Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
očajan
Posts: 33
Joined: 06/02/2012 08:25

#1 Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by očajan »

Da li ste bili u situaciji da vam partner kaže:
''Znaš, trebalo bi mi malo prostora, malo vremena,
i mjesto gdje ću ponovo pronaći sebe..''

Zahtjev, molba, želja...

Kako ste reagovali?
Kako ste se osjećali?
Šta ste mu rekli?
Da li uopšte ''vrijedi čekati"?

Od kada mi je to predložila prošlo je 10-ak dana i onda dolazi poruka kako je kod nje situacija ista, ne misli na mene niti joj falim, ne voli me više, a u lice mi to nije mogla reći... i da bi trebali staviti tačku na tu priču!
Inače smo skoro 8 god. u vezi i sve je bilo super, velika ljubav na koju su se mnogi ugledali ali se prije 2,3 mjeseca počinju dešavati neke promjene... i to malo prije nego što je trebala na operaciju slijepog crijeva. Da li je i to malo uticalo na nju, ne znam. Uglavnom primjedbe koje je imala, to je moje ponašanje kada reagujem impulsivno bilo u društvu ili kad sam sa njom, ali sam mislio da to nije neki veliki problem i mislila je da neću da slušam kad ima nešto da mi kaže... tako da je na kraju kako kaže "pukla"!

I još nešto, saopštila mi je da se boji mog ponašanja, a u vezi nastavka života sa mnom. Isto tako njena prijateljica mi je rekla da joj je moja bivša saopštila da me voli ali... to je izjavila prije 2 mjeseca...

DA LI JE MOGUĆE DA SAMO TAKO LJUBAV NESTANE, A KOJA TRAJE KAO ŠTO SAM VEĆ NAPOMENUO SKORO 8 GOD.???
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#2 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by žulijan asanž »

očajan wrote:Da li ste bili u situaciji da vam partner kaže:
''Znaš, trebalo bi mi malo prostora, malo vremena,
i mjesto gdje ću ponovo pronaći sebe..''

Zahtjev, molba, želja...

Kako ste reagovali?
Kako ste se osjećali?
Šta ste mu rekli?
Da li uopšte ''vrijedi čekati"?

Od kada mi je to predložila prošlo je 10-ak dana i onda dolazi poruka kako je kod nje situacija ista, ne misli na mene niti joj falim, ne voli me više, a u lice mi to nije mogla reći... i da bi trebali staviti tačku na tu priču!
Inače smo skoro 8 god. u vezi i sve je bilo super, velika ljubav na koju su se mnogi ugledali ali se prije 2,3 mjeseca počinju dešavati neke promjene... i to malo prije nego što je trebala na operaciju slijepog crijeva. Da li je i to malo uticalo na nju, ne znam. Uglavnom primjedbe koje je imala, to je moje ponašanje kada reagujem impulsivno bilo u društvu ili kad sam sa njom, ali sam mislio da to nije neki veliki problem i mislila je da neću da slušam kad ima nešto da mi kaže... tako da je na kraju kako kaže "pukla"!

I još nešto, saopštila mi je da se boji mog ponašanja, a u vezi nastavka života sa mnom. Isto tako njena prijateljica mi je rekla da joj je moja bivša saopštila da me voli ali... to je izjavila prije 2 mjeseca...

DA LI JE MOGUĆE DA SAMO TAKO LJUBAV NESTANE, A KOJA TRAJE KAO ŠTO SAM VEĆ NAPOMENUO SKORO 8 GOD.???
prije nego što ti dam spasonosni savjet za dizanje te veze iz pepela i prognozu za uspješnu zajedničku budućnost i dva seta dvojajčanih blizanaca, volio bih da razjasnimo ovo povećano.

dakle, ako sam ja dobro razumio, tvoja bivša cura od prije osam godina rekla je jaranici tvoje sadašnje cure da te još voli, nakon osam godina?

WTF?? SICK MAAAAAN :cry: :cry: :skoljka:
očajan
Posts: 33
Joined: 06/02/2012 08:25

#3 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by očajan »

hehe... ma ne...
raskinuli smo juče i to preko poruke i u martu smo trebali obilježiti 8 god.!

A, njena prijateljica mi je rekla da je pričala sa njom i da joj je moja djevojka kada se jadala, rekla da me voli ali da se boji mog ponašanja...
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#4 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by žulijan asanž »

očajan wrote:hehe... ma ne...
raskinuli smo juče i to preko poruke i u martu smo trebali obilježiti 8 god.!

A, njena prijateljica mi je rekla da je pričala sa njom i da joj je moja djevojka kada se jadala, rekla da me voli ali da se boji mog ponašanja...

pa ako njoj objašnjavaš stvari ovako kako ih objašnjavaš ovdje, neće to daleko dogurat :D :D

s šta je problem s tvojim ponašanjem? sex, droga i turbofolk? ili nešto drugo?
User avatar
explorer
Posts: 174
Joined: 15/03/2005 13:24
Location: In the middle of nowhere

#5 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by explorer »

Ja shvatih da je ta njegova "odnedavno bivsa" (Miss. Treba da pronadje sebe (sa kojom je bio 8 godina)) rekla svojoj jaranici (prije 2 mjeseca) da ga voli, a ova njemu to rekla...

Jos se nisi razbudio Juliane... :D

@ocajni... ako ti je bas stalo do nje sacekaj malo da vidis hoce li se prekontati. Ako se ne javi, okreni novi list i nastavi bez nje. Zivot ide dalje. I pokusaj ne razmisljati previse o tome... Niko ne kaze da ce biti lako, ali sto manje glavu razbijas s tim, to bolje za tebe.
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#6 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by madnessa »

Ovo je suptilan način da ti kaže da ne želi više biti s tobom. Možda ni sama ne konta da ne želi i predomišlja se, ali je više van veze nego u njoj. :(
User avatar
DJUltra
Posts: 144
Joined: 03/11/2011 14:19
Location: Ni na nebu ni na zemlji, u prokletoj zemlji koju ipak volim :)

#7 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by DJUltra »

očajan wrote:Da li ste bili u situaciji da vam partner kaže:
''Znaš, trebalo bi mi malo prostora, malo vremena,
i mjesto gdje ću ponovo pronaći sebe..''

Zahtjev, molba, želja...

Kako ste reagovali?
Kako ste se osjećali?
Šta ste mu rekli?
Da li uopšte ''vrijedi čekati"?

Od kada mi je to predložila prošlo je 10-ak dana i onda dolazi poruka kako je kod nje situacija ista, ne misli na mene niti joj falim, ne voli me više, a u lice mi to nije mogla reći... i da bi trebali staviti tačku na tu priču!
Inače smo skoro 8 god. u vezi i sve je bilo super, velika ljubav na koju su se mnogi ugledali ali se prije 2,3 mjeseca počinju dešavati neke promjene... i to malo prije nego što je trebala na operaciju slijepog crijeva. Da li je i to malo uticalo na nju, ne znam. Uglavnom primjedbe koje je imala, to je moje ponašanje kada reagujem impulsivno bilo u društvu ili kad sam sa njom, ali sam mislio da to nije neki veliki problem i mislila je da neću da slušam kad ima nešto da mi kaže... tako da je na kraju kako kaže "pukla"!

I još nešto, saopštila mi je da se boji mog ponašanja, a u vezi nastavka života sa mnom. Isto tako njena prijateljica mi je rekla da joj je moja bivša saopštila da me voli ali... to je izjavila prije 2 mjeseca...

DA LI JE MOGUĆE DA SAMO TAKO LJUBAV NESTANE, A KOJA TRAJE KAO ŠTO SAM VEĆ NAPOMENUO SKORO 8 GOD.???
Prijatelju, bez ulazenja u detalje, mislim da je to kraj :( Barem po meni, nije moguce da ljubav koja traje haman 8 godina tek tako "pukne", vjerovatno se to skupljalo duze vremena i sada je dozivjelo vrhunac ( bez seksistickih komentara molim ). Mozda se nesto desilo u zadnjih mjesec-dva sto ju je potaknulo da definitivno stavi tacku na i, ne znam, ali mislim da je to nebitno, opet po meni sve se svodi na to da je prici kraj :( Nazalost ili ne, to je tako. Jbg :(
očajan
Posts: 33
Joined: 06/02/2012 08:25

#8 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by očajan »

žulijan asanž wrote:
očajan wrote:hehe... ma ne...
raskinuli smo juče i to preko poruke i u martu smo trebali obilježiti 8 god.!

A, njena prijateljica mi je rekla da je pričala sa njom i da joj je moja djevojka kada se jadala, rekla da me voli ali da se boji mog ponašanja...

pa ako njoj objašnjavaš stvari ovako kako ih objašnjavaš ovdje, neće to daleko dogurat :D :D

s šta je problem s tvojim ponašanjem? sex, droga i turbofolk? ili nešto drugo?
problem po njoj je što suviše impulsivno reagujem i na najmanju sitnicu i što je strah takvog ponašanja, jednostavno kaže da me se boji :(
Inače niti pijem niti se drogiram, nisam je varao, lagao i tako to... mogu reći da sam je držao kao malo vode na dlanu!
očajan
Posts: 33
Joined: 06/02/2012 08:25

#9 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by očajan »

DJUltra wrote:
očajan wrote:Da li ste bili u situaciji da vam partner kaže:
''Znaš, trebalo bi mi malo prostora, malo vremena,
i mjesto gdje ću ponovo pronaći sebe..''

Zahtjev, molba, želja...

Kako ste reagovali?
Kako ste se osjećali?
Šta ste mu rekli?
Da li uopšte ''vrijedi čekati"?

Od kada mi je to predložila prošlo je 10-ak dana i onda dolazi poruka kako je kod nje situacija ista, ne misli na mene niti joj falim, ne voli me više, a u lice mi to nije mogla reći... i da bi trebali staviti tačku na tu priču!
Inače smo skoro 8 god. u vezi i sve je bilo super, velika ljubav na koju su se mnogi ugledali ali se prije 2,3 mjeseca počinju dešavati neke promjene... i to malo prije nego što je trebala na operaciju slijepog crijeva. Da li je i to malo uticalo na nju, ne znam. Uglavnom primjedbe koje je imala, to je moje ponašanje kada reagujem impulsivno bilo u društvu ili kad sam sa njom, ali sam mislio da to nije neki veliki problem i mislila je da neću da slušam kad ima nešto da mi kaže... tako da je na kraju kako kaže "pukla"!

I još nešto, saopštila mi je da se boji mog ponašanja, a u vezi nastavka života sa mnom. Isto tako njena prijateljica mi je rekla da joj je moja bivša saopštila da me voli ali... to je izjavila prije 2 mjeseca...

DA LI JE MOGUĆE DA SAMO TAKO LJUBAV NESTANE, A KOJA TRAJE KAO ŠTO SAM VEĆ NAPOMENUO SKORO 8 GOD.???
Prijatelju, bez ulazenja u detalje, mislim da je to kraj :( Barem po meni, nije moguce da ljubav koja traje haman 8 godina tek tako "pukne", vjerovatno se to skupljalo duze vremena i sada je dozivjelo vrhunac ( bez seksistickih komentara molim ). Mozda se nesto desilo u zadnjih mjesec-dva sto ju je potaknulo da definitivno stavi tacku na i, ne znam, ali mislim da je to nebitno, opet po meni sve se svodi na to da je prici kraj :( Nazalost ili ne, to je tako. Jbg :(
Da i ja to mislim, da se vjerovatno nakupljalo jedno duže vrijeme...
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#10 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by atko »

Nesto mi sumnjiva ova tema ... ne prilici da muskarca da sebi da takav nick i da se registruje samo da bi sa nama podjeli svoje intimne nesretne dogadjaje :roll:


Dijagnoza: nogitis korpatitis
Terapija: Ispirati unutrasnje organe rakijom 3x prije i poslije meze ;)
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#11 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by žulijan asanž »

ja ne kontam šta to znači da impulsivno reaguješ. to može biti agresivno ponašanje, usmjereno prema drugima ili autodestruktivno...

šta uopšte podrazumijevaš pod tim "impulsivno reagovanje"?
očajan
Posts: 33
Joined: 06/02/2012 08:25

#12 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by očajan »

madnessa wrote:Ovo je suptilan način da ti kaže da ne želi više biti s tobom. Možda ni sama ne konta da ne želi i predomišlja se, ali je više van veze nego u njoj. :(
E, baš tako... jer mi je i rekla da ne zna ništa, da je totalno neodređena... ma ko će joj znati!
Samo pokušavam odgonetnuti ko je ovdje lud, a ko normalan, jer sam totalno s.eban, još više šokiran, razočaran...
očajan
Posts: 33
Joined: 06/02/2012 08:25

#13 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by očajan »

žulijan asanž wrote:ja ne kontam šta to znači da impulsivno reaguješ. to može biti agresivno ponašanje, usmjereno prema drugima ili autodestruktivno...

šta uopšte podrazumijevaš pod tim "impulsivno reagovanje"?
Pa ne da baš reagujem agresivno ali ona to vidi tako, jednostavno kad mislim da sam u pravu želim da istjeram svoje, možda malo tu i povisim ton, pa to sve izgleda malo strašno, tako mi i prijatelji kažu :)
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#14 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by atko »

znas kako kazu stari ljudi?

Muskarac mora da odluci da li zeli da bude u pravu ili da bude sretan - nemoze oboje ;)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by insomnia78 »

Ma zna ona sta hoce samo nezna kako da ti kaze a i vjerovatno je malo strah tvoje reakcije. A razloga moze biti milion jer malo mi nelogicno da joj nakon osam godina toliko zasmeta tvoja impulsivnost da trazi raskid, sta tek sad skontala da se neces promjeniti?
očajan
Posts: 33
Joined: 06/02/2012 08:25

#16 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by očajan »

explorer wrote:Ja shvatih da je ta njegova "odnedavno bivsa" (Miss. Treba da pronadje sebe (sa kojom je bio 8 godina)) rekla svojoj jaranici (prije 2 mjeseca) da ga voli, a ova njemu to rekla...

Jos se nisi razbudio Juliane... :D

@ocajni... ako ti je bas stalo do nje sacekaj malo da vidis hoce li se prekontati. Ako se ne javi, okreni novi list i nastavi bez nje. Zivot ide dalje. I pokusaj ne razmisljati previse o tome... Niko ne kaze da ce biti lako, ali sto manje glavu razbijas s tim, to bolje za tebe.
Legendo hvala na savjetu, nema mi druge.... sad je i previše friško da bih to moga izbaciti iz glave, ipak sam s tom osobom proveo 8 god., planirao budućnost... :(
očajan
Posts: 33
Joined: 06/02/2012 08:25

#17 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by očajan »

atko wrote:znas kako kazu stari ljudi?

Muskarac mora da odluci da li zeli da bude u pravu ili da bude sretan - nemoze oboje ;)
hehe... dobra ti ta...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by zateznistub »

¸¸¸Oćeraj to od sebe!
očajan
Posts: 33
Joined: 06/02/2012 08:25

#19 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by očajan »

insomnia78 wrote:Ma zna ona sta hoce samo nezna kako da ti kaze a i vjerovatno je malo strah tvoje reakcije. A razloga moze biti milion jer malo mi nelogicno da joj nakon osam godina toliko zasmeta tvoja impulsivnost da trazi raskid, sta tek sad skontala da se neces promjeniti?
Pa vjerovatno da je tako, da je čekala da se vremenom sam malo korigujem... jer mi je priznala da je prije bilo strah da mi bilo šta prigovori da joj ne bih dao nogu!
User avatar
jazzer
Posts: 7146
Joined: 20/12/2004 14:44

#20 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by jazzer »

očajan wrote:...Inače smo skoro 8 god. u vezi i sve je bilo super, velika ljubav na koju su se mnogi ugledali ali se prije 2,3 mjeseca počinju dešavati neke promjene... i to malo prije nego što je trebala na operaciju slijepog crijeva...???
Niste pazljivo citali, ovo je kljucni detalj :) ..

Sada mi je jasno cemu takvo ponasanja s njene strane :lol:
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#21 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by atko »

Ma prijatelju ... svi ti razlozi su samo izgovri jer uho zeli da cuje sta bilo ... zene su veci sanjari od muskaraca ... mozda je veza preduga pa je malo pogubila glavu i rep ... godine cine cuda ... ne razmislja isto osoba od npr 22 i 30 godina itd itd ... ako nije bilo "udaraca ispod pojasa" ... to jest varanja i ponizavanja preko kojih zdrav razum nemoze preci ... sa obe strane ... onda tih 8 godina zasluzuje jos jednu sansu ... pusti da prenoci ... sjedi i popricaj o svemu ... ja se ne bih predao bez borbe ako je sve jos uvijek u granicama insanskog :wink:
očajan
Posts: 33
Joined: 06/02/2012 08:25

#22 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by očajan »

atko wrote:Ma prijatelju ... svi ti razlozi su samo izgovri jer uho zeli da cuje sta bilo ... zene su veci sanjari od muskaraca ... mozda je veza preduga pa je malo pogubila glavu i rep ... godine cine cuda ... ne razmislja isto osoba od npr 22 i 30 godina itd itd ... ako nije bilo "udaraca ispod pojasa" ... to jest varanja i ponizavanja preko kojih zdrav razum nemoze preci ... sa obe strane ... onda tih 8 godina zasluzuje jos jednu sansu ... pusti da prenoci ... sjedi i popricaj o svemu ... ja se ne bih predao bez borbe ako je sve jos uvijek u granicama insanskog :wink:
Dobro bilo je svađica nekih kao i u svakoj vezi, al nikad ništa što bi trebalo biti zabrinjavajuće... nikakvih laži niti prevara, jednostavno svi u našem okruženju su htjeli takvu vezu i naravno sad su svi u šoku kao i ja!
Ja lično mislim da je kod nje došlo do nekog zasićenja, to je redovno kolko znam u skoro svim dužim vezama... ma vrijeme će pokazati, mislim da će se kajati kasnije al joj možda tada bude kasno... i da, slažem se da su žene veći sanjari od nas muškaraca i te kako!

U svakom slučaju hvala na savjetu...
Teufik
Posts: 4839
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#23 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by Teufik »

insomnia78 wrote:Ma zna ona sta hoce samo nezna kako da ti kaze a i vjerovatno je malo strah tvoje reakcije. A razloga moze biti milion jer malo mi nelogicno da joj nakon osam godina toliko zasmeta tvoja impulsivnost da trazi raskid, sta tek sad skontala da se neces promjeniti?

Tacno.Nakon osam godina da ti to navede kao razlog.Nesto tu ne stima.Mislim da tu ima jos nesto.
Iskreno,ako ti je stalo do nje a vjerujem da jeste jer osam godina nije malo,pokusaj sve da uradis da je vratis.Ali na neki ljudski normalan nacin.

Nemoj reagovati impulsivno :D .Izadjite,popricajte pa ces vidjeti na cemu si.Ja bih tako uradio pa sta bude.
Barem se kasnije neces imati zasto kajati.
User avatar
Cvjetka
Posts: 184
Joined: 10/01/2012 14:24

#24 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by Cvjetka »

očajan wrote:Da li ste bili u situaciji da vam partner kaže:
''Znaš, trebalo bi mi malo prostora, malo vremena,
i mjesto gdje ću ponovo pronaći sebe..''

Zahtjev, molba, želja...

Kako ste reagovali?
Kako ste se osjećali?
Šta ste mu rekli?
Da li uopšte ''vrijedi čekati"?

Od kada mi je to predložila prošlo je 10-ak dana i onda dolazi poruka kako je kod nje situacija ista, ne misli na mene niti joj falim, ne voli me više, a u lice mi to nije mogla reći... i da bi trebali staviti tačku na tu priču!
Inače smo skoro 8 god. u vezi i sve je bilo super, velika ljubav na koju su se mnogi ugledali ali se prije 2,3 mjeseca počinju dešavati neke promjene... i to malo prije nego što je trebala na operaciju slijepog crijeva. Da li je i to malo uticalo na nju, ne znam. Uglavnom primjedbe koje je imala, to je moje ponašanje kada reagujem impulsivno bilo u društvu ili kad sam sa njom, ali sam mislio da to nije neki veliki problem i mislila je da neću da slušam kad ima nešto da mi kaže... tako da je na kraju kako kaže "pukla"!

I još nešto, saopštila mi je da se boji mog ponašanja, a u vezi nastavka života sa mnom. Isto tako njena prijateljica mi je rekla da joj je moja bivša saopštila da me voli ali... to je izjavila prije 2 mjeseca...

DA LI JE MOGUĆE DA SAMO TAKO LJUBAV NESTANE, A KOJA TRAJE KAO ŠTO SAM VEĆ NAPOMENUO SKORO 8 GOD.???
Samo da kazem, ako ti je rekla da te ne voli vise,znaci da nemas sta tu cekati,zaista, osjeca isto, da li ti to rekla usmeno u lice/mailom/sms porukom,osjeca da ne zeli da budete vise zajedno!

Ljubav, ne nestaje preko noci,sto znaci da su njena posle svega sto skontah,nestala..Ubacuje tu tvoje ponasanje...opravdanje mora uvijek neko navesti onaj koji ostavlja,jer eto tako lakse bude!!!!

Ona je mogla biti i sa tobom,i pronalaziti sebe..da je samo to razlog...
Pusti je,pomiri se sa tim,ne trazi vise objasnjenja,rekla ti je dovoljno,mislim da dovoljno i sam znas,bez nasih misljenj o cemu je rijec.

Najteze se pomiriti sa situacijom i prihvatiti je.A ti izbora nemas,jer vidi i da ti se vrati na sta bi to licilo,kada sa njene strane,nema onog najvaznijeg:LJUBAVI???A da bi jedna veza/brak uspjeli,nemoguce je bez..pa eto,neka ti je sretno!

P.S.Neko ko se voli i zeli,puno je i par sati bez javljanja a tek 10ak dana.. i da na kraju opet kaze,"da ne misli na tebe"..sve moze biti jasno..
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#25 Re: Treba joj vremena i prostora da pronađe sebe

Post by madnessa »

Duge veze većinom i pucaju pod izgovorom da jednoj od uključenih treba prostora. Vjerovatno se osjeća da je nešto propustila, da nema više one životne energije, da je veza dosadna ili je konačno prekipilo nešto što je u sebi gomilala duže vremena. Možda, jednostavno, ne osjeća da je to veza iz ljubavi nego iz navike i treba da "dahne dušom".

Ti si bio u toj vezi, a ne mi. Pokušaj se sjetiti na šta se sve žalila u posljednjih godinu dana. Ako se radi o vezi koju ste započeli kao jako mladi logično je da je malo i odrasla i da je promijenila način gledanja na stvari. Pokušaj shvatiti da možda moraš neke stvari na sebi promijeniti, unijeti nešto novo u vezu kako bi je održao živom. Većina veza se svodi na ustaljene metode ponašanja bez da se pokuša nešto novo iskusiti, promijeniti i po principu "zašto mijenjati nešto što funkcioniše". Ljudi se mijenjaju, traže nove izazove, promjenu... Ukoliko dvoje ne mijenjaju svakodnevnicu skupa počet će je mijenjati odvojeno. Čemu život, ako će svaki njegov dan biti isti?

@Cvjetka: Klinac ga ne voli nakon 8god. Hajd da pretpostavimo da on nju smara sa pitanjima "zašto" otkako su prekinuli. Tako da ona još uvijek nije dobila ono što je tražila, a to je da malo odmori od svega, da razmisli i da donese odluku. Nije sve tako jednostavno. Iz iskustva znam da nekad treba i odmoriti. Čak i u braku dobro dođe kada jedno ode na poslovni put da druga strana uspije presložiti misli i malo biti sama sa sobom.
Post Reply