Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#401 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Bruka i sramota!

Vinko, razočarao si me u potpunosti. A Boga mi i pojedini igrači. Isto mrtvaci.

A crveni ne bih rekao da je bio.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#402 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Leopard_SA »

Najgore je to sto smo izgubili Amara i Benju, a nismo doveli zamjene. Doduse imamo zamjenu za Amara, ali na lijevoj strani smo ostali na Krletu koji je kao krilo opasan za protivnika koliko i ja ispred TV-a
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#403 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Leopard_SA wrote: 06/03/2021 21:13 Najgore je to sto smo izgubili Amara i Benju, a nismo doveli zamjene. Doduse imamo zamjenu za Amara, ali na lijevoj strani smo ostali na Krletu koji je kao krilo opasan za protivnika koliko i ja ispred TV-a
A na klupi sjedi Dervišagić. Komotno njega može ubaciti pa ako momak bude loš, lakše je preći preko toga nego ovako.
User avatar
tovarish
Posts: 3508
Joined: 26/05/2008 23:57

#404 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by tovarish »

90minut wrote: 06/03/2021 21:10
tovarish wrote: 06/03/2021 21:07 Zaslužena pobjeda Zrinjskog.

Do crvenog kartona sudija je bio odličan. Sreća pa nije uticalo na rezultat.

Top Kovačević i Đokanović
Flop Krste i Pidro.

Sušić nije za AMF.

Iako uvijek branim Vinka, ovo je njegov poraz. Nadam se da je u pitanju što kasno palimo i da ćemo da se pokrenemo kao što je to bilo i početkom sezone. Ako ovako nastavimo, biće zeznuto.
Preslikano kao na pocetku sezone sad je na igracima sve, mada pitanje je imamo li kvalitet.
Odlaskom Tatara i Rahmanovića mi jesmo lošiji, ali nije baš da nemamo kvalitet. Treba to samo posložiti, ali i nekim pojedincima je mjesto na klupi. Prije svega Krsti, jer odavno to više nije onaj igrač. Nije da se potpuno odbaci, ali nije ni za startera.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#405 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by 90minut »

tovarish wrote: 06/03/2021 21:17
90minut wrote: 06/03/2021 21:10
tovarish wrote: 06/03/2021 21:07 Zaslužena pobjeda Zrinjskog.

Do crvenog kartona sudija je bio odličan. Sreća pa nije uticalo na rezultat.

Top Kovačević i Đokanović
Flop Krste i Pidro.

Sušić nije za AMF.

Iako uvijek branim Vinka, ovo je njegov poraz. Nadam se da je u pitanju što kasno palimo i da ćemo da se pokrenemo kao što je to bilo i početkom sezone. Ako ovako nastavimo, biće zeznuto.
Preslikano kao na pocetku sezone sad je na igracima sve, mada pitanje je imamo li kvalitet.
Odlaskom Tatara i Rahmanovića mi jesmo lošiji, ali nije baš da nemamo kvalitet. Treba to samo posložiti, ali i nekim pojedincima je mjesto na klupi. Prije svega Krsti, jer odavno to više nije onaj igrač. Nije da se potpuno odbaci, ali nije ni za startera.
Kvalitet za osvajanje lige imamo svakako da li imamo kvalitet da dominiramo to je pitanje.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#406 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Leopard_SA »

Logovan wrote: 06/03/2021 21:15
Leopard_SA wrote: 06/03/2021 21:13 Najgore je to sto smo izgubili Amara i Benju, a nismo doveli zamjene. Doduse imamo zamjenu za Amara, ali na lijevoj strani smo ostali na Krletu koji je kao krilo opasan za protivnika koliko i ja ispred TV-a
A na klupi sjedi Dervišagić. Komotno njega može ubaciti pa ako momak bude loš, lakše je preći preko toga nego ovako.
Upravo to, nije mi problem vidjeti igraca iz naseg omladinskog pogona da pravi kiks jer:
1. Nas je igrac
2. Iz te greske ce nauciti dosta
3. Za koji mjesec ce se pokazati dovoljno dobrim da igra u prvoj postavi
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#407 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Leopard_SA wrote: 06/03/2021 21:21 Upravo to, nije mi problem vidjeti igraca iz naseg omladinskog pogona da pravi kiks jer:
1. Nas je igrac
2. Iz te greske ce nauciti dosta
3. Za koji mjesec ce se pokazati dovoljno dobrim da igra u prvoj postavi
:thumbup: A ne kontam zašto naši treneri ne vjeruju mlađim igračima, evo Marinović je dobar primjer. U čemu je problem majku mu? Ako ga ne misliš koristiti, reci da se pošalje na posudbu ili raskine ugovor šta ja znam jer ti nije od koristi i to je to.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#408 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Leopard_SA »

Logovan wrote: 06/03/2021 21:25
Leopard_SA wrote: 06/03/2021 21:21 Upravo to, nije mi problem vidjeti igraca iz naseg omladinskog pogona da pravi kiks jer:
1. Nas je igrac
2. Iz te greske ce nauciti dosta
3. Za koji mjesec ce se pokazati dovoljno dobrim da igra u prvoj postavi
:thumbup: A ne kontam zašto naši treneri ne vjeruju mlađim igračima, evo Marinović je dobar primjer. U čemu je problem majku mu? Ako ga ne misliš koristiti, reci da se pošalje na posudbu ili raskine ugovor šta ja znam jer ti nije od koristi i to je to.
To ni meni nije jasno, a polagao sam nade u Vinka upravo sto se toga tice. Bivsi selektor mladenreprezentacije, nadao sam se da ce upravo on gurati mladje igrace
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#409 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Leopard_SA wrote: 06/03/2021 21:27 To ni meni nije jasno, a polagao sam nade u Vinka upravo sto se toga tice. Bivsi selektor mladenreprezentacije, nadao sam se da ce upravo on gurati mladje igrace
Isto, ali očito nije on taj koji će koristiti mlađe igrače. :-)
Majku mu, isto kao da se traži da mu pola prvih 11 budu igrači do 20-21 godine, a ne da ubaci jednog ili dvojicu u prvih 11 ili da redovno dobijaju šansu u drugom poluvremenu.
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#410 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by perscitus »

Nije problem što su Benjo i Amar otišli, kad će ako neće sad? Nije ni problem što se neka zvučna imena nisu dovela umjesto njih, jer kad ćeš ako nećeš sad dati priliku Salčinu ili Dervišagiću? Nećemo doživjeti pogodnije vrijeme od ovog, +9 je, vrijeme je da se testiraju mogućnosti Jukića ili Zinedina, možemo li na njih ozbiljno računati, mogu li nositi ovaj tim, mladi su, ne možeš ih držati na klupi, imamo najdužu pauzu u Evropi, mali broj utakmica u nogama, sad ili nikad je vrijeme da se vidi gdje smo mi sa njima i gdje su oni sa nama. Titula je naša 100%, ako zaseremo sa Vinkom zasrat ćemo u pravi vakat jer taman do Evrope imat ćemo jasniju sliku i time bolju priliku za ispravljanje grešaka i korigiranja ka određenom cilju. Tako da bez brige, dukati otvaraju i najvjerniju gubicu. :bih:
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#411 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

perscitus wrote: 06/03/2021 22:03 Nije problem što su Benjo i Amar otišli, kad će ako neće sad? Nije ni problem što se neka zvučna imena nisu dovela umjesto njih, jer kad ćeš ako nećeš sad dati priliku Salčinu ili Dervišagiću? Nećemo doživjeti pogodnije vrijeme od ovog, +9 je, vrijeme je da se testiraju mogućnosti Jukića ili Zinedina, možemo li na njih ozbiljno računati, mogu li nositi ovaj tim, mladi su, ne možeš ih držati na klupi, imamo najdužu pauzu u Evropi, mali broj utakmica u nogama, sad ili nikad je vrijeme da se vidi gdje smo mi sa njima i gdje su oni sa nama. Titula je naša 100%, ako zaseremo sa Vinkom zasrat ćemo u pravi vakat jer taman do Evrope imat ćemo jasniju sliku i time bolju priliku za ispravljanje grešaka i korigiranja ka određenom cilju. Tako da bez brige, dukati otvaraju i najvjerniju gubicu. :bih:
+8 :D
jay_air
Posts: 115
Joined: 25/02/2019 16:26

#412 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by jay_air »

Dokaz samo koliko su onaj rahmanovic i tatar nosili ekipu na ledjima

Polahko ali sigurno se titula ispusta iz ruku, nije do Vinka nego kvalitet nije bio tu ni na pocetku, ona dva su vadila non stop
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#413 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Leopard_SA »

Logovan wrote: 06/03/2021 21:39 Isto, ali očito nije on taj koji će koristiti mlađe igrače. :-)
Majku mu, isto kao da se traži da mu pola prvih 11 budu igrači do 20-21 godine, a ne da ubaci jednog ili dvojicu u prvih 11 ili da redovno dobijaju šansu u drugom poluvremenu.
Jedino sto mi pada na pamet je to da Vinko ima ogroman pritisak da napravi rezultat, pa zato ide na “provjerenu” opciju
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#414 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Leopard_SA wrote: 06/03/2021 22:51 Jedino sto mi pada na pamet je to da Vinko ima ogroman pritisak da napravi rezultat, pa zato ide na “provjerenu” opciju
Ma moguće, ali to mi baš nema logike kod njega. Milanovića vidjeli dovoljno puta, ali eto on je kao manje rizičan od Dervišagića, Hodžića smo još više vidjeli nego ovog prvog, Adukor nije ni prošao pripreme sa ekipom, ali je on prije Bešića, itd. Puno primjera. Totalno bezveze od Marinovića, ali eto nije da nismo navikli hahah :-) :oops:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3170
Joined: 22/07/2017 18:36

#415 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Leopard_SA »

Logovan wrote: 06/03/2021 23:04 Ma moguće, ali to mi baš nema logike kod njega. Milanovića vidjeli dovoljno puta, ali eto on je kao manje rizičan od Dervišagića, Hodžića smo još više vidjeli nego ovog prvog, Adukor nije ni prošao pripreme sa ekipom, ali je on prije Bešića, itd. Puno primjera. Totalno bezveze od Marinovića, ali eto nije da nismo navikli hahah :-) :oops:
U pravu si, nema logike, ali nadam se da će ova utakmica biti Vinku primjer da će u 90% slučajeva mlađi odigrati bolje od "provjerenih" opcija.
Svakako, idemo dalje, za 3 dana imaju priliku da se revanširaju Zrinjskom
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#416 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by al-em »

Biblija je među najboljim sudijama u ligi, poslije petrovića možda i najbolji. Ali danas obojica katasrofalne greške. Srećom nisu uticale na rezultat. Vjerujem da su obojica sudili penal/crveni na asistenciju pomoćnih.
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#417 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Analiticarr »

Je li to moji Pitari jos nisu progledali? :(
E djeco djeco :-)
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#418 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by East_side »

Naša najlošija utakmica sezone. Uz to i najbolji protivnik protiv kojeg smo igrali jer ovaj Zrinjski je mnogo ozbiljniji od onog jesenjeg.

Vjerovatno nisu očekivali onakav presing, plus rano primljen gol pa su se pogubili ali svejedno, imali su dovoljno vremena da da se dohavizaju... Vinkov poraz. Ne razumijem zašto ne koristi Zinedina, pogotovo u situaciji kad ganjamo rezultat i kad nam vrlo vidljivo nedostaje ta spona između sredina i napada.

Jedva čekam taj kup samo da vidim da li je izvukao ikakvu pouku iz ovog sasvim zasluženog poraza.
TheTraveler
Posts: 680
Joined: 23/02/2020 22:21

#419 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by TheTraveler »

Analiticarr wrote: 06/03/2021 23:56 Je li to moji Pitari jos nisu progledali? :(
E djeco djeco :-)
Jel ti godra sto smo izgubili prvi put u ovoj sezoni?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#420 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Raigor Stonehoof »

TheTraveler wrote: 07/03/2021 00:46
Analiticarr wrote: 06/03/2021 23:56 Je li to moji Pitari jos nisu progledali? :(
E djeco djeco :-)
Jel ti godra sto smo izgubili prvi put u ovoj sezoni?
Navija za poraz jos od Slobode, konacno je dosao na svoje
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#421 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Analiticarr »

Raigor Stonehoof wrote: 07/03/2021 01:24
TheTraveler wrote: 07/03/2021 00:46
Analiticarr wrote: 06/03/2021 23:56 Je li to moji Pitari jos nisu progledali? :(
E djeco djeco :-)
Jel ti godra sto smo izgubili prvi put u ovoj sezoni?
Navija za poraz jos od Slobode, konacno je dosao na svoje

Image
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#422 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by perscitus »

Ma stipu ga, u Kanadi je koliko znam legalizovano. Napuši se onih hibrida pa ga pere paranoja i konfuzija. Smiri se u vezi SD-a, sve je biznis, ako ne griješiš ništa i ne postižeš, ako previše griješiš onda znaš kako kažu, ko ima zlato taj određuje pravila. Jednostavnije rečeno, Sarajevo je i prije Emira, a i poslije će, davalo prilike svakome da pokaže šta zna, a za razliku od komšija znamo na vrijeme pružiti ruku i zahvaliti se na saradnji, okrenuti se sadašnjosti i pokušati ne napraviti istu grešku u budućnosti. Odmori, saberi se, u sigurnim si rukama. I sav tvoj napad usmjeren na isključivo jednu individuu odaje te, pravi te amaterom, trollom, jer nema tog problema na svijetu sa samo jednim uzrokom. Koliko znam navijaš na Sarajevo, a ne na Želju, zato relax ;-)

Image
User avatar
East_side
Posts: 4046
Joined: 11/11/2011 01:35
Location: Dovoljno blizu

#423 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by East_side »

Poraz je morao kad tad doći jer, ruku na srce, nije baš da smo briljirali u svim dosadašnjim utakmicama. Sjetim se samo TC, Radnika i Veleža na Koševu kad smo bili jako blizu poraza ali smo ga ipak nekako izbjegli, pa i ovaj derbi od neki dan gdje su oba aktera realno zakazala.

Međutim, bilo je i utakmica gdje smo zaslužili pobjedu pa na kraju uzeli 'samo' bod, kao MDK i Velež u gostima i prošli derbi na Koševu.

Kad se sve sabere, uzevši u obzir niz bez poraza i razliku koju smo stekli spram pratioca na polusezoni, ne smatram nimalo korektnim proglašavanje VM amaterom i neznalicom kako to pojedini forumaši pišu ovdje.

Da može bolje, to svakako. Večeras je baš fulio, zaslužio je kritiku i ja sam je također uputio. Taktička postavka i igra velika nula. Dobra stvar je to što je izvršio (NAPOKON) 4 izmjene a loša, opet, što su dvije izmjene bile jako loše i nelogične. Mislim na uvođenje Hodžića i Milanovića i na neuvođenje Mustedanagića ili Varešanovića. Uvođenje Salčina, pa i Handžića je bio dobar i logičan potez ali ipak nedovoljan.

Možda je poraz došao i u pravo vrijeme. Ko zna, vidjet ćemo...
DonerKebab
Posts: 66
Joined: 22/08/2020 13:58

#424 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by DonerKebab »

East_side wrote: 07/03/2021 02:46 Poraz je morao kad tad doći jer, ruku na srce, nije baš da smo briljirali u svim dosadašnjim utakmicama. Sjetim se samo TC, Radnika i Veleža na Koševu kad smo bili jako blizu poraza ali smo ga ipak nekako izbjegli, pa i ovaj derbi od neki dan gdje su oba aktera realno zakazala.

Međutim, bilo je i utakmica gdje smo zaslužili pobjedu pa na kraju uzeli 'samo' bod, kao MDK i Velež u gostima i prošli derbi na Koševu.

Kad se sve sabere, uzevši u obzir niz bez poraza i razliku koju smo stekli spram pratioca na polusezoni, ne smatram nimalo korektnim proglašavanje VM amaterom i neznalicom kako to pojedini forumaši pišu ovdje.

Da može bolje, to svakako. Večeras je baš fulio, zaslužio je kritiku i ja sam je također uputio. Taktička postavka i igra velika nula. Dobra stvar je to što je izvršio (NAPOKON) 4 izmjene a loša, opet, što su dvije izmjene bile jako loše i nelogične. Mislim na uvođenje Hodžića i Milanovića i na neuvođenje Mustedanagića ili Varešanovića. Uvođenje Salčina, pa i Handžića je bio dobar i logičan potez ali ipak nedovoljan.

Možda je poraz došao i u pravo vrijeme. Ko zna, vidjet ćemo...
Falio je Milicevic koji drzi zadnju liniju. Salcin mi se nikako ne dopada, potez viska, nema kuveta, centarsuta. Ni Pidro nije bolji.
Adukor i Dupovac nako obzirom da je Adukor upao neuigran.
Djokanovic vrlo dobar, agilan. Pejovic meni gori od staticnog Nese Gavrica ali eto nesto ga cijene. Susic je mogao bolje. Kakvu loptu Oremus izbi pri onoj sansi kao Nesta umjesto da poravna :D
Velkoski ne moze na krilu pogotovo, Jukic bezze, Mesanovic je dobar ali bi ga koristio na krilu.


‐------------------------Kovacevic-----------------------
Oremus---Milicevic----Dupovac----Pidro----
---------------Djokanovic----Susic-------------------
----Fanimo----------Velkoski------Mesanovic--
------------------------Handzic----------------------------
Post Reply