Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Kakav će rezultat u Brazilu napraviti reprezentacija Bosne i Hercegovine ?

1. Ostati će u grupi.
105
17%
2. Doći će do osmine finala.
227
36%
3. Uči će u četvrtfinale.
113
18%
4. Doći će do polufinala.
25
4%
5. Igrati će utakmicu za treće mjesto gdje će izgubiti.
4
1%
6. Igrati će utakmicu za treće mjesto gdje će pobijediti.
7
1%
7. Uči će u finale gdje će izgubiti.
5
1%
8. Postati će prvak svijeta u finalu svjetskoga prvenstva.
139
22%

Total votes: 625

lua

#11626 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

Pismonosa wrote:
Ostario je Ronadinjo ba. Ne može on više pratiti ovaj ubitačni ritam koji se danas forsira. Rijetki su veterani koji to mogu. Jedan je Miske 8)
Nemoj se ti šta naljutiti, volim ja naše reprezentativce do neba, ali da je kojim slučajem Ronaldinho bio na Misimovićevoj poziciji u utakmici protiv Argentine u dresu BiH, vjeruj mi da bi sve izgledalo drukčije. Istina, Dinho ima 35 godina, ali ih ima i Xavi. Im'o je Giggsy i više. Fred nikad, k'o ni Hulk, k'o ni ostatak tih igrača neće napraviti na terenu ono što je Dinho napravio. Kad kažem nikad stvarno mislim nikad.

Jedan je Gaucho.
fosil

#11627 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by fosil »

Da su pozvali Raffaela iz Gladbacha, mozda ali samo mozda, ma ne bih ni tad bio za Brazil. :) Za tu gotivu nase raje, svaka cast, ali mislim da ima veze sa nadom prvom tekmom protiv Arg. Tu su nas skontali da smo cvake i legli im, a drukali su i za Nigeriju i Iran protiv Arg.
Pismonosa

#11628 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Pismonosa »

lua wrote:
Pismonosa wrote:
Ostario je Ronadinjo ba. Ne može on više pratiti ovaj ubitačni ritam koji se danas forsira. Rijetki su veterani koji to mogu. Jedan je Miske 8)
Nemoj se ti šta naljutiti, volim ja naše reprezentativce do neba, ali da je kojim slučajem Ronaldinho bio na Misimovićevoj poziciji u utakmici protiv Argentine u dresu BiH, vjeruj mi da bi sve izgledalo drukčije. Istina, Dinho ima 35 godina, ali ih ima i Xavi. Im'o je Giggsy i više. Fred nikad, k'o ni Hulk, k'o ni ostatak tih igrača neće napraviti na terenu ono što je Dinho napravio. Kad kažem nikad stvarno mislim nikad.
Zafrkavam se za Misketa. Mada postje segmenti igre u kojima ih se čak može i porediti. Ronaldinjo je puko još ranije, dok je igrao u Italiji. Neozbiljnost, cirkus, derneci, izostanci sa treninga, stomačić i sl. Da li je mogao nešto napraviti na terenu? Ko zna, možda i jeste. Ali šta bi bilo sa Skolarijem da ga je poveo a oni slučajno ispali u prvom krugu? Razapeli bi ga mediji što voda potrošene igrače. Ovako ima pozitivan rezultat i to je ono što je važno.
mefistofilis

#11629 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by mefistofilis »

lua wrote:
Isto što sam i ja gore napisala, samo me izignorisaše.
Ne možeš Ronaldinhu ne dati šansu. Ko kaže da Ronaldinho ne valja gleda fudbal od 2012. godine.
duboko se ispricavam sto sam te i ja izignorisao :D ... fakat nisam vidio.
i Kaka i Ronaldinho jos uvijek hladno mogu osvjetlati obraz ovoj reprezentaciji brazila
Pismonosa

#11630 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Pismonosa »

Ma vala dosta mi je bilo vidjeti Nijemce u ovoj sad zadnjoj protiv Francuza... Dabogsačuva. Jedna od najdosadnijih i najlošijih tekmi na prvenstvu. Da Brazil slučajno odigra onako, pa poslali bi im NATO da ih bombarduje :D
lua

#11631 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

Pismonosa wrote:Zafrkavam se za Misketa. Mada postje segmenti igre u kojima ih se čak može i porediti. Ronaldinjo je puko još ranije, dok je igrao u Italiji. Neozbiljnost, cirkus, derneci, izostanci sa treninga, stomačić i sl. Da li je mogao nešto napraviti na terenu? Ko zna, možda i jeste. Ali šta bi bilo sa Skolarijem da ga je poveo a oni slučajno ispali u prvom krugu? Razapeli bi ga mediji što voda potrošene igrače. Ovako ima pozitivan rezultat i to je ono što je važno.
Ima tu i istine. To da je Gaucho dernečio i da je sebi sam prokockao opciju da u svijetu fudbala ostane zapamćen kao najbolji igrač svih vremena. Samo ne bih Ronaldinha nazivala potrošenim. Prosjek godina u brazilskoj repki je 28. Fredu je 30 kuka, a igrao je u Francuskoj i u Brazilu, a nigdje se nije proslavio. Meni je čovjek teška krampetina :D.

Možda bi Dinho njihovoj igri dao malo lepršavosti i opuštenosti, a možda i ne bi. Sve u svemu meni je pravo glupo što ga nije pozv'o. :D
lua

#11632 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by lua »

mefistofilis wrote:
lua wrote:
Ne možeš Ronaldinhu ne dati šansu. Ko kaže da Ronaldinho ne valja gleda fudbal od 2012. godine.
i Kaka i Ronaldinho jos uvijek hladno mogu osvjetlati obraz ovoj reprezentaciji brazila
oprošteno. :lol:

i da, slažem se naravno u potpunosti s tobom.
Pismonosa

#11633 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Pismonosa »

mefistofilis wrote:
lua wrote:
Pogledaj Kaku u Milanu. Pogledaj neki snimak. Vidi se da ga talenat nije napustio. Ali to jednostavno nije to. Nema kuveta. Pretrčavaju ga momci, u defanzivi ne postoji, biva zamjenjen u ranoj fazi igre skoro svaki put, itd. Jednostavno te vrijeme pregazi. To je neminovno.
omar little

#11634 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by omar little »

znaci, njemacka danas. :D
Tomahawk11
Globalni moderator

#11635 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Tomahawk11 »

Dzabe kad se danas traze trkaci, traze se igraci koji neumorno trce citavu utakmicu. Moras biti obermajstor da bi te ekipa trpila da se setkas. Da nije tako, ne bi ni Hulk igrao u reprezentaciji Brazila.
U ono doba, jedan Elber nije mogao igrati za Brazil. Hej, Elber, napadac Bayerna :roll: a sad mogu igrati ovi snagatori koji pojma nemaju o fudbalu.
Pismonosa

#11637 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Pismonosa »

omar little wrote:znaci, njemacka danas. :D
Bare bare :D

Ne vjerujem da će biti nešto lijepa utakmica. Odlučit će neka sitnica, neka greška, slobodnjak, sudija...

Samo odsustvo Nejmara je velika stvar, definitivno.

Moguće da Švabe ovo uzmu. Vrlo :mrgreen:
Pismonosa

#11638 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Pismonosa »

Tomahawk11 wrote:Dzabe kad se danas traze trkaci, traze se igraci koji neumorno trce citavu utakmicu. Moras biti obermajstor da bi te ekipa trpila da se setkas. Da nije tako, ne bi ni Hulk igrao u reprezentaciji Brazila.
U ono doba, jedan Elber nije mogao igrati za Brazil. Hej, Elber, napadac Bayerna :roll: a sad mogu igrati ovi snagatori koji pojma nemaju o fudbalu.
To je to.

Jbg, takav vakat došao.
uglavnomja

#11639 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by uglavnomja »

:D
omar little

#11640 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by omar little »

Pismonosa wrote:
Bare bare :D

Ne vjerujem da će biti nešto lijepa utakmica. Odlučit će neka sitnica, neka greška, slobodnjak, sudija...

Samo odsustvo Nejmara je velika stvar, definitivno.

Moguće da Švabe ovo uzmu. Vrlo :mrgreen:
nece biti lijepa sigurno, nismo se ljepote nagledali od svih ovih sto su prosli, al' ,eto, to nam je sto nam je. golova iz kornera i slobodnjaka mi je dovde. :roll:

samo da sudija ne zasere nesto :fige:
MOSALJOZE

#11641 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by MOSALJOZE »

Jest vala samo da ne zaseru u ove 4 tekme,pa ko god prošao i pobjedio.Ne bih volio da sudije odluče osvajača
Lakat Jebić

#11642 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Lakat Jebić »

ultima_palabra wrote:
Pismonosa wrote:Nisu samo golovi mjerilo. Nije ni Tino Sušić dao gol, pa je opet njegov doprinos protiv Irana bio nemjerljiv. Jednostavno bitan je taj rad za ekipu. Uporedi Ozilove igre i Hulkove na ovom SP. Smiješno, jelde. E to je ubleha. I takvi ko on. A ima ih pun k...c. Hulk nije ubleha. Hulk je.. Hulk
Pa jel imao asistenciju makar? :D Davno je na temi o najvećim ublehama dokazano da je ubleha... ne pratiš :mrgreen:

A pretjeraste ga i vi sa Dinhom, čovjek je rekreativac sada.
ko tebi na forumu, toliko je meni u raji trebalo da dokazem da je frajer najveca ubleha modernog fudbala :D
spinel_

#11643 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by spinel_ »

lua wrote:
Možda bi Dinho njihovoj igri dao malo lepršavosti i opuštenosti, a možda i ne bi. Sve u svemu meni je pravo glupo što ga nije pozv'o. :D

igrac kalibra Ronaldinha nije za klupe, a da ga pozvao samo da bi presjedio na klupi ne ide.
takvi igraci ne mogu biti pozvani tek tako.. Ili ce biti glavni na terenu ili nece ni bit pozvani, nazalost Dinho nije zasluzio da bude starter
spinel_

#11644 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by spinel_ »

Pismonosa wrote: Ne igraju po meni toliko loše koliko raja kuka i motika. Nekako se uklapaju uz sve ostale ekipe. Nijedna ne igra nešto pretjerano lijepo. Meksiko nekako najbliži tome.

sve ekipe koje su igrale lijepe su ispale..
Chile, Kolumbija - nesreca sto su na Brazil potrefili jer su mogli mnogo vise, a i zasluzili su
Svicarska - sem meca protiv Francuske odlicno odigrali. nesreca sto su na Argentinu naletili
Alzir - takodjer odlican, tekma protiv J.Koreje je dokaz. nesreca sto su naletili na Njemacku ... mali protiv velikih rijetko su mogli na SP iako mali znaju nadigrati ali djaba kad u vecini slucajeva izgube
Mexico - vec naveden, odlicno tempirali formu ( za razliku od nas kojima je bilo bitno da ih dobijemo u friendly game :-) :roll: ). vec spomenuta nepravda protiv Holandije - nesreca
Francuska - pored Kolumbije najbolje odigrali grup stejdz. nesreca sto su naletili na nijemce koji su ih umrtvili
..
od 4 ekipe u polufinalu najvise je pokazala Holandija. izuzev meca protiv Mexica gdje su uveliko pogurani
pici

#11646 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by pici »

ideeemooo brrraaaziiilll na megdan argenticima u finaleeeeee

Image

Image
Jack Be Nimble

#11647 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Jack Be Nimble »

Juzno Amerikanci nisu bili u finalu zadnja dva puta a i vrijeme je da se odigra jedan derbi u finalu. Nema nista bolje od Brazil v Argentina na Marakani.
Korisnicko ime

#11649 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Korisnicko ime »

TheHound wrote:
MOSALJOZE wrote:Ma vala mene Messi nije impresionirao,tačnije NIJE SE VIDIO u utakmicama. Niko ne moze osporiti golove i asistencije,pogotovo u ključnim trenucima
Messi isto nista specijalno, ali je odlucio 4 tekme, s tim da ako i u naredne dvije (ako prodju u finale) bude hodao kao do sada nije zasluzio nikakvu titulu.
Ma nevalja Messi...levat... :mrgreen:

Boze sta covjek sve nece ovdje procitati...dakle, sami napisu...golovi, asistencije (pogotovo u kljucnim trenutcima), odlucio 4 tekme, ali jok...nasim vrlim znalcima ni to nije dovoljno... :shock:
Mišo_Kovač

#11650 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Mišo_Kovač »

Jack Be Nimble wrote:Juzno Amerikanci nisu bili u finalu zadnja dva puta a i vrijeme je da se odigra jedan derbi u finalu. Nema nista bolje od Brazil v Argentina na Marakani.
Ima bolje: Njemacka - Holandija na Marakani :izet:
Post Reply