Crvena zvezda - Partizan

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

M.D.
Posts: 143
Joined: 28/04/2004 17:44
Location: NYC

#26

Post by M.D. »

Eh sta sam sve proputovao sa Partizoanom, od Splita, Zagreba, Vinkovaca, Mostara, jedno 20 derbija i 10-tak medjunarodnih tekmi. Da tada su bili Zare Zivac i Pampi glavni. Samo sto su se i tada pjevale cetnicke pjesme a kao nije se smjelo. E to mi je malo smetalo, moram proznati. :x

Sjecam se Dragana Mancea, Usketa, i naseg Omera, Admira Smajica, Vokrija kad se zabije u 16 metara a vushugla dole, zgbljen.. A kostolomac Bajro Zupic. E jes to bio krkan...Pa bio je tu i Milko Djurovski....sjecam se kad smo olesili Zvezdu golovima Smajica i Milka na JNA...
DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#27

Post by DUREX »

Ljubitelj Zabara wrote:E pa generacijo, sta ima? :D
Mozda istok, ali na JNA se na istok ulazi sa juga i severa. A vi ste bili na severu.
Plato je ispred severa. Eto... severo-istok. :D
Cuo sam da je S...o pobegao na Dorcol u dzamiju. Ali su to kasnje demantovali.
Zao mi je sto ne mozes na Derbi. Evo ja se napalio. Kupio i pile ispod saca na pijaci Ciglane. I Coca-Colu od 2 litre. :D :D
Nesto mi se ne ide solo.
Zaba, ovo, ono.. :D

Znam kako se ulazi, al' mi sve u glavusi taj neki dio prema istoku... i mogao bih se zakleti... al' pisaj ga... kakvi smo bili tada, dobro se sjecam icega... :D

Znam samo da su cigle prstale na sve strane, a da je mene od svih cigli i kamenja potkaci polovka Skenderbega haha.... jebote...(Z je pogodila cigla u glavu i ja sam kontao da mu je glava otpala... i sto je najgore prevezu ga u bolnicu u koju u isto vrijeme dovezu i grobara kojega je on izbo nozem :D haha... on tame lezi, drkaju mu nesto po tintari, a u istom hodniku 20 Grobara dosli da vide kako im je ovaj haver :D... dobro je proso... :D)...
A taj dam smo stigli u Bg pravo rano... I citav dan smo se kurcili i divljali(i krali, jebiga :D ), e onda nas me murija lagano pocela hapsiti(sve smo po grupicama hodali po Bg), tako da, kad smo upali u fight sa Grobljem, vec nas dosta nije ni bilo, koliko se sjecam... Ali opet su raja stala na fight... Bila je dobra zajebancija.... To nabadanje nozevima se desilo spontano, ali i dalje tvrdim da nismo samo mi potezali nozeve taj dan, jer se sjecam par Grobara koji su isli prema nama, a koji su imali cakije i nekakve pajsere... Nasi su samo bili brzi... Jebiga, Carsija... :D:D
(da Grobari igraju prljavo, znali smo... jednom su nas ispred Koseva gadjali raketom :D)

A to za S nije istina.... Jedna druga osoba je meni daj dan pala u ocima... Tako da, i kada ga danas vidim na Sjeveru kako se sepuri, i danas se sjetim kako je pizdio ko picketina kad nas je murija privodila. Al' nesje... i suze su za ljude... (apropo suza, da li se neko sjeca Cegija u tramvaju u Sarajevu... :D)

Al' jebo te price... Sad smo svi poslovni ljudi... Ozbiljni... :D:D
Last edited by DUREX on 24/02/2007 14:29, edited 1 time in total.
Smith17
Posts: 59
Joined: 13/04/2006 23:59

#28

Post by Smith17 »

Marco-x wrote:Može li netko napisati satnicu meča C. Zvezda - Partizan. Ako je prije 20:15, taman da do tekme Dinamo - Hajduk ispunim dan. :D
Ima li gdje u gradu gledati dinamo-hajduk pošto nemam hrt 2 na kablovskoj ?

neki birc ili bilo kakav "lokal" :D ?
breskva
Posts: 749
Joined: 05/07/2005 11:08

#29

Post by breskva »

Tekma pocinje u 4
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#30

Post by pape »

:roll: Durex i Zaba, .... a da se vi malo PP-ovima dopisujete? :oops: :roll:
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#31

Post by debela »

daj pape ne zezaj. super im je prica, sta ti ovdje smeta :?
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#32

Post by bc_chupo »

kad je zvezda partizan....... de imal na kojem na kablovskoj
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#33

Post by mehopuzic »

van Basten wrote:A Celtic - Glasgow? Možda i najveći gradski derbi u Evropi, s obzirom na pozadinu odnosa dva kluba.
A Olympiacos - Panathenaicos?
Fenerbahche- Galatasaray - Besiktas?
Real - Atletiko?...
Mislim da je čovjeku (kao i meni) bilo mrsko dalje nabrajati. Utakmica iz naslova topica nije vrijedna moje pažnje ništa više nego svi nabrojani i nenabrojani dueli... naprotiv, čak i mnogo manje.
Za mene, kao rođenog sarajliju i navijača Sarajeva samo je jedan gradski derbi br.1 u Evropi
pa to i ja govorim, ako cemo otvarati temu za Crvena Zvijezda - Partizan, onda hajmo otvoriti za sve gradske derbije u svijetu
Downunda
Posts: 484
Joined: 08/11/2006 17:10

#34

Post by Downunda »

nobody wrote:24.02. Dinamo - Hajduk
24.02. C. Zvezda - Partizan
21.04. Sarajevo - Zeljeznicar
05.05. Zrinjski - Velez Mostar
Sine, izraz derbi vječitih rivala se ne odnosi na sve klubove iz istog grada.
(npr. u engleskoj je"vječiti "derbi Man.Utd-Liverpool, ane Man.Utd - Man. City, kao i u Španiji, Real-Barca, a ne Real-Athletico, kontaš?)
Moa postojti rivalitet, tradicija igranja u istoj ligi,na istom niovu itd.
Više puta je moja raja igrala derbi "zgrada" nego što su se Velež i Svinjski sastali (sastali su se jedno 10 puta u svojoj istoriji a ostali su imali najmanje po 80 derbija).
Prema tome ovaj zadnji nema veze sa vezom, a pogotovo sa derbijima.

Pozdrav "starioj" generaciji;
ljubiteljima pirotehnike, marisana po stanicama i fajerki!
HZ 1987

ta ra
User avatar
van Basten
Posts: 7533
Joined: 21/09/2006 02:59

#35

Post by van Basten »

mehopuzic wrote:
van Basten wrote:A Celtic - Glasgow? Možda i najveći gradski derbi u Evropi, s obzirom na pozadinu odnosa dva kluba.
A Olympiacos - Panathenaicos?
Fenerbahche- Galatasaray - Besiktas?
Real - Atletiko?...
Mislim da je čovjeku (kao i meni) bilo mrsko dalje nabrajati. Utakmica iz naslova topica nije vrijedna moje pažnje ništa više nego svi nabrojani i nenabrojani dueli... naprotiv, čak i mnogo manje.
Za mene, kao rođenog sarajliju i navijača Sarajeva samo je jedan gradski derbi br.1 u Evropi
pa to i ja govorim, ako cemo otvarati temu za Crvena Zvijezda - Partizan, onda hajmo otvoriti za sve gradske derbije u svijetu
shvatio sam ja šta ti govoriš, ja sam se svojim postom samo nadovezao na tebe i dao podršku tvom stajalištu
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#36

Post by gavrilo »

:x :x picke grobarske pobjedile :x :x



... ajd posle 11 godina...
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#37

Post by karanana »

Fuj, a ja mislio 1 - 100%. Kad i Hajduk veceras uzme.
hux
Posts: 78
Joined: 12/10/2006 01:44

#38

Post by hux »

nobody wrote:24.02. Dinamo - Hajduk
24.02. C. Zvezda - Partizan
21.04. Sarajevo - Zeljeznicar
05.05. Zrinjski - Velez Mostar
izbaciti uljeza
:D
User avatar
Bl_ManiaC
Posts: 185
Joined: 14/02/2007 20:26
Location: zgrada u blizini mjesta odakle polecu avioni

#39

Post by Bl_ManiaC »

gavrilo wrote::x :x picke grobarske pobjedile :x :x



... ajd posle 11 godina...

Sasvim zasluzena pobjeda i to uvjerljiva

a grobari su pokazali svoju snagu
:)
User avatar
saviola
Posts: 517
Joined: 11/10/2005 10:50
Location: istocno sarajevo

#40

Post by saviola »

e ne sjecam se kad je zvezda losije odigrala. grobari jesu zasluzeno pobjedili, ali svejedno se zna sampion, jer je +9.
ne znam koji je k.... onaj koroman igrao kad covjek grije klupu vec godinama, bio je totalno izgubljen. zvezdina odbrana katastrofa, gaj neprepoznatljiv, onaj basta ko da je u 9.mjesecu trudnoce, trisovic izgubljen slucaj (2 zuta za 40 min. igre),... a da zaboravio sam georgijev, ja bih njega utusio za neku sitnu lovu. burzanovic nije los i pored bajalice je istinsko pojacanje, a za koromana....hmmm, vidjecemo.
sve u svemu, zvezda ima ekipu za grupnu fazu lige sampiona, a danas se vidjelo da su totalno neuigrani. to se da ispraviti do ljeta.
ZVEZDA SAMPION!!!

i pozdrav pitarima
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#41

Post by bc_chupo »

gavrilo wrote::x :x picke grobarske pobjedile :x :x



... ajd posle 11 godina...

jedva cekam kakve klipove da vidim kako su ih iznervirane delije nakon poraza razderali ko mackice
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#42

Post by Ljubitelj Zabara »

Bas mi drago sto su smrdljive cigansture izgubile.
Govna cetnicka.
Mrzi me dalje da pisem.
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#43

Post by max_power »

hux wrote:
nobody wrote:24.02. Dinamo - Hajduk
24.02. C. Zvezda - Partizan
21.04. Sarajevo - Zeljeznicar
05.05. Zrinjski - Velez Mostar
izbaciti uljeza
:D
Dinamo - Hajduk?
Nisu iz istog grada :)
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#44

Post by gavrilo »

Bl_ManiaC wrote:a grobari su pokazali svoju snagu
:)
pokazali su k... :oops: sreca njihova sto je zvezda sraaaanje igrala. ima jos dva derbija... vidicemo :wink:
User avatar
saviola
Posts: 517
Joined: 11/10/2005 10:50
Location: istocno sarajevo

#45

Post by saviola »

Ljubitelj Zabara wrote:Bas mi drago sto su smrdljive cigansture izgubile.
Govna cetnicka.
Mrzi me dalje da pisem.


a ja tebe nabijem na kurac!!!
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#46

Post by Ljubitelj Zabara »

... i ja tebe i jos te i okrenem pride.
http://www.delije.net/forum/viewtopic.php?t=6777

Delije, nekada samo srpski nacionalisti, a danas cetnici, ljoticevci, nedicevci i stormfrontovci.
Uglavnom najveci sljam.
hux
Posts: 78
Joined: 12/10/2006 01:44

#47

Post by hux »

nobody wrote:
hux wrote:
nobody wrote:24.02. Dinamo - Hajduk
24.02. C. Zvezda - Partizan
21.04. Sarajevo - Zeljeznicar
05.05. Zrinjski - Velez Mostar
izbaciti uljeza
:D
Dinamo - Hajduk?
Nisu iz istog grada :)
teoretski odgovor je DA,ali..........


....kakav ba zrinjski :lol:
DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#48

Post by DUREX »

Ljubitelj Zabara wrote:... i ja tebe i jos te i okrenem pride.
http://www.delije.net/forum/viewtopic.php?t=6777

Delije, nekada samo srpski nacionalisti, a danas cetnici, ljoticevci, nedicevci i stormfrontovci.
Uglavnom najveci sljam.
:lol: :lol: :lol:

Jao debila, ne mogu da vjerujem... Koja mitomanija i samonabijanje hvale do balcaka (u bulju), pa se, s vremena na vrijeme, zaborave da su s noge na nogu bili izbaceni iz Yugoslavije, nakon sto su im mentori (Svabe) dobili po picketini.

Samo ova ih mala, onako u neznanju, prekide u pricanju bajki, pa se malo uskomesase... :lol: :lol: :lol:
Ђујић је био довољно мудар да схвати како би кнински четници имали великих проблема да зауставе усташе и отишао је до Задра где је на коленима молио Италијане да окупирају Книн и околину. Тако је тај део почивше РСК био једини који је спашен великих клања и убијања.
Znaci, svaki, ali SVAKI put me iznenade do koje mjere su retardirani i do koje mjere sami sebe lazu :lol: :lol: (Pa jebo te grob da te jebo, Nikola Kalabic je ko zadnja picketina plakao na sudjenju povalivsi SVE cetnicke komanante koje je znao, a Draza je pokusavao da opovrgne da je samo on bio vodja svega toga, ne bi li se izvukao... Pa ljudi EEEEEEE, postoje stenogrami, EEEEEE :lol: :lol: )

Image

U misiju rupu!!!! Mamu vam jebem... da vam ne bi Svaba, ne bi vas se moglo nafatati, koje ste picketine bili. :D


ZNAM da nije zevano za temu (mada i jeste, u neku ruku), ali morao sam... Svaki put me nasmiju s ovim bajkama i basnama. :D

Nego, da se vratimo sportskoj temi... Da li je bilo kakve vece frke nakon tekme?
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#49

Post by Ljubitelj Zabara »

Bila frka posle tekme kod Autokomande.
Medjutim, ono sto je vazno je da je posle utakmice proglasen " Dan genocida nad Romima ", sto nas drug variola nece da prizna.
Post Reply