Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Laplace
Posts: 10445
Joined: 19/11/2012 18:37

#776 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Laplace »

Tolika frka ok Džeke i da li je Dijamant ili Kočnica (Džeko The Brake),a sad kad izgubimo od Grčke vidjećemo da nije do njega. A garant ćemo izgubiti (ili u najboljem slučaju neriješeno), jer smo debelo zabrljali pa se malo izvukli protiv Finaca, i sad će se opet igrati po starom, neovisno o sastavu.

Nije ni do Džeke ni do ovog ili onog, do mentaliteta je.

Igrači ne mogu doći do izražaja kad je Džeko unutra? Rješenje - izbaci vani najboljeg igrača? Genijalno. Ako se pogube pred Džekom, šta će pred Messijem, Ronaldom itd.?

Btw, naša igra puca prije mjesta na kojem je Džeko glavni, mnogo prije šesnaesterca. To što igramo sve na Džeku nije do njega, nego do bezidejnosti ostalih. Ono, šta ću sad s loptom => uvali je Džeki pa će on nešto od nje napraviti gore u 16m.

Istina je da Džeko troši dosta lopti dok uvali gol, istina je da je nekad ovakav a nekad onakav, ali na osnovu jedne utakmice bez njega zaključiti da je on uzrok loših igara je (blago rečeno) pretjerano. Čak nije korektno otpisati Višću jer je Hajrović napravio posao kad ga je zamijenio.

Vranješ? Dokaz da fudbaleri nisu baš jaki u promišljanju. Nije baš toliko dobar da bi sebi dozvoljavao sve te gluposti.
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#777 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Point. »

Ta će Jeko.

Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#778 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Tomahawk11 »

Ja bih Hajru opet ubacio na foru tamo oko 10-15. minute, taman se Grci umorili i onako šokirani, a Hajro im ga već :izet:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#779 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Billy The Pljuc »

Edin H. wrote:
A znas ga?

OK fair enough
A kad sam vidio ovaj video uradak potrudio sam se da ga nadjem i upoznam :D.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#780 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by mO k3 »

KKE :mrgreen:
Klick-kočnica-Edin :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#781 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by mO k3 »

mO k3 wrote:KKE :mrgreen:
Klick-kočnica-Edin :)
Pardon kloc :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#782 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Tomahawk11 »

mO k3 wrote:KKE :mrgreen:
Klick-kočnica-Edin :)
Dok si pare uzimao na njemu nisi tako pričao 8-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#783 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by mO k3 »

Tomahawk11 wrote:
mO k3 wrote:KKE :mrgreen:
Klick-kočnica-Edin :)
Dok si pare uzimao na njemu nisi tako pričao 8-)
Uzimao ??? Zgrtao :) :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#784 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Logovan »

Sa koliko razlike dobijamo?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#785 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Tomahawk11 »

Logovan wrote:Sa koliko razlike dobijamo?
3-0 za nas u kornerima.
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#786 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by turbofolk »

Samo ne nasjesti na njihov poganluk i bit će sve uredno :bih:
A da nam se opet ne desi izjednačenje u 90-toj i kusur minuti, dobro bi bilo imati dva razlike u sudijskoj nadoknadi :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#787 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by cyprus »

Ne stigoh da dam podrobniji komentar prethodne utakmice... Samo ću reći da sam ko i svi oduševljen igrom i rezultatom, te smatram da nam je ovo bila jedna od boljih utakmica u historiji, što posebnu vrijednost ima ako se zna da smo igrali u dosta, hajd da kažem, neobičnom sastavu... Posebno mi je drago da su vrhunski odigrali neki igrači koje se prekomjerno omalovažava, tipa Sarića i Kvržića... Pjanić je još jednom pokazao da od njega u mnogome zavisi igra naše selekcije - manje-više, kad on dobro igra, igra i cijeli tim... Kad njega stane, nema nas nigdje... Ove gluposti o Džeki kao kočničaru neću ni da komentarišem...

Ipak, za razliku od mnogih, ja nisam nimalo iznenađen našom dobrom igrom... Prije mjesec dana u jednoj raspravi napisah između ostalog ovo:
cyprus wrote:Treće, niti jedan dosadašnji kvalifikacijski ciklus (apsolutno nijedan) nismo odigrali u istom tonu... U svakom je bilo odličnih utakmica sa naše strane, ali i odrona... I to ne važi samo za našu selekciju, nego i za većinu drugih, jer jebiga, fudbal je takav... Dakle, nema smisla donositi kategoričke sudove o budućim utakmicama na osnovu prošlih... Hiljadu i jedan put se desilo, a i dešavat će se, da jednu utakmicu odigramo grozno, a već sljedeću mnogo bolje... Ili obrnuto...
Dakle, po meni je sasvim bilo normalno i očekivano da ćemo protiv Finske odigrat mnogo bolje, nego što smo pokazali u prethodnoj utakmici... S tim da se ovaj put desilo da je Finska zaista odigrala grozno, što je vjerovatno povezano sa Pukkijevim naglim padom forme, što je našima omogućilo da zablistaju u punom sjaju...

Eh, sad :roll: nadam se da ću ovaj put biti ukrivu... Sada očekujem novi zaokret, odnosno slabiju našu utakmicu protiv Grka... Razloga je više - naši pod pritiskom, Grci rasterećeni, ne bi me čudilo da ih opet potcijenimo, zatim gostujući teren, na kojem nikad nismo pobjedili, bespotrebno rivalstvo koje smo razvili i tako to... Ne vjerujem da ćemo odigrat grozno ko u Helsinkiju ili Jerevanu, ali nešto mi ne djeluje kk'o da ćemo pobijedit... Očekujem X, ali niko sretniji od mene ne bi bio kada bih ovaj put fulio...

Sa druge strane, Mkhitaryan je pola selekcije Armenije, i bez njega ne vjerujem da mogu šta protiv Finaca... Tu čekujem pobjedu, i to rutinsku za Fince... Tipa 2:0... Ali eto, nadajmo se da griješim i tim povodom :oops:
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#788 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by hrasno38 »

cyprus wrote:Ne stigoh da dam podrobniji komentar prethodne utakmice... Samo ću reći da sam ko i svi oduševljen igrom i rezultatom, te smatram da nam je ovo bila jedna od boljih utakmica u historiji, što posebnu vrijednost ima ako se zna da smo igrali u dosta, hajd da kažem, neobičnom sastavu... Posebno mi je drago da su vrhunski odigrali neki igrači koje se prekomjerno omalovažava, tipa Sarića i Kvržića... Pjanić je još jednom pokazao da od njega u mnogome zavisi igra naše selekcije - manje-više, kad on dobro igra, igra i cijeli tim... Kad njega stane, nema nas nigdje... Ove gluposti o Džeki kao kočničaru neću ni da komentarišem...

Ipak, za razliku od mnogih, ja nisam nimalo iznenađen našom dobrom igrom... Prije mjesec dana u jednoj raspravi napisah između ostalog ovo:
cyprus wrote:Treće, niti jedan dosadašnji kvalifikacijski ciklus (apsolutno nijedan) nismo odigrali u istom tonu... U svakom je bilo odličnih utakmica sa naše strane, ali i odrona... I to ne važi samo za našu selekciju, nego i za većinu drugih, jer jebiga, fudbal je takav... Dakle, nema smisla donositi kategoričke sudove o budućim utakmicama na osnovu prošlih... Hiljadu i jedan put se desilo, a i dešavat će se, da jednu utakmicu odigramo grozno, a već sljedeću mnogo bolje... Ili obrnuto...
Dakle, po meni je sasvim bilo normalno i očekivano da ćemo protiv Finske odigrat mnogo bolje, nego što smo pokazali u prethodnoj utakmici... S tim da se ovaj put desilo da je Finska zaista odigrala grozno, što je vjerovatno povezano sa Pukkijevim naglim padom forme, što je našima omogućilo da zablistaju u punom sjaju...

Eh, sad :roll: nadam se da ću ovaj put biti ukrivu... Sada očekujem novi zaokret, odnosno slabiju našu utakmicu protiv Grka... Razloga je više - naši pod pritiskom, Grci rasterećeni, ne bi me čudilo da ih opet potcijenimo, zatim gostujući teren, na kojem nikad nismo pobjedili, bespotrebno rivalstvo koje smo razvili i tako to... Ne vjerujem da ćemo odigrat grozno ko u Helsinkiju ili Jerevanu, ali nešto mi ne djeluje kk'o da ćemo pobijedit... Očekujem X, ali niko sretniji od mene ne bi bio kada bih ovaj put fulio...

Sa druge strane, Mkhitaryan je pola selekcije Armenije, i bez njega ne vjerujem da mogu šta protiv Finaca... Tu čekujem pobjedu, i to rutinsku za Fince... Tipa 2:0... Ali eto, nadajmo se da griješim i tim povodom :oops:
Na zalost ali moram se sloziti sa tobom sto se tice predvidjanja......mada kod ovih nasih nikada nista ne znas!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#789 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Tomahawk11 »

Ne interesuje me, nek ih opet onaj naloži sa fazonima....this is Sparta!!! i te finte :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#790 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by hrasno38 »

Tomahawk11 wrote:Ne interesuje me, nek ih opet onaj naloži sa fazonima....this is Sparta!!! i te finte :D
a piramida :D
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#791 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Diwan »

Treba lagano pregaziti ove grke i tu 'enigmu' riješiti na duži period. Nije stvar da li smo bolji, nego treba staviti crticu na I s njima glede svih ovih utakmica koje smo imali sa njima u prošlosti. Dokle više da te hebu u zdrav mozak. Treba nam Čirina psiholgija.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#792 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by mO k3 »

Diwan wrote:Treba lagano pregaziti ove grke i tu 'enigmu' riješiti na duži period. Nije stvar da li smo bolji, nego treba staviti crticu na I s njima glede svih ovih utakmica koje smo imali sa njima u prošlosti. Dokle više da te hebu u zdrav mozak. Treba nam Čirina psiholgija.
Korigiram sa 3:1 na 4:1 za nas :)
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#793 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote:
Logovan wrote:Sa koliko razlike dobijamo?
3-0 za nas u kornerima.
Rezultat kolega, rezultat.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#794 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Hajvan »

bice nesvakidasnji i neocerkivan rezultat :mrgreen:
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#795 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by DonieBrasco »

Ma neka bude 0:1 samo da ih uzmemo. :bih:
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#796 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Astrix »

Laplace wrote:Tolika frka ok Džeke i da li je Dijamant ili Kočnica (Džeko The Brake),a sad kad izgubimo od Grčke vidjećemo da nije do njega. A garant ćemo izgubiti (ili u najboljem slučaju neriješeno), jer smo debelo zabrljali pa se malo izvukli protiv Finaca, i sad će se opet igrati po starom, neovisno o sastavu.

Nije ni do Džeke ni do ovog ili onog, do mentaliteta je.

Igrači ne mogu doći do izražaja kad je Džeko unutra? Rješenje - izbaci vani najboljeg igrača? Genijalno. Ako se pogube pred Džekom, šta će pred Messijem, Ronaldom itd.?

Btw, naša igra puca prije mjesta na kojem je Džeko glavni, mnogo prije šesnaesterca. To što igramo sve na Džeku nije do njega, nego do bezidejnosti ostalih. Ono, šta ću sad s loptom => uvali je Džeki pa će on nešto od nje napraviti gore u 16m.

Istina je da Džeko troši dosta lopti dok uvali gol, istina je da je nekad ovakav a nekad onakav, ali na osnovu jedne utakmice bez njega zaključiti da je on uzrok loših igara je (blago rečeno) pretjerano. Čak nije korektno otpisati Višću jer je Hajrović napravio posao kad ga je zamijenio.

Vranješ? Dokaz da fudbaleri nisu baš jaki u promišljanju. Nije baš toliko dobar da bi sebi dozvoljavao sve te gluposti.
Ti si meni gori koji si se upecao na priču da je Džeko kočnica, nego ovi koji su to provalili.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#797 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by mO k3 »

Dzeki kočnica :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#798 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by plain vanilla »

Za koga navijamo u ovoj Finska - Armenja? :?
Bazinga1234
Posts: 7624
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#799 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by Bazinga1234 »

plain vanilla wrote:Za koga navijamo u ovoj Finska - Armenja? :?
Nizakog :D, remi
User avatar
bruce lee
Posts: 796
Joined: 19/09/2007 01:37

#800 Re: Kvalifikacije za EP: BiH - Finska , Grčka - BiH

Post by bruce lee »

Bazinga1234 wrote:
plain vanilla wrote:Za koga navijamo u ovoj Finska - Armenja? :?
Nizakog :D, remi
Remi ili ako mora vec neko dobiti, onda dvica. Vjerovatnije mi je da ce armenija kiksati protiv italije (ili grcke) nego finska protiv grcke..
Locked