Ervin Zukanovic

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

A_A_AKCIJA

#251 Re: Ervin Zukanovic

Post by A_A_AKCIJA » 26/10/2014 18:29

Dead Man Walking wrote:
A_A_AKCIJA wrote:
VCorp wrote: Kakvo je to ponašanje najplacenijeg selektora u regiji ?
Provjerite info prije nego odvalite. Je li Advocaat manje plaćen?

Da se razumijemo, Zuka ima mjesta u reprezentaciji. Krivo mi je što je krenuo sa pričom, koja je vrlo ozbiljna, ali je isto tako treba dokazati.

Jebiga, u normalnim zemljama kada nekoga optužiš za reket (a Zuka Papeta upravo optužuje za to), onda jedan od njih dvojice bude kažnjen ili zatvorom (reketaš) ili novčanom kaznom (klevetnik). Bojim se da ne bude ništa od navedenog osim prazne i negativne priče.

Zuka, ako je čovjek, treba da izgura ovu priču do kraja, ako stoji i dalje iza nje. Sve što je naveo je jako lahko dokazati, sada je na njemu.
Da ti predjemo preko Hadzica spasioca...

Advocaatova plata je nesto ispod 25k eura, na sto ima nekakve bonuse u slucaju plasamana. Podsjecanja radi, covjek je prije toga radio za paltu od 7 miliona istih tih evrica. Izracunaj koliko puta manje ce sad zaradjivati, cisto da se vidi da ima itekako "skupih" trenera koji su spremni doci raditi za manje u slucaju da se radi o perspektivnim ekipama.

A sto se tice Zukanovica, iako zvuci kao optuzba, on pravno nije direktno optuzio nikog nego je postavio pitanje "sta bi bilo da mu je menadzer Sead Susic, da li bi stvari bile drugacije" a to i mene zanima. Sta ti mislis?
Nemaš ti preko čega prelaziti. Ako ga ti nisi prizivao, ne znači da nije prizivan. Isto kao Prcić, a danas Štilić.

Advocaat dolazi na nulu i treba da se dokaže. Pape je prvi ciklus imao platu desetak puta manju nego sada. Ovo mu je treći ciklus i izborio se za lovu za svoj ugovor u Brazilu.

Opet, ponavljam, da imam dilemu Pape -Advocaat, ne bih se dvoumio sekunde. Advocaat je dokazani stručnjak i imao bi veliku prednost.

Zuka se zajebao, jer ga je neko nahajcao, to se vidi iz aviona. Ne možeš tražiti profesionalnost, ako je ne ponudiš. Niti jedan selektor ga ne bi zovnuo ako ima istine u tome da je pričao što je pričao. Viza za USA je vrhunac gluposti za šta optužuje Papeta.

Tačno se vidi da neko radi kampanju izvana, da se pokvari atmosfera među igračima. Izmišljaju se afere, ne bi li se reprezentacija okliznula i došao neko ko trlja ruke u sjeni i čeka momenat. Nedao Bog, ako se to desi, vidječemo ko će biti najglasniji.

Moje mišljenje nije bitno, jer ga svako ima, pa i ja. Bitne su činjenice i šta ko može dokazati, jer su ovo teške optužbe. Kažem, za zatvora i kazne za klevetu. Činjenice govore da u Reprezentaciji imamo jednog iz Germanije i još 2 bivša. Takođe, jedan aktivni član Germanije, a bivši reprezentativac (Zahirović), ne igra. To su činjenice, a ostalo je samo priča.

Zuka je ozbiljno zakuhao i ima priliku da bude spasilac BiH fudbala, ako je ovo istina što govori. Na njemu je hoće li lajati ko nezadovoljna tetka ili dokazati da je principijelno bolji od Papeta. Kaže, zvao, kumio molio, Pape ništa. To se dokaže za 5 minuta listingom telefona i emailova. Ako ovo dokaže, ja ga lično predlažem za kapitena do penzije. Jel pošteno?

mega_mashcine

#252 Re: Ervin Zukanovic

Post by mega_mashcine » 26/10/2014 18:33

Poletio je Zuka pred rudu, trebao je biti strpljiviji, nakon danasnjeg gola bi sigurno dobio poziv. Za'ebo se posteno. :D

insaneinthebrain

#253 Re: Ervin Zukanovic

Post by insaneinthebrain » 26/10/2014 18:36

bi qrc dobio. da je zabio hat-trick papke ne bi ni mrdnuo prstom

MOSALJOZE

#254 Re: Ervin Zukanovic

Post by MOSALJOZE » 26/10/2014 18:42

Momak je trebao dobiti poziv za ove kvalifikacije,a zašto nije eh...

Edin H.

#255 Re: Ervin Zukanovic

Post by Edin H. » 26/10/2014 18:44

MOSALJOZE wrote:Momak je trebao dobiti poziv za ove kvalifikacije,a zašto nije eh...
Kad levat konta da prije Svena uleti :oops:

Nece moci, ove nochi :D

Dead Man Walking

#256 Re: Ervin Zukanovic

Post by Dead Man Walking » 26/10/2014 19:26

@Ekšn

Ja nisam prizivao, a nije ni niko drugi, kao sto si se mogao uvjeriti nakon bjesomucnog trazenja. ;)

Dalje, forum i jeste za razmjenu misljenja, zasto je problem da i ti ponudis svoje na temu?

SkyLimit

#257 Re: Ervin Zukanovic

Post by SkyLimit » 26/10/2014 20:51

Izjava poslije utakmice. Pita ga novinar: "Poljubili ste tlo poslije postignutog gola, šta to znači"? :-)

https://www.youtube.com/watch?v=OcNLzJoBf5k

van Basten

#258 Re: Ervin Zukanovic

Post by van Basten » 26/10/2014 21:35

taman ga je mogao zvati umjesto Ibiševića, neka igra u napadu :oops:
a u ovaj novi trener Chieva prešao na igru sa 4 nazad... sram ga bilo :evil:

hillbill

#259 Re: Ervin Zukanovic

Post by hillbill » 26/10/2014 21:53

A_A_AKCIJA wrote:

Da se razumijemo, Zuka ima mjesta u reprezentaciji. Krivo mi je što je krenuo sa pričom, koja je vrlo ozbiljna, ali je isto tako treba dokazati.

Jebiga, u normalnim zemljama kada nekoga optužiš za reket (a Zuka Papeta upravo optužuje za to), onda jedan od njih dvojice bude kažnjen ili zatvorom (reketaš) ili novčanom kaznom (klevetnik). Bojim se da ne bude ništa od navedenog osim prazne i negativne priče.

Zuka, ako je čovjek, treba da izgura ovu priču do kraja, ako stoji i dalje iza nje. Sve što je naveo je jako lahko dokazati, sada je na njemu.
ti hoces da zuka donese pismenu potvrdu ,sa safetovim potpisom, da ga je reketirao........pogledaj prvih 11 i samo ce ti se dokazati

hillbill

#260 Re: Ervin Zukanovic

Post by hillbill » 26/10/2014 22:03

luckylaka wrote:
zetareticula wrote:Bravo za Zukana kralja :izet:
Sto.Ko je odgledao utakmicu mogao je vidjeti da Zuka nije nista extra odigrao(prosjek)i osim gola ,slicno kao Hahjrovic juce.Sut,stativa i to je to.Da nam i ovakav Zuka treba u reprezentaciji to je bez dileme ali Boga mi o Zuki se pise kao da su zgazili protivnika danas a Zuka igrac utakmice.
tebi je bitno da je PAPKE u pravu...............................za reprezentaciju te boli k...

hillbill

#261 Re: Ervin Zukanovic

Post by hillbill » 26/10/2014 22:13

5 0 5 wrote:najvise volim procitati kada ovi navodni navijaci reprezentacije pljuju po nasim momcima. jednog po jednog, pokusavajuci opravdati idiotske poteze pogubljenog selektora. begovic, miske, edin, miralem, spahic, ibisevic, zuka... svaki je bar jednom bio propali igrac, propali covjek, lazov, interesdzija, prevarant.

samo nastavite biti objektivni. sve ostaje zapisano. :thumbup: :bih:
KLJUC NASIH PROBLEMA JE....GLUPKO,PAPKO.SAFET......DA GA NIJE... REPKA BI BILA ONO STO JE BILA KAD JE DOSAO

luckylaka

#262 Re: Ervin Zukanovic

Post by luckylaka » 26/10/2014 22:31

hillbill wrote:
luckylaka wrote:
zetareticula wrote:Bravo za Zukana kralja :izet:
Sto.Ko je odgledao utakmicu mogao je vidjeti da Zuka nije nista extra odigrao(prosjek)i osim gola ,slicno kao Hahjrovic juce.Sut,stativa i to je to.Da nam i ovakav Zuka treba u reprezentaciji to je bez dileme ali Boga mi o Zuki se pise kao da su zgazili protivnika danas a Zuka igrac utakmice.
tebi je bitno da je PAPKE u pravu...............................za reprezentaciju te boli k...
Ti da imas ko sto nemas skonto bi nesto ovako na zalost .... ne trebas objasnjavati.

stranacc

#263 Re: Ervin Zukanovic

Post by stranacc » 26/10/2014 23:56

A_A_AKCIJA

#264 Re: Ervin Zukanovic

Post by A_A_AKCIJA » 27/10/2014 15:01

hillbill wrote:
A_A_AKCIJA wrote:

ti hoces da zuka donese pismenu potvrdu ,sa safetovim potpisom, da ga je reketirao........pogledaj prvih 11 i samo ce ti se dokazati
Ne treba potvrda meni nego njemu. On tvrdi da je reketiran i neka to dokaže. Tako ide taj proces.

Sa druge strane, Pape tvrdi da je jednom već prešao preko njegovog jezika, jer ga je i prvi put pozvao uprkos njegovom širenju glasina. Pape ga jeste zvao i to je činjenica.

Isto je činjenica da je optužio Savez i Papeta da mu je napakovao vizu. To se takođe lako dokazuje. Sigurno je dobio odgovor iz Ambasade, pa neka i kaže šta piše u tom odgovoru. I Pape ga je pozvao da kaže, a i mene baš zanima. Ako je nekompletna dokumentacija, a on sve uredno predao, zajebao ga je Savez. Opet ponavljam, sve je lako dokazivo i on ima i Papeta i Savez u šahu i može ih povaliti samo tako, ako dokaže svoje tvrdnje. Pitam se zašto to i ne uradi, jer bi mu koristilo. Zašto se zadržava u domenu glasina i tračanja?

Neka iznese dokaze za ove jako teške optužbe i posteće heroj. Srušiće Papeta, može i tužiti Savez jer mu uništava karijeru (neodlazak na Svjetsko jeste uništavanje nečije karijere) i može generalno ozdraviti naš fudbal.

Ervine Zukanoviću, zašto ovo ne uradiš i dokažeš da si upravu, čovjek od riječi, a Pape lažov, reketaš i lopov? Dok to ne uradiš za mene ćeš biti nezadovoljna tetka koja samo širi nepotvrđene glasine pune ogorčenja.

A_A_AKCIJA

#265 Re: Ervin Zukanovic

Post by A_A_AKCIJA » 27/10/2014 15:09

Dead Man Walking wrote:@Ekšn

Ja nisam prizivao, a nije ni niko drugi, kao sto si se mogao uvjeriti nakon bjesomucnog trazenja. ;)

Dalje, forum i jeste za razmjenu misljenja, zasto je problem da i ti ponudis svoje na temu?
E jebiga, to što tebi dva forumaša čije sam postove postavio nisu po volji, je nešto drugo :) .

Mišljenje je ko šupak, svako ga ima a često i smrdi. Moje mišljenje na ovu temu ništa ne znači, niti bi pomoglo da se malo razbistri situacija. U moru mišljenja su potrebne činjenice da bi se znalo šta je istina a šta laž.
Na kraju krajeva, zaokružio bih ga kada dobijem činjenice koje mi fale u čitavoj priči.

Imamo situaciju u kojoj jedna osoba iznosi teške optužbe na račun druge. U normalnom svijetu, onaj koji optužuje treba i da dokaže to za šta tereti drugoga.

Ja podržavam onoga na čijoj su strani činjenice, dakle dokazane stvari. Trenutno Zukanović optužuje, ali ništa ne dokazuje: ni Vizu za USA niti komunikaciju sa Papetom. Oboje je jednostavno za dokazati. Dok to ne uradi, ja sam na strani Reprezentacije, tj selektora, koji je sticajem okolnosti trenutno Pape. Ista je priča sa Germanijom, Tss, Spahićem, Džekom... svađama podmetanjima...

Zašto, zato što neću da dozvolim da svako sa ulice tek tako može dovesti u pitanje jednu instituciju i da je ruši nepotvrđenim optužbama.

Baresi 6

#266 Re: Ervin Zukanovic

Post by Baresi 6 » 27/10/2014 15:17

ima snimak (pripreme za SP, utakmica protiv u-21 reprezentacije) gdje zukanovic kaze evo dosao sam malo ranije da zavrsim oko vize, jer prosli put sam imao problema oko toga. a prosli put se valjda odnosi na prijateljsku protiv argentine u novembru 2013

DonVitoNN

#267 Re: Ervin Zukanovic

Post by DonVitoNN » 27/10/2014 18:38

Dobro ipak ima ona prica strucnjaka Safeta za Zukanovica da nije u standardnih 11 pripremama kluba :lol:

Crvena Tifoza

#268 Re: Ervin Zukanovic

Post by Crvena Tifoza » 27/10/2014 18:42

Baresi 6 wrote:ima snimak (pripreme za SP, utakmica protiv u-21 reprezentacije) gdje zukanovic kaze evo dosao sam malo ranije da zavrsim oko vize, jer prosli put sam imao problema oko toga. a prosli put se valjda odnosi na prijateljsku protiv argentine u novembru 2013
Šta je zapravo sa Zukanovićem? Šta to njegova prošlost krije pa ne može vize dobiti?

Sent from my iPhone using Tapatalk

SSemir

#269 Re: Ervin Zukanovic

Post by SSemir » 27/10/2014 19:35

Crvena Tifoza wrote:
Baresi 6 wrote:ima snimak (pripreme za SP, utakmica protiv u-21 reprezentacije) gdje zukanovic kaze evo dosao sam malo ranije da zavrsim oko vize, jer prosli put sam imao problema oko toga. a prosli put se valjda odnosi na prijateljsku protiv argentine u novembru 2013
Šta je zapravo sa Zukanovićem? Šta to njegova prošlost krije pa ne može vize dobiti?

to ne smijes pitat, to se ne smije saznati. informacije koje dobijes u vezi toga ne idu u prilog pljuvanju po susicu ;)

Paul F.

#270 Re: Ervin Zukanovic

Post by Paul F. » 27/10/2014 19:38

Ma čovjek se prilično glupo ponaša. Javno iznosi glupe optužbe na račun selektora. Javno priznaje da je pozivima i porukama vršio pritisak na selektora da ga ovaj pozove. Mogu misliti kakve je gluposti ranije radio.

DonVitoNN

#271 Re: Ervin Zukanovic

Post by DonVitoNN » 27/10/2014 19:43

:lol: :facepalm: :facepalm:

FIDELCA

#272 Re: Ervin Zukanovic

Post by FIDELCA » 27/10/2014 19:59

Da je najbolji strijelac SERIE A teleci mozak ga nece pozvati.

Romanista 101%

#273 Re: Ervin Zukanovic

Post by Romanista 101% » 27/10/2014 21:37

SkyLimit wrote:Izjava poslije utakmice. Pita ga novinar: "Poljubili ste tlo poslije postignutog gola, šta to znači"? :-)

https://www.youtube.com/watch?v=OcNLzJoBf5k
Jel ga ovo Senad Avdic intervjuise?

kakotakonikako

#274 Re: Ervin Zukanovic

Post by kakotakonikako » 28/10/2014 11:08

luckylaka wrote:
hillbill wrote:
luckylaka wrote: Sto.Ko je odgledao utakmicu mogao je vidjeti da Zuka nije nista extra odigrao(prosjek)i osim gola ,slicno kao Hahjrovic juce.Sut,stativa i to je to.Da nam i ovakav Zuka treba u reprezentaciji to je bez dileme ali Boga mi o Zuki se pise kao da su zgazili protivnika danas a Zuka igrac utakmice.
Ti da imas ko sto nemas skonto bi nesto ovako na zalost .... ne trebas objasnjavati.
kada nema argumenata onda idu uvrede. kao neki balavac. ZUKA izdrzi i njegovo ce proci.

SkyLimit

#275 Re: Ervin Zukanovic

Post by SkyLimit » 12/11/2014 17:57

Ovakvih karaktera nam fali.
Ervin Zukanović: Radio sam u staklarskoj radnji, živio u garsonjeri, igrao u amaterima

Za “Želju” sam, kao što sam rekao, potpisao profesionalni ugovor. Divne uspomene me vežu za klub, međutim, u to vrijeme, klub, em što je imao finansijske probleme, em ja nisam igrao, da li je bilo do mene ili kluba, ja to ne znam, ali jednostavno, ljudi više nisu računali na mene. Saopćeno mi je da idem na posudbu, negdje u neke Semizovce, neke slabije lige…

U mojoj glavi je bila jedna misao da želim otići vani, da svoju budućnost niti karijeru ne vidim u Bosni. Izvadio sam turističku vizu na tri mjeseca i otišao u Njemačku. Dakle, bez pomoći bilo kakvih “jarana” i menadžera. Boravio sam kod svog prijatelja, snalazili smo se, upoznavali ljude…

Uglavnom, kad sam otišao u Njemačku, bio sam prvo na nekim probama, međutim, nisam prošao na njima. Kluba nisam imao, ali uprkos tome, nisam odustajao. U meni je bila velika želja da treniram. I tada sam predložio prijatelju da odemo u kamp, naime, u Njemačkoj djeluje jedna organizacija – Igrači bez ugovora, Njemački savez je to oformio kako bi tu, za određenu mjesečnu sumu, mogli trenirati svi igrači u Njemačkoj koji su bez ugovora.

Na taj način igrači održavaju fizičku spremu i, što je jako važno, igraju prijateljske utakmice koje prate treneri drugih klubova, ne bi li možda pronašli nekog zanimljivog igrača za svoj tim. I tako sam i ja odigrao jednu takvu utakmicu, zanimljivo, do isteka vize su mi bile ostale samo dvije sedmice, i tada me primijetio jedan čovjek koji mi je ponudio da idem u Austriju u drugu ligu. Pristao sam. Mislio sam u sebi: “Zašto da ne? Druga liga, druga liga. Polako ću napredovati” – prisjeća se Ervin.

Kompletan intervju procitajte u printanom izdanju magazina Azra (broj 924)

Post Reply