Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#38951 Re: Premijer liga BiH

Post by mali_milojica »

leškarenje wrote:
Zar ovo moze,malo se zoves vako,malo nako :roll:
Vidjeli od vas.
Malo Torpedo,pa Sarajevo :D
Malo sale,nemoj zamjeriti :skoljka:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#38952 Re: Premijer liga BiH

Post by leškarenje »

Jes da je glupa šala,al eto :thumbup:
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#38953 Re: Premijer liga BiH

Post by Mea_parvitas »

leškarenje wrote:Ma hajde,cuj samo u zeljeznicaru ....e sramota vala :oops:
FKS cesljaju otkako je Tan dosao,namirisali svjez novac...kad su se Dino i kompanija zalili na te stvari nesto se ne sjecam da si se ibretio i pozivao na cesljanje ostalih.Postajes jedan od najvecih kmecavaca :lol:
Hvala Bogu pa nas zaboli kita za te razne inspekcije,imaju cisto gubljenje vremena kad se upute u Titovu.


I jos ovo,kakve veze ima sindikat fudbalera sa cesljanjem klubova ?
De ba ne lupaj ko Maksim po diviziji. Spomenuo nisam tvoj mali klub, stavio sam jasan dokaz. Ako zelis pronaci cu da je kontrola ove godine vrsena samo u Zelji, savezu, nekom rukometnom klubu i sta ja znam, ali ni jedan fudbalski klub osim Zelje. Kakve veze ima sindikat?! Pa jel vidis ovdje krsenje prava radnika/fudbalera? Ili su oni napravljeni da brane Zeljine otjerane igrace. Samo jbga mi ne mozemo nikog otjerati jer smo korektni i sve se placa na vrijeme i u punom iznosu kakva je i plata a iz ovih ostalih bjeze ko muhe bez glave. Opet kazem, Tanov mali klub ne spominjem.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#38954 Re: Premijer liga BiH

Post by leškarenje »

Nisi ti nijedan klub spomenuo,reko si ostali....a među ostale spadaju svi klubovi. Logika,jbg.....mada ima ljudi pa im je teško skontati banalnu stvar koju sam napiše.
Last edited by leškarenje on 14/12/2016 18:03, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#38955 Re: Premijer liga BiH

Post by Logovan »

Najbolje im je da se zovu Olympique. :oops:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#38956 Re: Premijer liga BiH

Post by Maharadza »

Logovan wrote:
Najbolje im je da se zovu Olympique. :oops:
Vrijedilo bi samo radi onih polu-pismenih komentatora po BHT-u koji bi jezik lomilili dok to izgovaraju! :lol:
Kat
Posts: 660
Joined: 19/12/2009 16:45

#38957 Re: Premijer liga BiH

Post by Kat »

Mea_parvitas wrote:Kad ce poreska uletiti ostalim klubovima u namjeri da proceslja knjige i vidi kako se igraci prijavljuju i na koje iznose im se uplacuju penziono i zdravstveno. Gdje je sada sindikat fudbalera? Zeljo za godinu uplatio skoro milion KM na ime poreza a ove seoske ekipe ni 1/10 toga. U samo jednom klubu je bila kontrola, pogadjate, u Zelji... Svi klubovi imaju isti tretman, al' u k.

Image
Sa FB
Kenan Pirić

Nisam izdajnik, iz Slobode sam "otjeran".
Zao mi je sto se moje ime u posljednje vrijeme spominje u negativnom konektstu kada se prica o mom odlasku iz Slobode. Trudio sam se biti korektan i sutio sam sve ovo vrijeme.
Nisam se oglasavao jer sam dijete kluba i ni na koji nacin nisam zelio dolijevati ulje na vatru, zelim se korektno rastati sa klubom u kojem sam poceo svoju karijeru. Medutim, neke stvari jednostavno ne mogu presutiti, ne mogu jer me boli nepravda.
Prije svega, zasmetale su mi izjave odredenih pojedinaca iz vodstva kluba koji kazu da sam nekorektan i da sam klub ostavio na cjedilu. Iz Slobode sam stekao status A reprezentativca Bosne i Hercegovine. U svakoj utakmici za Slobodu pruzao sam svoj maksimum, sutio sam i radio svoj posao najbolje sto mogu.
Istina je da sam kao A reprezentativac bio jedan od igraca koji je najmanje placen u klubu, ali nikada nisam nista rekao. Na pocetku sezone kada je bilo jasno da necu otici vani, tadasnjem predsjedniku Azmiru Husicu sam rekao da zelim ostati u klubu i produziti ugovor. Odbijen sam, zbog cega ne znam, iako su svi znali da sam usao u posljednju godinu ugovora.
U meduvremenu mi nisu uplaceni doprinosi za zdravstveno osiguranje od kluba, pa sam da ne bih izgubio pravo na to, jedan, pa drugi mjesec od svog novca iste platio. Laz je da je bilo dogovoreno da sam snosim te troskove, nebrojeno puta sam isao u klub i pitao sta je problem, uvijek bi nailazio na odgovor da ce problem biti rijesen ubrzo a onda mi je stigla obavijest da sam zbog neplacanja doprinosa, izgubio pravo na osiguranje. I pored toga sam ponovo sutio i u svakoj novoj utakmici trudio se biti najbolji sto mogu, bitan mi je bio samo teren.
Ugovornu ratu iz sestog mjeseca koju sam trebao primiti, nikada nisam dobio. Prije godinu dana bio sam blizu odlaska iz Slobode kada me je zelio angazovati belgijski Brugge. Brugge je tada ponudio 300 000 KM Slobodi i mislio sam da je tada sve vec zavrseno, medutim, tadasnji predsjednik Husic odlucio je da me ne zeli pustiti ispod 400 000 KM i transfer je propao. Sa tim novcem klub bi zaradio a ja bi osigurao egzistenciju. I opet sam nakon svega na pocetku sezone trazio produzenje ugovora i odbijen sam. Nisu me htjeli prodati, a sa druge strane imao sam skoro najmanja primanja u klubu i nezainteresovanost za produzenje ugovora. To su stvari koje mi nikada nece biti jasne.
Nikada niti jednog momenta, ni sa kim iz kluba, nisam usao u neki verbalni konflikt, postovao sam sve trenere, svaku minutu provedenu na terenu sam sa ponosom nosio dres Slobode.
Niti jednog momenta odbor za hitnost niti bilo ko od ljudi koji ce vjerovatno ciniti novu upravu, nisu razgovarali sa mnom oko produzenja ugovora, razumijem da Skupstina tek treba izabrati novu upravu ali niti jedan sastanak na tu temu nisam imao, apsolutno nikakvih naznaka. Mozda ce vam ovo zvucati nevjerovatno, ali nakon odlaska Husrefa Musemica, u jednoj utakmici sam bio sasvim normalno planiram da branim, ali pred samu utakmicu pozvali su me i trazili da odglumim povredu jer navodno neko nije za to da ja branim. Eto i to sam prozivljavao i opet sutio i trpio, nadajuci se boljim danima. Neka demantuju ako ovo nije istina.
U meduvremenu sam dobio par naznaka da bi na zimu mogao zaigrati u inostranstvu i odlucio sam se za odlazak, ali ono sto moram istaci je da je moja zelja prije svega da se rastanemo na korektan nacin. Mislim da je veoma ruzno oznacavati me kao nekog izdajnika i praviti omrazenog u ocima navijaca, kada sam posljednju godinu dana bukvalno ostavljen na cjedilu.
Novo ponizenje je bilo prije nekoliko dana kada su svi prvotimci dobili novembarsku platu osim mene, treba li nesto uopste dodati?
Žalosno je da mnogo igrača iz Tuzle koji su prošli školu Slobode na ovaj ili sličan način budu tretirani a da se neki koju tu budu i prođu cijene desetostruko više i na kraju nas kada se odlučimo na odlazak kako ne bi uništili svoje karijere zbog njihovog nemara, nazivaju izdajnicima kluba.
Za kraj mogu reci da volim ovaj klub, volim Tuzlu i navijace Slobode i moja zelja je da u slucaju da se dogovorim sa nekim inostranim klubom, Sloboda dobije odredjenu odstetu. Zelio bih se zahvaliti treneru golmana Mirsadu Dedicu koji je od samog pocetka bio uz mene, stajao uvijek na moju stranu, ponekad i na njegovu stetu, i onda kada su me tadasnji predsjednik Husic i njegova desna ruka Vugdalic htjeli ''skinuti'' sa gola. Jednog dana cu se ponovo vratiti na Tusanj, u Slobodi zelim zavrsiti svoju karijeru. Zao mi je i sto sam morao pricati o svemu ovome, ali tesko mi je bilo zadnjih dana citati kako me se proglasava nekim ko je klubu okrenuo leda, a zapravo sam skoro natjeran da sam odem iz Slobode, koja ce svidjalo se to nekome ili ne, uvijek ostati moj klub!
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#38958 Re: Premijer liga BiH

Post by Eborg »

Gdje je ostatak sporazuma? :)
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#38960 Re: Premijer liga BiH

Post by Pitar sa Kariba »

Jbt kakav je mulj ovaj naš fudbal. Svak' svakoga vara. :-)
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#38961 Re: Premijer liga BiH

Post by Sarajevski-Seljak »

Pitar sa Kariba wrote:
Jbt kakav je mulj ovaj naš fudbal. Svak' svakoga vara. :-)

Ma onaj Husaric je najvece zlo... Rak rana BH fudbala...
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#38962 Re: Premijer liga BiH

Post by agnostic_front »

Evo i Pirić odgovorio.
Uplatnice na sunce.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#38963 Re: Premijer liga BiH

Post by Eborg »

Ma klasično menadžersko spinovanje. Najveće zlo fudbala.
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#38964 Re: Premijer liga BiH

Post by maida95 »

recimo da mu je isplaćeno sve, da imaju uplatnice, kako je mogao dobiti papire bez da se to sve provjeri prije svega? Valjda je savez trebao svu papirologiju pročešljati prije nego je presudio u njegovu korist.. ili je odlučeno sve na rekla-kazala :? :-)
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#38965 Re: Premijer liga BiH

Post by Pitar sa Kariba »

maida95 wrote:recimo da mu je isplaćeno sve, da imaju uplatnice, kako je mogao dobiti papire bez da se to sve provjeri prije svega? Valjda je savez trebao svu papirologiju pročešljati prije nego je presudio u njegovu korist.. ili je odlučeno sve na rekla-kazala :? :-)
Ma ne moze mu biti isplaceno, barem ne na ovakav nacin. Klubovi (uprave) sami sebe dovode u ovakve situacije, samo je pitanje da li se to radi namjerno na stetu kluba. Kakva isplata PIO/ZZO preko blagajne, potpisu ugovor samo da se proba zajebati drzava i onda se zajebe klub. Vidis obrazac JS-3100 gore na linku, kao prijavljen :-) radnik (nema na obrascu pecata porezne uprave) onda su morali osiguranja i poreze preko racuna uplacivati i nema smetnji sto su racuni blokirani. Mozda su oni i dali pare ali isto da su ih bacili niz Jalu :D, sto su im i iz saveza potvrdili.
Last edited by Pitar sa Kariba on 15/12/2016 11:24, edited 1 time in total.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#38966 Re: Premijer liga BiH

Post by Pitar sa Kariba »

Do mene.... :D
ado1230
Posts: 133
Joined: 19/10/2013 01:26

#38967 Re: Premijer liga BiH

Post by ado1230 »

Da li ima neko stručan da nam objasni zbog čega mi ne bi igrali ligu po principu Skandinavskih ili ruske lige, jedna sezona u okviru jedne kalendar sjedimo godine, znači bez preklapanja.
Po mojim procjenama takav način takmičenja bio bi samo pozitivan za nas fudbal.
1. izbjegli bi se blatnjavi tereni
- pocetak sezone krajem marta- kraj sezone u novembru
2. ljeta pauza maximalno mjesec dana
- kraj maja-početak jula
3. U euro takmičenja bi ulazili u formi, u uigranom sastavu i ne primorani, što do sada nije bio slučaj.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#38968 Re: Premijer liga BiH

Post by mali_milojica »

Bez ikakve kazne za Kozaru za cetnicka orgijanja :roll:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#38969 Re: Premijer liga BiH

Post by leškarenje »

mali_milojica wrote:Bez ikakve kazne za Kozaru za cetnicka orgijanja :roll:
Kaznice ih do ponedjeljka :-)
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#38970 Re: Premijer liga BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Ma neka idu u picku materinu, sta ce ih kaznjavati. Cirkus.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#38971 Re: Premijer liga BiH

Post by Maharadza »

Sama činjenica što četničku bagru do sada nisu kaznili dovoljno govori o savezu i ljudima koji tamo sjede... :twisted:
F&N
Posts: 3992
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#38972 Re: Premijer liga BiH

Post by F&N »

Maharadza wrote:Sama činjenica što četničku bagru do sada nisu kaznili dovoljno govori o savezu i ljudima koji tamo sjede... :twisted:
Dobar je savez nemoj za.ebata. Osim je to skrojio. Ne moze bit da ne valja.
User avatar
LSD
Posts: 27288
Joined: 24/07/2007 08:26

#38973 Re: Premijer liga BiH

Post by LSD »

Jest, vama je Osim kriv za sve.

Kako se ovi pitari sramote, cudo jedno :stidljiv:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#38974 Re: Premijer liga BiH

Post by agnostic_front »

Imam osjećaj (moguće da griješim) da je nekima draže što ne funkcioniše savez samo da mogu uperiti prstom u Osima. Eto on se laktao tu, željan para :zzzz:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#38975 Re: Premijer liga BiH

Post by Maharadza »

Imam osjećaj da bi neki branili bagru u savezu taman i da "prešute" fašističko orgijanje kao što je trenutno slučaj... :oops:
Locked