Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Prolazi dalje :

Poll ended at 05/07/2014 09:46

Argentina
5
36%
Belgija
9
64%

Total votes: 14

Objektivni navijac

#1 Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Objektivni navijac »

Argentina ,moze se reci nafakaski ,od doslovno prve minute,autogolom Kolasinca,preko gola nejakom Iranu u sudijskom vremenu,do gola Di Marie dva minuta pred kraj produzetaka. Mada u njihovom igri ima i konstanta,ipak su ekipa puna majstora,protiv kojih i najmanji pad koncentracije u igri znaci kraj. Pomenuti gol Iranu,drugi gol BiH ,gol Svicarskoj,poslije maltene prve greske svicarske odlicne odbrane,sekunda nepaznje,mala greska,to argentinski majstori ne prastaju. Belgija juce fantasticna,dobra,borbena,kao da napreduju iz utakmice u utakmicu. Imaju kvalitet,imaju igru,imaju cvrstinu. Po meni prolaz Belgije. Vasa misljenja,prognoze !!
nKrkan

#2 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by nKrkan »

Image

Belgija do finala žao mi je samo što će ih kolumbija tamo dobit
Korisnicko ime

#3 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Korisnicko ime »

Ne samo ovu utakmicu nego i Svjetsko prvenstvo dobija Argentina. Previse je ovdje slicnosti sa 1986. godinom...Messi-Maradona, Di Maria/Aguero-Valdano/Buruchaga, ostalo prosjek bio 86. i danas (osim Macherana). Samo sto su se tada sastali u polufinalu a sada rundu prije...

I Messi bi mogao uraditi isto sto i mali zeleni na tekmi iz 86.

https://www.youtube.com/watch?v=lk187DVqaS8

Najveci se tada igrao s Belgijom iako su ga nekad cuvala i po cetiri-pet igraca...

Image
Stargate Punk

#4 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Stargate Punk »

Glasao sam za Belgiju i nadam se njihovoj pobjedi ali se bojim da Argentina a i Brazil moraju dalje.
Tito_i_Partija

#5 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Tito_i_Partija »

Znam da Argentina nije USA, ali opet se nadam da ce to Belgija uzet'. Gauchosi se vec citavo prvenstvo vuku po terenu kao i Brazilci i dobijaju utakmice minimalno, dok Belgija igra stvarno lijep i atraktivan fudbal.
Objektivni navijac

#6 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Tito_i_Partija wrote:Znam da Argentina nije USA, ali opet se nadam da ce to Belgija uzet'. Gauchosi se vec citavo prvenstvo vuku po terenu kao i Brazilci i dobijaju utakmice minimalno, dok Belgija igra stvarno lijep i atraktivan fudbal.
Takvi su najopasniji. Kao sto je neko vec na topicu naveo,tako je Argentina igrala mrljavo u Meksiku 86-e i uzela prvenstvo,isto tako i u Italiji 90-e. Cijelo prvenstvo su bili nikakvi ,cetvrtfinale protiv Yuge ( mi smo izgubili samo zbog greski Osima ) i polufinale protiv Italije su igrali mrljavih 0-0 i prosli na penale a u finalu jedva izgubili od sjajne Njemacke 1-0.
I dalje stojim uz tvrdnju da Belgija prolazi jer je bolja ali da je Argentina opasna,opasna je maximalno i kada je najgora.
Stargate Punk

#7 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Stargate Punk »

1990 Jugoslavija je igrala bolje od Argentine a igrali smo sa igračem manje 90 minuta. Osim nije imao greške. Grešku je napravijo sudija koji je dao Šabanadžoviću drugi žuti a time i crveni karton mada su reprize pokazale da uopće nije bilo kontakta između njega i Maradone.

Sviđa mi se napadački stil Belgije i nadam se da će razbiti Argentinu još u prvom poluvremenu.
Logovan

#8 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Logovan »

Tito_i_Partija wrote:Znam da Argentina nije USA, ali opet se nadam da ce to Belgija uzet'. Gauchosi se vec citavo prvenstvo vuku po terenu kao i Brazilci i dobijaju utakmice minimalno, dok Belgija igra stvarno lijep i atraktivan fudbal.
Izvukli su se do sada u svakoj utakmici, kao što ti kažeš vuku se po terenu. Ovaj put ništa od slavlja. Argentina će pasti. :izet:
Objektivni navijac

#9 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Stargate Punk wrote:1990 Jugoslavija je igrala bolje od Argentine a igrali smo sa igračem manje 90 minuta. Osim nije imao greške. Grešku je napravijo sudija koji je dao Šabanadžoviću drugi žuti a time i crveni karton mada su reprize pokazale da uopće nije bilo kontakta između njega i Maradone.

Sviđa mi se napadački stil Belgije i nadam se da će razbiti Argentinu još u prvom poluvremenu.

Nismo igrali sa igracem manje 90 minuta,nego 40-ak minuta. Sabanadzovic je cuvao Maradonu,dobio zuti karton i nastavio cuvati Maradonu dok nije dobio drugi zuti karton. A ko je poslije prvog zutog trebao zamijeniti flaster igraca na Maradoni ili izvuci igraca sa zutim kartonom iz igre :? :shock: :? Valjda trener,zvani Osim. A taj trener nije ni odredio ko ce pucati jedanesterce,niti ih je gledao,nego je otisao u svlacionicu,da se 'popravi' razvukli su mu bili previse :D
mO k3

#10 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by mO k3 »

Belgija :thumbup:
Polomte mesija ujedno :)
Tito_i_Partija

#11 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Tito_i_Partija »

Objektivni navijac wrote:
Takvi su najopasniji. Kao sto je neko vec na topicu naveo,tako je Argentina igrala mrljavo u Meksiku 86-e i uzela prvenstvo,isto tako i u Italiji 90-e. Cijelo prvenstvo su bili nikakvi ,cetvrtfinale protiv Yuge ( mi smo izgubili samo zbog greski Osima ) i polufinale protiv Italije su igrali mrljavih 0-0 i prosli na penale a u finalu jedva izgubili od sjajne Njemacke 1-0.
I dalje stojim uz tvrdnju da Belgija prolazi jer je bolja ali da je Argentina opasna,opasna je maximalno i kada je najgora.
Opasna jeste, ali evo Argentina je favorit vec dvadeset godina, pa nista. Sjecam se euforije u 2010 kad Argentina pobijedi Mexico u najboljih 16, Tevez im zavali nevjerovatnu golcinu s parkinga, svi vicu jebote eto nam prvaka k'o klin.

Dodje im Njemacka u cetvrtfinalu i poderase ih 4:0 k'o picke, ama Svabe ih jednostavno rastavise na komade.

Ne kazem da ce isto tako bit' i sa Belgijom, ali ja ne vidim tog kvaliteta igre koji ce dovest' Argentinu do titule prvaka. Uvijek sam govorio, i reci cu sad: kad Argentina naleti na malo jaceg, gotova je. Mozda to nece bit' Belgija, ali ce onda to sigurno bit' Holandija.
madner

#12 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by madner »

Ma dobro, Svabe koga ufatise tada, toga i rastavise na proste faktore.

Mesiju treba neko rec da se smije kretat bez lopte.
Tito_i_Partija

#13 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Tito_i_Partija »

madner wrote:Ma dobro, Svabe koga ufatise tada, toga i rastavise na proste faktore.
Sve dok im ne dodje Spanija. Ali opet izgubise samo 1:0, t.j. nisu dozivjeli kompletan raspad sistema kao Argentinci.

Zato se ne bih nikad kladio za Argentinu van grupne faze. Najbolji sastav individualaca na svijetu, ali najgori tim na svijetu. :wink:
madner

#14 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by madner »

Pa nisu ih uhvatili u masinu.

Isto kao na EP 2012, dominiraju dvije utakmice i onda ih iskusnija ekipa hladno uze.
Tito_i_Partija

#15 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Tito_i_Partija »

Nece nikad nista ni uzeti dok ne otpuste onu trenersku ublehu.
Objektivni navijac

#16 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Tito_i_Partija wrote:
Opasna jeste, ali evo Argentina je favorit vec dvadeset godina, pa nista. Sjecam se euforije u 2010 kad Argentina pobijedi Mexico u najboljih 16, Tevez im zavali nevjerovatnu golcinu s parkinga, svi vicu jebote eto nam prvaka k'o klin.

Dodje im Njemacka u cetvrtfinalu i poderase ih 4:0 k'o picke, ama Svabe ih jednostavno rastavise na komade.

Ne kazem da ce isto tako bit' i sa Belgijom, ali ja ne vidim tog kvaliteta igre koji ce dovest' Argentinu do titule prvaka. Uvijek sam govorio, i reci cu sad: kad Argentina naleti na malo jaceg, gotova je. Mozda to nece bit' Belgija, ali ce onda to sigurno bit' Holandija.
Argentina je skup fantasticnih pojedinaca ,koji slabo funkcionisu protiv takticki dobrih i disciplinovanih ekipa. Znaci Evropljana,ako jos evropska ekipa osim takticke cvrstine ima i kvalitet,onda Argentina i nema neke sanse. Sto je slucaj sa Belgijom. Zato je po meni Belgija favorit ,mada ima rezerva,zbog pojedinacnih kvaliteta Argentinaca,moze uvijek jedna uci a onda zna biti kasno. A drugo,ova Belgija jos nije na vrhuncu,jos se uhodavaju ( bice protiv nas ,kada ce nas demolirati :mrgreen: ) ,za Euro 2016,Belgija ce biti favorit.
General_Jackson

#17 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by General_Jackson »

Stargate Punk wrote:1990 Jugoslavija je igrala bolje od Argentine a igrali smo sa igračem manje 90 minuta. Osim nije imao greške. Grešku je napravijo sudija koji je dao Šabanadžoviću drugi žuti a time i crveni karton mada su reprize pokazale da uopće nije bilo kontakta između njega i Maradone.

Nismo igrali sa igracem manje 90 minuta,nego 40-ak minuta. Sabanadzovic je cuvao Maradonu,dobio zuti karton i nastavio cuvati Maradonu dok nije dobio drugi zuti karton. A ko je poslije prvog zutog trebao zamijeniti flaster igraca na Maradoni ili izvuci igraca sa zutim kartonom iz igre :? :shock: :? Valjda trener,zvani Osim. A taj trener nije ni odredio ko ce pucati jedanesterce,niti ih je gledao,nego je otisao u svlacionicu,da se 'popravi' razvukli su mu bili previse :D
Šabanadžović je dobio drugi žuti u 31. minuti prvog poluvremena, pa računaj, igralo se 120 minuta, znači skoro 90 i slažem se sa stargate-om, iako nisam Osimov fan, ne može mu se puno toga predbaciti na račun te utakmice. Ja sam isto ubjeđen da su sve ovo manje više namještaljke i da titulu mora osvojiti Brazil ili Argentina, niko sretniji od mene ako se dokaže suprotno.
Edin H.

#18 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Edin H. »

General_Jackson wrote:

To mi jedan Englez rece, kaze sto onaj vas selektor nije promijenio igraca na Maradoni. :D
Cega li se sve oni ne sjecaju? :-)
General_Jackson

#19 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Edin H. wrote: To mi jedan Englez rece, kaze sto onaj vas selektor nije promijenio igraca na Maradoni. :D
Cega li se sve oni ne sjecaju? :-)
Šabanadžović je žute kartone dobio u rasponu od 7 minuta.
Objektivni navijac

#20 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

General_Jackson wrote:

Šabanadžović je dobio drugi žuti u 31. minuti prvog poluvremena, pa računaj, igralo se 120 minuta, znači skoro 90 i slažem se sa stargate-om, iako nisam Osimov fan, ne može mu se puno toga predbaciti na račun te utakmice. Ja sam isto ubjeđen da su sve ovo manje više namještaljke i da titulu mora osvojiti Brazil ili Argentina, niko sretniji od mene ako se dokaže suprotno.
Meni se po sjecanju cinilo da je bilo pocetkom drugoga ,kada je dobio drugi zuti,no nebitno a produzetke sam smetnuo s uma. Bili smo duplo jaci od njih,trebali smo ih poderati a sto nismo,kriv je trener :D To sto nije zamijenio flastera na Maradoni ( ko ga se sjeca,to je kao Messi na kvadrat ) i sto nije pripremio tim za penale,je dovoljno velika krivica. Ako nadjes priliku da pogledas SN iz toga perioda,novinari su imali jos 1001-u zamjerku. Najcesce su nedostatak hrabrosti i agresivnosti,neuvodjenje mladih perspektivnih igraca i stvaranje 'sarajevskoga klana' kojeg je da usput pomenumo Susic bio clan.
Nije lako namjestiti fudbalsku utakmicu a kamoli prvenstvo. Za namjestanje bi morali imati ucesce recimo Belgije a oni bas nisu za. Mogu pokusati sudjenjem ali sudjenje u njihovim tekmama je uglavnom u redu. Da je usla ona Pinnillina u 118 minuti tekme Cile protiv Brazila,sve bi bilo gotovo. A naravno da pomalo silje i da prizeljkuju veliki juznoamericki derbi u finalu Brazil-Argentina,to je razumljivo i ljudski a ruku na srce,dobra bi to tekma bila.
Edin H.

#21 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Edin H. »

Koliko se sjecam Osim je dozvolio igracima da se dogovore ko ce pucati penale, tj. da pucaju oni koji su se osjecali psihicki i fizicki spremni. Ne mislim da je to tako losa ideja, bilo je tu i peha, da npr. odbrani Hadziji, koji je bio nas standardni izvodjac penala. Ne znam samo od kuda kloc Brnovic u toj prici :D
Objektivni navijac

#22 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Edin H. wrote:Koliko se sjecam Osim je dozvolio igracima da se dogovore ko ce pucati penale, tj. da pucaju oni koji su se osjecali psihicki i fizicki spremni. Ne mislim da je to tako losa ideja, bilo je tu i peha, da npr. odbrani Hadziji, koji je bio nas standardni izvodjac penala. Ne znam samo od kuda kloc Brnovic u toj prici :D
Hadzija je bio standardni izvodzac penala u reprezentaciji i u Sarajevu ali na SP je vec promasio penal protiv Kolumbije,gdje ces mu dati da opet puca penal :?
Ozbiljan trener mora imati uvjezbanu ekipu za penale i ako treba,mora u odsudnom momentu reagovati,promijeniti,odluciti,preuzeti odgovornost. Za to je placen. No to je nemoguce kada se neko neprestano nalazi iskljucivo u dva stanja: pijan ili mahmuran :-) To je jedna od primjedbi sportskih novinara isto bila :D
Edin H.

#23 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Post by Edin H. »

Sta si se ti sada obrusio na ljubitelje dobre kapljice? :D
Objektivni navijac

#24 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Edin H. wrote:Sta si se ti sada obrusio na ljubitelje dobre kapljice? :D
Jbg,meni ne daju piti na poslu,pa mi krivo :D
General_Jackson

#25 Re: Cetvrtfinale Argentina-Belgija

Objektivni navijac wrote: Nije lako namjestiti fudbalsku utakmicu a kamoli prvenstvo. Za namjestanje bi morali imati ucesce recimo Belgije a oni bas nisu za. Mogu pokusati sudjenjem ali sudjenje u njihovim tekmama je uglavnom u redu. Da je usla ona Pinnillina u 118 minuti tekme Cile protiv Brazila,sve bi bilo gotovo. A naravno da pomalo silje i da prizeljkuju veliki juznoamericki derbi u finalu Brazil-Argentina,to je razumljivo i ljudski a ruku na srce,dobra bi to tekma bila.
Mnogo lakše nego što misliš, da je ušla Pinillina, ostala bi Argentina a i još 3-4 minute da Brazil izjednači, no nema veze, kažem ti navijat ću za Belgiju, jer sam se uoči SP nadao da će s obzirom na sastav koji imaju napraviti nešto i evo imamo reprizu polufinala SP-a u Mexicu 86. u četvrtfinalu SP-a u Brazilu, samo sada mislim da su snage nešto drugačije. Njemačka objektivno jača od ove Francuske, što onda baš nije bio slučaj iako ih švabe tada uzeše lako, s druge strane što si i sam rekao Maradona je bio Messi na kvadrat, a Belgija ova sad mnogo jača od one. Vidjet ćemo vrlo brzo.
Post Reply