Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
La Vita 76
Posts: 16
Joined: 12/12/2011 00:04
Location: paukova mreza

#1 Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by La Vita 76 »

Pitanje je zasto i zbog cega?!
I ne samo ljubavi izmedju zene i muskarca,vec ljubavi kao smislu zivota.
Ljubav nam daje energiju,podstice nas,usmjerava,hrani..Uzdize,cini nas sretnijim.
Ljubav je besplatna,za davanje i uzajamno sirenje.
Zar je toliko tesko biti ljubazan i pun,ispunjen sljubavlju?
Zasto za dobar dan ne pruzamo dovoljno ljubavi za druge?
Jeste li ikada bili u situaciji kada osjetite toliko ljubavi u nekom covijeku,zeni,bicu,nebitno.
On naprosto znaci,siri ljubav,bez nekog posebnog razloga,on je ispunjen,s,ljubavlju i samo nju osjeca i nista vise.
Tako da se u drustvu te osobe osjecate lijepo,sretno,dostojanstveno,vrijedno i spremno da i mi tu ljubav nekome pruzimo..
Ali danas smo svjedoci,drskosti na svakome koraku,neljubaznosti,nekulture,primitivizma,halapljivosti,ljubomore...i svih onih negtivnih ljudskih osobina.
Mnogi ce reci,pa kriza je nema se,rat je bio,mrznja se stvorila,traume itd..
Ali sve to nije opravdanje,odbaci sve lose i negativno u sebi i voli i ljubi druge,sva stvorenja,pocni da razmisljas drugacije i gledas prvenstveno ljude kao ljude i razmisli..Da je sve stvoreno iz ljubavi i za ljubav.

Cak i tkv ljubav muskarca i zene je postala nakaradna,sve se svodi na ispunjavanje i zadovoljvanje nekih fizioloskih potreba a ljubav..
Mnogi neshvataju pravu smisao ljubavi,jer je nikada dovoljni nisu ni imali.Pa i neznaju sta je to...Dok drugi samo uzimaju,onako sebicno a ne pruzaju ama bas nista,jer je i oni kao i ovi prvi u sustinu je nikada nisu imali dovoljno.
Mnogi su se i previse davali a neki nisu znali kako sa njom,..
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#2 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by Mis mekinjas »

Tuga od teme....
Spoznala, lijepo je... ali takvi obično nadrljaju, tako sam i ja... :)
Svejedno, ja se ne mijenjam...
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#3 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by Samprotivsviju »

Mis mekinjas wrote:Tuga od teme....
Spoznala, lijepo je... ali takvi obično nadrljaju, tako sam i ja... :)
Svejedno, ja se ne mijenjam...
Pa ocito da on nije spoznao onda :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#4 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by Mis mekinjas »

Samprotivsviju wrote:
Mis mekinjas wrote:Tuga od teme....
Spoznala, lijepo je... ali takvi obično nadrljaju, tako sam i ja... :)
Svejedno, ja se ne mijenjam...
Pa ocito da on nije spoznao onda :D
Više nije ni bitno...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#5 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by dječak sa šibicama »

Covjek po prirodi ne moze biti sretan ako ne voli.

Prijatelja, clana porodice, zenu ili muskarca.

Materijalne stvari dosade, jer ne uzvracaju ljubav i suvise su jednolicne (pretpostavljam)

Neki dan me prenerazila izjava jedne meni bliske osobe, kako ljubav vise ne postoji, i kako je danas sve samo... ja tebi, ti meni, pa ko vise uzme. Odnosno, tako stvari stoje danas, nema ljubavi, brak ne odrzuava ljubav vec ekonomska situacija odnosno racunica, ako nema para, nema ni ljubavi... jbg, znam da se od zraka ne zivi, ali cekaj malo... ispade da u brak stupas kao u poslovni odnos dvoje ljudi, odnosno zasnivas radni odnos na neodredjeno vrijeme, pa dok traje. Meni je to grozno, tako razmisljati.

Jer, mene nebi bilo, da se nisu voljeli jedan tata, i jedna mama. I to jako voljeli. Iako je jedna mama mogla imati puno bogatijeg, mocnijeg, situiranijeg, ali izabrala je ljubav i ne znam... kaze da se nije prevarila, iako je nekada prenese pa kaze "eh a mogla sam danas...."

To u momentima kad je stisne neka ceznja, valjda.. jer jednog tate nema vec dugo dugo na ovoj planeti.

Ne znam za druge, ali meni je ljubav vazna, i najvaznija. Nisam je puno puta sreo, ali ono malo sto sam je upoznao, divna je.
_Sarajka
Posts: 729
Joined: 13/05/2011 22:31

#6 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by _Sarajka »

Poznajem dosta pozitivnih osoba.No ne bi rekla da šire ljubav oko sebe, prije će biti neku pozitivnu energiju i radost.
Takođe izbjegavam osobe koje smaraju svojom pojavom, život je suviše kratak da bi se bavila i opterećivala takvim.

Ljubav između muškarca i žene je pozitivno iskustvo.Makar bila i neuzvraćena.Pa svi smo vjerovatno u životu imali po jednu takvu.Uglavnom to je prelijep osjećaj i treba mu se prepustiti srcem, nema veze kako se to poslije završilo.Mišljenja sam da svako životno iskustvo je dobrodošlo.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#7 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by Ma.Le.Na »



:D :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :D :D :D :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#8 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by Mis mekinjas »

I da, mazohist sam.Bitno mi je i da volim, i da budem voljena... Ako ne volim, piši propalo... :cry:
Mada, počelo je biti, i ako mi je stalo, rastajem se... :roll:
User avatar
deleted
Posts: 164
Joined: 08/12/2011 22:49

#9 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by deleted »

babyline wrote:Sta vam je :?:
Ljubav je zivot! Zivot je ljubav!
:thumbup:
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#10 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by Samprotivsviju »

Mis mekinjas wrote:I da, mazohist sam.Bitno mi je i da volim, i da budem voljena... Ako ne volim, piši propalo... :cry:
Mada, počelo je biti, i ako mi je stalo, rastajem se... :roll:

Ispricaj nam svoj slucaj :) 8-)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#11 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by Mis mekinjas »

Samprotivsviju wrote:
Mis mekinjas wrote:I da, mazohist sam.Bitno mi je i da volim, i da budem voljena... Ako ne volim, piši propalo... :cry:
Mada, počelo je biti, i ako mi je stalo, rastajem se... :roll:

Ispricaj nam svoj slucaj :) 8-)
Kasno si došao..... ovdje je već ispričana moja priča.. :wink:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#12 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by Zoya »

Zalosno po njih. Ja je spoznah vise puta, i svaki put se razlikovala od predhodne. Mislim da onoliko koliko pruzas, vrati ti se, ako nije tako, onda je bolje i biti sam nego gubiti vrijeme na pogresne osobe koje nisu tvoju ljubav zasluzile. Nikakvu vrstu interesa nikad u svojim vezama nisam furala, uvijek nudila maksimalno mozda je i to jedan od razloga zasto sam je vise puta dozivljavala. Zalosno je sto se prave vrijednosti vise ne prepoznaju, zalosno je sto ljudima ne mozes vjerovati, sto nekome za koga bi ruku u vatru stavili da je dobar, iskren, se ispostavi da nije i da ti je najgori neprijatelj. Danas, sto si pokvareniji sve ti je olaksano, i sto je najgore, svi vjeruju takvim osobama, ako je tako, onda sam se rodila u pogresnom vremenu. Opet sa druge strane, sreca je da upoznamo ljude koji vrate vjeru u ljude, vjeru da postoje dobrice u ovom ljigavom svijetu.
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#13 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by olensoner »

Htio bih da u to ne vjerujem i da nije tako, ali sve vise mi je jasno da se izmedju rijeci ljubav i interes moze staviti znak jednakosti, nazalost.
_Sarajka
Posts: 729
Joined: 13/05/2011 22:31

#14 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by _Sarajka »

olensoner wrote:Htio bih da u to ne vjerujem i da nije tako, ali sve vise mi je jasno da se izmedju rijeci ljubav i interes moze staviti znak jednakosti, nazalost.
Kakav interes ?

Nešto u materijalnom smislu ili ?

To mi je totalna glupost, život je jedan da bi ga ja sad trošila na nekog zarad interesa.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#15 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by Not My Idea »

Navala nekih ozbiljnih tema...

Spoznali su svi ljubav samo sto nemaju svi ljudi isto vidjenje ljubavi.

jel ti to Ceca na avataru?
User avatar
La Vita 76
Posts: 16
Joined: 12/12/2011 00:04
Location: paukova mreza

#16 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by La Vita 76 »

Not My Idea wrote:Navala nekih ozbiljnih tema...

Spoznali su svi ljubav samo sto nemaju svi ljudi isto vidjenje ljubavi.

jel ti to Ceca na avataru?


Nije tema ozbiljna :roll: ,zavisi kako je ko shvati...A sta je po tebi isto vidjenje ljubavi i sta je po tebi ljubav??
User avatar
brad90
Posts: 698
Joined: 28/05/2011 07:37
Location: DVASPORTA.BA DALEKO NAJOZBILJNIJI FORUM NA NEBU INTERNETA

#17 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by brad90 »

La Vita 76 wrote:Pitanje je zasto i zbog cega?!
I ne samo ljubavi izmedju zene i muskarca,vec ljubavi kao smislu zivota.
Ljubav nam daje energiju,podstice nas,usmjerava,hrani..Uzdize,cini nas sretnijim.
Ljubav je besplatna,za davanje i uzajamno sirenje.
Zar je toliko tesko biti ljubazan i pun,ispunjen sljubavlju?
Zasto za dobar dan ne pruzamo dovoljno ljubavi za druge?
Jeste li ikada bili u situaciji kada osjetite toliko ljubavi u nekom covijeku,zeni,bicu,nebitno.
On naprosto znaci,siri ljubav,bez nekog posebnog razloga,on je ispunjen,s,ljubavlju i samo nju osjeca i nista vise.
Tako da se u drustvu te osobe osjecate lijepo,sretno,dostojanstveno,vrijedno i spremno da i mi tu ljubav nekome pruzimo..
Ali danas smo svjedoci,drskosti na svakome koraku,neljubaznosti,nekulture,primitivizma,halapljivosti,ljubomore...i svih onih negtivnih ljudskih osobina.
Mnogi ce reci,pa kriza je nema se,rat je bio,mrznja se stvorila,traume itd..
Ali sve to nije opravdanje,odbaci sve lose i negativno u sebi i voli i ljubi druge,sva stvorenja,pocni da razmisljas drugacije i gledas prvenstveno ljude kao ljude i razmisli..Da je sve stvoreno iz ljubavi i za ljubav.

Cak i tkv ljubav muskarca i zene je postala nakaradna,sve se svodi na ispunjavanje i zadovoljvanje nekih fizioloskih potreba a ljubav..
Mnogi neshvataju pravu smisao ljubavi,jer je nikada dovoljni nisu ni imali.Pa i neznaju sta je to...Dok drugi samo uzimaju,onako sebicno a ne pruzaju ama bas nista,jer je i oni kao i ovi prvi u sustinu je nikada nisu imali dovoljno.
Mnogi su se i previse davali a neki nisu znali kako sa njom,..

nju ejdzeru :D
Ljubav je u neku ruku mit, a i ti svojim nacinom pisanaj to potvrdjujes jer o ljubavi pricas na nekako stran nacin. Kada sam ovo citao imao sam osjecaj da citam nekog gurua koji ce nas nagnati na razmisljanje. Ja o ljubavi ne mogu razmislajti kao o energiji i smatram da sto se vise koncentrises na tu energiju ljubavi da je vise udaljavas od sebe, zato ste vi nju ejdzeri obicno nesretni ljudi jer mastate o istinskoj ljubavi i slicnoj vrsti osjecaja/energije, a to se vrlo tesko moze dostici pa vas t ocini frustiranim.

peace :P
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#18 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by azurna_obala »

oooo ljubav je divna, ljubav je on...ja volim cijelim bićem svojim..njega svoju ljubav...spoznala ljubav...on sretan...ja sretna ahhhh.

:) :D

A ovi što je nisu spoznali...mislim da samo nisu naišli na odgovarajuću osobu....ili nekima taj osjećaj nije Bogom dat, pa su automatski shut down...
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#19 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by fatamorgana »

"La Vita 76"
Zar je toliko tesko biti ljubazan i pun, ispunjen sljubavlju?


jeste .....
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by hadzinicasa »

ljubav spoznaš u trenucima kada staviš želje druge osobe ispred čitavog svog bića i onim kada ti se čini da te neko odbacio, a onda shvatiš da te čitavo vrijeme u stvari štitio i za tebe time učinio najviše što je mogao.
*zena21
Posts: 472
Joined: 09/09/2011 15:48

#21 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by *zena21 »

dječak sa šibicama wrote:Covjek po prirodi ne moze biti sretan ako ne voli.

Prijatelja, clana porodice, zenu ili muskarca.

Materijalne stvari dosade, jer ne uzvracaju ljubav i suvise su jednolicne (pretpostavljam)

Neki dan me prenerazila izjava jedne meni bliske osobe, kako ljubav vise ne postoji, i kako je danas sve samo... ja tebi, ti meni, pa ko vise uzme. Odnosno, tako stvari stoje danas, nema ljubavi, brak ne odrzuava ljubav vec ekonomska situacija odnosno racunica, ako nema para, nema ni ljubavi... jbg, znam da se od zraka ne zivi, ali cekaj malo... ispade da u brak stupas kao u poslovni odnos dvoje ljudi, odnosno zasnivas radni odnos na neodredjeno vrijeme, pa dok traje. Meni je to grozno, tako razmisljati.

Jer, mene nebi bilo, da se nisu voljeli jedan tata, i jedna mama. I to jako voljeli. Iako je jedna mama mogla imati puno bogatijeg, mocnijeg, situiranijeg, ali izabrala je ljubav i ne znam... kaze da se nije prevarila, iako je nekada prenese pa kaze "eh a mogla sam danas...."

To u momentima kad je stisne neka ceznja, valjda.. jer jednog tate nema vec dugo dugo na ovoj planeti.

Ne znam za druge, ali meni je ljubav vazna, i najvaznija. Nisam je puno puta sreo, ali ono malo sto sam je upoznao, divna je.

:thumbup:
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#22 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by žulijan asanž »

sve je super što pričate, ali ljubav i pojam ljubavi evoluiraju. kad sam imao 16 godina, mislio sam da je ljubav to što sam tada doživljavao. koju godinu kasnije, bio sam sam sebi smiješan.

i cijeli moj život svaka prethodna ljubavna priča bila mi je samo stepenica na koju sam zakoračio da bih se mogao osvrnuti na onu prethodnu i reći "bože moj zar je to bilo ozbiljno, zar je to bila ljubav?"

i sada kada sam našao ljubav svog života, već skoro 10 godina smo zajedno i ne bih je mijenjao ni za šta na svijetu - opet svake godine moja ljubav prema njoj evoluira. i ne volim je ove godine isto kao i prethodne. nije stvar u intenzitetu ljubavi, nego kvalitetu. drugačije je jednostavno.


ja još uvijek mislim da nisam spoznao ljubav. i dobro je da nisam. jer čemu bi težio do kraja života?
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#23 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

hadzinicasa wrote:ljubav spoznaš u trenucima kada staviš želje druge osobe ispred čitavog svog bića i onim kada ti se čini da te neko odbacio, a onda shvatiš da te čitavo vrijeme u stvari štitio i za tebe time učinio najviše što je mogao.
:thumbup: :thumbup: Potpuno tacno, i kako neko rece, to sto nam nije uzvraceno onako kako bismo zeljeli, ne znaci da nismo voljeni od te osobe cijelim njezinim bicem....mada nerijetko se desi, da te ne vole bas uvijek oni koje ti volis :roll:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#24 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by PipiDugaDevetka »

dječak sa šibicama wrote:Covjek po prirodi ne moze biti sretan ako ne voli.

Prijatelja, clana porodice, zenu ili muskarca.

Materijalne stvari dosade, jer ne uzvracaju ljubav i suvise su jednolicne (pretpostavljam)

Neki dan me prenerazila izjava jedne meni bliske osobe, kako ljubav vise ne postoji, i kako je danas sve samo... ja tebi, ti meni, pa ko vise uzme. Odnosno, tako stvari stoje danas, nema ljubavi, brak ne odrzuava ljubav vec ekonomska situacija odnosno racunica, ako nema para, nema ni ljubavi... jbg, znam da se od zraka ne zivi, ali cekaj malo... ispade da u brak stupas kao u poslovni odnos dvoje ljudi, odnosno zasnivas radni odnos na neodredjeno vrijeme, pa dok traje. Meni je to grozno, tako razmisljati.

Jer, mene nebi bilo, da se nisu voljeli jedan tata, i jedna mama. I to jako voljeli. Iako je jedna mama mogla imati puno bogatijeg, mocnijeg, situiranijeg, ali izabrala je ljubav i ne znam... kaze da se nije prevarila, iako je nekada prenese pa kaze "eh a mogla sam danas...."

To u momentima kad je stisne neka ceznja, valjda.. jer jednog tate nema vec dugo dugo na ovoj planeti.

Ne znam za druge, ali meni je ljubav vazna, i najvaznija. Nisam je puno puta sreo, ali ono malo sto sam je upoznao, divna je.
Stara kineska poslovica kaže: Možeš ''kupiti'' žena koliko god hoćeš, ali ljubav ne možeš kupiti.

Svaka ljubav se može svesti na neki interes, osim, možda, ljubavi majke prema tek rođenom djetetu!
Ljubav ne postoji! Imaš na Forumu uglednu forumašicu koja tipka iz USA, a nick joj je @ljubav-aha, pa pitaj nju postoji li ljubav.
User avatar
La Vita 76
Posts: 16
Joined: 12/12/2011 00:04
Location: paukova mreza

#25 Re: Mnogo ljudi jos uvijek nije spoznalo ljubav

Post by La Vita 76 »

PipiDugaDevetka wrote:
dječak sa šibicama wrote:Covjek po prirodi ne moze biti sretan ako ne voli.

Prijatelja, clana porodice, zenu ili muskarca.

Materijalne stvari dosade, jer ne uzvracaju ljubav i suvise su jednolicne (pretpostavljam)

Neki dan me prenerazila izjava jedne meni bliske osobe, kako ljubav vise ne postoji, i kako je danas sve samo... ja tebi, ti meni, pa ko vise uzme. Odnosno, tako stvari stoje danas, nema ljubavi, brak ne odrzuava ljubav vec ekonomska situacija odnosno racunica, ako nema para, nema ni ljubavi... jbg, znam da se od zraka ne zivi, ali cekaj malo... ispade da u brak stupas kao u poslovni odnos dvoje ljudi, odnosno zasnivas radni odnos na neodredjeno vrijeme, pa dok traje. Meni je to grozno, tako razmisljati.

Jer, mene nebi bilo, da se nisu voljeli jedan tata, i jedna mama. I to jako voljeli. Iako je jedna mama mogla imati puno bogatijeg, mocnijeg, situiranijeg, ali izabrala je ljubav i ne znam... kaze da se nije prevarila, iako je nekada prenese pa kaze "eh a mogla sam danas...."


To u momentima kad je stisne neka ceznja, valjda.. jer jednog tate nema vec dugo dugo na ovoj planeti.

Ne znam za druge, ali meni je ljubav vazna, i najvaznija. Nisam je puno puta sreo, ali ono malo sto sam je upoznao, divna je.
Stara kineska poslovica kaže: Možeš ''kupiti'' žena koliko god hoćeš, ali ljubav ne možeš kupiti.

Svaka ljubav se može svesti na neki interes, osim, možda, ljubavi majke prema tek rođenom djetetu!
Ljubav ne postoji! Imaš na Forumu uglednu forumašicu koja tipka iz USA, a nick joj je @ljubav-aha, pa pitaj nju postoji li ljubav.
Ako neko nije dozivio ljubav u pravom smislu te rijeci,neznaci da je nema,isto kao kada bi rekli nije nam toplo nema vise sunca.
Ljudi se ponajvise koncentrisu na ljubav muskarca i zene a ja najvise govorim o ljubavi kao pojavi i zasto je sve manje ima u ljudima i u odnosu prema drugima ljudima a i svim bicima na ovoj planeti.
Ljubav je neiscrpa i nemoze nestati ali moze iz onih srca u koja su usla mrznja i neke druge negativne osobine.
Toj osobi je tesko pruzati ljubav a opet kazem mozda je nije ni imala,pa kako ce je onda znati drugima davati.
Neko od clanova je spomenuo da se ja kategorisem medju one new age,jer pricam o tim energijama itd..
Sto zaista nema nikakve veze,u svakoj religiji je ljubav osnov i bez nje nemoze nista.Ako imas sve a ljubavi nemas niko si i nista...Poenta moje price je u tome da budimo ljubav,uzvracamo i dajemo i bice nam svima bolje,dusa ce nam biti zdravija...
Mnogi potenciraju taj neki interes izmedju muskarca i zene koji kao zamjenjuje ljubav..Ali opet kazem dali bilo koji covijek na ovoj planeti moze da zivi bez ljubavi...tesko,ja mislim da cak i nemoguce.
Djeca koja su dozijela incest kao mala,ili pak nisu imala dovoljno ljubavi i paznje kasnije u zivotu imaju velike probleme,odaju se raznim porocima dabi na neki nacin ispunili tu prazninu i zaboravili pojedine traume..
Ali opet teze ka ljubavi i nekome ko ce ih voljeti...

POneki hoce da na neki svjestan-nesvjestan nacin kupe neciju ljubav,materijalnim stvarima,pa se ta osoba na taj nacin privuce ali to stane samo na toj razini...Materijalnom,cime si je i privukao,time ces je uvijek moci privuci a kada nestane novaca ili bilo cega drugog i ona ce nestati i njena,al takozvana ljubav.Jer ona nikada nije bila zaljubljena u tebe vec u to tvoje.
Pa poslije pocinju debate sve je interes,pa druze ko ti je kriv.Zasto je nisi privukao manirima,dobrim ponasanjem,njeznoscu....Da ona voli tebe a ne sve oko tebe..Mada ima i drugih koji kazu nijedna nece da se uda dok nevidi koliko si materijalno obezbedjen i samo to gledaju...Zene traze sigurnost a i ljubav,niko nece iz nesigurnosti u nesigurnost,ici,bar onaj normalan.A one druge sto netraze tu vrstu ljubavi,e onda nema sta da trazis od nje...Ona ti nemoze uzvratiti ljubav jer je nikada nije ni imala na taj nacin..

P.S Ovo je moje uopsteno razmisljanje,nemoj neko da se nadje uvredjen u svemu ovome... :)
Post Reply