Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
Diwan

#876 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Diwan »

splinter wrote: 09/10/2020 06:11 Jednostavno mi smo glup ili ti ga spod prosječno inteligentan narod i to je. Znači u ovakvoj situaciji kakva jeste a to je da na kraju 2020. godine ispadamo od prosječne reprezentacije i dalje sanjamo odlazak na Euro, a sve to popraćeno Bahinim baljezganjem, genijalcima je sad kriva Grbavica. Znači ništa ultramafijaski savez, država u ku.rcu, nakaradni zakoni o sportu, selektor ubleha, stručni štab iz Monty Pythona, igrači odnosno njihovo bolikur.cstvo, nikakav kvalitet lige i milijarda drugih problema, ono je našlo krivca u Grbavici?????
Grom te ne spalio, ovo nisu istine.
Nadam se da reprezentacija više nikad neće zaigrati na Grbavici, ok mlađe selekcije, to u redu ali ovim metiljavcima treba zabraniti prilaz našem stadionu.
Uostalom BiH je puna stadiona pa nek biraju gdje će igrati, bar to nije problem.

Mi i zaslužujemo ovakav Savez i da nas vode ublehe poput Begića , Vice, Demidžića, Cvike i ostalih spodoba.
Tako je i u državi, Novalić i Co su Bogom dani za ovaj glupi narod da ga vode do kraja života.
Tako je jarane svugdje - u zdravstvu, školstvu, sudstvu, policiji,nauci, firmama na budžetu, zaposlenicima, dakle NAMA. Hint Covid 19. :D
Murat Sabanovic

#877 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Murat Sabanovic »

Diwan wrote: 09/10/2020 09:55
Škobo Habu wrote: 09/10/2020 09:52
Point. wrote: 09/10/2020 02:06 Pitanje je da li smo se ikad više osramotili kao ove kvale? Zijan od Finaca, šamare od jebenih Armenaca, pleske od polumrtvih i raspalih Grka i sad ova blamaža protiv lažnih Iraca. Rijetko koja ekipa je svojum navijačima pružila toliko razočarenja kao ova.
Sinoć razmišljam nakon penala na istu temu. Pratim reprezentaciju faktički od kraja rata.

Devedesetih, prošlog stoljeća, za razliku Srba i Hrvata, koji su imali i klupski i reperezentativni fudbal, dobro stajali, bili respektovani, mi nismo imali ništa. Zato nam je svaka utakmica reprezentacije bila za frasa. Bilo je važno da se čuje za nas.

Nakon svih ovih godina mogu samo kazati kako smo, gledajući reprezentaciju, postali ljudi koji neuspjeh doživljavaju kao plemenitost.
To je začarani krug iz kojeg se teško može izaći. Nama je neuspjeh postao tradicija. Kolektivno smo, u sportu, totalni luzeri.
:thumbup:
odmah poslije rata smo mi bolje igrali... mozda zato sto liga nije bila jedinstvena odnosno sto savez nije bio pod jednim krovom.
splinter

#878 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by splinter »

Diwan wrote: 09/10/2020 10:01
splinter wrote: 09/10/2020 06:11 Jednostavno mi smo glup ili ti ga spod prosječno inteligentan narod i to je. Znači u ovakvoj situaciji kakva jeste a to je da na kraju 2020. godine ispadamo od prosječne reprezentacije i dalje sanjamo odlazak na Euro, a sve to popraćeno Bahinim baljezganjem, genijalcima je sad kriva Grbavica. Znači ništa ultramafijaski savez, država u ku.rcu, nakaradni zakoni o sportu, selektor ubleha, stručni štab iz Monty Pythona, igrači odnosno njihovo bolikur.cstvo, nikakav kvalitet lige i milijarda drugih problema, ono je našlo krivca u Grbavici?????
Grom te ne spalio, ovo nisu istine.
Nadam se da reprezentacija više nikad neće zaigrati na Grbavici, ok mlađe selekcije, to u redu ali ovim metiljavcima treba zabraniti prilaz našem stadionu.
Uostalom BiH je puna stadiona pa nek biraju gdje će igrati, bar to nije problem.

Mi i zaslužujemo ovakav Savez i da nas vode ublehe poput Begića , Vice, Demidžića, Cvike i ostalih spodoba.
Tako je i u državi, Novalić i Co su Bogom dani za ovaj glupi narod da ga vode do kraja života.
Tako je jarane svugdje - u zdravstvu, školstvu, sudstvu, policiji,nauci, firmama na budžetu, zaposlenicima, dakle NAMA. Hint Covid 19. :D
Nažalost. Već 25 godina ...
Melbourne_Australia

#879 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Melbourne_Australia »

Logovan wrote: 09/10/2020 09:48
Melbourne_Australia wrote: 09/10/2020 07:37 Pa sta je rekao lose? 90% malenih seru i kukaju sto Tatar nije igrao :lol: Eto koliko se poznaju u fudbal.
A ti se poznaješ u fudbal? :mrgreen:
Ako neko već duže vrijeme zabija golove i to dobar dio golova koji su baš majstorski, te van 16, te solo prodor, te u rašlje, itd, plus još upisuje asistencije, plus dobre igre i u Europi, itd, znači da je ovakav igrač vrijedan pažnje i vrijedan davanja šanse. Ako ništa da uđe zadnjih 20-30 minuta utakmice. :) Sad to što ti misliš drugačije, jebi ga šta ću ti ja. Ne znam na osnovu čega tvrdiš da si u pravu.

Još uzmi u obzir da sinoć nismo imali 3 krila kako treba, tako da Tatar dobro dođe, ali hajde eto.
Ti ako mislis da Tatar ima mjesta u prvih 11 i da igra umjesto Visce..Uhvati se folklora.Evo ovako.Da Tatar ode u Viscin klub to bi mu bio zivotni san i ne bi bio ni u prvih 25 a Visca da dodje umjesto Tatara i da igra u nasoj ligi , bio bi najbolji igrac bez konkurencije. Ako mislis da tako ne bi bilo onda mojne da pricamo vise o fudbalu.Ima drugih tema...Basaksehir bi svaku nasu ekipu razmontirao..
Last edited by Melbourne_Australia on 09/10/2020 10:19, edited 1 time in total.
soferina

#880 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by soferina »

malakh wrote: 09/10/2020 09:55 kartki osvrt. zavrsili smo sa velikim takmicenjima do daljnjeg, a i sa barazima.
pa čemo gledat Srbiju i Hrvatsku ko po običaju :-D sve po starom ....
hrasno38

#881 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by hrasno38 »

Nije ovo poraz ni Dzeke, ni Pjanica, ni Visce niti bio kojeg naseg igraca nego poraz Dusana Bajevica. Na stranu sta je Dusko bio kao igrac, koliki je gospodin, ljudina on vec 7 godina nije trener. Ni jedan trener protiv ovakvih trkaca ne bi poslao Tatara na tribine pogotovo kad se zna da smo pretanki sa krilima. Ni jedan trener ne bi ostavio Gojaka na klupi koji je nas najkonstantniji igrac u zadnje vrijeme a ubacio Hadziahmetovica u vatru u ovako vaznoj utakmici, Ni jedan trener ne bi u regularnom toku utakmice pustio tek tako da se desi sta se desi i to na domacem terenu nego bi napao svim silama da se zavrsi utakmica u regularnom toku. Trebao je umjesto Visce uvesti Hodzica koji je vec igrao na krilu. Mene cudi da ni jedan selektor poslije Papeta i Cire nije nauco bar nesto a to je da mi imamo reprezentaciju za napadacki fudbal i trebamo uvijek igrati sa dva klasicna napadaca kao sto smo igrali dok je bio Vedo. Defintivno i teren je bio uzasno klizav i uzasno brz ali vecina ovih igraca igra na takvim kvalitetnim terenima. Drugi napadac bi imao puno vise prostora posto su stalno najmanje dva igraca bila na Edinu. Problem nase reprezentacije je sto ne znaju upravo Edina koristit kao treba. OK nekada daje a nekada ne daje golove ali uvijek kada primi loptu on asistira ako ima kome da asistira. Sinoc nije imao kome i to se moze vidjeti par puta dok drzi loptu kako trazi slobodnog igraca ali nidje nikoga.
Dakle trener koji u ovakvoj utakmici na domacem terenu uvede Loncara i Hotica i generalno od 5 izmjena napravi samo dvije u regularnom toku a igra na domacem terenu je nula od trenera i trener koji ceka da ga pogodi sreca. Sramota je sto smo izgubili i od Poljske jer i te kako je biran ostanak u A diviziji medjue najjacim reprezentacijama.
Bajevic je idealno rjesenje za predsjednika saveza ili bilo koju funkciju ali njegovo trenersko vrijeme je zavrsilo jako davno.
hrasno38

#882 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by hrasno38 »

soferina wrote: 09/10/2020 10:17
malakh wrote: 09/10/2020 09:55 kartki osvrt. zavrsili smo sa velikim takmicenjima do daljnjeg, a i sa barazima.
pa čemo gledat Srbiju i Hrvatsku ko po običaju :-D sve po starom ....
Cisto da znas Srbija je zadnji put Evropsko igrala prije 20 godina kada se igralo u Njemackoj i Holandiji tako da nisu ni bas nesto bajni a osim toga igraju sa Skotima tako da ne treba misliti da su oni vec na EP.
Nadzorna_ploca

#883 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Nadzorna_ploca »

Senad Lulic je sve objasnio prije par godina.
Recenica koju treba neko analizirati, da imamo novinare kao sto nemamo mozda bi i imalo odjeka.. Ovako ce sve biti kratkog daha.
Savez, igraci, selektor, navijaci - nista nije na nivou reprezentacija koja bi trebala da igra na velikim takmicenjima. Nema parcijalne odgovornosti, krivica je u cjelini svih i to je to.
splinter

#884 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by splinter »

Nadzorna_ploca wrote: 09/10/2020 10:22 Senad Lulic je sve objasnio prije par godina.
Recenica koju treba neko analizirati, da imamo novinare kao sto nemamo mozda bi i imalo odjeka.. Ovako ce sve biti kratkog daha.
Savez, igraci, selektor, navijaci - nista nije na nivou reprezentacija koja bi trebala da igra na velikim takmicenjima. Nema parcijalne odgovornosti, krivica je u cjelini svih i to je to.
Sto posto
Logovan

#885 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Logovan »

Melbourne_Australia wrote: 09/10/2020 10:16 Ti ako mislis da Tatar ima mjesta u prvih 11 i da igra umjesto Visce..Uhvati se folklora.Evo ovako.Da Tatar ode u Viscin klub to bi mu bio zivotni san i ne bi bio ni u prvih 25 a Visca da dodje umjesto Tatara i da igra u nasoj ligi , bio bi najbolji igrac bez konkurencije. Ako mislis da tako ne bi bilo onda mojne da pricamo vise o fudbalu.Ima drugih tema...Basaksehir bi svaku nasu ekipu razmontirao..
Pročitaj mi još jednom post, neću ja ponavljati k'o papagaj. Prosipeš paljbu bez ikakvog čitanja. I mojne te priče šta bi bilo kad bi bilo. :)

A to šta bi Basaksehir uradio našim ekipama, to je baš onako bitno. :roll:

I da ti kažem da u prvih 11 ima mjesta za DVA krila.
Last edited by Logovan on 09/10/2020 10:26, edited 1 time in total.
statixx

#886 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by statixx »

Ljudi nas takticki ubili, izasli visoko, pravili pritisak sa 5-6 igraca na zadnju liniju. Ako izgubis loptu odmah si u problemu. U svakom trenutku su imali 5 igraca naprijed. Uglavnom, Irci su zasluzeno prosli, fizicki spremniji, ofanzivniji i borbeniji.
muha_sa

#887 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by muha_sa »

Murat Sabanovic wrote: 09/10/2020 09:54 kriv je sudija

Taman krenuh napisat.
alphonse kauders

#888 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by alphonse kauders »

Škobo Habu wrote: 09/10/2020 09:52
Point. wrote: 09/10/2020 02:06 Pitanje je da li smo se ikad više osramotili kao ove kvale? Zijan od Finaca, šamare od jebenih Armenaca, pleske od polumrtvih i raspalih Grka i sad ova blamaža protiv lažnih Iraca. Rijetko koja ekipa je svojum navijačima pružila toliko razočarenja kao ova.
Sinoć razmišljam nakon penala na istu temu. Pratim reprezentaciju faktički od kraja rata.

Devedesetih, prošlog stoljeća, za razliku Srba i Hrvata, koji su imali i klupski i reperezentativni fudbal, dobro stajali, bili respektovani, mi nismo imali ništa. Zato nam je svaka utakmica reprezentacije bila za frasa. Bilo je važno da se čuje za nas.

Nakon svih ovih godina mogu samo kazati kako smo, gledajući reprezentaciju, postali ljudi koji neuspjeh doživljavaju kao plemenitost.
To je začarani krug iz kojeg se teško može izaći. Nama je neuspjeh postao tradicija. Kolektivno smo, u sportu, totalni luzeri.
Ovo je 100% istina, jer sam sve isto proživljavao zadnjih 20+ godina i sinoć sam bio gotovo ravnodušan.

Mi smo do unazad par godina uvijek imali reprezentaciju u kojoj je igralo 70-80% igrača iz liga 5, a i tad smo kroz javno mijenje imali luzerski mentalitet u kojem bi se gotovo svaka utakmica dočekivala sa strahom i ogromnim respektom prema protivniku, pa bi bila "goropadna tehnički potkovana Rumunija", "neugodni Kiprani", "borbeni Irci", "tvrdi Grci".. Jedine opuštenije utakmice su bile protiv San Marina, Lihtenštajna i Luksemburga.

Tako da ne znam šta se očekivalo od jučerašnje ekipe u kojoj je većina igrača "polovnjaka" bez nekog međunarodnog iskustva i kojoj najveće zvijezde imaju preko 30 godina.

Stvar je u tome što igrači Sjeverne Irske možda nemaju individualni kvalitet, ali imaju trku i ne umiru od straha što je Pjanić u Barseloni ili što je Džeko ovo ili ono. Oni su jučer pokušali pobijediti od starta, nisu čekali ništa i to im se zasluženo isplatilo. Kod nas su vječne kalkulacije tipa "treba se povući pa nešto na kontru"..

Ne znam, nismo zaslužili jer nismo dokazali kroz utakmicu da smo bolja ekipa.

Znam samo za sebe - dovoljno sam se nervirao u prošlosti protiv Danaca, Grka, Portugala, SRJ, Iraca... da bi me iole ozbiljnije pogodio sinoćnji poraz.

BTW. očekujem povlačenje Džeke iz reprezentacije, a moguće i Pjanića. Realnost je da nas u narednim godinama čeka kvalitet reprezentacije na nivou Armenije, Kipra, ALbanije i sl pa je bolje se što prije navići na to.
Herr Flick

#889 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Herr Flick »

Prosjecna reprezentacija,tu i tamo napravimo neki izlet kao protiv Italije,buducnost ce biti jos gora...
Nadzorna_ploca

#890 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Nadzorna_ploca »

Nisam neko ko lijepi tudje citate po forumu ali meni je ovo zanimljiv upis jer je covjek novinar. Doduse, ne bas sportski ali bih rekao da ima vise informacija od nas. I slazem se sa njim, da je najveci problem u krovnoj organizaciji.
Arogantno ponašanje ljudi iz saveza, koje traje već godinama unazad, nije moglo izroditi ništa pozitivno. Selektori već odavno nemaju nikakvu odluku. Menadžeri već odavno vucaju, uslovljavaju, ucjenjuju "savez" koji je nestao onom premijom za odlazak u Brazil. Od tada se sve rasturilo i svako vuče na svoju stranu za šaku dolara. Tv prava, kao i tehnička organizacija utakmice su dodijeljeni samo jednom izvođaču. Navijači mogu do besvijesti psovati po BHRT-u, Bhtelekomu... do njih nije. Igrači mogu, poput Đurića, putovati po tri dana da bi se odazvali iznenadnom pozivu, ali džaba. Nisu u igri. Najbolja generacija je napuštala reprezentativni dres bez oproštajnih utakmica, činilo se kao da imaju želju što prije da odu iz tog kruga. Oni koji još uvijek dobijaju pozive, čine sve da izbjegnu okupljanja, slično kao nekad poziv u vojsku. Navijači, koji su nekad stizali s kraja svijeta, zamijenjeni su influenserima, manekenima, instagram likovima, jutjuberima. Nažalost euforija koja bi nekad u danu utakmice preplavila svaki ćošak gdje BiH diše i živjela do posljednjeg zvižduka, nekad nakon pobjede i danima poslije, ubijen je u pojam i sve se čini da svoju reprezentaciju unaprijed doživljavamo gubitničkom. Neko nam nameće taj karakter gubitnika. Ne, nije to, kako će mnogi reći, naš mentalitet, ali nepravda jeste sigurno. Promijenimo ljude u savezu, pomjerit ćemo stvari nabolje.

P.S.
Ovo je samo moj stav o teoriji zavjere, a možda i nije. Možda imam insajdera u savezu. Možda
al-em

#891 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by al-em »

Herr Flick wrote: 09/10/2020 10:41 Prosjecna reprezentacija,tu i tamo napravimo neki izlet kao protiv Italije,buducnost ce biti jos gora...
Samo sto je za plasman na euro dovoljno pobijediti ove ispotprosjecne, tipa armenije, finske, grcke, sjeverne irske....
hrasno38

#892 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by hrasno38 »

Evo ova slika sve govori!!!

Image
JThomas

#893 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by JThomas »

jutros je nekad na portalu bilo jedno do drugog, ali nisam uhvatio screenshot...džeko kaže, penali su lutrija, a neki njihov igrač kaže mi smo penale vježbali prije mjesec dana. e tu je sve rečeno. ne samo o reprezentaciji, nego o državi, društvu i narodima.
Diwan

#894 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Diwan »

hrasno38 wrote: 09/10/2020 10:18 Nije ovo poraz ni Dzeke, ni Pjanica, ni Visce niti bio kojeg naseg igraca nego poraz Dusana Bajevica. Na stranu sta je Dusko bio kao igrac, koliki je gospodin, ljudina on vec 7 godina nije trener. Ni jedan trener protiv ovakvih trkaca ne bi poslao Tatara na tribine pogotovo kad se zna da smo pretanki sa krilima. Ni jedan trener ne bi ostavio Gojaka na klupi koji je nas najkonstantniji igrac u zadnje vrijeme a ubacio Hadziahmetovica u vatru u ovako vaznoj utakmici, Ni jedan trener ne bi u regularnom toku utakmice pustio tek tako da se desi sta se desi i to na domacem terenu nego bi napao svim silama da se zavrsi utakmica u regularnom toku. Trebao je umjesto Visce uvesti Hodzica koji je vec igrao na krilu. Mene cudi da ni jedan selektor poslije Papeta i Cire nije nauco bar nesto a to je da mi imamo reprezentaciju za napadacki fudbal i trebamo uvijek igrati sa dva klasicna napadaca kao sto smo igrali dok je bio Vedo. Defintivno i teren je bio uzasno klizav i uzasno brz ali vecina ovih igraca igra na takvim kvalitetnim terenima. Drugi napadac bi imao puno vise prostora posto su stalno najmanje dva igraca bila na Edinu. Problem nase reprezentacije je sto ne znaju upravo Edina koristit kao treba. OK nekada daje a nekada ne daje golove ali uvijek kada primi loptu on asistira ako ima kome da asistira. Sinoc nije imao kome i to se moze vidjeti par puta dok drzi loptu kako trazi slobodnog igraca ali nidje nikoga.
Dakle trener koji u ovakvoj utakmici na domacem terenu uvede Loncara i Hotica i generalno od 5 izmjena napravi samo dvije u regularnom toku a igra na domacem terenu je nula od trenera i trener koji ceka da ga pogodi sreca. Sramota je sto smo izgubili i od Poljske jer i te kako je biran ostanak u A diviziji medjue najjacim reprezentacijama.
Bajevic je idealno rjesenje za predsjednika saveza ili bilo koju funkciju ali njegovo trenersko vrijeme je zavrsilo jako davno.

Nisam čitao cijeli post, ali mislim da si ubo poentu.
dječak sa šibicama

#895 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by dječak sa šibicama »

Da su izgubili od Engleske u cetvrtfinalu EP, pa i da kazes nema kvaliteta ovo je plafon bilo je dobro.

Ova reprezentacija sigurno nema kvalitet za neku ulogu na velikom takmicenju, ali nekako mi previse posrtanja protiv sjeverne Irske, Grcke, Cipra, Armenije, Finske koje ipak nisu neke strahobalne velesile.

Po meni Bajevic ocekivano nit smrdi nit mirise, ko zna koji po redu selektor koji samo skupi igrace a sve ostalo je u magli.
Posto sam kako se kaze involviran u te nogometno fubalske vode, moram reci da mi je od pocetka cudno to okupljanje reprezentacije, imas dojam ko da su igraci dosli da malo vide glavni grad, izadju na kafu sok pivu, obidju standardne birtije. Znam da recimo nista bolje nije ni kod zapadnih ili istocnih komsija, ali oni imaju vise kvaliteta koji u tom kratkom okupljanju moze nadomjestiti nedostatak pripreme za utakmicu. Vjerovatno bi se i bih ekipa bolje pripremala za evropsko da tamo ide, duze pripreme i sve to, ali i u Brazil se islo ko na neki izlet.
Kontam ako nemas superkvalitne igrace, a ti ono nauci ekipu da grize na terenu, da pojedu onu travu, ako vec nisu u stanju nadigrati nekoga nekakvim umjecem. Onda daj 11 pitt bulova, neka ih je 9 pa da trce za Dzeku i Pjanica. Oni ko neke balerinice, sta je ono.
dječak sa šibicama

#896 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by dječak sa šibicama »

Takodje po meni ima puno i u tom blesavom mentalitetu, kod nas svi sve znaju, dodje korona svi strucnjaci za imunologiju, pocne rat u nagorno karabakhu svi znaju sve o vojnoj taktici strategiji, shorga se sleper na autoputu svi strucnjaci i sudski vjestaci znaju sve o kamionima, a niko ne radi svoj posao.

Kod nas i onaj sto nosa lopte, oruzar, zna sve o fudbalskoj taktici i u njemu lezi neotkriveni talenat i trenerski genij.

Nesto kontam, kad bi svako radio svoj posao i manje pametovao onome iznad i onome ispod sebe, hijerarhijski, mozda bi se i mogao neki stroj, neka masina sloziti.
Charuga
Globalni moderator

#897 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Charuga »

_071_ wrote: 09/10/2020 07:19
LSD wrote: 09/10/2020 01:26 Sreca po Irsku da veceras nije igrao famozni Tatar koji je ostao na tribinama, inace bi zijanili 4-1 :lol:
Zbog tebe i slicnih ti glupana, i bolje da ne idemo nigdje.
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma, vrijeđanje”
» _071_

7 dana
Troll_Happens

#898 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Troll_Happens »

Diwan wrote: 09/10/2020 09:54
Troll_Happens wrote: 09/10/2020 00:17 Neko ko vrijedi milione i ko je igrao u Juventusu i sad u barseloni treba vise da pruzi od par “izvrsnih pasova” i jedne prečke. Ne znam možda ja to vidim drugačije. Ali pjaniceva igra u Juventusu i u repki razlika dan i noć.
Pa Pjanić je u Juventusu igrao sa Ronaldom, a ne Višćom, odnosno igračima koji su vrh. Šta može jedan ili tri čovjeka? Ni Mesi ovdje ne bi mogao bolje, Utopio bi se u prosjećnost i ispodprosjećnost.
Slažem se sa tvojom konstatacijom. Nisu u rangu Ronalda ali mi ne može niko reci za fizičku spremu i kondiciju. Pa naše balerine u reprezentaciji se vuku. Kolasinac gledaš ga misliš pasce i izvrnuce se. Ne moze frajer do daha da dodje. To nije problem samo sa nasom reprezentacijom, Srbi imaju isti taj problem. Jednostavno mi imamo snage za jedno poluvrijeme. I tu je kraj. Poslije sve zavisi od sreće i protivničke neefikasnost da ne izgubimo utakmicu.
Šta da očekujemo za naredne dvije utakmice. Pa neće imati snage za 15 min. Ali su prvi u davanju vanserijskih izjava dernecenja.
Logovan

#899 Re: Baraž za EP 2021: BiH - Sjeverna Irska

Post by Logovan »

Uh kad se Džeko oprosti za pola godine, godinu, dvije. :shock:

Bitno je da smo se na vrijeme počeli navikavati bez njega, našli napadača koji ga može zamijeniti, odigrao je već 15-20 utakmica, haman pa uigran. :oops:
Locked