BHT komentatori

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#26 Re: BHT komentatori

Post by Korisničkoime »

dječak sa šibicama wrote:Joj ti "strucni" komentatori koje dovedu ko nasilu, da popune studio uz SP ili EP, Konjic ili Skija pokojni, pa kad oni pocnu lupetati.
Konjic nema pojma ni o cemu em se ne zna izrazavati. Sabic se konta u Premijerligu pravo to stoji ali liku je izrazavanje problem plus sto ima odjevne kombinacije kao da je posao u sumu da drva izvlaci, jbt 100 puta bude normalnije obucen na ulici vec u studiju
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#27 Re: BHT komentatori

Post by _BataZiv_0809 »

AmiĐa_Idriz wrote:Sta je ono Sabic jednom Mesu pitao pravo glupo, ovaj se vidno iznervirao tim pitanjem :lol:

Pamtim da je neko odron pitanje bilo, Kristicu bilo neugodno :lol:
Zapravo taj komentar nije bio bezveze. Neki talasika ekipu smo dobili na golove iz prekida i Shaba mu rekao selektore dobar rezultat ali nemo igre...
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#28 Re: BHT komentatori

Post by Korisničkoime »

Papastadopulos wrote:dovesti nekog sa pala za sutra da prenosi srbija - kostarika
Dobro dosli dragi srpski gledaoci na srpski prenos srpske utakmice na srpskom kanalu i srpskom TV aparatu uz pravu srpsku atmosferu.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#29 Re: BHT komentatori

Post by last mohicans »

studeni76 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Kristica ce do kraja karijere pratiti "ne vjeruj Dancima ni kad poklone nose", a Suku sto se mene tice, period kad je Balea zvao BOL :D tamo s pocetka karijere, kad je BOL igrao beka u Tottenhamu.

Spaho je... Spaho. Gol jeeeeeeeeeeeee
Nije Šuko sada loš, ne zezaj. Ostali su odron.
Btw gdje je onaj Kemal Ahmetović, on je imao osebujan stil?!
Samo da ne govori igraču uvijek ime kad primi loptu, pa danas je izvalio, brat bratu, možda i 300 puta Messi, Messi, pa kad odigra dupli pas opet je messi.... Pa opra više, kao da je radio prijenos. Problem kod naših komentatora je što izvaljuju gluposti koje su nebitne i kada je nešto interesantno mogao reći, ne kaže kako i kada bi trebao. Pa i tada najčešće useru. Daleko najiritantnija stvar što svaki kontakt igrača smatraju da trebaju naglasiti u eter, baš kao da je radio prenos. Od ove trojice, Šuko je opet najpodnošljiviji. Ne znam što jednostavno ne gledaju engleske SKY komentatore, samo neka na našem jeziku govori ono što oni rade, neka se dere kad i oni itd.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#30 Re: BHT komentatori

Post by last mohicans »

zomri wrote:Šuko će kod mene biti upamćen po komentaru za Kuyta: "U (nekom) izboru izglasan je za trećeg najružnijeg fudbalera Premijer lige. (pauza) Možete onda zamisliti - dragi gledaoci kakva su tek prva dvojica!" :lol:
Mislim da sam tu utakmicu gledao dok je prenosio, ali prije da je to bio onaj Parlour što je igrao u Arsenalu, a ne Kuyt, kojeg su izgovarali kujt, pa onda kajt jedno vrijeme.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#31 Re: BHT komentatori

Post by zomri »

last mohicans wrote:
zomri wrote:Šuko će kod mene biti upamćen po komentaru za Kuyta: "U (nekom) izboru izglasan je za trećeg najružnijeg fudbalera Premijer lige. (pauza) Možete onda zamisliti - dragi gledaoci kakva su tek prva dvojica!" :lol:
Mislim da sam tu utakmicu gledao dok je prenosio, ali prije da je to bio onaj Parlour što je igrao u Arsenalu, a ne Kuyt, kojeg su izgovarali kujt, pa onda kajt jedno vrijeme.
kujt je bio sto posto, ne bih drugačije ni gledao a ni zapamtio :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40837
Joined: 21/05/2012 22:46

#32 Re: BHT komentatori

Post by AmiĐa_Idriz »

Meni je "šampionat mira" vrhunac za sad.

Ok nije problem sto ne znas da mir znaci svijet, nisam ni ja znao, ali brate ne uvaljuj se bez razloga ikakvog, jos slaga hladno kako je to moto prvenstva :-) a to bi i trebao znati, koji je moto.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#33 Re: BHT komentatori

Post by zomri »

last mohicans wrote:
studeni76 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Kristica ce do kraja karijere pratiti "ne vjeruj Dancima ni kad poklone nose", a Suku sto se mene tice, period kad je Balea zvao BOL :D tamo s pocetka karijere, kad je BOL igrao beka u Tottenhamu.

Spaho je... Spaho. Gol jeeeeeeeeeeeee
Nije Šuko sada loš, ne zezaj. Ostali su odron.
Btw gdje je onaj Kemal Ahmetović, on je imao osebujan stil?!
Samo da ne govori igraču uvijek ime kad primi loptu, pa danas je izvalio, brat bratu, možda i 300 puta Messi, Messi, pa kad odigra dupli pas opet je messi.... Pa opra više, kao da je radio prijenos. Problem kod naših komentatora je što izvaljuju gluposti koje su nebitne i kada je nešto interesantno mogao reći, ne kaže kako i kada bi trebao. Pa i tada najčešće useru. Daleko najiritantnija stvar što svaki kontakt igrača smatraju da trebaju naglasiti u eter, baš kao da je radio prenos. Od ove trojice, Šuko je opet najpodnošljiviji. Ne znam što jednostavno ne gledaju engleske SKY komentatore, samo neka na našem jeziku govori ono što oni rade, neka se dere kad i oni itd.
kao neko ko je često gledao engleze, nisu ni oni bajni. i oni imaju tog glavnog komentatora koji prenosi događaje na terenu, radi najave i odjave, izvještaje sa utakmice i slično i jednako su dosadni kad ih često slušaš. jedino su bolji oni na skyu što su radili la ligu, oni su fakat znali prenositi i ne biti dosadni.

ono što je međutim dobro kod engleza i amerikanaca, između ostalih, je što oni imaju nešto što se zove "color commentator", dodatnog komentatora koji je tu da da ostale zanimljivosti kada traje prekid i kada ovaj glavni nema šta prenositi. to može biti od provala do ozbiljne analize, a u tim ulogama najčešće se nalaze bivši igrači i treneri pa onda imaš uvid i u taktiku, statistiku i slično.

kod nas očito da nema interesa a ni sredstava da se išta pokuša realizovati. danas jednostavno nije dovoljno da u prenosu samo govoriš imena igrača ili da budeš kao onaj "aca informacija" ili marjan, da poskidaš sve o igraču sa wikipedije i čitaš za vrijeme utakmice, ili da javljaš rezultate "na ostalim utakmicama, vi koji ne želite da znate molim stišajte ton..." :lol: . svi imamo internet i možemo znati isto što i taj komentator, čak i prije njega. gledaocima treba zato ponuditi informaciju više, ne samo prenošenje nego i tumačenje dešavanja na terenu.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#34 Re: BHT komentatori

Post by karanana »

Cuj mir znaci svijet. Eto i ja nesto naucio.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40837
Joined: 21/05/2012 22:46

#35 Re: BHT komentatori

Post by AmiĐa_Idriz »

Image

Dajte nam ovakvih "eksperata" na tv!
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#36 Re: BHT komentatori

Post by zomri »

AmiĐa_Idriz wrote:Image

Dajte nam ovakvih "eksperata" na tv!
Ili ovakvih

:carrapljujedijete.gif:

:oops:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40837
Joined: 21/05/2012 22:46

#37 Re: BHT komentatori

Post by AmiĐa_Idriz »

Image

Mene bi Spaho isto ovako okupao kad bi znao koliko ga kritikujem :mrgreen:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#38 Re: BHT komentatori

Post by Challenger_ »

last mohicans wrote:Samo da ne govori igraču uvijek ime kad primi loptu, pa danas je izvalio, brat bratu, možda i 300 puta Messi, Messi, pa kad odigra dupli pas opet je messi.... Pa opra više, kao da je radio prijenos.
To je suština. Ne shvataju da rade na vizuelnom mediju na kome se ne opisuje šta se dešava. Blebeću kao da su radijski komentatori.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#39 Re: BHT komentatori

Post by Challenger_ »

AmiĐa_Idriz wrote:Meni je "šampionat mira" vrhunac za sad.

Ok nije problem sto ne znas da mir znaci svijet, nisam ni ja znao, ali brate ne uvaljuj se bez razloga ikakvog, jos slaga hladno kako je to moto prvenstva :-) a to bi i trebao znati, koji je moto.
Bolan, radiš u sportskoj redakciji, prenosiš svjetsko prvenstvo iz te *ebene zemlje, pripremi se makar toliko da otvoriš wikipediju ako ne znaš ništa drugo. Prvo

:arrow: na engleskom

pa onda stranicu

:arrow: na ruskom

Toliko da uradi, ne bi se provalio da ne zna ama jednu, jedinu riječ.


Ovako, bruka.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#40 Re: BHT komentatori

Post by leškarenje »

karanana wrote:Cuj mir znaci svijet. Eto i ja nesto naucio.
:lol:

Znači brdjanima sa Pala možda :run:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#41 Re: BHT komentatori

Post by leškarenje »

Challenger_ wrote:
AmiĐa_Idriz wrote:Meni je "šampionat mira" vrhunac za sad.

Ok nije problem sto ne znas da mir znaci svijet, nisam ni ja znao, ali brate ne uvaljuj se bez razloga ikakvog, jos slaga hladno kako je to moto prvenstva :-) a to bi i trebao znati, koji je moto.
Bolan, radiš u sportskoj redakciji, prenosiš svjetsko prvenstvo iz te *ebene zemlje, pripremi se makar toliko da otvoriš wikipediju ako ne znaš ništa drugo. Prvo

:arrow: na engleskom

pa onda stranicu

:arrow: na ruskom

Toliko da uradi, ne bi se provalio da ne zna ama jednu, jedinu riječ.


Ovako, bruka.
Šta da se priprema kad mu je Amar glupani i Musa retard gost :izet:
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#42 Re: BHT komentatori

Post by spree »

Laertes wrote:Mbappe je mlad i jos uvijek raste. Predvidjaju da ce narasti jos 3 centimetra - Velid Spaho
:lol: :lol: :lol: prejak. Covjek tacno zna :lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#43 Re: BHT komentatori

Post by ultima_palabra »

leškarenje wrote: Šta da se priprema kad mu je Amar glupani i Musa retard gost :izet:
Dje si, akademik?
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#44 Re: BHT komentatori

Post by leškarenje »

ultima_palabra wrote:
leškarenje wrote: Šta da se priprema kad mu je Amar glupani i Musa retard gost :izet:
Dje si, akademik?
E neka su njih dvojica akademiKi :-) sa krivljenjem face i puhanjem u mikrofon :run:
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#45 Re: BHT komentatori

Post by Haris033 »

BHF_Manijak wrote:
Haris033 wrote:Kako se zove komentator sto prenosi tekmu CRO - NGA? Da nije ovako pristran, ne bi bio los.. :D
Rodjeni Dubrovcanin. :)
Kako se zove?
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#46 Re: BHT komentatori

Post by studeni76 »

Haris033 wrote:
BHF_Manijak wrote:
Haris033 wrote:Kako se zove komentator sto prenosi tekmu CRO - NGA? Da nije ovako pristran, ne bi bio los.. :D
Rodjeni Dubrovcanin. :)
Kako se zove?
Anel Džanković
User avatar
Dugi nožni nokti
Posts: 453
Joined: 24/03/2012 17:46
Location: Ne zna ni Google

#47 Re: BHT komentatori

Post by Dugi nožni nokti »

Šuko jučer, tokom prijenosa utakmice Argentina - Island, govori kako se pravilno izgovara Mascherano, ali da smo mi navikli na pogrešan izgovor i da nema smisla to sad mijenjati. :run:

Koja doza neprofesionalizma.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#48 Re: BHT komentatori

Post by condy »

Sinoc voditelj kaze da je Hrvatska sa Strinicem na ljevom beku napokon dobila pravog igraca na ljevom beku a ne zna da on ima 30 godina :roll:
Ali, gore je kad kaze za navijace i igrace Hrvatske da su " kockasti ". :mrgreen: :-)

I ovo za Mascherana bolje da nista nije rekao
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#49 Re: BHT komentatori

Post by p206 »

Ma svugdje su komentatori ovakvi.. Onaj Ray Hudson u jednoj rečenici sastavi Ardžentinu, tandžerinu, baterflaja u rano proljeće i Messija
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#50 Re: BHT komentatori

Post by Haris033 »

studeni76 wrote:
BHF_Manijak wrote:
Haris033 wrote:Kako se zove komentator sto prenosi tekmu CRO - NGA? Da nije ovako pristran, ne bi bio los.. :D
Rodjeni Dubrovcanin, Anel Džanković
Do sada najbolji komentator na BHRT-u. :thumbup:
Locked