Igrači koji su odlučili da ne igraju za BIH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

ahmed&nedzad

#1 Igrači koji su odlučili da ne igraju za BIH

Post by ahmed&nedzad » 08/07/2006 20:47

Šta mislite o ovim fudbalerima (a i drugim sportistima) koji su birali između dresa BiH i neke strane zemlje i odabrali strani dres?! Navešću nekoliko primjera: Stanić, Milošević, Ibrahimović, Džaka, braća Kovač, Klasnić, Vidić, Kučuković, Đorđić, Medunjanin itd.?! Da li smatrate da bi država trebal poduzeti nešto protiv njih, poput oduzimanja pasoša, proglašavanja nepoželjnim u BiH?!

P.S. Temu sam otvorio podstaknut nedavnom raspravom sa prijateljima, i skoro svi se slažu da treba nešto poduzeti protiv tih ljudi.

lupiga_ocati

Post by lupiga_ocati » 08/07/2006 20:56

mozda ce zvucati "nepatriotski" al svi imaju slobodu izbora. Bezveze mi je uopste pokretanje ovakvih tema. Ne igraju za BiH - minus im jeste, al sad oduzimanje pasosa - smijesno. bezveze je uopste raspravljati o tome.

dinash

#3 Re: Igrači koji su odlučili da ne igraju za BIH

Post by dinash » 08/07/2006 21:17

Gargamel wrote:Da li smatrate da bi država trebal poduzeti nešto protiv njih, poput oduzimanja pasoša, proglašavanja nepoželjnim u BiH?!
definitivno i odllucno - ne.
sama cinjenica da si rodjen u bosni ne znaci da si nekome nesto duzan.

Zadig

Post by Zadig » 08/07/2006 21:18

P.S. Temu sam otvorio podstaknut nedavnom raspravom sa prijateljima, i skoro svi se slažu da treba nešto poduzeti protiv tih ljudi.
Poduzeti nesto protiv gradjana koji nisu prekrsili nikakav zakon?

Hm, ne bih zelio da budem drzavljanin takve drzave koja "kaznjava" svoje gradjane, ili ljude koji vise nisu njeni drzavljani, zbog njihovog licnog izbora koji se ne kosi ni sa jednim zakonom drzave.

NE, vrlo kratko i jasno NE. To je van pameti.

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 08/07/2006 21:31

Zadig wrote:
Poduzeti nesto protiv gradjana koji nisu prekrsili nikakav zakon?

Hm, ne bih zelio da budem drzavljanin takve drzave koja "kaznjava" svoje gradjane, ili ljude koji vise nisu njeni drzavljani, zbog njihovog licnog izbora koji se ne kosi ni sa jednim zakonom drzave.

NE, vrlo kratko i jasno NE. To je van pameti.
Nisam rekao da ih treba ''kažnjavati'' kao kriminalce. Ali ako se oni već odriču Bosne, zašto se Bosna ne bi smjela odreći njih?!

Goran_35

Post by Goran_35 » 08/07/2006 21:58

Ibrahimovic je odrastao u Svedskoj gdje se skolovao u svedskoj skoli fudbala.Kada se vec naziralo da ce biti nesto od njega otac ga je nudio nasoj mladoj reprezentaciji,ali valjda trebalo platit' :oops: pa od toga nebi nista...
Kad je zaigrao za Svedsku reprezentaciju vec je bilo kasno,jer pravila FIFE su jasna.Citao sam intervju sa njim,gdje su ga pitali da li bi igrao za BiH i on je odgovorio da bi rado,ali zbog navedenih pravila FIFE to je nemoguce.
Dakle za propust sto Ibrahimovic ne igra za BiH najvecu odgovornost snosi BiH fudbalsko rukovodsvo...

BISCANIN2

Post by BISCANIN2 » 08/07/2006 22:00

Ne i ne ,kao i svo ostali imaju pravo izbora .
Paznju treba usmjertit kako da se bosanski sport digne iz minusa makar na pozitivnu 0
.
Uzor u tome trebaju da nam budu komsije i istočne i zapadne , ako ne znas napraviti znas kopirati ,od kukanja i pljuvanja nema nista .

The Man

#8 Re: Igrači koji su odlučili da ne igraju za BIH

Post by The Man » 08/07/2006 22:25

Gargamel wrote:Šta mislite o ovim fudbalerima (a i drugim sportistima) koji su birali između dresa BiH i neke strane zemlje i odabrali strani dres?! Navešću nekoliko primjera: Stanić, Milošević, Ibrahimović, Džaka, braća Kovač, Klasnić, Vidić, Kučuković, Đorđić, Medunjanin itd.?! Da li smatrate da bi država trebal poduzeti nešto protiv njih, poput oduzimanja pasoša, proglašavanja nepoželjnim u BiH?!

Za tvoju informaciju ti ljudi su rodjeni u BiH, što automatsko ne znači da imaju i državljanstvo BiH, tako da je tema nerelevantna, idiotska i prežvakana već 1000 puta....I Yildiray Basturk je rodjen u Njemačkoj pa igra za Tursku...pa ga niko ne mrzi nit mu zamjera zbog toga...to je pravo svakog čovjeka...

Majjah

Post by Majjah » 08/07/2006 22:37

A sta je to njima BIH ponudila pa da zaigraju za nju?? Prvo treba krenuti od onih lopova u savezu, otjerati lopove i dovesti prave sportske radnike, pa cete vidjeti kako ce to sve drugacije ici. Jedno je ono sta mi citamo u novinama, senzacionalisticke clanke polu-profesionalnih novinara, a drugo je ono sta se zaista desava. Javna je tajna da svi (medjunarodno)neafirmisani igraci trebaju platiti da bi zaigrali u reprezentaciji. Pa zbog cega bi jedan Ibrahimovic, Klasnic ili ti ostali isli npr. u teheran ili Koreju da bi se preko njihovih ledja prodavali nekakvi amateri iz Orasja ili Posusja u Evropu?? Koliko je samo takvih primjera bilo?? Sjecate li se npr. onog Brazilca Bajana?? citava halabuka se digla da mu se prije susreta sa SCG na Kosevu dodijeli drzavljanstvo, jer eto BIH nema onakvih igraca.. :x ista se desilo?? Zaigrao zadjih 10 minuta, odmah poslije toga se prodao negdje u Rusiju jer ga je neko vidio da igra sa Barbarezom i Salihamidzicem..,,neko'' je fine pare tu uzeo, a Bajana se vise niko i nesjeca.
Hajde o motivima i nedostatku patritizma jednog Milosevica jal Klasnica i mozemo raspravljati, ali sta je npr. sa Rahimicem?? On je citav rat ovdje proveo i jedan je od rijetkih koji je iz poslijeratne Bosne do necega dogurao...GDJE JE ON?? Nije covjek htio da placa da igra za A selekciju jer je dva ciklusa prije toga igrao za U-21. Kada su ovi lopovi iz saveza skontali da je on iz kategorije onih koji se trebaju prodati presao u kategoriju onih preko kojih nekoga treba prodati, onda su ga se sjetili!! :x Covjek ima karaktera i rekao im je NE, HVALA!!! I svaka mu cast za to!!!!

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 08/07/2006 23:28

NE

sto vi lako oduzimate pasose.....

zzzzz

Post by zzzzz » 09/07/2006 01:00

Zaboraviti ih i okrenuti se onima koji zele da igraju za BiH, previse paznje posvecujemo njima a premalo onima koji nose ili sanjaju bh dres.

Ibrahimovic npr. je samo po imenu Bosanac, vjerovatno u svom zivotu nije proveo dva mjeseca u BiH, kad sve sastavis.

Sve je to do karaktera i odgoja roditelja. Pogledaj Klosea i Podolskog, obojica su rodjeni u Poljskoj a igraju za Njemacku. Klasnic je rodjen u Njemackoj, dobio je poziv od njihovog selektora ali je odbio i zaigrao za Hrvatsku.

Svako ima svoj stav a ja licno puno vise cijenim Klasnica zbog te njegove odluke nego ovu dvojicu poljskih slihtera

Hendrix

Post by Hendrix » 09/07/2006 01:03

Jao kazne da im oduzmu pasoš koji ionako služi samo za slikanje i davanje novca državi za njegovo izdavanje.Evo oduzmite ga meni prvome,ali da imam rezervni Švedski recimo.

ero_sa_onog_svijeta

#13 Re: Igrači koji su odlučili da ne igraju za BIH

Post by ero_sa_onog_svijeta » 09/07/2006 06:07

Gargamel wrote: P.S. Temu sam otvorio podstaknut nedavnom raspravom sa prijateljima, i skoro svi se slažu da treba nešto poduzeti protiv tih ljudi.
Dali su ti igrači imali pravo na to?
JESU.
A šta bi ti to poduzimao protiv tih ljudi i na osnovu čega?

Uostalom, činjenica je da 70% ljudi u ovoj ''državi'' navija za neku drugu državu, i šta bi protiv tih 70% uradio? odnosno poduzeo?

Brando

Post by Brando » 09/07/2006 11:18

ne znam fakat cime se vi ovdje pucate?
kakav ba klasnic kakvi ba kovaci? rodjeni u bih? :lol: :lol: :lol:

ahmed&nedzad

#15 Re: Igrači koji su odlučili da ne igraju za BIH

Post by ahmed&nedzad » 10/07/2006 00:17

ero_sa_onog_svijeta wrote:
Gargamel wrote: P.S. Temu sam otvorio podstaknut nedavnom raspravom sa prijateljima, i skoro svi se slažu da treba nešto poduzeti protiv tih ljudi.
Dali su ti igrači imali pravo na to?
JESU.
A šta bi ti to poduzimao protiv tih ljudi i na osnovu čega?

Uostalom, činjenica je da 70% ljudi u ovoj ''državi'' navija za neku drugu državu, i šta bi protiv tih 70% uradio? odnosno poduzeo?
Skini te navodnike s moje države, pa ćemo onda pričati. :x

car-x

Post by car-x » 10/07/2006 16:06

mi (bosanci i hercegovci) bi imali puno vise koristi kad bi se pasosi oduzeli nekim drugim nasim sudrzavljanima..

edikamedika

Post by edikamedika » 10/07/2006 16:17

Klasnic i braca Kovac sa Bosnom imaju manje nego Suker, recimo, koji je rodjen u Livnu i sa 2 godine sa roditeljima otisao u Osijek. Dok su Klasnic i Kovaci samo porijeklom iz BiH.
I Simunic je iz Fojnice, porijeklom, a Australac je po rodjenju.

Potpuno pogresan pristup je ovaj koji se nudi u uvodnom postu, podsjeca me na BHT i njihovu akciju zabrane konkurencije.

Umjesto da se kvalitetom konkurira, prizemnim se potezima namece nekvaliteta kao jedina moguca.

BiH sport treba razvijati i dizati iz pepela, treba raditi na razvoju i stvaranju uvjeta, tek onda Rahimic i slicni nece morati reci NE. Ovako, sta se njemu i ostalima nudi? da igraju za klikere i da im mafijasi koji se predstavljaju kao treneri udaraju cvoke? ovaj Dzaka, njegov otac je javno rekao da njegov sin nece igrati za ekipu u kojoj ce ga primitivci iz BH saveza, koji su kao nekakvi preko noci nastali treneri, udarati iza usiju zbog neke greske ili eto jer im se tako hoce.

Evo kazem u svoje ime, ja bi postupio jednako kao i Rahimic, Dzaka, Medunjanin, Elkasovic, Mulaomerovic i ostali.

bleka

Post by bleka » 10/07/2006 16:22

Ukratko, najbolje je da se Bosna digne malo kao reprenzetacija i time motivira svakog Bosanca da sanja drzavni dres.
Znaci nikakve prisile niti sankcija.
Mene vise boli kada ljudi koji ne vole ovu zemlju igraju za reprenzetaciju.

paauk

Post by paauk » 10/07/2006 16:25

od patriotizma se ne zivi...u susjednim savezima imaju puno vishe paznje u sportskom smilslu....mada to nije jedini razlog kad su u pitanju susjedne zemlje....uzmi primijer rahimica koji nece da igra, ne zato sto mrzi bih...nego zbog saveza.....pitam se da li bi ibrahimovic bio to sto je sada da je igrao za bih?! sjetimo se samo skore...nisam navijac sarajeva...ali je momak imao potencijal......gurnuli su ga u repku prodali u marsej.....i onda je nesto......tek prije godinu dvije poceo malo igrat.....meshetri u i oko saveza....licni interesi...zasto se nasi sporstki radnici sa izgradjenim imenima ne vracaju ili se vrate, pa jos brze tamo odakle su i dosli.....i ti bi nekog kazanjavo.... :roll:

bih_finest

Post by bih_finest » 10/07/2006 18:19

Ma neka igra ko za koga hoce...pa nece sada jednom Medunjaninu roditelji reci idi za BiH igraj, pa to je super repka, igraju na svakom Evropskom, nijedno jos svjetsko nisu propustili, liga im je super, klubovi su im najjaci u ligi prvaka, nemaju nikakvih problema u nogometnom savezu, imaju love na bacanje, putuju najluksuznijim avionima na utakmice...idi sine tu ti je buducnost :lol: pa naravno da ce za Holandiju igrati i uvijek ce tako biti...dok se ne popravi st(r)anje u nasem nogometu... :zzzz:

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 10/07/2006 18:29

slazem se sa bih_finest.

da je medunjanin moj sin zapitao bih se imam li pravo zarad mog patriotizma, on je iz bosne otisao kao dijete i ne moze osjecati ljubav prema bosni kao sto bi mogli osjecati njegovi roditelji, traziti da igra za bosnu.

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 10/07/2006 18:57

bleka wrote:Ukratko, najbolje je da se Bosna digne malo kao reprenzetacija i time motivira svakog Bosanca da sanja drzavni dres.
Znaci nikakve prisile niti sankcija.
Mene vise boli kada ljudi koji ne vole ovu zemlju igraju za reprenzetaciju.

Correct, ne znam sta bih komentirao poslije ovoga

FaceOff

Post by FaceOff » 10/07/2006 19:01

Mislim da je vise nego apsurdno govoriti o bilo kakvim restrikcijama prema tim ljudima, pa nije potrebno znati pravo da bi se shvatilo da je to krsenje osnovnog ljudskog prava - slobode izbora.

I samo jos jedna opaska...

Zlatan Ibrahimovic nije odbio igrati za BiH, vec je BiH odbila da ga prihvati, tacnije FSBIH...to znam iz pouzdanih izvora.
Zlatan je htio oigrati prvo za mladu reprezentaciju, ali nasi kvazistrucnjaci nisu u njemu vidjeli nikakav potencijal.

edikamedika

Post by edikamedika » 10/07/2006 19:42

FaceOff wrote:Zlatan Ibrahimovic nije odbio igrati za BiH, vec je BiH odbila da ga prihvati, tacnije FSBIH...to znam iz pouzdanih izvora.
Zlatan je htio oigrati prvo za mladu reprezentaciju, ali nasi kvazistrucnjaci nisu u njemu vidjeli nikakav potencijal.
Ili jos preciznije, njegov otac je dolazio u NS BiH i trazio da pozovu njegovog sina, tada veliku nadu svedskog Malmea (ako se ne varam, u tom je klubu poceo) ali Pasalic mu je rekao "kol`ko placas?".

Damme

Post by Damme » 11/07/2006 00:50

Mislim da je pravo izbora, ko će za koga igrati. Niko se ne može natjerati. Mene više od ovih što ne igraju nervira npr. Salihamidžić koji kad god dođe da igra za Bosnu, napravi neko sranje. Ako neko ima snimak SCG-BiH nek pogleda ko je ostao na sredini terena i ostavio Musića samog protiv dvojice. Naravno paljanin Koroman jedva dočekao, uvrno je u 16 i sve ostalo je poznato. Da ne pričam o namjerno napravljenim kartonima. Ako mu se ne igra za repku ne treba govno zvati i gotova priča. Može on biti svjetski igrač u Bajernu, ali kad igra za nas onda je isto kao da igramo sa igračem manje.

Post Reply