European Superleague

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Podržavate li formiranje Super Lige

Da
34
16%
Ne
150
69%
Svejedno mi je
32
15%
 
Total votes: 216

User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40814
Joined: 21/05/2012 22:46

#1376 Re: European Superleague

Post by AmiĐa_Idriz »

Još Naser sada maltene odma iza Čeferina, i kao on bi trebao apdejtovati FFP :lol:
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1377 Re: European Superleague

Post by zomri »

:lol: :lol: ma pišanje po sirotinji i ovima što vjeruju u "jednakost". neka vrsta protočne evropske ligaške porodice jest budućnost, ali je pitanje koliko je sada moguća. sa englezima ili bez njih.

inače, pratim ovu temu godinama i niko nikad nije uspio provaliti kakvu bi ulogu navijači mogli imati u ovome. aspekt uticaja navijača kao glasača niko nije predvidio.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3249
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1378 Re: European Superleague

Post by darius_maximus »

AmiĐa_Idriz wrote: 22/04/2021 16:41 Još Naser sada maltene odma iza Čeferina, i kao on bi trebao apdejtovati FFP :lol:
FFP od sutra:

Image
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1379 Re: European Superleague

Post by mousstapha »

Zamjenik Nasera u ECA je Michael Gerlinger, prvi covjek pravne sluzbe Bayerna. Inace ovaj dvojac se najvise spominjao u dokumentima i korespondenciji koja izasala u aferi Football Leaks kao likovi koji razdradjuju ideju Superlige. :run:

https://www.spiegel.de/international/wo ... 36447.html
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1380 Re: European Superleague

Post by Point. »

Hakiz wrote: 22/04/2021 15:07
Point. wrote: 22/04/2021 14:07
Hakiz wrote: 22/04/2021 11:12 Ama u čemu je problem?

Kada u boksu postoji nekoliko federacija, zašto u fudbalu ne može slično. Pa nisu FIFA i UEFA bogom dane.

Pa ko gdje želi neka igra. Sloboda i demokratija.

Naravno, to znači da se i svako sam snađe za pare, gradi stadion itd. Nema država da pomogne.
Fudbal nije boks. Sad u boksu ne znas ko je sampion cega. I jednu stvar zaboravljas. Iza ovoga projekta ne stoje klubovi kao cjelina nego njihovi bogati vlasnici koji da se obogate jos malo. Ni igraci, ni treneri, ni navijaci tih klubova ne zele da igraju tu ligu zatvorenog tipa, gdje bi se jaz jos vise napravio izmedju klubova. Zato ne mozes reci klubovi hoce, ne predstavlja vlasnik kluba samo klub.
Nema veze, i u boksu su različite federacije nastale iz interesa. Fudbal nije boks, ali to ne mijenja suštinu. Kako je nastala UEFA tako može i neka druga organizacija. Nije UEFA bog poslao. Vlasnici treba da zavrnu česmu ako će drugi odlučivati. Ko plaća taj odlučuje i obratno. Neka navijači, fudbaleri, države ko god otkupe klubove i neka odlučuju. Klubovi su privatne firme u kapitalističkoj ekonomiji. A tu se zna ko kosi a ko vodu nosi.
To je taj hladnokrvni kapitalizam bez tradicije i istorijskog aspekta. Ja, ja i samo ja. Ja kupio klub i boli me kurac šta navijači, igrači i treneri kažu, ja sam Bog i batina. Vidjeli smo sada da to nije baš tako u svijetu fudbala. Tu vrijede i neke druge vrijednosti. Fino je to objasnio Don Carlo Ancelotti.
“What can I say, they were wrong. These 12 clubs were wrong. I think they didn’t take into consideration the opinion of two really important parts.

“One part are the players and the managers too, and the other part are the supporters. They didn’t take this opinion into consideration.”

“These two parts are never involved in the schedule of the Premier League, of the Champions League and it’s really important. The schedule now is too busy.

“Take into consideration all these kinds of things, and the most important part is that they wanted to build up a competition without sport merit. This is not acceptable.

“In our culture we were born to have a merit, a sporting merit. If you are good, you play football and you become a professional. If you are not good, you are not professional.

“If you are better than the other team, you have to win and play the best competition. I think they didn’t take it into consideration, and they were wrong. Full stop.

“Fortunately, I think, they are back now, and they are going to have a discussion. Everyone of us wanted to make the Champions League more competitive. This is for sure.

“The Champions League, that is the best competition in the world, starts to be really exciting from March. But it can be exciting also from September or October, when the Champions League starts.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#1381 Re: European Superleague

Post by Hakiz »

Point. wrote: 22/04/2021 17:09
Hakiz wrote: 22/04/2021 15:07
Point. wrote: 22/04/2021 14:07

Fudbal nije boks. Sad u boksu ne znas ko je sampion cega. I jednu stvar zaboravljas. Iza ovoga projekta ne stoje klubovi kao cjelina nego njihovi bogati vlasnici koji da se obogate jos malo. Ni igraci, ni treneri, ni navijaci tih klubova ne zele da igraju tu ligu zatvorenog tipa, gdje bi se jaz jos vise napravio izmedju klubova. Zato ne mozes reci klubovi hoce, ne predstavlja vlasnik kluba samo klub.
Nema veze, i u boksu su različite federacije nastale iz interesa. Fudbal nije boks, ali to ne mijenja suštinu. Kako je nastala UEFA tako može i neka druga organizacija. Nije UEFA bog poslao. Vlasnici treba da zavrnu česmu ako će drugi odlučivati. Ko plaća taj odlučuje i obratno. Neka navijači, fudbaleri, države ko god otkupe klubove i neka odlučuju. Klubovi su privatne firme u kapitalističkoj ekonomiji. A tu se zna ko kosi a ko vodu nosi.
To je taj hladnokrvni kapitalizam bez tradicije i istorijskog aspekta. Ja, ja i samo ja. Ja kupio klub i boli me kurac šta navijači, igrači i treneri kažu, ja sam Bog i batina. Vidjeli smo sada da to nije baš tako u svijetu fudbala. Tu vrijede i neke druge vrijednosti. Fino je to objasnio Don Carlo Ancelotti.
“What can I say, they were wrong. These 12 clubs were wrong. I think they didn’t take into consideration the opinion of two really important parts.

“One part are the players and the managers too, and the other part are the supporters. They didn’t take this opinion into consideration.”

“These two parts are never involved in the schedule of the Premier League, of the Champions League and it’s really important. The schedule now is too busy.

“Take into consideration all these kinds of things, and the most important part is that they wanted to build up a competition without sport merit. This is not acceptable.

“In our culture we were born to have a merit, a sporting merit. If you are good, you play football and you become a professional. If you are not good, you are not professional.

“If you are better than the other team, you have to win and play the best competition. I think they didn’t take it into consideration, and they were wrong. Full stop.

“Fortunately, I think, they are back now, and they are going to have a discussion. Everyone of us wanted to make the Champions League more competitive. This is for sure.

“The Champions League, that is the best competition in the world, starts to be really exciting from March. But it can be exciting also from September or October, when the Champions League starts.
Imaš ljude koji vode klub, slušaju navijače, trenere, tradicija itd. I onda klub počne da pravi gubitke, nema novca, možda i bankrotira i nestane.

Pojavi se neko sa novcem i šta bi trebao, da se ponaša na isti način koji je doveo klub u spomenutu situaciju?

Da je ta emocija išta valjala, ne bi klub došao u situaciju da mora tražiti spas.

To isto da ja hranim, oblačim, finansiram putovanja, školovanja itd nečijoj ženi, a kada dođe vrijeme za seks, ja ispadam iz igre a on nastupa.

Neće moći.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40814
Joined: 21/05/2012 22:46

#1382 Re: European Superleague

Post by AmiĐa_Idriz »

ultima_palabra wrote: 22/04/2021 16:22 Ako ce zabranjivati, moraju svih 12... sta su to Madrid i Juve uradili drugacije od ostalih?
To je pitanje za klubove koji traže kazne. UEFA će imati drugi pristup:
Aleksander Ceferin, the UEFA president, on handing out any sanctions:

"We expect everyone [ESL clubs] to realise their mistake and suffer the consequences. We will talk about it next week."

"I think those who claim to be completely calm in this situation are not telling the truth. The situation is very complicated for them and not for the UEFA, which has 235 out of 247 clubs on its side.”

“If these clubs want to play in our competition again, they will have to get close to us and we will have to evaluate what happened, but I don’t want to go into details, as we are still talking to our legal team.”
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1383 Re: European Superleague

Post by Tito_i_Partija »

Sve zavisi da li su prekrseni zakoni ili ne. Ako jesu, kazni vlasnike, a ne klub. Ako nisu, onda nista.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1384 Re: European Superleague

Post by Tito_i_Partija »

Hakiz wrote: 22/04/2021 17:25
Point. wrote: 22/04/2021 17:09
Hakiz wrote: 22/04/2021 15:07

Nema veze, i u boksu su različite federacije nastale iz interesa. Fudbal nije boks, ali to ne mijenja suštinu. Kako je nastala UEFA tako može i neka druga organizacija. Nije UEFA bog poslao. Vlasnici treba da zavrnu česmu ako će drugi odlučivati. Ko plaća taj odlučuje i obratno. Neka navijači, fudbaleri, države ko god otkupe klubove i neka odlučuju. Klubovi su privatne firme u kapitalističkoj ekonomiji. A tu se zna ko kosi a ko vodu nosi.
To je taj hladnokrvni kapitalizam bez tradicije i istorijskog aspekta. Ja, ja i samo ja. Ja kupio klub i boli me kurac šta navijači, igrači i treneri kažu, ja sam Bog i batina. Vidjeli smo sada da to nije baš tako u svijetu fudbala. Tu vrijede i neke druge vrijednosti. Fino je to objasnio Don Carlo Ancelotti.
“What can I say, they were wrong. These 12 clubs were wrong. I think they didn’t take into consideration the opinion of two really important parts.

“One part are the players and the managers too, and the other part are the supporters. They didn’t take this opinion into consideration.”

“These two parts are never involved in the schedule of the Premier League, of the Champions League and it’s really important. The schedule now is too busy.

“Take into consideration all these kinds of things, and the most important part is that they wanted to build up a competition without sport merit. This is not acceptable.

“In our culture we were born to have a merit, a sporting merit. If you are good, you play football and you become a professional. If you are not good, you are not professional.

“If you are better than the other team, you have to win and play the best competition. I think they didn’t take it into consideration, and they were wrong. Full stop.

“Fortunately, I think, they are back now, and they are going to have a discussion. Everyone of us wanted to make the Champions League more competitive. This is for sure.

“The Champions League, that is the best competition in the world, starts to be really exciting from March. But it can be exciting also from September or October, when the Champions League starts.
Imaš ljude koji vode klub, slušaju navijače, trenere, tradicija itd. I onda klub počne da pravi gubitke, nema novca, možda i bankrotira i nestane.

Pojavi se neko sa novcem i šta bi trebao, da se ponaša na isti način koji je doveo klub u spomenutu situaciju?

Da je ta emocija išta valjala, ne bi klub došao u situaciju da mora tražiti spas.

To isto da ja hranim, oblačim, finansiram putovanja, školovanja itd nečijoj ženi, a kada dođe vrijeme za seks, ja ispadam iz igre a on nastupa.

Neće moći.
A sta bi onda trebalo uradit' sa igracima koji nece da igraju u super ligi? Evo Amidja na drugoj temi postavio citat da su igraci Liverpoola razmatrali sudske opcije jer nece da napuste EPL.

Fudbal nije boks, jaro moj. Ima tu jos ljudi koji se pitaju osim vlasnika.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#1385 Re: European Superleague

Post by Hakiz »

Tito_i_Partija wrote: 22/04/2021 17:41
Hakiz wrote: 22/04/2021 17:25
Point. wrote: 22/04/2021 17:09
To je taj hladnokrvni kapitalizam bez tradicije i istorijskog aspekta. Ja, ja i samo ja. Ja kupio klub i boli me kurac šta navijači, igrači i treneri kažu, ja sam Bog i batina. Vidjeli smo sada da to nije baš tako u svijetu fudbala. Tu vrijede i neke druge vrijednosti. Fino je to objasnio Don Carlo Ancelotti.

Imaš ljude koji vode klub, slušaju navijače, trenere, tradicija itd. I onda klub počne da pravi gubitke, nema novca, možda i bankrotira i nestane.

Pojavi se neko sa novcem i šta bi trebao, da se ponaša na isti način koji je doveo klub u spomenutu situaciju?

Da je ta emocija išta valjala, ne bi klub došao u situaciju da mora tražiti spas.

To isto da ja hranim, oblačim, finansiram putovanja, školovanja itd nečijoj ženi, a kada dođe vrijeme za seks, ja ispadam iz igre a on nastupa.

Neće moći.
A sta bi onda trebalo uradit' sa igracima koji nece da igraju u super ligi? Evo Amidja na drugoj temi postavio citat da su igraci Liverpoola razmatrali sudske opcije jer nece da napuste EPL.

Fudbal nije boks, jaro moj. Ima tu jos ljudi koji se pitaju osim vlasnika.
Šta kada radnici neće da rade u nekoj firmi?

Ima. Neka ti koji se pitaju umjesto vlasnika takođe umjesto vlasnika i finansiraju klub. I sve riješeno.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#1386 Re: European Superleague

Post by Hakiz »

Dupli.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16291
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1387 Re: European Superleague

Post by sime_cipol »

Mogu radnici ici u drugu firmu, ali onda ne mozes raditi u obje, ako te prva, koju si napustio, ne zeli.
Neces pod okriljem UEFA, FIFA? Neces igrati EP, SP. Neces igrati domacu ligu, jer je savez Clan UEFA I FIFA.
Ne moze i jare i pare :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11049
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1388 Re: European Superleague

Post by Tito_i_Partija »

Hakiz wrote: 22/04/2021 17:47
Tito_i_Partija wrote: 22/04/2021 17:41
Hakiz wrote: 22/04/2021 17:25

Imaš ljude koji vode klub, slušaju navijače, trenere, tradicija itd. I onda klub počne da pravi gubitke, nema novca, možda i bankrotira i nestane.

Pojavi se neko sa novcem i šta bi trebao, da se ponaša na isti način koji je doveo klub u spomenutu situaciju?

Da je ta emocija išta valjala, ne bi klub došao u situaciju da mora tražiti spas.

To isto da ja hranim, oblačim, finansiram putovanja, školovanja itd nečijoj ženi, a kada dođe vrijeme za seks, ja ispadam iz igre a on nastupa.

Neće moći.
A sta bi onda trebalo uradit' sa igracima koji nece da igraju u super ligi? Evo Amidja na drugoj temi postavio citat da su igraci Liverpoola razmatrali sudske opcije jer nece da napuste EPL.

Fudbal nije boks, jaro moj. Ima tu jos ljudi koji se pitaju osim vlasnika.
Šta kada radnici neće da rade u nekoj firmi?

Ima. Neka ti koji se pitaju umjesto vlasnika takođe umjesto vlasnika i finansiraju klub. I sve riješeno.
Radnici nadju sebi drugi pos'o, tako bi i igraci ovih klubova koji nece da igraju u super ligi. I sudski bi imali itekako pravo da napuste klub bez odstete, jer a) nisu u vlasnistvu kluba, vec su zaposleni i b) potpisali su za taj klub da igraju u regularnoj ligi, a ne da par godina kasnije saznaju da vlasnici hoce da naprave drugu.

A vlasnici neka fino lijepo traze sebi igrace koji to hoce.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#1389 Re: European Superleague

Post by ultima_palabra »

sime_cipol wrote: 22/04/2021 17:51 Mogu radnici ici u drugu firmu, ali onda ne mozes raditi u obje, ako te prva, koju si napustio, ne zeli.
Neces pod okriljem UEFA, FIFA? Neces igrati EP, SP. Neces igrati domacu ligu, jer je savez Clan UEFA I FIFA.
Ne moze i jare i pare :D
Ne bih rekao da postoji pravno uporiste da se igracima zabrani igranje na SP i EP. To je neko u huji izvalio.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1390 Re: European Superleague

Post by drndalo »

sime_cipol wrote: 22/04/2021 17:51 Mogu radnici ici u drugu firmu, ali onda ne mozes raditi u obje, ako te prva, koju si napustio, ne zeli.
Neces pod okriljem UEFA, FIFA? Neces igrati EP, SP. Neces igrati domacu ligu, jer je savez Clan UEFA I FIFA.
Ne moze i jare i pare :D
Neka brate fino igraju svi koji hoce u MLSu. Pa derbi Inter Milan-Inter Miami... Para imaju, avione imaju, i juhu.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16291
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1391 Re: European Superleague

Post by sime_cipol »

ultima_palabra wrote: 22/04/2021 18:09
sime_cipol wrote: 22/04/2021 17:51 Mogu radnici ici u drugu firmu, ali onda ne mozes raditi u obje, ako te prva, koju si napustio, ne zeli.
Neces pod okriljem UEFA, FIFA? Neces igrati EP, SP. Neces igrati domacu ligu, jer je savez Clan UEFA I FIFA.
Ne moze i jare i pare :D
Ne bih rekao da postoji pravno uporiste da se igracima zabrani igranje na SP i EP. To je neko u huji izvalio.
FIFA organizator, njena pravila. Ako ih trenutno nema, naprave se. Npr igrac koji nije clan FIFA ne moze igrati SP :D
Zasto Messi sutra ne bi igrao za Spaniju? Pravila :D
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1392 Re: European Superleague

Post by Point. »

Hakiz wrote: 22/04/2021 17:25
Point. wrote: 22/04/2021 17:09
Hakiz wrote: 22/04/2021 15:07

Nema veze, i u boksu su različite federacije nastale iz interesa. Fudbal nije boks, ali to ne mijenja suštinu. Kako je nastala UEFA tako može i neka druga organizacija. Nije UEFA bog poslao. Vlasnici treba da zavrnu česmu ako će drugi odlučivati. Ko plaća taj odlučuje i obratno. Neka navijači, fudbaleri, države ko god otkupe klubove i neka odlučuju. Klubovi su privatne firme u kapitalističkoj ekonomiji. A tu se zna ko kosi a ko vodu nosi.
To je taj hladnokrvni kapitalizam bez tradicije i istorijskog aspekta. Ja, ja i samo ja. Ja kupio klub i boli me kurac šta navijači, igrači i treneri kažu, ja sam Bog i batina. Vidjeli smo sada da to nije baš tako u svijetu fudbala. Tu vrijede i neke druge vrijednosti. Fino je to objasnio Don Carlo Ancelotti.
“What can I say, they were wrong. These 12 clubs were wrong. I think they didn’t take into consideration the opinion of two really important parts.

“One part are the players and the managers too, and the other part are the supporters. They didn’t take this opinion into consideration.”

“These two parts are never involved in the schedule of the Premier League, of the Champions League and it’s really important. The schedule now is too busy.

“Take into consideration all these kinds of things, and the most important part is that they wanted to build up a competition without sport merit. This is not acceptable.

“In our culture we were born to have a merit, a sporting merit. If you are good, you play football and you become a professional. If you are not good, you are not professional.

“If you are better than the other team, you have to win and play the best competition. I think they didn’t take it into consideration, and they were wrong. Full stop.

“Fortunately, I think, they are back now, and they are going to have a discussion. Everyone of us wanted to make the Champions League more competitive. This is for sure.

“The Champions League, that is the best competition in the world, starts to be really exciting from March. But it can be exciting also from September or October, when the Champions League starts.
Imaš ljude koji vode klub, slušaju navijače, trenere, tradicija itd. I onda klub počne da pravi gubitke, nema novca, možda i bankrotira i nestane.

Pojavi se neko sa novcem i šta bi trebao, da se ponaša na isti način koji je doveo klub u spomenutu situaciju?

Da je ta emocija išta valjala, ne bi klub došao u situaciju da mora tražiti spas.

To isto da ja hranim, oblačim, finansiram putovanja, školovanja itd nečijoj ženi, a kada dođe vrijeme za seks, ja ispadam iz igre a on nastupa.

Neće moći.
A ko je kriv što su se doveli u tu situaciju? Ko ih je tjerao da troše smiješne sume novca na nove igrače, astronomske plate itd? I sad kukaju kako se nema. Ko je kriv Barceloni što plate milijardu za Coutinha pa ga onda pozajmljuju? Perez isto sa Baleom. Ljudi moraju shvatiti da zatvorena liga gdje je glavni merit financije a ne sportska zasluga ne ide u Evropi.

Neće moći.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#1393 Re: European Superleague

Post by ultima_palabra »

sime_cipol wrote: 22/04/2021 18:29
ultima_palabra wrote: 22/04/2021 18:09
sime_cipol wrote: 22/04/2021 17:51 Mogu radnici ici u drugu firmu, ali onda ne mozes raditi u obje, ako te prva, koju si napustio, ne zeli.
Neces pod okriljem UEFA, FIFA? Neces igrati EP, SP. Neces igrati domacu ligu, jer je savez Clan UEFA I FIFA.
Ne moze i jare i pare :D
Ne bih rekao da postoji pravno uporiste da se igracima zabrani igranje na SP i EP. To je neko u huji izvalio.
FIFA organizator, njena pravila. Ako ih trenutno nema, naprave se. Npr igrac koji nije clan FIFA ne moze igrati SP :D
Zasto Messi sutra ne bi igrao za Spaniju? Pravila :D
Ma ne moze, sto bi igrac uopste morao biti clan kluba? Ko moze Sevcenku zabraniti da sebe pozove, ili Petevu da pozove nekog forumasa? :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40814
Joined: 21/05/2012 22:46

#1394 Re: European Superleague

Post by AmiĐa_Idriz »

FC Barcelona statement on the Super League

1. FC Barcelona shares the view of most major European football clubs, and even more so given the current socio-economic climate, that there is a need for structural reforms to guarantee the financial sustainability and feasibility of world football by improving the product that is offered to fans around the world and by consolidating and even increasing the fan base on which this sport is sustained, which is its mainstay and greatest strength.

In this context, the FC Barcelona Board of Directors accepted, as a matter of immediate urgency, the offer to form part, as the founding member, of the Super League, a competition designed to improve the quality and attractiveness of the product offered to the football fans and, at the same time, and as one of FC Barcelona's most inalienable principles, seek new formulas for solidarity with the football family as a whole.

The decision was made in the conviction that it would have been a historical error to turn down the opportunity to be part of this project as one of its founding members. As one of the world's top sports club, our intention shall always be to be at the forefront, this being an indispensable part of the club's identity and its sporting, social and institutional spirit.

In whatever case, FC Barcelona, as a club that always has been and always shall be owned by each and every one of its members, expressly reserved the right to submit such an important decision to the final approval of its competent social bodies following careful and very necessary study of the proposal.

2.- Given the public reaction that the aforementioned project has generated in many and various spheres, there is no question that FC Barcelona appreciates that a much more in-depth analysis is required into the reasons that have caused this reaction in order to reconsider, if necessary, and to the required extent, the proposal as originally formulated and resolve all those issues, always for the good of the general interest of the football world. Such in-depth analysis needs time and the necessary composure to avoid taking any rash action.

We feel it is equally important to highlight the objective fact that a Court of Justice has already granted urgent legal protection as requested, thus confirming right of the initiative on the part of the founding clubs of the Super League project. In this regard, FC Barcelona considers that it would be improper for the necessary process of reflection and debate to be established under criteria of unjustified pressure and intimidation.

Despite being perfectly aware of the importance and interest raised by this matter, as well as the need to always act with the utmost transparency, FC Barcelona shall act at all times with due prudence and asks for the utmost understanding, respect and most of all patience among FC Barcelona supporters and public opinion in general.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1395 Re: European Superleague

Post by Point. »

Ponašanje ljudskog crva in a nuttshel.
The New York Times reports UEFA President Aleksander Ceferin and Juventus patron Andrea Agnelli worked on a statement together to assure everything was fine, just hours before the Super League announcement.

UEFA chief Ceferin has attacked the former ECA President in recent days, revealing he spoke to Agnelli on Saturday and was reassured the Super League project was ‘only rumours’.

On Sunday, 12 founding clubs announced they had joined the breakaway competition and the New York Times reveals the Super League project had been kept a secret even from high-level executives. Milan technical director Paolo Maldini said he found out about the Rossoneri’s participation when it was announced on Sunday.

Today, Corriere della Sera reveals Ceferin has been talking to all the Presidents involved in the Super League project except Agnelli and the New York Times explained why the UEFA chairman is disappointed.

The feature reveals Agnelli and ‘his organisation had recommitted to a suite of reforms to the Champions League, European soccer’s crown jewel and its biggest moneymaker’, set to be confirmed and approved on Monday April 19.

But the rumours of something brewing behind the scenes continued and eventually exploded when Barcelona President Joan Laporta spilled the beans to La Liga chief Javier Tebas and set the wheels in motion.

The New York Times explains how Ceferin felt he had to address the rumours and jumped in his car for an eight-hour drive from his home in Ljubljana to his office in Switzerland.

The report continues to reveals that he tried to call Agnelli, but that the Juventus patron initially didn’t pick up the phone.

Ceferin is the Godfather to one of Agnelli’s daughters and decided to contact Agnelli’s wife to ask if she could get the Bianconeri President to call him back.

When the UEFA President was almost halfway to his office, Agnelli returned his call.

The newspaper reveals Agnelli continued to ‘reassure Ceferin that everything was fine’ but the Slovenian was not at ease and ‘suggested to issue a joint communiqúe that would put the issue to rest’.

Agnelli agreed with Ceferin, who drafted a statement in the car and sent it to Agnelli, who wanted more time to send back an amended version.

But when the hours passed and the two traded more calls, the Italian said he needed 30 more minutes and turned off his phone.

Agnelli had reportedly ‘protected the rebels’ secret for weeks’ and on Sunday night, an official announcement was published simultaneously on the 12 teams’ official websites.

User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#1396 Re: European Superleague

Post by Mate_Miso_Kovac »

Tačno je onakav kakvim sam zamišljao čovjeka na čelu septičke jame kakva je Juventus 8)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40814
Joined: 21/05/2012 22:46

#1397 Re: European Superleague

Post by AmiĐa_Idriz »




:kakoste:
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1474
Joined: 09/09/2019 10:05

#1398 Re: European Superleague

Post by Mate_Miso_Kovac »

Image
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#1399 Re: European Superleague

Post by omar little »

ultima_palabra wrote: 22/04/2021 15:23
omar little wrote: 22/04/2021 14:55 gace ili liverpool razlike nema. ako hos kupi, ako nes - mrs, ima ko hoce.

a, na vrhu sjedi perez i dijeli tri iljade za gospodju, dve iljade za gospodju. trickle down economics :lol:
Pa kakva je razlika? Jel roba za kupiti i prodati?

Neko ce sjediti i dijeliti, ili Perez ili neki birokrata tipa ovog Ceferina koji je korumpiraniji jer nisu njegove pare u pitanju, a za reputaciju mu se jebe jer je nema.
kinezu jeste. europljanima (ne tebi, ocito, ali ovima koji su se bunili) nije. u tome i jeste bit price.

svijet se mijenja, sasvim prirodno, stvari se moraju mijenjati, ali da se korumpirani milijarderi zbog cijeg ingenioznog poslovanja i jesmo tu gdje jesmo nabijaju na nos kao andjeli i genijalci i to jos, mos misliti, bolji od uefe je bezobrazluk bez granice. oni su jebena uefa. do jucer su vedrili i oblacili u uefi, odredjivali i reformirali, ucijenjivali, radili sta su htjeli, uefa samo pecatila, sada im nije dosta para i oce da kopaju oci svojom rukom. i mi svi skupa treba da padamo nicice pred njima.

da ne bi bankrotirali barca i real trebaju pomrijeti fudbalske lige po europi. i da im za to jos ljube guzice i titraju jaja.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#1400 Re: European Superleague

Post by Hakiz »

Tito_i_Partija wrote: 22/04/2021 17:57
Hakiz wrote: 22/04/2021 17:47
Tito_i_Partija wrote: 22/04/2021 17:41

A sta bi onda trebalo uradit' sa igracima koji nece da igraju u super ligi? Evo Amidja na drugoj temi postavio citat da su igraci Liverpoola razmatrali sudske opcije jer nece da napuste EPL.

Fudbal nije boks, jaro moj. Ima tu jos ljudi koji se pitaju osim vlasnika.
Šta kada radnici neće da rade u nekoj firmi?

Ima. Neka ti koji se pitaju umjesto vlasnika takođe umjesto vlasnika i finansiraju klub. I sve riješeno.
Radnici nadju sebi drugi pos'o, tako bi i igraci ovih klubova koji nece da igraju u super ligi. I sudski bi imali itekako pravo da napuste klub bez odstete, jer a) nisu u vlasnistvu kluba, vec su zaposleni i b) potpisali su za taj klub da igraju u regularnoj ligi, a ne da par godina kasnije saznaju da vlasnici hoce da naprave drugu.

A vlasnici neka fino lijepo traze sebi igrace koji to hoce.
Jah. Zavisi od ugovora. Kako li igrači odu na posudbu?
Post Reply