Premijer liga BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#23726 Re: Premijer liga BiH

Post by Heller »

Image
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23727 Re: Premijer liga BiH

Post by hrasno38 »

Herr Flick wrote:Jel ovo Krupa igra na vjestackoj travi ?? :-) :-)

Image
Koliko se mogu sjetiti to je prva vjestacka trava postavljena u BiH...inace odlican stadion i odlican teren

http://sportsport.ba/galerija/stadion-u ... su/7445#39
User avatar
Logovan
Posts: 94390
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#23728 Re: Premijer liga BiH

Post by Logovan »

Vidi Krupe što je mlad klub, osnovani 1983. godine. :D

Jako dobar teren, tribina, prostorije... :thumbup:
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#23729 Re: Premijer liga BiH

Post by omega369 »

E tu ce zolotic, mailson i zahirovic moci da pokazu svoje raskosne talente. taman :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23730 Re: Premijer liga BiH

Post by hrasno38 »

omega369 wrote:E tu ce zolotic, mailson i zahirovic moci da pokazu svoje raskosne talente. taman :D
ma jok...tu mozda i Duljevic postigne gol :D oni svoje talente najvise vole da pokazuju na Kosevu :lol: :lol: :lol:
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#23731 Re: Premijer liga BiH

Post by limeni »

hrasno38 wrote:
Herr Flick wrote:Jel ovo Krupa igra na vjestackoj travi ?? :-) :-)

Image
Koliko se mogu sjetiti to je prva vjestacka trava postavljena u BiH...inace odlican stadion i odlican teren

http://sportsport.ba/galerija/stadion-u ... su/7445#39
Kad medjed uleti iz one sumetine ima da Dulja i SevOkicenko lete po terenu!
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#23732 Re: Premijer liga BiH

Post by omega369 »

hrasno38 wrote:
omega369 wrote:E tu ce zolotic, mailson i zahirovic moci da pokazu svoje raskosne talente. taman :D
ma jok...tu mozda i Duljevic postigne gol :D oni svoje talente najvise vole da pokazuju na Kosevu :lol: :lol: :lol:
Sorry, tek sad vidjeh da je zolotic otisao. znaci krenuo je raspad i prije revans utakmice kortrijka :D :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23733 Re: Premijer liga BiH

Post by hrasno38 »

omega369 wrote:
hrasno38 wrote:
omega369 wrote:E tu ce zolotic, mailson i zahirovic moci da pokazu svoje raskosne talente. taman :D
ma jok...tu mozda i Duljevic postigne gol :D oni svoje talente najvise vole da pokazuju na Kosevu :lol: :lol: :lol:
Sorry, tek sad vidjeh da je zolotic otisao. znaci krenuo je raspad i prije revans utakmice kortrijka :D :D
hahahaha ma mi smo vama prepustili da se sramotite u Evropi hehheheheh
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#23734 Re: Premijer liga BiH

Post by omega369 »

posteno. premirali darkeca ili..?

fala u svakom slucaju :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23735 Re: Premijer liga BiH

Post by hrasno38 »

omega369 wrote:posteno. premirali darkeca ili..?

fala u svakom slucaju :D
u onom jebalistu od stadiona bio je cilj samo zivu glavu sacuvati i ne udaviti se u kakvoj lokvi:)
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#23736 Re: Premijer liga BiH

Post by omega369 »

ja jos ne mogu da skontam da se vise tamo - zadugo ako Bog da - nece igrati utakmice :izet: :izet:
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23737 Re: Premijer liga BiH

Post by hrasno38 »

omega369 wrote:ja jos ne mogu da skontam da se vise tamo - zadugo ako Bog da - nece igrati utakmice :izet: :izet:
to je jedna od dvije dobre stvari koje su se desile ove sezone. druga je da necemo morati vise slusati one fasiste sa tribina banjaluckog stadiona!!!!
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#23738 Re: Premijer liga BiH

Post by Ultraviolent »

A treca stvar je ostanak sigurnih(?) sest bodova po sezoni :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#23739 Re: Premijer liga BiH

Post by mali_milojica »

omega369 wrote:ja jos ne mogu da skontam da se vise tamo - zadugo ako Bog da - nece igrati utakmice :izet: :izet:
Dobro je pa se samo jedan vraca iduce godine (daj Boze da to ne budu i Borac i Slavija :mrgreen: ) neka to bude Drina :lol:
Iduce godine liga RS jaka ko beton :zzzz:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45262
Joined: 29/12/2005 01:20

#23740 Re: Premijer liga BiH

Post by jeza u ledja »

hrasno38 wrote:
omega369 wrote:ja jos ne mogu da skontam da se vise tamo - zadugo ako Bog da - nece igrati utakmice :izet: :izet:
to je jedna od dvije dobre stvari koje su se desile ove sezone. druga je da necemo morati vise slusati one fasiste sa tribina banjaluckog stadiona!!!!
ili one sa prijedorskog. ili one sa zvornickog. a bogam ni ovima iz lukavice nije bilo mane. u stvari stadion sa kojim se veze najmanje fasistickih krika bar ove sezone je - bijeljinski. :D no na njih je sad spala cast srpskog cojstva. :D
mirza_15
Posts: 10605
Joined: 19/01/2015 09:26

#23741 Re: Premijer liga BiH

Post by mirza_15 »

Hebi ti to. Ja gledam sada ove sanse Zelje protiv Slavije i to nakon 1:1 i uopste mi ne izgleda da nisu htjeli da ga zabiju i pobjede.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7319
Joined: 12/03/2012 18:04

#23742 Re: Premijer liga BiH

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

mirza_15 wrote:Hebi ti to. Ja gledam sada ove sanse Zelje protiv Slavije i to nakon 1:1 i uopste mi ne izgleda da nisu htjeli da ga zabiju i pobjede.
Kako pitari da objasne prodaju Olimpicu osim tvrdnje da je i FKZ nastimao tekmu :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#23743 Re: Premijer liga BiH

Post by Maharadza »

limeni wrote:
hrasno38 wrote:
Herr Flick wrote:Jel ovo Krupa igra na vjestackoj travi ?? :-) :-)

Image
Koliko se mogu sjetiti to je prva vjestacka trava postavljena u BiH...inace odlican stadion i odlican teren

http://sportsport.ba/galerija/stadion-u ... su/7445#39
Kad medjed uleti iz one sumetine ima da Dulja i SevOkicenko lete po terenu!
Joj gledaj terena i ljepote, tačno je samo vještačka podloga za ovu našu klimu najbolja. Vjerujem da bi i sigurno bolji fudbal gledali da lopta ne odskače kao na većini ostalih oranica. :P
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#23744 Re: Premijer liga BiH

Post by SSemir »

hrasno38 wrote:
Herr Flick wrote:Jel ovo Krupa igra na vjestackoj travi ?? :-) :-)

Image
Koliko se mogu sjetiti to je prva vjestacka trava postavljena u BiH...inace odlican stadion i odlican teren

http://sportsport.ba/galerija/stadion-u ... su/7445#39
i sad stvarno. jel postoji neka prepreka ili ogranicenje za stadione sa umjetnom travom, kada su u pitanju pravilnici. bh liga, kup, kvalifikacije za europu?
koliki su troskovi nabavke ovog, i odrzavanja terena sa umjetnom travom?
a koliki su godisnji troskovi odrzavanja terena npr, na grbavici, kosevu, tusnju...? u zenici je, pretpostavljam, najskuplje, pa njih necemo koristiti za poredjenje...

ovo pitam sve, iz razloga, da skontam zbog cega se to kod nas vise ne radi. tereni su nam katastrofa, uslov za igru nemoguci. a i kako da budu, kad se sjetimo kakve su ovdje vremenske prilike, liga nam se igra vecinom pod kisom i snijegom, i ja mislim da je najbolje za nasu ligu uvodjenje umjetne trave. ne postoji drugo rjesenje..


kad vidim kako skakuce lopta dok se kotrlja po tusanjskoj livadi tacno me tuga obuzme...a tusanj je, kao, jedan od boljih stadiona.. :sad:
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#23745 Re: Premijer liga BiH

Post by hrasno38 »

SSemir wrote:
hrasno38 wrote:
Herr Flick wrote:Jel ovo Krupa igra na vjestackoj travi ?? :-) :-)

Image
Koliko se mogu sjetiti to je prva vjestacka trava postavljena u BiH...inace odlican stadion i odlican teren

http://sportsport.ba/galerija/stadion-u ... su/7445#39
i sad stvarno. jel postoji neka prepreka ili ogranicenje za stadione sa umjetnom travom, kada su u pitanju pravilnici. bh liga, kup, kvalifikacije za europu?
koliki su troskovi nabavke ovog, i odrzavanja terena sa umjetnom travom?
a koliki su godisnji troskovi odrzavanja terena npr, na grbavici, kosevu, tusnju...? u zenici je, pretpostavljam, najskuplje, pa njih necemo koristiti za poredjenje...

ovo pitam sve, iz razloga, da skontam zbog cega se to kod nas vise ne radi. tereni su nam katastrofa, uslov za igru nemoguci. a i kako da budu, kad se sjetimo kakve su ovdje vremenske prilike, liga nam se igra vecinom pod kisom i snijegom, i ja mislim da je najbolje za nasu ligu uvodjenje umjetne trave. ne postoji drugo rjesenje..

kad vidim kako skakuce lopta dok se kotrlja po tusanjskoj livadi tacno me tuga obuzme...a tusanj je, kao, jedan od boljih stadiona.. :sad:
Pa cim je nasa reprezentacija u kvalifikacijama mogla igrati na umjetnoj travi protiv San Marina znaci da nema ogranicenja.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#23746 Re: Premijer liga BiH

Post by mali_milojica »

Andore.
Mislim da je CSKA igrala LP na umjetnoj travi,pa kad se finale igralo u Moskvi maksuz samo za tu priliku stavilu pravu.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#23747 Re: Premijer liga BiH

Post by skenderija04 »

Ima FIFA kriterije i za to :D :D :D

Ovi imaju certifikat i postavlili su u Moskvi.


http://www.fieldturf.eu/en/sports/football
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45262
Joined: 29/12/2005 01:20

#23748 Re: Premijer liga BiH

Post by jeza u ledja »

Troskovi odrzavanja podloge sa umjetnom travom su neusporedivo manji. Meni licno ne smeta igrati na njoj, ali znam mnoge koji se zale, kao da je pretvrdo. Neke od podloga, ne znam vise koja je to generacija, imaju losu "travu" koju kad uletis klizeci ostane ti gadna ogrebotina na dijelu noge koji nije zasticen. Takodje, neke od ovih podloga imaju gumene "kamencice" ispod "trave" koje poslije danima nalazite u odjeci, kopackama, stucnama, kosi :D.

No uglavnom, troskovi odrzavanja su minimalni. Kad pada kisa nema blata, nema bara. Kad uklizavas ne izlijece busenje. Ne moras kosit. Ne moras zalivat. Nema busenja ili korova pa da lopta skakuce. Naravno, i dalje treba cistit snijeg/imat grijanje i imat drenazu.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#23749 Re: Premijer liga BiH

Post by skenderija04 »

jeza u ledja wrote:Troskovi odrzavanja podloge sa umjetnom travom su neusporedivo manji. Meni licno ne smeta igrati na njoj, ali znam mnoge koji se zale, kao da je pretvrdo. Neke od podloga, ne znam vise koja je to generacija, imaju losu "travu" koju kad uletis klizeci ostane ti gadna ogrebotina na dijelu noge koji nije zasticen. Takodje, neke od ovih podloga imaju gumene "kamencice" ispod "trave" koje poslije danima nalazite u odjeci, kopackama, stucnama, kosi :D.

No uglavnom, troskovi odrzavanja su minimalni. Kad pada kisa nema blata, nema bara. Kad uklizavas ne izlijece busenje. Ne moras kosit. Ne moras zalivat. Nema busenja ili korova pa da lopta skakuce. Naravno, i dalje treba cistit snijeg/imat grijanje i imat drenazu.
Ovi su postavili i troskove.


http://www.fieldturf.com/en/fieldturf-d ... t-analysis
User avatar
decko_sa_kovaca
Posts: 2962
Joined: 09/11/2014 18:28

#23750 Re: Premijer liga BiH

Post by decko_sa_kovaca »

Gledo sam prosle sezone tekmu Young Boys-Everton u EL i igralo se na umjetnoj.
Ja sam licno protiv umjetne. Gulis kozu ,cjepas opremu bezveze pogotovo ako si golman
Locked