Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Dino Djurbuzovic
Posts: 623
Joined: 10/03/2014 15:40

#1101 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by Dino Djurbuzovic »

Svak onaj ko voli ovu drzavu i redovan je na najbolje forumu u Evropi, zna ko je najbolje rjesenje. Hvalospjevke za sve one koji ispunjavaju ove uslove
User avatar
House
Posts: 46685
Joined: 17/03/2010 15:36

#1102 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by House »

Dino preuzmi nas!
User avatar
ljevoruki
Posts: 4751
Joined: 20/05/2011 22:49

#1103 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by ljevoruki »

Lakat Jebić wrote:ja sam bio cuo da je sa prosineckim bio postignut nacelan dogovor jos prije mjesec dana, u slucaju poraza od belgije.
Prosinecki ili Decembarski :D bi sigurnio bio korak naprijed u odnosu na reformatora fudbala.
Siguran sam nece igrati bez bekova I krila, sa 3-4 playa I dvojicom u zadnjoj liniji. :izet:
To bi vec bio konkretan napredak.
:bih:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#1104 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by todd_smith »

Lakat Jebić wrote:ja sam bio cuo da je sa prosineckim bio postignut nacelan dogovor jos prije mjesec dana, u slucaju poraza od belgije.
Nesto slicno su spremali sa Bajevicem kad je bilo ono sa Egiptom.

Prema svemu sudeci, izgleda da je novi trener Prosinecki :-?
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#1105 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by IcedMFEarth »

Magath nezaposlen, većina naših igrača priča njemački, oko plate bi se valjda dogovorili...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25761
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1106 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by BHF_Manijak »

Vaha nije kontaktiran od strane ljudi iz Saveza. Jos uvijek barem ne.

Ne mogu da vjerujem kakvih ovdje ima likova i prijedloga za selektora, a takvi se ljudi predstavljaju kao navijaci reprezentacije...

Kakav ba Sergej Barbarez, jebo te covjek ne da nije trenir'o neku dobru ekipu, nego frajer u zivotu nije pjetlice trenir'o i sad mi treba sjesti na klupu reprezentacije, kojoj gori pod nogama! Uozbiljite se!

Covjek je legenda kao igrac, ali izuzetno nadoburan i umisljen kao buduci trener. Iz ponizena mu je bilo trenirati neke klubove po njemackoj 2. i 3. ligi, a mnogim drugim njemackim bvisim igracima nije. Covjek je umislio da je Ferguson, ali suvise prerano! Kakav Sergej... Jedino sto je dobar haver sa bivsim reprezentativcima, ostala nijedna jedina referenca mu ne ide na ruku! :oops:
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#1107 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by internazionale »

jeza u ledja wrote:Pu jebem ti napisah dug post i izgleda nisam submitovo. :roll:

Nista, glupo je sto je odmah zatvorena tema o Susicu, ono u roku par sati. To se inace radi na forumu, meni nije jasno zasto. Kao da se ne moze nesto komentirati dan poslije? :-) Bosanski Kralj je mescini napisao lijep post na onoj temi o Susicu i to je otprilike moje razmisljanje.

Napisao sam u ovom dugom postu....da je Susicu plata bila oko $350k godisnje. S tom platom, koliko god se cinila visoka ne mozemo dovesti strucnjaka sa znatno boljim CVijom od onog kojeg je imao Susic. Hadzibegic, Bazdarevic, sve je to u pet deka. Prosinecki jos manje. To ne znaci da bi oni bili losi, ali mislim da nama za nesto vise treba neko bolji. Vaha je u Alziru zaradjivao tri put vise od ovog sto je zaradjivao Susic, koji je inace po toj zaradio bio 4 najslabije placeni selektor na SP.

Sto se tice Amara Osima, da ponovim, taj covjek nema nikakvo, ama bas nikakvo iskustvo da vodi jednu od jacih selekcija Evrope. Da ima igrackog iskustva igranja za reprezentaciju pa bih jos i shvatio. Ovako, on je u svijetu fudbala jedna velika nula. Kao sto rekoh, tek sad vidim za ljude koji ga prizeljkuju koliko su u stvari neobjektivno razmisljanje imali kada su pricali o bivsem selektoru.

Ja glasam za stranca tipa Quieroz.
Dobro si skont'o
Iz te kuhinje je i krenulo pljuvanje po Papetu. Po njemu se pljuvalo i kad smo se na SP plasirali. Jbg i Amar je bio u kombinacijama kad je Pape imenovan, valjda je Ivica presudio obzirom da se ne radi o Travniku, Bijeljini i slicnim fudbalskim rasadnicima talenata.
Jbt gledam anketu na klixu, Amar dobio vise glasova od Duska Bajevica :-)

Meni su jasni likovi i karakteri poput nosare i palabre... koji se dive kriminalcima kad imaju bar neke indirektne koristi. Ali zato npr. na politickim temama drze predavanja o postenju i moralu
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1108 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by pirmin »

Sretno Safete!

Karizma je dobro naceta ali ostalo je jos dovoljno.
Sve najbolje u buducnosti!
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1109 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by cyprus »

Logovan wrote:Ima li makar jedan trener koji je većini forumaša dobar? :D
:mrgreen: :thumbup:
SkyLimit wrote:Ja sam za Prosinečkog, naravno ako ne bude Halihodžić, on je ipak klasa za sebe. Samo Roberte, bude li na prvom spisku i jedan igrač Hajduka, hvala ćao doviđenja.
Ja sam uvjeren da će Tino vrlo vjerovatno biti dio spiska ko god bude novi selektor, pod uslovom da nastavi sa formom kako je krenuo ove jeseni...
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#1110 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by Iker C »

Samo da kažem onima koji prate reprezentaciju samo u zadnje vrijeme da je Amar već bio imenovan za selektora ali je Ćiro samoincijativno došao na sjednicu u Bihać i postao selektor.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#1111 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by FreakyStyley »

Korisničkoime wrote:@ FreakyStyley
Ne znam koliko je vjerovat ovom izvoru, ali me uopste ne bi cudilo da Hadzibegic dodje, cak je po meni i ocekivano. Vazda se mota tu oko saveza, prvi je kad treba neku izjavu dat i slicno. Ocito da pretenduje vec duze vremena na mjesto selektora, a i savrseno bi se uklopio sa jajarama iz saveza. To bi tek bio raspad sistema.
Ma jajara dobro si ga opisao stari. Ne bi ni mene čudilo pašu on i Savez samo tako. Jebo majku pa hoćel jednom dovesti nekog spaćnog.
Lično po meni poznavajući naš Savez trenutno kandidat br.1 i imat ćemo istu priču kao i sa Sušićem.
I meni sve upucuje na to.
lakilaka
Posts: 1610
Joined: 10/10/2014 16:48

#1112 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by lakilaka »

posto je zatvorena tema o vec bivsem selektoru samo da kazem, ko god dodje nece biti gori. nece biti nepotizma, germanije, kaseta i kasnjenja na avione, igranja bez napadaca.

:bih: :bih: :bih: :bih:
Yahweh
Posts: 244
Joined: 25/04/2014 21:24
Location: See the shadow? Well, that's not anyone that you're expecting.

#1113 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by Yahweh »

Joj što ne mogu ove priče savez nema para. Pa deverali smo , kako tako i za vrijeme Ušanovića i kompanije. Bruku miliona smo bili u minusu, neki dupli ugovori sa TV kucama i šta sve već ne.
Po vama, do kad smo kokuzi? Kad će savez imati pare? Tek kad se kvalifikuje na neki turnir?

Imaju sponzore, novac od TV prava, ulaznice... 2-3 prijateljske nek organizuju na Koševu...30.000 x 10 KM ulaznica = 300k x 3 tekme = oko milion. Vazda se moze skupiti za trenera... Na kraju krajeva mogu podici kredit... Kad su mogli vraćati i plačati kojekakve duple ugovore, kazne, kamate, sranja i pi.ke materine mogu i dici kredit da dovedu stručnjaka na klupu za dobrobit repke.

Danas, haman pa "nikakvih" problema nemamo, osim što nam fali trener i ne mogu da vjerujem da savez nema novac za novog. Ima li gdje kakav provjeren članak da je savez bankrotirao? Ne mislim na onaj gdje su potrošili novac od SP-a, vec gdje piše da NSBIH nema novac za novog trenera, jedino sam na ovom forumu milion puta procitao kako savez nema novac da plati novog trenera.... To mi je isto kao da se kvalifikujemo na prvenstvo i savez kaze kako nemamo pare da kupimo strucnom stabu avionske karte ili da platimo smjestaj. Haaaaloo ba, imaju novac za trenera, samo je pitanje mogu li se svi dogovoriti koliko ce izdvojiti za istog.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#1114 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by Iker C »

Amar bi vratio reprezentaciju na Koševo uz objašnjenje da ga ne zanimaju babine gatke o sretnom terenu i da je novac na prvom mjestu. Ne znam da li je Midhat Džeko kandidat?
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#1115 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by zg1911 »

prosinečki vam ne bi bio loš izbor. on je stajao iza naše igre u vrijeme bilićeva mandata. a nije ni kvaran ko mucavi roker. a i za ovog pacijenta od kovača je doktor nogometa.

broj 1 bi ipak bio vaha.
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#1116 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by miki.ba »

Meni bi bilo najdraze da nadjemo nekoga ko nije ni blizu savezu, fudbalu u BiH uopste.
Stranac pa makar i anonimus bi bio najbolja opcija.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#1117 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by HomeSweetHome »

Ako ne zovnu Vahu da bar popricaju s njim neobavezno, treba cijeli NS potjerati napolje. Njemu je zivotna zelja da bude selektor BiH, a kako se cini i nama je. Bar vecini. Ni pare ne bi bile problem, garantovano. Nasao bi se vec neki modus da ga plate dovoljno da ga ne podcijene, a da se istovremeno ne pretjera. Jedino kome ne odgovara je ovim lezihljebovicima iz Saveza, jer bi on malo promijesao corbu, ne bi mogli ostvariti svoj "vizije", kratkorocne i dugorocne.
Nadam se da su svjesni da vise nema zajebancije.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#1118 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by HomeSweetHome »

I da, zaboravih... Ako bas nikako ne bi bilo moguce dogovoriti se s Vahom, onda Bazdarevic.
User avatar
Šibicar
Posts: 7116
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#1119 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by Šibicar »

Hažibegić je poltronsko uvlakačka ubleha,Safet je za njega Murinjo.
nekoeko
Posts: 262
Joined: 31/03/2010 15:41

#1120 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by nekoeko »

HOĆEMO VAHU!

IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#1121 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by IlijaLadin »

A Barbarez?

Dao bih mu priliku. Bajevic i Vaha sigurno
nece. Mozda Antic prihvati? Pominje se.

Neozbiljno je pominjati Amara u ovom kontekstu.
User avatar
p206
Posts: 7947
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#1122 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by p206 »

Vahi ponuditi doživotni ugovor i odriješene ruke, mi boljeg trenera nemamo.
Čovjek je od prosječnog PSG-a u dugovima, napravio ekipu za ligu prvaka i to prodajom nikoga drugog nego Ronaldinha. Osvojio afričku ligu prvaka itd... da zna još neki jezik osim francuskog bio bi trener u rangu najvećih.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#1123 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by todd_smith »

IlijaLadin wrote:A Barbarez?

Dao bih mu priliku. Bajevic i Vaha sigurno
nece. Mozda Antic prihvati? Pominje se.

Neozbiljno je pominjati Amara u ovom kontekstu.
Osim je sigurno ozbiljnija opcija nego Sergej.

Ljudi trebaju da razlikuju Sergeja igraca i trenera.

Oba su smijesna opcija realno.
User avatar
Meho Kodro
Posts: 1141
Joined: 30/09/2005 13:57

#1124 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by Meho Kodro »

Vaha neće, Robi hoće?

Mediji uveliko licitiraju imenima potencijalnih kandidata. Dvojica koji uživaju najveće povjerenje javnosti - obojica nekadašnji nogometaši mostarskog Veleža - Vahid Halilhodžić i Duško Bajević za sada su otklonili mogućnost da preuzmu vođenje reprezentacije BiH pravdajući se već preuzetim obvezama.
Iznenada se meu kandidatima našao i Robert Prosinečki koji je potvrdio kako je načelno zainteresiran za posao u Sarajevu.
"Otvoren sam za razgovore s čelnicima NS BiH", kazao je Prosinečki "Avazu" dodajući kako BiH ima potencijal i ne treba odustati od nastojanja da izbori plasmana na EP u Francuskoj.
http://www.jutarnji.hr/utrka-za-klupu-b ... -/1237264/
User avatar
hrasno38
Posts: 31402
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1125 Re: Novi selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post by hrasno38 »

Šibicar wrote:Hažibegić je poltronsko uvlakačka ubleha,Safet je za njega Murinjo.
....a Pitarska skola!
Locked