Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

90minut

#6076 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

hrasno38 wrote: 17/05/2021 16:34
90minut wrote: 17/05/2021 15:40 Koliko je šprdanja navijaca Zeljeznicara bilo ove sezone nije ni cudo da su se digli ovako..

Kad skontaš pripadnik gay populacije predsjednik nakav kinez u upravi pa s Rangersom saradnja..
Pa tjeranje Amara pa besparica pa mjeseci i mjeseci bez pobjede..

Prakticno svaki dan je bilo provociranje na njihovoj temi ljudi više ne pišu na ovoj temi nisi vidio osim standardnog hrasnog, charuge i još par njih više nikog..

Ostaje da nema titule punih 10 godina, a najgore od svega je što tek problemi trebaju nastupiti.
Na osnovu cega ti tvrdis da je on gay......jesi bio u vezi sa njim pa znas? Ti ovakvu koku mozes gledati samo na TV-u....

https://radiosarajevo.ba/biznis/ekonomi ... ere/297838
Nije on u vezi s ovom to ti je žena od Georga Clooneya
Impressum

#6077 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Impressum »

...
Last edited by Impressum on 17/05/2021 16:43, edited 1 time in total.
last mohicans

#6078 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Logovan wrote: 17/05/2021 15:19
Ko je ovaj s tribine sto govori napolje? Selimovic je preuzeo Olimpik, je li tako?
Plunkett

#6079 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

Neumjesno je prozivati čovjeka radi neke mahalske o njegovoj sexualnoj orijentaciji, kad ima mnogo boljih stvari.

Tipa tokeni, selfiji u toku tekme, rangersi, popularnost kluba u Aziji i Africi, suradnja sa poznatim engleskim klubom, suradnja sa rangersima i na kraju suradnja sa nekim klubom iz Gane.
A uz sve to, zadnja pobjeda prošle godine :lol:
hrasno38

#6080 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

90minut wrote: 17/05/2021 16:41
hrasno38 wrote: 17/05/2021 16:34
90minut wrote: 17/05/2021 15:40 Koliko je šprdanja navijaca Zeljeznicara bilo ove sezone nije ni cudo da su se digli ovako..

Kad skontaš pripadnik gay populacije predsjednik nakav kinez u upravi pa s Rangersom saradnja..
Pa tjeranje Amara pa besparica pa mjeseci i mjeseci bez pobjede..

Prakticno svaki dan je bilo provociranje na njihovoj temi ljudi više ne pišu na ovoj temi nisi vidio osim standardnog hrasnog, charuge i još par njih više nikog..

Ostaje da nema titule punih 10 godina, a najgore od svega je što tek problemi trebaju nastupiti.
Na osnovu cega ti tvrdis da je on gay......jesi bio u vezi sa njim pa znas? Ti ovakvu koku mozes gledati samo na TV-u....

https://radiosarajevo.ba/biznis/ekonomi ... ere/297838
Nije on u vezi s ovom to ti je žena od Georga Clooneya
Jest ova.....a inace zena Clooneya se slika sa svakim supkom na ulici.

https://www.google.com/search?q=samir+c ... Y_CS6pC58M
hrasno38

#6081 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

Plunkett wrote: 17/05/2021 16:50 Neumjesno je prozivati čovjeka radi neke mahalske o njegovoj sexualnoj orijentaciji, kad ima mnogo boljih stvari.

Tipa tokeni, selfiji u toku tekme, rangersi, popularnost kluba u Aziji i Africi, suradnja sa poznatim engleskim klubom, suradnja sa rangersima i na kraju suradnja sa nekim klubom iz Gane.
I na kraju price dodje ono najkomicnije a to je ulaganje 10 miliona necega u stadion Kosevo :-) :lol: :lol: :lol: :lol:
sumirprimus

#6082 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sumirprimus »

Sudije nas ne maze godinama, sude penale, crvene, nemamo tokene ni sponzore, al vrijedno na proljece skupljamo bodEve :chmoljava:
sumirprimus

#6083 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sumirprimus »

Kakvu je ovo novu internacuonalnu bedastocu cera sad smislio nisam bas najbolje skonto.
Onlajn prezentacija cega stadiona, navijaca?
Đe su ba pare cera
hrasno38

#6084 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

sumirprimus wrote: 17/05/2021 17:01 Kakvu je ovo novu internacuonalnu bedastocu cera sad smislio nisam bas najbolje skonto.
Đe su ba pare cera
Bil ti spuco pare da imas u Slobodu a da ne zas ko kome sta tacno duguje? Koliko se ja sjecam covjek je rekao juni-juli...da se podvuce crta, ispune odredjeni preduslovi, najavio je i ove klektronske kerefeke.
LSD

#6085 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by LSD »

last mohicans wrote: 17/05/2021 16:36

Vidi nesto, problem s vama, a i ima toga i kod nas, sto mrtvu zajebanciju shvatite kao ozbiljnu tematiku i stav vecine forumaša-navijača. A to nije tako, barem kod nas nekih koji redovno pišemo na pdf uvijek, i kad gubimo i kad dobijamo,za razliku od nekih koji se kao pičke povuku u rupe. Na stranu zajebancija, iz tvog tabora, sve strpaju u isti koš i kažete vi se s nama sprdali,onda vadite postove kao ultima gore nekih likova,djece vjerovatno, kao neki dokaz i argument vašoj priči. Nađi moj post gdje sam odgovorno tvrdio da niste pokradeni, da je to mitomanija i slično. Nas nekolicina koji s ove strane stalno pišemo jasno iznesemo stav, jeste bio penal,nije bio penal, po našem subjektivnom mišljenju. Onda mozemo razglabati. Trpate nam neke tabute, prekide prvenstva kao da smo svi bilo za to, a nismo. Zajebancije kojih ima sa obje strane se ne mogu uzeti ozbiljno u razmatranje. Normalno da ce ti vi poletjeti pa reci corona titula, eno jedan je jučer na vašoj temi napiso FK covid za moj klub i charuga ga je samo upozorio, a neki su padali za manje stvari. Ne boli mene toliko ni sto smo izgubili dobiveno, ni zajebancije, čak su mi simpatične kad su zaista duhovite, ali brate, ovo sto se radi, ne samo nama, vec Olimpiku,Velezu, Zrinjskom, vama i ostalima, vise nije za zajebancije,vjeruj mi.
Ja ti samo kažem da su Želju sudije krale ovde godine više nego vas, ako treba ponovo cu postaviti gifove situacija gdje smo sudijski oštećeni.
To u vezi one tvoje price "nemojte ocekivati razumjevanje, kada se vama bude isto događalo" :wink: jbt, ko da se to nije događalo prije 5-6 kola.

Ostatak posta se slažem, samo ne znam zašto meni to govoriš :-) Ne vadim ja postove iz naftalina, ne pricam o nekim tabutima, ne nazivam vas FK Covid, ne krijem se ko pichka itd...zapravo, urijetko i pišem na ovoj temi, jer su me banovali na mjesec dana + ova tema je postala toliko jadna i dosadna...ne znam što meni sve te stvari adresiraš.
last mohicans

#6086 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

LSD wrote: 17/05/2021 17:10
last mohicans wrote: 17/05/2021 16:36

Vidi nesto, problem s vama, a i ima toga i kod nas, sto mrtvu zajebanciju shvatite kao ozbiljnu tematiku i stav vecine forumaša-navijača. A to nije tako, barem kod nas nekih koji redovno pišemo na pdf uvijek, i kad gubimo i kad dobijamo,za razliku od nekih koji se kao pičke povuku u rupe. Na stranu zajebancija, iz tvog tabora, sve strpaju u isti koš i kažete vi se s nama sprdali,onda vadite postove kao ultima gore nekih likova,djece vjerovatno, kao neki dokaz i argument vašoj priči. Nađi moj post gdje sam odgovorno tvrdio da niste pokradeni, da je to mitomanija i slično. Nas nekolicina koji s ove strane stalno pišemo jasno iznesemo stav, jeste bio penal,nije bio penal, po našem subjektivnom mišljenju. Onda mozemo razglabati. Trpate nam neke tabute, prekide prvenstva kao da smo svi bilo za to, a nismo. Zajebancije kojih ima sa obje strane se ne mogu uzeti ozbiljno u razmatranje. Normalno da ce ti vi poletjeti pa reci corona titula, eno jedan je jučer na vašoj temi napiso FK covid za moj klub i charuga ga je samo upozorio, a neki su padali za manje stvari. Ne boli mene toliko ni sto smo izgubili dobiveno, ni zajebancije, čak su mi simpatične kad su zaista duhovite, ali brate, ovo sto se radi, ne samo nama, vec Olimpiku,Velezu, Zrinjskom, vama i ostalima, vise nije za zajebancije,vjeruj mi.
Ja ti samo kažem da su Želju sudije krale ovde godine više nego vas, ako treba ponovo cu postaviti gifove situacija gdje smo sudijski oštećeni.
To u vezi one tvoje price "nemojte ocekivati razumjevanje, kada se vama bude isto događalo" :wink: jbt, ko da se to nije događalo prije 5-6 kola.

Ostatak posta se slažem, samo ne znam zašto meni to govoriš :-) Ne vadim ja postove iz naftalina, ne pricam o nekim tabutima, ne nazivam vas FK Covid, ne krijem se ko pichka itd...zapravo, urijetko i pišem na ovoj temi, jer su me banovali na mjesec dana + ova tema je postala toliko jadna i dosadna...ne znam što meni sve te stvari adresiraš.
Ma ne adresiram tebi, vec kažem ovima koji su to počeli tabiriti. Zakačio sam se na tvoj post jer si mi replicirao. Nisi ti spomenuo ove gore stvari, ali jesu drugi..Nije ni važno, nadam se da ce se u klubovima otvoriti oči prije početka nove sezone, a da Bog da. Uvijek ulazimo sa novim očekivanjima i nadanjima,na kraju popušlić. Ova sezona ce ostati zapamcena po mnogo čemu, makar cemo je se sjecati.
Plunkett

#6087 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

hrasno38 wrote: 17/05/2021 16:54
Plunkett wrote: 17/05/2021 16:50 Neumjesno je prozivati čovjeka radi neke mahalske o njegovoj sexualnoj orijentaciji, kad ima mnogo boljih stvari.

I na kraju price dodje ono najkomicnije a to je ulaganje 10 miliona necega u stadion Kosevo :-) :lol: :lol: :lol: :lol:
Fulio si fudbal , nešto kao Veselinovic kroz kompletnu ovu sezonu.
Ko priča o Koševu?
Jel pričamo o vašim ublehama ili našim? :D
hrasno38

#6088 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hrasno38 »

Plunkett wrote: 17/05/2021 17:20

Ko priča o Koševu?
Ovo je tema Premier liga dakle pricamo o ublehama svih klubova avasa je do sada najskuplja :lol: :lol: :lol: :lol:
agnostic_front

#6089 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by agnostic_front »

Prekidaj Vicoooo :nargila:
sumirprimus

#6090 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by sumirprimus »

hrasno38 wrote: 17/05/2021 17:09
sumirprimus wrote: 17/05/2021 17:01 Kakvu je ovo novu internacuonalnu bedastocu cera sad smislio nisam bas najbolje skonto.
Đe su ba pare cera
Bil ti spuco pare da imas u Slobodu a da ne zas ko kome sta tacno duguje? Koliko se ja sjecam covjek je rekao juni-juli...da se podvuce crta, ispune odredjeni preduslovi, najavio je i ove klektronske kerefeke.
I ti fakat vjerujes u to?
P.S brate ja bi sad spuco u slobodu hladno 20 miliona da imam, kome god da dugujuemo :lol:
I meni je prosto nevjerovatno bit uspjesan i iz tog mjesta a ne ulozit u sport
Plunkett

#6091 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

hrasno38 wrote: 17/05/2021 17:50
Plunkett wrote: 17/05/2021 17:20

Ko priča o Koševu?
Ovo je tema Premier liga dakle pricamo o ublehama svih klubova avasa je do sada najskuplja :lol: :lol: :lol: :lol:
Jok, najveća ubleha je da će zeljeznicar biti šampion.
I ona će još duuuugo potrajati :thumbup:
hilmija frlj
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#6092 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by hilmija frlj »

Da se prisjetimo jednog neshvačenog genija :izet: Image
Plunkett

#6093 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

Vlado, najbolji prognozer u BiH i buduci trener zeljeznicara :thumbup:
splinter

#6094 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by splinter »

sumirprimus wrote: 17/05/2021 17:01 Kakvu je ovo novu internacuonalnu bedastocu cera sad :zjev: :sax: smislio nisam bas najbolje skonto.
Đe su ba pare cera
Nego Sumire jesi li još banovan? Ako jesi da interevenišemo da ti produže ban
plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#6095 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

splinter wrote: 17/05/2021 19:27
sumirprimus wrote: 17/05/2021 17:01 Kakvu je ovo novu internacuonalnu bedastocu cera sad :zjev: :sax: smislio nisam bas najbolje skonto.
Đe su ba pare cera
Kaze da ima trajni :mrgreen:
splinter

#6096 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by splinter »

plain vanilla wrote: 17/05/2021 19:48
splinter wrote: 17/05/2021 19:27
Đe su ba pare cera
Kaze da ima trajni :mrgreen:
Šta li on mulja boga pitaj. Ko da mu je Cerić rođak.
megaman4

#6097 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by megaman4 »

avetinja wrote: 17/05/2021 15:59 Opet je Vico pošten. Jednu dao, jednu uzeo.
Vico je tu dok je Dodika. Ode Dodik, ode Vico a Borac u kanalizaciju.

Mada Dodiku ne ide baš u posljednje vrijeme. Mogao bi Vico ubrzo biti nogiran iz Saveza. :thumbup:
avetinja

#6098 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by avetinja »

megaman4 wrote: 17/05/2021 20:58 Vico je tu dok je Dodika. Ode Dodik, ode Vico a Borac u kanalizaciju.

Mada Dodiku ne ide baš u posljednje vrijeme. Mogao bi Vico ubrzo biti nogiran iz Saveza. :thumbup:
Dodik samo mijenja pozicije, isto kao i drugi političari njegovog ranga. Teško će se narod njih otarasiti.
Grean

#6099 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Grean »

Zbog koga se igra Premijer liga BiH? Pojedinca, grupe sudija ili klubova?

PREMIJER LIGA BIH17/05/2021 u 20:36 h

Redom su ovog proljeća padali klubovi, koji su u većoj ili manjoj mjeri osjetili sudijske nepravde. Kada bi ih "razvalili" svojim odlukama, lako su se prebacivali na narednu žrtvu.

Kada je sudija Dragan Petrović iz Banjaluke nakon prilično bezazlenog starta u duelu Tuzla City – Sarajevo isključio Mirka Oremuša, ostavivši u čudu igrače Sarajeva, ali i sve one koji su taj meč gledali kraj malih ekrana, postalo je i najvećim skepticima jasno šta se sprema.

Nije to bila prva takva utakmica ovog proljeća odigrana u Premijer ligi BiH i definitivno nije bila posljednja. "Padali" su ovog proljeća raznorazni golovi iz ofsajda, žmirilo se na očigledne penale, a pokazivalo se na kreč nakon tragikomičnih simuliranja, radilo se svašta. Sjetite se niza sudijskih grešaka na račun Željezničara na startu proljetnog dijela, koji su uveliko trasirali put Plavih ove sezone, koja je za nezaborav. Potom Velež, Široki Brijeg, Radnik, pa sve do posljendjih dešavanja na utakmicama Zrinjskog, Sarajeva i Olimpika, koji su oštećeni i zakinuti za priliku za ravnopravnu borbu na terenu, što je u konačnici utjecalo ili utječe na njihov krajnji rezultat.

Petrović je samo sedam dana kasnije ponovo došao u centar pažnje svojim nastupom u utakmici između FK Radnik i FK Olimpik. Tada je Petrović isključio fudbalera Olimpika Marka Perišića, a potom u skandaloznom maniru propustio dosuditi penal za goste, koji su, treba li to uopšte spominjati, doživjeli poraz u ovom duelu. Svaka individualna sudijska greška je bespotreban materijal za analizu, jer neće pokazati ništa konkretno. Problem kod suđenja su tendencije, a toliko je primjera tendencioznog suđenja tokom ovog proljeća, da je nemoguće sve pripisati slučajnosti.

Željezničar, Sarajevo, Zrinjski, Velež, Široki Brijeg, Mladost, Olimpik, Sloboda i Radnik najmanje su jednom ili više puta iskazivali svoje nezadovoljstvo suđenjem. Radi se o periodu od nepuna tri mjeseca, u kojem je sudijska komisija sa svojim pulenima uspjela izazvati bijes gotovo cijele lige. I stoga svaka ona priča o napretku fudbala u Bosni i Hercegovini naglo pada u vodu ove sezone. Jer nikad u Ligi 12 nije bilo gore. Ako je iko u stanju naći dokaz da jeste, bilo bi lijepo da ga priloži. Ovakvo suđenje liga pamti samo u svojim formativnim godinama i “legendarnim“ utakmicama poput one kada je Blaž Slišković u Orašju izveo svoju ekipu sa terena.

Nova sezona donijela je novog sponzora lige, koji je u savez ušao sa bogatim nagradama za premijerligaše. Daleko da je to basnoslovan iznos, ali je svakako puno veći od onog koji su klubovi dobijali u godinama iza nas. Skupa sa promjenom generalnog sponzora, promijenio se i generalni vladar bh. fudbala, a suštinska moć odlučivanja preselila se u ruke Vice Zeljkovića. Bivši predsjednik FK Borac i predsjednik FS Republike Srpske, stigao je na mjesto Elvedina Dine Begića. Begić je u svom mandatu vladao fudbalom, prilagođavao sistem svojim potrebama, ne sluteći da će jednog dana prestati i njegova vladavina, a onda takav sistem prepustio u ruke Zeljkoviću. Tako se novoimenovani predsjednik našao u poziciji da vodi sve konce igre u BiH, i koliko god to neko htio priznati ili ne, liga se vratila u neka starija vremena, kada smo imali apele klubova gotovo nakon svakog kola. A i ova sezona nije daleko od toga.

Savez nije ničije vlasništvo

Svako onaj ko misli da fudbal u Bosni i Hercegovini može biti taoc jednog čovjeka, pa makar to bio i sam predsjednik saveza, jedne komisije saveza, i šačice sudija koji su dovoljno drski da mogu da rade stvari, bez da razmišljaju da li će biti kažnjeni, grdno se vara. Pregrmio je bh. fudbal puno kauboja i indijanaca, koji su mislili da su veći i od saveza i države, a danas vire iz svojih ureda, čekajući da ih neko nazove za komentar. A ne zove ih niko, niti će. Jer iza svakog čovjeka ostanu djela, a dođe vrijeme kada će mnogi sebe morati pogledati u ogledalo i pitati se šta su uradili u svom životu. Pitanje je samo da li će nakon što pogledaju obrise svog lica u ogledalu imati nagon za povraćanje ili će moći čista obraza izaći na ulicu?

Svi gore pobrojani klubovi naučili su gubiti. Sezona 2020/2021 je 19. sezona Premijer lige BiH, a u tih 19 sezona, Zrinjski je bio prvak šest puta. Sarajevo je osvojilo četiri naslova, Željezničar tri, a Široki Brijeg dva. Ostali gore pobrojani klubovi nikad nisu osvojili titulu. I gotovo svi su na taj način egzistirali, povremeno u milosti, povremeno u nemilosti komisija u nadležnosti saveza. Nikad međutim nisu imali zajednički interes i zajedničko mišljenje. Nikad ih se devet nije oglasilo da osudi skandalozno suđenje u manje od tri mjeseca. A sada smo i to dočekali.

Možemo i dalje tvrditi da je slučajnost ne samo da se Stojanu Vranješu ne dosudi metarski ofsajd protiv Zrinjskog, a da se režiser prenosa udostoji biti toliko bahat da tu situaciju ni ne prikaže u adekvatnom ponovljenom snimku. Slučajnost je i da istog tog Vranješa besprijekorni gospodin Toni Karačić, optuži da je udario njegovog igrača, a da cijela situacija prođe bez ozbiljnije istrage i da se prašina slegne za dva dana. Slučajnost je da dvije gotovo identične situacije, na dvije različite utakmice budu od strane sudija dosuđene potpuno suprotno, a da i jedan i drugi sudija dobiju prolaznu ocjenu. U krajnjoj liniji, slučajnost je i da ne postoji nikakva naknadna analiza suđenja, iz ovog ili onog izvora, koja će izložiti sudije kritici javnosti i dati bolji uvid u ono što se dešava.

Komitet za sudije i suđenje "po mjeri" članova Izvršnog odbora

Robert Zrilić, bivši direktor FK Borac, Hrvoje Turudić, smijenjeni pa ponovo imenovani član komisije i Elmir Pilav, nekadašnji FIFA sudija i čovjek sa najviše funkcija u savezu, čine Komitet za sudijska pitanja NFS BiH. Imenuje ih i razvlašćuje IO NFS BIH, a funkcionišu u ovom mandatu bez zamjenskih članova, što do sada nikada nije bila praksa, a njihovim dolaskom na scenu, čini se da nismo imali nikada bolje suđenje. Bar se tako čini na osnovu dostupnih podataka. Njima u prilog ide činjenica da je samo Irfan Peljto dobio negativnu ocjenu ovog proljeća, zbog arbitraže na utakmici između FK Velež - FK Borac u Mostaru. Niti jedan sudija ovog proljeća nije suspendovan. Niti onaj koji je svirao čudne penale, niti onaj koji nije vidio očigledne ofsajde, niti jedan od onih koji su davali kartone i kad je trebalo i kada nije. Izjavu ne možete dobiti, jer se svi čuvaju kodeksa propisanog od organa saveza, a taj je puno bitniji od pravila fudbalske igre kao propisa koji moraju praktikovati, i moralnog i etičkog kodeksa svakoga od nas. Ali o komisji i tome kako su došli tu, bavit ćemo se u narednim danima. A šta je ono što je poznato svima koji prate ili barem pokušavaju da prate domaći fudbal?

Javna je tajna da uoči svakog kola postoje žestoki sukobi o delegiranju sudija unutar Komiteta za suđenje NFS BiH, a pogađate čija se riječ najviše broji u ovakvoj konstelaciji snaga u savezu. Poznato je da se vrše pritisci kojima su svakodnevno izložene sudije, od onih najlošijih do onih najboljih, kako bi im se dalo do znanja da moraju igrati po pravilima. Neki od njih razmišljaju da prijevremeno okače kopačke o klin i završe sa pričom o Premijer ligi BiH. Neki su to već i uradili. Podatak da je do prije dva kola najbolji bh. sudija imao više utakmica izvan granica naše države, nego u Premijer ligi BiH, postavlja pred sve sudije jasno pitanje: Da li je bolje biti u kolu ili izvan kola? Da li je bolje biti recimo Miloš Gigović, Dragan Petrović ili Irfan Peljto? Ako se vratimo hronološki unazad, vidjet ćemo koliko puta su ocjenama kontrolora suđenja "pali" pomenuti suci u godinama iza nas.

Šta je bolje biti? Gigović, Petrović ili Peljto?

Ali to nije problem za recimo Miloša Gigovića, koji je pauzu koja mu je data suspenzijom zbog skandaloznog suđenja i ponašanja na utakmici između Borca i Veleža prošle jeseni, iskoristio da se stranački aktivira i pokuša proći u opštinsko vijeće u svojoj opštini. Honorar je honora, pa makar bio i paušalan. No ni suspenzija od saveza, niti borba za svaki glas za plasman u njegovoj matičnoj opštini ga nisu spriječili da sudi utakmice u Omladinskoj Premijer ligi BiH i tamo nastavi sa cirkusima. Svi se još sjećaju kako je zakinuo Željezničar na gostovanju u Banjoj Luci, kod Željezničar Sport-Teama. Inače, Gigović je najpoznatiji povratnik u Premijer ligi BiH i naprosto je nemoguće da se nabroje svi njegovi propusti, ali to ga ne sprječava da bude konstatno delegiran.

Kada nema Gigovića, tu je već pomenuti Petrović. Čovjek koji je nosio FIFA znak na svojim prsima i trebao da predstavlja BiH i svoje kolege u najboljem svjetlu. Vrlo brzo je nestao sa međunarodne scene, a sa krajem godine na njegov dres je vraćen grb NFS BiH. Ove sezone je dijelio pravdu na 15 utakmica u Premijer ligi BiH, a samo na dvije je pokazao direktne crvene kartone. I to na dvije posljednje na kojim je bio delegiran. Petrović je svojim odlukama na utakmici u Bijeljini direktno ugrozio opstanak kluba sa Otoke. U slučaju remija Olimpik je imao najizglednije šanse za opstanak, a nedosuđivanjem penala, koji je prema mišljenju svih koji su gledali snimak tog duela evidentan, oduzeo im je priliku za borbu sa ekipama Radnika i Krupe za premijerligaški opstanak. Umjesto da budu u najboljoj poziciji, svojim odlukama ih je gurnuo prema provaliji. Ali ni tu nije bio kraj njegovim bezobrazlucima i namjerama. Isključio je Perišića, a potom i Semira Bajraktarevića, kojem je dao žuti zbog navodnog simuliranja (čistog) kaznenog udarca, a potom mu je, nakon prekida kada su se igrači vratili na teren, pokazao drugi žuti odnosno crveni karton. I tu nije kraj. Dva žuta kartona dobili su Ivan Čurjurić i Đoko Milović, koji su suspendovani nakon ovog kola zbog tri žuta kartona, pa je tako "riješio" gotovo pola ekipe, pred naredno kolo. Kolo koje donosi duel u Krupi na Vrbasu između Krupe i Olimpika. Sudija iz Banje Luke je ukupno dodijelio četiri žuta kartona na ovoj utakmici. Da se ne troši bezveze. Sramotno, jadno, bezobrazno.

A kada nema njih dvojice, u redu stoji cijela plejada novih asova, spremnih uhvatiti se u kolo i zaplesati. Komisija je jednostavno na slatkim mukama. Onaj trojac, gore pomenuti, koji se ponaša kao da je fudbal i suđenje nastao sa njima, a da njihova vladavina prestati nikad neće.

Sve ono što smo decenijama gledali i osuđivali u Prvoj ligi Federacije BiH, danas gledamo u Premijer ligi BiH. I klubovi na to očito nisu navikli. Potrebna je posebna doza bahatosti koja će u periodu od samo tri mjeseca na istu stranu svrstati Sarajevo, Velež, Široki Brijeg, Zrinjski i Željezničar. Čini se da ni pitanje treba li ukinuti Premijer ligu BiH među ovim klubovima ne bi imalo konsenzus, ali u trenutnoj situaciji svi su istakli da treba pregovarati o formiranju udruženja.

Udruživanje klubova koji bi vodili takmičenje neminovnost

Poziv Sarajeva da se isto formira doživio je fijasko krajem aprila, ili barem tako izgleda nakon što se klubovi nisu odazvali njihovom pozivu. Realnost je da je to bio prvi put da se stvari pomjere sa mrtve tačke i da barem tri kluba odluče krenuti u formiranje nekakve zajedničke priče. A priča o udruženju stara je koliko i sama liga i nikad ništa nije formirano. Do ove sezone. Za očekivati je vrlo skoro proširenje ovog udruženja i uključivanje većeg broja klubova, pod uslovom da sami sebi dobro misle. Pravo pitanje je svakako i da li je tajming osnivanja udruženja bio dobar, kada su karte već bile podijeljene, a klubovi osnivači (Sarajevo, Velež i Mladost) imali dosta poljuljane pozicije u odnosu na ciljeve, koje su imali prije početka ili sredinom sezone. Neki to nisu htjeli iz ličnih interesa, neki zbog "straha od osvete", a neki jer im naprosto ne odgovara u ovom momentu da talasaju stvari.

Svako onaj ko misli da se u Bosni i Hercegovini fudbal može igrati tako da u njemu minornu ulogu imaju klubovi poput Sarajeva, Željezničara, Veleža, Slobode, Širokog Brijega i Zrinjskog griješi. Čelnici ovih klubova moraju znati da im je jedina šansa u zajedničkom djelovanju, dok s druge strane svako otaljavanje u formiranju udruženja otvorenog za svih 12 klubova učesnika lige, može biti kobno za bh. fudbal. Budimo realni, izrežiranu ligu niko ne želi pratiti, a bude li se u budućnosti nastavilo dešavati ono što se dešavalo u ova tri mjeseca, onda će i ono malo bolesnika kojima je ova liga bila sve na svijetu od nje dići ruke.

Ne treba da čudi što sve više ljudi, koji su nekada "gorili" od vikenda do vikenda, kako bi bili na tribinama stadiona i pratili sva dešavanja, sada postavljaju pitanje: "Pa zar još pratiš to s**nje od lige?"

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... ova-657036
Kome nije mrsko...

Nije nezavisan izvor ali nisu nista slagali.
Fauja Singh

#6100 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Fauja Singh »

last mohicans wrote: 17/05/2021 16:48
Logovan wrote: 17/05/2021 15:19
Ko je ovaj s tribine sto govori napolje? Selimovic je preuzeo Olimpik, je li tako?
https://sportsport.ba/fudbal/u-bh-klubu ... sto/357223
Post Reply