. Garantujem ti da pola timova prve lige federacije moze da razvali bilo koju NCAA division A ekipu. Imao sam prilike da igram sa igracima koji su nastupali za NCAA timove i igracima iz BiH koji su igrali za neke timove iz nizih liga... nebo i zemlja jarane i to u korist igraca iz nasih liga. Naravno ima izuzetaka.Ali vjeruj mi kvalitet MLS nije cemu a kamoli NCAA
:)

Jarane, ne da sam pogledao vec sam u strucnom stabu jedne od tih ekipa i garantujem ti da bi isprasili Zelju ili Siroki Brijeg da im damo tri fore. U ekipi je najstariji igrac 22 godine a vecina ima izmedju 18 - 22. Skoro je bio jedan igrac iz BiH lige i poveli ga na trening, ama sta ti kazem djelovao je kao da je s'marsa pao.
A jos samo cekam da mi kazes da je i BiH jaca od USA kad ti vec nevalja MLS liga.

SilentWhisper

#285 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by SilentWhisper » 18/01/2009 23:17

adisio

#286 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by adisio » 19/01/2009 18:46

Ohran wrote:
adisio wrote:
Ohran wrote:
Jarane, ne da sam pogledao vec sam u strucnom stabu jedne od tih ekipa i garantujem ti da bi isprasili Zelju ili Siroki Brijeg da im damo tri fore. U ekipi je najstariji igrac 22 godine a vecina ima izmedju 18 - 22. Skoro je bio jedan igrac iz BiH lige i poveli ga na trening, ama sta ti kazem djelovao je kao da je s'marsa pao.
A jos samo cekam da mi kazes da je i BiH jaca od USA kad ti vec nevalja MLS liga.
Neznam bas za to da je nasa liga kvalitetnija od MLS, ali je garant MLS liga ne kvalitetna. ni u MLSu ni u premijer ligi ne mogu 3 pasa povezati. Sjedio sam jedne noci sa nekoliko igraca koji su igrali u prvoj saveznoj ligi jugoslavije, i dosli su do zakljucka da je MLS kvaliteta nekadasnje republicke lige.

Cuj dosao jedan igrac iz BiH lige i nije mogao za college, pa ja znam momka koji je trenirao za juniore niksica, nikada se nije probio za prvi tim, pa je ovdje jedan od kljucnih igraca u NCAA division I tim. Imas svake godine igraca iz NCAA odu na probu u neke od BH timova pa se izblamiraju bezveze, ako ces vec da idemo po tom rezonu.
Reci mi koji je taj igrac kako se zvao i gdje je igrao?

klixober

#287 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by klixober » 19/01/2009 23:09

Za Newcastle potpisao Haris Vuckic.Igra za mladu slovenacku reprezentaciju,znaci jos nije izgubljen za nas.

Newcastle United Sign Slovenian Youngster Haris Vuckic

The Magpies have stolen a march on their rivals in England and on the continent by snapping up a highly-rated young midfielder...

Newcastle United have won the race to sign a highly-rated youngster from Slovenia, Skysports.com reports.

NK Domzale's teenager Haris Vuckic, who apparently had a recent trial with AC Milan, has signed a three-and-a-half-year deal with the Premnier League club.

Vuckic is said to be one of Europe's brightest young starlets, and his capture is a coup for Newcastle.

The attacking midfielder's arrival at St James' Park underlines the Magpies' growing emphasis on scouring the world to identify and sign up promising young talent.

http://www.goal.com/en/news/11/transfer ... -youngster

cyprus

#288 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by cyprus » 20/01/2009 01:02

Kad je to neki slovenac zaigro za nas? :D

Ohran

#289 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Ohran » 20/01/2009 04:48

adisio wrote: Neznam bas za to da je nasa liga kvalitetnija od MLS, ali je garant MLS liga ne kvalitetna. ni u MLSu ni u premijer ligi ne mogu 3 pasa povezati. Sjedio sam jedne noci sa nekoliko igraca koji su igrali u prvoj saveznoj ligi jugoslavije, i dosli su do zakljucka da je MLS kvaliteta nekadasnje republicke lige.

Cuj dosao jedan igrac iz BiH lige i nije mogao za college, pa ja znam momka koji je trenirao za juniore niksica, nikada se nije probio za prvi tim, pa je ovdje jedan od kljucnih igraca u NCAA division I tim. Imas svake godine igraca iz NCAA odu na probu u neke od BH timova pa se izblamiraju bezveze, ako ces vec da idemo po tom rezonu.
MLS liga vjerovatno nije na nivou petice, ali bi realno moglo parirariti velikoj vecini ostalih evropskih liga. Razumjem ja te bivse YU fudbalere, tako i ja cesto mladjima kazem "e djeco moja u moje vrijeme je bilo ovo, bilo ono, ovo sada ni k....u nevalja". Pitaj ti te "momke" sta su oni postigli u YU, na klupskom ili na reprezentativnom planu kad nam je fudbal bio toliko jak da se jedna MLS (sadasnja) poredi sa republickom ligom. Kada bi Hajduk, Zvijezda, Partizan ili Dinamo dosli u polufinale kupa sampiona to je bila senzacija. Istina, malo pred rat se Zvijezda nesto trgnula ali to je uglavnom bilo sve. Reprezentacija bi ispadala brzo ili se i nebi kvalifikovala za EP odn SP. Republicka liga ti je kod nas bila divlji zapad, kad odes u Travnik protiv Borca da igras budi veseo ako posle utakmice ostanes sa svim rebrima odn. prodjes bez polomljene noge, ruke, vrata. Pa Capljina, Zvornik, Bijeljena... College liga je sirok pojam i vjerovatno ima i timova u kojima bi taj junior mogao igrati, medjutim u najkvalitetnijim ekipama vjeruj mi da se nije lahko izboriti za prvi tim. Jedino ako ti u Niksicu nisu toliki mamlazi pa skartirali velikog talenta kako je nekad Ciro uradio sa Prosineckim. Nisam rekao da je taj momak iz nase prve lige dosao da igra za college, bio je u posjeti i ono neobavezno dosao na trening. Hajde da kazem da mu sve bilo drugacije a mozda mu i nije bilo stalo da zapne. Jos momak igra i glupo bi bilo da mu se ime povlaci u takvom kentekstu.

adisio

#290 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by adisio » 21/01/2009 15:58

Ti stvarno pokusajes da dignes ovaj americki fudbal, ova americka propaganda pravo ima uticaja na tebe. Ljudi o kojima sam ja pricao su poznati igraci... necu o imenima iz ociglednih razloga ali mogu reci da je jedan od njih poznata zvijezda yu fudbala (reprezentativac) iz generacije savicevica, piksija, iz CZ... onda jedan poznati golman Sarajeva,onda jedan igrac koji je postigao veoma vazan gol u 1/4 kup uefa. itd. Znaci igraci igraci koji su nesto postigli i nemaju razloga da budu isfrustrirani. Kao prvo dizes MLS... de mi molim te nabroj koliko igraca je MLS prodao u evropi? Eno Donovana dizete do nebesa... covjek nemoze ni u slabijem bundesligasu da se probije. Pa sama skola fudbala recimo danasnjeg Partizana ti je bolja nego citava fudbalska skola u americi (ukljucujuci i NCAA i MLS). Pa Partizan svake godine proda po 2-3 igraca sa preko 10 miliona dolara u inostranstvo. Ko je to iz Amerike otisao u pravcu Evrope? I da ti napomenem Ibisevic nije uopste Americka skola, momak sto zna fudbala to je naucio u Svajcarskoj, u NCAA se samo prosetao i uz to napravio rekord, a i tako se vjerovatno nikad nebi probio u evropu da nije bilo Vahe.
Ako nisi znao MLS ti je na posljednjem FIFinom rangovanju postavljena kao 68 liga na svijetu, a ako kazes da ovo nije realno pogledaj samo kako MLS timovi gube od timova iz Guatamale, Kosta Rike... a to su lige u kojim su stadioni ravni onim u Sokocu, Kaknju...

I onda kazes kako su ti u niksicu slabi strucnjaci kao NCAA je pun strucnjaka... pa vecina trenera tamo su igraci koji su nastupali u NCAA covjece i to je maksimum, znaci vecina strucnjaka koji NIKAD U ZIVOTU NISU IGRALI PROFESIONALNI FUDBAL!

jednostavno ne razumijem po cemu rezonujes to da je MLS i NCAA tako jaka.

nihoniho

#291 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by nihoniho » 21/01/2009 18:05

Ohran wrote:
adisio wrote: Neznam bas za to da je nasa liga kvalitetnija od MLS, ali je garant MLS liga ne kvalitetna. ni u MLSu ni u premijer ligi ne mogu 3 pasa povezati. Sjedio sam jedne noci sa nekoliko igraca koji su igrali u prvoj saveznoj ligi jugoslavije, i dosli su do zakljucka da je MLS kvaliteta nekadasnje republicke lige.

MLS liga vjerovatno nije na nivou petice, ali bi realno moglo parirariti velikoj vecini ostalih evropskih liga. Razumjem ja te bivse YU fudbalere, tako i ja cesto mladjima kazem "e djeco moja u moje vrijeme je bilo ovo, bilo ono, ovo sada ni k....u nevalja". Pitaj ti te "momke" sta su oni postigli u YU, na klupskom ili na reprezentativnom planu kad nam je fudbal bio toliko jak da se jedna MLS (sadasnja) poredi sa republickom ligom. Kada bi Hajduk, Zvijezda, Partizan ili Dinamo dosli u polufinale kupa sampiona to je bila senzacija. Istina, malo pred rat se Zvijezda nesto trgnula ali to je uglavnom bilo sve. Reprezentacija bi ispadala brzo ili se i nebi kvalifikovala za EP odn SP. Republicka liga ti je kod nas bila divlji zapad, kad odes u Travnik protiv Borca da igras budi veseo ako posle utakmice ostanes sa svim rebrima odn. prodjes bez polomljene noge, ruke, vrata. Pa Capljina, Zvornik, Bijeljena... College liga je sirok pojam i vjerovatno ima i timova u kojima bi taj junior mogao igrati, medjutim u najkvalitetnijim ekipama vjeruj mi da se nije lahko izboriti za prvi tim. Jedino ako ti u Niksicu nisu toliki mamlazi pa skartirali velikog talenta kako je nekad Ciro uradio sa Prosineckim. Nisam rekao da je taj momak iz nase prve lige dosao da igra za college, bio je u posjeti i ono neobavezno dosao na trening. Hajde da kazem da mu sve bilo drugacije a mozda mu i nije bilo stalo da zapne. Jos momak igra i glupo bi bilo da mu se ime povlaci u takvom kentekstu.
je li to tvrdis da bi trebali vjerovati tebi, a ne svojim ocima !?
pa gdje su igraci iz te silne lige i drzave od preko 300 000 000 stanovnika u da igraju evropi !?
poredjenje bilo koje normalne lige sa bih PL je neumijesno, ali bih reprezentacija ima barem duplo bolje igrace od usa reprezentacije. ili ne !?

Ohran

#292 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Ohran » 22/01/2009 04:38

Kamo srece da je bosanska reprezentacija toliko jaka da ima bolje igrace nego sto su amerikanci. Ipak, manje vise, ova tabela pokazuje stanje stvari (ako vec koristimo tabelu za nacionalne sampionate, mislim da je mjerodavnija ova za reprezentacije)
http://www.fifa.com/worldfootball/ranki ... nking.html
Sto se tice igraca u Evropi vi momci ili se salite ili povrsno pratite fudbal. U Engleskoj lizi ima vise amerikanaca nego sto bosanaca ima ukupno u ligama petice, a ako izuzmemo Pjanica igraju u slicnim ili boljim ekipama od BiH igraca. Aston Vila, Monaco, Everton, Hertha, Sampdoria, West Ham...po meni nisu slabiji od Woslburga, Hofenheima, Ruske Lokomotive, Turskog ???????? (ne mogu se sjetiti), Hajduka, Zvijezde-Gradacac, Zapresica, Graza......
Sta rade ta troica u USA kad su bili takve zvijezde, cudo se nisu uhljebili negdje u Evropi?
PS - da se jedan od njih nije skoro nudio Ciri za asistenta :)

almin-78

#293 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by almin-78 » 22/01/2009 06:12

SilentWhisper wrote:Dream comes true for Husidic
Image
http://web.mlsnet.com/news/team_news.js ... &team=t100
naajs :D

adisio

#294 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by adisio » 22/01/2009 16:42

Svi znamo sto su ljudi ovdje, ti izgleda nemas uopste osjecaj za realost oko sebe. Ako mislis na Sabanhadzovica, nije on... on zivi u Sarajevu... A samo da znas da je Sabanhadzovic razvaljivao u MLS u svojoj 35 godini zivota. Ohrane, bubas bezveze... navedi mi imena tih americkih igraca koji igraju u premiershipu? ne lupaj, imaju 3 igraca koja su vrijedna spomena od kojih samo jedan ima standardnu minutazu. Uostalom veci broj amerikanaca sto igraju u evropi... nisu u svom zivotu proveli 3 godine u americi, nego su sve evropljani koji imaju kojekakve veze sa amerikom. Isto kao sto su americki komentatori stalno govorili za Ibisevica da je Amerikanac dok nije zaigrao za Bosnu.

I to sto je Bosna slabije rangirana od Amerike nista neznaci. I ptice na grani znaju kad bi USA i mexico bili u evropi da nebi nikad svjetskog prvenstva vidjeli. Nemoj mi sad reci da je Donovan bolji igrac od Misimovica? Da je Adu veci talenat od Dzeke?
De ba vidi se da svoje fudbalsko znanje si pokupio na ESPNu hahah

Dado dijasporitus

#295 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Dado dijasporitus » 22/01/2009 18:09

Vec 12 godina igram sa amerima od amaterskih liga do rekreacije I jedna stvar uvijek izlazi na povrsinu a to je da 90% Amera igra samo na snagu I brzinu. Tehnika je za vecinu spansko selo. Zato djeca od 18-22 godina sa puno snage I kondicije se I najbolje snalaze u njihovim prvoligaskim klubovima. Trideset I kusur mi je godina I treba mi dobrih 45 minuta da se ta piculaja istrci I umori prije nego ih covjek pocne tehnicki ubijati u pojam. Kad nam jos Talijani dodju da igraju naprave od standardnih americkih igraca male majmune. Naravno uvijek ima izuzetaka ali vrlo rijetko.

MLS liga se zasniva uglavnom na toj fudbalskoj tradiciji koja se nije promjenila jos od pocetka 80-ih godina. MLS se mozda moze uporediti sa Hrvatskom ili Poljskom ligom po kvaliteti ali samo zato sto Ameri pocinju da sve vise investiraju u fudbal a talenta I stila jos uvijek nigdje. O NCAA da ne govorim.

adisio

#296 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by adisio » 22/01/2009 21:59

Dado dijasporitus wrote:
Vec 12 godina igram sa amerima od amaterskih liga do rekreacije I jedna stvar uvijek izlazi na povrsinu a to je da 90% Amera igra samo na snagu I brzinu. Tehnika je za vecinu spansko selo. Zato djeca od 18-22 godina sa puno snage I kondicije se I najbolje snalaze u njihovim prvoligaskim klubovima. Trideset I kusur mi je godina I treba mi dobrih 45 minuta da se ta piculaja istrci I umori prije nego ih covjek pocne tehnicki ubijati u pojam. Kad nam jos Talijani dodju da igraju naprave od standardnih americkih igraca male majmune. Naravno uvijek ima izuzetaka ali vrlo rijetko.

MLS liga se zasniva uglavnom na toj fudbalskoj tradiciji koja se nije promjenila jos od pocetka 80-ih godina. MLS se mozda moze uporediti sa Hrvatskom ili Poljskom ligom po kvaliteti ali samo zato sto Ameri pocinju da sve vise investiraju u fudbal a talenta I stila jos uvijek nigdje. O NCAA da ne govorim.

Totalno se zlazem. Kao da si uzeo rijeci iz mojih usta. A kako ce i nauciti igrati kada stave djecu od 8 godina na veliki teren i da se uce igrati. Sta ce dijete od 8 godina na velikom terenu uciti nego samo da trci gore dole, i u citavoj utakmici dodju 2 puta u dodir s loptom

scooter21ba

#297 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by scooter21ba » 23/01/2009 00:22

mjesamo 2 mentaliteta shvatanje igre
uzmimo recimo kosarku koja je popularna i u us and a i ovdje u europi
skorz 2 nacina
tako je isto sa fudbalom (odnosno soccer-om) kao kad poredis juznu ameriku u fudbalu i europu pola njih koji dodju u europu su prosjecni fudbaleri a u JA razvaljuju

Ohran

#298 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Ohran » 23/01/2009 02:35

Evo prvo link za ovoga sto pita da mu nabrojim te igrace, malo se i sam potrudi. Ne znam kad je tacno vrsen update pa ne zamjeri na eventualnim greskama:

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... urce=embed

Dalje, slazem se sa vecinom komentara i to je uglavnom ono sto i ja govorim. Kako neko rece MLS je bolji od liga tipa Hrvatska, BiH, Slovenija, Makedonija, Poljska, Slovacka...uglavnom rekao sam pola evropskih liga.
Zatim je tacno da se u USA vise paznje posvecuje snazi, fizickoj izdrzljivosti, borbi, mada sve vise pod uticajem juzno amerikanaca i evropljana dolazi do izrazaja i tehnika iako ja takva poredjenja ne volim. Moderan fudbaler mora imati i jedno i drugo, sta bi C. Ronaldo bio samo sa tehnikom? Zbog snage se Ronaldinjo nije uspio odrzati duze od par godina, a bojim se i za Mesija iako on i nije bas neki slabic posebno sto nedostatak snage nadoknadjuje nepredvidljivim pokretima, brzim startom, neocekivanim mjenjanjem pravca kretanja uz fantasticnu kontrolu lopte u tim kretanjima... Ono sto je problem je promjeniti ustaljeni ritam sportskih takmicenja jer amerikanci imaju sve isplanirano tako da je za fudbal veoma tesko naci termin. Treba balansirati izmedju NFL, NBA, Bejzbola, Hokeja. Ali ono sto je bilo prije deset godina nije isto, mnogo se promjenilo, a vi koji ste ukljuceni mislim da mozete te promjene osjetiti. Vjerujte da su pare pocele kruziti oko fudbala (fudbal = soccer) a znate kako je to kada oni vide da mogu zaraditi na necemu, te sam ja optimista po pitanju razvoja i popularnosti ovoga sporta.
Nije tacno da djeca od 8 godina igraju na velikom igralistu, bar ne zvanicne utakmice. Na velikom igralistu 11v11 igraju tek, U13 sto podrazumjeva starije od 12 godina, manji uzrazti imaju skroz razlicite dimenzije igralista, golova i broj igraca, tako da klinci i curice do 5 godina igraju na male golica sa igralistem od 15-20 metara 4v4. Do sedam godina se igra 5+1 na "rukometne" golove, te onda slijedi 6+1 (od 10 -12 godina 7+1) na golove izmedju 4 i 5 metara duzine, sa igralistem od jedne polovine normalnog.
Ja ne znam kako si ti dosao do toga da pustaju djecu od 8 godina na veliko igraliste.
Sve ove kategorije sam prosao licno sa klincom koji je sada 14 godina i koji je vec drugu godinu zaredom pozvat u kamp gdje USA fudbalski savez okuplja 50-tak najtalentovanije djece odredjene starosne kategorije.
PS-Nisam mislio na Sabanadjovica nego na onoga, kako si ti rekao, "veoma poznatog golmana iz Sarajeva".

Dead Man Walking

#299 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by Dead Man Walking » 23/01/2009 07:03

O kvalitetu MLS-a najbolje govori tzv Liga Sampiona Concacafa... Tu se klubovi iz MLS-a imaju sansu dokaztai protiv prestrasnih ekipa iz Gvatemale, Hondurasa, Paname, itd... A kako prolaze pogledati na linku: http://en.wikipedia.org/wiki/2008-09_CO ... ons_League
I cuj ovi bolji od ekipa iz recimo Poljske? Bolji od Dinama, Zvezde, Partizana, Wisle, Lecha... :lol: MLS je negdje u rangu nase lige.

callmethebreeeze

#300 Re: BH fudbalski/nogometni talenti

Post by callmethebreeeze » 23/01/2009 11:20

denni avdic, bosanac koji igra u svedskom elfsborgu, je, izgleda, izgubljen za nas. on ce debitovati u prijateljskom mecu svedske a-reprezentacije protiv usa i meksika.

http://www.svenskfotboll.se/t2ll.aspx?p ... &a=1157561

Post Reply