Ermin Bicakcic

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
medo28
Posts: 200
Joined: 28/04/2011 12:34

#51 Re: Ermin Bicakcic

Post by medo28 »

titinho wrote:Tesko nama sa onakvom odbranom, covjek jeste dao gol al je u ove dvije utakmice igrao katastrofalno !
Slovacka kojoj je najslabija tacka napad, nama pravi velike probleme a posebnom ovom decku.

Svaka mu cast za sve al neozbiljno je pricati da se BIH u Brazilu moze osloniti na njega, treba podhitno novi stoper.
to se ti zezaš ili si tek počeo pratiti fudbal... Misimović šeta oko sredine Medunjanin spor Pjanić trči ali nije dovoljno agresivan, Salihović svako drugo dodavanje suprotnom timu napadači se ionako slabo vračaju ustvari kad je kontra nema se ni vremena... koliko puta su u zadnjji tren on i Spaha riješavali kontre to je čudo... ali kod boljih ekipa takav propuh na sredini neče prolaziti nekažnjeno to budite sigurni ili gol, ili ovakva riješenja http://www.youtube.com/watch?v=Sl_1kOgdPv0 a sad zamislite šta bi se desilo da Spaha ili Bičakčić dobiju crveni

Ermin je igračina...i on če završiti u jako dobrom klubu ako bude ovako igrao. :bih:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#52 Re: Ermin Bicakcic

Post by MOSALJOZE »

titinho wrote:Tesko nama sa onakvom odbranom, covjek jeste dao gol al je u ove dvije utakmice igrao katastrofalno !
Slovacka kojoj je najslabija tacka napad, nama pravi velike probleme a posebnom ovom decku.

Svaka mu cast za sve al neozbiljno je pricati da se BIH u Brazilu moze osloniti na njega, treba podhitno novi stoper.
Mozda Tiago Silva ili Pujol :run:
:bih: :bih: :bih:
BalkanPrince1
Posts: 133
Joined: 08/06/2012 19:13

#53 Re: Ermin Bicakcic

Post by BalkanPrince1 »

Svaka cast Bicakcicu i solidno je odigrao kad uzmes u obzir koliko je pritiska bilo, ali ipak smo puno sigurniji sa Zukanovicem. Bicakcic je jos mlad i on ce kad tad nauciti sa Emirom igrati.


Jedva cekam dolazak Kolasinca pa da ga stavimo na DM pa ce tad Spahic sa bilo kim moci zajedno igrati stopera. :)
User avatar
mevkobass
Posts: 227
Joined: 12/01/2008 10:35
Location: MAO Zuffenhausen

#54 Re: Ermin Bicakcic

Post by mevkobass »

Jos od njegovog dolaska u VfB 2009, pratio sam ga na treninzima i na nekoliko utakmica. Uvjek sam se potajno nadao da ce obuci nas dres , cak i onda kad je nastupao za Njemacku U18. Zelja mi se ispunila.
Istina treba jos sa Spahom da se uigra , al poslije njegovog gola mogu iskreno da kazem da sam bio uzbudjen isto kao i on i sa suzama u ocima.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#55 Re: Ermin Bicakcic

Post by Muhamed Đakmić »

Ama dobar vezni red postaviti ispred stopera i nema problema. Ljudi moji, branjenje počinje od napadača, ne od Spahića i Bičakčića. Ja se nekad pitam je l' stvarno gledamo istim očima pojedine utakmice. U onako ofanzivno postavljenoj ekipi, da odbrana na čelu s Begovićem primi u 180 minuta dva gola, je podvig.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#56 Re: Ermin Bicakcic

Post by Muhamed Đakmić »

wannabe_ultra wrote:Treba traziti nove, mladje igrace.Cinjenica je da Spaha nece zauvijek igrati i treba misliti na buducnost.Tu ima jos par igraca, a kako igraju mladi reprezentativci tesko nam se pise :)
Pa to svakako, ali ne kontam kritike na račun Bičakčića i priče da je prosjek.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#57 Re: Ermin Bicakcic

Post by Muhamed Đakmić »

Ali postoji i više tipova štopera. Ni Spahić ni on nisu brzinci kao Varane recimo, da ih ostaviš same nazad i da budeš siguran da će stići i presjeći loptu, a i on i Spahić su proveli dvomeč na vjetrometini. Nikakve protekcije, vječito na njih idu najmanje dva Slovaka.
BalkanPrince1
Posts: 133
Joined: 08/06/2012 19:13

#58 Re: Ermin Bicakcic

Post by BalkanPrince1 »

Jel smo vec zaboravili na Muhameda Besica???


Mali dobio nagradu za najboljeg stopera u Madjarskoj. Jest da je Madjarska ali ipak to je veliki uspjeh za igraca od samo 20 godina. Bice nesto od njega. Ja bih i njega zvao protiv Lihtenstajna i Litve.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#59 Re: Ermin Bicakcic

Post by MOSALJOZE »

Glavni problem je bio što nismo imali tog razbijača koji bi olakšao štoperima posao jer ono sjevne kontra oni se ni postavili nisu.Kada se vrati Vranješ i Zukanović,a Kolašinac AKOBOGDA zaigra lijevo onda će biti velika guzva na štoperu.
User avatar
mevkobass
Posts: 227
Joined: 12/01/2008 10:35
Location: MAO Zuffenhausen

#60 Re: Ermin Bicakcic

Post by mevkobass »

da je kojim slucajem Bico izabro Svabe , i nekad svabe protiv nas i graju i on da ovakav gol , onda bi bilo ne valja savez , ne valja trener , itd , itd. A Bico bi bio bolji nego Puyol i Canavaro zajedno ,sta smo propustili , drugi slucaj Ibrahimovic , itd.. Budimo realni treba mu dati vremena da se uigra , pa cak i vecim igracima od njega je trebalo nekad i previse vremena za uigravanje u repki da bi bili neko i nesto u svijetu.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#61 Re: Ermin Bicakcic

Post by It_is_a_Leclerc »

titinho wrote:Tesko nama sa onakvom odbranom, covjek jeste dao gol al je u ove dvije utakmice igrao katastrofalno !
Slovacka kojoj je najslabija tacka napad, nama pravi velike probleme a posebnom ovom decku.

Svaka mu cast za sve al neozbiljno je pricati da se BIH u Brazilu moze osloniti na njega, treba podhitno novi stoper.
Odličan je bio. Prouči malo bolje fudbal i našu taktiku.
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#62 Re: Ermin Bicakcic

Post by IcedMFEarth »

Ma dobar je Ermin, nemojte bezveze pričati i siguran sam da ce biti veliki borac. Jeste li vidjeli suze kod njega na kraju tekme ? :bih:
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#63 Re: Ermin Bicakcic

Post by Mobile_Disco »

Standardan u jednom prvoligasku koji igra u Njemackoj bundesligi.. Ima tu jos da se radi i napreduje sve u svemu odlican kakvih je bilo
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#64 Re: Ermin Bicakcic

Post by Idemedosumom »

Ermin Bicakcic je odlicno svoj posao obavio! Ja ne razumijem sta neki ocekuju od nasih stopera...

Igrali smo utakmice u kojima nam samo pobjeda(e) znaci(e) nesto, nerijesen rezultat je bio ravan porazu. Pape se odlucio za formaciju bez def. veznog, a protivnik haman igra bunker, ceka nasu izgubljeno loptu kako bi udarili kontru. Jako nezahvalan i tezak zadatak su imali Bicakcic i Spaha.

Znaci 8 ofanzivnih igraca, nazad ostaju samo Begovic, Bicakcic i Spaha. Protiv skoro svake slovacke kontre su se uglavnom stoperi i golman SAMI BRANILI. Nesto su Lulic i Medo pokusavali pomoci, ali su uglavnom bili prespori.


Jos jednom ponavljam, Bico odlicno pojacanje za nas! Isto tako mi je drago sto ovaj momak moze i Mujdzu mijenjat, sto je protiv SAD-a u prvom poluvremenu dokazao.

Eh sada, Zukanovic vs Bicakcic vs Vranjes, kojeg postavit kao drugog stopera? Ja bih licno postavio Bicu, Zuka bi kod mene igrao lijevog beka a Vranjes bi bio rezerva (ispred Pandže i Šunjica naravno).

Sve trojica su trenutno u mojim ocima tu negdje u 5 deka, ali Bicakcic ipak igra u Bundesligi, ima najbolje predispozicije za napredovanje. Za kojeg god od ove trojice da se Pape odluci sigurno nece pogrijesit.
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#65 Re: Ermin Bicakcic

Post by svi u napad »

Vi koji niste dobro gledali 2 tekme procitati sta je idemedosumom napisao. Ja mogu samo ponoviti da smo mi igrali odbranu sa 2 igraca (Bicakcic i Spahic) i pravo je cudo kako smo primili samo 2 gola. Momak moze igrati i desnog beka a zbog iznosenja lopte ja bih ga probao cak i na zadnjem veznom. Dobar igrac i obzirom da igra u Njemackoj ocekujem veliki napredak za 2 do 3 godine. Pametan potez nasih sa njegovim angazovanjem.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7297
Joined: 12/03/2012 18:04

#66 Re: Ermin Bicakcic

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

wannabe_ultra wrote:ako cemo realno, nije ni canavaro
kako je ispao par puta u zenici to je strasno, osim gola mislim da nije puno ponudio u ove dvije utakmice.To je moje misljenje
EDIT: Nema potrebe ...

Ako nemaš veznog reda koji je kvalitetan u defanzivi, koji nije trkački sposoban da isprati igrača koji trči kontra napada, logično je da nemaš ni odbranu jer su napadači u velikoj prednosti nad odbranom jer hem imaju višak prostora, hem su u prednosti jer su u punom šprintu u odnosu na odbranu koja ih čeka i gata hoće li krenuti lijevo, desno ili će dodati loptu svom saigraču. Ne treba biti genije pa to shvatiti, ili ipak treba ?

Naš vezni red, a ne odbrana, je dopustio Slovačkoj onoliko prilika.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45162
Joined: 29/12/2005 01:20

#67 Re: Ermin Bicakcic

Post by jeza u ledja »

Po meni odigrao je odlicno.

Bolji od Zukanovica (kojeg btw treba na lijevi bek). Salihovica na klupicu.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#68 Re: Ermin Bicakcic

Post by Idemedosumom »

jeza u ledja wrote:Po meni odigrao je odlicno.

Bolji od Zukanovica (kojeg btw treba na lijevi bek). Salihovica na klupicu.
This ^
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25761
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#69 Re: Ermin Bicakcic

Post by BHF_Manijak »

jeza u ledja wrote:Po meni odigrao je odlicno.

Bolji od Zukanovica (kojeg btw treba na lijevi bek). Salihovica na klupicu.
Salihovic je postao najomrazeniji igrac nakon ovog dvomeca! :lol: :mrgreen: Fakat Sejo je uzasan bio! Ni naprijed ni nazad! :roll: Frajer centrira a zabije galvu u koljeno sebi.

Sto se Bicakcica tice, postavljanje mu je jako lose, preskakala ga je 3-4 puta, sto je moglo biti kobno. Nadam se da je to samo neuigranost sa Spahom, te da ce biti sve bolji i bolji, u suprotnom bih opet Vranjesa vratio! :mrgreen:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#70 Re: Ermin Bicakcic

Post by It_is_a_Leclerc »

Ermin "instragram" Bičakčić... :D

Meni je on sasvim dobro igrao. Ipak, treba uzeti u obzir činjenicu da su ingenioznošću Papeta i taktici bez klasičnog zadnjeg veznog, Spaha i on ostavljeni na vjetrometini... Kad bi prema njemu dolazile 3 onakve lopte po utakmici sigurno bi ih rješavao profesionalno. Ali kad ih dođe 15-ak (jer nema zadnjeg veznog da opasnost otkloni na vrijeme), statistički je i greška vjerovatnija.
User avatar
mevkobass
Posts: 227
Joined: 12/01/2008 10:35
Location: MAO Zuffenhausen

#71 Re: Ermin Bicakcic

Post by mevkobass »

Ermin Bicakcic: "Für eine so junge Nation wäre das ein Riesenschritt"

http://www.goal.com/de/news/3643/exklus ... re-das-ein


Bicakcic auf WM-Kurs


http://www.bild.de/sport/fussball/eintr ... .bild.html
User avatar
suadfor
Posts: 521
Joined: 05/07/2012 22:40

#72 Re: Ermin Bicakcic

Post by suadfor »

cisto ove zalosne sove sto prizivaju druge stopere da vide s kim je bico imao posla...

User avatar
mevkobass
Posts: 227
Joined: 12/01/2008 10:35
Location: MAO Zuffenhausen

#73 Re: Ermin Bicakcic

Post by mevkobass »

U Nedelju Bico na svom stadionu protiv svog bivseg kluba i Ibisevica

Image


http://www.bundesliga.de/de/liga/matche ... er=v&tag=7
User avatar
mevkobass
Posts: 227
Joined: 12/01/2008 10:35
Location: MAO Zuffenhausen

#74 Re: Ermin Bicakcic

Post by mevkobass »

.......... Ibisevic bez sumnje jeste postigao vazan pogodak za nasu repku , ............ ali
ruku na srce da nije bilo Izetovog gola , i ......................... prvog pogodka Bicakcica , :?:
Vedo mi te volimo i zahvalni smo ti radi svega , ti si realan i znas sta mislim , vidimo se kad dodjes u Stgt.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2799
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#75 Re: Ermin Bicakcic

Post by ovo_malo_duse »

Dobar Bico protiv hanovera.
Post Reply