Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

petunija

#201 Re: razvod braka

Post by petunija »

GoodTaste wrote:Evo i muza ... :lol:
:lol: :lol: :lol:
:thumbup:
Baby Jane

#202 Re: razvod braka

Post by Baby Jane »

:D :D

A, ja kad govorim raji "ne udaji se/ne zeni se", cudno me gledaju... :D
Salah ad-Din

#203 Re: razvod braka

Post by Salah ad-Din »

GoodTaste wrote:Evo i muza ... :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Koji si ti king :D

Vise postaju dosadni sa ovim razvodima, tacno ce me odvratiti od namjere da se zenim :D
suzzy_q

#204 Re: razvod braka

Post by suzzy_q »

almird1369 wrote:Zna li neko koji sud je nadlezan za razvod braka.Stanujem u Vogosci, a koliko znam u Vogosci nema suda.U pitanju je sporazumni razvod braka, sa rijesenim statusom vezano za dijete.Ne bih, da podnosim zahtijev u opstini naseg zadnjeg prebivalista, jer je to daleko.Nadam se da se moze zahtijev podnijeti negdje u gradu.Unaprijed hvala.
Taksa ti je 400,00 KM
Woman

#205 Re: razvod braka

Post by Woman »

.
disappointed

#206 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by disappointed »

pod pojmom kafanski podrazumjevam osobu koja ne zna reći ne kad ga zove raja, uopće nije upitna ni kafa ni piva s rajom ili prijateljem taman da je svaki dan, ali je upitno to što ta kafa ili piva uvijek pređe u još jednu, pa još jednu, pa tako vrlo često do sabaha, i onda sam problem ja jer njega raja zeza kako ne smije nigdje od žene, a on jadan mene sluša samo tako!
ponavljam i ovo mi je sad apsolutno nebitno, cilj mi je ostati u pameti i okončati razvod, sad mi i on djeluje da bi mogao početi komplikovati..iako smo fino dogovorili sporazumni..
HardCore

#207 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by HardCore »

Molim moderatore da lockaju temu, ova pokretacica mi ide na ku***, dobila je ono sto je trazila. pusa bokic cmokic :D
disappointed

#208 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by disappointed »

HardCore wrote:Molim moderatore da lockaju temu, ova pokretacica mi ide na ku***, dobila je ono sto je trazila. pusa bokic cmokic :D
žao mi je ako si se i ti pronašao u ovom pojmu kafanskih ljudi, ali nije to razlog da budeš prost, bez obzira što istina ponekad jako boli..
kadinica

#209 Re: razvod braka

Post by kadinica »

almird1369 wrote:Zna li neko koji sud je nadlezan za razvod braka.Stanujem u Vogosci, a koliko znam u Vogosci nema suda.U pitanju je sporazumni razvod braka, sa rijesenim statusom vezano za dijete.Ne bih, da podnosim zahtijev u opstini naseg zadnjeg prebivalista, jer je to daleko.Nadam se da se moze zahtijev podnijeti negdje u gradu.Unaprijed hvala.
Bojim se da ne može...

Nadležan je općinski sud po mjestu posljednjeg zajedničkog prebivašta bračnih partnera.
bombašica

#210 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by bombašica »

Jel' ovo zavladala epidemija razvoda? :-) :D
ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#211 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by ladyblue18 »

@ HardCore - ja stvarno pokusavam biti fina i fer, pa sam ti vec nekoliko takvih postova obrisala sa ove teme.

Ja ti obecavam da ce sljedeci biti ban.
adv.K

#212 Re: razvod braka

Post by adv.K »

Ako ste imali zadnje zajednicko prebivaliste u Vogosci, onda je mjesno (i stvarno) nadlezan Opcinski sud u Sarajevu, Senoina 1. (ovo je jedini opcinski sud u KS).
disappointed

#213 Re: razvod braka

Post by disappointed »

adv.K wrote:

Ako ste imali zadnje zajednicko prebivaliste u Vogosci, onda je mjesno (i stvarno) nadlezan Opcinski sud u Sarajevu, Senoina 1. (ovo je jedini opcinski sud u KS).
da li onda mogu i ja direktno u sud na svojoj općini predati zahtjev? ako bi i kod mene bio sporazumni i ako smo se dogovorili da djeca budu kod mene?
ps.ako neko ima urnek tog zahtjeva može li staviti ovdje?
adv.K

#214 Re: razvod braka

Post by adv.K »

disappointed wrote:
adv.K wrote:

da li onda mogu i ja direktno u sud na svojoj općini predati zahtjev? ako bi i kod mene bio sporazumni i ako smo se dogovorili da djeca budu kod mene?
ps.ako neko ima urnek tog zahtjeva može li staviti ovdje?
Nema sudova po opcinama, samo je jedan opcinski sud u KS, nadlezan za cijeli kanton. A kako imate mldb. djecu prije obracanja sudu morate provesti postupak posredovanja/mirenja (u centru za soc rad. svoje opstine).
disappointed

#215 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by disappointed »

ok, hvala...
a mogu li zahtjev otkucati ja ili ima određena forma?
zelenashica

#216 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by zelenashica »

disappointed wrote:ok, hvala...
Otiđi prvo u opštinu i pitaj, neke opštine imaju urneke, a neke nemaju, pa sama napiši.
adv.K

#217 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by adv.K »

PP
mrtva kokoš

#218 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by mrtva kokoš »

http://www.kcsr.ba/images/ObrasciPDF/posredovanje.pdf

prije svega ovo...
arman1

#219 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by arman1 »

Prije nego pustiš vodu pokušajte malo živjet razdvojeno. Nije zeza. Nekoliko parova je odlučilo na ovu mjeru i rezultat je ili GLADAK sporazumni ili neki kompromis/mirenje.
Iskreno Vas dvoje i niste toliko važni, sami ste čorbu skuhali ali na djecu ovo sve može ostavit posljedice, a možda još nije gotovo.
Naravno da je na prvu pristao glatko, u stvari samo je taktički uzeo vremena dok vidi šta dalje. To dalje će te stajati nekoliko tabli apaurina.
Sretno.
fatamorgana

#220 Re: razvod braka

Post by fatamorgana »

babyline wrote:ako spoje teme hoce li se pomiriti ili ovo dvoje spandzati
zene, gaca, carapa, raazvoodaa
:lol:
disappointed

#221 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by disappointed »

moja najveća želja je bila ovih 15 godina napraviti skladnu porodicu od nas.međutim ta se želja vremenom pretvorila u moju borbu sa samom sobom, zašto ja ne mogu prihvatiti kao većina žena te muške nebuloze, tipa opijanje, hodanje, vika, dreka, nervoza... zašto uvijek jasno dam do znanja kad nešto nije u redu, zašto i njemu kao i meni nisu djeca na prvom mjestu...zašto zašto zašto...kad ja predložim da negdje odemo porodično uvijek se ispriječi milion problema, imam posla, nemam para...bla bla, a kad bilo ko drugi zovne na sjedanje, sijelo...frajer samo ne dođe kući s posla....i tako dan za danom, godina za godinom...ja nikad nisam bila dio te njegove raje jer smo u principu različiti, vjerovatno svi oni mene smatraju umišljenom, zeznutom, ažbahom, i šta već ne. ni oni meni nisu ekstra privlačni kao društvo, to sam i njemu rekla uvijek nađe neke ortodoksne alkose gdje na kraju sijela ne zna sastaviti prosto proširenu rečenicu, ma to je jako teško za obasniti. ja se divim ljudima koji imaju granicu u svemu pa i u tom piću, divim se ljudima koji mogu imati i zajebanciju sms-om i istovremeno to držati pod kontrolom a ne ponašati se ko životinja gdje možeš svaku koja mahne repom iste sekunde zaskočiti. te stvari pojedoše moj život, život koji mi prođe u njegovoj nervozi, a sve sam pripisivala ratu i branila ga, sad vidim da nisam bila u pravu.
rado bi ja živjela normalnim životom, dolazila s posla s osmjehom kad znam da me čeka pozitivna atmosfera kući. ali nikad nije bila pozitivna do te mjere da uživam u njoj.
mogu samo reći da je teško kad se daješ do maksimuma, žrtvuješ se da bude sve skladno da nikom ništa ne fali i da budu svi zadovoljni, a na kraju ostanem ja jedina nezadovoljna jer sam optužena da zapostavljam porodicu, zbog posla zbog karijere, da hodam sama bez njega (a on apsolutno nikad nigdje neće samnom) pa mi onda nabacuje da hodam...ne može on dobiti godišnji, i ja s djecom sama na more, ne može imati vikend slobodan, ja opet s djecom sama organizujem....otišla sam predaleko, zanijela sam se ali sve ovo mi sad isplivava na površinu jer ta prokleta poruka koju sam vidjela je bila samo tačka na i, sve ovo što pobrojah je uticalo na čvrstinu moje odluke i ko god kaže pokušaj još jednom, radi djece, kažem nema šanse! mogu biti samo prisiljena ili ucijenjena nečim...ne znam više ni na šta je sve spreman..
fantom slobode

#222 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by fantom slobode »

ladyblue18 wrote:@ HardCore - ja stvarno pokusavam biti fina i fer, pa sam ti vec nekoliko takvih postova obrisala sa ove teme.

Ja ti obecavam da ce sljedeci biti ban.
Jel' Jelacic ?
Usput vezano za temu, eto ne daju covjeku da siri ljubav, pa to ti je to i naravno na kojoj stranici ove teme ce se pojaviti ljubavnica (a moze i plural, interesantnije je). Molim u ime mladje generacije vise detalja, pa mozemo temu da prebacimo kasnije u erotske price...licna iskustva, a i ljubavnicina. Nadam se da sa zenom nema seksa, jer ako je i to u pitanju, onda je bas covjek u krizi, nije se valjda ozenio da g... (FALI JEDNA TACKA ZA: glumi). sve u svemu, zivi bili pa procitali, bujrum, navali narode, nova roba iz kamenog doba....
todd_smith

#223 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by todd_smith »

meni nije jasno sto nisi ranije onda trazila razvod, ovo mi zvuci isto kao da si trazila izgovor ili nesto sto mozes koristiti kao da bas 100% bude njegova krivica za razvod, ipak si sama znala za koga se udajes i u ciji svijet ulazis :-)
Tufna

#224 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by Tufna »

neki dan nena mi napala djeda. gađala ga tepsijama i tanjirima. on se jedva odbranio, ona naparavila ogromnu stetu, sve porazbijala. ko prekipilo joj, nije mogla izdrzati. isto tako i on izlasci sa rajom, opijanje, nepostivanje, psovanje,, zena poludjela. ne treba dozvolit da dođe do ovoga, ne treba trpiti. spasi sebe i svoju djecu!
fantom slobode

#225 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by fantom slobode »

Tufna wrote:neki dan nena mi napala djeda. gađala ga tepsijama i tanjirima. on se jedva odbranio, ona naparavila ogromnu stetu, sve porazbijala. ko prekipilo joj, nije mogla izdrzati. isto tako i on izlasci sa rajom, opijanje, nepostivanje, psovanje,, zena poludjela. ne treba dozvolit da dođe do ovoga, ne treba trpiti. spasi sebe i svoju djecu!
jesi l' ti ljubavnica?
Locked