U SRCU BEOGRADA - iz prve ruke!!!!

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
saviola
Posts: 517
Joined: 11/10/2005 10:50
Location: istocno sarajevo

#51

Post by saviola »

HZSA wrote:Nemogu da vjerujem da niko nije prikazao desavanja na tribini...jednostavno smo mogli izginuti gore...gamad cetnicka.
Samo da napomenem da su oko nas bili divljaci iz istocnog sarajeva, bijeljine, itd. itd. mater im cetnicku, pa ti hrasno razmisli malo zasto ih zovem cetnicima, jer sjeti se malo tvojih kritika na moje postove, jer da si sinoc bio tamo i dozivio (prezivio) ovo sto smo mi prezivjeli, ni na kraj pameti ti ne bi bilo da mi pametujes o uvredama, jer oni su cetnici, nista vise (manje).

I jos jedna stvar, zna li neko ime navijaca kojem je amputiran prst desne ruke, kada sam ga vidio dok je isao prema izlazu...srce mi je na trenutak stalo. Sto se tice transparenata, pala su 2-3 transa, jablanica, zatim jedan koji sam vidio u city pub-u Bosnian hero-barbarez...ovako nesto, ali on je ja mislim pao na samom ulazu (redari su ga zaplijenili ili sta vec).
I da se zna da nismo jedini koji smo primili batine, dosta je njihovih takodje povrijedjeno, pogotovo ovi dole u kanalu sto su bili, ali jednostavno nista ne moze utjesiti kada se sjetim tog momka kojem je kasnije prst amputiran...

naravno da je svakom normalnom čovjeku žao tog momka, ali da te pitam, da li je tebi žao momka kome ste izbili oko i djevojku pretukli samo zato jer su se vozili u autu nikšićkih tablica?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#52

Post by mostarac »

Celicna_saka wrote:
umro je mostar wrote:
Celicna_saka wrote:Sto ne mogu ovih preko kurca pacifista (hrasno, mostar). Cuj nasli se pozvani da analiziraju necije motive odlaska na utakmicu kao da je to predominanto za situaciju koja se desila, kakva pretencioznost. Na FPN pa tamo svoje pseudosocioloske opservacije prosipajte.
neko u sportu gleda ono sto on uistinu jeste, a to je sport, a ne poligon za neke druge stvari.

Meni bi puno ljepse bilo na jednoj utakmici da sjedimo zajedno navijachi i jednog i drugog kluba (nije bitno ko igra) i da zezamo jedni druge, bez nasilja, nego da se odjelimo u chopore i gledamo ko ce kome vise hebat sve zivo i nezivo u familiji i njenoj blizoj i daljoj okolici. Medjutim, nazalost vecina ljudi ne razmislja ovako ili bar nije dovoljno glasna i mocna da se usprotivi stadionskim siledzijama bilo kojeg kluba ili reprezentacije.
Mozda ja na to gledam idealisticki i u svakoj utakmici mi je jedino vazan rezultat, a ne protivnik, ali je ipak tako i mislim da je ispravno.
Vrijedno hvale ali kao sto sam kazes idealisticki, ipak je ovo balkan i drugacija je realnost. Previse je stvari se desilo na ovim prostorima tako da svaka sfera drusta ne odrazava samo sebe vec se mjesa i sa ostalim.
Momke kritikovati zato sto su primili kisu kamenica na glavu samo i to kroz preispitvanje samog njihovog motiva sto je samo po sebi uzaludan posao, priznaces, da je blago receno deplasirano.
Ne kritikujem ja momke sto su primili kishu kamenica, nego govorim da su znali sta ih cheka, da ne razumijem kakva je svrha otici u onaj pakao, a znajuci da ne pomazes repki, jer pod broj jedan se ne cujes, a pod broj 2 dovodis u nezgodnu situaciju i igrache na terenu i ljude u BiH. Po meni ima mnogo boljih i efikasnijih nachina da se nekome pokaze kako imamo hrabrosti i ljubavi za svoju zemlju. Ne kontam zaista. I ja bi volio da sam bio na Marakani da je to normalna atmosfera, da je ta utakmica sportski dogadjaj, ali otici tamo i pustiti chobanima da lijeche frustracije na mojoj glavi mi nije padalo na pamet, jer jednostavno to nema nikakvog smisla, jer donosi samo probleme, ne meni samom nego i mnogim drugima. ne zelim da me se pogresno shvati da repku ne treba pratiti na gostovanjima pa makar to bilo i dvoje ljudi, ali ovo nije sportsko gostovanje, nego gostovanje sa mnogo vise stvari od sporta i zasto im pruziti na kraju krajeva uzitak da pokazu svoj raskosni primitivni vokabular i talenat. Po meni odlazak u Beograd zaista nije imao apsolutno nikakvog smisla jer se vec unaprijed znalo sta ce se desiti i ja nisam iznenadjen ni najmanje i mislim da je sve dobro proslo, kako je moglo da bude.
A sto se tiche navijanja ne mogu a da se ne sjetim Koseva i "naseg" navijanja, koje nije ni u najmanju ruku zaostajalo za sinocnjim beogradskim i bilo me je jako stid tada. Prije svega bilo me je stid svih onih koji nisu muslimani, ali jesu Bosanci i Hercegovci i srcem igraju za repku.
HZSA
Posts: 216
Joined: 20/11/2004 12:45
Location: Sarajevo-bjelave
Contact:

#53

Post by HZSA »

umro je mostar, to sto si maloprije rekao je tvoje misljenje, ali nemogu da shvatim jednu stvar, pa zar vas toliko boli qrac za reprezentaciju...?! ja tebe opet gledam kao nekoga ko sve ovo posmatra sa strane, koji nema veze sa navijanjem, koji je simpatizer svog kluba i reprezentacije i koji nebi presao vise od nekih 5km da gleda omiljeni klub (reprezentaciju), a ti ako mozes, odes lagano u beograd na tekmu reprezentacije, i druzis se sa srbima, grickate kospice, ista stvar kad oni dodju ovdje, odete na cevape, pa se pnda malo sjeti rata, i sad skontaj koje ti nebuloze pricas. (VI NIKADA NECETE SHVATITI PSIHU NAVIJACA, NEMOJTE SE TRUDITI I MOLIM VAS, MOLIM VAS PREKINITE KOMENTARISATI, JER RECITE TO U LICE NEKOME KO JE ISAO U BEOGRAD, PLJUNUT CE VAS I POSLATI U NEKU STVAR.) Niste bili, nemojte komentarisati.
Ako vam se opet ne cita ovo sto drugi pisu, nemojte citati, ne morate na svaku temu dati svoj komentar. imate mahanje.
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#54

Post by dr. »

Evo jednog komentara Srbina iz Srbije o utakmici:

Znam da ce mnogi biti protiv ovoga sto cu napisati ali vreme je da i mi srbi pocinjemo gledati istini u oci! svi odose u evropu a mi..kao da smo najveci barbari na svetu! ono sto se desilo veceras na tribinama nase lepotice-marakane-je za svaku osudu!

...bio sam ne tako daleko od navijacke "skupinice" bosninin navijaca i na njih je bacena prava bomba! tako strahovito je puklo da mi se zaledila krv u zilama! a kako je tek bilo onoj deci..jer svi su bili jako mladi i navijali su samo za svoj tim..nicim nisu provocirali (kao oni iz republike srpske u sarajevu kada su im skandirali-ovo je srbija..da su skandirali ovo je bosna i mene bi "zabolelo"ali nisu..bili su jako fer i korektni..tada na scenu stupa GAMAD IZ REPUBLIKE SRPSKE koja bacanjem svakojakih predmeta, stolica, flasa, petardi i na kraju-BOMBE.

baca jos jednu ljagu na srbiju i na srbijance pred ocima celoga sveta! ne zavaravajte se da ovo nece osvanuti u svim svetskim novinama i ako nas diskvalifikuju, nemojte da vas zacudi! mozda bi i bilo dobro za dobrobit nase dece sutra, da napokon shvatimo koliko i koje zlo nam dolazi preko drine-iz srpske! kada su mogli jednu veliku englesku diskvalifikovati, nas ce jos lakse!a jos sto spanci i dalje zele da odu "direktno" mada su najmanje to zasluzili (pre je i bosna zasluzila to jer su im gol dali osam minuta nakon kraja,o tome je cela evropa pisala,a kamoli ne od nas!) zaista..

SRAMOTA! barbarski i neljudski! kao coveku mi je muka od svega onoga...ljudi koji ne cene i ne vole svoju zemlju, koji ne cene SVOJE ne mogu da cene ni tudje pogotovu! ti tzv "navijaci" (citaj-olos i kriminalci!!) iz republike srpske jos jednoim su dokazali i srbiji "zavalili" sa ledja..zbog njih ne mozemo u evropu, zbog njih nas svet mrzi, zbog njih su nas bombardovali i zbog njih na kraju mozemo da ostanemo samo "mala srbija" bez cg i bez kosova i vojvodine.
Last edited by dr. on 13/10/2005 20:57, edited 1 time in total.
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#55

Post by papak_eliminator »

HZSA wrote:umro je mostar, to sto si maloprije rekao je tvoje misljenje, ali nemogu da shvatim jednu stvar, pa zar vas toliko boli qrac za reprezentaciju...?! ja tebe opet gledam kao nekoga ko sve ovo posmatra sa strane, koji nema veze sa navijanjem, koji je simpatizer svog kluba i reprezentacije i koji nebi presao vise od nekih 5km da gleda omiljeni klub (reprezentaciju), a ti ako mozes, odes lagano u beograd na tekmu reprezentacije, i druzis se sa srbima, grickate kospice, ista stvar kad oni dodju ovdje, odete na cevape, pa se pnda malo sjeti rata, i sad skontaj koje ti nebuloze pricas. (VI NIKADA NECETE SHVATITI PSIHU NAVIJACA, NEMOJTE SE TRUDITI I MOLIM VAS, MOLIM VAS PREKINITE KOMENTARISATI, JER RECITE TO U LICE NEKOME KO JE ISAO U BEOGRAD, PLJUNUT CE VAS I POSLATI U NEKU STVAR.) Niste bili, nemojte komentarisati.
Ako vam se opet ne cita ovo sto drugi pisu, nemojte citati, ne morate na svaku temu dati svoj komentar. imate mahanje.

i sad si upravo potvrdio ono sto su obojica govorili: neki od vas koji su isli u BG ste haman otisli ne bi li ste nama rekli MI BILI A VI NISTE! :D
btw, jedan bhf iz becha mi je rekao da su se robijasi jedini pokazali kao fajteri :D
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#56

Post by Celicna_saka »

papak_eliminator wrote:
HZSA wrote:umro je mostar, to sto si maloprije rekao je tvoje misljenje, ali nemogu da shvatim jednu stvar, pa zar vas toliko boli qrac za reprezentaciju...?! ja tebe opet gledam kao nekoga ko sve ovo posmatra sa strane, koji nema veze sa navijanjem, koji je simpatizer svog kluba i reprezentacije i koji nebi presao vise od nekih 5km da gleda omiljeni klub (reprezentaciju), a ti ako mozes, odes lagano u beograd na tekmu reprezentacije, i druzis se sa srbima, grickate kospice, ista stvar kad oni dodju ovdje, odete na cevape, pa se pnda malo sjeti rata, i sad skontaj koje ti nebuloze pricas. (VI NIKADA NECETE SHVATITI PSIHU NAVIJACA, NEMOJTE SE TRUDITI I MOLIM VAS, MOLIM VAS PREKINITE KOMENTARISATI, JER RECITE TO U LICE NEKOME KO JE ISAO U BEOGRAD, PLJUNUT CE VAS I POSLATI U NEKU STVAR.) Niste bili, nemojte komentarisati.
Ako vam se opet ne cita ovo sto drugi pisu, nemojte citati, ne morate na svaku temu dati svoj komentar. imate mahanje.

i sad si upravo potvrdio ono sto su obojica govorili: neki od vas koji su isli u BG ste haman otisli ne bi li ste nama rekli MI BILI A VI NISTE! :D
btw, jedan bhf iz becha mi je rekao da su se robijasi jedini pokazali kao fajteri :D
Nemoj vjerovati samo jednom izvoru informacija 8) , bila je bratska borba.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#57

Post by mostarac »

dr. wrote:
HZSA wrote:umro je mostar, to sto si maloprije rekao je tvoje misljenje, ali nemogu da shvatim jednu stvar, pa zar vas toliko boli qrac za reprezentaciju...?! ja tebe opet gledam kao nekoga ko sve ovo posmatra sa strane, koji nema veze sa navijanjem, koji je simpatizer svog kluba i reprezentacije i koji nebi presao vise od nekih 5km da gleda omiljeni klub (reprezentaciju), a ti ako mozes, odes lagano u beograd na tekmu reprezentacije, i druzis se sa srbima, grickate kospice, ista stvar kad oni dodju ovdje, odete na cevape, pa se pnda malo sjeti rata, i sad skontaj koje ti nebuloze pricas. (VI NIKADA NECETE SHVATITI PSIHU NAVIJACA, NEMOJTE SE TRUDITI I MOLIM VAS, MOLIM VAS PREKINITE KOMENTARISATI, JER RECITE TO U LICE NEKOME KO JE ISAO U BEOGRAD, PLJUNUT CE VAS I POSLATI U NEKU STVAR.) Niste bili, nemojte komentarisati.
Ako vam se opet ne cita ovo sto drugi pisu, nemojte citati, ne morate na svaku temu dati svoj komentar. imate mahanje.
HZSA, pusti seronju. Vidis da je cetnik tuto-kompleto!
@HZSA: e kljucna recenica u postu HZSA je PA SE MALO SJETI RATA. Bas tako. Ekipa je otisla gore da se malo sjeti rata, a ne sto Barbarez i drustvo trebaju pomoc. Otisla je iz inata cetnicima, a to je razmisljanje koje ja ne podrzavam. Sta mene ima bolit neka stvar za njih. Ja volim svoju zemlju i svoju repku i prevalio sam vise puta taj put iz Mostara u Sarajevo da gledam tekmu, kao i da pratim svoj klub po svakakvim vukojebinama, ali isao sam jer repku volim. Kladim se da minimum pola ljudi, cak iz Sarajeva koji su sinoc bili na tekmi, nisu isli gledati repku kad je igrala sa Estonijom ili F.Otocima na Kosevu. E onda se samo po sebi zakljucuje da oni bas i nisu u Beograd isli kao podrska repki nego iz sasvim drugih razloga, a ja da prevalim stotine kilometara, trosim novac, stavljam glavu u torbu kako bi nekom chobanu i kretencini sa Sokoca dokazao da ja nisam picka zaista ne mislim niti cu to ikad uraditi, jer ja se njemu nemam sta dokazivati, jer jednostavno nije dostigao moj nivo ni u kom smislu. I onda dobro kazes da ja nikad ne mogu skontati psihu nekoga ko radi toga moze otici u Beograd i uraditi sve to. Zaista ne mogu i tu si upravu.

@dr. ako je teznja za tolerancijom na tribinama i zelja da ljudi utakmice dozivljavaju kao sport, a ne kao ratne poligone, razlog da se nekoga nazove cetnikom, onda ti trebas posjetiti ustanovu za ispitivanje mentalnog zdravlja.

Sacuvaj me boze hrvatske kulture, srpskog junastva i bosnjacke tolerancije.
HZSA
Posts: 216
Joined: 20/11/2004 12:45
Location: Sarajevo-bjelave
Contact:

#58

Post by HZSA »

Zasto je skracen post ovog srbina, ja sam na prethodnoj stranici postavio cijeli, samo izgleda ovdje svako prica svoju pricu

umro je mostar, pa jesi li ti normalan, koga boli qrac sta ti mislis, kako ti znas zbog cega smo mi otisli bogalju, kao nama nije dosta rata, hajd prekini vise sa komentarisanjem, na kraju cemo svi mi jesti govna koja su takvi poput tebe posrali (kao sto seselj rece :D ), idi lagano u istocno sarajevo, u srbiju, sljedeci put na marakanu, pa sa srbima pod ruku, kad se vratis ziv, javi mi, do tada prestani sa tim debilnim izjavama.
Last edited by HZSA on 13/10/2005 21:05, edited 1 time in total.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#59

Post by mostarac »

dr. wrote:
umro je mostar wrote:...
A sto se tiche navijanja ne mogu a da se ne sjetim Koseva i "naseg" navijanja, koje nije ni u najmanju ruku zaostajalo za sinocnjim beogradskim i bilo me je jako stid tada. Prije svega bilo me je stid svih onih koji nisu muslimani, ali jesu Bosanci i Hercegovci i srcem igraju za repku.
A cega te je bilo stid? Jesil ti bio na utkamici ili opet seres o turskom nabijanju na kolac, a pretvaras se da si neki demokrata, a zapravo si cheto do jaja! Navijanje u sarajevu i beogradu se ne moze porediti.
ovo sam napisao nakon utakmice u Sarjevu i evo cega me je bilo stid:

Barbarez, Blatnjak, Bajić, Misimović, Grlić, Hrgović, Papac, Slišković... Vlah do vlaha rekli bi oni koje su SDA i Alija učili šta je i kako se pravi Bosna i Hercegovina. Ostali, koji su u subotu 9. oktobra 2004. na Stadionu Koševo bili u debeloj manjini, su se nijemo i s bolom u duši stidili.
Naravno, u ovom tekstu ću pokušati dočarati kako sam doživio «istorijsku» utakmicu između «Bosne i Hercegovine» i «Srbije i Crne Gore» koja se taj dan odigrala na Koševu. Ako je nazovemo istorijskom stvarno nismo pogriješili, jer vokabular navijača i sa jedne i sa druge strane je zaista bio na nivou i stepenu civilizacijskih dostignuća iz doba i vremena srednjeg vijeka, a isto tako se i bavio tim događajima, a ne sportom. Puno su se više spominjali Kosovo i Turska, nego utakmica i sport. Ne želim opravdati bilo koga, ali ne mogu, a da ne kažem da je izvještavanje sa te utakmice i o događajima koji su joj prethodili u svim medijima u Federaciji BiH bilo u najmanju ruku jednostrano i pristrasno. Sa ovim ne želim reći da oni što tog dana siđoše s grane i romanijskih sela na južnu tribinu stadiona Koševo nisu četnici. Itekako jesu i sami to izjavljuju i identifikuju se sa tim pjevajući «Od Topole» i «Sprem'te se, spremte četnici». Sa ovim želim reći da ja nisam dio one mase koja je bila «s druge strane» tim i takvim četnicima. Ja nisam i nikada ne želim biti dio te mase, jer ja nikada sebi neću dozvoliti da se spustim na nivo jednog četnika, što je 90% ljudi koji su tog dana bili prisutni na stadionu sebi dozvolilo. Pjesme ili ratno-huškački histerični pokliči poput: «Ubij, zakolji, da Srbin ne postoji», «Svi ste vi Turci», «Tekbir, Allahu ekber», «Za koga? Za Allaha. Protiv koga? Protiv vlaha», «Da te nije (b(op.a.))Alija», nisu navijačke pjesme ljubavi za zemlju koju volim i zemlju kakvu želim. To su pjesme mržnje, nasilja, zločina i pjesme koje pozivaju na linč, klanje i ubijanje. Svima treba biti jasno da su to PJESME PROTIV BOSNE I HERCEGOVINE, pjesme pjevane na jeziku Radovana Karadžića. Ono što se čulo taj dan sa tribina na Koševu nevjerovatno je obradovalo jednog «čovjeka», a to je baš Radovan Karadžić. On je upravo i želio da njegov drug Alija odgoji ovakav narod, kako bi neki novi Radovan za pedesetak godina imao potpuni legitimet da stavi tačku na posljednje slovo spomenika zemlji što se nekad zvaše Bosna. E sada neko će reći da su ti pokliči bili samo odgovor na četništvo sa druge strane, a oni koji su bili na utakmici znaju da to nije istina i da su ova zavijanja kurjaka počela 2 sata prije dolaska romanijskih serdara i vojvoda.
Isto tako doprinos takvoj atmosferi dali su: policija svojim histeričnim upozorenjima, mediji svojim podgrijavanjem situacije i svi oni kojima je bilo u interesu da se na Koševu čuju one grozote. Da su sva saopštenja policije bila sa ciljem stvaranja psihoze, a ne sigurnosti, pokazuje i činjenica da sam na stadion ušao brzo i jednostavno kao nikad do tada kad je igrala repreznetacija, a bio sam na 80% utakmica, i da sam na isti mirne duše mogao unijeti i top iz dijelova, jer prvi put nije bilo detektora metala. Mediji, posebno NTV Hayat u svom Centralnom dnevniku sa Senadom Hadžifejzovićem, su ogromnu pažnju poklonili «navijačima» koji su prema njihovim vlastitim riječima došli da izazovu incident, a ne da gledaju utakmicu. Isto tako non-stop smo imali priliku gledati «navijače», tačnije rečeno balavčad, obučene poput Arapa i sa zastavama Saudijske Arabije i Turske kako se šepure i govore nam o Bosni i Hercegovini. Imao sam sreću ili nesreću da baš takvi sjede u mojoj blizini na stadionu, a zastave Turske i Saudijske Arabije su sasvim normalno unijeli i ušli na stadion u svojim «nošnjama», iako je postojala zabrana unošenja svih obilježja te prirode. NTV Hayat je takve «navijače» prikazala u najboljem svjetlu, što je tu medijsku kuću poistovjetilo sa paljanskim «Kanalom C» iz sredine devedesetih.
Nakon ovoga postavlja se niz pitanja koja ostaju za razmatranje:
· Koga bodre pjesme koje su se taj dan čule na Koševu?
· Kome odgovara i godi takvo navijanje?
· Kako razularena masa koja je bila taj dan na Koševu zamišlja BiH u budućnosti?

I na kraju pitanje svih pitanja:
· Zašto bi i sa kojim motivom Barbarez, Blatnjak, Bajić, Misimović, Grlić, Hrgović, Papac igrali za reprezentaciju koju bodre onakve tribine?

Ovi gore pobrojani ljudi igraju za Bosnu i Hercegovinu, onu ZAVNOBiH-ovsku, koju je napravio TITO sa svojim partizanima, a ni na kraj pameti im nije da igraju za zemlju u kojoj ih neko naziva Turcima i čiji se jedan dio stanovništva iz nepoznatih razloga poistovjećuje sa okupatorom, tj. Turskom. Ni na kraj pameti im takođe nije da igraju za zemlju u kojoj nisu dobro došli i u kojoj pozivaju na linč sve one koji nisu iste nacije, ni na kraj pameti im nije da igraju za Alijinu islamsku republiku ili kako bi SDA jastreb, a mentalni golub Emir Hadžihafizbegović rekao «zemlju u kojoj se konačno i Mujo pita». Oni igraju samo za zemlju Bosnu i Hercegovinu, zemlju svih njenih građana i naroda, zemlju svih onih koji je vole smatrajući njene različitosti bogatstvom, a ne manom. Oni igraju za tu i takvu Bosnu i Hercegovinu, a oni koji su na utakmicu došli samo iz razloga da navijaju protiv Srbije neka idući put ostanu kući jer REPREZENTACIJA BOSNE I HERCEGOVINE JE JAČA BEZ NJIHOVE PODRŠKE S TRIBINA. Ovoj reprezentaciji oni ne trebaju, reprezentaciji čiji je selektor prije svega čovjek, pa Mostarac, pa Bosanac i Hercegovac, pa tek onda Hrvat, i reprezentaciji čiji je kapiten jedan od najvećih patriota koje je ova zemlja u svojoj burnoj i bogatoj istoriji dala. Ne mogu zaista, a da ga ne spomenem. SERGEJ BARBAREZ, čovjek koji je za istinske vrijednosti ove zemlje učinio veoma mnogo i sigurno mnogo više od onih koji su urlikali po tribinama te ružne i tužne sarajevske subote, čovjek koji je bez mnogo razmišljanja stavio na kocku živote svojih roditelja igrajući za reprezentaciju Bosne i Hercegovine. To sigurno ne bi učinio za reprezentaciju smoki islamske republike. Barabrez je model i prototip Bosanca, Hercegovca, čovjeka, kako god hoćete, kakav treba ovoj zemlji i model i prototip Bosanca i Hercegovca koji voli svoju zemlju. Nakon utakmice sam zaista bio tužan i mislio sam da za ovu zemlju nema nade. Ipak kada pomislim na Sergeja i sve one momke, kada pomislim na reprezentaciju BiH u sjedećoj odbojci, znam da ima nade i ne samo da je ima nego znam i da će ova zemlja uspjeti kad tad i da ce je obasjati sunce.
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#60

Post by papak_eliminator »

Celicna_saka wrote:
Nemoj vjerovati samo jednom izvoru informacija 8) , bila je bratska borba.
ovaj momak je bio BHF kad ih je bilo samo 30ak.....
njemu vjerujem vise nego bilo kome na planeti....
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#61

Post by dr. »

horion_bosona wrote:
Uz svo duzno postovanje prema tebi i svim koji misle kao ti. Misli sta god hoces stvarno me ne zanima niti vjerujem da to zanima momke koje su sinoc bili na marakani. Sve sto sam napisao,napisao sam u svoje ime i mislim da je i slijepcu jasne moje namjere.

Kao prvo otiso sam gore da podrzim reprezentaciju moje domovine, zato sam smatro da je to jedino ispravno. Zato sto vjerujem da je ova reprezentacija sastavljena od Bosanaca i Hercegovaca razlicitih nacionalnosti i vjeroispovjesti, i zato sto vjeujem duboko u svom srcu da je ova reprezentacija proekcija buduce moje domovine, kao jedne normalne drzave!!!!

Rodjenoj majci nisam ni rekao da idem u Beograd da zena ne bi strijepila zbog moje bezbjednosti(brat me pokrivao da sam otiso kod druga spavat) ali sam ju jutros sav sretan nazvo na posao i rekao da sam bio i da sam se ziv i zdrav vratio. Jarane, jedino ljubav prema domovini te moze odvesti u onu dzunglu.
I molim te nemoj nam sad soliti pamet ti si donio odluku da ne ides a mi da idemo, i gotova prica!
Horion_Bosona, samo ti zelim reci svaka ti cast kao i svim momcima koji su gore isli.

Sacuvao sam tvoje komentare o putu u BG i samoj utakmici, fakat nesto sto je vrijedno za pamtiti.
User avatar
rIder
Posts: 1001
Joined: 09/03/2004 00:00

#62

Post by rIder »

_BaykoNoor_ wrote:@ horion bosona

svaka ti cast, kad ste imali hrabrosti otici medju cetnike. bio sam ponosan sinoc sto sam Bosanac i sto ste navijaci moje reprezentacije.
RESPECT brate! :) :)
potpisujem. svaka vam dala

@hrasno i mostar haj malo odmorite od foruma koju god temu otvorim vas dvojica pametujete i sve znate a na marakani su bili drugi pa vam sad i to smeta. ucinite nam uslugu svima odmorite malo, pustite ljude koji su bili u bg da pricaju, to nas interesuju a vasa pametovanja ostavite za kasnije … hvala.
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#63

Post by xape »

Mislim da se ovdje brkaju neke osnovne stvari.
Za ono divljastvo apsolutno nema nikakvog opravdanja a reci "sami su znali sta ih ceka" nema smisla reci.
Ako smo mi u stanju organizovati utakmicu da nijedan navijac SCG ne bude povrijedjen da ne bude,bombi,petardi i stolica koje lete ,zasto to ne bi bili u stanju i Srbi.Navijanje i provokacije su nesto drugo toga ce uvjek biti ali ono sinoc je bilo van svake pameti i mjere.Brutalno izivljavanje.Kriviti nase navijace je besmisleno,jer ako ja hocu da idem na utakmicu a UEFA pritom propisuje da moja drzava ima pravo na 10% ulaznica ,domacin je duzan da obezbjedi i osigura utakmicu.Transparenti noz zica.... i sl. su za svaku osudu ali su bili ocekivani,onakvo nasilje i bacanje kojekakvih bombi(kako su to unijeli?,pa meni su u Zenici protiv Belgije oduzeli novine da ih ne bi slucajno zapalio)
Svaka osuda za nogometni savez SCG i da ima imalo pravde utakmica je trebala biti prekinuta.
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#64

Post by dr. »

rIder wrote:
@hrasno i mostar haj malo odmorite od foruma koju god temu otvorim vas dvojica pametujete i sve znate a na marakani su bili drugi pa vam sad i to smeta. ucinite nam uslugu svima odmorite malo, pustite ljude koji su bili u bg da pricaju, to nas interesuju a vasa pametovanja ostavite za kasnije … hvala.
Upravo tako!
HZSA
Posts: 216
Joined: 20/11/2004 12:45
Location: Sarajevo-bjelave
Contact:

#65

Post by HZSA »

I da zakljucimo, posto ovdje niko ne obraca paznju na temu, pisat cu velikim slovima da vidite.
NAS 30-AK NAVIJACA SARAJEVA OTISLO JE U BEOGRAD IZ JEDNOG RAZLOGA, DA UDJEMO U FAJT SA SRBIMA, NAS 30 NA NJIH NEKOLIKO DESETINA HILJADA IZ RAZLOGA DA POKAZEMO KAKO SMO HRABRI, JESTE LI TO HTJELI CUTI?! HAJD SAD PRESTANITE (OVO SE PRVENSTVENO ODNOSI NA TEBE umro je mostar.)
I NADAM SE DA VISE NECU CITATI TVOJE USRANE KOMENTARE, JER JA ZIVIM U REALOSTI, A NASA REALNOST SU ONI DOGADJAJI OD SINOC.
A TI NASTAVI ZIVOT U NEKOM SVOM SVIJETU, ALI NEMOJ DA VRIJEDJAS LJUDE KOJI SU SINOC GINULI ZA REPREZENTACIJU, JER SMO JE BODRILI, NIKOGA NSU ZANIMALI SRBI NA MARAKANI, NEGO REZULTAT NASE REPREZENTACIJE. STA MISLIS ZASTO NAS JE U ONOM BROJU BILO I U BELGIJI...VJEROVATNO DA SE SRBIMA DOKAZEMO 8-) RAZMISLI MALO.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#66

Post by mostarac »

xape wrote:Mislim da se ovdje brkaju neke osnovne stvari.
Za ono divljastvo apsolutno nema nikakvog opravdanja a reci "sami su znali sta ih ceka" nema smisla reci.
Ako smo mi u stanju organizovati utakmicu da nijedan navijac SCG ne bude povrijedjen da ne bude,bombi,petardi i stolica koje lete ,zasto to ne bi bili u stanju i Srbi.Navijanje i provokacije su nesto drugo toga ce uvjek biti ali ono sinoc je bilo van svake pameti i mjere.Brutalno izivljavanje.Kriviti nase navijace je besmisleno,jer ako ja hocu da idem na utakmicu a UEFA pritom propisuje da moja drzava ima pravo na 10% ulaznica ,domacin je duzan da obezbjedi i osigura utakmicu.Transparenti noz zica.... i sl. su za svaku osudu ali su bili ocekivani,onakvo nasilje i bacanje kojekakvih bombi(kako su to unijeli?,pa meni su u Zenici protiv Belgije oduzeli novine da ih ne bi slucajno zapalio)
Svaka osuda za nogometni savez SCG i da ima imalo pravde utakmica je trebala biti prekinuta.
Ovde se slazem sa tobom,a ima jedan moj post prije utakmice gdje govorim da je savez u pravu sto nece da organizje odlazak navijacha, jer marakana nije koshevo pa da su tribine fizicki odvojene i znalo se da njihov fudbalski savez nece moci osigurati to kako treba.Svi smo to znali i samo naivni i neiskreni kazu da nisu. Svi smo znali i ne trebamo se sada praviti ludi. Ja sam bio i prije tekme protiv odlaska navijacha u Beograd i pohvalio sam savez kao odgovornu instituciju kada je odbio da to organizuje jer svako ko je zelio da vidi i zna znao je na sta ce to u Beogradu lichiti.
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#67

Post by xape »

umro je mostar wrote:
Ovde se slazem sa tobom,a ima jedan moj post prije utakmice gdje govorim da je savez u pravu sto nece da organizje odlazak navijacha, jer marakana nije koshevo pa da su tribine fizicki odvojene i znalo se da njihov fudbalski savez nece moci osigurati to kako treba.Svi smo to znali i samo naivni i neiskreni kazu da nisu. Svi smo znali i ne trebamo se sada praviti ludi. Ja sam bio i prije tekme protiv odlaska navijacha u Beograd i pohvalio sam savez kao odgovornu instituciju kada je odbio da to organizuje jer svako ko je zelio da vidi i zna znao je na sta ce to u Beogradu lichiti.
shvatam ja sta ti hoces reci,ali je to malo ruzno reci u ovoj situaciji.
Napravicu nezgrapno poredjenje,to je isto kao da kazes "krivi su i ljudi koji su ostali u Srebrenici jer su znali sta ih ceka,jer su vjerovali UN-u itdi td."
kazem opet glupo je poredjenje,ali sam samo htio reci jedno - da zrtva nije kriva,a nasi navijaci su definitivno sinoc bili zrtve jednog nevidjenog primitivizma i ako Srbi nisu u stanju da organizuju utakmicu i da se ponasaju sportski nisu ni zasluzili da idu na reviju sporta kao sto je SP.

p.s zasto neki cetnik sa kokardom moze doci u Sarajevo a da mu nista ne bude ,a ja da ne smijem otici navijati za svoju selekciju kao i svugdje u svijetu,dokle vise spustati glavu,pa svi nas jebu u zdrav mozak
jos odes navijati,razbiju te i jos te neko osudjuje,da se razumijemo ja nisam bio na utakmici niti bih isao,ali svaka cast momcima koji su otisli
Last edited by xape on 13/10/2005 21:25, edited 1 time in total.
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#68

Post by Qwert »

Ne volim odgovore zedan necije krvi.

Image
HZSA
Posts: 216
Joined: 20/11/2004 12:45
Location: Sarajevo-bjelave
Contact:

#69

Post by HZSA »

Xape, potpisujem.
umro je mostar, ti hoces da kazes kako je nemoguce osigurati goste na marakani...smijesan si, toliko smijesan da vec postaje zalosno.
Neznam da li treba da ti crtam neke osnovne mogucnosti...kao naprimjer postavljanje zastitne ograde (kao na kosevu), koje traje svega nekoliko sati, zatim postavljanje ograde visine 2-3 metra, i pravljenja kaveza za gostujuce navijace...imali su 1000 i jednu soluciju da nas zastite, zasto nisu...Boga pitaj
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#70

Post by mostarac »

HZSA wrote:I da zakljucimo, posto ovdje niko ne obraca paznju na temu, pisat cu velikim slovima da vidite.
NAS 30-AK NAVIJACA SARAJEVA OTISLO JE U BEOGRAD IZ JEDNOG RAZLOGA, DA UDJEMO U FAJT SA SRBIMA, NAS 30 NA NJIH NEKOLIKO DESETINA HILJADA IZ RAZLOGA DA POKAZEMO KAKO SMO HRABRI, JESTE LI TO HTJELI CUTI?! HAJD SAD PRESTANITE (OVO SE PRVENSTVENO ODNOSI NA TEBE umro je mostar.)
I NADAM SE DA VISE NECU CITATI TVOJE USRANE KOMENTARE, JER JA ZIVIM U REALOSTI, A NASA REALNOST SU ONI DOGADJAJI OD SINOC.
A TI NASTAVI ZIVOT U NEKOM SVOM SVIJETU, ALI NEMOJ DA VRIJEDJAS LJUDE KOJI SU SINOC GINULI ZA REPREZENTACIJU, JER SMO JE BODRILI, NIKOGA NSU ZANIMALI SRBI NA MARAKANI, NEGO REZULTAT NASE REPREZENTACIJE. STA MISLIS ZASTO NAS JE U ONOM BROJU BILO I U BELGIJI...VJEROVATNO DA SE SRBIMA DOKAZEMO 8-) RAZMISLI MALO.
Apsolutno ne vrijedjam ljude. Ja sam samo rekao da ne shvatam motive i da ne vjerujem u te bajke: Isli smo da bodrimo reprezntaciju, jer njoj bi najveca pomoc bila da tih ljudi nije bilo u Beogradu. Mozda to ne kontate, ali jebi ga. procitaj sta sam ja napisao za gostovanje u Belgiji. Rekao sam da je to super i ljudi su isli iz sportskih razloga i OK. U Beogradu bi repki vise pomogli da navijachi nisu ni bili i to je evidentno i niko ne moze poreci. Ali eto vi ste heroji ove zemlje, svi vam se klanjamo i divimo kako ste samo bili hrabri i uradili jednu jako jako veliku stvar za nasu zemlju koja ce uci u udzbenike istorije (JESI LI OVO HTIO CUTI) i haj sad nastavite da prichate kako ste bili u srcu Srbije da im pokazete kako Bosanci imaju muda, a ja vas ostavljam.
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#71

Post by xape »

HZSA wrote:Xape, potpisujem.
ajd drago mi je da se nekad sloze sarajlije i zenicani :D
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#72

Post by papak_eliminator »

i opet ste upropastili jos jednu temu...
aferim.....
dr.
Posts: 436
Joined: 04/06/2005 13:32

#73

Post by dr. »

Samo jos jednu stvar da kazem, vezano za "sportske motive".

Floskula koja se cesto podmece je kako navijanje treba da ima samo sportski motiv. Eto kao navijaci vole sport, pa navijaju zato sto vole sport. Ako je tako onda mozes otic na sahovski mec i navijat. Iz sportskog motiva.

Navijanje za repku je stvar i sporta i patriotizma prema domovini. U psihologiji je poznata teza da su utakmice zamjena za ratove. Reprezentacije su predstvnici nacije koja se nadmece s nekom drugom nacijom pokusavajuci se pokazati u sto bolje svjetlu.

Zato suplja prica, o tome kako utakmicu ne treba posmatrati ni u kojem drugom svjetlu osim sportskom je glupost velikih razmjera. Ako je tako eno vam FAMOS ili Vrbanjusa, pa fino subotom iz sportskog motiva, sjedite s penzionerima i uzivajte u jesenjem povjetarcu...
User avatar
Edin H.
Posts: 47027
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#74

Post by Edin H. »

xape wrote:Mislim da se ovdje brkaju neke osnovne stvari.
Za ono divljastvo apsolutno nema nikakvog opravdanja a reci "sami su znali sta ih ceka" nema smisla reci.
Ako smo mi u stanju organizovati utakmicu da nijedan navijac SCG ne bude povrijedjen da ne bude,bombi,petardi i stolica koje lete ,zasto to ne bi bili u stanju i Srbi.Navijanje i provokacije su nesto drugo toga ce uvjek biti ali ono sinoc je bilo van svake pameti i mjere.Brutalno izivljavanje.Kriviti nase navijace je besmisleno,jer ako ja hocu da idem na utakmicu a UEFA pritom propisuje da moja drzava ima pravo na 10% ulaznica ,domacin je duzan da obezbjedi i osigura utakmicu.Transparenti noz zica.... i sl. su za svaku osudu ali su bili ocekivani,onakvo nasilje i bacanje kojekakvih bombi(kako su to unijeli?,pa meni su u Zenici protiv Belgije oduzeli novine da ih ne bi slucajno zapalio)
Svaka osuda za nogometni savez SCG i da ima imalo pravde utakmica je trebala biti prekinuta.

Samo bih zelio da dodam ovom komentaru da bi osudio i Nogometni Savez BiH kojima je bila duznost da u saradnji sa njihovim Nogomentim Savezom i Policijom osigura sigurnost nasih navijaca.

Samo lijepi Balkan, niko za ovo nece odgovarati, a kamoli izgubiti poziciju.

ALL RESPECT svim nasim navijacima koji su u krajnjoj liniji iskoristili svoje pravo da odu na ovu utakmicu i bodre nasu reprezentaciju u utakmici koja nam je mogla donijeti PRVI odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Zasto Baka i Sergej nisu povukli ja zaista ne znam. Mozda bi time jos vise ugrozili sigurnost nasih navijaca, ali nije trebalo nastaviti u onakvoj atmosferi pritiska, pa neka nas FIFA kazni ako treba. Zasigurno bi izbili argumente ponovno rasplamsaloj srpskoj (Gebels skola) huskackoj masineriji koja ce sada vjerovatno tvrditi da su nasi sami sebe gadjali kamenjem i eksplozivnim napravama, a ne ona gamad.

Pogledajte slike sa B92 samo slike nasih navijaca sa otrgnutim stolicama (kojima su se barem malo stitili od salve)

Hajmo ljudi ako iko ima slike/video (gdje su te nase silne televizijske kuce) onoga sto se desavalo sinoc objavite ih.

Dajte da to posaljemo FIFI i svim Televizijskim kucama.
Ako imate prijatelje/poznanike strane novinare pisite im/razgovarajte o ovome.

LJUDI NEKO IZ SRPSKOG OBEZBJEDJENJA IM JE DOZVOLIO DA UNESU EKSPLOZIVNE NAPRAVE, O KAMENJU DA I NE GOVORIMO

OVI DIVLJACI NE BI SMJELI PROCI NEKAZNJENI.
Proljece je lijepo
Posts: 12
Joined: 23/09/2005 19:42

#75

Post by Proljece je lijepo »

Image

MI SMO NAJ BOLJI NAROD!!
Last edited by Proljece je lijepo on 13/10/2005 21:47, edited 1 time in total.
Locked