Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Charuga
Globalni moderator

#7501 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

Nije baš tako, ali hajde.
foxlife

#7502 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by foxlife »

Charuga wrote: 08/06/2021 10:49 @foxlife

Ima roditelja i "roditelja", i ne možeš baš svakom objasniti lako. Dođe ti jedan roditelj, koji se vrti u najgorim krugovima društva, i koji je za da ga ne sretneš na ulici, a ti mu moraš objasniti da mu dijete ne zna. Ili roditelj koji je ministar i ima uticaja. Ma nije ni tim trenerima lako u okruženju koje vlada kod nas.
nisam rekao da je lako
al zato i kazem treba biti profesionalac
a profesionalac ce reci i ministru i tom kriminalcu pasa nek tebi dijete ganja fakultet a tebi seme po gradu bit ce uspjesniji
animus

#7503 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by animus »

Ako ne znas posao a volis klub neces se buniti kad dovedu boljeg.
Haretu juce istekao ugovor i covjek bez puno price napustio klub. Pozdravio se i cao. Svaka cast. Voli klub vise od sebe ali vidi da ne ide više.

Mušija objasnio sve. Ako ovo ne izazove promjenu u Savezu onda nam je propast. Ja licno ne poznajem nikoga da je gledao reprezentaciju zadnje sedmice što je žalosno.

https://youtu.be/k5dk2unkK1g
Iker C

#7504 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Iker C »

Da li ima ijedan igrac iz Sarajeva, kad kazem Sarajevo mislim na grad da je 2000. god i mladji a da ima perspektivu da zaigra u ligi petice?
Mislim da nema nijedan i mislim da je to veliki poraz svi skola fudbala, akademija, u gradu.
Dakle kroz te skole , akademije je proslo na hiljade djecaka, na clanarine je potrosen sigurno milion KM a nijedan djecak nije postao pristojan fudbaler.
Po meni treba se vratiti na rad iz perioda od 1995. do 2000. kada se vise posvecivalo tehnickim stvarima kod djecaka a nije se vrijeme gubilo ubijajuci djecu sa nekim taktickim stvarima.
Tako da smo sa tim nacinom rada imali mnogo djece koje su sve znali sa loptom a danas imamo djecu koja znaju neke takticke stvari a sa loptom su na vi.
hrasno38

#7505 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

Iker C wrote: 08/06/2021 11:03 Realnost je da samo djeca bogatih i treniraju jer nije malo dati 100 KM za clanarinu mjesecno plus kopacke , razno razna oprema.
E sad izmedju tih bogatih imaju uticajniji ljudi pa se izbore da njihovo dijete igra.
Zato danas djeca imaju najbolje uslove za rad a najgore rezultate, bolje se treniralo u ratnim uslovima nego danas jer su tada imali skoro svi mogucnost da treniraju.
Ne bih se slozio da treniraju samo djeca bogatih jer znam bruku roditelja koji su srednja klasa pa i ispod srednje koji skupe 100 KM i pare za opremu svojoj djeci iz jednog prostog razloga irazmisljanja "da je jeftinije dati 100 KM za treniranje nego ih pustiti na ulice pa onda cupati iz zatvora i drugih raznoraznih sranja".
Charuga
Globalni moderator

#7506 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

foxlife wrote: 08/06/2021 11:11

Ima roditelja i "roditelja", i ne možeš baš svakom objasniti lako. Dođe ti jedan roditelj, koji se vrti u najgorim krugovima društva, i koji je za da ga ne sretneš na ulici, a ti mu moraš objasniti da mu dijete ne zna. Ili roditelj koji je ministar i ima uticaja. Ma nije ni tim trenerima lako u okruženju koje vlada kod nas.
nisam rekao da je lako
a profesionalac ce reci i ministru i tom kriminalcu pasa nek tebi dijete ganja fakultet a tebi seme po gradu bit ce uspjesniji
Prije bih rekao "mudonja", jer profesionalizam ne pomaže kod prvog soja ljudi. Doduše, trebao bi imati jaka leđa da takvim ljudima pokažeš da ih se ne bojiš.
foxlife

#7507 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by foxlife »

Charuga wrote: 08/06/2021 12:37

nisam rekao da je lako
Prije bih rekao "mudonja", jer profesionalizam ne pomaže kod prvog soja ljudi. Doduše, trebao bi imati jaka leđa da takvim ljudima pokažeš da ih se ne bojiš.
ma nije to bas tako
ne trebas biti mudonja samo ne trebas biti mekusac
svaki taj zestoki te vise postujes kad mu kazes u lice nego ovi sto mu stope ljube
Charuga
Globalni moderator

#7508 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

Dobro
last mohicans

#7509 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

LSD wrote: 07/06/2021 23:10 Mohika, ko je veca legenda pitica : Torlak ili Muhidin Zukić ?
Zuka je bio srčan, u kost, gino za dres, nesto kao vaš Mulalic, ali meni je Torlak bolji igrač i ostavio je veci trag.
last mohicans

#7510 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Charuga wrote: 08/06/2021 12:37

nisam rekao da je lako
Ja sam čuo da kod vas,u nizim kategorijama, igra Keljemendijev mali. Haj ti sad gledaj kako ces se postaviti tu. Mozda mali i zaslužuje prvi tim, a mozda je na klupi. Ne znam, zar je kod vas 100 članarina, u AFH je bila 50,ako se ne varam,akademija dzaba?
Raigor Stonehoof

#7511 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

Amar Osim pronasao novi angazman, ekvivalentan svom fudbalskom "znanju" :oops:

https://www.klix.ba/sport/nogomet/amar- ... /210608169
Charuga
Globalni moderator

#7512 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

last mohicans wrote: 08/06/2021 15:13
Charuga wrote: 08/06/2021 12:37Prije bih rekao "mudonja", jer profesionalizam ne pomaže kod prvog soja ljudi. Doduše, trebao bi imati jaka leđa da takvim ljudima pokažeš da ih se ne bojiš.
Ja sam čuo da kod vas,u nizim kategorijama, igra Keljemendijev mali. Haj ti sad gledaj kako ces se postaviti tu. Mozda mali i zaslužuje prvi tim, a mozda je na klupi. Ne znam, zar je kod vas 100 članarina, u AFH je bila 50,ako se ne varam,akademija dzaba?
Upravo tako, zato sam i napisao da treba biti "mudonja".

Članarina je bila 70 KM nekada, ne znam da li je pojeftinila, poskupila nije.
Akademija jeste džaba, ali kaže jaran što mu je sin u akademiji, jeftinije ga je izlazilo dok je mali bio u ŠF AFH nego sada. Sada ga gorivo dođe puno više nego što je plačao članarinu u ŠF. Oprema, turniri, ... sve se plača kao i u ŠF.
hrasno38

#7513 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

Charuga wrote: 08/06/2021 23:42
Charuga wrote: 08/06/2021 12:37Prije bih rekao "mudonja", jer profesionalizam ne pomaže kod prvog soja ljudi. Doduše, trebao bi imati jaka leđa da takvim ljudima pokažeš da ih se ne bojiš.

Akademija jeste džaba, ali kaže jaran što mu je sin u akademiji, jeftinije ga je izlazilo dok je mali bio u ŠF AFH nego sada. Sada ga gorivo dođe puno više nego što je plačao članarinu u ŠF. Oprema, turniri, ... sve se plača kao i u ŠF.
Zato to nije proslo pored Akademije jer kad si u pravoj akademiji onda si tu 24 sata, obezbjedjeno ti je sve i imas ugovor u kojem se taj ulozeni novac vrati do zadnjeg feninga.
yasaq

#7514 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by yasaq »

hrasno38 wrote: 09/06/2021 10:49

Zato to nije proslo pored Akademije jer kad si u pravoj akademiji onda si tu 24 sata, obezbjedjeno ti je sve i imas ugovor u kojem se taj ulozeni novac vrati do zadnjeg feninga.
a Vi gospn Hrasno, izvinućete na pitanju,inaće znate kako su sportske akademije uređene ?
yasaq

#7515 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by yasaq »

....
hrasno38

#7516 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

yasaq wrote: 09/06/2021 11:25

a Vi gospn Hrasno, izvinućete na pitanju,inaće znate kako su sportske akademije uređene ?
Da upravo sam imao priliku da ovu licno obidjem pa se malo edukuj sta treba da ima akademija osim terena za igranje fudbala koje ima svako selo!!!....

https://www.redbull.com/ba-bs/red-bull- ... -akademija

Sportska akademija se momcino moja zivi 24 sata dnevno kao vojska a ne dodjes dva sata na trening i razgulis na hamburger ili burek.
yasaq

#7517 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by yasaq »

hrasno38 wrote: 09/06/2021 12:48
yasaq wrote: 09/06/2021 11:25

Da upravo sam imao priliku da ovu licno obidjem pa se malo edukuj sta treba da ima akademija osim terena za igranje fudbala koje ima svako selo!!!....

https://www.redbull.com/ba-bs/red-bull- ... -akademija

Sportska akademija se momcino moja zivi 24 sata dnevno kao vojska a ne dodjes dva sata na trening i razgulis na hamburger ili burek.
Poštujem !
Logovan

#7518 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Izvršni odbor N/FS BiH odbio je na današnjoj sjednici žalbu FK Mladost iz Doboja kod Kaknja, potvrđeno je za naš portal.

Na sjednici koja je u toku delegati su potvrdili ono što su odlučile Komisije za licenciranje klubova N/FS BiH, tako da je Mladost i definitivno izbačena iz Premijer lige.
:-) :-)
90minut

#7519 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

šta je cudno savez preuzeli separatisti
Grean

#7520 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

Azmir Husić spašava Mladost DK i obraz bh. nogometa

Image

https://sportske.ba/azmir-husic-spasava ... -nogometa/
A gledaj naslova :D :oops: sto ga loze ovi iz sportske.ba, spasioc bh fudbala :odustajem:
yasaq

#7521 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by yasaq »

ne znam ko je mogao očekivati drugačiji ishod !
yasaq

#7522 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by yasaq »

Grean wrote: 09/06/2021 15:25
Azmir Husić spašava Mladost DK i obraz bh. nogometa

Image

https://sportske.ba/azmir-husic-spasava ... -nogometa/
A gledaj naslova :D :oops: sto ga loze ovi iz sportske.ba, spasioc bh fudbala :odustajem:
jedini on glasao za tužbu mladosti ostali bili protiv i jedan bošnjo sudržan. cccccc

Predstava za šire narodne mase.
foxlife

#7523 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by foxlife »

ja sam kroz posao imao kontakta sa mladjim keljemendijima jedan od trojice brace
i govorio u lice ne mozes to jer je po pravilima posla gdje ako prekrsim ja mogu dobiti kaznu

u tom trenutku se kao kurcio al nije nista bilo konkretno

kasnije me pozdravljao kao da sam s njim jaran 20 godina

o tome govorim da ne trebas biti mudonja ako si imalo upravu i ako stojis iza svog posla

doduse kod treniranja je to malo drugacije pa ne mogu garantovati da bi isto ispalo da sam kao trener tako reagovao ne znam
samo kazem da ovi zestoki postuju ljude sa stavom

i da se razumijemo nisam ja nikakav opasan da bih ja sada rekao ili okolo da se prica e respo ocitao keljemendiju lekciju i sl
Grean

#7524 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

ako neslužbeno saznajemo 13 članova IO NSBiH bilo je protiv žalbe Mladosti, jedan član bio je ZA i to Azmir Husić, a jedan suzdržan na glasanju (Midhat Sarajčić).

Podsjećamo, u martu ove godine izabrani su novi članovi Izvršnog odbora NSBiH, a njihov mandat trajat će naredne četiri godine.

U IO NSBiH nalaze se: Azmir Husić (Tuzlanski kanton), Midhat Sarajčić (Srednjobosanski kanton), Muris Jabandžić (Zeničko-dobojski kanton), Muhidin Raščić (Bosansko-podrinjski kanton), Irfan Durić (Unsko-sanski kanton), Fuad Čolpa (Kanton Sarajevo),
Ovi suzdrzani poput Midhata Sarajcica su mi najgori, on bi ali da ne udje.

Čolpa, kakav kapacitet smo izabrali iz KS, Raščić vjecni predstavnik Podrinjskog je i sina uhljebio u reprezentaciju pa se valja oduziti, Muris Jabandžić glasao protiv kluba iz svog kantona, a za Irfana Durića ne treba nista govoriti nakon fotografije iz Kopenhagena, klasicni potrcko.

Kakvi smo dobro nam je.
Iker C

#7525 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Iker C »

Midhat Sarajkic Sarajka je utemeljitelj mesarskog stila igranja fudbala. Mnogo igraci u PL su radi njega izbjegavali gostovanja u Travniku. Sudijama je psovao, prijatio , bio je pravi siledzija na terenu.
Ocito je da je van terena sasvim drugi covjek, obrazovan elokventan jer samo takvi mogu biti u Izvrsnom odboru FSBiH.
Post Reply