Sarajevski derbi

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

FIDELCA

#9952 Re: Sarajevski derbi

Post by FIDELCA » 30/10/2014 18:46

Arena 1 prenosi ?

Reglan

#9953 Re: Sarajevski derbi

Post by Reglan » 30/10/2014 18:53

Iker C

#9954 Re: Sarajevski derbi

Post by Iker C » 30/10/2014 18:54

Prijenos vjerovatno neće biti na bosanskoj verziji Areni već na srpskoj i hrvatskoj.

Baltazar_khan

#9955 Re: Sarajevski derbi

Post by Baltazar_khan » 30/10/2014 18:55

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Najava: Tanovi plaćenici protiv Željine mladosti

todd_smith

#9956 Re: Sarajevski derbi

Post by todd_smith » 30/10/2014 19:02

FIDELCA wrote:Arena 1 prenosi ?
moja tv

Bianconeri1988

#9957 Re: Sarajevski derbi

Post by Bianconeri1988 » 30/10/2014 19:06

wannabe_ultra wrote:---------antolic-----
colic-bogdanovic-kosoric-zeljkovic

kad im se zvijezda sa igracem manje mogla pisati po glavi mozemo valjda i mi zabiti gol ili dva :roll:

gledaj bolan zadnje linije na celu sa antolicem :D
A zvijezda Čelika Namir Alispahić se poigrava sa velikim Amerom Dupovcem. :lol: :izet:

Velkoski

#9958 Re: Sarajevski derbi

Post by Velkoski » 30/10/2014 19:07

Nisam biJo 'vako euforičan od 100. derbija :oops:

BHF_Manijak

#9959 Re: Sarajevski derbi

Post by BHF_Manijak » 30/10/2014 19:13

Neces moci gledati na Areni u BiH, osim snimka koji ide nekad kasnije. Prenos ide na MojaTV, u Srbiji i Hr na Areni, kod nas snimak na Areni.

Bambino Blu

#9960 Re: Sarajevski derbi

Post by Bambino Blu » 30/10/2014 19:16

wannabe_ultra wrote:varela, bucan, turkovic, tomic, antolovic,zeljkovic, kosoric, bogdanovic

gdje je tu zeljina mladost, sto dopustate da vas diletanti lazu ? :lol:

nosioci igre

evo hin tude komsijaaaaaaa

https://www.youtube.com/watch?v=YQVxbXyfVWA

i jos puno puta su Željina djeca nas vadila iz govana, a to sto ti vidis ono sto zelis da vidis to nije nas problem :D

i PS: http://www.senzacija.ba/Sport/Nikada-vi ... 17222.html vazda su doslje za vas i najvijale i igrale ona stara dodjes s'brda u Sarajevo pa navijas za udbase da bi bio "Sarajlija"

Velkoski

#9961 Re: Sarajevski derbi

Post by Velkoski » 30/10/2014 19:18

wannabe_ultra wrote:
Velkoski wrote:Nisam biJo 'vako euforičan od 100. derbija :oops:
jel' to kad nas je Said zajeb'o.Kaze bit ce 2:0 a ono zavrsilo samo 1:0.Otreso ih frajer koj ije kasnije otisao u trecu ligu austrije :D
Jeste :D

Baltazar_khan

#9962 Re: Sarajevski derbi

Post by Baltazar_khan » 30/10/2014 19:18

.

BHF_Manijak

#9963 Re: Sarajevski derbi

Post by BHF_Manijak » 30/10/2014 19:23

Velkoski wrote:
wannabe_ultra wrote:
Velkoski wrote:Nisam biJo 'vako euforičan od 100. derbija :oops:
jel' to kad nas je Said zajeb'o.Kaze bit ce 2:0 a ono zavrsilo samo 1:0.Otreso ih frajer koj ije kasnije otisao u trecu ligu austrije :D
Stati Krste mislis hoce mo li se mi moci necijem zagrijati u nedlju, hoceli biti stagod nakoso pod 45°, ono ko kad Savez oraniziruje?! Raznijeh pica i toga? :mrgreen: :mrgreen:

Baltazar_khan

#9964 Re: Sarajevski derbi

Post by Baltazar_khan » 30/10/2014 19:23

Bambino Blu wrote: vazda su doslje za vas i najvijale i igrale ona stara dodjes s'brda u Sarajevo pa navijas za udbase da bi bio "Sarajlija"
u pravu si evo primjer starih sarajlija iz begovskih porodica.

Velkoski

#9965 Re: Sarajevski derbi

Post by Velkoski » 30/10/2014 19:26

BHF_Manijak wrote:
Velkoski wrote:
wannabe_ultra wrote: jel' to kad nas je Said zajeb'o.Kaze bit ce 2:0 a ono zavrsilo samo 1:0.Otreso ih frajer koj ije kasnije otisao u trecu ligu austrije :D
Stati Krste mislis hoce mo li se mi moci necijem zagrijati u nedlju, hoceli biti stagod nakoso pod 45°, ono ko kad Savez oraniziruje?! Raznijeh pica i toga? :mrgreen: :mrgreen:
Bit će za pobjednike poslije. :D

Nego sutra sahat ranije da se ugrabi mjesto, nisu normalni. :mrgreen:

Reglan

#9966 Re: Sarajevski derbi

Post by Reglan » 30/10/2014 19:26

Molim Vas, slika je sa jednog od zadnja 2-3 derbija sa grbavice, prije utakmice uslikana, iza tampon zone stoje 2-3 roma sa Zeljinim salom i dresovima, treba mi hitno.
Hvala.

jeza u ledja

#9967 Re: Sarajevski derbi

Post by jeza u ledja » 30/10/2014 19:40

Ricken wrote:I šta si htio reći sa svojim citatom. Da se odluke UG donose većinom glasova u odnosu na definirani kvorum. A gdje u zakonu piše da glas jedne osobe u skupštini može vrijediti 5 puta više u odnosu na druge članove skupštine, i gdje je u zakonu ostavljena mogućnost i propisan način sticanja upravljačkih prava. U tvom citatu to nepiše. Gdje zakon o UG definira pojam upravljačka prava. Nigdje. Takav pojam nepostoji u zakonu, niti je data mogućnost kontrole UG-a od strane jedne ili više grupa ljudi na osnovu uplate na ime sticanja upravljačkih prava. Ono što je urađeno je pokušaj kreirnja hibridnog oblika dioničkog društva, koje je regsitrirano kao UG. Izrugivanje zakonu htjeli mi to priznati ili ne sa velikim poreznim rizicima.

Ali da malo analiziramo cijelu situaciju, ako UG nekome daje (prenosi) upravljačka prava, i zauzvrat prima određenu novčanu sumu, da li znači da ta osoba pravna ili fizička koja stiče ta prava ima stalno mjesto poslovanja u FBiH, i da li znači da je ova transkacija tržišnog karaktera oporeziva indirektnim i direktnim porezima. Kako može u skladu sa zakonom o UG strana fizička osoba bez prebivališta u FBiH postati članom UG, i kako uopće takva osoba, ako već nemože biti član postaje članom skupštine.

Ali ti si našao citat u kojem se odluke donose kvalifikovanom većinom. Pronicljivo i mudro.

Nije problem u FK Sarajevo, već je problem u zakonskom okviru koji je nametnut klubovima iz kojeg se nemogu preorjentisati na tržišno poslovanje. Ovo što je Sarajevo uradilo nije u skladu sa zakonom uz ogromne porezne rizike koje objektivno ima. Da li će to neko kontrolisati, ispitivati i kako je uopšte prošlo u nadležnom ministarstvu, ostavimo budućnosti. Ono što sigurno znam je da oba sarajevska kluba moraju insistirati na zakonskim rješenjima tranzicije na gospodarstveni način poslovanja. Ovo kod Sarajeva može biti samo privremenog karaktera.
Napisao si doslovce da zakon o udruzenjima i fondacijama "ne poznaje termin vecine bilo cega". Vidis da to nije tacno. Pretpostavljam da je to izricito spomenuto iz razloga definisanja odnosa izmedju UG i drzave (tj entiteta). Sta UG radi unutar sebe i kako donosi odluke to je drzavi nebitno, dok god funkcionisu u okvirima onoga sto jeste definisano u zakonima. Na isti nacin, zakon nece definisati statute udruzenjima gradjana, a i zasto/kako bi? Stoga to sto se u zakonu ne spominju upravljacki ulozi ili da jedna osoba ima 100 glasova ne znaci da je statut nelegalan. Ne definisu se i mnoge druge stvari pa one u statutu nasem i mnogih drugog UG postoje.

Clan 5:
1. Udruženja i fondacije samostalno utvrđuju svoje ciljeve i aktivnosti u skladu s Ustavom i ovim
zakonom
Za pitanje kako strana osoba moze postati clanom UG - pa moze. To je definisano u zakonu (Clan 3.):
1. Fizičke osobe koje su državljani ili imaju boravište u Bosni i Hercegovini i pravne osobe koje
su u Bosni i Hercegovini registrovane
, slobodno ili dobrovoljno osnivaju udruženja ili fondacije u
bilo koju svrhu u skladu s Ustavom i zakonima Bosne i Hercegovine.
Dakle ne moras biti drzavljanin, niti cak imati boraviste u BiH. Mozes imati strano UG registrovano u BiH koje ima isti status i mogucnost djelovanja u BiH kao i gradjanin BiH.

Kako funkcionisu porezi...pa ne znam, kako funkcionisu porezi u bilo kojem UG? Svaki prilog u klub kao sto je ovaj Tan se pretpostavljam oporezuje kao prihod, a u skladu sa ovim (Clan 46.)
Prihodi udruženja i fondacija mogu uključivati sljedeće:
a) članarinu, kada je u pitanju udruženje;
b) dobrovoljne priloge i poklone javnih institucija, fizičkih i pravnih osoba, kako inostranih tako i
domaćih, u gotovini, uslugama ili imovini bilo koje vrste;
c) državne subvencije i ugovore sa državom, javnim institucijama, fizičkim i pravnim osobama,
kako domaćim tako i inostranim;
d) prihod od kamata, dividendi, dobiti od kapitala, zakupnina, honorara i sličnih izvora pasivnog
prihoda; i
e) prihod stečen kroz ostvarivanje ciljeva i aktivnosti udruženja ili fondacije, kako je određeno
statutom.
Znaci UG moze i preko clanarine i preko "dobrovoljnih priloga fizickih i pravnih osoba, kako inostranih tako i domacih" ostvariti prihode.

Takodje, za kraj, Clan 4.
1. Udruženje, odnosno fondacija može obavljati privredne djelatnosti samo ako je osnovna svrha
takvih djelatnosti ostvarivanje ciljeva utvrđenih statutom.
Mislim da je sve objasnjeno. Detalje ostavimo pravnicima, osim ako ti nisi pravnik, pri cemu onda predlazem da urgiras i kod svojih da urade isto, ili ako mislis da je nesto nezakonito ganjas tu tuzbu protiv FKS. :)

Jako je smijesno to sto si napisao "izrugivanje zakona". U pravu si kad kazes da je ovo prijelazno rjesenje. Nije FKS krivo sto su nasi politicari nesposobni da evo vec dvije decenije ne donesu zakon o sportu. Ovo je nacin da se mimoidju postojeci zakoni. To ne znaci da je nesto uradjeno nelegalno.
Inace pronalazak rupa u zakonima je nacin kako posluje cijeli svijet. Sve se svodi na to kako ces zajebati sistem a opet uraditi sve legalno. U tome je i sustinska razlika izmedju onih koji znaju i onih koji se zale na ove prve, jer ne znaju.

Kemal Malovčić

#9968 Re: Sarajevski derbi

Post by Kemal Malovčić » 30/10/2014 19:42

oj debilane hahaha

emigrazione

#9969 Re: Sarajevski derbi

Post by emigrazione » 30/10/2014 19:48

''Zeljina mladost'' i prvi kadar Bucan :lol:

Kemal Malovčić

#9970 Re: Sarajevski derbi

Post by Kemal Malovčić » 30/10/2014 19:49

AMAR AMAR OSIM OSIM

Mračajski proto

#9971 Re: Sarajevski derbi

Post by Mračajski proto » 30/10/2014 19:50

Bit će rasulo ako im ovaj utopijski plan o Željinoj mladosti i djeci ne uspije i kad shvate da tapkaju na jednom mjestu dok drugi preko ''kolonizatora'' grabe ka naprijed. Manejeci me podsjećaju na zaostali sloj tamnovilajetskih begova koji su se opirali emancipaciji i napretku preko onoga ko nije ''njihov''. Proći će karavani i karavani, a oni će po kasabama pričati kako su sačuvali kult Željinog elitizma i tako propasti. Tipična nejač iz kasabe vođena slijepim vođom Nikolom Pašićem.

JTŽ
Last edited by Mračajski proto on 30/10/2014 19:52, edited 1 time in total.

Kemal Malovčić

#9972 Re: Sarajevski derbi

Post by Kemal Malovčić » 30/10/2014 19:51

Mračajski proto wrote:Bit će rasulo ako im ovaj utopijski plan o Željinoj mladosti i djeci ne uspije i kad shvate da tapkaju na jednom mjestu dok drugi preko ''kolonizatora'' grabe ka naprijed.. Manejeci me podsjećaju na zaostali sloj tamnovilajetskih begova koji su se opirali emancipaciji i napretku preko onoga ko nije ''njihov''. Proći će karavani i karavani, a oni će po kasabama pričati kako su sačuvali kult Željinog elitizma i tako propasti.

JTŽ
Nemoš nji sa begevima usporedit al ono nemoš nikako. :mrgreen:

Velkoski

#9973 Re: Sarajevski derbi

Post by Velkoski » 30/10/2014 19:51

http://sport033.com/memija-nadam-se-pob ... m-derbiju/

(video) Memija: Nadam se pobjedi u mom prvom derbiju

Kemale, otvori fejsbuk jeb'o te konj.

Mračajski proto

#9974 Re: Sarajevski derbi

Post by Mračajski proto » 30/10/2014 19:53

Kemal Malovčić wrote:
Mračajski proto wrote:Bit će rasulo ako im ovaj utopijski plan o Željinoj mladosti i djeci ne uspije i kad shvate da tapkaju na jednom mjestu dok drugi preko ''kolonizatora'' grabe ka naprijed.. Manejeci me podsjećaju na zaostali sloj tamnovilajetskih begova koji su se opirali emancipaciji i napretku preko onoga ko nije ''njihov''. Proći će karavani i karavani, a oni će po kasabama pričati kako su sačuvali kult Željinog elitizma i tako propasti.

JTŽ
https://www.youtube.com/watch?v=bdunbUPIyig

Tomos

#9975 Re: Sarajevski derbi

Post by Tomos » 30/10/2014 19:55

Mračajski proto wrote:
Kemal Malovčić wrote:

JTŽ
https://www.youtube.com/watch?v=bdunbUPIyig
Jesi pametan al stvarno igra li Benko 500 milja maraka za 2 sezone,a čovjek na klupi to je domaćisnko poslovanje, i koji ste na tabeli sa toliko uloženim parama, i u nedelju ćete dobit po guzici od naše djece, svoj ti poso mi uvjek igramo po svom i imamo svoj sistem, ne moramo trčat ni oko koga kao onaj vaš dino pfening. :lol: :lol:

Locked