Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Kakav će rezultat u Brazilu napraviti reprezentacija Bosne i Hercegovine ?

1. Ostati će u grupi.
105
17%
2. Doći će do osmine finala.
227
36%
3. Uči će u četvrtfinale.
113
18%
4. Doći će do polufinala.
25
4%
5. Igrati će utakmicu za treće mjesto gdje će izgubiti.
4
1%
6. Igrati će utakmicu za treće mjesto gdje će pobijediti.
7
1%
7. Uči će u finale gdje će izgubiti.
5
1%
8. Postati će prvak svijeta u finalu svjetskoga prvenstva.
139
22%

Total votes: 625

cyprus

#12251 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by cyprus »

Inače, glupa priča... Pa ja šta su Švabe uradile nakon 5:0, nego stale... Još im na kraju pustili i počasni... I opet ispadoše mučka džubrad? :mrgreen:
Tomahawk11
Globalni moderator

#12252 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Tomahawk11 »

Bogme i Argentina vuce na Brazil.
I oni su zreli za dobrog samara :D . Do sad tankosava zesca. Valjala bi i njima jedna vaspitna da se dohavizaju :oops:
sema911s

#12253 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by sema911s »

ne razumijem sto neki misle da je 7:1 neko iznendajenje,. sta je to brazil pokazaoo,., jbte u 2m su se predali,., pa sta ocekivat od ekipe kojoj je glavni igrac sudija,.,

i to sto neki englez spominje fer play, nesto trebali stat na 5:0 pa koja bi budala to radila
fatality

#12254 Re: AW: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by fatality »

Idemedosumom wrote:Od pocetka prvenstva se vidjelo da je Brazil jedan neuigrani skup kvalitetnih pojedinaca. Kada najkvalitetniji fale, a ostali zakažu, onda svi nedostaci isplivaju na površinu. Brazil kada je u zaostatku, pogubi se, publika negoduje i odmah padnu u krizu. Ni protiv Hrvatske se ne bi iskoprcali da nije sudije bilo.

Mislim da ce veceras Argentina iznenaditi vecinu, i pobijediti umorne Holanđane. U finalu ce imat sansu da se revansiraju Nijemcima za onaj poraz od 4:0 iz 2010.
Da se revansiraju, ili bome kako stvari stoje da dobiju peticu u pola sa lukom za ponijeti. Nije valjda da mislis da je argentina mjera ovoj njemackoj ? Ne znam, meni je holandija jedina koja mislim da bi mogla parirati njemcima.

sa fontela
spinel_

#12255 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by spinel_ »

Tomahawk11 wrote:Cuj fair play?? Pa nisu im noge lomili :-)
Nisam neki ljubitelj Svaba, ali igraju najpostenije. Nema povlacenja, igraj do kraja. Mnogi bi se povukao nakon 0-2 protiv Brazila na njihovom terenu, ali ne i Njemacka. Ondje nema nista neposteno. Jeste boljelo Brazilce, ali ko im je kriv kad im je reprezentacija taraba.

kako mislis povlacenje nakon drugog gola kad je svaki do 3o minute pao da tako kazem na foru.. uhvatili ih dok su jos bili u soku, nisu ni s centra krenuli presing su vrsili nad "odbranom" i debilom danteom

..Slazem se sa riddlom.. Ne pozvati 2 odbrambena igraca najbolje odbrane na svijetu moze samo totalni duduk.. Miranda i Filipe Luis umjesto invalida Dantea i Marcela bi ucinilu ovu ekipu 100x jacom tacnije njihovu odbranu..
Tomahawk11
Globalni moderator

#12256 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Tomahawk11 »

spinel_ wrote:
Tomahawk11 wrote:Cuj fair play?? Pa nisu im noge lomili :-)
Nisam neki ljubitelj Svaba, ali igraju najpostenije. Nema povlacenja, igraj do kraja. Mnogi bi se povukao nakon 0-2 protiv Brazila na njihovom terenu, ali ne i Njemacka. Ondje nema nista neposteno. Jeste boljelo Brazilce, ali ko im je kriv kad im je reprezentacija taraba.

kako mislis povlacenje nakon drugog gola kad je svaki do 3o minute pao da tako kazem na foru.. uhvatili ih dok su jos bili u soku, nisu ni s centra krenuli presing su vrsili nad "odbranom" i debilom danteom
..Slazem se sa riddlom.. Ne pozvati 2 odbrambena igraca najbolje odbrane na svijetu moze samo totalni duduk.. Miranda i Filipe Luis umjesto invalida Dantea i Marcela bi ucinilu ovu ekipu 100x jacom tacnije njihovu odbranu..
Pa to je to. Nisu se vodili: dosta nam je 2-0 sa Brazilom, nego su trpali dok ide, iskoristili momentum.
Objektivni navijac

#12257 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Objektivni navijac »

cyprus wrote:Inače, glupa priča... Pa ja šta su Švabe uradile nakon 5:0, nego stale... Još im na kraju pustili i počasni... I opet ispadoše mučka džubrad? :mrgreen:
Cuj pustili :D Pa Love u 70+ minuti skace psuje,sto su kontru upropastili a gol Brazilaca je pao kada je smotani mrljavi Ozil,propustio 100 % sansu za 8-0 :D
Jbg ,u soku smo i mi. Nismo navikli na ovakve rezultate Brazila. Mogu misliti kako je njima :D :D
Idemedosumom

#12258 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Idemedosumom »

Ljudi, fudbal nije prosta matematika. To što je je Njemacka deklasirala Brazil ne znaci da ce isto ponovit protiv (eventualno) Argentine.

Švabe su uspjeli Brazil i Portugal na ovom prvenstvu nadigrati, u ostalim tekmama su daleko manje uvjerljivi bili.
Kurjakk

#12259 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Kurjakk »

onakav raspad sistema se ne smije desiti ekipi koja ima za cilj prvo mjesto, ma kakvo prvo, pa ono se ne desava cesto ni farskim otocima, pa cak ni nama kada smo bili najgoroj situaciji. ono gdje poslije gola sve pada u vodu i protivnik trpa! e sad naknadna pamet itd. ali fakat ne kontam neke igrace tipa hulk i njegov doprinos ekipi, osim sto sinoc nije imao niti jedno dobro dodavanje ne mogu se sjetiti ni da je imao puno vise u proteklim tekmama. ok mogu se sjetiti jedne asistencije za ovih 4-5 tekmi. premalo. ma on mi je vise za neki K1 ili neki slican sport. fudbal jok.

bernard. ok prvi put ga gledao sinoc, ali ipak i ronaldinjo i robinjo sa po jos 20 kg su bolji od ovog, iako je glupo donositi procjenu nakon jedne tekme, ali sad mu treba 10 reprezentativnih da se opere.

maicon. ma ne vrijedi ovo nabrajat... ali bilo je tesko za gledat. ja mislim da je u brazilu danas dan zalosti......
sinuhe

#12260 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by sinuhe »

Raspali se nakon prva dva, tri gola :D
Ali psiholoski su izgubili utakmicu usavsi u nju sa previse naboja, previse ocekivanja od prve utakmice a nemaju igrace da osvoje prvenstvo.
JThomas

#12262 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by JThomas »

Idemedosumom wrote:Ljudi, fudbal nije prosta matematika. To što je je Njemacka deklasirala Brazil ne znaci da ce isto ponovit protiv (eventualno) Argentine.

Švabe su uspjeli Brazil i Portugal na ovom prvenstvu nadigrati, u ostalim tekmama su daleko manje uvjerljivi bili.
argentina iako također vrlo daleko od neke spektakularne igre ipak ima najboljeg igrača na svijetu. i mislim da je jača i na ostalim mjestima. problem im je nedostatak ikakvog sistema i koncepta, al' individualno su dosta jači od ovog brazila. ima par dubioznih igrača, al' ne vidim nikoga tako tankog k'o što su ovi neki paulinjo, bernard, pa nesretni fred...
Korisnicko ime

#12263 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Korisnicko ime »

Ova nevjerovatna statistika je jos jedan dokaz da smo sinoc gledali jednu od najznacajnijih utakmica u istoriji nogomenta...

The statistics

Match facts

This is the first time a team have scored seven goals in a World Cup semi-final.
This is the first World Cup game with eight or more goals since Saudi Arabia v Germany in 2002 (0-8).

No team had previously conceded five or more goals by half-time in a World Cup semi-final.
This is Brazil's biggest defeat in World Cup finals history, surpassing their 3-0 loss to France in the final in 1998.

Germany scored two more goals in this game alone than England did in their past two World Cups combined.
Brazil's first shot on target was in the 51st minute.

Humiliated Brazil

Brazil have never before conceded more than five goals in a World Cup game (winning 6-5 against Poland in 1938).
The game equals Brazil's all-time biggest margin of defeat, when they lost 6-0 to Uruguay in 1920.

It is the first time since 1938 that Brazil have lost a World Cup semi-final, having progressed in their previous six.
The previous biggest defeat in a semi-final was in 1954 when Germany beat Austria 6-1.

Amazing Germany

There were 179 seconds between Germany's second and fourth goals.
Germany striker Miroslav Klose becomes World Cup history's record goalscorer with 16 goals in 23 games.

Germany were 5-0 up after 29 minutes - faster than any team in World Cup history.
Germany netted as many goals in this semi-final as they had in their previous six (1982-2010).

Germany are now the highest scorers in World Cup history with 223 goals, overtaking Brazil.
Germany are the first team to score seven times in a World Cup semi-final.

Thomas Muller has scored 10 goals and provided six assists in 12 World Cup matches.
Germany have scored more goals in this tournament than they did in 1990 and 1966 - a total of 16.
Meni licno je simpaticna cinjenica koja kaze da je Njemacka sinoc dala dva gola vise nego sto je reprezentacija Engleske ukupno dala na zadnja dva prvenstva... :mrgreen:
I opet ce glupi engleski "punditi" pricati kako su bolji ili jednaki sa Svabama ili ce pred svako veliko takmicenje svoju repku svrstavati u uzi krug favorita za osvajanje titule... :lol: :lol: :lol: :lol:
Riddle

#12264 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Riddle »

E koji kurac sad Engleska ima veze s ovim? I hajde nađi mi njihovu jednu izjavu tog tipa. Hajde preklinjem te.
spinel_

#12265 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by spinel_ »

pa spanija je postala svjetski prvak a zabila svega 8 golova..od osmine finala sve svoje protivnike dobijali sa 1-0..
Sto ce reci da to nista ne govori..
ako njemacka ne osvoji ovo SP djaba im sve..
A brazil ovu bruku i sramotu ce tesko saprati ikad.. ovo generacija diletanata to nece moci
Korisnicko ime

#12266 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Korisnicko ime »

Riddle wrote:E koji kurac sad Engleska ima veze s ovim? I hajde nađi mi njihovu jednu izjavu tog tipa. Hajde preklinjem te.
Ima veze prvo zato sto je statistika s BBC sitea. Drugo, u statistici se spominje podatak koji sam kometarisao...
A za ostalo dzaba preklinjes...s nekim ko tako malo poznaje nogomet ne diskutujem o njemu...
madner

#12267 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by madner »

Jadni Fred, nije on kriv sto Brazil nema boljeg. :D
sumirprimus

#12268 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by sumirprimus »

ja ba englezi nesto kenjaju po tviterima i fejsbucima,a nisu se sa svojom katastrofom zajebavali...jebte vise smo i mi golova od njih dali ako nista.. :D
Korisnicko ime

#12270 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Korisnicko ime »

Korisnicko ime wrote:
Riddle wrote:E koji kurac sad Engleska ima veze s ovim? I hajde nađi mi njihovu jednu izjavu tog tipa. Hajde preklinjem te.
Ima veze prvo zato sto je statistika s BBC sitea. Drugo, u statistici se spominje podatak koji sam kometarisao...
A za ostalo dzaba preklinjes...s nekim ko tako malo poznaje nogomet ne diskutujem o njemu...
A za sve druge koji zaista prate nogomet i razumiju se u njega...

Pocevsi od SAMOG SELEKTORA koji je pred prvenstvo rekao da ENGLESKA MOZE OSVOJITI SP...
http://www.theguardian.com/football/201 ... -world-cup

http://www.dailymail.co.uk/sport/worldc ... uture.html

http://metro.co.uk/2014/06/20/its-not-o ... p-4769203/
(Na kraju pise "And then ON TO WIN THE WORLD CUP. Probably."

http://bleacherreport.com/articles/1980 ... -world-cup
(England winning the World Cup is not completely out of the question)

Pa onda i Guardian napise clanak u tom smjeru...
http://www.theguardian.com/business/201 ... k-analysts

A ovdje se navode cak 17 !!!!!! razloga zasto ce Engleska osvojiti SP 2014... :mrgreen:
http://www.esquire.co.uk/culture/sport/ ... world-cup/
Najsimpaticniji su mi s prvim razlogom, jer je Suarez bio povrijedjen...i uvali im on dva komada... :lol: :lol: :lol: :lol:

Eto, navedoh sve ove linkove ne zbog tebe nego da ne ostanem duzan onim istinskim ljubiteljima ove predivne igre...bilo bi tu jos mali milion primjera iz istorije, ali sam se ogranicio samo na primjere vezane za ovo svjetsko prvenstvo. Da sam trazio primjere za dva prethodna i sanse njihove repke, tek to bi bila smijurija sa velicanjem njihove, kako su je zvali, "Golden Generation".... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lua

#12271 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

Ko ono jučer reče da ne trebaju Kaka i Ronaldinho? :D
suadfor

#12272 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by suadfor »

Korisnicko ime wrote:Ova nevjerovatna statistika je jos jedan dokaz da smo sinoc gledali jednu od najznacajnijih utakmica u istoriji nogomenta...

Meni licno je simpaticna cinjenica koja kaze da je Njemacka sinoc dala dva gola vise nego sto je reprezentacija Engleske ukupno dala na zadnja dva prvenstva... :mrgreen:
I opet ce glupi engleski "punditi" pricati kako su bolji ili jednaki sa Svabama ili ce pred svako veliko takmicenje svoju repku svrstavati u uzi krug favorita za osvajanje titule... :lol: :lol: :lol: :lol:
meni je licno vise simpaticna cinjenica da je miro klose dao (skoro) isto golova kao engleska na zadnja 4 svjetska prvenstva

engleska 17 - 16 klose :D

jos klose ima sansu da popravi rezultat u finalu :mrgreen:

edit: lapsus, englezi imaju 17
Last edited by suadfor on 09/07/2014 11:22, edited 1 time in total.
madner

#12273 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by madner »

Zeko bi im na ovom prevenstvu vise pomogao od Freda. Gledam juce izraz lica na poluvremenu :D
lua

#12274 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

Image

I samo da dodam... HA-HA :D
sema911s

#12275 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by sema911s »

sto se englez uspalioo,.,
Post Reply