MLS (Major League Soccer)

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Novi šampion će biti?

Atlanta United
7
54%
Portland Timbers
6
46%
 
Total votes: 13

User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#1 MLS (Major League Soccer)

Post by AmiĐa_Idriz »

S obzirom da smo počeli nešto pričati na ovu temu na Zlatanovoj temi, reko da otvorim posebnu i za MLS, da vidim ima li još hajvana poput mene da prate ovo? :mrgreen:

Image

Sad da pređemo na stvar, decision day prošao, završen je regularni dio sezone, New York Red Bullsi uzeli treći Supporters' Shield u svojoj historiji:



Tako da MLS Cup Play Off počinje sa 31. na 01.11. :izet:

Image

Image

Na istoku Atlanta čeka boljeg iz DC vs Columbus, odnosno NY RB čeka boljeg iz NYC vs Philadelphia.

Na zapadu Galaxy popušio :( no sreća tu je Seattle <3 koji čeka boljeg iz Dallas vs Portland tj. Kansas koji čeka boljeg iz LAFC vs Salt Lake.

https://matchcenter.mlssoccer.com/schedule/2018-10-31

Evo i link sa rasporedima po našem vremenu.
Last edited by AmiĐa_Idriz on 30/11/2018 13:37, edited 1 time in total.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Nadzorna_ploca »

Nisi Amidza najvaznije rekao, da Eurosport prenosi utakmice. :bih:
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#3 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Ironman_88 »

Football neće nikad biti soccer, zato ne pratim. Zatvaraj temu! :D

Stvarno ne pratim, ali svako malo naletim na slike nekih utakmica i punih stadiona sa kapacitetima 60.000+
Jel stvarno toliko popularan fudbal postao tamo ili je hype samo oko 2-3 kluba koja imaju zvučna imena iz Evrope u svojim redovima?
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#4 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by jasko_ba »

Pratim redovono, nije losa liga. Atlantu gledam najvise, stadion im je perfekcija gdje redovno bude preko 50 hiljada ljudi. Volio bih da uzmu ove godine. Doduse, jebo ih soccer opcenito, kako mrzim tu rijec. :-)
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#5 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Ironman_88 »

jasko_ba wrote:Pratim redovono, nije losa liga. Atlantu gledam najvise, stadion im je perfekcija gdje redovno bude preko 50 hiljada ljudi. Volio bih da uzmu ove godine. Doduse, jebo ih soccer opcenito, kako mrzim tu rijec. :-)
Zbog ovog sam vodio rat i krvio se sa profesoricom engleskog u srednjoj. Izraz football je tretirala kao grešku i inzistirala da u sastavima itd. moramo korisiti riječ soccer kad govorimo o fudbalu iako nikad nije znala ili htjela precizirati da li nam predaje američki engleski ili britanski. :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#6 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by AmiĐa_Idriz »

Nadzorna_ploca wrote:Nisi Amidza najvaznije rekao, da Eurosport prenosi utakmice. :bih:
Svakako :mrgreen:
jasko_ba wrote:Pratim redovono, nije losa liga. Atlantu gledam najvise, stadion im je perfekcija gdje redovno bude preko 50 hiljada ljudi. Volio bih da uzmu ove godine. Doduse, jebo ih soccer opcenito, kako mrzim tu rijec. :-)
Uf, Mercedes Arena je strašna :-)
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#7 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Point. »

AmiĐa_Idriz, de Boga ti objasni mi sta je Supporters' Shield?
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#8 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by AmiĐa_Idriz »

Point. wrote:AmiĐa_Idriz, de Boga ti objasni mi sta je Supporters' Shield?
Trofej za najbolju ekipu regularnog dijela sezone, kao šampionska titula u ovoj našoj Europskoj da kažem verziji.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by cyprus »

Evo kanim se već par godina da počnem bolje pratit, ali nekako ne stižem...

Evo sad gledam tabelu - što je ovo Toronto ovako grohnuo? :-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#10 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by AmiĐa_Idriz »

cyprus wrote:Evo kanim se već par godina da počnem bolje pratit, ali nekako ne stižem...

Evo sad gledam tabelu - što je ovo Toronto ovako grohnuo? :-)
Oteo im Los Angeles dva solidna igrača (to je ona franšiza što Amidža Tan ima udjela :mrgreen:) al svakako je ovo slobodan pad, prošlu su sezonu baš baš poderali, u finalu ljudi igrali viktorije pred golom Seattlea :-)

Ala Real Madrid priča, zasitili se ljudi :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#11 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Point. »

AmiĐa_Idriz wrote:
Point. wrote:AmiĐa_Idriz, de Boga ti objasni mi sta je Supporters' Shield?
Trofej za najbolju ekipu regularnog dijela sezone, kao šampionska titula u ovoj našoj Europskoj da kažem verziji.
Znam da su podjeljeni na Istok i Zapad al mogu li se sastati recimo LA Galaxy i New York City npr u regularnom dijelu sezone? Ameri žive za playoff jebote.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#12 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by AmiĐa_Idriz »

Point. wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:
Point. wrote:AmiĐa_Idriz, de Boga ti objasni mi sta je Supporters' Shield?
Trofej za najbolju ekipu regularnog dijela sezone, kao šampionska titula u ovoj našoj Europskoj da kažem verziji.
Znam da su podjeljeni na Istok i Zapad al mogu li se sastati recimo LA Galaxy i New York City npr u regularnom dijelu sezone? Ameri žive za playoff jebote.
Mogu, ali samo jednom, tj. 11 utakmica po sezoni, a u svojoj konferenciji igraju po dvije regularno.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#13 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by AmiĐa_Idriz »

Ironman_88 wrote: Stvarno ne pratim, ali svako malo naletim na slike nekih utakmica i punih stadiona sa kapacitetima 60.000+
Jel stvarno toliko popularan fudbal postao tamo ili je hype samo oko 2-3 kluba koja imaju zvučna imena iz Evrope u svojim redovima?
Pa u početku dovođenje tih oronulih zvijezda je služio za popularizaciju fudbala u S. Americi (ne smijemo Kanadu izostaviti!!! :mrgreen:), Beckham recimo koji je započeo taj trend, te su kroz to izgradili sada već jako dobru bazu pratilaca, fino se uložilo u marketing što je naposlijetku najvažnije i hajmo, ide. Ti sada kad pogledaš, i nema više toliko superstarova, Zlatan, Bastian, Villa i Rooney, a prije je Galaxy sam imao po 5 6 takvih. Skontali su sad da im to sa sportske strane ne znači puno, što znači da već ipak počinju mariti za fudbalom kao fudbalom. Evo gore je neko fino za Atlantu napisao, dubke puno. Vole Ameri sport, usudio bi se reći i najviše na svijetu, iako su debeli i masni i smrde na McDonald's :mrgreen:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#14 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by cyprus »

Ma meni samo smeta to što nema ispadanja iz lige, kao ni u ostalim sportovima... Tak princip mi je baš teško svarit...
Bazinga1234
Posts: 7581
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#15 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Bazinga1234 »

Amiđa, pratiš li i južnoamerički nogomet? :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#16 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by AmiĐa_Idriz »

Bazinga1234 wrote:Amiđa, pratiš li i južnoamerički nogomet? :D
Upratim Argentinsku pomalo, Papin San Lorenzo pogotovo, te Penarol u Urugvaju. Brazilski mi za divno čudo nikako ne godi :mrgreen:

Jebiga, baš sam zaluđenik, gledam da uhvatim svaku mogući slobodni trenutak za fudbal, od Australije do Amerike :mrgreen:
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#17 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Point. »

Treba pratiti i ostale lige. Ja recimo pokušavam pratiti škotsku ligu, belgijsku, tursku, holandsku, engleski Championship, više volim pogledati to nego PL, la ligu. Serie A pratim doduše najviše, Serie B prošle sezone kad su je SK prenosili. Kad sam radio noćnu tad sam baš pratio argentinsku, brazilsku ligu, MLS slabije.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#18 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Jack Be Nimble »

Samo pratim svoj tim i cesto idem na utakmice. Ne gledam druge timove, niti me bas puno interesuje gledati ATL v NY. Tako da se cudim da vi to pratite.

Nervira me sto imaju playoffs i pobjednik lige nije toliko bitan. Mada zbog rasporeda I putovanja, liga se ne moze koristiti kao neko mjerilo. Timovi u istoj skupini igraju po 3 utakmice i 1 tekmu sa timovima iz druge skupine (istok/zapad). Tako imas pet jacih timova na jednoj strani oni moraju tri puta jedni protiv drugih, dok vamo mogu samo biti dva dobra tima i skupljati poene bez problema.

A onda sa tim playoff, svaki tim mora da igra kao arsenal. Vazno je zavrsiti 6 I uci playoff, pa prvi dio sezone se bukvalno ne pika. Kao sto je seattle dokazao u zadnje tri sezone. Tri puta sredinom jula su bili zadnji u citavoj ligi da bi oktobru zavrsili 6, 1 i ove godine 2 u svojoj konferenciji.

Barem je fino vidjeti uzivo svjetske penzionere koji se ne kurce previse i trude na terenu. Kada oni igraju kako znaju onda se vidi da I sa 36 godina drze lekcije fudbala u MLS. Najbolji primjeri sto sam ja gledao Nesta, Keane, Gerrard, Henry i prije mjesec dana Medunjanin :bih:
dert
Posts: 6540
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#19 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by dert »

jasko_ba wrote:Pratim redovono, nije losa liga. Atlantu gledam najvise, stadion im je perfekcija gdje redovno bude preko 50 hiljada ljudi. Volio bih da uzmu ove godine. Doduse, jebo ih soccer opcenito, kako mrzim tu rijec. :-)
ja njihA zato zajebajem da ima americki fudbal i normalni fudbal :P a oni :oops:
biti ce moj Real /SLC/ opet sampion / kao sto je Danska bila :idea: /
niko se nije nadao da ce Hjuston pobijediti , jos kada su gubili 2:0....................
ovi moji navijaci su super . navijaju ono bas , psuju :izet: a onda ja na bosanskom nastavim :izet: i tako .................
stadion je uvijek pun :thumbup:
User avatar
Point.
Posts: 27555
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#20 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Point. »

Kako kažu u Americi za Real Salt Lake, je li Real kao Madrid ili Ril kao ril lajf.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#21 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Jack Be Nimble »

Point. wrote:Kako kažu u Americi za Real Salt Lake, je li Real kao Madrid ili Ril kao ril lajf.
Kao Madrid.
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#22 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Rob_Atl »

Hajde nek ste otvorili temu :D . Posto zivim u Atlanti gdje je sada "soccer" najveci u americi da i ja kazem koju pametnu. Dakle Mls nisam pratio nikako, kako smo dobili tim prosle godine poceo sam da gledam utakmice ali iskljucivo atlantu samo, nemam zivaca gledati druge :D . Uzeo sam sezonsku cim su pustili u prodaju prva godina me kostala 400dolara , ova 460, dok je sljedeca sezona vec oko 500 :skoljka:(17 utakmica) . To je ono iza gola gdje su najvatreniji :lol: . Nisam ocekivao da ce ovako fudbal da bude u Atlanti , prodalo se 35 000 sezonskih za dan, igramo na stadionu koji prima 75 000, ali za soccer ne otvaraju gornje tribine(osim par utakmica) tako da je kapacitet 45 000. Stadion je redovno pun, a vec ima oko 20 000 koji su na cekanju za sezonske. Drzimo sve rekorde sto se tice posjete svaki put kada otvore stadion pun bude tako da drzimo MlS rekord 72,000 i tako je bilo vec par puta.

Atlanta strasan tim ima i vjerujem da mozemo do titule ove godine, Tata nam je trener ali ode poslije ove sezone, Martinez koji je oborio rekord golova(31) , i Almiron za kojeg se vec pola engleske jagmi.

Najveci rival nam je Orlando, to bude marisane medju navijacima vazda, tako da se i mi (bosanci) vazda nalozimo kad idemo u Orlando nebil bilo kakvih problema :lol: :razz: , ali murije bude tu ko da smo u Rusiji, oni su pocupali stolice kad su dolazili prvi put na nas stadion tako da su zabranu dobili par utakmica, ali vracaju se sljedece godine tako da bi trebalo veselo da bude opet. :D

Sve u svemu nije lose, jos da raja konta malo navijacki fazon, kako bi se reklo kod nas ovo je sve indijanci, jer imas 4 navijacke grupe i svako vodi navijanje 15 minuta :run: . Ova grupa gdje nas momak vodja i lici na nesto ovo sve ala salamet. Eto ukratko , sad je ovaj playoff igramo protuv New yorka, bolje sto sa njima nego protiv DC-a , oni nam vazda mjeru uzmu.


Stadion

45 000
Image

72 000
Image

:izet:
Image
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#23 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Jack Be Nimble »

75k navijaca a niko nezna da napravi solidni tifo. Najgori ste po tom pitanju.
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#24 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by Rob_Atl »

Tu se slazem najgori smo, bilo je tu par dobrih al vecinom su bogu za plakat. Kao sto sam rekao ne kontaju fazon, imamo te 4 grupe, gdje samo jedna zna sta radi, i svaka grupa je zaduzena za tifo, odaberu se utakmice koja grupa ce raditi kad koji tifo, ne rade isti ljudi nikad. Ima ova grupa footie mob se zovu, to su crnci sve neka hip hop kultura nemaju pojma sta rade i oni samo furaju nesto da ih asocira na atlantu, repere i po tom prave tifo nigdje veze. Kazem je njima vazda reko konda vam djeca iz obdanista crtaju, oni odma idu na to sto ne dodjes da pomazes bla bla, vazda isti izgovor. A imas i problem kad sve moras preko kluba ici i sta oni odobre, ne mozes ti sta hoces da izbacis , moraju oni odobrit prvo pa onda pravi. Tako je jebajiga, sto se tice navijanja i ostalog nije lose ima potencijala :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40567
Joined: 21/05/2012 22:46

#25 Re: MLS (Major League Soccer)

Post by AmiĐa_Idriz »

E pa Atlantaš idete u New York :mrgreen:

Image

Image

Šta reći osim David Villa :thumbup: strašna partija.


Večeras ostala 2 para :izet:
Post Reply