Zlatna lopta

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Kome bi dali glas na izboru?

Cristiano Ronaldo
69
45%
Franck Ribery
26
17%
Lionel Messi
34
22%
Zlatan Ibrahimović
24
16%
 
Total votes: 153

User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#151 Re: AW: Zlatna lopta

Post by newlevel »

barca_9 wrote:.
Tvoj komentar ce uci u historiju :-D like like...

Sent from my nokia 3310
User avatar
DonVitoN
Posts: 1987
Joined: 16/11/2013 01:01
Location: Bihac

#152 Re: Zlatna lopta

Post by DonVitoN »

barca_9 wrote:2008 Ronaldo,

2009 Messi,

2010 Snajider,

2011 Messi,

2012 Iniesta zbog osvojenog EP, proglašen za najboljeg igrača EP, osvojen kup sa Barcom, postizao golove protiv Chelsea i Milana dok su Ronaldo i Messi promašili penale protiv Bayerna i Chelsea ili Messi jer je imao najbolju sezonu u historiji fudbala, porušio sve moguće rekorde po golovima, u ligi prvaka 14 golova u Primeri 50 u svim natjecanjima u sezoni 73 u kalendarskoj godini 91,

2013 Ribery
:?

Torres osvj. LP i EP sa Spanijom ne samo to bio je prvi strijelac EP 2012.
User avatar
DonVitoN
Posts: 1987
Joined: 16/11/2013 01:01
Location: Bihac

#153 Re: Zlatna lopta

Post by DonVitoN »

ja1986
Posts: 116
Joined: 17/11/2009 22:24

#154 Re: Zlatna lopta

Post by ja1986 »

@505sCrtom svaka cast i hvala za ovu statistiku. Znao sam da je Ronaldo veliki potrosac lopti, tj. da mu je procenat uspjesnosti manji, ali i ostali detalji su zanimljivi. Ove godine on ima mozda 3-4 utakmice( protiv Svedske, Galatasaraja i mozda jos neku) za koje se moze reci da je zasluzio nagradu, ali mislim da to nije dovoljno i nadam se da je nece osvojiti.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#155 Re: Zlatna lopta

Post by Logovan »

ja1986 wrote:@505sCrtom svaka cast i hvala za ovu statistiku. Znao sam da je Ronaldo veliki potrosac lopti, tj. da mu je procenat uspjesnosti manji, ali i ostali detalji su zanimljivi. Ove godine on ima mozda 3-4 utakmice( protiv Svedske, Galatasaraja i mozda jos neku) za koje se moze reci da je zasluzio nagradu, ali mislim da to nije dovoljno i nadam se da je nece osvojiti.
3-4 utakmice? Da nije možda manje? :oops:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#156 Re: Zlatna lopta

Post by fixer »

Logovan wrote:
ja1986 wrote:@505sCrtom svaka cast i hvala za ovu statistiku. Znao sam da je Ronaldo veliki potrosac lopti, tj. da mu je procenat uspjesnosti manji, ali i ostali detalji su zanimljivi. Ove godine on ima mozda 3-4 utakmice( protiv Svedske, Galatasaraja i mozda jos neku) za koje se moze reci da je zasluzio nagradu, ali mislim da to nije dovoljno i nadam se da je nece osvojiti.
3-4 utakmice? Da nije možda manje? :oops:
Ma pusti, nije on gledao ni te 3-4. Ovo samo neko neuk moze izjaviti. Ovo nije rekapitulacija Ronaldovog ucinka, nego znanja onog ko je ovo napisao. A kad neko ne zna nije mu zamjerit.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#157 Re: Zlatna lopta

Post by fixer »

A Portugal i Real ne mogu?
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#158 Re: Zlatna lopta

Post by Kemal Malovčić »

jedan jedini, najbolji igrač od početka do kraja svemira,

Lionel Andres Messi

Image
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#159 Re: Zlatna lopta

Post by fixer »

Kemal Malovčić wrote:jedan jedini, najbolji igrač od početka do kraja svemira,

Lionel Andres Messi

Image
Uvijek se nesto nauci. Kraj svemira je znaci neka jebena tekma protiv jakog protivnika. :grin:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#160 Re: Zlatna lopta

Post by MOSALJOZE »

Kemal Malovčić wrote:jedan jedini, najbolji igrač od početka do kraja svemira,

Lionel Andres Messi

Image
Malovčići su presretni
User avatar
jethro
Posts: 1709
Joined: 31/10/2003 00:00

#161 Re: Zlatna lopta

Post by jethro »

uskrsno_respo wrote:cekajte ljudi jel gledate samo ovu godinu ili karijeru
imam osjecaj da simpatizeri jednog gledaju ukupno a suprotnog samo najlosije izdanje ove godine

ako je iko zasluzio ove godine to je zlatan

svedska moze komotno promjeniti naziv u zlatan kad igra reprezentacija
sa parizom isto haman da se moze nazvati zlatan

to je samo i iskljucivo za ovu godinu
nemojte samo pominjati ko je bolji igrac od njega messi ili ronaldo
bolji su od njega mada je i to diskutabilno
Legenda PSG-a Safet Sušić: Ibra je "čudovište" :)

Image


"Ibrahimović je 'čudovište', jedan je od najboljih igrača na svijetu, a daleko najbolji u Ligue 1. Mislim da je puno jači i kompletniji igrač od Falcaa, koji je 'samo' napadač", rekao je popularni Pape.

Komentarišući još jednog igrača PSG-a, Thiaga Silvu, inače kapitena brazilske reprezentacije, Sušić je kazao: "On je vrlo dobar odbrambeni igrač, ali ne i najbolji na svijetu. Ima i drugih koji su jednako dobri".

Za ekipu PSG-a imao je samo riječi hvale, tvrdeći da će biti biti prvaci sa osam do deset bodova prednosti i da su tehnički izvrsni.

Priznao je da je pomalo "ljubomoran" na Laurenta Blanca i sretan što ima tako dobar izbor igrača jer je to "san svakog trenera
User avatar
DonVitoN
Posts: 1987
Joined: 16/11/2013 01:01
Location: Bihac

#162 Re: Zlatna lopta

Post by DonVitoN »

Image


Mi bosnjaci znamo znamo zasto.
Ali eto dodje nas kapiten Spahic i on daje glasove Mesiju. :roll: dok ga Ronaldo fakticki u tekmi sezone ostavio bez EP.
OK razumijem sve ljut je na Ronalda sa par poteza golova nas je unistio tj. ostavio nas bez EP ali jesi sportista ili..
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72897
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#163 Re: Zlatna lopta

Post by Velkoski »

Red je da Hamšik osvoji.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#164 Re: Zlatna lopta

Post by MOSALJOZE »

Kakva će tuga nastati kad je brat Bilal osvoji
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#165 Re: Zlatna lopta

Post by madFlava »

Ma lakrdija je zlatna lopta.


Eno Buffon glasao za Pirla :lol: :lol:

Del Bosque za Xavija, Iniestu :lol:
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#166 Re: Zlatna lopta

Post by MeanMachine »

Ribery je Messija sa ovim driblingom izbacio iz razmatranja za osvajanje Zlatne lopte :mrgreen: :

Image

Dakle, ostaje samo još da se donese odluka: Ribery ili Ronaldo, a obzirom da je Ribery sa Bayernom samo u prošloj sezoni osvojio onoliko trofeja koliko je Ronaldo sa Realom u posljednjih 5 sezona, onda se kao jedini logičan izbor za dobitnika Zlatne lopte nameće: Ribery :thumbup: :-D
popokatepetl_com
Posts: 1097
Joined: 28/10/2012 12:43

#167 Re: Zlatna lopta

Post by popokatepetl_com »

madFlava wrote:Ma lakrdija je zlatna lopta.


Eno Buffon glasao za Pirla :lol: :lol:

Del Bosque za Xavija, Iniestu :lol:
Eurosong...
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#168 Re: Zlatna lopta

Post by 5 0 5 »

Di Stefano (ex-Madrid): "The only one who can take the Ballon d'Or from Ronaldo this year is Messi, who's a devil with the ball."
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#169 Re: Zlatna lopta

Post by Kemal Malovčić »

505sCrtom wrote:Di Stefano (ex-Madrid): "The only one who can take the Ballon d'Or from Ronaldo this year is Messi, who's a devil with the ball."


2013 goals involved per 90 min: Messi 1.70, Cronaldo 1.48 (opta assists). M:42+15/3020min•Cr:50+11/3719min
Zna čovjek. Ili ronaldo ili Messi. Francuski polumusleman ili švedski polušveđanin - nikako.

Iduće godine Messi ili Neymar.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#170 Re: Zlatna lopta

Post by Logovan »

popokatepetl_com wrote:
madFlava wrote:Ma lakrdija je zlatna lopta.


Eno Buffon glasao za Pirla :lol: :lol:

Del Bosque za Xavija, Iniestu :lol:
Eurosong...
Eurosong realniji. :skoljka:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#171 Re: Zlatna lopta

Post by fixer »

popokatepetl_com wrote:
madFlava wrote:Ma lakrdija je zlatna lopta.


Eno Buffon glasao za Pirla :lol: :lol:

Del Bosque za Xavija, Iniestu :lol:
Eurosong...
Klasicni. Objektivno ove godine individualnim doprinosom nije niko ni blizu Ronalda. On je trenutno najbolji igrac, a vi ove tuti-fruti nagrade dajite kome zelite. Opet ce se odbrane najvise plasiti najboljeg, a ne tuti-fruti dobitnika.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#172 Re: Zlatna lopta

Post by LBVIEW »

fixer wrote:
popokatepetl_com wrote:
madFlava wrote:Ma lakrdija je zlatna lopta.


Eno Buffon glasao za Pirla :lol: :lol:

Del Bosque za Xavija, Iniestu :lol:
Eurosong...
Klasicni. Objektivno ove godine individualnim doprinosom nije niko ni blizu Ronalda. On je trenutno najbolji igrac, a vi ove tuti-fruti nagrade dajite kome zelite. Opet ce se odbrane najvise plasiti najboljeg, a ne tuti-fruti dobitnika.
Cudni su ovi kriteriji FIf-e, cas individualni doprinos, cas klupski ,mogli su uz Riberija komotno staviti i Robena i Milera. :-)
Mada ne volim Ronalda, slazem se s tobom kako je pokazao najvise ove godine, i tu se ne radi samo o povredi Mesija, jednostavno je njegov doprinos najveci ove godine, na drugom mjestu je "cudoviste" :D iz PSG ,a Mesii #3 . Riberi jednostavno ne spada u ovu skupinu, ma koliko se Platini & co trudili. :D
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#173 Re: Zlatna lopta

Post by LSD »

madFlava wrote:Ma lakrdija je zlatna lopta.


Eno Buffon glasao za Pirla :lol: :lol:

Del Bosque za Xavija, Iniestu :lol:
Ja ne znam šta si drugo ocekivao :? :D da Brko glasa za Zlatana, a Buffon za Riberya :lol: pa svako ce glasati za svoje i to je tako oduvijek.....ne vidim šta je tu smiješno :-?






Inace, koja je ovo smijurija od teme :lol: .... sad se našli smijati Zlatnoj lopti, a niste se smijali kad je fuckin' Matthias Sammer svojevremeno uzeo tu istu zlatnu loptu ispred jednog Ronalda (brazilca) :lol: :lol: ili kad je Fabio Cannavaro uzeo :lol: o tome se ne prica, to niko ne pominje, jer je to tad bilo kao normala :-)
User avatar
DonVitoN
Posts: 1987
Joined: 16/11/2013 01:01
Location: Bihac

#174 Re: Zlatna lopta

Post by DonVitoN »

Cudni su ovi kriteriji FIf-e, cas individualni doprinos, cas klupski ,mogli su uz Riberija komotno staviti i Robena i Milera. :-)
Mada ne volim Ronalda, slazem se s tobom kako je pokazao najvise ove godine
:thumbup:


Sve sto si napisao davno smo sazvakali.
User avatar
madFlava
Posts: 2143
Joined: 11/12/2009 13:41

#175 Re: Zlatna lopta

Post by madFlava »

LSD wrote:
madFlava wrote:Ma lakrdija je zlatna lopta.


Eno Buffon glasao za Pirla :lol: :lol:

Del Bosque za Xavija, Iniestu :lol:
Ja ne znam šta si drugo ocekivao :? :D da Brko glasa za Zlatana, a Buffon za Riberya :lol: pa svako ce glasati za svoje i to je tako oduvijek.....ne vidim šta je tu smiješno :-?






Inace, koja je ovo smijurija od teme :lol: .... sad se našli smijati Zlatnoj lopti, a niste se smijali kad je fuckin' Matthias Sammer svojevremeno uzeo tu istu zlatnu loptu ispred jednog Ronalda (brazilca) :lol: :lol: ili kad je Fabio Cannavaro uzeo :lol: o tome se ne prica, to niko ne pominje, jer je to tad bilo kao normala :-)
Pa nisam ni rekao da sam ocekivao drugacije. Nego samo navodim koliko je ovo sprdnja od nagrade. I to je stvarno smijesno :lol:

Eto i ti sam si naveo par primjera, jos tome dodat i Sneijderovo ne dobijanje nagrade.
Post Reply