BiH - HELLAS

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

zanzibar

Post by zanzibar » 09/10/2006 16:09

Mađarska iz tri utakmice ima jednu pobjedu!
Moldavija iz tri utakmice ima jedan neriješen bod!
Od sedam timova oni su to uspjeli uzeti - Bosni i Hrecegovini! I nikome više!
BiH uzela tri boda od Malte i jedan od Moldavije!

radeljas

Post by radeljas » 09/10/2006 16:10

zanzibar wrote:"nego ocito je da ti, zanzibar, ne pratis nogomet dovoljno. da imalo vise pratis situaciju kod nas znao bi da igraju oni koje treba nekako, nekome prodati. zato igraju vidic i rupa trivunovic, pa i bartolovic,. iako njemu svaka cast."

Znam ja to radeljaš, ali hoću da podsjetim na Sliškovićevo licemjerstvo, tipa: Ko? ja se kockam? Ko? Ja Prodajem igrače? e kad novinari počnu to da pitaju onda on okrene priči i kaže meni su uzvikivali Ustašo, ustašo... To je šuplja... Kod nas se svaka nesposobnost prebacuje na nacionalizam... Ja ne kažem da nema budala koje dobacuju, ali to se ignoriše... Selektor je prije svega sposoban stručnjak i o njemu govore samo rezultati... Baka ih nema! (istina napravio je nešto do sada, ali on jednostavno više ne može)
svako ko zeli pomak ili progres mjenja trenera. baka je imao premalo rezultata, a i to bi se moglo svesti na nista, jer i pored ambicioznih najava pred svake kvalifikacije kako prolazimo, kako imamo dobru grupu, to se jos nije desilo. meni se svidjalo kad je dosao, ali poslije farse nakon madjarske i on mi se gadi. a bratija poput pashalica, ushanovica i dr. mafijasha jos odavno.
sjetio sam se imena managera koji pretpostavljam da sastavlja reprezentaciju - zove se nusret jashari.
da skratim sa promjenom trenera dobili neke igrace nazad. sa promjenom uprave mozda bi se sjetili da angazuju naseg nekog bivseg igraca, koji je autoritet, da uganja svu silnu djecu koja su na pragu da zaigraju za tudje reprezentacije i da ih nagovori i pozove. sa promjenom uprave bi mozda neko postavio cilj plasman na evropsko prvenstvo 2010, a do tada uvodjenje mladih igraca i stvaranje reprezentacije. sve drugo je lopovluk i prevara ....

zanzibar

Post by zanzibar » 09/10/2006 16:11

Sezam wrote:Dajte raja, smirite se malo...proanalizirajte situaciju...mi se ochigledno nalazimo u grupi gdje svako svakoga mozhe pobijedit...Madjari ce se josh nauzimati bodova, Moldova isto tako...nema vishe pacera, shvatite. Uostalom, bolje je jednom tuci Madjare, a jednom izgubiti, nego dvaput igrati nerijesheno...nashi su drugo poluvrijeme protiv Moldavije odigrali odlichno. Pa, najvishe smo golova postigli od svih timova u grupi...;)... Siguran sam da ce Grci popushiti u Zenici... 8-)...

HAAAAAAAAAAAAAAAjmOOOOOOOOOOOO BOSNO BOSNO BOSNO HaaajmOOO HERCEGOVINO!!!
Hej brate, smirujemo se već dva ciklusa... Analiziraj i ti malo: Vidić, Damjanović, Trivunović, Krkez, Smajić,...

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 09/10/2006 16:11

tabela govori da imamo najbolji napad i najlosiju odbranu :D

radeljas

Post by radeljas » 09/10/2006 16:13

Marchegianni wrote:
radeljas wrote:ne mogu da se sjetim vise onoga albanca sto je kod nas nerazdvojan od reprezentacije.
Nusret Jašari
sjetih se i ja dok sam pisao odgovor zanzibaru. u kosarci je slicno - vlasnik skoro svih igraca bosne je mishko raznatovic, a covjek koji radi za njega je novopeceni sdaovac samir avdic. ali, gle cuda, samir avdic je istovremeno i u upravi bosne. ovo ne da je sukob interesa nego je i kriminal moguc samo kod nas.

Sezam

Post by Sezam » 09/10/2006 16:16

zanzibar wrote:
Sezam wrote:Dajte raja, smirite se malo...proanalizirajte situaciju...mi se ochigledno nalazimo u grupi gdje svako svakoga mozhe pobijedit...Madjari ce se josh nauzimati bodova, Moldova isto tako...nema vishe pacera, shvatite. Uostalom, bolje je jednom tuci Madjare, a jednom izgubiti, nego dvaput igrati nerijesheno...nashi su drugo poluvrijeme protiv Moldavije odigrali odlichno. Pa, najvishe smo golova postigli od svih timova u grupi...;)... Siguran sam da ce Grci popushiti u Zenici... 8-)...

HAAAAAAAAAAAAAAAjmOOOOOOOOOOOO BOSNO BOSNO BOSNO HaaajmOOO HERCEGOVINO!!!
Hej brate, smirujemo se već dva ciklusa... Analiziraj i ti malo: Vidić, Damjanović, Trivunović, Krkez, Smajić,...

Dobro, damjanovic je bio greshka, zato ce Grlic da igra protiv Grka od pochetka...Smajic je izgledao OK ono malo shto je igrao...Trivunovic je solidan odbrambeni igrach...Vidic jeste losh, nadam se da nece igrati u srijedu...Kerkez losh...

...neko iznad reche kako smo solidni u sredini i napadu, a tarabe u odbrani...slazhem se, znachi treba protiv Grka postaviti chvrstu odbranu, te ih nadigrati na sredini terena u 2. poluvremenu...mislim, Grci su ljudi tarabe za nas...vidjecete u srijedu...

zanzibar

Post by zanzibar » 09/10/2006 16:19

E[size=18]vo šta je Slišković rekao 30. januara 2006 za [/size]//www.nogometni-magazin.com/euro2008-5d.shtml

Sliškoviæ: Od Maðara moramo uzeti svih šest bodova

BiH u grupi s Grèkom, Turskom, Norveškom, Maðarskom, Moldavijom i Maltom

Grèka, Turska, Norveška, Maðarska, Moldavija i Malta bit æe protivnici nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008. godine u Švicarskoj i Austriji, na koje æe plasman izboriti dvije najbolje u grupi.

Na žrijebanju u Montrou, u Švicarskoj, reprezentacija BiH izvuèena je u grupi C. Od ekipa iz snažnijih jakosnih grupa izbjegnuta je Italija, Portugal, Nizozemsku, Èeška, Srbija i Crna Gora, Rumunjska... a u grupi su reprezentacije od kojih nijedna nije izborila plasman na predstojeæi Mundijal u Njemaèkoj.

S dojmom se složio i izbornik Blaž Sliškoviæ.
- Zadovoljan sam i mislim da imamo realne šanse da se doèepamo jednog od prva dva mjesta - rekao je Sliškoviæ odmah nakon žrijeba.

Èime je zadovoljan Baka?
- Time što su prve èetiri ekipe relativno izjednaèene. Imam osjeæaj da æe biti mnogo neriješenih utakmica, kao i u kvalifikacijama za EP u Portugalu - odgovorio je Sliškoviæ.

Baka je tu tezu utvrdio procjenom da æe onaj tko u oba meèa pobijedi Maðare biti na konju.
- Mislim da æe se upravo na Maðarima odluèivati. Ko hoæe da bude prvi ili drugi, mora od njih uzeti svih šest bodova - Sliškoviæeve su rijeèi.

A evo i kako je pred početak kvalifikacija BiH stajala na kladionicama:

Turska 1.40
Grèka 1.40
Norveška 2.10
Maðarska 5.00
Bosna i Hercegovina 7.00
Moldavija 21.00
Malta 250.00

Murat Sabanovic

Post by Murat Sabanovic » 09/10/2006 16:22

sezame, mi smo slabi i u napadu, i u sredini, i u odbrani, i na klupi.

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 09/10/2006 16:25

Trebamo se samo malo strpiti, da ovi mladi porastu. Onda cemo, ako ih menadzeri ne pocnu vodati okolo, biti sampioni Evrope. U medjuvremenu cemo pricati kako svak moze uzeti svakoga, pa cak i superjaka Moldavija nas.
P.S. Sjeca li se ko da su otjerali Hadzibegica sto je igrao nerijeseno sa Madzarskom u Budimpesti (izmedju svega ostalog)

radeljas

Post by radeljas » 09/10/2006 16:27

Sezam wrote:Trivunovic je solidan odbrambeni igrach....
koju li si ti utakmicu gled'o. pa trivunovic je krivac za prvi go, pa je napravio nepotreban penal, pa je ispao i stvorio jos barem 3 prilike za moldaviju. na sta se ti lozis covjece :? :? :? damjanovic je bio greska. prethodno je bio kerkez. ko ce sad biti greska? da proba sa alenom skorom na liberu?

Sezam

Post by Sezam » 09/10/2006 16:27

Murat Sabanovic wrote:sezame, mi smo slabi i u napadu, i u sredini, i u odbrani, i na klupi.
ne znam...po meni, 2. poluvrijeme protiv Moldavije je najbolje shto smo odigrali do sada u ovim kvalifikacijama...znachi, ide na bolje...sachekajte srijedu ljudi, pa onda pljujte ili likujte...;)...

zanzibar

Post by zanzibar » 09/10/2006 16:32

Sezam wrote:
Murat Sabanovic wrote:sezame, mi smo slabi i u napadu, i u sredini, i u odbrani, i na klupi.
ne znam...po meni, 2. poluvrijeme protiv Moldavije je najbolje shto smo odigrali do sada u ovim kvalifikacijama...znachi, ide na bolje...sachekajte srijedu ljudi, pa onda pljujte ili likujte...;)...
Pa evo Baka ti je sam rekao: Mislim da će se upravo na Mađarima odlučivati. Ko hoće da bude prvi ili drugi, mora od njih uzeti svih šest bodova.

Jesi li uvjeren da ćemo piored Turske, Norveške, Grčke, pa i Mađarske biti na Evropskom...Ako jesi, ja više o Baki riječ neću napisati

BECHO

Post by BECHO » 09/10/2006 16:43

Kakvi mi i evropsko. Mi mozemo igrat' protiv Farskih, Malte i San-Marina.

radeljas

Post by radeljas » 09/10/2006 16:46

zanzibar wrote:
Sezam wrote:
Pa evo Baka ti je sam rekao: Mislim da će se upravo na Mađarima odlučivati. Ko hoće da bude prvi ili drugi, mora od njih uzeti svih šest bodova.

Jesi li uvjeren da ćemo piored Turske, Norveške, Grčke, pa i Mađarske biti na Evropskom...Ako jesi, ja više o Baki riječ neću napisati
za sad je racunica pogubna po baku, pashu i ushanovica.

od madjara na njihovom terenu - norveska i turska uzeli po 3 boda
od moldavije na njihovom terenu - grcka uzela 3 boda , mi 1
mi od madjara izgubili 3 boda na svom terenu...

bas me zanima sta ce baho, suporter pashe i sliskovica i dio tala, reci poslije izgubljenih bodova od grka. i ko ce to grcima, sa odbranom od granita, stvoriti sansu, a kamoli dati go. mi koji nemamo gol igraca uopste? ne gajite nerealni optimizam

Centurion

Post by Centurion » 09/10/2006 16:46

Gubimo 2:1 kratko i jasno!

Zaboravte na stare prdonje!

Okrenite se mladima, na njima sverc ostaje!

bozur

Post by bozur » 09/10/2006 16:49

Onda organizovati paralelno evropsko prvenstvo sa BiH, Maltom, Moldavijom.
Uoci finala SP 2002 organizovana je utakmica za najboljeg od najgorih. Cini mi se da su igrali Butan vs neko pacificko ostrvo.

BECHO

Post by BECHO » 09/10/2006 16:55

Jel zna neko, dal ce bit prenos tekme preko sopcasta?

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 09/10/2006 17:11

Sa teme BiH - Grcka: /autor @Mahalac/

Autor: Mahalac Poslano: 09. oct. 2006. 08:42
U razmisljanju na ovu utakmicu i mom vidjenju iste bih poceo sa time da se u taktiku ne razumijem niti u strategije ali moram reci da
kod nas to i ne postoji.
Dalje, nikad ali jos nijednom nisam vidio da pocnemo utakmicu sa istim igracima koji igraju na istom iliti njihovom prirodnom mjestu.
Je li moguce da se daje nekim anonimusima Damjanovic, Damjanovic i opet Damjanovic te , Kerkez, Silic, Vidic sansa
u kvalifikacijskim utakmicama. To su ljudi pored toga sto ne znaju igrati "neprijateljski diverzanti", oni demoliraju igru i stetno djeluju
na tim , pa Silic je bukvalno poklonio loptu Moldavcu za gol.
Zasto igraci poput Skore, Mackica, Vladavic tako tesko skoro nikako ne igraju, Skoro pogotovo?
Ovaj put je i Sergeju svega dosta pa je namjerno napravio drugi zuti da se ne maltretira dalje ovdje u nasoj repki
jer je shvatio da definitivno nema svrhe ucestvovati.
I sad malo o temi...
Kao vatreni navijac i patriota iskreno zelim pobjedu Grcke na Bilinom Polju kako bi se valjda ova agonija vise okoncala
i mozda krenuli sa nule ali jednom bar krenuli.

Autor: Grom iz vedra neba Poslano: 09. oct. 2006. 08:43
Koji dan igramo?

Autor: Dino007 Poslano: 09. oct. 2006. 09:16
Daj Boze da nas nakantaju 0 -7 da onaj kreten od selektora napokon shvati da treba da odstupi sa funkcije kojoj nije dorastao i da prestane vise ovaj cirkus u i oko reprezentacije!!!
Izbor igraca i taktika su valjda samo njemu jasni, svi mi ostali smo budale sto to ne razumijemo!!!
Ne mogu da vjerujem koliko se taj covjek poigrava sa nasim zivcima!!!

Autor: manijak1 Poslano: 09. oct. 2006. 09:18
Citat:
pa Silic je bukvalno poklonio loptu Moldavcu za gol.
Najprije ćemo do Vuleta ......koji nije pratio Papca ......ne vidim gdje je Šilić u toj priči .
Sve ostalo je stvar selektora i ljudi koji mogu biti potencijalni selektori .
Jedino sam vidio da nedostaju Musić i Bešlija valjda zbog nekakvog pravila ako ne igraju u klubovima onda ih nema ni u reprezentaciji .....pa Grlić otkako je ušao imali smo 25 minuta da potpuno preokrenemo rezultat ali nismo iskoristili šanse i poslije sam vidio da je Trivunović ispao minimalno sedam do osam puta ali kako je on igrač FCS nema govora da je on to namjerno uradio već iz neznanja i nedovoljne fizičke pripremljenosti za meč.
Bartolović se mogao proslaviti , Hrgović , Misimović......imali su i Moldavci svoje šanse koje nisu znali kao i mi realizirati.
Da je Sergeju dosta .....onda ne vidim zašto nije zaradio i crveni karton kao što je činio redovito "patriota i ljubitelj SVOJE DOMOVINE" Salihamidžić ......Misimović i Barbarez su igrali povrijeđeni .
I ima već tema ..... Hellas ......gdje se Murat Šabanović isto pita .....dokle nekom pita a nekom kita Ne sam Safete
Utakmica se igra u srijedu sa početkom u 20 sati destinacija Zenica Bilino Polje .....

Autor: horns&drums Poslano: 09. oct. 2006. 09:22
Brazzo
Kakav brifing
Ponosan sam na nasu familiju

Autor: zmijaIzmaj Poslano: 09. oct. 2006. 09:26
bjace
mane, znas vec..

Autor: manijak1 Poslano: 09. oct. 2006. 09:31
Ja sam ponosan na Kenana Hasagića .
Pored svih otežavajućih okolnosti 2 :0 za plavožutu lokomotivu .
Ljubavi .....1000 posto ću pogoditi rezultat i znak i ..... sedam boba iz 4 tekme ...... .
Brazzo iako to nije tema Baotić redovno dobro brani na Grbavici a nadam se da će biti takav i sutra na Koševu .
Još ako Vule ostane u formi ......pašće petarda jer mi nismo Moldavci
I da ......ko ono napravi penal ? Šilić , Papac , .......ili Vule Biće da je ovaj zadnji ......mislio da je saobraćajac

Autor: horns&drums Poslano: 09. oct. 2006. 09:33
Brazzo sanjao sam Jamaka, tri puta bacao dres u publiku

Autor: manijak1 Poslano: 09. oct. 2006. 09:38
Obzirom na Vuleta Jahić i Štilić .....bi mogli upotpuniti debakl pampiona s Koševa ......

Autor: radeljas Poslano: 09. oct. 2006. 10:32
manijak1 (citat):
Citat:
pa Silic je bukvalno poklonio loptu Moldavcu za gol.
Najprije ćemo do Vuleta ......koji nije pratio Papca ......ne vidim gdje je Šilić u toj priči .

najveca rupa je vule trivunovic. prebacen za prvi go, a onda napravio onako glup penal. cijelim tokom utakmice ispadao iz igre i preskakali su ga kako su htjeli. cudim se da takav igrac igra uopste i u fk sarajevo. ma kako nasa liga bila bijedna. tu se stvar vraca na pricu o tome da igraju igraci koji su blizu ili treba da se prodaju. pretpostavljam igraci od onoga managera albanca (zaboravio sam ime) koji je nonstop uz repku i pashalica i baku koji imaju sigurno tal od toga. ali na stranu to. znaci imamo promahu u odbrani, ali sve u svemu i nemamo neku repku. cast izuzecima. plus farsa oko bake i pasahlica. postigli su jedno, niko sad i ne spominje i nece ni spomenuti ostavku, ma kako igrali sa grckom. bitno je da se proda silic, event. trivunovic, bartolovic. iako je bartolovic dobar i treba igrati. damjanovic nije los i jedan je od najboljih igraca u hajduku. po meni on ima mjesta i treba igrati. sad je stvar samo pozicije na kojoj igra. znam samo da je za kladionicare u srijedu 2 na grcku skoro zicer .

Autor: Mahalac Poslano: 09. oct. 2006. 13:39
DUPLA TEMA, MOLIM ADM. DA UTRNE OVU.THX

nestasna

Post by nestasna » 09/10/2006 17:58

BECHO wrote:Jel zna neko, dal ce bit prenos tekme preko sopcasta?
Vala, jedina pametna na ovu temu! ko prenosi utakmicu, i da li ce biti preko sopcasta? A ne, sve neki, treneri, strucnjaci, ovo, ono 8)

Dado dijasporitus

Post by Dado dijasporitus » 09/10/2006 20:00

Posto sam uvijek optimista a shodno realnosti koliko smo golova do sada popu.... ja bih rekao da ce bit 4:3 za nas. I to ovako.

Grci zabijaju prvi gol 0:1,
BiH izjednacava 1:1
Baka vadi dva odbrambena igraca, bez izmjena, cisto radi ekperimenta, igramo sa 9 igraca 1:2,
Baka vraca dvije odbrane 2:2
Baka okrece odbranu u napad a napad u odbranu 2:3
Vraca staru formaciju 3:3.
Grci daju auto gol 4:3

dr.iver

Post by dr.iver » 09/10/2006 20:13

Gubimo opet

Šandor

Post by Šandor » 09/10/2006 20:56

Bit će gusto. 0 : 2 Image

Hellas :D:P:D

zzzzz

Post by zzzzz » 09/10/2006 23:13

nestasna wrote:
BECHO wrote:Jel zna neko, dal ce bit prenos tekme preko sopcasta?
Vala, jedina pametna na ovu temu! ko prenosi utakmicu, i da li ce biti preko sopcasta? A ne, sve neki, treneri, strucnjaci, ovo, ono 8)
Vjerovatno ce biti prenos preko soapcasta

BECHO

Post by BECHO » 09/10/2006 23:45

Ja mislim da necemo izgubit protiv Grka. Kod nas ti je takva ekipa - pobijedimo protiv 'jacih' a izgubimo protiv 'slabijih' i onda na kraju placemo za propustenim poenima. :-)

Sto se tice sopcasta, prosli put nije bilo prenosa protiv Moldavije a nisu prenosili ni mladu, koliko mi je poznato.

zzzzz

Post by zzzzz » 09/10/2006 23:53

BECHO wrote:Ja mislim da necemo izgubit protiv Grka. Kod nas ti je takva ekipa - pobijedimo protiv 'jacih' a izgubimo protiv 'slabijih' i onda na kraju placemo za propustenim poenima. :-)

Sto se tice sopcasta, prosli put nije bilo prenosa protiv Moldavije a nisu prenosili ni mladu, koliko mi je poznato.
Mladu su prenosili, Moldaviju nisu jer je na OBN-u

Post Reply