zidane

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#76

Post by Vingo »

sudnjidan wrote:Svinja, tj. najbolji jaran Sinise Mihajlovica, nazvao je Zizua "teroristom" aludirajuci na njegovo alzirsko porijeklo i islamsku vjeroispovjest.
http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/w ... -ball.html
To je ucinio 10 minuta prije kraja karijere kralja fudbala... :roll:
Tipicno italijanski... :roll: Odvratni zabar ce ostati upamcen po tome kako je "isprovocirao" najboljeg svjetskog igraca u zadnjih 20 godina.
Ali, mozda je i bolje tako... Uvredama u penziju otjerati Zizua, Figo se makar casno oprostio, Mesi skoro nije ni ulazio u igru... A na tronu je italijanska prljavstina, catanacio opet u modi, fudbalom vladaju igracine poput Materacija, Kanavara, Podolskog...
Onda bi bilo postenije da Zidanu nisu dali trofej za najboljeg igraca... :-?

Sudnjidan....ja mislila ti normalan???!!!!! :(

Sta li mu je onda opsovao onaj Saudijac koji je takodjer zaplatio od glave Kralja fudbala? Garant mu i on zamjerio islamsko porijeklo.....

:lol: :D
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#77

Post by Murisno1 »

ma daj ba ... moro mu je negdje živac darnut .. da ga je eto onako udario ono jedan kroz ofrlje .. udario bi ga odma a vidilo se da se smješko kad ga je talijan vuko za majcu , ko biva "nemoj se gurat :-) ".. i onda mu nešto reče da je čojk pozelenio .. joj jes ga momački raspalio što jes jes :D ..
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#78

Post by Vingo »

Murise, slozila bih se s tobom da se sve odvijalo u filmu M. Kassowitza....ali ne i na terenu Olimpijskog stadiona....No ok......i ne ocekujem puno razumijevanja od likova kojima je smisao sporta negdje u Bet Shopu.....
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#79

Post by BECHO »

Vingo, dabogda se udala za Matarazzija! :D
leeloo
Posts: 484
Joined: 23/05/2002 00:00

#80

Post by leeloo »

User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#81

Post by Edin H. »

Pogo,

Gdje si vidio tu sliku Mazzarati-ja i Mihajlovica sa sajkacama?

Mozes li je postaviti na forum?
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#82

Post by BECHO »

sudnjidan wrote:Svinja, tj. najbolji jaran Sinise Mihajlovica, nazvao je Zizua "teroristom" aludirajuci na njegovo alzirsko porijeklo i islamsku vjeroispovjest.
http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/w ... -ball.html
To je ucinio 10 minuta prije kraja karijere kralja fudbala... :roll:
Tipicno italijanski... :roll: Odvratni zabar ce ostati upamcen po tome kako je "isprovocirao" najboljeg svjetskog igraca u zadnjih 20 godina.
Ali, mozda je i bolje tako... Uvredama u penziju otjerati Zizua, Figo se makar casno oprostio, Mesi skoro nije ni ulazio u igru... A na tronu je italijanska prljavstina, catanacio opet u modi, fudbalom vladaju igracine poput Materacija, Kanavara, Podolskog...
Onda bi bilo postenije da Zidanu nisu dali trofej za najboljeg igraca... :-?

http://football.guardian.co.uk/worldcup ... 90,00.html
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#83

Post by Grom iz vedra neba »

Vingo wrote:
sudnjidan wrote:Svinja, tj. najbolji jaran Sinise Mihajlovica, nazvao je Zizua "teroristom" aludirajuci na njegovo alzirsko porijeklo i islamsku vjeroispovjest.
http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/w ... -ball.html
To je ucinio 10 minuta prije kraja karijere kralja fudbala... :roll:
Tipicno italijanski... :roll: Odvratni zabar ce ostati upamcen po tome kako je "isprovocirao" najboljeg svjetskog igraca u zadnjih 20 godina.
Ali, mozda je i bolje tako... Uvredama u penziju otjerati Zizua, Figo se makar casno oprostio, Mesi skoro nije ni ulazio u igru... A na tronu je italijanska prljavstina, catanacio opet u modi, fudbalom vladaju igracine poput Materacija, Kanavara, Podolskog...
Onda bi bilo postenije da Zidanu nisu dali trofej za najboljeg igraca... :-?

Sudnjidan....ja mislila ti normalan???!!!!! :(

Sta li mu je onda opsovao onaj Saudijac koji je takodjer zaplatio od glave Kralja fudbala? Garant mu i on zamjerio islamsko porijeklo.....

:lol: :D
Evo sta pise:
Völlig unklar sind noch immer die Hintergründe des Zidane-Ausrasters. Wie hat ihn Italien-Verteidiger Materazzi so auf die Palme gebracht? Es gibt Gerüchte, der Italiener habe ihn „Terrorist“ genannt. Eine schlimme Beleidigung, vielleicht die schlimmste für einen wie ihn.

Hintergrund: Zidanes Familie stammt aus dem nordafrikanischen Algerien. Ein Land, aus dem Osama bin Ladens Terror-Netzwerk moslemische Extremisten rekrutiert.
Inace malo logike ne bi bilo naodmet:

Ne znaci da ce Zidan dobiti crveni samo kada ga neko zovne "terorista".

Otkud od jednom generalizacija?!

Ovo je konkretan slucaj i nema veze sa gazenjem Saudijca 1998., ukoliko je istina da je ovaj rasista Zidanu rekao nesto takvo, a prgav je igrac bez dileme, onda mi nije nimalo zao sto ga je udario.
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#84

Post by irfan2 »

sudnjidan wrote:Svinja, tj. najbolji jaran Sinise Mihajlovica, nazvao je Zizua "teroristom" aludirajuci na njegovo alzirsko porijeklo i islamsku vjeroispovjest.
http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/w ... -ball.html
jel ima iko neki izvor na engleskom?
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#85

Post by ztluhcs »

Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#86

Post by Vingo »

BECHO wrote:Vingo, dabogda se udala za Matarazzija! :D
Dobro sam prosla.......Mog'o si me dati dokazanom nasilniku (Kceri moja Aliji......)


Zinedine Zidane is mainly remembered for his match-winning performance in the final as France won the 1998 World Cup on home soil. But things looked decidedly less rosy for the midfielder earlier in the competition when he was sent off for violent conduct in the group stage. Angered by a challenge during the 4-0 win over Saudi Arabia, the playmaker lost his cool completely and stamped on Saudi skipper Fuad Amin. He was red-carded and banned for two matches, including the last-16 win over Paraguay.
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#87

Post by Murisno1 »

Vingo wrote:Murise, slozila bih se s tobom da se sve odvijalo u filmu M. Kassowitza....ali ne i na terenu Olimpijskog stadiona....No ok......i ne ocekujem puno razumijevanja od likova kojima je smisao sporta negdje u Bet Shopu.....
ma stoji to da je nepromišljeno djelovao .. nije mu to trebalo .. ali ako tvrdiš da čovjek sa tolikim iskustvom,s tom reputacijom, na oproštajnoj utakmici oŠida čovjeka onako .. čisto uličarki i bez razloga .. ne bih se složio ..
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#88

Post by Vingo »

Jos kad bi mi neko od ovih sto salutiraju Zidaneu, rekao ZASTO je njegov gest bas super i hvale vrijedan......(osim sto je nash, jelte, musliman covjek) :-D
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#89

Post by Grom iz vedra neba »

irfan2 wrote:
sudnjidan wrote:Svinja, tj. najbolji jaran Sinise Mihajlovica, nazvao je Zizua "teroristom" aludirajuci na njegovo alzirsko porijeklo i islamsku vjeroispovjest.
http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/w ... -ball.html
jel ima iko neki izvor na engleskom?
A red card rather than a greetings card ushered Zinédine Zidane into retirement 19 minutes into extra-time. The captain was sent off for reacting to a dispute with Marco Materazzi by turning and butting the scorer of Italy's goal in the chest. He had surely been provoked - there were suggestions last night that Materazzi had called him "a terrorist" - but Zidane will be right to curse his stupid reaction.
Pogledaj ovaj izvor u postovima iznad, koji je BECHO postovao.
sudnjidan
Posts: 525
Joined: 16/04/2005 10:34

#90

Post by sudnjidan »

Vingo wrote:
sudnjidan wrote:Svinja, tj. najbolji jaran Sinise Mihajlovica, nazvao je Zizua "teroristom" aludirajuci na njegovo alzirsko porijeklo i islamsku vjeroispovjest.
http://www.bild.t-online.de/BTO/sport/w ... -ball.html
To je ucinio 10 minuta prije kraja karijere kralja fudbala... :roll:
Tipicno italijanski... :roll: Odvratni zabar ce ostati upamcen po tome kako je "isprovocirao" najboljeg svjetskog igraca u zadnjih 20 godina.
Ali, mozda je i bolje tako... Uvredama u penziju otjerati Zizua, Figo se makar casno oprostio, Mesi skoro nije ni ulazio u igru... A na tronu je italijanska prljavstina, catanacio opet u modi, fudbalom vladaju igracine poput Materacija, Kanavara, Podolskog...
Onda bi bilo postenije da Zidanu nisu dali trofej za najboljeg igraca... :-?

Sudnjidan....ja mislila ti normalan???!!!!! :(

Sta li mu je onda opsovao onaj Saudijac koji je takodjer zaplatio od glave Kralja fudbala? Garant mu i on zamjerio islamsko porijeklo.....

:lol: :D
To nije isto. Protiv Saudije je bilo u zaru borbe, i nije bilo glavom nego je nagazio protivnika djelic sekunde nakon sto mu je pobjegla lopta. Za to je kaznjen, pauzirao dvije utakmice, Francuzi bez njega jedva prosli slabasni Paragvaj...
Naravno da je i za ovo sinoc morao biti iskljucen. Nije istrpio provokaciju, sve u duhu propisa. Poenta je u tome da jedna rasisticko-fasisticka sirovina u finalu SP ide na provociranje najboljeg svjetskog igraca i to u casu kada Zidane broji 10 zadnjih minuta svoje karijere. Osim sto je jaran sa Mihajlovicem, Materaci je tesko povrijedio Zlatana Ibrahimovica a prije nego je to ucinio nazivao ga je "zivotinjom" i "delikventom".
Sada ce neko reci "cilj opravdava sredstvo" i ima pravo. A ja zato imam pravo da kazem da su Italijani najveci grobari fudbala.
Utakmica Brazil-Francuska, skoro jednako vazna, ali prakticno bez faula, nikakvih provokacija, grubih rijeci, igraci odlaze zagrljeni sa terena, jedni su gubitnici, drugi pobjednici, to je bit fudbala. Sinoc 5. minut krvnicki start Zambrote na Vijeri koji je poslije Zidana kljucni francuski igrac. O Materaciju da ne pricamo. Italijani... :zzzz:
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#91

Post by Murisno1 »

Vingo wrote:Jos kad bi mi neko od ovih sto salutiraju Zidaneu, rekao ZASTO je njegov gest bas super i hvale vrijedan......(osim sto je nash, jelte, musliman covjek) :-D
problem je što je tvoj maneken šupak čojk ... a što si ti navalila na njeg :-)

zinedin nije sebi smio dozvolit da ga onakav prdež od igrača isprvocira i tu ga je usro da prostiš ...
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#92

Post by BECHO »

Vingo wrote:
BECHO wrote:Vingo, dabogda se udala za Matarazzija! :D
Dobro sam prosla.......Mog'o si me dati dokazanom nasilniku (Kceri moja Aliji......)


Zinedine Zidane is mainly remembered for his match-winning performance in the final as France won the 1998 World Cup on home soil. But things looked decidedly less rosy for the midfielder earlier in the competition when he was sent off for violent conduct in the group stage. Angered by a challenge during the 4-0 win over Saudi Arabia, the playmaker lost his cool completely and stamped on Saudi skipper Fuad Amin. He was red-carded and banned for two matches, including the last-16 win over Paraguay.
Uf, al sam se napalilaaa. Bas sam se napalilaaa! :D
Gazz
Posts: 1779
Joined: 25/05/2004 15:39
Location: Sarajevo

#93

Post by Gazz »

Murisno1 wrote:zinedin nije sebi smio dozvolit da ga onakav prdež od igrača isprvocira i tu ga je usro da prostiš ...
ZZ to nije smio uraditi svojoj reprezentaciji :( al' levat neka je :-) :-) :-) VIVA ITALIA :-) :-) :-)
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#94

Post by Ivy »

To nije isto. Protiv Saudije je bilo u zaru borbe, i nije bilo glavom nego je nagazio protivnika djelic sekunde nakon sto mu je pobjegla lopta. Za to je kaznjen, pauzirao dvije utakmice, Francuzi bez njega jedva prosli slabasni Paragvaj...
Naravno da je i za ovo sinoc morao biti iskljucen. Nije istrpio provokaciju, sve u duhu propisa. Poenta je u tome da jedna rasisticko-fasisticka sirovina u finalu SP ide na provociranje najboljeg svjetskog igraca i to u casu kada Zidane broji 10 zadnjih minuta svoje karijere. Osim sto je jaran sa Mihajlovicem, Materaci je tesko povrijedio Zlatana Ibrahimovica a prije nego je to ucinio nazivao ga je "zivotinjom" i "delikventom".
Sada ce neko reci "cilj opravdava sredstvo" i ima pravo. A ja zato imam pravo da kazem da su Italijani najveci grobari fudbala.
Utakmica Brazil-Francuska, skoro jednako vazna, ali prakticno bez faula, nikakvih provokacija, grubih rijeci, igraci odlaze zagrljeni sa terena, jedni su gubitnici, drugi pobjednici, to je bit fudbala. Sinoc 5. minut krvnicki start Zambrote na Vijeri koji je poslije Zidana kljucni francuski igrac. O Materaciju da ne pricamo. Italijani...
potpisujem :D
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#95

Post by Murisno1 »

a čekaj @Vingo ... možda sam negdje propustio ali.. za koga si sinoć navijala? .. ako si navijala ..
p0go
Posts: 208
Joined: 24/06/2006 11:01
Location: Salt City !

#96

Post by p0go »

Image
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#97

Post by Edin H. »

pogo, gdje si vidio tu sliku Mazzeroti-a i Mihajlovica?

Mozes li je postaviti?
User avatar
KAMI666
Posts: 1141
Joined: 02/07/2006 01:45
Location: Aljaska

#98

Post by KAMI666 »

p0go wrote:Image
Nas cojk i legenda :thumbup: :bih:
Ma sto nije onog zabara jos koji put kopackom kad je ionako znao da ce da dobije crveni :D
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#99

Post by Vingo »

Murisno1 wrote:a čekaj @Vingo ... možda sam negdje propustio ali.. za koga si sinoć navijala? .. ako si navijala ..

Sinoc mi je bilo svejedno. Mozda sam zato "hladne glave". Inace sam vatrena navijacica Portugala....
p0go
Posts: 208
Joined: 24/06/2006 11:01
Location: Salt City !

#100

Post by p0go »

edine kakva slika ?? to je neko mene citirao :D
Locked