Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Kakav će rezultat u Brazilu napraviti reprezentacija Bosne i Hercegovine ?

1. Ostati će u grupi.
105
17%
2. Doći će do osmine finala.
227
36%
3. Uči će u četvrtfinale.
113
18%
4. Doći će do polufinala.
25
4%
5. Igrati će utakmicu za treće mjesto gdje će izgubiti.
4
1%
6. Igrati će utakmicu za treće mjesto gdje će pobijediti.
7
1%
7. Uči će u finale gdje će izgubiti.
5
1%
8. Postati će prvak svijeta u finalu svjetskoga prvenstva.
139
22%
 
Total votes: 625

User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#6701 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Havatar »

statistika je kao bikini :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 81600
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6702 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by sumirprimus »

shandrprcSA wrote:
hrasno38 wrote:
JoseMujica wrote:de ti hrasno pregledaj ponovo utakmicu pa vidi kretanje igrača bez lopte
Jest a ovi svi igraci koje sam slucajnim uzorkom nabrojao su bukvalno trcali svih 90 minuta!!!!!
miske nema sanse da je pretrcao 10km...u prvom nije ni 1km
itekako ima sanse....
prohodaj 5 km i pogledaj vrjeme...
onda protrckaraj... pa ces vidjet da itekako ima vremena za sat i po... :D
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#6703 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by shandrprcSA »

hrasno38 wrote:
shandrprcSA wrote: miske nema sanse da je pretrcao 10km...u prvom nije ni 1km
Miske protiv Nigerije u prvom 5,4km a u drugom 5,2km.
pogledaj ponovo tekmu
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#6704 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Edin H. »

sumirprimus wrote:
shandrprcSA wrote:miske nema sanse da je pretrcao 10km...u prvom nije ni 1km
itekako ima sanse....
prohodaj 5 km i pogledaj vrjeme...
onda protrckaraj... pa ces vidjet da itekako ima vremena za sat i po... :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6705 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by hrasno38 »

sumirprimus wrote:stani malo,stvarno si zaista...
sve to stoji,ali poredit dzeku i ove ostale,koji se nadavli golova...
plus koliko je bilo sprinteva?
a i to sta statisticki znaci,kad mesi dvaput zasprinta da dva gola?
nejmar?rvp?gece?benzema?wtf?
dzeko je nas napadac?dvije utakmice igramo sa jednim napadacem(ne racunam zamjene)koliko golova bez zamjena?
jebote ti zapeo za statistiku ko da je fudbal popis stanovnistva...
Zato sto se sa vama ne moze drukcije razgovarati nego argumentima. I ja sam samo naveo toliko od vas pominjanje pretrcanih kilometara. Nisam apsolutno uporedjivao kvalitet igraca ali nisam ni uporedjivao kvalitet i korisnost suigraca ovih koje sam naveo. Mislim iskreno da ti kazem cisto se zajebavam jer trenutno sam na odmoru i imam vremena da repliciram vasim nesuvislim pisanjima u kojima Edina Dzeku stavljate kao veceg krivca za poraz nego sudiju koji nas je unistio i o cijem sudjenju je pisao cijeli svijet.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6706 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by hrasno38 »

shandrprcSA wrote:
hrasno38 wrote:
shandrprcSA wrote: miske nema sanse da je pretrcao 10km...u prvom nije ni 1km
Miske protiv Nigerije u prvom 5,4km a u drugom 5,2km.
pogledaj ponovo tekmu
znas ovo nije 19 vijek pa da ja gledam utakmicu i procjenjujuem koliko je ko pretrcao. ovo je doba tehnoloskih dostignuca a jedno od njih je i to da se svakom igracu moze izmjeriti svaki predjeni metar na utakmici.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#6707 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Havatar »

hrasno38 wrote:
znas ovo nije 19 vijek pa da ja gledam utakmicu i procjenjujuem koliko je ko pretrcao. ovo je doba tehnoloskih dostignuca a jedno od njih je i to da se svakom igracu moze izmjeriti svaki predjeni metar na utakmici.
Gdje pise trcanje. To je ukupna statistika kretanja a on moye svih 10 kilometara da preseta
sumirprimus
Posts: 81600
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6708 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by sumirprimus »

hrasno38 wrote:
sumirprimus wrote:stani malo,stvarno si zaista...
sve to stoji,ali poredit dzeku i ove ostale,koji se nadavli golova...
plus koliko je bilo sprinteva?
a i to sta statisticki znaci,kad mesi dvaput zasprinta da dva gola?
nejmar?rvp?gece?benzema?wtf?
dzeko je nas napadac?dvije utakmice igramo sa jednim napadacem(ne racunam zamjene)koliko golova bez zamjena?
jebote ti zapeo za statistiku ko da je fudbal popis stanovnistva...
Zato sto se sa vama ne moze drukcije razgovarati nego argumentima. I ja sam samo naveo toliko od vas pominjanje pretrcanih kilometara. Nisam apsolutno uporedjivao kvalitet igraca ali nisam ni uporedjivao kvalitet i korisnost suigraca ovih koje sam naveo. Mislim iskreno da ti kazem cisto se zajebavam jer trenutno sam na odmoru i imam vremena da repliciram vasim nesuvislim pisanjima u kojima Edina Dzeku stavljate kao veceg krivca za poraz nego sudiju koji nas je unistio i o cijem sudjenju je pisao cijeli svijet.
jesi nemoj se sad vadit.ja tebi ko argument izbacim gifove koje su drugi vec postavili i ???kud ces veci argument...slika govori vise od rijeci...nema dalje...
pogledaj kako francuzi grizu,jebote sinoc alzirci,il hebeni eto toliko spominjani mandzukic olic,oni us nam najblizi...pa uporedi...amerikanci..iranci...
mani price eto ja to onako s odmora,fola s odmora...krivo mi jue,ko valjda i svima nama...da mi nije krivo njonju bi se zapalio,jebem ti utakmicu i fudbal,i ponavljam nije samo dzeko kriv,kriv je i pape sa svojom postavom,kriv je i spaha,kriv je i sudija/pomocni osteceni smo drasticno,kriv je i nas mentalitet,prvo podcijenimo,pa se onda sjebemo...sve na krivo posadjeno...ovaj fudbal i jeste za mazohiste...
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#6709 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Janjicar »

Najveci problem je taj sto je Dzeko najskuplje placeni nogometas u reprezentciji, najbolji strijelac i ocekujes da u jednoj ovakvoj utkakmici bude vodja na terenu, da daje sve od sebe i bude najbolji a nikako ne ocekujes da hoda po terenu kao maneken.
Spahic isto tako, kapiten si i ne smijes onakve greske u prvim minutama praviti jer odmah uneses nemir u ekipu i strah. Zasto je Spahic dobar igrac ako Toni Sunjic mora ispravljat njegove greske ?
Imamo tih par igraca Dzeko, Misimovic, Spahic koji su stariji i recimo iskusniji u ekipi, gdje su ih mediji i javnost "proglasili" vodjama ove generacija i onda kada treba da pokrenu tu reprezentaciju izgube se. Nema ih, te moraju Besic, Pjanic, Hajrovic nositi igru reprezentacije.
Misimovic ne moze igrati vise od 40 minuta i to treba da nam bude jasno, Spahic ako bude imalo htio da ga sa postuje u buducnosti oprostit ce se od reprezentacije ili ce se povuci na klupu jer ima mladjih i boljih cije vrijeme dolazi. Jedino sto me ohrabruje da smo dobili par vrhunskih igraca na ovom SP a to su Besic, Hajrovic, Kolasinac (koji je morao igrati od pocetka), Sunjic se na moje opste iznenadjenje dobro pokazao, Pjanic itd...
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6710 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by hrasno38 »

Havatar wrote:
hrasno38 wrote:
znas ovo nije 19 vijek pa da ja gledam utakmicu i procjenjujuem koliko je ko pretrcao. ovo je doba tehnoloskih dostignuca a jedno od njih je i to da se svakom igracu moze izmjeriti svaki predjeni metar na utakmici.
Gdje pise trcanje. To je ukupna statistika kretanja a on moye svih 10 kilometara da preseta
Ne moze za vrijeme u kojem se igra utakmica. 26,17 minuta je svjetski atletski rekord na 10 kilometara. U brzom hodanju je 45 minuta svjetski rekord na 10km. A ovdje pricamo o atleticarima i ljudima koji citav zivot treniraju za to.
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#6711 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Mustang1 »

Jebo ovo picinje najveci sportski dogadjaj ove godine !
WIMBLEDON ! 8-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6712 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by hrasno38 »

sumirprimus wrote:
hrasno38 wrote:
sumirprimus wrote:stani malo,stvarno si zaista...
sve to stoji,ali poredit dzeku i ove ostale,koji se nadavli golova...
plus koliko je bilo sprinteva?
a i to sta statisticki znaci,kad mesi dvaput zasprinta da dva gola?
nejmar?rvp?gece?benzema?wtf?
dzeko je nas napadac?dvije utakmice igramo sa jednim napadacem(ne racunam zamjene)koliko golova bez zamjena?
jebote ti zapeo za statistiku ko da je fudbal popis stanovnistva...
Zato sto se sa vama ne moze drukcije razgovarati nego argumentima. I ja sam samo naveo toliko od vas pominjanje pretrcanih kilometara. Nisam apsolutno uporedjivao kvalitet igraca ali nisam ni uporedjivao kvalitet i korisnost suigraca ovih koje sam naveo. Mislim iskreno da ti kazem cisto se zajebavam jer trenutno sam na odmoru i imam vremena da repliciram vasim nesuvislim pisanjima u kojima Edina Dzeku stavljate kao veceg krivca za poraz nego sudiju koji nas je unistio i o cijem sudjenju je pisao cijeli svijet.
jesi nemoj se sad vadit.ja tebi ko argument izbacim gifove koje su drugi vec postavili i ???kud ces veci argument...slika govori vise od rijeci...nema dalje...
pogledaj kako francuzi grizu,jebote sinoc alzirci,il hebeni eto toliko spominjani mandzukic olic,oni us nam najblizi...pa uporedi...amerikanci..iranci...
mani price eto ja to onako s odmora,fola s odmora...krivo mi jue,ko valjda i svima nama...da mi nije krivo njonju bi se zapalio,jebem ti utakmicu i fudbal,i ponavljam nije samo dzeko kriv,kriv je i pape sa svojom postavom,kriv je i spaha,kriv je i sudija/pomocni osteceni smo drasticno,kriv je i nas mentalitet,prvo podcijenimo,pa se onda sjebemo...sve na krivo posadjeno...ovaj fudbal i jeste za mazohiste...
Ovo boldirano je vec nesto drugo samo mi opet nije jasno zasto samo Dzeko i Spaha?????? Volio bih da men neko prosvjetli pa da mi kaze konkretno sta su uradili: Hajrovic, Pjanic, Medunjanin, Mujdza, Lulica necu da diram jer je covjek najebo ko zuti ni kriv ni duzan, pa sta su uradili za pola sata igre Ibisevic, Salihovic (najebo poslije Lulica) i Susic. Jedini kome se ne moze prigovoriti ni rijec su Begovic, Besic i Sunjic na kojeg je uzgred prije utakmice sipano drvlje i kamenje a momak je odigrao malte ne bez greske.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#6713 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Janjicar »

hrasno38 wrote:
sumirprimus wrote:
hrasno38 wrote: Zato sto se sa vama ne moze drukcije razgovarati nego argumentima. I ja sam samo naveo toliko od vas pominjanje pretrcanih kilometara. Nisam apsolutno uporedjivao kvalitet igraca ali nisam ni uporedjivao kvalitet i korisnost suigraca ovih koje sam naveo. Mislim iskreno da ti kazem cisto se zajebavam jer trenutno sam na odmoru i imam vremena da repliciram vasim nesuvislim pisanjima u kojima Edina Dzeku stavljate kao veceg krivca za poraz nego sudiju koji nas je unistio i o cijem sudjenju je pisao cijeli svijet.
jesi nemoj se sad vadit.ja tebi ko argument izbacim gifove koje su drugi vec postavili i ???kud ces veci argument...slika govori vise od rijeci...nema dalje...
pogledaj kako francuzi grizu,jebote sinoc alzirci,il hebeni eto toliko spominjani mandzukic olic,oni us nam najblizi...pa uporedi...amerikanci..iranci...
mani price eto ja to onako s odmora,fola s odmora...krivo mi jue,ko valjda i svima nama...da mi nije krivo njonju bi se zapalio,jebem ti utakmicu i fudbal,i ponavljam nije samo dzeko kriv,kriv je i pape sa svojom postavom,kriv je i spaha,kriv je i sudija/pomocni osteceni smo drasticno,kriv je i nas mentalitet,prvo podcijenimo,pa se onda sjebemo...sve na krivo posadjeno...ovaj fudbal i jeste za mazohiste...
Ovo boldirano je vec nesto drugo samo mi opet nije jasno zasto samo Dzeko i Spaha?????? Volio bih da men neko prosvjetli pa da mi kaze konkretno sta su uradili: Hajrovic, Pjanic, Medunjanin, Mujdza, Lulica necu da diram jer je covjek najebo ko zuti ni kriv ni duzan, pa sta su uradili za pola sata igre Ibisevic, Salihovic (najebo poslije Lulica) i Susic. Jedini kome se ne moze prigovoriti ni rijec su Begovic, Besic i Sunjic na kojeg je uzgred prije utakmice sipano drvlje i kamenje a momak je odigrao malte ne bez greske.
eto ja ti to objasnio gore u predhodnom postu ;)
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#6714 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Havatar »

Haha sta su uradili ovi i pocne da pominje igrace koji su bili najbolji a koji koje slucajnosti smetaju klanu :lol:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#6715 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Havatar »

Mustang1 wrote:Jebo ovo picinje najveci sportski dogadjaj ove godine !
WIMBLEDON ! 8-)
Ti nevazni sportovi su nista prema bilo kom ekipnom sportu
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#6716 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Dr. Kuca »

Ostali su bar nesto pokusavali i borili se. Dzeko ceko loptu da mu dodje u noge ako ne nema veze nece ni potrcat, Spaha grijesio, krivac za gol, unosio nervozu u ekipu svojim greskama, jebote njega je Sunjic popravljo, a trebalo je biti obratno.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#6717 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by It_is_a_Leclerc »

Havatar wrote:Haha sta su uradili ovi i pocne da pominje igrace koji su bili najbolji a koji koje slucajnosti smetaju klanu :lol:


Ljudi, okanite se budalaština.
Još malo ćete početi praviti spisak s kim se ko od igrača ima pravo družiti.
sumirprimus
Posts: 81600
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#6718 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by sumirprimus »

hrasno38 wrote: Ovo boldirano je vec nesto drugo samo mi opet nije jasno zasto samo Dzeko i Spaha?????? Volio bih da men neko prosvjetli pa da mi kaze konkretno sta su uradili: Hajrovic, Pjanic, Medunjanin, Mujdza, Lulica necu da diram jer je covjek najebo ko zuti ni kriv ni duzan, pa sta su uradili za pola sata igre Ibisevic, Salihovic (najebo poslije Lulica) i Susic. Jedini kome se ne moze prigovoriti ni rijec su Begovic, Besic i Sunjic na kojeg je uzgred prije utakmice sipano drvlje i kamenje a momak je odigrao malte ne bez greske.
dzeko je glavni igrac i najveca zvijezda ove repke...od njeg se i najvise ocekivalo...
onakve gifove ne mos napravit s jednim besicem...il pjanicem...il hajrovicem..dobro mozda miske,i9 on je stao kod one sanse niegrijaca kad i dzeko,al realno od misketa niko i nije ocekivo trku..jos na ljevom krilu.. :roll:
spaha zato sto je kapiten,vodja odbrane,i ko takav napravi najvece gafove..istina nije mogo sam branit ljevu stranu,nije on bek,e tu dolazi i pape na tapet...plus sudija i go...i jebiga to je to...
sve sto se ocekivalo muski odigrat,pa izgubili izgubli,nit je bilo muske igre,nit su casno se oprostili...a u svemu tome nije im pomogo ni pape sa svojom taktikom,ni sudijakoji je direktno utico na nase ispadanje...svbega pomalo pravi bosanski lonac...
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#6719 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by bosanska rijec »

Fudbal je to i sve me moguce :roll: ali zaista ono sto mi je cudno da u danasnjem vremenu i razvijenim tehnologijama i kako su mi rekli sudije imaju satove pa mogu vidjeti ovo ili ono, znaci ako sudija slucajno ili ako hoce moze da kaze da je ofsajd, a da se dodatno ne provjerava. Nama gledateljstvu je to odmah prikazano da je procjena sudije bila pogresna. Cudno mi je i nisam znala, da sudije samo na osnovu svog misljenja sude, bez provjere putem nekih tehničkih pomagala., kako bi u slucaju svoje greske mogli reviditari eventualnu gresku u procjeni...... Danas tako napredna tehno0logija, a sve je ostavljeno na procjenu jednom sudiju. Pa oni mogu tako da pogrijese, slucajno ili namjerno sve zavisi od njih. Malo mi je ovo bezveze s obzirom da se radi o tako znacajnom svjetskom prvenstvu, za koji treba puno truda svim reprezentacijama da bi samo dosli na prvenstvo.
Sto se tice nasih fudbala hvala im na svemu :kiss: , a u buducnosti treba uciti na greskama da se ne bi ponavljale... :bih:
Last edited by bosanska rijec on 23/06/2014 14:05, edited 1 time in total.
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#6720 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Mustang1 »

Havatar wrote:
Mustang1 wrote:Jebo ovo picinje najveci sportski dogadjaj ove godine !
WIMBLEDON ! 8-)
Ti nevazni sportovi su nista prema bilo kom ekipnom sportu
Bar pobjedi najbolji a ne onaj koga odabere guzonja iz fotelje !
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6721 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by hrasno38 »

Havatar wrote:Haha sta su uradili ovi i pocne da pominje igrace koji su bili najbolji a koji koje slucajnosti smetaju klanu :lol:
Pa u cemu su bili najbolji???? Ajde Pjanic i Besic su pretrcali najvise u ekipi po 12km. Ali sta je Pjanic uradio u napadu, sta je uradio kao vezni igrac, koliko je prilika napravio eto tom Dzeki, koliko je prilika sebi napravio??? O Hajrovicu kojeg nista ne krivim nego samo realno kazem da je decko za ono dok je igrao napravio jedan centarsut koji nije ni na sta licio i opalio jednu loptu za koju nisam siguran da li je isla po golu. Nema tu ljubavi prema ovome ili onome ovo je reprezentacija BiH, ljudi koji predstavljaju sa ponosom moju zemlju i volim ih sve podjednako od Tina do Dzeke i na kraju Papeta. Ovo je ekipni sport i zadto bi ja sad nekoga vise a nekoga manje cijenio. Ali pricamo o faktima a ne o tome recimo da Pjanic zaista sjajan mladi igrac i medju najboljim veznjacima u Evropi. Ja samo konkretno pitam sta je uradio ovu utakmicu???? Isto vazi za Hajrovica ciji je gol u kvalifikacijama podjednako vazan kao i ona dva Dzeke Grcima. Ali na ovoj utakmici nista. Ali zato za vas "tromi" Miske dade Edinu loptu ko na tanjiru i Edin ga zabi ali nam ga zabi i sudija. Cjelokupna sportska javnost od istoka do zapada kaze da je bio faul nad Spahicem pa i cjenjeni sudija Mateo Beusan ali ovdje par prepametnih forumasa tvrdi da nije. I o cemu mo onda pricamo ovdje nego o cistoj zavisti a mozda cak i svjesnom beobrazluku pojedinih forumasa koji su pametniji od zemaljske kugle. Odmah poslije utakmice je bio komentar "vukli se po terenu" a oni pretrcali 110 km sto je vise nego prosjek po utakmicama. Osvjetlali su nam obraz protiv "velike" Argentine koja je igrala pred svojih 60.000 navijaca i protiv kojih smo nesrecnim golom Kolasinca mozda izgubili bod. I kad se sklopi ta utakmica sa ovom sudijskom nepravdom Nigerije, vremenskim uslovima u Amazoniji zar nije ljudski pasti psihicki. Zar mislite da na poluvremenu nisu vidjeli da ih je sudija masakrirao. Ali to samo moze razumjeti onaj koji se bavio sportom a ne onaj koji se bavi iskljucivo sportom preko tastatur i misa.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#6722 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by shandrprcSA »

ovdje ko da je u Ferhadiji, coolira :D

Image
User avatar
Slo Burner
Posts: 5359
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#6723 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by Slo Burner »

hrasno38 wrote:Piše; Nataša Gaon Grujić za --- NO LINKS ---

"Ja nisam nikakav fudbalski stručnjak, ja sam samo navijač koji svim srcem, uvijek, želi da pobijedi naša reprezentacija. Ipak, fascinira me jedna stvar, ta brzina kojom smo spremni kritikovati, naša brzina mijenjanja mišljenja.
Samo pet minuta prije utakmice svi su kleli u Papeta, bili spremni tetovirati njegovo ime, nazivali ga najboljim Selektorom svih vremena, ljubili stope Džeki....a samo dva sata poslije obrušili smo se na iste, prgavo i grubo.
Oprosti nam Pape, sve te grube riči, oprostite nam igrači što je nama fudbal više od igre, što se na brazilskim stadionima kroz vaše pobjede rješavaju svi naši problemi.
Onoga trena kada date gol, kada svi skočimo i poderemo glasnice od siline sreće, tada zaboravimo nezposlene, tada zaboravimo propale firme, milion stanovika ugroženih poplavama, zaboravimo neizgasane zakone, zaboravimo penzionere i zaposlene na minimalcima... Vaš gol za nas znači da postoji ljepša budućnost za našu zemlju.
Sarajevo je u subotu bilo obojeno navijačima, onim istim nezaposlenim, ili na minimalcu, koji su kupili šal, dres, zastavu, pa pjevali: „ Idemo u Brazil oooooo“, „Zastavu svoju ponosno ja nosim majka nam je Pape, a babo nam je Osim“ i nadali se da ćete pobjedom uljepšati sivu svakodnevnicu, koju vi niste stvorili.
Zaboravili smo kako smo govorili koliko je veliko što se jedna mala zemlja plasirala na Svjetsko prvenstvo, pa neka bude šta bude...
Hvala vam na osjećaju ponosa kada ste istrčali na Marakanu i kada smo čuli himnu bez riječi i svi se digli na noge. Hvala vam na golovima, onom priznatom i onom poništenom. Hvala vam, niste vi krivi što je nama fudbal više od igre, a vaša pobjeda više od pobjede.
Da li će biti promjena u timu, da li je izbor igrača bio dobar, da li je moglo bolje i više, ostavljam ljudima sa sportskim iskustvom, kojeg ja nemam. Znam samo jedno, ja ću nastaviti sa ponosom stajati ispod naše zastave, one iste koju su neki palili, i dalje ću se dizati na himnu bez riječi, a u glavi će mi odzvanjati riječi Zorana Čatića, jer ti ćeš zemljo vječna biti, a mi gnojivo....
I sretno vam momci sa Iranom i unaprijed nam oprostite sve te grube riči...jer u ovoj zemlji život, jako često, ni na šta ne liči.

Natasa ba m'rs u kuj'nu
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#6724 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by MOSALJOZE »

Mustang1 wrote:
Havatar wrote:
Mustang1 wrote:Jebo ovo picinje najveci sportski dogadjaj ove godine !
WIMBLEDON ! 8-)
Ti nevazni sportovi su nista prema bilo kom ekipnom sportu
Bar pobjedi najbolji a ne onaj koga odabere guzonja iz fotelje !
Ne mora značiti
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#6725 Re: Svjetsko prvenstvo u fudbalu/nogometu - Brazil 2014

Post by shalla »

Daj ba Hrasno ne zajebaji nas života ti. Poštujem te zbog tvojih godina ali bezze ti je priča. Pusti pređene (dakle ne pretrčane) kilometre, pogledaj ova 2-3 gifa pa će ti biti jasno na šta aludiramo ;-)
Ustvari ja mislim da ti je jasno ali se hvataš bezze puke statistike koja i nije neko mjerilo ako znamo kako se mjere ti kilometri, ne znam fakat čemu ovoliko pravdanje?!?
Ja volim Edina i na svim mogućim temama sam ga uvijek branio (na mom FB u zadnjih par godina ima sigurno cca 20 statusa posvećenih njemu i njegovim super igrama za City i reprezentaciju) ali zašto stvari ne nazvati pravim imenom?
Džeko je najveće ime ove reprezentacije, najveća zvijezda i normalno da je pod najvećom lupom, to je svugdje na svijetu tako u bilo kojoj branši (politika, muzika, film, sport itd)...Ako ne može da se nosi sa tim to nije naš nego njegov problem...

Džeko nam treba još sigurno nekih 4-5 godina i ja i dalje očekujem od njega da bude glavna zvijezda ove reprezentacije ali brate za ovu utakmicu ne mogu da nađem nikakvo opravdanje. Fino ti je neko rekao, pogledaj tekmu još jednom ali ovaj put prati samo Edina pa ćeš vidjeti o čemu pričamo...
Last edited by shalla on 23/06/2014 14:34, edited 1 time in total.
Post Reply