EURO 2020

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply

U finalu se sastaju?

Španija
17
6%
Italija
142
47%
Engleska
104
34%
Danska
41
13%
 
Total votes: 304

User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40568
Joined: 21/05/2012 22:46

#801 Re: EURO 2020

Post by AmiĐa_Idriz »

Kod Engleza dosta rupa i dalje. Ok, proći će grupu i dogurati vjerovatno negdje, ali nema teorije da osvoje ovo, bar dok Gareth ne izađe iz ljušture.

Hrvati sasvim korektni, ali fali kvalitete naprijed. Rebić u Perišić jesu dobri ali su previše grubi na lopti i treba im nešto više prostora. Zato je očekivati da Kramarić dobije više slobode na terenu u idućim utakmicama. Na kraju, ovaj poraz ne mora značiti ni nužno katastrofu, u ovoj je grupi bolje biti drugi nego prvi radi daljeg križanja. Svakako su kvalitetniji od Češke i Škotske, i ako ne chokiraju vjerujem da će odraditi to vrlo lako.

Makedonci su mi super bili, iako su na kraju poprilično ubjedljivo poraženi. Njihovo trčanje i presing jučer mi je bio :thumbup:
Naravno, za nešto više falilo je kvalitete, ali dobro, ipak su debitanti i njima je i onaj gol značio puno.

Austrija, onako, mislim da mogu i bolje s obzirom na imena. Imaju tradicionalno loše golmane. I na prošlom EURO-u ih je koštao golman boljeg plasmana.

Holandija mi je čak i iznenađenje sinoć, očekivao sam lošiju partiju :mrgreen:
Vidjećemo koliko mogu dalje. Nisu loša ekipa, ali je loš selektor. Wijnaldum je u dresu reprezentacije jedan sasvim novi nivo igrača.

Ukrajina je odigrala korektno, vidim kritike neke na njihov račun ali ono, meni su bili dobri. Imali su neke prilike i u prvom, stigli zaostatak od dva gola, trčali, borili se. Ne mogu biti nezadovoljni. Rutiniraće Austriju i Makedoniju.
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#802 Re: EURO 2020

Post by Zeleni most »

costacurta wrote: 14/06/2021 03:48 Jedini i isključivi krivac za poraz Hrvatske je HNS.
Ladno Dalić reče na pressu da je vrijeme bilo teško za igrati. Nije bilo teško vrijeme već ti se igrači nisu imali vremena aklimatizovati. Mogli su ovo Hrvati uzet, il barem neriješeno. Englezi su realno tanki.
Ne znam zašto se HNS odlučio za bazu Rovinj umjesto negdje na otočje, al' et, ebali su sami sebe.
Večeras opet leti nazad u Rovinj, suha klima, toplo vrijeme, dišeš punim plućima, u pola noći se tek vratili, sutra nisu nizašta, 15. i 16. trening, 17. letiš za Glazgov opet nedovoljno vremena za adaptaciju na vlagu i sparinu, smanjen kapacitet pluća za minimalno 5%.... :roll:
Pogledaj samo prognozu vremena.
Rovinj naredna 4 dana +27°C vlaga 0-3%,
Glazgov +11°C i vlaga 73%.
Strašno jbte. Pa nisu mašine.

Volio bih da griješim ali neće Eriksen biti jedini problem
Ne znam da li si gledao utakmicu, ali Hrvatska nije imala ni jednu sansu protiv Engleske. I to kao Viceprvak svijeta - mrsavo.
A ovo u vezi vremena i temparature, to su jeftini izgovori zbog poraza. To su profesionalci - to njima ne smeta, a protiv Engleske nisu izgledali umorno vec bez ideje i plana. Nisu pokazali nista.
Protiv ove slabe Engleske bi Ukrajina odnijela sva 3 boda.
Karikaturist
Posts: 3645
Joined: 20/12/2020 10:03

#803 Re: EURO 2020

Post by Karikaturist »

U Rovinju vlaga trenutno oko 50tak % :mrgreen:
User avatar
aCme
Posts: 3431
Joined: 23/04/2010 01:06

#804 Re: EURO 2020

Post by aCme »

mO k3 wrote: 13/06/2021 16:25 Za mene je ovaj Kovačić precijenjen igrač … i pazi sada dadne go
100 % !
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#805 Re: EURO 2020

Post by Tvrtko II Kotromanić »

jucerasnje komentarisanje Keme Ahmetovica, mimo par gresaka, je meni iskreno bilo osvjezenje, barem kada se radi o nasim komentatorima (jos to nije nivo par odlicnih sa SK i Arene). Volim kod komentatora cuti i nesto emocija, generalno nije stvarno dosadno bilo (kao ni sama utakmica).
Bravo Kemo :thumbup:
Ako nista, jedno je 2 lige iznad Bahe
scarr
Posts: 482
Joined: 28/01/2019 23:34

#806 Re: EURO 2020

Post by scarr »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 14/06/2021 12:36 jucerasnje komentarisanje Keme Ahmetovica, mimo par gresaka, je meni iskreno bilo osvjezenje, barem kada se radi o nasim komentatorima (jos to nije nivo par odlicnih sa SK i Arene). Volim kod komentatora cuti i nesto emocija, generalno nije stvarno dosadno bilo (kao ni sama utakmica).
Bravo Kemo :thumbup:
Ako nista, jedno je 2 lige iznad Bahe
Baho nije liga uopšte haha. Ublehas pravi
splinter
Posts: 7348
Joined: 08/10/2011 12:28

#807 Re: EURO 2020

Post by splinter »

Zeleni most wrote: 14/06/2021 10:02
costacurta wrote: 14/06/2021 03:48 Jedini i isključivi krivac za poraz Hrvatske je HNS.
Ladno Dalić reče na pressu da je vrijeme bilo teško za igrati. Nije bilo teško vrijeme već ti se igrači nisu imali vremena aklimatizovati. Mogli su ovo Hrvati uzet, il barem neriješeno. Englezi su realno tanki.
Ne znam zašto se HNS odlučio za bazu Rovinj umjesto negdje na otočje, al' et, ebali su sami sebe.
Večeras opet leti nazad u Rovinj, suha klima, toplo vrijeme, dišeš punim plućima, u pola noći se tek vratili, sutra nisu nizašta, 15. i 16. trening, 17. letiš za Glazgov opet nedovoljno vremena za adaptaciju na vlagu i sparinu, smanjen kapacitet pluća za minimalno 5%.... :roll:
Pogledaj samo prognozu vremena.
Rovinj naredna 4 dana +27°C vlaga 0-3%,
Glazgov +11°C i vlaga 73%.
Strašno jbte. Pa nisu mašine.

Volio bih da griješim ali neće Eriksen biti jedini problem
Ne znam da li si gledao utakmicu, ali Hrvatska nije imala ni jednu sansu protiv Engleske. I to kao Viceprvak svijeta - mrsavo.
A ovo u vezi vremena i temparature, to su jeftini izgovori zbog poraza. To su profesionalci - to njima ne smeta, a protiv Engleske nisu izgledali umorno vec bez ideje i plana. Nisu pokazali nista.
Protiv ove slabe Engleske bi Ukrajina odnijela sva 3 boda.
Ljudi zaboravljate da se prvenstvo igra u uslovima pandemije.
Pametan izbor čelnika HNS-a da na otok lete uoči same utakmice i vraćaju se potom nazad. Jednostavno ne žele riskirati neke neželjene situacije ili bespotreban karantin za neke igrače i sl. stvari.
u normalnim okolnostima to bi bila ludost što rade, ali ovako to je sasvim razuman potez.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4747
Joined: 20/05/2011 22:49

#808 Re: EURO 2020

Post by ljevoruki »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 14/06/2021 12:36 jucerasnje komentarisanje Keme Ahmetovica, mimo par gresaka, je meni iskreno bilo osvjezenje, barem kada se radi o nasim komentatorima (jos to nije nivo par odlicnih sa SK i Arene). Volim kod komentatora cuti i nesto emocija, generalno nije stvarno dosadno bilo (kao ni sama utakmica).
Bravo Kemo :thumbup:
Ako nista, jedno je 2 lige iznad Bahe
:thumbup:
Sasvim solidno odradio tekmu.
Neko komentatori na SK su bas losi, sa iritantnim glasom i losom dikcijom, Kemo je za njih doktor.
Za mene najbolji Bozo Susec iako je u godinama.

:bih:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#809 Re: EURO 2020

Post by dječak sa šibicama »

Odlucili su se na Rovinj jer u Skotskoj u slucaju jednog zarazenog, cijela ekipa ispada i utakmica se registruje 3:0 za protivnika jer ne moze drugacije.

Zasto je to tako i zasto Skotskoj nije oduzeto domacinstvo, pitati UEFU.
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#810 Re: EURO 2020

Post by turbofolk »

Mislim da će Englezi ipak pucati na prvo mjesto svoje grupe bez obzira na križanje sa drugim iz grupe F gdje su Francuska, Portugal, Švabe i Mađari. Jedan od razloga što jednostavno moraju ići na pobjedu protiv Škotske i što im prvo mjesto u grupi, znači da i utakmicu osmina-finala igraju u Londonu.
Btw vidim da je španski grad domaćin Sevilla, je li to nešto u međuvremenu promijenjeno. Mislim da je prvobitno bio Bilbao.
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#811 Re: EURO 2020

Post by artur morgan »

Taktika Dalića se ispostavila kao pogrešna. Antu Rebića je stavio usamljenog u napad, i on nije mogao svojom energijom razvući englesku zadnju liniju bez pomoći drugog napadača koji bi navukao na sebe štopera. Zatim je napadača Andreja Kramarića stavio na desno krilo, što nije njegova pozicija. Zbog čega je to uradio, to on zna. Najmanje je sporan u selektiranju igrača Mateo Kovačić jer je on defanzivno dobar pa ga je koristio da bi iz napadačke formacije 4 3 3 u odbrani prelazio u formaciju 4 4 2, tako da bi u odbrani u drugoj liniji bili Brozović, Kovačić, Kramarić i Perišić, a ispred njih Modrić koji je trebao raditi presing zajedno sa Rebićem, to je tako radio i u Rusiji. Dok bi u napadu drugu liniju činili Kovačić, Brozović i Modrić, a naprijed Perišić Rebić i Kramarić. Englezi su igrali na sigurno i disciplinovana uz aut liniju, tako su i došli do pogotka, i do one stative, dok Hrvatska nije uspjela realizirati taktiku, koja je trebala biti u posjedu ili ubacivanju Rebića u brzim polukontrama i kontrama, i zato je izgubila. Posjeda nije bilo jer tranzicija igre je bila loša neprecizni pasovi i bez jasne ideje šta raditi, i jer su englezi imali dobar izlazak na polovicu hrvata, obično je izlazak bio 4 na 2, a kontri i polukontri nije bilo jer su englezi igrali na sigurno uz aut liniju odnosno nisu igrali između linija što je dosta riskantnije. Mislim da bez obzira na ovaj poraz Hrvatska na iskustvo i individualni kvalitet može proći pod uslovom da se poslože stvari naprijed u fazi napada.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4780
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#812 Re: EURO 2020

Post by Tvrtko II Kotromanić »

ljevoruki wrote: 14/06/2021 12:43
Tvrtko II Kotromanić wrote: 14/06/2021 12:36 jucerasnje komentarisanje Keme Ahmetovica, mimo par gresaka, je meni iskreno bilo osvjezenje, barem kada se radi o nasim komentatorima (jos to nije nivo par odlicnih sa SK i Arene). Volim kod komentatora cuti i nesto emocija, generalno nije stvarno dosadno bilo (kao ni sama utakmica).
Bravo Kemo :thumbup:
Ako nista, jedno je 2 lige iznad Bahe
:thumbup:
Sasvim solidno odradio tekmu.
Neko komentatori na SK su bas losi, sa iritantnim glasom i losom dikcijom, Kemo je za njih doktor.
Za mene najbolji Bozo Susec iako je u godinama.

:bih:
jasta, ima na SK par losih a meni su dobri Vladimir Novakovic i Dragan Cica.
Gojko je uzasan.
A van konkurencije su ona dvojica, ne znam im imena, sto F1 komentarisu, al to je vec druga tema :D
kanguru
Posts: 895
Joined: 16/12/2019 00:15

#813 Re: EURO 2020

Post by kanguru »

Gojko i onaj kroner Plavšić. Kao da su ispušili kilu trave pred početak prenosa :lol: Btw Kemo je sinoć izdominirao, idealan komentator za zabavne i otkačene utakmice poput ove.
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#814 Re: EURO 2020

Post by Zeleni most »

Zaboravili ste Marjana spomenuti ..
User avatar
istra_hr
Posts: 1477
Joined: 30/06/2018 19:11
Location: Pula...Zagreb...Rijeka

#815 Re: EURO 2020

Post by istra_hr »

dječak sa šibicama wrote: 14/06/2021 13:03 Odlucili su se na Rovinj jer u Skotskoj u slucaju jednog zarazenog, cijela ekipa ispada i utakmica se registruje 3:0 za protivnika jer ne moze drugacije.

Zasto je to tako i zasto Skotskoj nije oduzeto domacinstvo, pitati UEFU.
:thumbup:
O tome sam i pisao !

+ Covid situacija u Velikoj Britaniji se pogoršava ... najnovije vijesti.Image
daario naharis
Posts: 587
Joined: 17/06/2015 19:42

#816 Re: EURO 2020

Post by daario naharis »

turbofolk wrote: 14/06/2021 13:06 Mislim da će Englezi ipak pucati na prvo mjesto svoje grupe bez obzira na križanje sa drugim iz grupe F gdje su Francuska, Portugal, Švabe i Mađari. Jedan od razloga što jednostavno moraju ići na pobjedu protiv Škotske i što im prvo mjesto u grupi, znači da i utakmicu osmina-finala igraju u Londonu.
Btw vidim da je španski grad domaćin Sevilla, je li to nešto u međuvremenu promijenjeno. Mislim da je prvobitno bio Bilbao.
jeste Sevilla, mislim da je stadion La Cartuja u pitanju... U nasim medijima sam procitao da se igra na Ramon Sanchez-Pizjuan sto mislim da nije slucaj...
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#817 Re: EURO 2020

Post by turbofolk »

daario naharis wrote: 14/06/2021 14:17
turbofolk wrote: 14/06/2021 13:06
Btw vidim da je španski grad domaćin Sevilla, je li to nešto u međuvremenu promijenjeno. Mislim da je prvobitno bio Bilbao.
jeste Sevilla, mislim da je stadion La Cartuja u pitanju... U nasim medijima sam procitao da se igra na Ramon Sanchez-Pizjuan sto mislim da nije slucaj...
Hvala. Evo našao sam. Ipak je prvobitno bio Bilbao.

https://www.football-espana.net/2021/04 ... -host-city
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40568
Joined: 21/05/2012 22:46

#818 Re: EURO 2020

Post by AmiĐa_Idriz »

I meni je Kemo ok, može se slušati. Da griješi griješi, ali realno, griješe svi. Volim što unese malo emocije za razliku od mrtvaca na SK.
User avatar
Zeleni most
Posts: 754
Joined: 01/11/2013 21:18

#819 Re: EURO 2020

Post by Zeleni most »

Image

Mediji pisu da je Arnautovic opsovao mater Albancu Ezgjanu Alioskom.

Dok dan prije Danci i Finci zajedno placu za Eriksonom, ova seljacina jos zivi u mrznji u 1389.- 1999. godini.
omar little
Posts: 16349
Joined: 14/03/2008 21:14

#820 Re: EURO 2020

Post by omar little »

sirovina obicna.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#821 Re: EURO 2020

Post by avijon »

Zeleni most wrote: 14/06/2021 14:38 Image

Mediji pisu da je Arnautovic opsovao mater Albancu Ezgjanu Alioskom.

Dok dan prije Danci i Finci zajedno placu za Eriksonom, ova seljacina jos zivi u mrznji u 1389.- 1999. godini.
Kod ceta nista novo
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#822 Re: EURO 2020

Post by ultima_palabra »

Kompleks zbog prezimena.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40568
Joined: 21/05/2012 22:46

#823 Re: EURO 2020

Post by AmiĐa_Idriz »

Taman krenuh pisati kako Česi moraju nešto drugo skontati osim traženja Součeka na drugoj stativi kad eto :mrgreen:

Doduše nije Souček ako ništa.
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#824 Re: EURO 2020

Post by sinuhe »

Povedose nekako ali zar uvijek simpaticna Ceska moze biti ovako losa protiv neke Skotske? :-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40568
Joined: 21/05/2012 22:46

#825 Re: EURO 2020

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa i nije baš neka Škotska, vrlo dobra ekipa. Fali im samo dobar igrač koji će iskoristiti McGinnove, Robertsonove i Armstrongove lopte, što se i vidi već ovdje.

Che mora ući.
Post Reply