Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

Locked
bombašica

#126 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by bombašica »

GoodTaste wrote:Jesi li razmisljala na osvetu, sa mladjim muskarcem ? :D
Jel' se to nudiš? :D :D
zelenashica

#127 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by zelenashica »

burek_in_space wrote:Bicete zamoljeni da se okanite zajebancije na ovakvoj temi. :sax:
Moram da se složim sa burekom, iako sam ja vazda raspoložena za zezanciju, na ovakvim temamam vala i nisam.
Nisam iščitala sve stranice teme,...ali iz iskustva moram reći samo jednu stvar.
Ako je već došlo do razmisljanja o razvodu, onda se bar potrudite da se razvedete kao ljudi,....zarad dobra i vas i vaše djece( ako ih imate). Valja vama zajedno odgajati tu djecu, popiti i kafu počesto zajedno,..što starija djeca, veće i potrebe za saradnjom roditelja.
convict

#128 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by convict »

I prolog i epilog u 24 sata. U svom tom stresu redovno odgovaranje na temi. Kapa dolje. :run:
zelenashica

#129 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by zelenashica »

disappointed wrote:
Salah ad-Din wrote:
disappointed wrote:a sta ako ipak pristane na sporazumni?
ako se uspijemo dogovorit. odmah sutradan idemo na sud to potpisati ili se prvo predaje taj zahtjev? zna li neko detalje
Ako se dogovorite onda pronadjete osobu koja je ovlastena za posredovanje i idete kod nje, ona ce pokusati da vas pomiri. Tek kada dobijete papir od nje, da vam nema spasa i da ste se dogovorili oko pojedinosti, predajete na sud zahtjev za razvod braka ;)
ko je osoba za posredovanje? kome ići
Centar za socijalni rad je taj koji ima ovlaštene posrednike, a imate i u nekim privatnim advokatskim kancelarijama( advokate) koji imaju to odobrenje.
zelenashica

#130 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by zelenashica »

ladyblue18 wrote:
disappointed wrote:čuj molim te a kako dokazati da su bračni odnosi teško i trajno poremećeni? zar za to postoji opipljiv dokaz?
Ne mozes se razvesti ako ne dokazes da su bracni odnosi tesko i trajno poremeceni, nit razvod ide tako lako kako si ti zamislila, a nit ta podjela imovine koju su ti u svojoj glavi vec odradila ne ide tako.

Cisto sumnjam da ce ti dati (sporazumni) razvod.
Razvesti se moze svako ko to odluči.
Dovoljno je samo, čak i bez navođenja objašnjenja reći da s' nekim ne želiš više da budeš u braku(primjerice: ne volim ga, ne želim ga, bla bla, kakvi crni dokazi poremećenih odnosa...).
Podjela imovine nema veze sa razvodom, to je posebna parnica.
Tokom razvoda se jedino odlučuje o onome što je u interesu djece: alimentacija, viđanje djeteta i kod koga će dijete da živi- starateljstvo.)
disappointed

#131 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by disappointed »

zelenashica wrote:
ladyblue18 wrote:
disappointed wrote:čuj molim te a kako dokazati da su bračni odnosi teško i trajno poremećeni? zar za to postoji opipljiv dokaz?
Ne mozes se razvesti ako ne dokazes da su bracni odnosi tesko i trajno poremeceni, nit razvod ide tako lako kako si ti zamislila, a nit ta podjela imovine koju su ti u svojoj glavi vec odradila ne ide tako.

Cisto sumnjam da ce ti dati (sporazumni) razvod.
Razvesti se moze svako ko to odluči.
Dovoljno je samo, čak i bez navođenja objašnjenja reći da s' nekim ne želiš više da budeš u braku(primjerice: ne volim ga, ne želim ga, bla bla, kakvi crni dokazi poremećenih odnosa...).
Tokom razvoda se jedino odlučuje o onome što je u interesu djece: alimentacija, viđanje djeteta i kod koga će dijete da živi- starateljstvo.)
hvala na info
znači meni je sad najbrži put da odem do advokata (posrednika) i da njemu predam zahtjev? kako sam shvatila ako odem u centar za soc.rad to će ići sporije? i pored ovih 400 KM koliko uzima advokat za tu svoju uslugu, otprilike?
Last edited by disappointed on 08/05/2012 00:07, edited 1 time in total.
bombašica

#132 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by bombašica »

Jesi li razmisljala na osvetu, sa mladjim muskarcem ? :D

Jel' se to nudiš? :D :D quote

Jel se to i ti nudis njemu ? :D :D quote

Vidiš da se on nudi starijim damama, ipak sam ja dosta mlađa :) :D :D :D
BornInHell

#133 Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by BornInHell »

bucik wrote:
disappointed wrote:sad sam na početku, kako, šta....masu stvari izorganizovati....osjećam se i prazno i lijepo u isto vrijeme....neću moći oka sklopiti vjerovatno...
Sad se prešaltaj na temu ''šta poslije razvoda'', imaš je na ovom forumu. :zoka:
Pratim temu od pocetka...ja bih predlozio jedan divorce party kad se sve okonca, i pozvani bi bili jedino korisnici foruma koji su komentarisali na ovoj temi !!!

Klix SUX SaX for Life!!!
zelenashica

#134 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by zelenashica »

disappointed wrote: hvala na info
znači meni je sad najbrži put da odem do advokata (posrednika) i da njemu predam zahtjev? kako sam shvatila ako odem u centar za soc.rad to će ići sporije? i pored ovih 400 KM koliko uzima advokat za tu svoju uslugu, otprilike?
Ne znam u kojoj si opštini, ali neke opštine daju besplatne posrednike u Centru za socijalni rad, a u nekima se to posredovanje plaća oko 250KM. Za cijene advokata u postupku posredovanja ne znam.
Podneses zahtjev za posredovnje, rekoh vec ovisi od opstine do opstine cijena posredovanja.

Nakon zapisnika o posredovanju( cilj je da je zapisnik takav da je u interesu djeteta, alimentacija, starateljstvo, vidjanje djeteta,...... a ne vas koji se razvodite), zajedno sa zapisnikom podnosiš Tužbu za razvod braka( sporazumnu ili ne). Znaci, bez zapisnika ne mozes predati tuzbu, ako imate maloljetno dijete.

Ne znam koliko kosta tuzba koju sacini advokat, ali vala meni nije ni trebao, sama sam je sklepala i samo platila 200KM takse za podnosenje tuzbe.
Nakon presude, imas jos obavezu da platis 200KM pravosnaznost presude.
Ako je sporazumni razvod onda je to ukupno 2x 200KM.
quarterback

#135 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by quarterback »

disappointed wrote:pokušao je govoriti da nema ništa s njom da je samo dopisivanje, prekinula sam ga i rekla ne trudi se, zatim je rekao kao jesil se zapitala što je to tako, kao do mene je jer nije imao pažnju od mene, na to sam rekla da je sad nebitno i da sam mu zahvalna što se složio sa sporazumnim razvodom, i što neće pravit probleme.....i šta da kažem....htjela sam to a ipak sam izgubljena....
bar si pokusala razgovarati, hvala u moje ime iako nemam nista s tim...
todd_smith

#136 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by todd_smith »

Nekako mi zvuci kao da si skoro jedva i docekala razvod

Naravno ne mislim sad da si trazila bilo kakav razlog, ipak ne razumijem se ja, niti sam ozenjen :lol: Ali mi to nekako...kazes 15 godina zajedno, procitas jednu poruku i odmah gotovo, necu da te gledam vise
zelenashica

#137 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by zelenashica »

todd_smith wrote:Nekako mi zvuci kao da si skoro jedva i docekala razvod

Naravno ne mislim sad da si trazila bilo kakav razlog, ipak ne razumijem se ja, niti sam ozenjen :lol: Ali mi to nekako...kazes 15 godina zajedno, procitas jednu poruku i odmah gotovo, necu da te gledam vise
Iako je i meni ovo prvo palo na pamet, ipak sam bila ozbiljna sa odgovorima.
Ovo o čemu ti pričaš može biti neka nova tema, tipa: koliko se ulaže u očuvanje braka i sl.
Helem, čak ako je i jedva dočekala, njen izbor,....a tema priznajem može biti jako zanimljiva.
todd_smith

#138 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by todd_smith »

zelenashica wrote:

Ovo o čemu ti pričaš može biti neka nova tema, tipa: koliko se ulaže u očuvanje braka i sl.
Helem, čak ako je i jedva dočekala, njen izbor,....a tema priznajem može biti jako zanimljiva.
Ma dobro, ja sam samo ovo spomenuo, jer mi je na prvi pogled malo cudno

Ona ima svoje razloge, normalno
fatamorgana

#139 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by fatamorgana »

Ma ima i ters žena koje se za najmanji partnerov kiks o'ma razvode ..... tak'a im narav ....
zelenashica

#140 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by zelenashica »

todd_smith wrote:
zelenashica wrote:

Ma dobro, ja sam samo ovo spomenuo, jer mi je na prvi pogled malo cudno

Ona ima svoje razloge, normalno
Iskreno i meni je čudno nakon 15 godina braka tek tako, bez nekog posebnog razgovora i truda na sve staviti tačku, ali eto zakljucili smo da je njen izbor.
Walter76

#141 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by Walter76 »

Ovu sam temu sa kokicama u ruci pratio. Nek si ga odjebala! :dance:
Dasi

#142 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by Dasi »

Vec gotovo ?! :( Proleti mi ovo ko prva sezona The Walking Dead-a :) Kad ce 2 sezona?
Last edited by Dasi on 09/05/2012 00:42, edited 2 times in total.
forum_selektor

#143 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by forum_selektor »

sretno u novom zivotu
GoodTaste

#144 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by GoodTaste »

bombašica wrote:
Jesi li razmisljala na osvetu, sa mladjim muskarcem ? :D

Jel' se to nudiš? :D :D quote

Jel se to i ti nudis njemu ? :D :D quote

Vidiš da se on nudi starijim damama, ipak sam ja dosta mlađa :) :D :D :D
Nemam ja nista ni protiv mladjih, na usluzi sam ... :D
spacebound

#145 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by spacebound »

Pa dovoljna je bila jedna poruka da shvati sve.Šta je trebala?Bit sa čovjekom koji je vara?Iz njenih postova se vidi da u tom braku već dugo svašta nešto ne štima.Ovo je prelilo čašu.I pravo me nervira razmišljanje tipa da treba brak pokušat spasit u ovakvim situacijama,i ja da saznam da me muž vara napucala bih ga istog momenta.
Black swan

#146 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by Black swan »

lik očito htio isto al nije imao hrabrosti
šarao sa strane i sad kofol pokušao se pravdati da mirno spava
a dobio je što je htio... samo mu je bilo bitno da ona prva kaže :cry: riječ na R
Popara

#147 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by Popara »

Ma prva najava krize srednjih godina, muski ganjaju dvadesetogodisnjakinje, a zene shvate da zasluzuju mnogo vise i mnogo bolje te cekaju neki razlog da popale sve mostove i odu dalje... Naravno razocaraTa je imala jako dobar razlog, nego ono sto je meni zanimljivo sto je ona ocekivala ocito da ce se njen suprug bacit s prozora direktno na beton, a on je to ocito prihvatio isto ko i ona... tako da je u principu tako i najbolje.
ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#148 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by ladyblue18 »

zelenashica wrote: Razvesti se moze svako ko to odluči.
Bogam zelanashice ja PZ a i pravo znam bolje od tebe pa mi ne treba predavanje iz toga, ali hvala. :D

Ja sam doticnoj samo pokusala objasniti da razvod nije macji kasalj i da ne ide lako kao sto je ona zamislila. ;-)
Nije to "e zdravo evo ja dosla da se razvedem, ja bih stan sebi, djecu sebi, a njega nek vrag nosi".
ekola

#149 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by ekola »

disappointed wrote:pristao je na sporazumni....
Iz iskustva ti mogu reci da ti je to najlaksa i najjeftinija varijanta koja ce te kostati 200,00KM i ne trebaju ti nikakvi posrednici, sve sto trebas jeste da sastavis zahtjev za razvod braka i da odes u sud i da to predas, platis takse 200,00KM i to je to...Dobit cete poziv za jedno rociste na kojem ce vas sudija pokusati ubijediti da razmislite jos malo (ja i bivsa supruga smo usli drzeci se za ruke, tako da sudiji uopce nije bilo jasno zbog cega smo dosli) i ako je razvod vas konacan odgovor, nemate vise nikakvih rocista ni sudjenja, to se tu zavrsava...A za podjelu imovine ti ne bih znao reci jer sa tim se nisam zamarao...Izasao sam iz stana sa jednom torbom, i nisam nista ni trazio, djece nismo imali, tako da je to proslo relativno bezbolno...I samo da napomenem da nije bilo prevara ni sa jedne strane vec jednostavno nepomirljive razlike i totalno razliciti pogledi na zivot koji su tek nakon stupanja u brak isplivali na povrsinu...
PriNc_ba

#150 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by PriNc_ba »

Mozda prije svega da platis kakvog privatnog detektiva da imas dokaze da je nevjeran i da imas siguran slucaj. Ovako je tvoja rijec protiv njegove, a uz to moze jos on da obrne situaciju pred sudom pa da kaze da si ti njega varala i da te uhvatio pa da zijanis jos i djecu. Posto vec kazes da svasta ocekujes pa zato ti savjetujem onda da ides od najgoreg, a najgore bi bilo bas to da se obrne situacija i da izgubis i starateljstvo. Zato fino detektiva kakvog neka ga prati malo, par slika i cao ;) i imas siguran slucaj. Ovako dodjes kazes da si vidjela sms a od njega ni traga samo mozes nastradati.

SRETNO ;)
Locked