Manchester United FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#26

Post by Better Man »

Hakala wrote:
faruq wrote:Manchester Utd. se, iako se to ne vidi po tabeli, nalazi u velikim problemima koje su rezultat gresaka iz prosle sezone. Mislim da Tevez ( toliko ocekivan na Old Traffordu) je igrac koji najvise NE TREBA Man Utd-u. Necu da kazem da je Tevez los igrac (daleko od toga) ali mislim da nije tipa igraca koji treba igrati u vrhu napada. Sjajna krila (Nani i Ronaldo), te vezni red sa Scholsom zahtjeva nekoga malo korpulentnijeg i prirodno obdarenog visinom (duzinom nogu..). Odlazak Van Nistelroya je najveca greska Man Utd. Iza nje je dovodenje Teveza i Hergreavesa (precjenjen igrac iako je doveden na guzove).
Nadam se da ce ubrzo Sir Alex mjenjati nesto u vidu dovodenja napadaca tipa Zlatana Ibrahimovica, Adriana(iako u losoj formi, preporodio bi se u Man Utdu),
Trezegea...
Mozda se ispostavi da Tevez samo nije u formi, u sto cisto sumnjam, ali se nadam, ali mislim da je Man Utd. ove godine pokosen, sto se vidi iz 1:0 rezultata i povredama Rooneya, Sahe i Ronalda koji su mora se priznati glavni nosicoci igre.
Za sada mislim da nam ostaje samo cekanje boljih trenutaka i nadam se promjena.
donekle se slazem s ovim postom :D

s tim da ja mislim da je hargreavaes najvece fula.koji ce im on kurac,kad imamo :D na istoj poziciji carrick-a i o'shea-u.

slazem se da rooney i tevez ne mogu funkcionisati u napadu,jer su oba slicnih karakreistika,stim da je rooney mnogo bolji 8-) .jbg,znaci man-u nema klasicnog cenrafora,kakav je rud bio.ali to ne mora biti tako lose.

meni je bilo godra kad je rud otisao,a pogotovo bekan. s njima dvojicom Man-U je bio PROCITANA ekipa.to se vec pokazivalo i odrazavalo na rezultate.odlaskom ove dvojice,u Man-u se otvara mnogo vise prostora za kombinatoriku,i zato smo dobili lanjski Man-u, koji je vjerovatno jedina ekipa na svijetu,koja u jednoj tako vaznoj utakmici ,kao sto je lanjska protiv rome,zabije 7 golova iz 7 AKCIJA!(nista otpaci,prekidi,penali ,sreca i sl. 7 golova,sve ljepsi od ljepseg)

ne zalim za rudom,sidrasem,koji je imao ulogu pipa inzhagija,da serviranu loptu s peterca zakuca u gol.(samo jedan gol van 16m u premiershipu,dovoljno govori o njegovoj limitiranosti)

beckhamu,krilu koji NIKAD nije predriblao igraca,da ne govorim.da ne spominjem da je sakat u lijevu nogu,nikakvoj tehnici,da je spor i td.svaka cast na centarsutu,ali to je premalo za moje :oops: standarde :D
-------------------------------------------------------------------

jedan klasicni centarfor bi dobro dosao u januaru,ali cenatrfor koji ucestvuje u igri(ne poput ruda).inace ne mislim da imamo neke sanse u LP ove god. :roll: ali je prvenstvo nase ,siguran sam 8-)
----------------------------------------------------------------

slaba partija veceras,ali bodovi se pisu.zlatno milanovo pravilo8)

jbg raja navikla na 7-u :roll: .ronaldo je izjavio da su ga lani igraci rome preklinjali da ih ne unistava vise(ono kad je krenulo s orgijanjem)

smilovo se veceras :oops:
Rud nije nikako bio limitiran. Preko 150 golova u dresu Man UTD. dovoljno govore o tome. Koliko je samo imao solo driblinga u kojima je levatio protivničke igrače i zabijao im golove. Nemoj ga porediti sa Pipom, jer je Rud Daleko kvalitetniji i svestraniji od Pipa. Nisu ga trebali pustiti u Real, jer bi im puno valjao. Koliko je jak dovoljan podatak je da je proglašen najboljim igračem protekle sezone u Španiji i da je najzaslužniji što je Real osvojio titulu.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#27

Post by Better Man »

veca_sa wrote:sve je to ok sto vi pisete, samo vas molim da mi na youtube-u nadjete 1 gol koji je ruud postigao izvan 16m.
Dao je prošle sezone za Real. Evo večeras je bio prva zvijezda Reala i zabio 2 gola (drugi je prava majstorija). Ruud nije gotovaner koji samo stoji i čeka daq mu neko namjesti loptu, već i sam je sposoban sve uraditi i dati gol. Čovjek jednostavno ima njuh za gol i zato se čestonađe u situaciji da s peterca zabije gol ili da samo očeše loptu i zabije gol. Ali zato ima i genijalnih poteza, kao jedan dok je igrao za Man UTD. kada je na centru primio loptu i sam pretrčao s loptom do protivničkog gola uzput povaljao kompletnu odbranu i zabio gol. Ili kad je u Ligi prvaka prišao protivničkom igraču koji je bio s loptom koju je oduzeo od igrača Man UTD. uz golaut liniju oduzeo mu loptu i onda išao malo gol aut linijom prema golu i šutem iz mrtvog ugla zabio gol.
Hakala
Posts: 239
Joined: 29/04/2007 14:00

#28

Post by Hakala »

oho..procepilo je,cetvorka leze danas :D

@better man

ja ti kazem da je man.u s rudom bio procitana knjiga.on jeste svestraniji i bolji od pippa,naruciti u duelima i realizaciji,ali to opet ne znaci da nije limitiram igrac(mada rijetko koji centarfor nije)

rudu je godila promjena sredine,i to sto blista u spaniji,apsulutno ne znaci da bi iste igre prikazivao u Man.U.

samo 1 gol van 16 m. u premiershipu valjda dosta govori o njegovoj limitiranosti.on je najcesce bio potpuno odsjecen u napadu,kretanje 0 bodova,zatim pun mi je k.bio njegove sebicnosti i egoizma..u man.u je uvijek na prvom mjestu bio kolektiv,cijela ekipa se podredjivala krajnjem cilju,sto sa rudom nije bio slucaj.on je ganjao statistiku,i nije imao gotovo nikakvu saradnju s svojim partnerom u napadu.ne sjecam se da je ikad asistirao(a sjecam se milion situacija kada nije dodao samom covjeku u 1000%sansi)sto se cesto odrazavalo na lose rezultate.


njegovim odlaskom,a pogotovo odlaskom d.beckhama,povecava se broj napadackih rijesenja,kao i sam kombinatorika,brzina igre,protok lopte.

rud je dobar golegeter,ali sorry...nije po mom ukusu :oops: .ocito je i SAF skontao neke stvari pa ga se rijesio 8)

GLORY GLORY MAN.UNITED
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#29

Post by elSaik »

odavno nisam pogledao neku tekmu engleskog Premiership-a, ali sad pogledah ManU - Wigan, moram reći da su fino igrali. Skoro pa ko moj Željo na Grbavici kako igra. :D :thumbup:
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#30

Post by van Basten »

konačno jedna pobjeda dostojna imena Man utd... pročepilo je izgleda
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#31

Post by van Basten »

i tako se Villi dalo gol fore pa im se utrpalo 3 u zadnjih deset minuta poluvremena pa kasnije promašio penal i zabio još jedan gol za rasturanje do kraja 1:4. Izgleda da se stroj podmazao
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#32

Post by van Basten »

da, definitivno se to sve posložilo kako treba, sada samo treba održati ritam. Umjesto 1 na početku, sada se dijele 4 :D
Hakala
Posts: 239
Joined: 29/04/2007 14:00

#33

Post by Hakala »

cetri u subotu,cetri jucer...elhamdulilah :oops:
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#34

Post by Better Man »

Još jedna četvorka juće. Sad je na redu Arsenal.
User avatar
Miner
Posts: 115
Joined: 11/04/2005 12:23

#35

Post by Miner »

Treci gol Teveza na utakmici i njegova kombinacija sa Rooneyem podsjeca na nekadasnji dvojac Yorke - Cole.
A Nanijev prvi gol sa 30 metara ne smijem ni komentarisat da sta ne pogrijesim :D

Juriiiiiis na Emirates Stadium u subotu po nova tri boda i nova četiri gola :D :D :D
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#36

Post by van Basten »

da li je iko izmjerio brzinu udarca lopte kod gola Nanija...? ono je zaista, ali zaista bio istinski projektil.
Biće dobra tekma na Emirates, za sve fudbalske sladokusce vjerujem.
runi
Posts: 28
Joined: 05/05/2007 23:27
Location: zenica

#37

Post by runi »

Pozdrav,
pa Mancho je definitivno naj club na svijetu...zaredao je sve same cetvorke... bilo kako bilo, ko nam da 5 golova, moze racunati na pobjedu :-) GLORY GLORY MAN UNITED... pozdrav robijasu( crvenom djavolu) iz Sarajeva PEACE BRO
User avatar
Miner
Posts: 115
Joined: 11/04/2005 12:23

#38

Post by Miner »

:D :D :D

Dobar, dobar ...
Peace BRO!!!
runi
Posts: 28
Joined: 05/05/2007 23:27
Location: zenica

#39

Post by runi »

jurissssssss,
jos malo do novih bodova... glory glory man utd... :-D kako se blizi subota, hvata me lagana trema...kao da mi tata igra...Bro stizem u subotu, aBd, da zajedno to prozivljavamo...naravno i cerka, hehehehehe... :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18239
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#40

Post by GandalfSivi »

Jao klosara, place mi se, fuj...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18239
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#41

Post by GandalfSivi »

Dadose ga cigani u zadnjim sekundama, ali je utakmica bila luda samo tako...
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#42

Post by LSD »

2-2 najrealnije....arsenal vise napadao,a manchester imao bolje prilike...ono je rooney trebao zabiti glavom kad mu je gigs nabacio...zna li neko sta je sa nanijem-zbog cega nije igrao?...jeli neka ozljeda u pitanju :?
User avatar
Miner
Posts: 115
Joined: 11/04/2005 12:23

#43

Post by Miner »

Steta zbog gola u posljednjoj minuti, ali ipak ostali smo neporazeni.
Najbitnije je da je gostovanju na Emiratesu proslo bez poraza, a revans je na Teatru snova ipak :-)
runi
Posts: 28
Joined: 05/05/2007 23:27
Location: zenica

#44

Post by runi »

hehehe,
naravno da je dobar bod...jos jucer smo gubili dobivenu utakmicu od Arsenala... bilo je 0-1, a onda preokret i tuga u zadnjih 10min 2-1... :x .... Bro, stay cool
runi
Posts: 28
Joined: 05/05/2007 23:27
Location: zenica

#45

Post by runi »

hehehe,
naravno da je dobar bod...jos jucer smo gubili dobivenu utakmicu od Arsenala... bilo je 0-1, a onda preokret i tuga u zadnjih 10min 2-1... :x .... Bro, stay cool
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#46

Post by van Basten »

šteta gola u zadnjoj minuti i inače bezveze primljenih golova, ali eto - ipak se prošlo jedno od najtežih gostovanja ove sezone neokrznuto
User avatar
Miner
Posts: 115
Joined: 11/04/2005 12:23

#47

Post by Miner »

Hargraves mi je najbolji, poslije utakmice se smijao na golove Arsenala u smislu kako dugo gluplje i ruznije golove nije vidio :-)

Veceras ludilo na Teatru snova, predvidjam jedno 4 gola (posto mi ne znamo drugacije) i osiguranje plasmana u drugi krug takmicenja!
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#48

Post by Better Man »

Miner wrote:Hargraves mi je najbolji, poslije utakmice se smijao na golove Arsenala u smislu kako dugo gluplje i ruznije golove nije vidio :-)

Veceras ludilo na Teatru snova, predvidjam jedno 4 gola (posto mi ne znamo drugacije) i osiguranje plasmana u drugi krug takmicenja!
Dobro predviđanje. Man. Utd. ponovo zabio 4 komada. Četvrti gol Ronalda je pravo ludilo.
User avatar
Miner
Posts: 115
Joined: 11/04/2005 12:23

#49

Post by Miner »

Ja sam nedavno rekao ko nam zabije 5 golova taj ce nas i pobijediti :D
Odoh tek sad da gledam golove!
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#50

Post by Neelix »

Miner wrote:Ja sam nedavno rekao ko nam zabije 5 golova taj ce nas i pobijediti :D
Odoh tek sad da gledam golove!
kome ba "vama"? :D gdje si ti u svemu tome? :D
Post Reply